Tiskové prohlášení redakce AE News k diskreditačnímu pamfletu

Tiskové prohlášení redakce AE News k diskreditačnímu pamfletu

Tiskové prohlášení redakce AE News k diskreditačnímu pamfletu

Před několika dny jsme byli upozorněni jedním z uživatelů Facebooku, že na sociálních sítích se šíří fotografie (viz. níže), která má vyvolat zdání, že jde o skutečný snímek webové stránky AE News, na němž je zachycen štvavý a pomlouvačný pamflet na jistého Tomáš K. a obsah tohoto pamfletu následně vyústil v podání trestního oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin pomluvy zmíněné osoby. Z logiky věci vyplynulo, že to byla právě naše redakce, která byla požádána o podání vysvětlení jako první.

12182344_664103177026190_298797010_n.jpg
Podvržený obrázek upravený ve Photoshopu, který pomlouvá pana Tomáše K.

Redakce AE News se ostře distancuje od této štvavé kampaně na pana Tomáše K. a odmítáme jakoukoliv spojitost s původem výše zobrazené fotografie i textu v ní, která byla zjevně neznámou osobou na internetu vyrobena ve Photoshopu tak, aby to vyvolalo u veřejnosti zdání, že obrázek a text pochází z našeho serveru AE News. Obrázek je ale podvrh, protože žádný takový článek ani fotografie na našem serveru nikdy publikována nebyla. Všimněte si, že i text pamfletu používá nesprávný font a formátování v porovnání se skutečnými články AE News, chybí nadpis v podvrženém textu atd. Jde tedy o průhledný podvrh. Každý pravidelný čtenář AE News zná strukturu našich článků a je tak na první pohled jasné, že jde o mediální útok proti našemu serveru. Máme podezření, že podvržená fotografie je dílem někoho z příznivců tzv. pražské kavárny, která chystá ve spolupráci s několika neziskovými organizacemi (sponzorovanými zahraničními ambasádami a fondy) další demonstrace proti prezidentu republiky Zemanovi k výročí 17. listopadu, viz. zde.

Manipulace s naší značkou je však porušením autorských práv a mezinárodní ochrany obchodních značek a dále zneužitím chráněné značky k protiprávním účelům a z tohoto důvodu právník naší redakce podá trestní oznámení na neznámého pachatele ve věcech pomluvy, poškození cizích práv a zneužití ochranné známky ve smyslu ochrany autorských práv.

Jakkoliv si neděláme iluze o výsledku takového podnětu k prošetření, redakce AE News nebude přihlížet zneužívání svého jména a loga pro účely páchání trestného činu pomluvy na třetí osobě.

Za redakci AE News

-Administrator-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jan
Návštěvník
Jan

No už je dlouho jasné, že někomu začínáte setsakramentsky vadit!

Uljanov
Návštěvník
Uljanov

Tak já nevím,myslel jsem ,že to je smyslem představení…něco mi uniklo?? Je to nějak jinak? Také jsem se domníval,že obcování se zviřátky jde napříč politickým spektrem,tedy komunisté nejsou vyjímkou, ostatně naše civilizace mu vděčí za mnohé- vzpomeňme hrdinství statečných ovcí při objeviteských zámořských výpravách!!!.

bantustan
Návštěvník
bantustan
Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

Taky jsem na to narazila, a protože jsem si to chtěla ověřit, hledala jsem to na vašem webu i jinde a samozřejmě jsem nic nenašla.. Takže jasný fake..

Vabio
Návštěvník
Vabio

Myslím, že Vaše aktivita je dobrý protitah proti případným akcím, teoreticky navázaným na ten falsifkát.

Možná by neškodilo dávat na řádek menu i aktuální datum, aby to bylo pro případně falsifikátory o něco složitější, resp. pro Vás o něco jednodušší k případné obhajobě.