Tisková agentura AFP začala ve spolupráci s Facebookem cenzurovat názory českých uživatelů...

Tisková agentura AFP začala ve spolupráci s Facebookem cenzurovat názory českých uživatelů sociálních sítí a mazat jejich nepohodlné informace, názory a sdílené články! AFP najala Ladislavu Mortkowitz Bauerovou a ta smazala Aeronetu z Facebooku nejprve teaser na článek, který citoval informace z největšího dánského deníku a 17 minut poté Facebook smazal celý účet Aeronetu! Obrátili jsme se na AFP, proč jejich cenzorka maže informace převzaté z největšího dánského mainstreamového serveru Jyllands Posten a proč překrucuje výroky a věty z našeho článku! Na odpověď od AFP čekáme už týden a pořád nic! Po dezinformaci ČT a Respektu o provozovateli Aeronetu je tu další chucpe, cenzura už i mainstreamových informací, pokud je převezme Aeronet!

Tisková agentura AFP začala ve spolupráci s Facebookem cenzurovat názory českých uživatelů sociálních sítí a mazat jejich nepohodlné informace, názory a sdílené články! AFP najala Ladislavu Mortkowitz Bauerovou a ta smazala Aeronetu z Facebooku nejprve teaser na článek, který citoval informace z největšího dánského deníku a 17 minut poté Facebook smazal celý účet Aeronetu! Obrátili jsme se na AFP, proč jejich cenzorka maže informace převzaté z největšího dánského mainstreamového serveru Jyllands Posten a proč překrucuje výroky a věty z našeho článku! Na odpověď od AFP čekáme už týden a pořád nic! Po dezinformaci ČT a Respektu o provozovateli Aeronetu je tu další chucpe, cenzura už i mainstreamových informací, pokud je převezme Aeronet!

Česká alternativa v posledních dnech měla možnost se konečně dozvědět [1], kdo v České republice na Facebooku maže a cenzuruje příspěvky českých uživatelů Facebooku, resp. příspěvky v českém jazyce. Lidé si začali všímat, že když sdílí nějaký článek nebo příspěvek, tak najednou zmizí a objeví se upozornění, že příspěvek obsahoval nepravdivé informace. Spolu s tím se objeví i odkaz na server světové zpravodajské agentury AFP, která spustila pro Českou republiku novou sekci s názvem “Na pravou míru” a redaktorkou této sekce je novinářka s židovsky znějícím příjmením, Ladislava Mortkowitz Bauer (resp. Bauerová). Jejím úkolem je vyhledávat na Facebooku mezi českými uživateli této sítě příspěvky, které jsou údajně dezinformační. Tyto příspěvky má potom právo označit jako závadné a doplnit je o odkaz, který směřuje právě na server AFP, kde se potom nachází vysvětlení a uvedení nepravdy na pravou míru [2].

Nikdy jsme na Aeronetu o plošném očkování v Dánsku nepsali. Cenzorka AFP tak dezinformuje přímo v nadpise svého pravdočlánku.

Pomineme-li, kdo dal agentuře AFP právo porušovat českou Ústavu a provádět cenzuru výroků českých uživatelů Facebooku na území České republiky, tak se musíme pozastavit nad podivným způsobem práce této cenzorky, která vyvolává více než velké otazníky. Hlavním terčem jejího útoku se stal Aeronet a náš článek o novém dánském zákonu, který legalizuje nucené očkování a neuvěřitelné pravomoci hygieniků a krizového dánského štábu. V našem článku [3] ze 14. dubna 2020 jsme přinesli informaci o této události, která ovšem byla poctivě ozdrojována z největšího dánského mainstreamového deníku Jyllands Posten. V našem článku není žádná lež, žádná dezinformace, pouze teoretické obavy, k jakému zneužití a důsledkům tohoto zákona by mohlo dojít, co lze očekávat a kdo z tohoto faktického stavu bude profitovat. V článku nebylo nic, co by bylo dezinformací.

Cenzorka AFP smazala Aeronetu článek citující největší dánský deník a Facebook hned smazal Aeronetu účet. Byla to tedy záminka pro smazání účtu?

