Tohle si Češi nechají líbit? Koncern VW chce zaměstnancům Škoda Auto zmrazit...

Tohle si Češi nechají líbit? Koncern VW chce zaměstnancům Škoda Auto zmrazit mzdy na 3 roky ve chvíli, kdy automobilka dosahuje rekordních zisků! Příprava na vstup ČR do Eurozóny do 4 let, Berlín proto velí držet do té doby v Česku nízké mzdy! Co má společného pád Bohuslava Sobotky v ČSSD a proces globálního chudnutí v německém Protektorátu Čechy a Morava?

Tohle si Češi nechají líbit? Koncern VW chce zaměstnancům Škoda Auto zmrazit mzdy na 3 roky ve chvíli, kdy automobilka dosahuje rekordních zisků! Příprava na vstup ČR do Eurozóny do 4 let, Berlín proto velí držet do té doby v Česku nízké mzdy! Co má společného pád Bohuslava Sobotky v ČSSD a proces globálního chudnutí v německém Protektorátu Čechy a Morava?

Dostali jsme do redakce AE News email od jednoho z našich věrných čtenářů, který nás informoval o nehorázné situaci, ke které se pomalu ale jistě schyluje v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto. Svědectví čtenáře, který je současně kmenovým zaměstnancem podniku, pouze potvrzuje a dokládá vývoj procesů globálního chudnutí a pozice laciné manufaktury, kterou německý průmysl využívá na bázi komparativní výhody způsobené brutálně diametrálními platy v Německu a v České republice. Jak se totiž ukazuje, německý koncern VW, který je spolu se Siemensem a několika dalšími německými kolosy vlajkovou lodí německého průmyslu, hodlá navyšovat zisky pro své majitele a akcionáře tím nejubožejším způsobem, který si lze jen představit, totiž zmrazením růstu platů v českých závodech Škoda Auto.

Skupina zaměstnanců Škdoa Auto.

Na zasedání dozorčí rady Škoda Auto v novém centru DigiLab v Praze, ve které sedí zástupci VW, totiž zazněl ze strany zástupců VW požadavek směrem k odborovým předákům Škody, aby odsouhlasili zmrazení mezd ve Škoda Auto na dobu 3 let, aby prý podnik mohl zainvestovat do vývoje nových technologií [1]. Odbory něco takového radikálně odmítly, nicméně skutečnost, že VW o něčem takovém jen uvažuje, je neuvěřitelný skandál. Škoda Auto totiž v rámci koncernu VW trhá prodejní rekordy už několikátým rokem po sobě, zisky dosahují rekordních úrovní [2], ale VW přijede do Prahy a žádá české dělníky, kteří za tímto obrovským úspěchem Škoda Auto stojí, aby si utáhli opasky a 3 roky setrvali s pevnou mzdou.

Škoda dostala povel zmrazit mzdy kvůli chystanému vstupu ČR do Eurozóny

VW před lety v dohodě s odbory souhlasilo, že kmenoví zaměstnanci Škody budou odměňováni alikvotně podle úrovně prodejů aut. Před dvěma lety dostali zaměstnanci odměnu ve výši 25,000,- Kč jako bonus za prodeje a zisky firmy. Letos to už byla odměna ve výši 45,000,- Kč [3]. Zisky a tržby Škoda Auto stále rostou a v rámci koncernu VW je Škoda de facto tržním leaderem. Jenže tlak na zmrazení mezd má úplně jinou motivaci, než jsou nějaké investice do modernizací apod. Uvnitř VW se strukturálně připravují na změny, které přinese projekt Nové Evropy a přijetí Eura v ČR. Tohle totiž nemá nic společného s tím, že by VW nemohlo českým dělníkům zvedat platy, když i prodeje rostou, ale je to poziční příprava na přijetí EURa v České republice v následujících 3 až 4 letech, zřejmě za vlády Andreje Babiše.

Andrej Babiš půjde Angele Merkel na ruku.

