Theresa May naznačila, že po aktivaci článku 50 uzavře hranice do Británie...

Theresa May naznačila, že po aktivaci článku 50 uzavře hranice do Británie jako Trump v USA. Jenom nepůjde o blokádu muslimů, ale především Poláků, Čechů, Slováků, Bulharů, Rumunů a zejména Cikánů! Česko a Slovensko čeká až 100,000 navrátilců!

Theresa May naznačila, že po aktivaci článku 50 uzavře hranice do Británie jako Trump v USA. Jenom nepůjde o blokádu muslimů, ale především Poláků, Čechů, Slováků, Bulharů, Rumunů a zejména Cikánů! Česko a Slovensko čeká až 100,000 navrátilců!

Americký server Breitbart, který je úzce napojený na nejvyšší kruhy v Bílém domě, přinesl zajímavou informaci, že britská premiérka Theresa May by mohla brzy oznámit aktivaci článku 50 Evropské smlouvy o vystoupení Velké Británie z EU a současně s tím se očekává, že dojde k okamžitému ukončení volného pohybu osob z EU do Velké Británie již na konci března [1]. Britská premiérka stále opakuje, že chce brexitové vystouení z EU dojednat tak, aby dopady na britskou ekonomiku byly co nejmenší, jenže Berlín už dal několikrát najevo, že Londýn bude za své vystoupení z EU tvrdě potrestán. Pro přísný trest je především Martin Schulz, stále více pravděpodobnější nový kancléř Německa po letošních volbách do Bundestagu. A už nyní je jasné, že dokud nebudou v Německu volby hotové, Berlín a potažmo Brusel nebudou na nějaké jednání o Brexitu mít ani pomyšlení. Nervozita Theresy May pramení především z ekonomické nejistoty britských podniků a investorů, kteří oddalování aktivace článku 50 považují za znamení váhání, jestli vůbec Brexit bude a pokud ano, jak tvrdě dopadne na britskou ekonomiku.

Theresa May, britská premiérka.

Spolu s tím se stále více mluví o tzv. mezním datu, po němž už migrace do Velké Británie bude silně omezena, k některým zemím velmi podobně, jako udělal Donald Trump ve vztahu k zemím muslimským. Ve Velké Británii je však poněkud zvláštní situace. Britům sice vadí “pakos” (Pákistánci), ale posledních 15 let se velká nevraživost obrátila mezi Brity hlavně proti Polákům, stejně tak Čechům a Slovákům a dále proti Rumunům a Bulharům. Na britské ultrapravicové scéně se o lidech z těchto zemí hovoří jako o “eastern plague” (mor z východu), o Česku, Slovensku a Rumunsku se pak mluví jako o “gypsylands”, tedy cikánských zemích. Tohle je opravdový problém, protože už koncem 90. let emigrovaly do Velké Británie tisíce cikánských rodin z ČR a ze Slovenska a po vstupu obou zemí do Schengenu se tento proud migrace jenom více umocnil.

Česko a Slovensko čeká migrační vlna vlastních občanů

Pokud dojde ve Velké Británii k zatčení někoho z České Republiky nebo ze Slovenska, obvykle jde o člověka cikánského původu. To potom mezi Brity vykresluje mediálně Česko jako národ cíkánů. Cikáni se v Británii nejčastěji podílí na vykořisťování, omezování osobní svobody, držení otroků, provozování prostituce a escort servisů. Britská média potom ale nehlásí ve zprávách, že tam a tam v Londýně byl zatčen cikánský dealer marihuany, ale že byl zatčen občan České republiky. To potom vyvolává mezi Brity nenávist ke všem Čechům. Podle informací z roku 2015 se ve Velké Británii nachází odhadem 130,000 Čechů a Slováků [2], Čechů je přibližně 40,000 a Slováků 90,000. Po vystoupení Velké Británie z EU dojde k přerušení systémů dávek, zdravotního pojištění a důchodového pojištění. Velká Británie dosud vyplácí přistěhovalcům z EU dávky na základě mandatorních dohod v rámci EU, ale po vystoupení země z Evropské unie tyto smlouvy padnou.

Romové ve Velké Británii.

