Tiskové prohlášení redakce AE News ke lživým informacím v pořadu Reportéři ČT

Tiskové prohlášení redakce AE News ke lživým informacím v pořadu Reportéři ČT

Tiskové prohlášení redakce AE News ke lživým informacím v pořadu Reportéři ČT

Redakce zpravodajského serveru AE News se cítí poškozena lživými informacemi odvysílanými v pořadu Reportéři ČT dne 7. května 2018 ve 21:35 na ČT 1 a jako šéfredaktor serveru musím zaujmout kategorické stanovisko proti uveřejněným dezinformacím a pomluvám. Za naprosto nehoráznou lež považuji zejména uveřejněnou informaci o tom, že prý náš server “vydělává” 2 miliony korun za rok. Tato informace navíc zazněla v pořadu několikrát, asi s cílem, aby si to divák zapamatoval, že? Přestože bychom byli moc rádi, kdybychom měli tak štědré donátory, není to pravda a jedná se o lživou informaci, jejímž účelem je vykreslit server AE News jako nějaký ziskový projekt někoho, kdo má dluhy.

Kromě toho, že to je lež a dezinformace, tak se musím zastavit i nad tím, proč celý pořad Reportéři ČT nebyl o tom, jaké důležité kauzy přinášíme a děláme práci de facto za veřejnoprávní média, ale místo toho se pořad točil okolo toho, kolik AE News prý vydělává. Naše články neschováváme za placený paywall, který nutí čtenáře zaplatit za přečtení článku. Bude se jednat pokaždé jen o dobrovolné příspěvky v podobě darů. Na rozdíl od 135,- Kč výpalného každý měsíc, které musí platit občané ČR nedobrovolně České televizi. Náš server přežívá z měsíce na měsíc a lži o 2 milionech za rok představují informaci, která může poškodit náš server v očích našich drobných přispěvatelů. Naše redakce dostává vybrané peníze od čtenářů pouze v podobě Bitcoinů a Bitcoin Cash, a to z bezpečnostních důvodů. O konverzi z EUR do Bitcoinů (a bez poplatků) se nám stará náš kolega na Slovensku, který jako IT expert už několik let provozuje v Asii vlastní mining pool.

Ohrazujeme se proti další zjevné lži, že prý kauza lithium byla dezinformací s cílem ovlivnit volby. Nepochybujeme o tom, že kauza volby jistě ovlivnila, ale to je problém ČSSD a jejího vedení, které nepochopilo, že s národním nerostným bohatstvím se nemůže kšeftovat 17 dní před parlamentními volbami. Rovněž se ostře ohrazujeme proti označením a nálepkám o bílých koních. To je nehorázná drzost a všichni naši spolupracovníci s námi spolupracují jako vlastenci, svéprávné osoby, dobrovolně a nikoho nezneužíváme, proboha. Co je tohle za žvásty? Jejich soukromé životy neznáme. Spolupráce s našimi kolegy je naprosto bezproblémová a pomluvy v reportáži (údajné psychické problémy, nálepka manipulátora atd.) jsou naprosto neuvěřitelným odpadem. Oba dva naši spolupracovníci jsou lidé, kterým plně důvěřujeme a odmítáme tyto dehonestace na jejich adresy.

Před nějakým časem si na pořad Reportéři ČT stěžoval nejen Andrej Babiš, který reportéry označil za “zkorumpovanou pakáž”, ale na práci Reportérů si vloni stěžovalo dokonce i Ministerstvo vnitra, odkaz je zde. Jak je vidět, práce České televize se nijak nezměnila. Tato reportáž ovšem vznikla ve spolupráci s Respektem a s Ondřejem Kundrou z vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly. A je nám jasné, že tyto pomluvy a dezinformace o AE News jsou odvetou a odplatou ze strany Zdeňka Bakaly za to, že Aeronet odkryl skandální kauzu cenzury a zahazování emailů občanů ČR na Bakalových freemailech Centrum.cz, Atlas.cz a Volny.cz. Kauzu jsme publikovali v únoru tohoto roku [1] a na základě našeho podnětu se koncem dubna začala kauzou zabývat i poslanecká sněmovna, konkrétně Podvýbor pro informace a svobodu slova, kterému šéfuje Leo Luzar (KSČM). Diskreditace a útok na náš server od Bakalova Respektu a České televize je tudíž jasnou odvetou za to, že náš server plní úlohu média, které přináší informace o kauzách a skandálech, o kterých mainstream nechce informovat.

Náš server je dobrovolnický projekt a stojí na podpoře našich čtenářů a na tom, jak dobrá je naše práce. Zodpovídáme se těm, kteří nás podporují a těm, kteří nám pomáhají. Za námi stojí kus odvedené a poctivé práce a nepotřebovali jsme k tomu ani korunu státních dotací, ani korunu z daní občanů, ani dolar z cizích fondů. Aeronet je etablovaným zpravodajským serverem s mohutnou čtenářskou základnou a našim úkolem je přinášet světlo do temnot dnešního veřejného informačního prostoru. A je otřesné, když veřejnoprávní média šíří lži a pomluvy o lidech a obsahu nezávislého zpravodajského média. VK je možná značka, ale lidé na Aeronetu neposuzují články podle značek a podpisů, ale podle obsahu, co jim články přinesou. Čtenář si musí sám udělat názor, my ho nikomu na Aeronetu diktovat nebudeme!

