Taliban zabil v Afghánistánu dalšího českého vojáka! Útočník čekal na vůz s...

Taliban zabil v Afghánistánu dalšího českého vojáka! Útočník čekal na vůz s českou posádkou přímo na základně! Útočil člen afghánské ostrahy, který uposlechl výzvu Talibanu! Islamisté na svém webu na Darknetu vyhlásili svatou válku proti “českým okupantům” v Aghánistánu, vyzývají Afghánce k mučednické smrti a útokům proti vozům a vojákům s českou vlajkou! Čeští generálové udělali z ČR pro Taliban terč!

Taliban zabil v Afghánistánu dalšího českého vojáka! Útočník čekal na vůz s českou posádkou přímo na základně! Útočil člen afghánské ostrahy, který uposlechl výzvu Talibanu! Islamisté na svém webu na Darknetu vyhlásili svatou válku proti “českým okupantům” v Aghánistánu, vyzývají Afghánce k mučednické smrti a útokům proti vozům a vojákům s českou vlajkou! Čeští generálové udělali z ČR pro Taliban terč!

Taliban zřejmě vyhlásil svatou válku České republice. V pondělí večer tuto informaci naší redakci potvrdil zdroj ze SITE Intelligence Group, monitorovací organizace, která sleduje na darknetu diskusní platformy a chaty islámských teroristických organizací. Podle našeho zdroje SITE zaznamenal diskusi již minulý týden, kdy teroristé Talibanu na komunikační platformě Discord probírali a diskutovali dopad zásahu české speciální jednotky proti jednomu ze strůjců vražedného útoku proti české hlídce v srpnu tohoto roku, kdy zahynuli 3 čeští vojáci ve službě. Jen krátce po české odvetě došlo k dalšímu útoku proti konvoji vozů, kdy útočník čekal na vozidlo s českými vojáky a selektivně odpálil nálož IED pod vozem s českými vojáky, které identifikoval podle vlajky na voze. Jeden český voják byl těžce zraněn a převezen do nemocnice [1]. Nikdo ale nezemřel. Jen několik dnů poté tak přichází další vražedný útok proti českým vojákům v Afghánistánu.

Obrněné vozy české armády v Afghánistánu.

Podle Washington Post [2] došlo k útoku opět na český obrněný vůz, tentokrát ale přímo uvnitř základny Shindand v provincii Západní Herát. Podle deníku to znamená, že útočili přímo afghánské ozbrojené síly, které čeští vojáci na základně cvičí. Podle informací začal útočit příslušník afghánských bezpečnostních sil na vozidlo českých vojáků, na nikoho dalšího. Typ útoku není zatím jasný, podle našich informací ze zdroje SITE byl útok veden na projíždějící vůz uvnitř areálu. Vzhledem k tomu, že vozy jsou pancéřované, není dosud jasné, jestli šlo o útok RPG raketometem nebo byla odpálena výbušnina.

Zabíjel afghánský voják a člen ostrahy základny

V úvahu připadá i možnost, že došlo ke střelbě na české vojáky, když nastupovali nebo vystupovali z vozu, nebo dokonce jeli v obyčejném osobním autě. Palba ze samopalu nemohla vojáky uvnitř obrněného vozu ohrozit, takže se to celé odehrálo poněkud jinak, než jak dosud připouští gen. štáb AČR, který uvolnil pro česká média jen strohé informace, které obsahují pouze “damage control” fráze o tom, že prý nešlo o cílený útok na Čechy, ale na celou koalici, což není podle našich informací pravda. Útok byl veden na základně pouze a výhradně na vůz našich českých vojáků. Útočník dokonce ani nebyl zastřelen, přežil a byl prý zajat [3]. Pohromy, které se v krátké době sypou na hlavy českých vojáků v Afghánistánu, mají společného jmenovatele, české politiky, česká média, generály a muslimskou obec v ČR, která zjevně informuje Taliban o všem, co se děje v České republice.

Trojice českých vojáků, kteří zahynuli po útoku sebevraha Talibanu v srpnu tohoto roku.

Velkohubá prohlášení českých generálů ze srpna tohoto roku na České televizi o pomstě a odvetě Talibanu za smrt 3 českých vojáků se bohužel nějak dostala na přední stránky diskusních fór Talibanu na darkwebu, kde čeští vojáci jsou označováni za “okupanty” a “bezvěrce” s německou krví. To nás v redakci trochu překvapilo, že by měli lidé s napojením na Taliban takové vědomosti o historii českých a moravských zemí na sudetskou otázku a promísení s německým etnikem. Jednotlivci začali v chat roomu vypisovat odměny v Bitcoinech za hlavu každého zabitého českého vojáka. Cena za 1 hlavu je 1 Bitcoin, za důstojníka 3 Bitcoiny. Tyto odměny vyplácí Taliban už několik let rodinám sebevražedných atentátníků proti jednotkám NATO, zejména proti Američanům a proti centrální vládě v Kábulu. Dawlah o sobě dala naposledy vědět v polovině září, kdy vytvořila svoji novou divizi s názvem Dawlah Hacking Division (DHD). Ta nově vyhrožuje útokem na “kafíry”, tedy bílé bezvěrce.