Je to příprava koncernu VW na přechod k EURu v České republice, jako zažili slovenské automobilky a montovny v letech 2007 a 2008, kdy firmy nechtěly navyšovat mzdy, přestože prodeje byly vysoké a rostla i slovenská ekonomika. Byla to příprava na přijetí EURa v lednu 2009. Směnný kurz národní měny vůči EURu při vstupu do Eurozóny se totiž nebude odvíjet od směnných bankovních kurzů pro spotřebitele, ale kurz bude určen podle ekonomického výkonu celého státu a makroekonomických ukazatelů za poslední 3 sledované roky.

Berlín nechce, aby před vstupem ČR do Eurozóny rostly české platy a HDP

Pokud Škoda Auto poroste, poroste i české HDP, a to zjevně Berlín nechce, protože za 3 roky by vstupovala ČR od Eurozóny s příliš silnou ekonomikou a výhodným Euro kurzem. Pokud by stále rostly platy v posledních 3 sledovaných letech členské země, která do Eurozóny chce vstoupit, potom by směnný kurz výměny národní měny za EURa byl výhodnější a zaměstnanci by tak potom v EURech pobírali více peněz. U zaměstnanců velkých podniků jako je Škoda Auto by to nebyla žádná legrace, protože zaměstnanci Škody by potom museli mít růst mezd garantovaný jako předtím, jenže už by to nebylo v korunách, ale v EURech. Podle všeho to vypadá, že VW má notičky přímo z Berlína, příkaz zní jasně, následující 3 roky nesmí české HDP růst, aby po přistoupení ČR k Eurozóně neměli Češi moc vysoký a výhodný kurz přechodu na Euro.

Angela Merkel a bývalý šéf VW Martin Winterkorn.

Vedení koncernu VW tak chce zmrazit mzdy zaměstnanců v Česku právě kvůli tomu, aby po vstupu do Eurozóny za 3 až 4 roky nebyly korunové mzdy zaměstnanců příliš vysoké, protože by se potom proměnily ve vyšší eurové mzdy. A celé kouzlo koncernu VW spočívá právě na tzv. komparativní výhodě, tzn. na mohutném rozdílu mezd českých a německých zaměstnanců. Jakmile se začne v ČR platit EURem, hra na schovávanou s názvem “korunová mzda” rázem skončí a lidé na výplatních páskách uvidí EURa.

A vzápětí všem lidem ve Škoda Auto, ale také v celé ČR dojde, že ta mzda v EURech je nějak divně nižší, než co berou kolegové v závodech Opelu, Fordu, Audi a v dalších automobilkách v Německu, a to i přesto, že Škoda má nejvyšší prodeje i zisky. Jakmile přijde do ČR Euro, bude tlak na růst mezd tak enormní, že německý průmysl už dále nebude moci využívat komparativní výhodu v ČR tak, jako využívá dosud.

VW, Německo a celá Evropa stojí před úlohou vybudování digitální ekonomiky

Stejně tak se ve Škoda Auto ze strany šéfů VW hovoří o digitalizaci, tedy přesně o tom, o čem hovořil Vladimir Putin na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu. Digitalizace a obecně Digitální ekonomika je novým fenoménem a odvětvím globalizovaného průmyslu a VW bude chtít Digitální ekonomiku prosazovat i uvnitř koncernu. Problémem digitální ekonomiky je neodvratitelná zbytnělost lidské pracovní síly. Velmi úzkostlivě se majitelé koncernů a firem vyhýbají slovu robotizace, protože tohle slovo všichni mají spojené s propouštěním lidí z práce. Děsivé scény z Číny z továren Foxconnu, kde majitelé firmy najímají lidi na vyhánění zaměstnanců z výrobních hal, kam firma instaluje robotické linky, je nepěkným obrazem procesů robotizace, takže v Evropě se úzkostlivě dbá na to, aby se místo toho používalo slovo “digitalizace” a “digitální ekonomika”.

Winfried Vahland, bývalý šéf Škoda Auto.