Velká Británie přehodnotí své systémy dávek a bude je podle informací z Londýna poskytovat jenom britským občanům, ne přistěhovalcům. Tento tvrdý a zcela logický krok tak může vyvolat masový exodus a odchod velké části českých a slovenských “expats” zpátky domů. Tento exodus by se mohl týkat až 100,000 Čechů a Slováků, přičemž ve většině případů by šlo o cikánské rodiny. Jednalo by se především o rodiny ze Severní Moravy, dále ze Severních Čech a ve značné míře z Východního Slovenska. Na příchod a návrat těchto rodin není ani jedna země připravená. Česko i Slovensko v roce 2015 pořádalo manévry na zvládnutí několika tisíc migrantů, ovšem co by znamenal návrat cikánských rodin v počtech desítek tisíc, to si nikdo nedokáže představit.

Nikdo je zpátky nechce, ale v návratu jim zabránit nejde

Možná jste si všimli, především v České republice, že po vstupu země do Schengenu v médiích zcela utichlo téma tzv. “Romské otázky”. Důvodem bylo právě postupné odstěhování rozvětvených cikánských rodin do ciziny, především do Velké Británie a z menší části do Francie. Ten systém dnes funguje tak, že tyto sociálně parazitující rodiny se přesunuly z ČR a ze Slovenska ke štědřejšímu hostiteli. Po Brexitu však může dojít k masivními úprku těchto rodin zpátky domů.

Problém je v tom, že většina z nich své domovy v ČR už dávno nemá, opustila je, prodala anebo za ně nikdy ani neplatila, takže města a radnice ty domy buď zbouraly, anebo rekonstruovaly na městské byty, kde teď už bydlí někdo úplně jiný. Jejich návratem ze zahraničí by tak v obou zemích vznikla de facto humanitární a bytová krize, doslova “uprchlická vlna” vlastních občanů zpátky domů. Mnozí zastupitelé třeba na Ostravsku říkají, že “je dobře, že odtáhli…” a nikdo asi nechce opakovat ty děsivé scény z 90. let, kdy Cikáni v Havířově házeli kamení na projíždějící hlídky policie a ty dělaly, že nic nevidí, protože byl strach proti nim zasáhnout, aby různí Kocábové potom z toho neudělali rasovou záležitost.

Policista v Londýně vykazuje cikánského bezdomovce z lavičky.

Sociální napětí by se tak znovu vrátilo do míst, kde i dnes po tolika letech jsou problémy pořád stejné. Vysoká nezaměstnanost, vysoká kriminalita, strmý pokles cen nemovitostí, stěhování se slušných lidí pryč a vznikání ochromených ghett. Velká Británie bude dříve či později revokovat všechny sociální programy a tlak povede hlavně k tomu, aby se cizinci, kteří nejsou ku prospěchu Velké Británie, odstěhovali a vrátili zpátky do svých zemí.

Všichni se tváří, že se nic neděje

Je podivné, že o této hrozící migrační vlně nikdo nepíše, mainstreamová média si toho nevšímají, nebo jim to nedochází a někteří ministři v ČR dokonce říkají, že ČR se Brexit nedotkne, že ani migrace se ČR netýká. Přitom je zcela jasné, že ta armáda “nepřizpůsobivých”, která po vstupu republiky do Schengenu uklidnila situaci v zemi svým vystěhováním do valutové ciziny, je už prakticky teď připravena se znovu vrátit. Ve Velké Británii jsou dávky opravdu vysoké, zejména v případě, že máte děti. Početné rozvětvené rodiny si za měsíc vydělají na dávkách hotový majlant, viz. zde. To ale všechno po Brexitu skončí.

Z dávek ve Velké Británii se dá našetřit na dům, na auto, není problém…

Redakce AE News by tímto chtěla varovat a upozornit všechny nájemníky v městských bytech v lokalitách a v regionech, kde mají nájemní smlouvy na dobu určitou, aby si zavčas prodloužili své nájemní smlouvy s obcí nebo městem, protože jak jsme byli do redakce upozorněni našim čtenářem z Varšavy, je zde reálné riziko opakování situace z Polska z počátku tohoto roku, kde jednotlivé radnice začaly odmítat prodlužovat nájemní smlouvy s odůvodněním, že města potřebují volné byty pro nadcházející vlnu polských navrátilců z Velké Británie. Aktivace článku 50 ze strany Velké Británie se očekává každým okamžikem. K tomuto datu aktivace článku dojde k zablokování volného pohybu osob do UK a právě od tohoto data se dají očekávat první návraty. Ovšem ta hlavní vlna přijde po ukončení výplaty sociálních dávek pro cizince ve Velké Británii a to by mohlo být do konce tohoto roku. Naše redakce proto považuje za nutné na toto riziko důrazně upozornit a stejně tak vznést apel k politikům v ČR, aby zajistili, že kvůli romské re-migrační otázce nebudou z městských a obecních bytů vystěhováváni současní nájemníci. Apel směřuje právě na politiky na lokální a regionální úrovni.