Není to nějaká jednorázová akce kvůli českým vojákům, jenom dosud nebyly za české vojáky vypláceny odměny, jen za Američany, Brity a Němce. Sekce Talibanu Dawlah je odnož paštúnského chalífátu, která původně vznikla jako platforma na darkwebu pro finanční zabezpečení vdov a rodin po sebevražedných útočnících proti kafírským bojovým svazům (tak oficiálně nazývají islamisté koalici NATO). Skupina získává prostředky z prodeje opia na darkwebu za Bitcoiny, dále pomocí hackerských útoků na kreditní karty po celém západním světě a také od sponzorů z Arabského poloostrova. Podle SITE jsou v posledních 2 letech odměny vypláceny už jen v Bitcoinech, předtím to byly dolary v hotovosti doručované tichým kurýrem, který lněný sáček s penězi a symbolem Dawlah položil ke dveřím nebo vhodil do okna pozůstalé rodiny jako poděkování za sebeobětování člena rodiny.

Mustafa Abú Abhdeilí po vyhlášení války Rusku a křesťanům je opět na scéně

Ve spolupráci se SITE naše redakce identifikovala na Darknetu celkem dalších 11 diskusních místností a chatů, kde se probírá téma odvety české armády a armádních speciálů proti strůjcům vraždy 3 českých vojáků ze srpna tohoto roku. Přístup do diskusních fór těchto skupin je pouze na základě doporučení dvou bratrů nebo tří sester ve víře v Islám, proto získání informací zevnitř je pro novináře velmi obtížné, a proto děkujeme SITE za poskytnutí informací. SITE spolupracuje se zdrojem, který články a diskuse z těchto platforem na darkwebu poskytuje dále překladatelům z arabských jazyků do angličtiny a poté analytikům. Taliban dosud Českou republiku neznal, nevěnoval jí pozornost, ale to se změnilo po vystoupení gen. Aleše Opaty v České televizi 10. srpna tohoto roku [4].

Mustafa Abú Abhdeilí, minimálně takto se podepisuje po překladu z Dárí do angličtiny na diskusní platformě skupiny Dawlah na Darknetu, vyzval jménem Talibanu ke svaté válce proti českým vojákům a ke splnění povinnosti proti nevěřícím. Muž, kterého čeští speciálové zabili před několika dny [5] v odvetě za útok a smrt 3 českých vojáků v srpnu tohoto roku, nebyl zřejmě jen tak někdo bezvýznamný, ale pravděpodobně vysoce postavený člen jedné z kmenových autorit Dawlah sítě. Česká média přinesla články, že 3 mrtví čeští vojáci tím byli pomstěni. Tyto články se hned v překladu do Dárí objevily na stránkách Dawlah skupiny. To prostě nepotřebuje komentáře.

Abhdeilí vyzývá k dalším útokům, jmenovitě na české vojáky a jejich pozice, vozy a základny. Přikládá obrázek české vlajky, vzor uniforem a podobu obrněných vozů a fotografie z jakýchsi základen. Jiný z účastníků píše adresně: “Bezvěrce z Bohemie poznáte podle kreseb praporu na chladičích jejich obrněných bestií, které přinášejí našim bratrům a sestrám smrt do našich vesnic…”. Z bezpečnostních důvodů ochrany českých vojáků zde nebudeme fotografie z webu Talibanu publikovat, jsou na nich čeští vojáci, fotografie zevnitř jakési základny v Afghánistánu, zřejmě interiéry české základny. Jedná se asi o “intel” džihádistů o české základně, kterou pořídil útočník nebo jiný zdroj zevnitř základny. U fotky jsou nápisy v dialektu Dárí, který ani náš zdroj ze SITE neuměl přeložit do angličtiny.

Stejný “Mustafa” přitom není žádný nováček, protože v minulosti už vyhlásil i fatwu proti Rusku a ruské církvi a kříži. SITE o tom přinesla informaci už v roce 2016 v rámci monitoringu série článků z magazínu ISILu Dabiq, kde Abú Abhdeilí a několik dalších muftí vyzývalo bojovníky v Afghánistánu, v Sýrii, v Libyi a v Rusku k útokům proti křižákům. Na jejich darkwebu se objevilo několik výzev a také hrozeb, jedna z nich je na obrázku níže (zdroj: SITE). Česká armáda vůbec netuší, proti komu zahájila válku.

