Tomio Okamura potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem! V...

Tomio Okamura potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem! V Česku se rýsuje menšinová vláda bez důvěry a udržovaná při životě prezidentem Zemanem, který se tak stane vládcem celé země!

Tomio Okamura potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem! V Česku se rýsuje menšinová vláda bez důvěry a udržovaná při životě prezidentem Zemanem, který se tak stane vládcem celé země!

Druhé kolo povolebního vyjednávání mezi Hnutím ANO a SPD Tomia Okamury opět odkrylo karty a po rychlém zhodnocení můžeme říct, že jediným vítězem těchto parlamentních voleb se stane Miloš Zeman. Po skončení jednání totiž Tomia Okamura odkryl nejen pozici SPD a velmi vstřícný vztah k hnutí ANO, ale především i souvislosti ze zákulisí, které si v tomto článku pokusíme dešifrovat. Tomio Okamura dnes potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem [1]. Minulé dny jasně ukázaly, že celá nová sněmovna má s výjimkou SPD a KSČM jenom jeden jediný volební program, boj proti Babišovi.

V minulých dnech odmítla ODS jakoukoliv spolupráci nebo podporu ODS, což jsem pochopitelně předpokládal už v diskusním panelu na Svobodném vysílači, protože pokud by ODS jakkoliv podpořila hnutí ANO, byla by to její už druhá a tentokrát definitivní politická sebevražda. Petr Fiala jako předseda ODS tak povede stranu do opozice a strana, ačkoliv druhá ve volbách, nezíská od Babiše prakticky nic v novém složení sněmovny, Andrej Babiš se rozhodl, že bude rozdávat pozice a křesla jenom těm stranám a hnutím, které umožní hnutí ANO vládnutí.

Andrej Babiš a Tomio Okamura po skončení jednání.

Další sprcha pro hnutí ANO přišla včera, když Ivan Bartoš z Pirátů oznámil, že jeho strana hnutí ANO nepodpoří. Tady je třeba sledovat naprosto odlišnou situaci, která nastala po volbách v Praze. Tato strana totiž minimálně na území hl. m. Prahy přerostla Babišovi přes hlavu, kde se Piráti přetahovali s hnutím ANO o vítězství v Praze, což nikdo neočekával. Přesto však mám velký problém uvěřit tomu, že Piráti jsou v opozici vůči Babišovi, připadá mi to jako taktická hra na obrušování hran a bezpečnostní záloha pro Babiše a jeho budoucí vládu, která bude zřejmě menšinová. Andrej Babiš se děsí toho, že by se stal rukojmím malého koaličního partnera, jako je SPD a že by jeho vláda musela skákat podle toho, jak se partner vyspí.

Piráti jsou strašák na SPD, že když budou Okamurovci dělat problémy, Babiš jim pohrozí, že je vymění za piráty. Je to jeho záložní varianta, Plán B. Tuto roli malého partnera totiž plnili Lidovci posledních 25 let v levicových i pravicových vládách neblahé paměti a je logické, že do něčeho takového Babiš už znovu nebude chtít jít, protože Lidovci byli nenahraditelní. Do takové situace se Babiš nechce dostat, a proto má v záloze Piráty. ČSSD už oznámila, že míří od opozice a tím pádem je smetena ze stolu i varianta nekromantismu, tedy oživování mrtvol,  v tomto případě koaličního projektu s ČSSD a Lidovci. Je to logická reakce, vstup do vlády s Babišem by ČSSD úplně zničil, rozpadlo by se jí voličské jádro, která už teď je velmi chatrné.

SPD chce do koalice s Babišem, ale uvnitř ANO je proti tomu odpor

Jenže nejzajímavější situace je uvnitř samotného hnutí ANO. Abychom pochopili, co se uvnitř děje, musíme se podívat o 4 roky zpátky. Toto hnutí je totiž složeno ze širokého spektra voličů, a toto spektrum je široce rozkročené z levé strany od komunistů, kterým ANO v těchto volbách odebralo obrovské množství voličů, až na stranu pravou, kdy právě hnutí ANO zlikvidovalo pravici složenou z tradičních politických stran. Babišovo hnutí je tak skutečně útvarem, kterému slovo “hnutí” opravdu sedí, protože se skládá z nejrůznějších sociálních skupin ve společnosti a tento útvar nemá ideologicky pevně definované teze, jaké mají tradiční politické strany. Toto široké rozkročení umožňuje Babišovi manévrovat hnutím na celé ploše bitevního politického pole zleva doprava a zpátky podle aktuální potřeby. Hlavním problémem v tomto posunování jsou ale lidé, kteří uvnitř ANO mají původní ideologické myšlení a s takovými obrovskými přesuny celého útvaru mají velký problém. Část lidí v ANO s pravicovým myšlením je brutálně a ostře proti jakékoliv myšlence spolupráce s komunisty, které ovšem ANO potřebuje