Už dopředu mohu avizovat, že o této problematice hrozící re-migrační vlny zejména cikánských občanů ČR a Slovenska zpátky domů budeme hovořit tento pátek v mém pravidelném pořadu na Svobodném rádiu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
crusarder
Návštěvník
crusarder

Tak to zírám. Když pominu cikány, tak mohamedán je lepší než Čech nebo Slovák. Evropa je opravdu zdegenerovaná a zdemoralizovaná.

B.H.
Návštěvník
B.H.

Pracujúcich nebudú posielať domov. Pôjde len o tých, čo sú prisatí na sociálnom systéme.

crusarder
Návštěvník
crusarder

V TV říkali, že domů pošlou 100 tis Čechů a Slováků. Nechť, to mě netrápí, ale mohamedány si tam nechají?

Pavel H.
Návštěvník
Pavel H.

No servus,to bude tedy nářez,nové stěhování národů.Turci do EU,Češi a spol.zpět domů.

mira
Návštěvník
mira

Mluvíte o cca 130000 navrátilcích pro Českou a Slovenskou republiku. Jen mě tak napadlo-nechytí se toho i ostatní země Britského společenství? Kanadou a ostatními zeměmi společenství by jich bylo mnohem více.

Vašek
Návštěvník
Vašek

Jako že zbavit se takových lidí vyhoštěním z Velké Británie, Francie , jen tak lehce nepůjde. Oni si vždy najdou cestu, jak se tomu vyhnout a parazitovat dál. Mluvím z vlastní zkušenosti, při provozu discotéky, jednou tam pustíte za zábavou pár takových nepřízpusobivých občanů na dobré, čestné slovo, že se budou slušně bavit a utrácet za drinky a nikdy se jich nezbavíte, vyhodíte, při problémech a potyčkách, které je doprovázejí. ! Vyhodíte ven, jsou agresivní rozbijí venkovní vybavení podniku a utečou, zavolají policii, že to a támhle je nechce ten a ten pustit dovnitř do podniku přijede strážník a dá vám předvolání na městskou přestupkovou komisi, že jste spáchali ten a ten přestupek, když posílíte ochranku a vyhodíteje z chodby na chodník obvolají další své nepřízpusobivé problémové kamarády a obestaví vstup do podniku zajdou si pro alkohol do místní večerky a otravují příchozí hosty, sprostě jim nadávají napadají a popíjejí alkohol, řvo po dívkách sprostárny a strkají do nich z vesele se baví svým neurvalým nelidským odporným chováním a škodou, kterou tím pachají. Nakonec Majiteli po měsících provozu, zůstanou oči pro pláč a obří dluhy, z provozu celého podniku, kde hraje hudba blikají světla nad velkými prázdnými prostory baru a tanečního prketu, takřka bez hostů, jen pár skalních dojde podpořit majitele, který musí nedobrovolně ukončit své podnikání..

Nonsens
Návštěvník
Nonsens

Napiš adresu toho podniku. Třeba tam jednou přijde člověk se samopalem udělat pořádek.

BÍLÝ KRÁLÍČEK
Návštěvník
BÍLÝ KRÁLÍČEK

JO JO Kámo ! Adresu bych Ti rád dal… ale stejně už tam teď nikdo nechodí, jen pár bílých Králíčků, co jsou všichni poctivě zamněstnaní v zćhraně vlastních DUŠÍ a celého slavného NÁRODA našeho… a těch je docela DOST ŠKODA… PEACE and LOVE !

Forever
Návštěvník
Forever

.B. – “A Angláni – jeden z nejprimitivnějších národů, s rozvráceným školstvími zdravotnictvím, napůl Pákistán, navenek prezentovaní distingovanými lordy – ať jdou do prdele.”

