Video: Texaská policie zastřelila muže podezřelého z krádeže piva

Video: Texaská policie zastřelila muže podezřelého z krádeže piva

Policisté přijeli na výzvu jednoho z pracovníků supermarketu Wal-Mart, který viděl muže, pokoušejícího se ukrást v obchodě pivo. Pracovníci obchodu jej následně sledovali ze křoví a viděli, jak běžel do restaurace a tam za ním navedli policii, která následně přijela. Policie muže dostihla na WC a akci dokumentovala videozáznamem, který nyní, po dvou měsících, sama zveřejnila. Muže vyvedla ven a poté, co měl vytáhnout pistoli,  více než deseti ranami jej zastřelila.

Jak se ukázalo později, podezřelý byl vyzbrojen pneumatickou pistolí. Podle policie se muž po krádeži piva snažil uniknout z místa činu a kapitán James Munis uvedl, že policie střílela tolikrát, dokud se necítila  v bezpečí.  Ihned po střelbě se policista pokusil poskytnout muži pomoc, ten ale na místě zemřel.

Když už ho tedy pro tu krádež piva takhle vyváděli, to opravdu neměli jinou možnost, než střílet jako na zvěř? A za další – to je ta skvělá země, kde si každý může nosit zbraň, jak se mu zlíbí.

ZDROJ

– Pozorovatelka –   2.7.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
facitoris
Návštěvník
facitoris

Zas ne aké divadelné prestavenie ? Policajti ho neoprú o stenu nespravia prehliadku vo WC kde ho zadržali ( V USA je držba zbrane povolená nie ako u nás) tak že neviem prečo to na WC nespravili nikto nevie čo sa odohráva v hlave páchateľa ,ten odchod z WC cez reštauráciu ten záber na nôž na stole škoda že tam nesedi rovno hičkok a čo keby začal strielať vo vnútri veď projekt MK-Ultra vyrobila nespočetne veľa psychopatov.A vonku vytiahne zbrań a zázrakom je o 20až30 metrov od strieljuceho policajta a zase źiadna krv zas niečo predvádzali tajné služby? celé čudné

romgator
Návštěvník
romgator

Já proti nošení zbraní nic nemám. On totiž každý člověk, který svou zbraň má legálně ví, jak se chovat. Také mám zbraň. Také jí mám na ochranu a sportovní střelbu, ale to množství lidí zastřelených zbraní ( legálně drženou ) je minimální. Alespoň tady v ČR. Přesto nám jí budou chtít v budoucnu vzít. V Americe je to jiné, tam zbraň patří k právu. Takže není divu, že občas policie někoho zastřelí. Navíc pořádný člověk na výzvu policie zastaví.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Já bych zde celkem souhlasil s “Pozorovatelkou”. Faktem je, že muž nebyl zastřelen za krádež piva, nýbrž zato, že tasil pistoli. Pokud by byl jen trochu soudný, musel očekávat zničující reakci. Za svou smrt si může bezesporu sám, ale ne tak úplně. Neumím anglicky, takže nerozumím, co mu v těch posledních vteřinách policistka říká. A docela by mne to zajímalo.

Ale. Pustil jsem si to video mnohokrát. Je celkem divně sestříhané. Je vidět, že kamery měli oba policisté. Ale záběry jsou sestříhané z obou kamer. Bral bych, kdyby videa byla nesestříhána, ale zveřejněny záběry z jedné i z druhé kamery nezávisle. Jak jsem se kdysi dávno učil, mám střílet tak, abych zachoval život útočníka. Bylo nám doporučováno střílet na spodní část lidského těla, tedy od pasu dolů. Nicméně, teorie. Ovšem, policisté se zde zachovali neprofesionálně. Hned při prvním kontaktu (uniforma versus pachatel), mělo dojít k ohledání osoby na přítomnost zbraně a k nasazení pout. Pak měl být teprve vyveden ven. Zde byla dána pachateli možnost “přemýšlet” a možnost nějakým způsobem “reagovat”. Bohužel přemýšlel a reagoval špatně.