Jak vypadá digitální ekonomika v praxi, to už vidíte přímo ve svém městě v ČR a na Slovensku. Zajděte si do velkého supermarketu, např. Tesco a všimněte si, jak najednou mizí pokladní za kasami a místo nich přichází digitální ekonomika v podobě samoobslužného nákupu s pomocí skenovací pistole, kdy berete zboží z regálu, skenujete ho, vložíte přímo do své nákupní tašky a při odchodu skener vložíte zpátky do stojanu a jenom zaplatíte sami platební kartou nebo mobilem, který má NFC čip.

To je jeden příklad za všechny, co je to digitální ekonomika. Zatímco dříve byla k takové práci potřeba paní pokladní na kase, dnes je nezaměstnaná, hypermarket ji propustil. To samé platí o státní správě. Dříve jste si museli vystát frontu, dnes jde věci vyřizovat online. Chápu, že v ČR nebo na Slovensku je to stále ještě utopie, ale to je jen otázka času na zavedení těchto procesů do společnosti. Úředníci brzy půjdou na dlažbu, podobně jako ty pokladní z hypermarketu.

V digitální ekonomice nezbudou pracovní místa pro živé lidi

Určitě jste zaregistrovali, jak jsou v poslední době všichni nadšení ze samoříditelných aut a autobusů. No schválně, zkuste hádat, co tím globalisté sledují? Nahrazení lidské práce. Člověk jako řidič dělá chyby, překračuje rychlost, nerespektuje značky. A tak se v rámci digitální ekonomiky zavedou bezpilotní autobusy, bez řidičů. Ti přijdou o práci. V budoucnu půjde o samoříditelné vlaky, železničáři přijdou o práci. Digitální ekonomika je nastavena tak, že integrované digitální čipy plně nahradí lidské rozhodování. Samozřejmě, že digitální ekonomika zasáhne i banky, budou postupně mizet přepážky, pobočky a později i bankomaty a služby spojené s hotovostí. Digitální ekonomika totiž přinese bezhotovostní společnost a tím pádem i absolutní kontrolu na lidskými životy občanů. Všimněte si, že snaha o zbavování se hotovostních plateb je přímo úměrné plánům na omezování držení zbraní a na zvýšení kontroly internetu.

Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu, kde pronesl projev o digitální ekonomice v Novém věku.

Škoda Auto je zlatým vejce koncernu VW, ale i lidem z dozorčí rady už je jasné, že doba korunového protektorátu za humny Německa pomalu končí. Angela Merkel, jako očekávaná vítězka podzimních voleb, a nový francouzský prezident a elév Rothschildovy banky se spojí v plánu na vybudování Nové Evropy. A v ní nebude pro českou korunu místo. Andrej Babiš je vybraným a Berlínem již schválený premiér ČR, souhlasí s jeho premiérskou pozicí i dozorčí rada Deutches Bundesbank a první vlaštovku a ochutnávku jeho vlády můžete v ČR cítit už dnes, když jeho doporučený ministr financí Ivan Pilný prosazuje tvrdé Kalergiho teze, důchodce místo starobního důchodu posílá sekat trávu a ve druhé instanci, až tráva dojde nebo budou nemocní, aby se o ně postaraly jejich děti.

Státní manažer Andrej Babiš utáhne v ČR šrouby jako za Protektorátu

Andrej Babiš bude chtít zachovat dotace, protože Agrofert je na dotace napojený pupeční šňůrou a současně tak bude jako státní manažer plnit integrační úlohy ČR. Očekávám Babišův závazek na přijetí EURa po volbách na podzim, přičemž podmínka přijetí EURa se dostane do koaliční smlouvy mezi ANO a Piráty, resp. mezi ANO a Realisty, podle toho, která z těchto menších stran to dotáhne do sněmovny. Když se podíváte, co se stalo s ČSSD a Bohuslavem Sobotkou, musí vám všem dojít, proč a o čem jsem psal před několika týdny tady na AE News během vládní krize mezi Sobotkou a Babiše. Likvidace ČSSD je součástí procesu, který probíhá v celé Evropě. Staré subjekty a staří provaření politici selhávají ve volbách. Viz. vítězství Macrona ve Francii a propad zavedených stran a kandidátů.

Ivan Pilný si přiťukává na zdraví s Andrejem Babišem po volbách v roce 2013.