Označit Brity jako primitivní národ je vskutku, ale opravdu, urážka. Označit jako “primitivní” národ, co přispěl mnohými přínosy v oblasti vědy, umění, literatury a obecně kultury, co dal světu mnohé velikány jako William Shakespear, Christopher Marlowe, Jonathan Swift, Daniel Defoe, Thomas Moore, Emily Brontëová, Agatha Christie, William Thomson, James Watt, Arthur Conan Doyle, Walter Scott, James Prescott Joule, Charles Dickens, Alexander Fleming, George Orwell aj.

Označit takto kolébku západní civilizace a demokracie a mnohých myšlenek svobod člověka.

Zemi, kde se vytvořila moderní západní civilizace (ne že bych českou zemi považoval jednoznačně za součást západní civilizace), užitečné věci a myšlenky jako kapitalismus, svoboda jednotlivce, individualismus, osobní odpovědnost a osobní iniciativa atd. Národ, který mnohokrát ukázal výhody a sílu, jakou má osobní odpovědnost a osobní iniciativa pro materiální i duchovní rozvoj sebe sama, společnosti a země.

Spočítejte rovnou mnohé britské vynálezy a úspěchy ve vědě, britské bohatství literatury a umění.
Ač i Britové a Británie měla v mnohých věcech své mouchy a osobně je ve všem nemusím, označit Brity jako primitivy, to je nespravedlivá vůči Britům. V tomhle se jich zastanu. A jestli myslíte současnou britskou společnost, beru zpět.
Ale současný úpadek britské společnosti, jestli na to narážíte, začal právě zradou vlastních dějin, vlastních národních historických kořenů. A historie zradu vlastních národních dějin, zradu své Vlasti, neodpouští.

styx
Návštěvník
styx

Vacsina z menovanych je davno mrtvych. Odvolavat sa na zaslu slavu imperia.
primitivni ako primitivni oni su. Su taki jednoduchi. A cela krasa anglie bola a je na hromadach mrtych otrokov. Britske imperium pokym vladlo moriam drancovalo zbytok sveta pre svoj blahobyt.
Ale kludne obdivuj dalej masovych vrahov celych narodov.

Forever
Návštěvník
Forever

“A cela krasa anglie bola a je na hromadach mrtych otrokov. Britske imperium pokym vladlo moriam drancovalo zbytok sveta pre svoj blahobyt.
Ale kludne obdivuj dalej masovych vrahov celych narodov.”

Opakujete jen staré neomarxistické mýty o západním kolonialismu. Napsat, že velikost britského impéria stála na hromadách mrtvých otroků či (asi jste chtěl říct) otrokářství – hotový nesmysl. Evidentně jste VŮBEC NEPOCHOPIL, na čem stála dávná velikost britského impéria a dalších západních zemí jako Nizozemska či později Francie.

Velikost britského impéria nebyla dána velikostí koloniálního panství, naopak, koloniální panství Británie byl důsledek vnitřní velikosti Británie. To samé platí o Nizozemsku, co byla pouhá malá zemička v Evropě a přesto dokázala vytvořit poměrně velkou a rozlehlou koloniální říši. To samé Francie, která vytvořila koloniální panství po roce 1870, tedy po upevnění republiky, republikánského systému. Proč takovýto úspěch těchto západních zemí?

To, co udělalo Británii a Nizozemí veliké, byla výborná organizace moderního státu, postaveném na svobodě a osobní odpovědnosti jednotlivce, individualismu a osobní iniciativě. To byl HNACÍ MOTOR, CO UČINIL V MINULOSTI BRITÁNII A NIZOZEMÍ (POZDĚJI FRANCII, CO PŘIJALA OBDOBNÝ SYSTÉM A HODNOTY, CO EXISTOVALY V BRITÁNII A NIZOZEMÍ CELÁ STALETÍ UŽ DÁVNO PŘEDTÍM).

A všimněte si, že absolutní monarchie té doby jako Španělsko či Portugalsko, kde pojem jako individualismus, osobní svoboda a odpovědnost jednotlivce byly neznámé věci, svá koloniální panství postupně od 17. století ztratily a byly naprosto jednoznačně předběhnuty Británií a Nizozemím. Z jejich bývalého koloniálního panství jim celkem zbyl jen zlomek.