Tiskovka Tomia Okamury po skončení jednání s Andrejem Babišem.

Další část členské základny ANO je tvořena středovými voliči, to jsou bývalí voliči Lidovců, US-DEU, Věcí veřejných a Zelených. Tahle skupina lidí je kategoricky proti spolupráci s národoveckými stranami jako je SPD, protože ty hlásají odpor proti migraci, odpor proti multikulti, odpor proti NATO a do značné míry i odpor proti EU, i když tady zdůrazňuji zásadní věc, že během současného vyjednávání mezi ANO a SPD ani jednou nezazněly požadavky na vystoupení z EU, zazněly pouze požadavky na přijetí obecného referenda, na jehož základě by se potom daly vypsat některé plebiscity, ale s výjimkami s ohledem na daňové a bezpečnostní garance, jak už zaznělo na prvním jednání mezi ANO a SPD. Aniž bych chtěl opět a znovu lidem bourat skleněné zámky, dost dobře to může dopadnout tak, že obecné referendum bude přijato, ale hlasovat o vystoupení z NATO v něm nepůjde, protože je to mezinárodní bezpečnostní smlouva a bezpečnostních smluv se referenda týkat nesmějí, zaznělo už několikrát od hnutí ANO.

Babiš dovolí Okamurovi obecné refrendum, ale jenom vocuď pocuď

Pokud jde o referendum o vystoupení z EU, to je také mezinárodní smlouva, a těch se také obecné referendum nemá týkat. Jak už o tom mluvil Babiš pro TV Barrandov v září, referendum o vystoupení z EU by vyvolalo chaos v české ekonomice, protože české podniky, továrny, banky, elektrárny, vodárny, plynárny a další prvky infrastruktury vlastní zahraniční majitelé. Pokud by ČR z EU vystoupila v referendu, potom by došlo k poškození zájmů cizích firem v rámci ochrany investic, stejně jako to samé hrozí v kauze lithia. Zahraniční investoři totiž investují v ČR s předpokladem, že ČR je členskou zemí EU a má lacinou cenu práce. Zboží je vyrobeno v ČR a prodáno na trzích v EU.

Pokud by některá vláda ČR umožnila referendum  o vystoupení z EU a toto referendum by prošlo, snesly by se na hlavu ČR tisíce arbitráží, protože by došlo k znehodnocení investic v ČR. Podniky už by nebyly profitabilní, protože po odchodu z EU by už ČR nemohla do unie vyvážet svoji produkci bez celních tarifů. Stejnému problému čelí Velká Británie, kde se pomalu schyluje k tvrdému Brexitu, bez dohod o volném obchodu. A odchod z EU by nejvíce dopadl právě na Agrofert Andreje Babiše. Přes to prostě vlak nepojede a Tomio Okamura to musí vědět.

Média mainstreamu už konečně také identifikovala SPD a Tomia Okamuru jako jediného partnera pro Andreje Babiše.

Hnutí SPD nemá možnost prosadit vše ze svého programu, to je jasné, ale zdá se zcela jasně, že shoda mezi ANO a SPD je v oblastí odporu proti migraci, v oblasti obecného referenda a také v oblasti odvolatelnosti politiků. Tomio Okamura zároveň potvrdil po dnešním jednání s ANO, že SPD podpoří Radka Vondráčka z ANO do funkce předsedy poslanecké sněmovny. A na oplátku hnutí ANO souhlasí s postem místopředsedy poslanecké sněmovny pro Tomia Okamuru. SPD je tak jediná strana v celém parlamentu, ve kterém je v současné chvíli 9 politických subjektů, která je ochotná mluvit s ANO, jednat s ANO a dohodnout se s ANO. Přestože Tomio Okamura dnes pro média zdůraznil, že se dnes ještě nejednalo o složení vlády, ani o vzniku koalice, v poslaneckých kuolárech už se mluví o tom, že je vše upečeno. Co ovšem není vidět a co zůstává skryto, to je hádanka třetího partnera do koalice. A toto může být opravdu zajímavé.

