Tomio Okamura potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem! V...

Tomio Okamura potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem! V Česku se rýsuje menšinová vláda bez důvěry a udržovaná při životě prezidentem Zemanem, který se tak stane vládcem celé země!

Tomio Okamura potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem! V Česku se rýsuje menšinová vláda bez důvěry a udržovaná při životě prezidentem Zemanem, který se tak stane vládcem celé země!

Druhé kolo povolebního vyjednávání mezi Hnutím ANO a SPD Tomia Okamury opět odkrylo karty a po rychlém zhodnocení můžeme říct, že jediným vítězem těchto parlamentních voleb se stane Miloš Zeman. Po skončení jednání totiž Tomia Okamura odkryl nejen pozici SPD a velmi vstřícný vztah k hnutí ANO, ale především i souvislosti ze zákulisí, které si v tomto článku pokusíme dešifrovat. Tomio Okamura dnes potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem [1]. Minulé dny jasně ukázaly, že celá nová sněmovna má s výjimkou SPD a KSČM jenom jeden jediný volební program, boj proti Babišovi.

V minulých dnech odmítla ODS jakoukoliv spolupráci nebo podporu ODS, což jsem pochopitelně předpokládal už v diskusním panelu na Svobodném vysílači, protože pokud by ODS jakkoliv podpořila hnutí ANO, byla by to její už druhá a tentokrát definitivní politická sebevražda. Petr Fiala jako předseda ODS tak povede stranu do opozice a strana, ačkoliv druhá ve volbách, nezíská od Babiše prakticky nic v novém složení sněmovny, Andrej Babiš se rozhodl, že bude rozdávat pozice a křesla jenom těm stranám a hnutím, které umožní hnutí ANO vládnutí.

Andrej Babiš a Tomio Okamura po skončení jednání.

Další sprcha pro hnutí ANO přišla včera, když Ivan Bartoš z Pirátů oznámil, že jeho strana hnutí ANO nepodpoří. Tady je třeba sledovat naprosto odlišnou situaci, která nastala po volbách v Praze. Tato strana totiž minimálně na území hl. m. Prahy přerostla Babišovi přes hlavu, kde se Piráti přetahovali s hnutím ANO o vítězství v Praze, což nikdo neočekával. Přesto však mám velký problém uvěřit tomu, že Piráti jsou v opozici vůči Babišovi, připadá mi to jako taktická hra na obrušování hran a bezpečnostní záloha pro Babiše a jeho budoucí vládu, která bude zřejmě menšinová. Andrej Babiš se děsí toho, že by se stal rukojmím malého koaličního partnera, jako je SPD a že by jeho vláda musela skákat podle toho, jak se partner vyspí.

Piráti jsou strašák na SPD, že když budou Okamurovci dělat problémy, Babiš jim pohrozí, že je vymění za piráty. Je to jeho záložní varianta, Plán B. Tuto roli malého partnera totiž plnili Lidovci posledních 25 let v levicových i pravicových vládách neblahé paměti a je logické, že do něčeho takového Babiš už znovu nebude chtít jít, protože Lidovci byli nenahraditelní. Do takové situace se Babiš nechce dostat, a proto má v záloze Piráty. ČSSD už oznámila, že míří od opozice a tím pádem je smetena ze stolu i varianta nekromantismu, tedy oživování mrtvol,  v tomto případě koaličního projektu s ČSSD a Lidovci. Je to logická reakce, vstup do vlády s Babišem by ČSSD úplně zničil, rozpadlo by se jí voličské jádro, která už teď je velmi chatrné.

SPD chce do koalice s Babišem, ale uvnitř ANO je proti tomu odpor

Jenže nejzajímavější situace je uvnitř samotného hnutí ANO. Abychom pochopili, co se uvnitř děje, musíme se podívat o 4 roky zpátky. Toto hnutí je totiž složeno ze širokého spektra voličů, a toto spektrum je široce rozkročené z levé strany od komunistů, kterým ANO v těchto volbách odebralo obrovské množství voličů, až na stranu pravou, kdy právě hnutí ANO zlikvidovalo pravici složenou z tradičních politických stran. Babišovo hnutí je tak skutečně útvarem, kterému slovo “hnutí” opravdu sedí, protože se skládá z nejrůznějších sociálních skupin ve společnosti a tento útvar nemá ideologicky pevně definované teze, jaké mají tradiční politické strany. Toto široké rozkročení umožňuje Babišovi manévrovat hnutím na celé ploše bitevního politického pole zleva doprava a zpátky podle aktuální potřeby. Hlavním problémem v tomto posunování jsou ale lidé, kteří uvnitř ANO mají původní ideologické myšlení a s takovými obrovskými přesuny celého útvaru mají velký problém. Část lidí v ANO s pravicovým myšlením je brutálně a ostře proti jakékoliv myšlence spolupráce s komunisty, které ovšem ANO potřebuje

Tiskovka Tomia Okamury po skončení jednání s Andrejem Babišem.

Další část členské základny ANO je tvořena středovými voliči, to jsou bývalí voliči Lidovců, US-DEU, Věcí veřejných a Zelených. Tahle skupina lidí je kategoricky proti spolupráci s národoveckými stranami jako je SPD, protože ty hlásají odpor proti migraci, odpor proti multikulti, odpor proti NATO a do značné míry i odpor proti EU, i když tady zdůrazňuji zásadní věc, že během současného vyjednávání mezi ANO a SPD ani jednou nezazněly požadavky na vystoupení z EU, zazněly pouze požadavky na přijetí obecného referenda, na jehož základě by se potom daly vypsat některé plebiscity, ale s výjimkami s ohledem na daňové a bezpečnostní garance, jak už zaznělo na prvním jednání mezi ANO a SPD. Aniž bych chtěl opět a znovu lidem bourat skleněné zámky, dost dobře to může dopadnout tak, že obecné referendum bude přijato, ale hlasovat o vystoupení z NATO v něm nepůjde, protože je to mezinárodní bezpečnostní smlouva a bezpečnostních smluv se referenda týkat nesmějí, zaznělo už několikrát od hnutí ANO.

Babiš dovolí Okamurovi obecné refrendum, ale jenom vocuď pocuď

Pokud jde o referendum o vystoupení z EU, to je také mezinárodní smlouva, a těch se také obecné referendum nemá týkat. Jak už o tom mluvil Babiš pro TV Barrandov v září, referendum o vystoupení z EU by vyvolalo chaos v české ekonomice, protože české podniky, továrny, banky, elektrárny, vodárny, plynárny a další prvky infrastruktury vlastní zahraniční majitelé. Pokud by ČR z EU vystoupila v referendu, potom by došlo k poškození zájmů cizích firem v rámci ochrany investic, stejně jako to samé hrozí v kauze lithia. Zahraniční investoři totiž investují v ČR s předpokladem, že ČR je členskou zemí EU a má lacinou cenu práce. Zboží je vyrobeno v ČR a prodáno na trzích v EU.

Pokud by některá vláda ČR umožnila referendum  o vystoupení z EU a toto referendum by prošlo, snesly by se na hlavu ČR tisíce arbitráží, protože by došlo k znehodnocení investic v ČR. Podniky už by nebyly profitabilní, protože po odchodu z EU by už ČR nemohla do unie vyvážet svoji produkci bez celních tarifů. Stejnému problému čelí Velká Británie, kde se pomalu schyluje k tvrdému Brexitu, bez dohod o volném obchodu. A odchod z EU by nejvíce dopadl právě na Agrofert Andreje Babiše. Přes to prostě vlak nepojede a Tomio Okamura to musí vědět.