Obrázek se objevil v Dabiqu v roce 2016, rusky hrozba: “Brzy, velmi brzy” a anglicky “Rozbijte kříž”.

Pokud se vrátíme k incidentu v Herátu, tak podle informací médii byl při tomto útoku zabit rotný Tomáš Procházka (1976) z elitní 601. skupiny speciálních sil z Prostějova. Taliban si tak připsal zářez v podobě zabití speciála. Odměna za speciála je 5 Bitcoinů ve skupině Dawlah na Darknetu pro rodinu útočníka. Čeští politici a hlavně generálové tak udělali z České republiky terč pro Taliban. Toto je výsledek nezodpovědné zahraniční politiky, která ohrožuje občany České republiky, vojáky, české turisty v arabských zemích, kde platí fatwy Talibanu stejně jako v Afghánistánu. Čeští turisté jezdí do arabských zemí, do Egypta, do Tunisu, do Maroka, a když je AČR ve válce s Talibanem, sami si domyslete, co se může stát při dovolené v arabské zemi. Série pokusů o zabití českých vojáků v Afghánistánu tak rychle za sebou a v krátké době znamená, že fatwa Mustafy Abu Abhdeilího našla odezvu.

Česká republika se stala terčem pro Taliban ve chvíli, kdy Američané z Afghánistánu chtějí odejít a jednají s Talibanem o příměří! To nevymyslíš!

Zranění byli další dva čeští vojáci, kteří byli z Herátu přepraveni do americké polní nemocnice na základně Bagrám. Taliban si tak udělal z českých vojáků v Afghánistánu terč. Redakce AE News vyzývá KSČM, aby iniciovala v poslanecké sněmovně okamžité stažení českých jednotek z Afghánistánu a podmínila tím podporu současné vládě Andreje Babiše. Role AČR v Afghánistánu skončila ve chvíli, kdy afghánský voják obrátil zbraň proti českým vojákům na jejich záda, kteří přijeli Afghánce cvičit. To nelze tolerovat! Stejně tak není možné vést válku v cizí zemi bez mandátu Rady bezpečnosti OSN a pořádat kovbojské odvetné operace AČR proti Talibanu, když je naprosto zjevné, že každá taková odveta pouze povzbudí Taliban proti dalším a dalším útokům proti českým vojákům, a pokud se situace zdramatizuje, Taliban může začít útočit i mimo Afghánistán, proti českým turistům v Egyptě a v dalších destinacích.

Smuteční tryzna za 3 mrtvé vojáky na pražském letišti Ruzyně.

Je naprosto zřejmé, že Česká republika musí iniciovat vystoupení z NATO, neboť tato organizace už nechrání členské státy v Evropě, ani před migranty, ani před terorismem, ale místo toho NATO organizuje v dalekých zemích, bez mandátu RB OSN, vojenské operace proti místním kmenům a místním kmenovým organizacím. Česká republika nemá mandát RB OSN pro vedení vojenských operací v Afghánistánu.

Nemá mandát na odvetné akce AČR a speciálních jednotek proti Talibanu a strůjcům útoku na české vojáky z minulého měsíce. Vedení trestných operací v Afghánistánu je naprostá šílenost, protože válku s Talibanem nemůže česká armáda vyhrát, protože ani americká armáda v té zemi Taliban neporazila a namísto toho raději Pentagon a Bílý dům s Talibanem začali vyjednávat, více zde. Američané utrpěli v Afghánistánu zdrcující porážku a česká armáda, místo vyvození důsledků z této změny postojů americké armády, se pouští do další potupné války s Talibanem.

Taliban má spojence a informátora z řad muslimů v Liberci?

Daleko horší je zjištění naší redakce, že diskusních relacích na kanálech Talibanu se účastní zjevně i některé osoby z okolí české muslimské obce. Upozornili jsme organizaci SITE na dva diskutující, z nichž jeden má v arabském profilu obrázek libereckého náměstí s nápisem v Dárí “Alláh trestá nevěřící” a pod tím je obličej neznámé osoby s bílou pletí a českými rysy. Nevíme, kdo to je, fotografii jsme poskytli dále kolegům, kteří spolupracují s naší redakcí a mohou zjistit více.