Obrátili jsme se proto na tiskové oddělení AFP s žádostí o vysvětlení a poskytnutí informací, jakým způsobem AFP proškolila a certifikovala uvedenou cenzorku, když evidentně její práce způsobuje, že označuje za nepravdy a dezinformace poznatky, které náš článek čerpal z největšího dánského deníku. Je to již týden, ale dosud se nám nikdo neozval a neposkytl žádné vysvětlení. To by ani nevadilo, kdyby tato zfalšovaná cenzura nevedla k další podivnosti. Jen 17 minut poté, co na Facebooku byl odkaz a teaser na náš článek nahrazen hláškou o nepravdivé zprávě s odkazem na vysvětlení AFP, došlo k úplnému smazání našeho účtu na Facebooku, že obsah a příspěvky na našem FB profilu nejsou v souladu s komunitními pravidly Facebooku. Panečku, to byla rychlost. Takže, cenzorka s typicky židovsky znějícím příjmením a pracující pro AFP napíše posudek na článek Aeronetu, který čerpá z největšího dánského deníku a označí informace za nepravdu. Facebook potom nelení a náš účet na Facebooku smaže. Pojďme se tedy podívat, co napsal [4] největší dánský deník o novém zákonu:

Kolem čtvrteční půlnoci přepsalo rozšíření koronaviru kus dánské politické historie. V důsledku prudkého nárůstu počtu infikovaných koronavirem parlament jednomyslně schválil nouzový zákon. Ten dává státním orgánům řadu bezprecedentních pravomocí k omezení šíření infekce. Jednou z iniciativ je zákonná pravomoc pro ministra zdravotnictví k tomu, aby mohl zahájit vynucené vyšetření na nemoc, vynucené ošetření a karanténu osoby, pokud u ní existuje podezření na infekci koronavirem. Kromě toho může být očkování provedeno s donucením. V současné době však pro nový virus neexistuje vakcína. Část ustanovení vstoupí v platnost příští týden. Zákon bude mít platnost 1 rok. Jens Elo Rytter, profesor práv na Kodaňské univerzitě uvedl, že zákon nemá v dánské politické a právní historii obdoby. Ta je přitom základním prvkem právního státu, kterou člověk studuje a které věří. Je to nejnásilnější zákon od 2. světové války.

Poslední větu (s drobně odlišným překladem jednoho slova) Ladislava Mortkowitz znovu označuje za dezinformaci, tentokrát prý zazněla na serveru Megazprávy. Jenže, to není dezinformace. To je citace profesora Elo Ryttera z Kodaňské univerzity pro Jyllands Posten. Tyto závažné nedostatky v cenzorské činnosti paní Mortkowitz jsme přeposlali AFP, aby se k nim vyjádřili. Označovat citaci profesora za dezinformaci, když ta citace je přímo v článku Jyllands Posten, to je hodně chucpe. Řekl bych, že úplně nejvíc.

Zarámovaný výrok opravdu zazněl v článku Jyllands Posten.
Vynucené očkování bude vynucovat dánská policie, protože ta jediná má v Dánsku donucovací zákonnou pravomoc. Cenzorka AFP tvrdí, že to není pravda
Ladislava Mortkowitz Bauerová. Foto: LinkedIn

Jak sami vidíte, citace z článku Jyllands Posten je naprosto jasná, zákon umožňuje v případě podezření nařídit osobám léčení, uvalit na ně karanténu, a dokonce je i očkovat proti jejich vůli, pokud tedy v blízké době bude očkovací vakcína k dispozici. Donucení zajistí exekutivní orgán podle dánských zákonů, a tím je policie. Náš článek tedy v ničem nelhal, o ničem nedezinformoval.

Pouze jsme citovali informace z největšího dánského deníku. V našem článku jsme dále nastiňovali možnost dalšího vývoje, k čemu to může vést. Nastínění možného vývoje je snad nějaká dezinformace, paní Mortkowitz-Bauerová? Nastínění je úvaha, možnost vývoje, ne tvrzení, že k tomu už dochází. A informace o tom, že to bude vyhovovat farmaceutickým společnostem, když dánský hygienik nařídí jednoho dne i třeba to plošné a povinné očkování v nějakém městě, nebo celém regionu, to je snad dezinformace? Je snad dezinformací nastínění možného vývoje? To snad novináři nesmí nic předjímat a nastiňovat varianty vývoje?

Ladislava Mortkowitz Bauer dále ve svém “pravdočlánku” uvádí, že Aeronet uvádí ve svém článku, že Dánsko je první zemí na světě, která si odsouhlasila povinné očkování pro všechny své obyvatele pod pohrůžkou trestu. A to prý není pravda. Jenže, to je pravda, máte to napsané přímo v článku Jyllands Posten. Očkování bude moci být provedeno i s donucením, a pokud se člověk bude bránit, bude donucen policií, a pokud se bude bránit policii, bude to trestný čin, konkrétně šíření nakažlivé nemoci. Paní cenzorka i dále překrucuje náš článek. V pravdočlánku na AFP uvádí, že tvrzení Aeronetu, že je v Dánsku nyní povinné plošné očkování, se nezakládá na pravdě. Jenže, to je manipulace.