V Česku vznikne prezidentská vláda Miloše Zemana?

Tomio Okamura totiž naznačil možnost, že Babišova menšinová vláda může vládnout bez důvěry, a to prakticky neomezeně dlouhou dobu, protože Ústava neurčuje žádné lhůty pro konání prezidenta. Takže do Babišovy vlády by kromě ANO a SPD mohl své zástupce a odborníky vyslat i Miloš Zeman. A to je největší odhalení a šok pro média, protože v takovém případě bude Miloš Zeman jediným vládcem v celé ČR, bude řídit Babišovu vládu a ta bude skákat podle toho, jak Miloš Zeman zapíská. Z hlediska českých zájmů by to bylo paradoxně to nejlepší řešení pro ochranu národních zájmů. Miloš Zeman by mohl tlačit na vládu, aby třeba znormalizovala vztahy s Ruskem, aby v Bruselu tlačila na změny a protimigrační změny. A protože Miloš Zeman už před týdnem informoval, že by rád zvýšil pravomoci funkce prezidenta, tak takovéto povolební Babišovo vládnutí s podmíněnou podporou a ochranou prezidenta by Zemanovi umožnilo stát se neomezeným vládcem ČR, došlo by de facto ke změně a přechodu ČR od parlamentního systému k prezidentskému.

Skutečným vítězem parlamentních voleb se nakonec může stát Miloš Zeman, i když vůbec nekandidoval.

Ovšem neočekávejme menšinovou jednobarevnou vládu hnutí ANO. Tomio Okamura chce se svojí SPD do vlády naprosto jednoznačně a dokonce se dnes nebál vytáhnout proti ANO nátlakovou kartu právě v podobě Miloše Zemana. Tomio Okamura totiž vyslal signál, že SPD podpoří kandidáta na prezidenta až po rozhovoru Tomia Okamury s Milošem Zemanem 6. listopadu v Lánech. Tomio bude chtít slyšet, že Miloš Zeman je proti migraci, proti kvótám a pro přímou demokracii. Pokud by se něco zvrtlo, SPD by zvážila svého kandidáta na prezidenta. Tento výrok považuji za signál vyslaný do hnutí ANO jako varování Zemanem, že jestli v hnutí ANO bude nadále trvat odpor pro vstup SPD do koalice s hnutím ANO, SPD postaví proti Zemanovi v prezidentských volbách právě Okamuru. A to by byla katastrofa pro Miloše Zemana, protože těch 10% voličů SPD Miloš Zeman zoufale potřebuje, bez nich nevyhraje volby. Miloš Zeman tak bude tlačit na Andreje Babiše, aby hnutí ANO kývlo na koalici s hnutím SPD.

Menšinová vláda se obejde bez KSČM, ale s jejich tichou podporou

Ačkoliv není ještě jasný postoj KSČM, komunisté zřejmě nebudou chtít vstoupit do koalice s hnutím ANO a SPD, protože strana přišla o voliče právě kvůli Babišovu hnutí, KSČM ztratila přes 350 tisíc voličů a většina z nich utekla právě k ANO. KSČM se musí konsolidovat, a to bude možné jen v opozici, i když strana bude ad-hoc podporovat zákony ANO a SPD podle toho, jak to bude KSČM programově vyhovovat. Ukazuje se, že Tomio Okamura a jeho SPD se stane jedinou nevěstou Andreje Babiše do koalice. Pro mnoho lidí je strašlivé zjištění, že právě SPD, jehož nejtvrdší voličské jádro tvoří lidé s otevřenou nenávistí vůči Babišovi, jsou jediným subjektem ve sněmovně, který chce jít do koalice právě s Andrejem Babišem. No řekněte sami, není ten mocenský tenzor k popukání? Jedno přísloví říká: Odříkaného chleba největší krajíc. A přesně k tomu se schyluje z pohledu voličů SPD, kteří budou muset příští 4 roky spolknout fakt, že drží u moci společně s Milošem Zemanem nenáviděného Andreje Babiše.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývá 5 dnů a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 76%. Pokud se Vám líbí, co děláme a jaké zprávy přinášíme, podpořte nás prosím zde (anebo zde). Bez Vaší pomoci se neobejdeme, lhostejnost v dnešním světě zabíjí nezávislé projekty, jako je ten náš. Děkujeme!
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Oskar
Návštěvník
Oskar