Otrokářství jako základ velikosti britského impéria? Už od začátku tato teorie je zcela nesmyslná, jelikož obchod z otroky tvořil jen zlomek (zhruba 10%) z celkového koloniálního obchodu. Bílí Evropané otroctví do Afriky otrokářství nepřinesli, jelikož už tam dávno existovalo. A bylo mnohonásobně rozšířené právě např. v islámském světě či černošské Africe. Sami místní černí vládci často chytali své černé “druhy” a prodávali je do otroctví. Otroctví, jež provozovali bílí otrokáři celkově slabým odvarem. Navíc, byly to právě západní země, kdo se jako první zasloužili o zrušení otroctví v Africe a na BV.
Např. v Osmanské říši bylo otrokářství zrušeno až v roce 1873 na nátlak anglické koruny. Dále např. na Madagaskaru, který byl v té době předtím nezávislou domorodou republikou, bylo otrokářství zrušeno díky intervenci Francie v roce 1898. Atd.

styx
Návštěvník
styx

ake neomarxisticke myty o britanii su nezmysel? By ste si mali dostudovat dejiny britanie. V akych podmienkach pracovali zamestnanci v uholnych dolech v britanii. Len po druhej svetovej vojne a prichodu domov statiscov vojnovych veteranov sa zacali menit pracovne podmienky robotnikov. labouristi sa dostali do parlamentu a zacal sa znarodnoveat priemysel. Dovtedy vsetko patrilo nejakemu lordovi alebo tovarnikovi. To ako od cias Thatcherovej sa opat statny majetor vracia do ruk sukromnym vlastnikom je iny pribeh.
po objaveni ameriky, kto mal pristup k moru a silne namornictvo tak zacal kolonizovat. Po objaveni ameriky a drancovani tamojsich pokladov od indianov, bola najsilnejsia ekonomika Spanielsko. Zial, tym mnozstvom zlata a striebra co doniesli z juznej ameriky jeho hodnotu devalvovali. Po porazke mocnej armady bola jedinou namornou velmocou britania a ta vladla moriam.
Obchody ako: ostov manhatan za par koralok su uz teda len dokazy velkosti naroda.
ked sa na to pozrieme teraz ako ako vypadaju tie velke narody? Taliani co dali svetu renesanciu? zabozruti co dali svetu francuzku kupel a diplomaciu a uhladene mravy? ako vypada byvala najvacia mocnost co dominovala vsetkym moriam?
Zaujimave ako zacala britania upadat, ked sa zacalo to “vnutorne velke” imperium rucat. India na cele s Ghandiim ich poslali do prdele a textilny priemysel VB zacal upadat. Odtrhli sa kolonie v Amerike a isla velkost do prdele. to iste Kena, Juhoafricka republika a co ostalo teraz?

“To, co udělalo Británii a Nizozemí veliké, byla výborná organizace moderního státu, postaveném na svobodě a osobní odpovědnosti jednotlivce, individualismu a osobní iniciativě’ – toto su hluposti. vidno ze o zriadeni britanie toho vela neviete. Kde bola ka sloboda v britanii? ta tam nebola a nie je uz vonkoncom teraz. Na kazdom rohu a krotu vas tam monitoruje kamera. Holandsko bolo velke len vdaka obchodu.

velke krajiny minulosti boli bohate len vdaka vykoristovaniu a drancovaniu nerastneho bohatsva chudobnych narodov.
Jediny bohaty narod by bol, je a bude Rusko, to ma vsetky nerastne suroviny na svojom uzemi.

a vlastnictvo otrokov sa pretransformovalo na “manazovanie ludskych zdrojov”. Teraz je otrokartvo ekonomicke. je to take krasne skryte otrokarstvo. Dat ludom zdanlivy pocit slobody vdaka peniazom. Dat im tolko aby mohli ako tak zit, aby prezili do vyplaty k vypate. Dat im lacnu zabavu a “drogy”. Nebudu sa burit, budu zamestnani tym, aby pracovali a zili od vyplaty k vyplate a nevnimali to co sa deje okolo nich. A dat im sen: ak budu vela pracovat, budu milionari. Ak budu aj ich deti vela pracovat, jedneho dna ich pradeti pracovat nebudu musiet a budu milionari na ktorych bude pracovat niekto iny. Ak maju vela prostriedkov, zacnu sa burit.