Ladislava Mortkowitz Bauerová dezinformuje, napsali jsme prý o plošném očkování v Dánsku. My jsme ale psali o nuceném očkování…

V našem článku nikde není napsáno, že v Dánsku je plošné očkování. Nikde tam takový výrok není. Proč lžete, paní Mortkowitz?  Náš článek pouze uváděl, že Dánsko uzákonilo nucené očkování, a že Dánsko je první země na světě, která uzákonila mandatorní povinnost vakcinace obyvatelstva [5], a to i proti jejich vlastní vůli, pokud vakcinaci doporučí zdravotnický orgán, např. v zájmu veřejného zdraví. A přesně o tom píše i největší dánský deník. Pokud zdravotnický orgán usoudí, že očkování je řešením, tak zákon hlavnímu hygienikovi dává právo provádět očkování velkých objemů obyvatelstva, a to i s donucením. Co je na tom tak těžkého k pochopení?

Další pravdočlánek cenzorky AFP.

S podobně formulovanými otázkami jsme se tudíž obrátili na AFP, jestli rovněž hodlají cenzurovat a mazat i články Jyllands Posten na Facebooku? Tyto útoky na Aeronet opravdu překračují všechny meze. Oni nemohou na Aeronetu najít žádný hoax, žádnou dezinformaci, a tak si najdou jeden článek, ale neuvědomí si, že i ten cituje a zdrojuje informaci z největšího dánského zpravodajského serveru a novin. A protože to vědí, že v Dánsku zákon dává nově pravomoci hygienikům nařídit povinné a donucené očkování, tak alespoň překroutí některé věty a nadpisy z našeho článku, jako třeba ten výrok, že prý jsme psali, že v Dánsku bylo uzákoněno plošné očkování. My jsme psali o uzákonění nuceného očkování, ne plošného. Jestli paní Mortkowitz má problém s porozuměním češtině a českým slovům, jaký je mezi nimi rozdíl, tak by měla navštívit nějakou českou online školu českého jazyka. Je ale jasné, že je to součást informační války a kampaně proti Aeronetu.

Kampaň proti Aeronetu, kterou je potřeba odmítnout jako masivní dezinformační kampaň mainstreamových médií

Poslední kampaň rozjel časopis Respekt a Česká televize, která v březnu informovala, že vydavatelem našeho serveru je náš kolega a pokladník na Slovensku. Tato lživá informace se od Respektu a ČT dostala i na českou Wikipedii, kde je tato dezinformace o našem serveru citována a náš právník v USA již kontaktoval Wikipedii ke zjednání nápravy. Vydavatelem Aeronetu není žádná fyzická osoba, ani na Slovensku, ani v Česku, ani v Německu, ani v Rusku, ani na Marsu a ani nikde jinde. Vydavatelem a provozovatelem Aeronetu je americká právnická osoba, rozuměj firma, a to American European News, LLC se sídlem v New Yorku a všechny články vydává a publikuje v USA na platformě AE News právě tato společnost publikující pod ochranou 1. dodatku americké Ústavy, který zaručuje absolutní svobodu slova a publikační indemnitu.

Ladislava Mortkowitz Bauerová na DVTV

Označit našeho pokladníka za vydavatele Aeronetu je pouze ukázkou nehorázné a dehonestační kampaně, která postupně graduje proti našemu serveru spolu s tím, jak Aeronetu roste měsíc od měsíce návštěvnost a znovu se blíží volby. Někdo v tom asi vidí hrozbu. Proto nás ani nepřekvapuje, že nám mažou Facebooky a dokonce uvádí na “pravou míru” naše korektní články, které pouze čerpají z dánského největšího mainstreamového serveru. Bože, takové chucpe! AFP přitom s Jyllands Posten spolupracuje a teď AFP označuje jejich informace za dezinformace, to zkrátka nevymyslíš.  Levá ruka neví, co dělá pravá? Nejsou kádry?

Aeronet je značka, za kterou se chodí podvědomě, když se něco stane

Kdyby nám Ladislava Mortkowitz Bauer zcenzurovala nějaký článek, který by třeba vyzýval k fyzické likvidaci a oběšení ministra zahraničí nějaké země (viz. Pavel Novotný a jeho výhrůžka [6] Sergeji Lavrovovi), tak bych řekl, že taková cenzura, ač je to cenzura, má nějaký smysl a cílem je zabraňovat výhrůžkám likvidací. Pro takovou cenzuru by se dala najít omluva.