Půjdete-li SPD do opozice, neprosadí nic ze svého programu. Prostě nic. Tím zklame v brzké budoucnosti své voliče. To samé se týká Pirátů. To se nepoučili, jak dopadli staré dinosauří strany? A ty strany, co rychle vykvetly před nimi? Bylo by lépe přistoupit ke hnutí ANO, které i přes mediální a parlamentní tažení proti jeho předsedovi získalo proti zbytku drtivou podporu voličů. Hnutí ANO není jenom Babiš. SPD a Piráti mají ve svém programu s ANO společné věci, které by mohli tímto prosadit. Jestli si ANO k sobě najde tichou podporu, tak je SPD ztraceno. Sněmovna se utopí v hádkách a konfliktech, které voličům nic nepřinesou. Já to spíše vidím na velmi předčasné nové volby. A jsem přesvědčen o tom, že na současný volební výsledek budou vzpomínat. A na náké referendum o vystoupení z EU ať rovnou zapomenou. To Babiš neskousne.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Pokud jde Okamurovi skutečně o zájem státu a jeho obyvatel tak by takovéto potenciální harakiri podstoupit mohl. Ovšem pozor, jak říká jedno přísloví:
Nesedej s čertem ke stolu, vždy má delší lžíci.

Jana
Návštěvník
Jana

Poslouchala jsem rozhovor pro Svobodný vysílač, překvapilo mne, že jste řekl, že Piráti nemají zájem o bezpečnostní výbor. Mají, a velký – právě kvůli Okamurovi.

Bartoš se omluvil Babišovi. Piráti si řekli o šéfa bezpečnostního výboru
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/jednani-snemovna-vlada-ano-pirati-ivan-bartos-andrej-babis-p3b-/domaci.aspx?c=A171025_164931_domaci_kop

r.m.
Návštěvník
r.m.

aby to nezapadlo – Okamurův byt na Vinohradech Vesecká koupila za 15 melounů, i obyčejnější 2+1 tam koštuje 5 – 6 mega

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

SLAVNÝ DEN! 28.10.
KDO Z TĚCH POLITIKŮ SE K TOMU VYJADŘUJE???
Například Seznam. cz slaví takto:
https://www.stream.cz/slavnedny/10019733-den-kdy-byla-odhalena-socha-svobody-28-rijen-1886
a trefný koment z diskuse:
“Skandál . Považuji za totální ignorantství, aby Čech, který má Seznam jako domovskou stránku, po zapnutí počítače na titulce dne 28. října spatřil “slavný den – odhalení sochy Svobody” ! Nejdůležitější ČESKÝ státní svátek, a já mám koukat na fakuli z Ameriky? – ???”
Podepisuji.

Sleva
Návštěvník
Sleva

V posledních letech mi dnešní den připomíná spíš festival odmítání pozvánek na Hrad 😀 To chce klid, bohužel národ reaguje na to, že se máme až příliš dobře… degenerací. Ale až půjde opravdu do tuhýho, věřím, že se národ opět aktivizuje.

Jarda
Návštěvník
Jarda

Tak je to soukromá společnost a může si tam dat co chce a jako svobodný člověk si můžete zvolit domovskou stránku jakou chcete.

Ukradený hlas
Návštěvník
Ukradený hlas

Jak se Vám líbí volební manipulace s hlasy zejména v Praze?
Všichni mlčí, je to asi normální, že v zemi s tak velkou mírou korupce je hlasování čisté…
Přitom se hrálo o pár tisíc hlasů, aby se dostaly do sněmovny dvě strany a spousta lidí měla šanci se udržet u koryt.
Jednoduchý náhled zde:
http://volby.idnes.cz/poslanecka-snemovna-2017.aspx?t=okrsky-mapa
Případně si analyzujte zde:
https://volby.cz/opendata/ps2017/ps2017_opendata.htm
A pokud na něco zásadního narazíte, podejte – ale pozor, zbývá už jen pár dní:
http://www.nssoud.cz/main.aspx?cls=art&art_id=444