Média mainstreamu už konečně také identifikovala SPD a Tomia Okamuru jako jediného partnera pro Andreje Babiše.

Hnutí SPD nemá možnost prosadit vše ze svého programu, to je jasné, ale zdá se zcela jasně, že shoda mezi ANO a SPD je v oblastí odporu proti migraci, v oblasti obecného referenda a také v oblasti odvolatelnosti politiků. Tomio Okamura zároveň potvrdil po dnešním jednání s ANO, že SPD podpoří Radka Vondráčka z ANO do funkce předsedy poslanecké sněmovny. A na oplátku hnutí ANO souhlasí s postem místopředsedy poslanecké sněmovny pro Tomia Okamuru. SPD je tak jediná strana v celém parlamentu, ve kterém je v současné chvíli 9 politických subjektů, která je ochotná mluvit s ANO, jednat s ANO a dohodnout se s ANO. Přestože Tomio Okamura dnes pro média zdůraznil, že se dnes ještě nejednalo o složení vlády, ani o vzniku koalice, v poslaneckých kuolárech už se mluví o tom, že je vše upečeno. Co ovšem není vidět a co zůstává skryto, to je hádanka třetího partnera do koalice. A toto může být opravdu zajímavé.

V Česku vznikne prezidentská vláda Miloše Zemana?

Tomio Okamura totiž naznačil možnost, že Babišova menšinová vláda může vládnout bez důvěry, a to prakticky neomezeně dlouhou dobu, protože Ústava neurčuje žádné lhůty pro konání prezidenta. Takže do Babišovy vlády by kromě ANO a SPD mohl své zástupce a odborníky vyslat i Miloš Zeman. A to je největší odhalení a šok pro média, protože v takovém případě bude Miloš Zeman jediným vládcem v celé ČR, bude řídit Babišovu vládu a ta bude skákat podle toho, jak Miloš Zeman zapíská. Z hlediska českých zájmů by to bylo paradoxně to nejlepší řešení pro ochranu národních zájmů. Miloš Zeman by mohl tlačit na vládu, aby třeba znormalizovala vztahy s Ruskem, aby v Bruselu tlačila na změny a protimigrační změny. A protože Miloš Zeman už před týdnem informoval, že by rád zvýšil pravomoci funkce prezidenta, tak takovéto povolební Babišovo vládnutí s podmíněnou podporou a ochranou prezidenta by Zemanovi umožnilo stát se neomezeným vládcem ČR, došlo by de facto ke změně a přechodu ČR od parlamentního systému k prezidentskému.

Skutečným vítězem parlamentních voleb se nakonec může stát Miloš Zeman, i když vůbec nekandidoval.

Ovšem neočekávejme menšinovou jednobarevnou vládu hnutí ANO. Tomio Okamura chce se svojí SPD do vlády naprosto jednoznačně a dokonce se dnes nebál vytáhnout proti ANO nátlakovou kartu právě v podobě Miloše Zemana. Tomio Okamura totiž vyslal signál, že SPD podpoří kandidáta na prezidenta až po rozhovoru Tomia Okamury s Milošem Zemanem 6. listopadu v Lánech. Tomio bude chtít slyšet, že Miloš Zeman je proti migraci, proti kvótám a pro přímou demokracii. Pokud by se něco zvrtlo, SPD by zvážila svého kandidáta na prezidenta. Tento výrok považuji za signál vyslaný do hnutí ANO jako varování Zemanem, že jestli v hnutí ANO bude nadále trvat odpor pro vstup SPD do koalice s hnutím ANO, SPD postaví proti Zemanovi v prezidentských volbách právě Okamuru. A to by byla katastrofa pro Miloše Zemana, protože těch 10% voličů SPD Miloš Zeman zoufale potřebuje, bez nich nevyhraje volby. Miloš Zeman tak bude tlačit na Andreje Babiše, aby hnutí ANO kývlo na koalici s hnutím SPD.

Menšinová vláda se obejde bez KSČM, ale s jejich tichou podporou

Ačkoliv není ještě jasný postoj KSČM, komunisté zřejmě nebudou chtít vstoupit do koalice s hnutím ANO a SPD, protože strana přišla o voliče právě kvůli Babišovu hnutí, KSČM ztratila přes 350 tisíc voličů a většina z nich utekla právě k ANO. KSČM se musí konsolidovat, a to bude možné jen v opozici, i když strana bude ad-hoc podporovat zákony ANO a SPD podle toho, jak to bude KSČM programově vyhovovat. Ukazuje se, že Tomio Okamura a jeho SPD se stane jedinou nevěstou Andreje Babiše do koalice. Pro mnoho lidí je strašlivé zjištění, že právě SPD, jehož nejtvrdší voličské jádro tvoří lidé s otevřenou nenávistí vůči Babišovi, jsou jediným subjektem ve sněmovně, který chce jít do koalice právě s Andrejem Babišem. No řekněte sami, není ten mocenský tenzor k popukání? Jedno přísloví říká: Odříkaného chleba největší krajíc. A přesně k tomu se schyluje z pohledu voličů SPD, kteří budou muset příští 4 roky spolknout fakt, že drží u moci společně s Milošem Zemanem nenáviděného Andreje Babiše.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývá 5 dnů a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 76%. Pokud se Vám líbí, co děláme a jaké zprávy přinášíme, podpořte nás prosím zde (anebo zde). Bez Vaší pomoci se neobejdeme, lhostejnost v dnešním světě zabíjí nezávislé projekty, jako je ten náš. Děkujeme!
Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

238 Komentářů o "Tomio Okamura potvrdil, že SPD chce do vlády s Andrejem Babišem! V Česku se rýsuje menšinová vláda bez důvěry a udržovaná při životě prezidentem Zemanem, který se tak stane vládcem celé země!"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
jan
Návštěvník

tvrdě nesouhlasím s tvrzením: “Pro mnoho lidí je strašlivé zjištění, že právě SPD, jehož voličské jádro tvoří lidé s otevřenou nenávistí vůči Babišovi, jsou jediným subjektem ve sněmovně, který chce jít do koalice právě s Andrejem Babišem. ”

právě naopak, pro většinu voliču SPD je ANO (vyjma KSČM) nejmenší zlo, a právě většina podporuje tuto koalici ANO a SPD. i v mém okolí hodně lidí zvažovalo mezi SPD a ANO a v podstatě nikomu toto spojení nevadí (ze strany voliču SPD). myslím, že to šlo jasně vidět i zde v komentářích od jiných osob.

SPD odsálo voliče nejvíce z ČSSD a pak z KSČM, ale tak samo jako ANO, odsali voliče všem stranám a jsou mixem (alternativou k ANO). a havně diky zakazu islamu je volili lidi kteři nikdy nechodili k volbám, takže ty strany jsou si opravdu progamově velmi blízko. jediný velký rozdíl je pohled na EU.

právě největší nenávist k Babišovi maji voliči ODS, TOPky, KDU a zbytku kavarny. proto souhlasim s FIalou, že by to byla zrada na voličícjh kdyby šli s ANO. a souhjlasim i s Babišem, nebyt EET, nema ODS 10%. takže jak FIala tak Babiš ví moc dobře, proč spolu nemužou upect koalici, protože by to bylo plivnutí do tváře jak voličám ANO, tak ODS.