Záznam pátečního pořadu pana VK na Svobodném vysílači CS, v úvodu vyjádření šéfredaktora k pořadu Reportéři ČT

Za celý realizační tým

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Peter
Návštěvník
Peter

tak podajte trestne oznamenie. jednoduche

Jarmila
Návštěvník
Jarmila

Chtěla bych upozornit, že centrum.cz nadále cenzuruje aeronet. Včera jsem poslala kamarádovi link o tom, jak Rothschildi sponzorují naši univerzitu- a mail mu nedošel.

Mac
Návštěvník
Mac

Maně se mi vybavuje památné provolání “milion, dva milióny berou!!!”, kterou se svého času proslavil, nebo spíše byl proslaven prostřednictvím jiných, někdejší generální tajemník.:-D Zkrátka opět se ukazuje, jak ti politruci tam pořád někde jsou, zalezlí, přejmenovaní a převlečení, ale po ovoci poznáme je – templejty mají pořád ty samé.:-) A Českou televizi a její publicistiku dnes berou vážně snad už jen ti nešťastní studenti českých vysokých škol ..

Frank Zappa
Návštěvník
Frank Zappa

To opravdu sedí od těch profesionálních debilizátorů z ČT, kteří oblbují vlastní koncesionáře a to za nějakých cca 6 miliard ročně. Samozřejmě jde o koncesionáře z valné části nedobrovolné. Pražská mediální mafie holt žádá platit výpalné.

Karin
Návštěvník
Karin

Newsroom ČT24 v neděli 13.05.18 v 22.05 přinese další díl útoků mainstreamu proti Aeronetu pod taktovkou Anety Snopové z Reportérů ČT a Ondřeje Kundry z Bakalova Respektu.

čenda.procházka
Návštěvník
čenda.procházka

Já bych siz toho nedělal hlavu na ČT moc lidí nekouká.

kaliff
Návštěvník
kaliff

Víte jak poznáte že děláte věci správně? Stačí jen dělat opak toho co říkají v ČT:D Já myslím že ten kybl sraček co si říká ČT už dneska nikdo vážně nebere

M.C.
Návštěvník
M.C.

Tak tak. Ozývají se potrefené husy a soudě podle intenzity řevu zásahy sedí přesně.

Helda
Návštěvník
Helda

kaliff: bohužel mám zkušenost, že docela dost lidí si myslí, že pořad Reportéři je výjimečný v tom, že podává takovým způsobem informace, že jim lze věřit A opravdu dost lidí věří. Není síly jim vysvětlit, že to tak není. Řeknete-li těmto lidem skutečnou realitu, kroutí hlavou a zkonstatují, že tam to tak říkají a jim to “sedí”. To pak člověk neví, zda má brečet, smát se, nebo ho praštit do hlavy, aby se mu rozsvítilo.:-(

nacek soros
Návštěvník
nacek soros

zasilam financni injekci ae. hele marku a noro jiste se nezlobite, vy jste takovi tolerantni….
ale tech 135 budu posilat radeji ae…no a tu a tam se na ct podivam ale jenom jednim okem to se nepocita ne?
vy jste ne tak motivovali i pani jilkova…ze ty.prachy proste musim poslat.

jo pozdravujte vnuckz pana drahose je fakt krasna ,jeste panna?

Jip
Návštěvník
Jip

ty tam chodili po těch vsích jak bludný ovce! Já mam takovou radost 😀

Patricia
Návštěvník
Patricia

Odvádíte dobrou práci. To je celé. Díky.

Neznama
Návštěvník
Neznama

Negativní reklama je taky dobrá reklama, čtenáři vám přibývají a uživíte se, tak já bych se na to díval…
OK. Osobne ja Vas ctu od doby co brunatná a blbá Milka Němcova hřímala hnevem v poslanecke snemovne, ze je nehorazne, ze mame jeste jina media nez CT co pisi o politice v CR a jejich dusledcich na lidi a je treba, aby je vlada zakazala a chranila zdravi lidu! A vladě predlozila i seznam www zavadnych vebu ?
Mela jsem obavy o jeji zdravi, ktere si nici obavou o Naše zdravi a tak jsem najela zjistit co me tak hrozneho ohrozuje na zivote.
Prohledla jsem vice adres a vysledkem je: ze se tu vracim. Myslim ze byste VK mel poslat kytici Milce Nemcove za zvysenou ctenarskou zakladnu. Jiste nas novych ctenaru bylo vice.
Wolner i Nemcova museji triskat hlavou, kdyz zjisti ze Vam prinesli nove ctenare i kdyz se pomluvami snazili o opak.
Listečky s www nebo psat fixou adresu aeronet.cz po meste je take dobry napad a meli by to ctenari sirit.

A mozna vysledek bakalova utoku bude takovy:
Pzv nize : … Napísal o svojej skúsenosti článok, kde sa snažil redakciu HS čo najviac zosmiešniť. Výsledok bol ale iný, než si predstavoval. Čitatelia HS sa naštvali a začali redakcii masívne posielať finančné príspevky na podporu činnosti:
https://www.hlavnespravy.sk/reakcia-nasich-citatelov-na-utok-dennika-n-bola-jednoznacna-dakujme/1280046