Ukradený hlas
Návštěvník
Ukradený hlas

Zajímavé je to, že se nikdo nezaobírá tím, jak velké volební manipulace musely proběhnout zejména v Praze. Takové statisticky odlišné výsledky od jiného území při velmi podobné skladbě obyvatelstva (např. sídliště) by přece měly být alespoň na alternativě propírané. Bohužel, čekám, čekám a nic…
Zatím to nejlepší, co máte na hledání statistických nesmyslů (pokud neumíte zpracovávat data od ČSÚ) je mapa od idnes:
http://volby.idnes.cz/poslanecka-snemovna-2017.aspx?t=okrsky-mapa

Sleva
Návštěvník
Sleva

nehledejte za vším podvod, Pražáci takové názory bohužel mají!

yoshi
Návštěvník
yoshi

Pekný, obsiahly článok, ale môj názor vytvorený za 29 rokov trvania tejto “demokracie” je: každý pred voľbami sľúbi všetko možné, však to nič nestojí, akonáhle sa dostane do vlády, teda k válovu, zabudne na všetko čo pred voľbami sľúbiľ a tým pádom sa vy..re na nás bežných ľudí… Tak je to u nás na slovensku a predpokladám že aj u vás v čechách…

ANS
Návštěvník
ANS

Naprosto souhlasíme s tím, že lidé “nechtějí nic vidět ani slyšet”, pokud jsou ohroženy jejich údajné modly.

1.
Co se týče politického působení ANO, pak je pro ČR naprostou katastrofou, protože za vlády ANO bude v ČR zahájeno budování základny amerických sil v rámci JOAC3, případně se o tom začne vážně uvažovat. Samozřejmě to bude pokrytecky pokládáno za národní zájem vztažený na bezpečnostní záruky. V tom buda hrát významnou roli M. Stropnický, jenž prosazuje zájmy USA, čemuž podřizuje politiku českých ozbrojených sil.

2.
Údajně se připravuje puč v ANO a bude znemožněno první sestavení vlády. Pak prý bude druhý pokus v čele s nynějším odpovědným min. obrany M. Stropnickým – a vláda bude shválena ve spolupráci s ODS, TOP a většinou ANO. Tato vláda vstoupí do “jádra” EU, přijme euro, sníží soc. dávky, zajistí přísun tzv. “prac.” sil – tedy již de facto legální migranty – viz. Afrika (migranti se totiž stanou díky neziskovkám v Africe legálními a budou do Evropy přesouváni jako legálové).

3.
Referendum o vystoupení z EU a z NATO je protiústavní, protože se nemůže hlasovat o nadnárodních smlouvách. Proto návrhy politických stran na referendum o těchto otázkách nebyly férové.

ANS
Návštěvník
ANS

“Farský ze STAN odhalil, o co šlo ve volbách Česka 2017 (Právo tamtéž,str.11) : “Budeme ve Sněmovně hlídat oblast EU a NATO, aby se s tím nepohnulo”. Ano – to je to pravé ořechové! Česko může volit jak chce, jen nesmí referendem odstoupit z otroctví EU a vojenského jařma NATO. Tyto okovy totiž poutají všechen polistopadový velkolup, a všichni ti současní poraženci TOP, KDU, STANu to moc dobře vědí. Proto chystají novou Panskou jednotu proti “nesystémovým stranám”, proto odmítají tak zuřivě referendum. Moc dobře vědí, že velkolup a rozkrádačku republiky mohou ochránit jen bodáky NATO, a nařízení Unie, nikdo jiný.”

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Ohromujici-nesmysly-komentatoru-171026.htm

Aliance národních sil, která kandidovala na kandidátce České strany národně sociální, měla jako jediná v programu vystoupení z EU a z NATO na základě voleb a bez referenda (což dle Lisabonské smlouvy (EU) lze a dle Washingtonské smlouvy (NATO) také), avšak nebylo absolutně možné dát program ve známost – a to mnohdy ani na alternativních médiích. Výjimku tvoří POUZE Svobodný vysílač, Nová republika, Czech free press a Parlamentní listy pouze v profilech, které ovšem ihned zapadnou.

r.m.
Návštěvník
r.m.