Bohuslav Sobotka se stal hrobařem ČSSD, přesně jak jsem předpovídal. Chtěl oslabit Babiše, chtěl ho odvolat, potom Sobotka podal demisi, kterou si následně rozmyslel, aby potom Babiš dobrovolně odešel a dosadil za sebe svého koně, pana Pilného, což je Babiš umocněný na druhou, pokud jde o brutální prosazování Babišismu a oligarchiální politiky. Zatímco hnutí ANO posílilo, volební preference ČSSD se po vládní krizi začaly hroutit. Hroutit se začalo i Sobotkovo manželství, došlo k rozluce s jeho manželkou. Ve středu byl navíc Sobotka donucen vzdát se funkce předsedy ČSSD. Jeho kariéra v ČR končí, ale šušká se o teplém místečku pro něho někde v Bruselu. Berlín potřebuje v Praze silného partnera, který na Čechy bude platit jako bič. A Babiš se svým EET udělal na Angelu velký dojem. V roli Protektora bude Andrej Babiš ideálním partnerem pro Berlín. Přijde zavedení EURa, ale za regulovaných podmínek, aby v ČR zůstaly nadále nízké mzdy, i když budou vypláceny v EURech.

O událostech z posledního týdne, o probíraných tématech schůzky skupiny Bilderberg v Chantilly ve Virginii, o prvních známkách příprav v ČR na vstup do Eurozóny, o střelbě na kongresmana v USA, o importu wahábismu do Německa a do ČR, o nových sankcích amerického Senátu proti Rusku a o chystaném přijetí EURa v ČR pod Babišovo vládou budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném rádiu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Nas Eruti
Návštěvník
Nas Eruti

…ale líbit si to nechají…trochu humbuku a zvýšený hlas….Kalousek chce, abyste všechny dohnali za osum let Kalousčí rychlostí…..a pak bude …já pán, tympán.

xmarek
Návštěvník
xmarek

Základem všeho je NEMÍT STRACH. Protože ruku na srdce i ti nejbohatší nějak začínali a i fabrika může být dobrou zkušeností. Možná do doby než se posunete dál: https://goo.gl/29fqnV (sekce Učení) a pochopíte to co ti nahoře znají a to co se tak rádo bagatelizuje. A mnohdy i zesměšňuje. Ale pak se nedivte, že žijete ve STRESU a nechápete jak z toho ven.

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Všichni tvrdí, že přišlo oteplování u nás přichází doba ledová.
Vítejte Bohrem und Mahren bramborise republise.
OJRO ======== CHUDOBA, to si uvědomte.
A k tomu tohle Ž,Š,Č,Ř,Ď,Ť,Ň.
Termín mají slušný, aspoň se to lektoři naučí přes léto.
Cikádština se asimiluje do Češtiny — moře: mori, more
Třitisícetřistatřicettři stříbrných stříkaček stříkalo přes třitisícetřistatřicettři stříbrných střech — od léta 3,3,3,3, konevek chcalo cez 3,3,3,3 dachu.
To si necháme líbit?
Zákaz kouření, zákaz zpěvu po 22:00 na své zahradě, nyní Ř pak Š,Č,Ř,Ž,Ď,Ť,Ň.
To je demokracie! Blbci nemají co dělat tam nám zruší řeč. přichází konec toho co začal Jan Ámos Komenský, Havlíček, Borovský, Němcová a ostatní kdo se podílel na obrození.