Piráti jsou mladi feťaci a opravdu jasně davaji najevo, že o vladu a zodpovědnsot zajem nemaji. ale jako bubaka si je nejspíše bude Babiš hyčkat, to souhlasím.

proto jako jedina varianta zbyva SPD, o zbytku nema cenu se vyjadřovat. samosebou ticha podpora KSČM v některych věcech je jasna. ten jeden hlas se vždy najde, a nezapomeňme, že při hlasovani tam nejsou nikdy všichni poslanci, takže jak tam nebude 20 poslancu, už stačí ke shcválení zákona jen 91 hlasu (nezapomeňme jak byl schválen FED v roce 1913), což s přehledem zvladne SPD a ANO.

Administrator
Admin

Tak to žijete asi v jiném světě, protože voliči SPD šli před volbami proti Babišovi jako vzteklá slepice po flusu. Dokonce existuje jedno rádio, které si říká “mediální parnter SPD”, které nemůže Babišovi přijít na jméno a jeho posluchači vidí v Babišovi antikrista. Můžou existovat voliči SPD, kterým Babiš nevadí, ale pokud by někdo z voličů SPD před volbami obhajoval vládnutí s Babišem, byl by okamžitě označen za to, “že je nasazený rovzraceč v SPD”. Pro mnoho lidí a voličů SPD bude Okamurova asistence vládnutí Babiše (i když s podporou Zemana) hodně hořká pilulka. Ale Tomio prostě chce prosadit program, to je sympatické, ale je mu jedno, že ho bude prosazovat společně s antikristem české politiky. Otázkou je, jestli to bude jedno i jeho voličům. A najednou se už nemluví o tom, že Babiš je trestně stíhaný. Asi už to tak moc nevadí, když ta vláda bude složena asi z odborníků. Babiš ani nemusí být premiér, ale třeba jenom poradce své vlastní vlády.

.lak
Návštěvník

Souhlasím a dám svůj poněkud emociálně laděný povolební štěk odjinud,
.lak napsal:
23.10.2017 (13.21)
Proč mi to připadá že kmotři jsou na svém písečku? Že by si byli jistí podvody 911 i volebním a že prostě jim stát ochlokracie funguje na úkor zaměstnavatelů voličů? Tahle sebranka evidentně zcela ignoruje stav eu či se prostě na utahování opasků zbídačovaných těší? Podle nne jsou lumpové vždy idioti a tentokrát ty volební taškařice kejklířů dali takový poměr zdobytčelých heploidů že to nemůže dopadnout dobře s tahem pro €, migranty a tvrdé jádro zcela zjevných sociálních paskvilních perverzí vyprzňovačů, vymařovačů, devastovačů a znásilňovačů. Že tam je ten který dělá zisky přes likvidaci firem a zaměstnanců a nyní má opratě na voly v ohlávkách svědčí o tom že se pomějí jak nikdy a hlava mi to nebere v jakém marasmu si lidé čvachtají. To je už na nějakou diágnózu sebepoškozování a asi holt kafíry v no gou zóně být narvaní být musí. Obludnosti mne nepřestávají zaskočovat ale zcela geniálně jsou nastolovány překotem který Orwell nikdy ve svých románech o sociopatech se nepřibližuje a je to slabý odvar intrikující scény kotlinky a zde tedy musím smeknout tomu na odkazu. Time 5:18 https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1608-cela-eu-se-nachazi-pred-gigantickym-krachem-kteremu-uz-nemuze-nikdo-zabranit-vsechno-zaplati-obycejni-obcane
Lehkomyslnost voličů bureše je tedy nepopsatelná a je na slovník vulgárních výrazů.
https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

http://www.nwoo.org/2017/10/23/pozvanka-na-seminar-technologie-barevnych-revoluci-26-rijna-2017/#comments

Kiwi
Návštěvník

Velmi trefný a pravdivý koment…

Iva
Návštěvník

Já mám ve svém okolí hodně lidí, kteří volili SPD, ale ANO jim zásadně nevadí.
SPD volili zejména kvůli osobnosti pana Okamury a pro jeho program – trestní a hmotná odpovědnost politiků, stop islámu.
Tito voliči zuřivě nenávidí spíše ty “tradiční”, jinými slovy zlodějské, zkorumpované, až dosud jen naprosto naší zemi škodící strany, které již za 28 let mnohokrát dokázaly, že to nejen nemyslí s námi dobře, ale ani nehodlají na svém jednání, politikaření a svinstvech nic měnit, nemají sebereflexi a v současné době ani osobnosti (s pár čestnými výjimkami, např. pan Klaus ml. aj.)

jan
Návštěvník

přesně tak, s timhle souhlasim, voliči SPD jsou podle mě jasni přiznivci Zemana, a těžci odpurci Pražské kavárny… a ja myslim že si to uvědomuji jak Babiš, Okamura tak Zeman, proto si hraji jeden vedle druheho do noty. A hlavně Zeman je bude snažit se udržet pohromadě.

Radek
Návštěvník

Každej normální člověk je příznivcem Zemana. A i Zeman ví, že není věčný. A i Zeman ví, že jako nástupce by byl lepší někdo jako Okamura a ne ta vysmátá držka z bazénku… jak von se menuje…ten socan co zhubnul…ta skleróza 🙂

Radek
Návštěvník

Škromach 🙂

snehurka
Návštěvník

Škromach

Martik
Návštěvník

Babiš byl trestně stíhaný. S jeho opětovným zvolením je předchozí vydání neplatné a nová sněmovna by ho musela znovu vydat.

Administrator
Admin

No jo vlastně, já zapomněl. Díky za upozornění. No tak to je cajk pro Babiše, ne? Dokonce si umím představit, že sněmovna řekne, že před vydáním Babiše je třeba počkat na rozhodnutí Vrchního soudu, kam podal Babiš kasační stížnost kvůli obvinění. A to zabere nějaký čas. Klidně i rok, když bude třeba. Kasační stížnost se týká obvinění z účelového obvinění, že kauza má politický podtext a policie jednala pod nátlakem špiček z ČSSD. Nakonec Babiš bude očištěn a pro změnu budou stíhat socany. Karty se obrátí.

Radek
Návštěvník

Jasně, to ví každej. Problém jsou jeho “blízcí”, manželka… ale oni si nedovolí je popotahovat, teď už né, a nakonec to Bába ošéfuje… 🙂

Karin
Návštěvník

To nic neznamená, viz případ hejtmana Libereckého kraje Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj), který je obviněn už skoro tři roky a jeho kauza se nikam nepohnula. S Andrejem Babišem to prý nakonec může dopadnout podobně. Po třech letech může být Babiš označen za nevinného, ale dokud soud neřekne jinak, je Babiš tak jako tak nevinen a může být premiérem.

baliz
Návštěvník

Voliči SPD šli proti Babišovi? Ale no tak co je to za fantasmagorii všichni šli proti všem to tak na kolbištích bývá voliče SPD hlavně zajímal jejich program.
Začínáte ze všeho dělat strašnou kovbojku. Mě osobně nevadí vláda SPD+ANO když jde o naplnění programu.
Babiš je trestně stíhán jen je mi záhadou proč jen on a Faltýnek…v parlamentu je vícero politiků jenž by měli být trestně stíháni,ale nejsou.
Komunisti vraždili ODS+ČSSD rozkrádalo, ale Babiš je antikrist a trestně stíhán.