2/3 xichtů reprezentující ten účelový slepenec jsou chazaři

ANS
Návštěvník
ANS

Proč píšete takové zlé nesmysly? Znáte ty lidi vůbec? Zde jsou kandidáti – můžete se podívat.
http://www.csns.cz/volby#wrapper

A zde jsou členové a sympatizující organizace ANS – https://www.aliancens.cz/dom

r.m.
Návštěvník
r.m.

myslel jsem STAN, ten slepenec instantních j/elitářů

ANS
Návštěvník
ANS

Děkujeme za objasnění – my jsme ale ANS 🙂
https://www.aliancens.cz/

Hestie
Návštěvník
Hestie

ANS,

bojovala jsem tu za vás velmi dlouho, reakce ale nebyla,
možná jste se měli přidat dříve
a vůbec začít s lidma mluvit a vysvětlovat jim dříve

toto žel je už opět s křížkem po funuse jak říkám, a co bude za 4 roky?,já říkám, že pro nás Cechy, Moravany a Slezany už žádné volby nebudou
fandila jsem a volila jsem vás

ANS
Návštěvník
ANS

Moc děkujeme za podporu. O budoucnosti Čech si myslíme totéž co Vy. Před volbami byl bohužel problém se SR a tím pádem i neexistující spolupráce s AE. Snažili jsme se situaci řešit, ale bohužel jsme nebyli úspěšní. Nyní je situace jiná.

Jak jsme psali výše – kardinální problém tkvěl v tom, že nebylo možné se nikterak dostat s programem ANS do mainstreamu, ale bohužel i některá alternativní média podporovala politickou aktivitu – řekněme – velmi selektovaně a ANS tedy ani z jejich strany podporována nebyla – mnohdy naopak (např. SR).

Rozdali jsme tisíce letáků, nahráli informační videa, psali články do NR, na CFP a na PL – jinde nás bohužel nepublikovali. Hlavním a stabilním partnerem byl a dodnes je Svobodný vysílač.

V regionech jsme organizovali setkání s občany i důchodci, ovšem zájem ze strany lidí / voličů byl NULOVÝ. A to do slova a do písmene. Pokud nejste v ČT – jako byste neexistovali.

Dubovice
Návštěvník
Dubovice

Pro ANS: Je reálná šance se v budoucnu zkontaktovat s Rozumnými (všech ~7 stran) a najít shodu na čem se dá spolu stavět? A co Hnutí BOS – policisté, vojáci, hasiči, http://www.hnutibos.cz/, Hnutí cesta odpovědné společnosti? Nevím, jak vnímat Svobodné pana Macha, ale ti měli dvakrát více hlasů než Rozumní. A tyto všechny budoucí hlasy by se lidem tradičních rodin s národním cítěním v parlamentu také hodily. Váš volební program se mi líbil, ze všeho nejvíc, ale problém je ten, že o Vás bylo slyšet jen na Svobodném vysílači (Svobodné rádio moc neposlouchám a jiné zdroje neznám). Kdybych byl nerozhodný volič s nulovou znalostí alternativ a řešil běžný pracovní den typu práce, a pak gauč s pivem u teleblbny a nic mezi tím, byl bych zřejmě nalitý rozumy z ČT popř. mediální masáži z babišovských, bakalovských aj. médii, kde Vás nepustí. Při movitosti tradičních parazitických stran a možností zaplatit si reklamní plochy stylem “jména hloupých na všech sloup(ých)”, bych zřejmě volil nějaké křivopáteřní politicky korektní a diplomaticky hladké kluky a holky z plakátu slibující koblihu, almužnu ve stáří či jiné cetky namísto férových věcí. Nemožnost propagace jako tradiční strany je pro menší uskupení velká nevýhoda. A skromný rozpočet na propagaci dělá hodně (nemáte zřejmě ty milionové sponzory a kdyby jste měli, musíte něco dát na oplátku – někdo dá i vlastní duši pro chvilku slávy – proto to ale neděláte). Je možné oproti draze placené kampani možné využít ústní propagaci, či nějaký jiný druh oslovení voličů , kteří by chtěli vědět, ale informace se k nim nedostala? V republice máme spoustu hasičů, policistů, zemědělců, členů ochranky, zájmových sdružení na ochranu přírody, domovů dětí a mládeže a jiných stdružení, kterým není cizí tématika zachování národní suverenity a posílení politické, ekonomické, suverenity, tradičních hodnot. Oni by si o tom řekli ve svých spolcích a něco by se možná ujalo. Přijde mi důležitá prolematika zlepšování školství (zrušení inkluze, potřebná zdravotní výchova, informování dětí a rodičů o zdravé výživě- jídlo léčí), zdravotnictví (volitelnost očkování, zájem na slučování postupů alopatických s praxí ověřenými postupy východní medicíny) zvýšení kvality potravin +životního prostředí pomocí snížení/omezení nekvalitných technologií ( éčka, gmo, lidskému zdraví i přírodě škodlivé postřiky, narovnání standardů a informování ohledně předimenzovaných wifi/mobilních telekomunikační sítí, omezení bezdrátových technologií v blízkosti porodnic, mateřských škol, základních škol). Kdo z normálně uvažujích lidí by chtěl opak?