Ovšem ve chvíli, kdy cenzorka cenzuruje informace, které jsou zdrojovány našim serverem z největšího dánského deníku, a kdy cenzorka dokonce překrucuje věty z našeho článku a zaměňuje “nucené očkování” za “plošné očkování”, potom je jasné, že Aeronet je terčem mohutné kampaně, a tu v redakci odmítáme. Je to kampaň, všechno je to ve stylu, že Aeronet je špatný, dezinformační, provozuje ho pán s igelitkou, Aeronet rozšiřuje nepravdy, i když jsou citované a zdrojované z největších deníků, ale to nikoho nezajímá, napsal to Aeronet a je potřeba mu zrušit Facebook, aby neměl takový dosah a nenabíral tolik čtenářů.

Kampaň Českých elfů proti české alternativě, na první ráně je všude Aeronet. Naprosto zjevná kampaň.

Aeronet přitom žádný Facebook nepotřebuje, protože 89% našich čtenářů k nám chodí jako “Direct” návštěvy, tedy přímo ze záložky v prohlížeči, nebo přímo naťukáním naší adresy do prohlížeče. Jenom 11% lidí k nám chodí přes odkazy. My proto nejsme na sociálních sítích závislí. Aeronet je značka, za kterou se chodí podvědomě a automaticky, když se něco stane a něco se děje. Když je doma špína na podlaze, napadne vás koupit Savo. Podvědomě. Když se něco stane ve světe nebo doma a stojí to za diskusi, napadne vás jít na Aeronet. Podvědomě.

Protože u nás se dozvíte informace bez cenzury, seznámíte se s neveřejnými informacemi a můžete si sami udělat názor, nikdo vám nic netlačí a nenutí. A to prostě začíná vadit už i velkým tiskovým agenturám, jako je AFP. Ohrožujeme jim totiž jejich monopol na jejich “pravdu” v rámci jejich konceptuálního formování informačního pole. Problém ovšem mají v tom, že nemají kádry. Pokud by je měli, nemohli by zaměstnávat někoho, kdo maže a uvádí na pravou míru články, které citují z největšího dánského mainstreamového deníku, se kterým spolupracuje právě i AFP. Čtenář nechť sám posoudí trapnost takového bizarního uvádění věcí na pravou míru.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

269
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kalenda
Návštěvník
Kalenda

Naši demokraté lžou ráno, lžou odpoledne a lžou večer. Aby nedělali pořád jedno a totéž, štvou ráno, štvou v poledne a štvou i večer a v noci.

Jerry Hood
Návštěvník
Jerry Hood

Zuckerberg a Gates idú po veľa odporcoch JEW WORLD ORDER, aj na You Tube, mimo židov Fakebook! Viď na google: Trunews.com, ktorích všade tiež vykopli, no maju svoju sieť a yebú na zidov a ich služby= siete!!!

Hafáček
Návštěvník
Hafáček

Pusťte si toto video… je to video od DVTV, tedy od NICH a i tak je jasný, že je to totální šit… ona “vyvrátila” celkem 16 článků a fejs “je” platí za to, aby vyvrátlili cca 10 “kusů” za měsíc… hmmm… a prej vyvracet se vyplatí jen Ňěco co sdílí alespoň stovky lidí… kolik jim ten fejs platí??? no určitě dost, takže fejs platí za to, že pár set lidí nesdílí “něco” co se šéfíkum nelíbí nějaký pražáky velkejma prachama , tomu říkam mrhání… a proč by si to prágeří ,jako tadle šunka v roušce, fakčekerka , nevzali… peníze se tady válí na ulici, stačí je jen sebrat…
prostě je třeba zakázat tydlety internety a aeronety 🙂 jak říká šunka fucktčekerská 🙂
https://video.aktualne.cz/dvtv/novinarka-pro-facebook-vyvraci-fake-news-na-politiky-ukazat/r~679f86ba8b2c11eab408ac1f6b220ee8/

Ave
Návštěvník
Ave

Pořád čekám, že se lidé nejen mladí piráté probudí. Trollové a Elfové. V den kdy naše bezpečnostní složky začnou spolupracovat s Trumpem a Putinem, se stane zázrak. Může to být i dnes.
Trumpova kontra rozvědka celou dobu uvádí zdroje Covid. Naši lidi z ČR to ví.
Doufám, že se nebudou bát mluvit dalších 75 let od konce války a Rosswellu. 🙂
https://qmap.pub/themes