jan
Návštěvník

v jiném světě zijete vy, bylo jasne že po volbach někdo poleví a ty kecy že ten nepujde s tím a ten s tím pudou stranou…. protože všichni měli velkohuba prohlašení před volbama a distancovali se od ANO a mezisebou, krom SPD. ja nechapu jak jste si to pak teda představoval? to měli stahnout ocas jako Piráti a jit hned do opozice? dyt by byli napadani ihned mainstreamem, že šli jen po penězich a byli by proti sobě (samosebou mainstream u Piratu a kavarny tohle nenapadne, ale řict to Okamura, jsou toho plne članky). Právě SPD řeklo pujdem s kymkoliv kdo podpoří jejich program. A nelžou, to taky dělají a mužou to dělat s čistým štítem. Proto SPD vyčítat že pečou s Babišem není na místě… i kdyby pekli s Piráty, tak to před volbama nezabijeli, ale tam je to samosebou meně pravděpodobnější že by společnou řeč našli.

ano, SPD mělo podmínku, že nepujdou do koalice se stranou, která ma podezřelého premiéra. Ale sám dobře poznamenáváte, že zatím koalici nikdo neřeší a vlada muže být i menšinová, bez koalice, tichá podpora apod. Ale co je hlavní, Babiš byl obvinění zbaven po znovuzvolení, čili Okamura i tak muže s čistým štítem vyjednávat. Šel na to velmi chytře a dost mě to překvapilo Mimoto jednu variantu “vlády” – kombinace win-win-win, tedy babiš-okamura-zeman poznamenal pan VK, což i ja souhlasim by byla asi nejlepši možna vyhra pro nas normalni lidi a nejmenši zlo. Tak to vidiim i z velmi pesimisticky vyhlížejících članku jak pana VK, tak pozorovatelky.

o tom radiu nic nevím, věřím tomu že se najdou voliči SPD těžce nesnášející babiše, ale beru to tak, že ti kterym Babiš nevadil to nedávali tak najevo. tak samo jsem nikdy nebyl označen za rozvračeče SPD zevnitř. právě naopak, všichni mi říkali že se peru za SPD jako straník 😀 a právě naopak jsem měl podezření na kandidáta z Moravskoslezského kraje, který je nastrčený špiona rozvraceč (kandidoval za Piráty a zelené před 3 lety jajko nestranik do zastupelstva, ověřeno z několika zdrojů).

PATriot
Návštěvník

Já si myslím, že většině voličů SPD nebude ve finále soužití s Babišem proti srsti a sice z jednoho zásadního pohledu.. Okamura se jen snaží prosadit svůj program, není jedno s kým? Pravděpodobně nejdůležitějším bodem všeho je nedopustit dovoz přivandrovalců a pakliže se tomu dá zabránit takto, proč ne? Vzpomeňte na Jiříka Paroubka a jeho “schvalování třeba s Marťany”… Sečteno, podtrženo, není na tom NIC špatně.

jan
Návštěvník

ještě bych chtěl dodat, že Babiš mi nevadi co se tyče domaci politiky. Ale vuči zahraniči mu vubec nevěřim (tedy z dlouhodobeho hlediska), zejmena proto, že si pěstuje Stropnického a tu ludru v Europarlamentu, ktera se pachtuje se Sorosem… ale co se tyče domaci politiky, věřim že tato koalice muže byt nejlepši od roku 89 a ma šanci prokazat změny k lepšimu pro lid

.lak
Návštěvník

Když si vzpomenu že v týnežerským vjeku (oba) jsem ho potkal v knajpě s kohortou a povídal cosi jako co ty a dloubnul mne do břicha tak asi čekal že vím kdo je, dnes již tedy částečně. Nebýt jeho družiny tak jsem nastartoval motor. Proč to povídám, taky se v ni stalo a tam se občas asi jako na nějakém magickém místě občas slezla “zlatá mládež tak se zase s podobnou suitou přimotal diblík že je chazar. Což mi v té době naprosto nic neřeklo a taky asi čekal nějaké žvásty pro “urozenost. Tak jsem jenom řekl a co má jako být a odcházel jsem a slyším že takového debila nikdy neviděl, chachá. Nicméně mne to utvrdilo v tom že svět je neuvěřitelně malý a musím uznat že tato skupina to dotáhla evidentně na vyšší prioritu řízení poddaných. A pokud si lidé nebudou uvědomovat moc stáda s tím že pojedou nerozkouskovaní vlky a se zdravými jedinci nebudou napospas samoinstalovaným skupinám zájmových uskupení predátorů prakticky s dnes loserující eu co by reálné cestovky bakeliťáků, výletníků a osadníků privilegované skupiny se zaručeným tiskem € na rozdíl od otroků.. Takže k předešlému tedy takový kováříček místo kováře ale jste snad koně do postrojů na biče a ostruhy kdy tedy burešova kobyla bude chodit bosá na stopro, no.
https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA
Nakonec “sláva rodu” proti harpagonchadejcům “zisku či reálně úžeru které si funkčně nevzdělaní znovu a znovu na sebe žel ujařmí.

comment image

A když už osedlat tak můzami
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSE8G-dRWne4f5JCXdFuF1hIuhiLc-TVjXKFHyMXL8D–4vcRiX2w

a ne podskapníky vozky šlechty s haraburdím a polámanými koly. Nutnost soběstačnosti regionu je nutná z mnoha logických příčin a i byla nakonec potencionální spojenci kteří nikdy nezradili mají jak charakter tak i čest narozdíl šmelinářských kupčíků a penězoměnců výměn a přepřahání volů a to si uvědomte že to pozadí čtvrté říše i s standartním outsorsováním již probíhá a kdo čeká nějaký obrat či nějaké začlenění mezi smetánku tak mu budiž brzy zem lehká protože ta výměna obyvatel již jede jak po másle.
https://www.youtube.com/watch?v=n9X2cYB7OKg

.lak
Návštěvník

Je mi to jasné nosič špatných zpráv kecá, ale odvykli jste si číst mezi řádky a hlavně v hlavním proudu je vše mocensky zprofanované. Čemuž ze setrvačnosti v záplavě pravdivých nepodstatných informací se dá snadno podlehnout. Nechci být škarohlíd ale sami uvažte že zavrhovat možnost špatného úsudku s nepříznivou variantou je nejen dětinské ale i smrdící fatálními následky a tedy chlap hořkou realitu snad unese aniž by se blamoval ve fetu naivit a kolektivního postoje protože je to in. Ale prověřeně s časem blbě s nahnáním stádečka obecně kamsi. PANICE SNAD BEZ JÁSAJÍCÍCH NEPROPADNETE, NO. Politika je svinstvo a je i tam kde nejméně čekáte ale to už tak zpravidla navnadí a jestli někdo čeká od eu jiné zájmy než podojit “lidské zdroje tak mu prostě není pomoci. Jediné co s vámi mají společné je to že vám šlápnou na plyn aby jste kmitali jako vlastně celá krachující evropa ve všech směrech a jste ranění slepotou s bláhovými nadějemi které vám poskytují leda formou jako psu v kárce na buřta na klacku. Nerad rozčarovávám ty kteří mají optimistická očekávání ale je to očividné a i mutr outsorsující evropu žaláře národů konstatovale že s mi granty jsou potíže a to ještě nezačalo bruselem plánované slučování rodin kdy se škarohlídi nebo i ne chytají za hlavu za jejich desetinásobek i více. Navíc tedy vycházejte prostě z toho že opatrnost je matka moudrosti.
https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1608-cela-eu-se-nachazi-pred-gigantickym-krachem-kteremu-uz-nemuze-nikdo-zabranit-vsechno-zaplati-obycejni-obcane

tencozabilpapeze
Návštěvník

Už Kapala&bros. nechte, pochopili, že věc je složitější než simplexní volání do vysílačky.