Ludva
Návštěvník
Ludva

Vše souvisí s dnem kdy odebrali hlasovací právo Maďarsku. Ten den bylo naznačeno Sobotkovi, že buď začne ČR přijímat uprchlíky nebo bude platit sankce, případně to pak pokračovalo vyhrožováním Polsku na odebrání hlasovacích práv
A do třetice z ničeho nic začal ten den Sobotka mektat cosi o nějakém termínu o přijetí eura.
Bylo to jak 17.5. ten den jsem vydělal 100 litrů a z těhle zpráv se mi udělalo šoufl.
Na co jsou vám koruny, když tu budete mít černoušky a allahy který vás o ne pripravej aniž by mrkli okem. Cikán je rád že má kde bydlet, ale tidle přebornicí maj příspěvek na bydlení 14 tisíc a dalších 16 na živobytí.
No a na co vám budou koruny když všechno převedou na eura a dopadnem jak otroci v Řecku v Itálii.nebude už žádná ČNB určovat úrokový sazby a rázem z 2 procent to budete mít za 5 procent hypotéky. Pokud nemáte hypo tak úvěr bude mít vaše firma nebo odběratele či dodavatele. A v posledním případě to budou zakaznici a klienti ať jste OSVČ či majitele firem.
Řešením pak bude verze Kypr seberou všem 10 procent majetku.kazdej těch 200 tisíc bude muset nějak zaplatit.
Očekávám že krize se spusti se zvýšením dluhopisovych úroků u Itálie. Zjistej že nemaj na splátky. Třeba to bude po volbách příští rok.

Jáchym
Návštěvník
Jáchym

Chtějí nám vzít naši řeč! Čeká češtinu revoluce? EU chce zrušit písmeno Ř! Prý kvůli zjednodušení…
Češtinu čekají velké změny. Jedno z méně obvyklých písmen bude vyškrtnuto z abecedy. Kolik slov se bude zakazovat a jaká křestní a místní jména se od července nebudou smět používat?
reklama
Řehořové, Bedřišky a Jindřichové se budou muset připravit na velké změny, letní jazykové kotrmelce se však budou týkat každého z nás. Evropská lingvistická rada spadající pod EU totiž jednohlasně rozhodla, že od letošního července ruší písmeno Ř. „Téměř nikdo tohle písmeno v Evropě nepoužívá a pro každého, kdo neovládá češtinu, je jeho výslovnost extrémně obtížná. ELR chce zjednodušit komunikaci tím, že problematické znaky a hlásky bude postupně eliminovat. Letos se to poprvé týká i České republiky,“ vysvětluje jazyko-vědec František Měch.
Během následujícího týdne by měl být k dispozici seznam slov, která se musí změnit, ale některá budou zrušena úplně. „Samozřejmě to pro nás bude problém. Není sice těžké zvyknout si, že místo řeka se bude říkat reka, ale v některých případech dojde k eliminaci celých slov a výrazů,“ dodává Měch. Týkat by se to mělo například slova řád, ze kterého by
po odstranění háčku vzniklo rád a věta „má to rád“ by pak měla dva významy. „Posluchač by nevěděl, jestli mluvčí vyjadřuje svou náklonnost k něčemu, nebo říká, že existuje pořádek – řád“. Náhradní slova tento týden schvaluje český jazykový ústav a očekává se, že z našeho jazyka zmizí několik desítek slov, která by v novém systému nemohla fungovat.
„Podobné jazykové změny už proběhly v jiných unijních zemích a v Portugalsku i v Bulharsku sice byly zpočátku problémy, ale po několika měsících už si zvykli i největší tradicionalisté. Problém čekáme jen u křestních a místních jmen,“ říká Měch.
Zatím není jisté, jaká jména budou muset být zrušena, ale neoficiálně se hovoří o Bořivojovi a Křesomyslovi, u obcí možná čekají změny Heřmanův Městec nebo Řevnice. Měch k tomu dodává: „Jiřího, Kateřinu a další tradiční jména nejspíš uhájíme, ale majitelé těch méně obvyklých jmen si budou muset do konce letních prázdnin vybrat nové, které bude vhodnější a půjde lépe vyslovovat. Třebíč a Chotěboř se také přejmenovávat nebudou.“
Vedle odstranění problematického písmene má ale celá akce ještě jeden důvod. Evropská unie chce pečlivě sledovat reakce Čechů a podle toho urychlit, oddálit, nebo třeba i úplně zastavit snahu odstranit E s háčkem. Jeho eliminace sice není na pořadu dne, ale v roce 2020 by mělo na půdě europarlamentu proběhnout další jednání Evropské lingvistické rady a je velká šance, že se bude probírat i tenhle český potížista. „Odstranění E s háčkem by byl ovšem zásadní zásah do našeho jazyka a jeho úprava by musela být skutečně revoluční. Veškeré snahy zrušit toto písmenko tak hodláme vetovat a bojovat proti nim všemi prostředky,“ slibuje Měch.