Forever
Návštěvník
Forever

Evidentně jste opět nepochopil, co jsem napsal.
Dostalo mě to s těma kamerama – nevěděl jsem, že třeba ještě v 50. letech minulého století byly v Británii kamery :DDDDDDDDD

Asi jste nepochopil pojem OSOBNÍ INICIATIVA A OSOBNÍ ODPOVĚDNOST, ze kterých pramení i svoboda. To je schopnost pracovat na sobě, rozhodovat za sebe. Opakem je právě převádění osobní odpovědnosti na někoho jiného, čímž se jedinec defacto tak vzdává své svobody. Úspěchem Británie a ostatních západních velmocí byl právě kapitalismus, individualismus, absolutní odpovědnost. Bez toho by se Británie, Nizozemí a třeba později Francie nikdy nestaly koloniálními velmocemi.

Británie byla právě rozvrácena vnitřním rozkladem – na něm měli podíl i ti vaši labouristé, co prosadili právě ono fanatické sebemrskačství za éru kolonialismu, která se “vůbec nejlépe neměla stát”, lidé, co právě poplivali vše britské národní. Dekolonizace mj. byla právě podporován trockisty, jako počátek snahy rozbít a zničit nejen koloniální velmoci, ale celou západní civilizaci a bílou rasu. Dekolonizace a prosazení sebemrskačství za skutečné i domnělé “zločiny kolonialismu”, to byl počátek toho všeho.
Úpadek byl právě důsledek zrady a zavržení předchozích národních dějin (včetně “hnusné” éry kolonialismu), prosazení neomarxistické agendy, to byl počátek úpadku západních zemí.

“po objaveni ameriky, kto mal pristup k moru a silne namornictvo tak zacal kolonizovat. Po objaveni ameriky a drancovani tamojsich pokladov od indianov, bola najsilnejsia ekonomika Spanielsko. Zial, tym mnozstvom zlata a striebra co doniesli z juznej ameriky jeho hodnotu devalvovali. Po porazke mocnej armady bola jedinou namornou velmocou britania a ta vladla moriam.”

Teorie o tom, že Británie se stal velmocí díky námořním cestám je už dávno vyvrácený mýtus. V té době, kdy Britové objevovali nové námořní cesty, měla např. Francie mnohonásobně větší rozlohu své koloniální říše, než Británie. Kdyby platila tato teorie, Francie by byla naopak v té době výše, než Anglie. Jenže, Francie, dokud byla otevřená náboženské svobodě a svobodnější prostor tam byl, měla svou koloniální říši. Jakmile zavládl ve Francii absolutismus – BOOM – Francie o své kolonie postupně přišla. A po roce 1870, kdy zavládl obdobný systém a hodnoty, jako v Anglii a Nizozemí – BOOM – Francie se stala opět koloniální velmocí, Francie se stala great again. “Záhada”. Pěkná “náhodička”.

Vybudovat rozlehlé koloniální říše se povedlo pouze zemím, kde se uchytil kapitalismus, parlamentarismus, svoboda a individualismus, s důrazem na svobodu a autonomii lidského jednotlivce. Tam, kde vládla absolutní monarchie či byla obecně zúžena svoboda jednotlivce (Španělsko, Portugalsko), nikdy nevytvořilo nic podobně velkého a dlouhodobého. To je NEVYVRATITELNÁ SKUTEČNOST!

Británie a Nizozemsko, ty byly ekonomicky nejvyspělejšími země v Evropě a to už ještě v době, kdy neměli žádnou velkou koloniální říši. Už ve středověku, v době zavedení parlamentarismu v Anglii, byla Anglie jedna z nejvyspělejších zemí Evropy.
Navíc, v případě vaší teorie, by se pak takové Nizozemí nemohlo stát koloniální velmocí – ale přesto stala, právě díky takovým věcem, které jsem výše vyjmenoval. Pokud nejste ateista, chápete jistě význam slov níže:
ŘÍŠE VZNIKAJÍ VNITŘNÍM ROZVOJEM A ZANIKAJÍ VNITŘNÍM ROZKLADEM! To samé platí i pro západní velmoci.
Mj. římská říše také byla rozlehlá, což ji nezachránilo od pádu. Kdyby platilo vaše tvrzení, římská říše by nemohla zaniknout. Šla totiž do kytek, aniž by přišla o nějaké rozlehlé území. Příčinou byl opět vnitřní rozklad.