Zighartice
Návštěvník

ANO jsem nevolil, ale výsledek voleb respektuji, neboť se IMHO mimo jiné zapomíná, že celá honička na něj začala ve chvíli, když česká „národní“ banka ohlásila konec intervencí české koruny vůči euru. To byl takový prvotní signál, že jde o peníze, ostatně jak jinak. Kdo si někdy pročítal nejstarší články o podvodu bankéřů, který se nazývá státní dluh, tak mu je jasné, že každý ministr financí, který se pokusí tento jejich švindl zhatit, musí být odstřelen.

Stručně řečeno. Podvod bankéřů spočívá v tom, že vyvolení z vyvolených, tedy ti na vrcholu pyramidy, nechají vytisknout barevné papírky, kterým se říká peníze. Protože tyto papírky nejsou kryté žádným cenným kovem, tak jsou naprosto bezcenné (to už věděli i severoameričtí Indiáni, než byli vyhlazeni). Svoji hodnotu barevné papírky nabudou pouze tehdy, když se někomu půjčí a dotyčný dlužník pak jejich navrácení musí nějak odpracovat. Takže tu máme kolosální podvod ve stylu – já ti půjčuji papírky a ty mi je vracíš nějakou formou svého majetku. Aby tento podvod dobře fungoval, musí se každým rokem natisknout více a více papírků, protože se půjčují pouze na 1 rok a za ně se pak tzv. „nakupují“ státní dluhopisy. Tomu se dnes říká moderní bankovnictví.

No a Andrej Babiš vyvoleným iluminátům ( osvícencům ) v tom dalším tištění papírků zabránil ! Udržel totiž vyrovnaný státní rozpočet !!! To jsou nezpochybnitelná fakta. Jestli si někdo dá trošinku práce, tak si spočítá, že do chvíle, než Babiš vystřídal žvanivého opilce Kalouska, tak státní dluh rostl v průměru každým rokem o více jak 15 procent. Takže jestli dobře počítám, tak na konci tohoto roku měl dosáhnout státní dluh ČR hodnoty bezmála tři tisíce miliard korun (3 biliony Kč ) ! Tak to mělo být, ale není, protože vyrovnaným rozpočtem nevznikl žádný schodek a Andrej Babiš tak centrální bankéře připravil o možnost vytisknout skoro jeden tisíc čtyři sta miliard korun! To je nepředstavitelná suma. A když si z ní spočítáme úrok, tak už můžeme tušit, o kolik Babiš tuto zlodějskou bankovní kastu vlastně obral ! A to, že je skutečně obral, bylo vidět na jejich zběsilé snaze, zabránit mu v kandidatuře jako lídra hnutí ANO a je vidět i v podobě rezignací na vlastní předvolební programy a sliby u většiny stran. Což mimo jiné mnohdy nedokáže přecedit ani vlastní fanklub pirátů viz “Jednání všech stran krom Ano se mi jeví jako sobecké, podlé a nerespektující skutečnost, že sněmovna i parlament by měly být usnášenlivé, napříč i případným nazorovým neshodám. Jestli se neumíte domluvit s většinovou stranou, kterou občané zvolili, tak vypadňete.”

Vlastně už teď jsou vidět (pro nás) pozitivní „následky“ Babišova „řádění“: v loňském roce se téměř vůbec neemitovaly jednoroční státní dluhopisy !!! Za tři roky Kalouskova ministrování se jich vydalo a následně s úrokem odkoupilo za cca 460 miliard Kč, za Babiše necelých 100 miliard Kč.
Takže se už během pouhých tří let ukázal blahodárný účinek žití bez rostoucího státního dluhu.

A pak tu máme tu zatrolenou situaci. Je docela s podivem, že nikdo z politiků a ani ekonomů se nepozastavil nad faktem, že ČNB v intervencích ve prospěch eura „utratila“ skoro dva tisíce miliard korun. To je víc jak o 25 procent více, než je současná hodnota státního dluhu !!! Jak je vůbec možné, že centrální bankéři, místo toho, aby těmi dvěma tisíci miliard oddlužili vlastní stát a učinili život jeho obyvatelstva mnohem snesitelnějším, vytvořili další dluh !!!? Ten „nákup“ eur za dva biliony korun českých vlastně jen dokázal, že centrální bankovní systém v jeho současné podobě je kolosální podvod. ČNB tzv. intervencemi žádná eura za skutečné peníze nekupovala. Jak je zmíněno výš, vyvolení hoši si natiskli svoje dluhopisy a ty vyměnili za stejně bezcenné papírové dluhopisy nějakých řeckých, italských, německých, nebo vím já jakých bankovních institucí. Akorát je měnili v jakémsi domluveném kursu koruny k euru. Jejich snaha byla jasná – udržet zadlužení českého státu na úrovni, na jakou bylo nastaveno, aby vynášelo řádný úrokový vývar. Jenže problém vznikl v tom, že ten dluh si vytvořili sami bankéři bez jeho obvyklého zajištění prostřednictvím státních dluhopisů. Uvidíme co se začne dít, až se ty dva biliony dluhu začnou vracet zpět do republiky a ten bude splatný i s úrokem. Jedno už víme jistě. Pokud dojde k likvidaci Babišova “řádění”, bude se muset v republice platit eurem. V opačném případě se budou muset najít další podvodné mechanismy namířené proti střadatelům.

.lak
Návštěvník

Hmmm, jak s tím koreluje odkaz? Faktem ovšem je že zjišťujeme stav věcí s křížkem po funuse a být velmi pomýlení. Třeba před nedávnými volbami. Nevlastní media?, no.
http://www.nwoo.org/2017/10/25/zadluzenost-statu-za-babise-vzrostla-mezirocne-o-tretinu/

Zighartice
Návštěvník

Např. tím, že začneme věci nazývat skutečnými jmény a posuzovat skutečné činy, neboť strom se pozná po ovoci.

Dne 9. října 2017 byla na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy doručena žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů zaevidovaná pod č. j. MSMT-29005/2017-Kc. Žádost obsahovala následující dotazy:
Jaká je výše alokované částky v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání?
Jaká je výše částky povinné publicity v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání?
Jakým způsobem je povinná publicita realizována?
Jaká je finanční částka za vysílání spotů o OP VVV v České televizi?

K dotazům sdělilo MŠMT následující:
Celková alokace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání je 2 768 062 110 EUR.

Částka určená na publicitu Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (dále jen „OP VVV“) vychází z Dlouhodobého interního komunikačního plánu (zde je na celé širší programové období 2015 – 2023 plánován indikativní rozpočet ve výši 151,42 mil. Kč s DPH; tento rozpočet byl schválen Ministerstvem pro místní rozvoj) a dále je na každý rok připravován a Monitorovacím výborem OP VVV schvalován Roční komunikační plán, který obsahuje rozpočet na následující rok. Posledním schváleným Ročním komunikačním plánem je ten na rok 2017, v němž je rozpočet na publicitu a komunikační aktivity ve výši 41 185 150 Kč s DPH.

Publicitu operačního programu tvoří několik hlavních oblastí: přímá komunikace s potenciálními žadateli o podporu, se žadateli a příjemci (informační semináře pro žadatele a příjemce), účast na veletrzích a konferencích, publikační aktivity (informační letáky, brožury), online komunikace (web, elektronický Newsletter, sociální sítě), mediální komunikace (mediální kampaň – televizní, online, tištěná) a PR (tiskové zprávy).