paja
Návštěvník
paja

Území, jazyk, státní zřízení jsou základní nezbytnosti pro existenci národního státu. V současné době jede destrukce na plný pecky. Území je rozprodáváno nebo rozdáváno cizincům. Masívní útok na český jazyk. Korupcí vytvořená kolaborace politiků s cizinou.

dedek
Návštěvník
dedek

V dřívějším režimu, ať už byl jakýkoliv, byla podporována, mimo jiné, láska ke své vlasti. A ejhle byli jsme hrdi na svého lvíčka, byť s hvězdou nad hlavou. Země, která měla tvar ležící panny byl náš domov.
Na co můžeme být hrdi dnes ??
Pokud se jako národ nevzpamatujeme bude hůře.

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

DEBILIZACE
zavedení druhího úředního jazyka by byl menší problém …
budeme žvatlat alespoň světově …
navrhuji proto ESPERANTO PRO VŠECHNY V EU nechť si užijí i němci ..

Dan
Návštěvník
Dan

Rušení písmene Ř je HOAX, nešiřte to tady!

Libor
Návštěvník
Libor

Pane Dane – jaký máte důkaz, že to je HOAX?

Fakiiiir
Návštěvník
Fakiiiir

Ve Skodovce stejne dela sama imigrantska verbez ze Slovenska, Polska a Ukrajiny, takze at si jim mrazi ty platy na jak dlouho chteji.

CSSD je banda zlodeju, kteri znicili tuto zem a soudruh Babis ji da posledni ranu.

Kdyz ovcani neudelaji radikalni zmenu ala Revolucion Francese, tak se vubec nic nezmeni k lepsimu, protoze vsechny strany jsou akorat darmozrouti.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Ten Pilný je snad ještě odpornější držka než ta krysa Drábek.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Pan Pilny Ministr Financi, puvodne boss Microsoftu CZ, jehoz majitel Bill Gates je jednim z nejaktivnejsich v realizaci globalniho planu depopulace…

mantid
Návštěvník
mantid

Může být Paroubkův návrat náhoda?

https://www.novinky.cz/domaci/441074-expremier-jiri-paroubek-se-vraci-do-cssd.html

Jinak ČSSD začala s kampaní :o))))))) :

https://www.novinky.cz/domaci/441065-plat-40-tisic-snizeni-dani-zamestnancum-jizdne-zdarma-cssd-laka-volice-na-sve-sliby.html

No jestli jim na tohle někdo skočí, tak to už není pomoci…

weissbach
Návštěvník
weissbach

Proč by si to Češi nenechali líbit, když jim jejich vláda platí z jejich daní tohle: https://www.facebook.com/zpravy.cz/videos/1720521304915497/
a když tohle za jejich daně jim káže o hodnotách a svobodě…
Vláda a ministři, kteří tohle krmí a cpou do veřejného prostoru, chválí a zaštiťuji, jsou odsouzeníhodná nevolitelná čuňata beze studu a bez páteře, která patří do oranžové vesty na veřejně prospěšných pracích při úklidu odpadků na ulicích a kolem dálnic. A ne, aby jim lidé platili luxus, limuzíny, cestovní náhrady a výprodej vlastní země a vlastní svobody.

Drahomír
Návštěvník
Drahomír

Ta naše vláda….
Ve středu 14.6.2017 odklepla vláda Lithium miliardáři Janečkovi na místo státní těžební firmy Diamo.
http://www.novarepublika.cz/

weissbach
Návštěvník
weissbach

Předpoklady jsou vytvořeny. Ale očekávám ještě vychytávky. Zatím nikdy “nezklamali”. Tedy pokud jde o vychytávky jak nás všechny okrást.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Nápodobně weissbachu. Např. by se vzhledem k tomu, že se jedná o přetěžení již jednou těžené suroviny, nemuselo jednat o výsadní nerostné bohatství, ze kterého musí těžaři odvádět státu poplatky. Tím by Cínovecká deponie musela platit pouze za pozemky, na kterých bude těžit. Navíc vzhledem k výše zmíněné problematice získávání lithia by se v zájmu rychlých zisků nejspíš prodával pouze cinvaldit, ale to už se dostáváme do oblasti spekulací.