cenda.prochazka
Návštěvník
cenda.prochazka

obchod s otroky činil jen 10% , a kolik činila práce těch otroků?
pane “koloniální panství Británie byl důsledek vnitřní velikosti Británie”
tak dlouho jsem se nezasmál 😀

cenda.prochazka
Návštěvník
cenda.prochazka

co říkáte hladomorům v Indočíně pod hlavičkou Britského Impéria ? v 19. století je to více než 100 miliónů obětí britské koruny

cenda.prochazka
Návštěvník
cenda.prochazka

“Sami místní černí vládci často chytali své černé „druhy“ a prodávali je do otroctví. Otroctví, jež provozovali bílí otrokáři celkově slabým odvarem. Navíc, byly to právě západní země, kdo se jako první zasloužili o zrušení otroctví v Africe a na BV.”
tohle snad ani není normální člověk , jste odpad pane

M.C.
Návštěvník
M.C.

To je právě ten problém – proč národ s tak slavnou minulostí, i když zaplacenou desítkami milionů mrtvých po celém světě (viz Styx níže), takovým způsobem zdegeneroval.
Ona ta degenerace chování lidí a jejich hodnotových systémů není problémem jenom posledních let – četl jsem knížku povídek George Orwella z Anglie 30. let a popisovaný obrázek doby a mezilidských vztahů byl celkem dost frustrující.
I u Němců se před válkou mnozí podivovali jak mohl takový kulturní národ klesnout tak hluboko.

Teď se o to hraje v USA – jestli se ten národ dostane ze své degenerace bez toho, aby rozpoutal další světovou válku.

.B.
Návštěvník
.B.

Já ale mluvil o současnosti, možná jsem se špatně vyjádřil. Ale těžko najdete něco primitivnějšího, alespoň v Evropě!

Forever
Návštěvník
Forever

Ok, beru zpět.

Jarys
Návštěvník
Jarys

Vemte si současné chování Švédů, Němců,Francouzů…..Jako ovce na porážku…

Lllkk
Návštěvník
Lllkk

Jses blb? Britanie je o dost vyspelejsi nez Cesko, a ty si dovolujes je nazivat primitivni, jen proto, ze jsou multikulturalni? Žil si tam někdy?

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Z Británie vykazují občany EU.

jara
Návštěvník
jara

Zeman s dvěma “dobrými kamarády” z vlády estébákem Burešem a podrazákem Chovancem pojede do USA vlést do ři.i Trumpovi, tak snad ho přesvědčí, aby si tam vzali ty cikány a spol. z Británie.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Všichni jsou si rovni,nezáleží na barvě jen Židé sou proti všem.

4321
Návštěvník
4321

Nevolte ty komunisty, nevolte ty komunisty, říkám nevolte ty komunisty ….

Sobotkův drsný vzkaz Babišovi. Proč bych nevládl s komunisty, když už jednoho ve vládě mám

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/sobotkuv-drsny-vzkaz-babisovi-proc-bych-nevladl-s-komunisty-kdyz-uz-jednoho-ve-vlade-mam-28491?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

.B.
Návštěvník
.B.

Pavel Novotný práskul rodiče sociálce, protože si s dítětem zpívali Mešitu od Ortelu.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Novotny-napraskal-rodinu-ktera-si-s-ditetem-zpivala-Mesitu-od-Ortelu-Zenou-ho-k-soudu-a-bude-veselo-477577

Jedna věc jsou jeho debilní kecy, ale tohle přehnal. Ta svině už nejen hecuje, ale udává.

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

Chudák:
comment image

Jan Grohman
Návštěvník
Jan Grohman

Nu, poloviční žid! Ti jsou nejhorší! Obvykle zdědí to “nejlepší” z obou plemen.
Od žida krutou lstivost a naprostou amorálnost a od góje zbabělost.

pzv
Návštěvník
pzv

Podľa mňa masívny návrat našich “ekonomických emigrantov” bezprostredne nehrozí. Keď im zrušia sociálne dávky v Británii, mnohí z nich sa jednoducho presunú do niektorej susednej krajiny a budú pokračovať v dojení systému tam. Dá sa predpokladať, že mnohí zamieria do Francúzska, Nemecka, odvážnejší do Švédska… K nám sa vrátia (ak vôbec) až v okamihu, keď sa rozpadne celá EU a cielene ich z bohatších západných krajín vyženú.