Televizní část současné mediální kampaně OP VVV neprobíhá pouze na stanici ČT1, ale také na stanicích Prima a Nova. Kampaň byla spuštěna v listopadu 2016 a je plánována do února 2018. Celková částka za její realizaci včetně kreativní výroby je 36 058 968 Kč s DPH. Za vysílání spotů o OP VVV v ČT od listopadu 2016 do 31. 7. 2017 uhradilo MŠMT prozatím 6 131 497 Kč s DPH, do konce kampaně pak zbývá ještě uhradit za spoty v ČT 1 872 653 Kc

Pak mají být peníze na platy učitelů …

Zighartice
Návštěvník

JO už se nedivím, tomu – všeci kradnů. Bylo by docela zajímavé takhle si projít všechna ministerstva a jejich hospodaření,. Poslat tam NKU a začít stavět další basu – aby je bylo kam umístit. Protože pokud vím na špatné zacházení se svěřenými penězi jsou paragrafy.
Akorát je mi divné – ŽE ODBORY MLČÍ…..proč asi.

Zajisté mám v rámci objektivity i výhrady k Babišovým krokům.
Zkusím k tomu něco přidat, ale upozorňuji, že to není jednoduché.
Leží mi totiž v žaludku to “tištění papírků”. Stačí se podívat do bankovní statistiky ČNB. Několikanásobně vyšší agregátní dluh je totiž v aktivech komerčních bank. Peníze v několikanásobně vyšší míře vznikají v komerčních bankách a komerční banky k tomu, aby je půjčili, nepotřebují tiskárny, ale vklady obyvatel a firem.
Národní banka netiskne peníze pro vládu, ale pro tyto komerční banky, protože když banky požádají o výměnu elektronických čísel na účtech za vytištěné papírky, aby měli čím naplnit bankomaty, ČNB jim musí vyhovět (ze zákona).

Podrobněji ještě vzpomenu to, jak v posledních letech Babiš restrukturalizoval státní dluh:

SPP jsou poukázky – ty jsou krátkodobé na několik měsíců až jeden rok.
SSD jsou spořící dluhopisy a k těm se může dostat i jednotlivec jako formu spoření, jsou střednědobé.
SDSD jsou střednědobé a dlouhodobé, v poslední době jejich MF prodává na 10 až 30 let.
comment image
Na grafu je vidět, že se dlouhodobě mění struktura dluhu a že Babišovo MF omezuje SPP a financuje se přes SDSD. Z hlediska snížení finančního rizika je bilančně vhodné financovat dlouhodobé projekty, např. dálnice, přes SDSD, ne SPP.
Rozdíl mezi SPP a SDSD při emisi je ten, že SPP prodává přímo MF aukčním způsobem. SDSDvšak prodává přes primární dealery, kterými jsou velké komerční banky.

MF ovlivňuje finanční trh ve vyšší míře ne tím, jak velké emise SPP ročně vydává, ale tím, jak jsou úročeny. SPP jsou v posledním roce typicky úročené záporně. SDSD jsou úročeny okolo 1%. Toto jsou základní body, od kterých se odvozují úroky komerčních bank. Zatímco jsou tyto úroky nízké, i komerční banky půjčují s nízkými úroky.

.lak
Návštěvník

Tak a všichni budou úspěšní banksteři a z lidských zdrojů to již islamisté vymlátí.

Středoevropané
Návštěvník

Islám a terorismus tady nechceme. Podle araba Alrawiho tím trpěly arabské děti v Česku cestou do školy:

Předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Alrawi řekl ke kampani SPD Tomio Okamury: „Cítili to všichni muslimové, hlavně naše děti, když jezdily do školy a téměř v každé tramvaji, do které nasedly v Brně, v Praze i jinde, byly velké nápisy „Ne islámu, Ne terorismu“. Nejsme si jisti, jestli je to úplně v pořádku podle Ústavy ČR a českých zákonů. Ale to je věc na jinou debatu nebo na jinou půdu. Ale určitě jim to nedělalo dobře a myslím si, že povolit takovou kampaň nebylo úplně v pořádku z různých hledisek.“ Co o tom soudíte?

celý článek zde:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Predak-muslimu-ktery-narikal-Nase-deti-se-musely-divat-na-plakaty-Okamury-hlasa-nenavist-k-nevericim-dzihad-a-je-namocen-v-techto-vecech-Znalec-islamu-promlouva-509775

PS: Soudíme, že arabské děti mají navštěvovat školy ve svých domovinách – Íráku, Afghanistánu, Pákistánu, Sýrii, Tunisku, Alžírsku, Súdánu…atd. A tam ve svých domovinách budovat prací a mírumilovným životem jejich země a jejich budoucnost.

Iva
Návštěvník

100% souhlas – muslimské děti mohou beze strachu navštěvovat školy v muslimských zemích, kde je nebude nic a nikdo deprimovat volebními plakáty a kde budou v bezpečí před těmi rasisty a fašisty a xenofoby z Čech. Návrat do svých zemí jim bude umožněn neprodleně, bez jakýchkoliv překážek – to je ta výhoda demokracie, víme.
Ihned by k tomu měli jejich rodiče a zvláště pan Alrawi (= ve skutečnosti jedinec plný nenávisti a typická pátá kolona islámských zemí u nás) vyzvat.

Doyle
Návštěvník

Přesně tak.Všude píšou jak byl v těchto zemích poražen Islámský stát a jak se tam vrací život do původního stavu.

Radek
Návštěvník

Jestli todle čtou muslimské děti, tak pro ně mám návrh. Ať mi políbí prdel.

Lichvář poslancem
Návštěvník

Jednička s hvězdičkou panu VK. Za tu predikci zejména o panu prezidentovi. Opravdu by to mohlo fungovat. A já lichvář? Jsem vyučený tesař, potom lichvář co se nikdy na veřejnosti neprojevoval. A teď poslanec. Jak ty obálky fungují. S Andrejem si budeme rozumět. Vrána k vráně přeci sedá. Ale pro Tomia budu neuralgickým bodem pro další stupňování požadavků na Andreje. Ale co mi je do toho? Vždy, když Tomio začne přitápět a zvyšovat požadavky , tak se Andrej kradmo podívá na Tomia a opáčí, že preci tam má toho hentoho lichvára.
P.S. Psal jsem již v létě, že oba jsou podnikatelé, že jde hlavně o byznys a že by si mohli rozumět.

Oliver
Návštěvník

Opět velice dobrý článek, děkujeme (už vidím ty reakce…).
S velký zaujetím čtu vaše komentáře, mnohdy velmi rozumné a fundované. Nemám tudíž potřebu k tomu něco přidávat, protože vím, že takovými znalostmi a schopnostmi neoplývám. Když ale čtu
Jak nás volby a jejich výsledek dohání k vzájemné nevraživosti (venkov vs Prážáci, křestané vs Židé,mladí vs staří, atp). tak je mi smutno.
V té souvislosti se musím omluvit panu Hlávkovi za svoji neurvalou kritiku k němu v pořadu s panem Doležalem (ale pilo mi to krev už od jara, jeho neúspěšné pokusy s jahodami, jeho ,,zdravotní indispozice,, a další). Dokonce ho musím pochválit, jak v dnešním pořadu prohlásil, že věci kolem pana V.K. na SVCS nebude řešit. Na rozdíl od těch farizejů, kteří 2 roky pana V.K. rekordně hltali a dnes se ho snaží popravit. A najednou – ,,Von je nákej divnej, podezřelej a tajemnej, pane vachmajstr ! Měl by se vodhalit … ,, No prostě je někdy slla poslouchat a vnímat, jací jsme ( myslím, že R.Heidrych o nás řekl, že jsme smějící se bestie …).
Jinak jsem dnes zaznamenal pořad na SVCS – ŽIVĚ Interakce v akci – pořad s vámi o vás (17:00-19:00) a trvám na tom, že někteří lidě by neměli veřejně vystupovat a měli by raději pěstovat ty jahody (třeba se to i naučí). Poslechněte si to sami, silná káva.