Nobody
Návštěvník
Nobody

Je nám líto, ale tento obsah teď není dostupný
Odkaz, který jste použili, už možná neplatí, nebo je tato stránka dostupná jen pro určitý okruh uživatelů, do kterého nepatříte.

weissbach
Návštěvník
weissbach

Už to zablokovali. To je rychlost.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Tak jsem dnes při pohledu do kalendáře zjistil, že si v úterý 20.6. připomeneme tzv. “Světový den uprchlíků” a přemýšlím, jak bych si mohl, nebo snad měl, nebo snad možná dokonce v rámci doporučení EU v budoucnu musel připomenout tento den. A propos vlastně taky komu a na jakou adresu bych měl přípomenutí adresovat?
50 milionům lidí se stausem uprchlíků, kteří byli nuceni opustit svůj domov?
69 tisísům lidí v ČR bez domova a dalším 120 tisícům dětí a dospělím, jenž žijí v nevyhovujícím bydlení a hrozí, že o ně přijdou?
Nebo snad vysokým vládním činitelům, komisařům, oligarchům, mecenášům, bilderbergům, finančníkům, syndikátům aj., prchajícím před odpovědností za úroveň současné civilizace jako takové? Nebo snad mému sousedovi in memoriam, který položil svůj život za obranu svého rodného domova a blízkých na Ukrajině?

A jasno mi v tom rozhodně neučinilo ani nedávné prohlášení Junckera, jenž kritizoval ČR za nepřijímání neprověřitelných “uprchlíků”, z nichž se rekrutují v západních zemích vraždící monstra”, jenž ve mne navíc vyvolalo vzpomínku na životopisný film o Michelangelovi “Ve službách papeže” (podle Agóne a extáze Irvinga Stonea), v němž je krásná scéna, jak Michelangelo maluje Sixtínskou kapli (první porci fresek, na bočních stěnách) a sice je to výtvarně formálně v pořádku, ale jemu se to pořád nelíbí. A tak přemýšlí, jak by to opravil / upravil, aby to bylo ono. Večer zajde rozladěn úvahami nad touto prací do taverny a když se napije nalitého vína, tak zhnusen vyprskne, že je kyselé. Načež krčmář popadne palici, a u soudku, z něhož mu nalil, urazí pípu, řka: “Když je kyselé, tak ho vylij!”
A skončí to tím, že se Michelangelo, řádně ovíněn, vrátí ještě tu noc do Sixtínské kaple a svou první verzi biblických proroků omlátí a poškrtá. A následující den začne zcela znovu a výsledkem je první porce fresek v Sixtínské kapli, která mu zajistila práci na těch dalších. Přičemž právě jeho výzdoba této kaple mu, přestože byl sochař, zajistila asi největší část slávy.

Jsem osobně toho názoru, že bychom měli všichni zcela nekompromisně zvolat s tím renesančním krčmářem “Když je kyselé, tak ho vylij!” a celou EU v současné podobě poslat do kopru, protože naděje na její vylepšení cestou reforem, které EUroúředníci a další nikým nevolená a nikomu neodpovědná věrchuška milostivě umožní, je naprosto nereálná.

Zřejmě mi asi nakonec nezbyde nic jiného, než si v neděli na Den otců imaginárně připít s mým nedávno zesnulým otcem sklínkou Moravského vínka a v úterý si odplivnout nad možným statusem uprchlíka uplatňujícího non-refoulement.