ANS
Návštěvník
ANS

Dobrý den,
děkujeme za reakci. Během posledních tří let jsme oslovili (různými způsoby -písemně i osobně) všechny známé i neznámé spolky a to opakovaně – tedy zahrádkáře, myslivce, včelaře, rybáře, důchodce atd. atd. atd. atd. Výsledek?

NIKDO NEPROJEVIL SEBEMENŠÍ ZÁJEM O PRONÁRODNÍ POLITIKU. Všichni se jen snaží vlísat pod křídla mocných v naději, že od nich “kápne” nějaká ta koruna. Dokonce jsou hrdi na to, že s nimi oni “mocní” nějakým způsobem komunikují, i když si s nimi ti “mocní” třeba jen “vytírají zadek”.

S vedením hnutí BOS jsme jako ANS byli v jednání. Postupně ale došli k závěru, že budou kandidovat sami. Nakonec ale nekandidovali vůbec a přestali komunikovat úplně.

Rozumní neměli zájem o spolupráci s ANS. V programu také neměli ani vystoupení z EU ani z NATO http://www.stranazdravehorozumu.cz/zkusebni-stranka/

Svobodní chtějí setrvat v NATO, dokonce kvůli opačnému názoru vyloučili ze svých řad svého místopředsedu nebo člena předsednictva.

Alternativní politická scéna se nespojila z důvodů programových. Ti, kteří jsou součástí ANS, požadují vystoupení z EU i z NATO a zestátnění strategických odvětví národního hospodářství. A právě tyto tři zásadní body jsou pro většinu politické alternativy velký problém.

Některé z alt. politických stran také bohužel slouží pouze jako výdělečné podniky pro své předsedy.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

ANS, nevím, jestli je to opomenutí, nevědomost, či účelové tvrzení, ale Váš výrok : “Aliance národních sil, která kandidovala na kandidátce České strany národně sociální, měla jako jediná v programu vystoupení z EU a z NATO …” není pravdivý.
Národní Demokracie má toto téma dlouhodobě v programu, pořádá kvůli tomu demonstrace, kde dlouhodobě – již nekolik let – se snaží informovat lidi, a burcuje je k otevření očí, a odmítání EUroDiktátu, a NATO oprese, a žádá okamžité opuštění těchto Společností.

ANS
Návštěvník
ANS

V rámci Rozumných (na jejichž kandidátce ND kandidovala) NIKDY nezazněl požadavek na vystoupení z NATO a de facto ani na okamžité vystoupení z EU – zde: http://www.rozumni2017.cz/volebni-program/

Požadavek na vystoupení z NATO nezazněl během volební kampaně ani jednou ani od lídra ND A. Bartoše – například zde:
https://www.irozhlas.cz/volby/volby-volebni-vizitky-cesky-rozhlas-snemovna-parlament_1709271400_ako

Naproti tomu ČSNS má vystoupení z EU i NATO v programu – stejně jako ANS – zde: https://www.aliancens.cz/odborne-komise-ans

Lídr ČSNS M. Klusáček ve všechny svých vystoupení zdůrazňoval vystoupení z EU i z NATO – například zde:
https://www.irozhlas.cz/volby/volby-volebni-vizitky-cesky-rozhlas-snemovna-parlament_1709271400_ako

Lídr ANS V. Vítová zdůrazňovala vystoupení z EU a z NATO také ve všech svých vystoupení – například zde:

https://www.irozhlas.cz/volby/volby-volebni-vizitky-cesky-rozhlas-snemovna-parlament_1709271400_ako