AlexZZ
Návštěvník

Ve snemovne maji vladnout a ne se chovat jako v peti letech na pisku a co mozna druhemu zbourat hrad, protoze je vetsi nez ten jejich, a aby si nakrmili sve ego. Politici by si meli uvedomit, ze tam jsou proto, aby pomohli lidu sve zeme a ne proto, aby si dokazovali, kdo je silnejsi. Jinak receno, kdo je vetsi idiot. Parlament neni arena. Vetsina si to evidentne neuvedomuje.

nagualista
Návštěvník

Přesně jste uhodil hřebíček na hlavičku.

Děkuji

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Je to pořád jen vzorek společnosti. Jak nahoře, tak dole. A obráceně.

Írán klepe na dveře hned po volbách.
Návštěvník
Írán klepe na dveře hned po volbách.

Taky se tady o těchto vizích spousta napsalo.
“Otevřete se nám a české firmy budou pracovat na tři směny, slibuje íránský velvyslanec”: viz. Seznam.cz

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/453080-otevrete-se-nam-a-ceske-firmy-budou-pracovat-na-tri-smeny-slibuje-iransky-velvyslanec.html

Radek
Návštěvník

jasně, my na tři směny , voni vůbec. Irán je pekelná díra. Nic víc.

Janaz
Návštěvník

Evidentne si v Iráne nikdy nebol, ty “díra”.

Radek
Návštěvník

To si piš. A ani nikdy nebudu.

Radek
Návštěvník

Super. Já volil Babiša a SPD mi nevadí ani trochu. Dokonce jsem zvažoval , že ho budu volit. nakonec jsem to hodil Babišu a nelituju, zatim. Jen ten jeden poslanec bude chybět. Chtělo by to nějakýho přeběhlíka. No táák puťa puťa puťa… žeby nikdo ? 🙂

Oliver
Návštěvník

Právě jsem se dostal k textu níže a beru to jako projev synchronicity k mým předchozím
komentářům i k myšlenkám a pocitům z posledních týdnů. Už psát nebudu.
http://www.transformace.info/index.php?option=com_content&view=article&id=2309:kvantove-pole&catid=37:pijata-vnitni-cestou&Itemid=128

Drazí Češi,
právě zažíváte jeden z nejšťastnějších dnů ve vaší historii.Vy ještě nevidíte ten dopad, ale bude opravdu velkolepý. Právě dnes jste okusili na vlastní kůži, jak vypadá, když něčemu, co nechcete věnujete velké množství energie. A pokud věnujete energii čemukoliv, tak to zkrátka podporujete. Nechtěli jste Babiše a nechtěli jste ho tak dlouho, až vyhrál volby s náskokem, který je opravdu úctyhodný.
Berte to jako minulost, protože to už změnit nemůžete, ale můžete změnit pouze sami sebe. Ti, kteří chápou, tak s tím možná již začali a učí to další a další. Ti, kteří ještě nepochopili a tudíž nepřevzali svoji zodpovědnost, musí zkrátka protrpět tu křivdu, že došlo k něčemu, co nechtějí a po lítosti, pocitu bezmoci, křivdy a dalších nesmyslných pocitů pochopíte, že stejně můžete pouze změnit svůj postoj k dané situaci.
Jestliže je teď někdo rozzlobený na výsledky vašich voleb, tak se může ve skutečnosti hněvat pouze sám na sebe, protože na nic jiného v tomto světě nemá ve skutečnosti dosah. Už to chápete?
Přestaňte se už litovat, ukončete bolestné výkřiky a co víc, ukončete neustálé urážky nových, či staronových politických špiček.K ničemu to nevede a uvědomte si, že vaši předkové vám nechali úžasné bohatství. Nikoliv zlato, drahé kamení, či peníze, ale naprosto čistou karmu a teď máte možnost ji realizovat. A věřte, že to nezáleží na politicích, ale na každém z vás. Jestliže to myslíte vážně se svým vlastenectvím, tak začněte opravdu u sebe, protože máte neomezenou sílu ovlivnit chod celého Vesmíru,ale nikoliv, že si sednete a budete čarovat, nýbrž svým růstem.
Ano, svým duchovním růstem a pokud se vám to podaří, tak budete opět na vrcholu dění, nikoliv ekonomického, politického,ale především duchovního, které utváří nový svět v jeho vyšších vibracích. Může se vám to zdát potrhlé a dokonce nesmyslné, vše je však na vás, protože Vesmír nemá jinou sílu, jak vám pomoci, než přes symboly, rady, informace a pokud jich nevyužijete, tak jste se rozhodli předat svoji zodpovědnost do rukou někoho jiného.
Hledejte, vzdělávejte se, rozvíjejte svého ducha, protože to je dnes třeba více, než kdy jindy a vy, kteří chcete v mnoha ohledech referendum si můžete i tento způsob přirovnat k referendu, neboť záleží na každém jednotlivci. Ale nejde o pouhé hození hlasu do nějaké nádoby, nýbrž o rozhodnutí k vlastnímu posunu. A posunout se můžete pouzena základě vlastního rozhodnutí a následně vlastní práce. Jestliže to dokážete a budete k duchovnímu růstu inspirovat své okolí, automaticky bude narůstat energetické pole vašeho národa a vše se bude měnit.
Buďte trpěliví, neočekávejte výsledek ihned, ale dbejte na pravidelnost. Snažte se do svého života a vzdělávání vnést strukturu, která je důležitá pro vytvoření návyku. Stane-li se váš duchovní růst vaším návykem, stanete se zároveň vy bytostmi, které budou rychleji navyšovat své vibrace a změny, ke kterým dojde tak, jako tak se urychlí. Uvědomujte si, že vše, co se nyní děje, je pouze světská moc, ale vy moc dobře víte, že celý svět podléhá jemnohmotnému světu, který je primární, tak proč ty nenávistné a útočné výlevy po dnešních volbách. Pokud jste alespoň trochu vědomí, tak víte, že každý, tedy i ten negativní přenos energie posiluje danou situaci, věc, či osobu. A teď si odpovězte, co se děje díky vašemu bláznění.
Pusťte z hlavy volby, soustřeďte se sami na sebe a co vlastně ve vašem životě chcete vy. Projděte si své úspěchy i zkušenosti, které lemují váš život a zjistíte, že se máte ještě co učit. Tak přestaňte kritizovat politiky a začněte chválit sami sebe. Najděte v sobě opět tu čistou, láskyplnou a milující bytost. Pohlížejte na ostatní bytosti stejným způsobem a právě v tomto bodu měníte svět k lepšímu.
Jste absolutně nádherné a skvělé bytosti žijící v jakési amnézii k svému původu. Vzpomeňte si na to, co jste a jaké je vaše poslání zde na Zemi.Nenechte se vtáhnout do světských politických rošád systému, který se vás snaží zotročit, ale chovejte se jako svobodné a milující bytosti.
Celý Vesmír vám věří a věřte, že nejste sami, protože jste velmi důležití pro další vývoj lidstva na planetě Zemi, milí Češi, spolu se Slováky.
Bůh s vámi.