Jozef
Návštěvník
Jozef

“Rozhodnutie Európskeho súdneho dvora:
Európsky súdny dvor: Na humanitárne vízum neexistuje žiadny nárok Angela Merkelová teda dostala facku. Do Nemecka nemusela vpustiť nikoho a jeden a pol milióna prišelcov je jej osobná zodpovednosť – a chyba !!! Portál Novinky zverejnil rozhodnutie Európskeho súdneho dvora, na základe ktorého nie je možné žiadať o vízum z humanitárnych dôvodov a odvolávať sa na medzinárodné, alebo európske práva. Jedinou možnosťou je udeliť vízum na základe v nútroštátneho práva. Je to dôležitý rozsudok: že obhajovatelia migrantov, ktorí argumentovali nejakými univerzálnymi povinnosťami stratili jeden z najdôležitejších argumentov. Už viac nemôžu tvrdiť v článkoch, médiách a na verejnosti, že európske právo neumožňuje odmietnuť žiadosť o vízum z humanitárnych dôvodov a že následkom toho každého musíme vpustiť a umožniť mu žiadať o azyl. Konkrétne v danom prípade išlo o sýrsku rodinu z Aleppa s tromi deťmi, ktorá utiekla do Libanonu. Tam požiadali na belgickom veľvyslanectve o humanitárne víza, aby mohli v Belgicku začať azylové konanie. Belgicko z obáv, že by ho zaplavili tisíce ďalších utečencov, žiadosť o toto vízum zamietlo. Svoje rozhodnuti e odôvodnilo okrem iného tým, že členské štáty niesu povinné prijať každého, kto žije v zúfalej situácii. Rodina sa ale odvolala a prípad skončil na najvyššej súdnej inštancii EÚ. Tá mala rozhodnúť, ako aplikovať vízové pravidlá a zodpovedajúce ustanovenia Charty základných práv EÚ. Súd rozhodol v neprospech migrantov. Angela Merkelová teda dostala facku. Do Nemecka nemusela vpustiť nikoho a jeden a pol milióna prišelcov je jej osobná zodpovednosť – a c h yba ! Nevysloveným dôsledkom rozhodnutia je, že ak utečenci nemajú právo na azyl, nemajú ani právo na voľný vstup do žiadnej krajiny Európy. Pre ostatné štáty Európy je to začiatok dramatického boja o ochranu vlastnej suverenity pred stále sa zvyšujúcim tlakom zaujemcov o ekonomickú migráciu. “

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Nevyplyva z tohoto rozhodnuti nahidou take fakt, ze tim padem nemaji tito humanitarni uprchlici ani zadne pravo na zadne humanitarni socialni davky ci podpory, a neimplikuje, ze pokud je dostavaji, rozhodla o tom Vlada Statu na vlastni zodpovednost?
Tedy aktualne CSSD, ANO, KDU-CSL ,a vsechny predchazejici od schvaleni Lisabonske Smlouvy?

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Čísla hovoří o opaku. V průměru stojí český rozpočet jeden migrant jen v Balkové 676 tisíc korun za rok, tedy 56 tisíc korun za měsíc. A já se pták – kolik z českých občanů je státem podporováno sumou 56 tisíc korun měsíčně?

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=185490

kari
Návštěvník
kari

https://cz.sputniknews.com/video/201706175484614-amerika-torpedoborec-breh-japonsko-filipiny-obchod-lod/
Americane delaji ramena na Rusko, a jejich vojenske lode se ani nedokazi vyhnout filipinske obchodni lodi. To ti Americane nepouzivaji radary? Nebo dalekohled? Nebo alespon bryle?? Nekdo by mel americke marinaky poucit, ze kdyz ridi lod, tak maj cumet na cestu ? Kdyz ten US torpedoborec takhle zridili filipinsti obchodnici, neumim si oredstavit, jak by Amici dopadli, kdyby o ne zavadil Rusky kriznik ☺

albatros
Návštěvník
albatros

Ale tak pro objektivnost dodejme, že je to pár týdnů co se potopila ruská špionážní loď po srážce s jinou dopravní lodí. Aneb, to se prostě stává, stejně jako když padají letadla z letadlových lodí. Zase ty amíky tolik nepodceňujte, oni sou sice nevzdělaní, ale blbý nejsou.

Dan
Návštěvník
Dan

Kdyby bylo vše s amíky tak jednoduché, jak tady neustále Kari spamuje s dehonestujícími příspěvky, bylo by to vše na světě lepší, Bohužel není.