Na druhou stranu vystřílet celý zásobník do člověka mě nepřijde normální od cvičeného profesionála. Ale jak jsem psal výše. Ta videa jsou sestříhána a zdá se mě, že tam něco chybí. A to možná i zaujalo onen ruský server. A ano. Máte pravdu, je to oběť systému. Zbraň má nosit člověk, který si je dobře vědom všech následků jejího použití. Dle mne byl mrtev již po druhé, třetí střele. Pokud do někoho nasypete tolik ran z bezprostřední blízkosti (napočítal jsem 11 výstřelů), je zbytečné poskytovat první pomoc.

xerox
Návštěvník
xerox

než se zabývat kriminalitou v usa a jejich psychiatrickou policejní diagnózou zvoucí se – pokud nezabiju já tebe , zabiješ ty mě … a pokaždé se tomu furt divit , dávám přednost aktuálnější kauze a to policejním hrátkám na šéfredaktora zvědavce – stworu …
,, Návštěva na kriminálce ,, – http://goo.gl/Ikzj0v

nejdřív proběhla u něho doma návštěva jakéhosi tajného poliše jenž mu doručil osobně pozvání na pokec na kriminálce , aby po sléze když se tam stwora dostavil pro jistotu se svým advokátem , tak musel podat vysvětlení na jakési bezduché 3 tisíce kč , jenž měl údajně neoprávněně obdržet před rokem na účet , který má zřízen na financování svého webu …

jinak včera byla na americké vysílačce švihlíková a celkem zajímavý rozhovor k řecku … tvarůžková , která by tak maximálně mohla sedět v amsterdamu za výlohou , tentokrát ani moc nedutala …
http://goo.gl/L5Ge8a

ve vlastní věci , když vložím příspěvek tak se objeví a když obnovím stránku , tak zase zmizí a už se neobjeví , možnost opravit text tak zaniká … včera se objevil až po 2 hodinách a opakovaném vložení …

Strach
Návštěvník
Strach

tak s tymto clankom nemozem suhlasit. policajti nemaju cas riesit ci ma pneumaticku pistol, alebo realnu pistol. somar v tomto pripade bol ten chlap.

B
Návštěvník
B

0:51 chlap vytahuje pistoli, policajt ho chytí, on se vysmekne, zamíří a policajtka pálí. Zcela jistě nemá čas zkoumat, jde -li o pistoli takovou, či makovou.
Věc je jasná, jaký pako může kvůli pivu(?) vytáhnout na policii pistoli? Co čeká? Pokud bych byl ozbrojen a někdo na mě vytáhl pistoli, nejednal bych jinak. Toto není případ policejního násilí.

Ichbinladin
Návštěvník
Ichbinladin

Z uvedeného je zřejmé, že nestřílel “každý”, ale policajt, který se ovšem měl nejdříve nechat minimálně postřelit, že. Jen jsem zvědav, co bude Pozorovatelka psát, až tady začnou řádit chudáčci, co sem doplavali z Libye. Snad ne výzvy k větší akceschopnosti policie?

zajic1
Návštěvník
zajic1

Kdyby si každý uvědomil, že policisty musí uposlechnout, ubylo by excesů. Policisty musím poslechnout, pak si mohu stěžovat. Uposlechnout nemusím, kdybych tím spáchal trestný čin nebo ohrozil svůj život a zdraví a život a zdraví ostatní osob.

Jsem policista, přišel jsem Vás zatknout. Porušili jste zákon, já ho nenapsal. Nemusím s ním souhlasit, ale musím ho ctít. Můžete mě prosit, přemlouvat, slibovat, nebo se snažit vyvolat soucit, nic z toho mi nezabrání, abych Vás nevsadil do zamřížované cely. Když budete utíkat, já taky. Když budete bojovat, já taky. Když na mě vystřelíte, vystřelím taky. Podle zákona to nemůžu nechat být. Já jsem následek. Jsem nezaplacený účet. Jsem osud s odznakem a pistolí, ale za odznakem mám srdce jako Vy. Krvácím, přemýšlím, miluji. Ano i mě můžou zabít, a i když jsem sám, mám tisíce bratrů a sester stejných jako já, položili by za mě život a já za ně taky. Stojíme na stráži společně, tenká modrá linie. Chráníme kořist před predátory, hodné před zlými. My jsme POLICIE!

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Na druhou stranu u nás má zločinec větší práva než poškozený a to je ještě horší varianta. A to nemluvím o výši trestů, která je ve spoustě případů, např u recidivistů směšně nízká.
No a o institutu přiměřené obrany je škoda mluvit.