.lak
Návštěvník

Vzletné a působivé ale je tu něco tvrdšího co drtí a je to zoufalá funkční nevzdělanost je to téže ale neviditelných okov i když nechápající jsou ušetření starostí pokud nemají řekněme “ánunk. soráč
https://www.lajkit.cz/zpravy/item/353-jak-to-s-lidstvem-naplanovali-se-doctete-nize

zarathustra
Návštěvník

jakej buh s vami? ty na nas sesilas boha a s tebou ne? Proc ne buh s nami? bojis se boha ? Jediny buh ktery nas muze spasit je buh Dionysus. A vlastne uz nas dlouho spasuje nebo pasi ,nas i nase bratry cim dal na vychod tim vice.

Radek
Návštěvník

říká se spásá. a vohol se. Normální člověk todle pod nosem nemá 🙂

heron
Návštěvník

Taky lidi nezapominejme na domaci politiku. Napriklad zdravotnictvi. To zacne ve stylu: Necistis si zuby- rovna se mas spatny zuby a klidne si je muzes cistit 3x denne s dentalni niti a stejne to nemusi stacit, tak holt nad jednu plmbu rocne zvakas komplet. A pak uz se to bude nabalovat. Ja bych naopak rad slysel, jak uz konecne potrestat pripadnou laxnost, nekompetentnost doktoru. Specielne mezi zubari jsou obrovske rozdily- kovari vs modelari. Znam pripady, kdy lidi premluvili na nejakej silenej zakrok s tim, zepokud ho nepodstoupi, bude mit v budoucnu problemy. Do te doby vse OK a po zakroku- serezani vsech zubu do jakychsi pahylu, na ktere se nasadi fejk. Cili zbrouseni, zniceni zdravych zubu, o kterych clovek nevi ze je ma a nasledne neustale bolesti kazdy den. Zubarka dala ruce pryc. Ma hotovo. Odesel a druhy zubar kroutil hlavou a naznacil (samozrejme ho nechtel zabit) ale kamos pochopil, ze ta operace sla udelat pokud by v budoucnosti melo k necemu dojit a ze to tedy zadna prevence nebyla. Naopak. Peklo. A odvolani nemate. Na soudy kamos nema ani hlavu, ani penize, ani nervy, ani naladu- zuby mu to nevrati a co si budeme povidat nemel by hlavne zadnou sanci. Posudky bla bla bla. Ti se vzdycky podrzi.
Kdyz maji policajti GIBS, nevim proc by doktori nemeli mit neco podobneho. Nejaka motivace proto, aby si soukrome spitaly, soukromi dokturci, sarlatani vseho druhu, nedelali z hloupejsich nebo hlavne vystrasenych lidi dobrej den. Na bilou mafii neni metr. A je sakra znat, kdyz jdete na doporuceni. Co se slozitejsich zubnich zakroku tyka tohle byl jeden pribeh z tri, ktere znam a po tomhle se osobne pripadne zaridim tak, ze navstivim konkurenci- proste si tu prohlidku zacvakam. To nebude problem. Jo a kamose to stalo 50 tisic, ty fejky mu vypadavaji- BRUTALNE ZACAL SISLAT a trpi az ted bolestmi zubu. A to byl na preventivni prohlidce, kdy pred 6ti mesici mu nikdo ani nenaznacil, ze ma se zuby neco vazneho. Ja bych mel menit mustek- doktorka natesena, ale rekl jsem ji, ze nic me neboli a ze nevidim duvod proc. Az bude problem, ze pak se to udela vrz vrz. A doktorka hned na to, ze to vubec nevadi, ze klidne tam ten 15 let stary mustek muze jeste treba 5 let byt. Takze tak. Je to OT, ale nezapominejme, ze krom cmoudu je tu porad tisic uplne obycejnych temat, ktere nam zneprijemnuji zivot jinym zpusobem. Tak jak znicili hospody, kdo vi s cim prijdou. A nezapominejme, ze OKAMURA hlasoval napriklad pro to, aby zamestnanci nem,eli vyplacenou neschopenku od prvniho dne. Takze fakt dobrak. Pekne s chripkou do prace a nakazit dalsi lidi, protoze si malokdo muze dovolit byt ted tyden v podstate zdarma doma. Sladek o tom na YT rikal a nemam duvod mu neverit. Tak jsem na to zvedavej. Jak vime neni to jen o mezinarodni politice. A co si budeme povidat za normalniho stavu veci by ani byt nemelo. Normalne kazdeho z nas ovlivnuji nejvice vnitrostatni debilni zakony a narizeni. Takze jsem moc zvedavej jak to okamura pojme. Nejvetsi bengal a ocko u svych volicu by si Babis s okamurou udelali okamzite tak, ze by zacali resit problem, kdy 13 ti tisicovej plat pani uklizecky, prodavacky s 2mi detmi neni dostatecne motivujicim kdyz to same dostanete na socialce. O hruzostrasnych pripadech priznani, nepriznani plneho invalidni duchodu nemluve. Jeden musi chcipat a jezdit na kriplkare a druhy to nasimuluje. Jeden ho dostane a druhy ne. A to jsme zase u doktoru a ruznych komisi, kde vic jak o zdravi jde o politiku, strach atd.
Kamoska mi rikala, ze kdyz si vyrizovala jakousi davku nebo co, tak ze do dveri vstoupila cikanka s trema malyma detma, to jedno prudce stipla na znameni a kvuli soku a to jeji decko zaclo brutalne skoro zachvatove rvat, aby dotycna urednice jen dala razitko a bylo co nejdriv hotovo. Tohle ja ani ty nevymyslis. Konec priplatkum na spotrebice pracky TELEVIZE, pocitace a nikdo nevi z nas co vsechno muzou neprizpusobivi chtit. Je to vylozene kus od kusu a urednik od urednika a pobocky od pobocky co jsem vysledoval. Nekomu je urednik prej vice nez napomocen a jinemu nic nesdeli, nepomuze. A jelikoz neprizpusobivi si ty informace posilaji a je to jejich prace, tak je to jak to je. Tady nejde uz o ty penize z toho, ale jde o narovnani tech krivd vuci vsem lidem. Musi se merit stejne a to je ten duvod proc me to stve. Navsteva budovy socialniho zabezpeceni kvuli pridavkum na decka by se nemela rovnat stresovemu zazitku, kdy se ocitnu nekde v Africe- kdyz je nejakej ten vyrizovaci den a po chodbach jich jsou desitky. 80 procent afrika, 10 bezdomovci- opilci, fetaci a bylych deset treba i slusni looseri a lidi vyhozeni pred duchodem atp. Aspon ty lidi sakra oddelte, zvete si je jinak. Nemeli bychom chodit ani stejnymi dvermi. Ty urednice co tenhle napor zvladaji jsou bud mrchy nebo svetice. Nemam strach ze se dostanu na ulici, ale mam strach, ze budu jako stary clovek potrebovat socku, pokud bych to nedal. Bud to zruste komplet nebo prekopat.

Frank
Návštěvník

Okamura má v těch jednáních velmi silný drajf, pokud to sledujete třeba v TV.
Najednou z něj mají respekt a dokonce mu dávájí prostor ve všech TV v České republice.

jan
Návštěvník

myslim že Okamura překvapil nejen konkurenci, ale i své voliče:) nakonec je z něj dobrý vyjednavač a jje fakt rozumný. voli slova moudře a dava si pozor co momentálně pustit a co ne.

wpDiscuz