Ave
Návštěvník
Ave

4112 https://qmap.pub/read/4112
Facebook Removes Qanon Groups, Pages and Accounts Ahead of the 2020 Election
Q
!!Hs1Jq13jV6
5 May 2020 – 7:11:10 PM

WatchDog
Návštěvník
WatchDog

Tak Ladislava Mortkowitz Bauer by mohla také vybanovat Českou televizi. ČT včera dopoledne na dětském kanále ČT: D chválila v převzatém pořadu nacististického raketového konstruktéra Wernhera von Brauna, konstruktéra rakety V-2, které ničily Londýn za 2. světové války. ČT po Goebbelsovsky vychválila Brauna jen jako konstruktéra raket Saturn a úplně a cudně zamlčela jeho hitlerovskou minulost. Tak takhle se dělá propaganda pro děti a zamlčují se historická fakta.

Budějčák
Návštěvník
Budějčák

Fejsbůk no….co dodat? Snad jen to, že tuhle socsíť lze vyměnit jak ponožky, pokud vám tedy nevadí smrad….velký smrad.
Jinak mlinká poznámka k článku (všimnul jsem si už několikrát) zde do opravdu znát moc…většina odstavců popisuje dokola tu samou informaci, je mi jasné že málokdo čte články celé, ale na takové hňupy bych se vyprdl.
PS: až rozšťípnu systém Sportky, tak okamžitě vím, kam půjde první část sumy 🙂 děkuji VK a spol

Krkowiz fonMlowitz
Návštěvník
Krkowiz fonMlowitz

Zdvojené záhlaví článků je hlavníhlavní poznávaci znak American European News, LLC teda AEnews na areonet.czTo AC24 ani Proti proud nemaj.
Život je soudruško/hu doktorko/re plnej překvapení a protoho máme tak rádi.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Tak nám BIS-čučkaři/pobočka CIA Prágl/ vyškolili 4 kované soroš soudruhy do Moskvy. Za jak dlouho se nám vrátí? https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020050511896253-ceska-republika-posili-svou-ambasadu-v-moskve-navrh-jiz-schvalila-vlada/
Tak se k agentovi z Moskvy vyjádřil náš ovárek moše Zeman https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020050511899588-zeman-ke-kauze-ruskeho-agenta-s-jedem-v-kufriku-ricin-je-projimadlo-zpravodajci-nic-nepotvrdili/
To už amíci nemají vojáky, že musejí posílat do akce Trumpovou ochranku… https://cz.sputniknews.com/svet/2020050511896736-maduro-informoval-o-zadrzeni-dvou-prislusniku-trumpovy-osobni-straze/
Nosatá podrtažka petricek/synáček otce zvaného náměstek pro korupci na MHP/ poslal nótu do Moskvy.. copak hoří mů koudel u zadku? https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petricek-poslal-notu-do-Ruska-kvuli-kauze-Konev-TOP-09-ale-chce-vic-622884
Husa co tlačila na Kuberu se přiznala? https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ovcacek-naprosty-ubozak-Podepsan-senator-Drahos-za-vsechny-slusne-lidi-622882

konzerva
Návštěvník
styx
Návštěvník
styx

1. na zaklade coho tato pani rozhoduje co je pravda a co nie? Ona chodi a zbiera informacie o danej teme? Robi investigativnu zurnalistiku, alebo ako sa rano na hajzli rozhodne tak oznaci nejaky clanok za klamstvo alebo pravdu?
2. nesirila nahodou AFP fake news a dezinformacie ohladom zbrani hromadneho nicenia v Iraku?
3. na zaklade Zákon č. 106/1999 Sb. Zákon o svobodném přístupu k informacím ma kazdy obcan CR zakonom a ustavou garantovany slobodny pristup k informaciam. Zákon tak realizuje právo občanů na přístup k informacím podle čl. 17 a 35 Listiny základních lidských práv a svobod a zavádí do celé oblasti veřejné správy princip publicity (zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kon_o_svobodn%C3%A9m_p%C5%99%C3%ADstupu_k_informac%C3%ADm)

takze vazena pani, konate protizakonne, protiustavene a amoralne podla etiky novinara.

Byt vami chlapci a dievcata v CR, dal by som na nu hromadnu zalobu.

Systém nám lže.
Návštěvník
Systém nám lže.

Vojenští piloti Rudé armády při osvobozování našich zemí nikdy neútočili a nezabíjeli naše lidi.
Na rozdíl od amerického letectva.