Mohlo by se jednat o českého konvertovaného muslima, ale také o cíl nějaké nenaplněné hrozby. Proto nebudeme veřejně fotografii publikovat, předáme ji ale dál příslušným orgánům. Informace jsme předali také SITE a jsme připraveni je poskytnout i poslancům bezpečnostního výboru parlamentu ČR, pokud projeví o materiály z našeho onálepkovaného a prý “proruského dezinformačního webu” zájem. Osobně jsem rozesílal informace už tolika poslancům, ale nikdo nemá zájem se tím zabývat.

Místo bombového útoku na 4 české vojáky v Afghánistánu v roce 2014.

Mezitím byla Česká republika zřejmě zavlečena do guerillové války s Talibanem a je pouze otázkou času, možná jen několika dnů, nebo dokonce hodin, kdy proběhne další útok proti českým vojákům v Afghánistánu. Jak sami vidíte, Taliban má své lidi i mezi bezpečnostními složkami afghánské armády a neváhají splnit fatwu Talibanu a začít střílet do zad vojáků, kteří je do Afghánistánu přijeli cvičit. Klidně se obrátí proti nim a začnou je zabíjet na jejich vlastní základně. Válku v Afghánistánu nelze vyhrát, válku v Afghánistánu lze pouze ukončit a odejít. Nelze importovat do muslimské a kmenově ukotvené země demokracii západního typu. To, že jsou Američané s odpuštěním “debilové” a nechápou to, tak to přece neznamená, že se tak musí chovat i spojenci Američanů.

Bez mandátu RB OSN nemůže ani česká armáda válku s Talibanem vyhrát, je to země, která má jinou kulturu a demokracie a západní vojska do ní nepatří, to je prostě realita!

Taliban může oslovit některé radikalizované české muslimy, aby provedli útoky v České republice, protože fatwa je závazná pro všechny ty, kteří přijali cestu Džihádu. Po zvolání fatwy jsou ti, kteří přijali cestu džihádu, povinni na výzvu odpovědět. Do zvolání fatwy jsou džihádisté ve spánku, čekají pouze na zavolání a výzvu autority. Takovou autoritou je muftí, imám nebo ajatolláh. V Afghánistánu navíc fatwy vynáší i kmenoví vůdci a autority z řad kmenových velitelů ozbrojených skupin.

Další útok na české vojáky ukazuje, jak hrubou chybu udělala KSČM, když ustoupila Andreji Babišovi při vyslovování důvěry jeho vládě a umožnila navyšování sil AČR pro zahraniční mise. Je to další lekce i pro SPD, jak moc se mýlí v tom, když akcentuje otázku referenda o EU, když by raději měla prosazovat okamžité vystoupení ČR z NATO, a to bez referenda, protože ani pro vstup do NATO žádné referendum nebylo. Účast v NATO ve výsledku produkuje pouze zinkové rakve s českými vojáky, které začínají proudit z Afghánistánu. Nastavte si hodinky, další útok na české vojáky v Afghánistánu je jistě na cestě.

Padli za americké zájmy v Afghánistánu, padli za nic… protože nic z naší vojenské účasti v Afghánistánu nebude, stejně jako všechny armády, které tam kdy bojovaly, nezískaly nic.

Server Novinky.cz uzavřel diskusi, média se bojí nechat proudit debatu o smyslu naší vojenské účasti v Afghánistánu. U nás se to nestane, diskutovat na toto téma můžete na AEN bez omezení, pouze dodržujte pravidla pro diskuse. Zatímco do Evropy proudí tisíce migrantů přes nezabezpečené hranice, NATO místo toho operuje v daleké zemi kdesi v Afghánistánu bez mandátu RB OSN. Přitom nasazení vojsk NATO by mělo být použito především v Evropě na ochranu hranic před nelegálními migranty, aby armáda za použití zbraní a techniky dokázala útočníky odrazit a zahnat je pryč od Evropy. Pokud toto armáda a celé NATO neumí nebo nechce Evropu před migranty chránit, potom kolektivní obrana a členství v NATO postrádá význam. S překvapením lze souhlasit s Lubomírem Zaorálkem, který právě vyzval k postupnému stažení českého kontingentu z Afghánistánu [6]. Nevěřil bych, že od politika ČSSD konečně zazní rozumný návrh.

Naše redakce po konzultaci s bezpečnostním expertem doporučuje gen. štábu AČR, aby česká armáda urychleně přestala v Afghánistánu označovat české vojenské vozy vlajkami a státními symboly, které z dálky jasně definují a deklarují cíle pro případné útočníky na české vojáky. Natřené české vlajky na chladičích náklaďáků a vlajky na anténách aut jsou naprostá bezpečnostní šílenost a hrozba pro české vojáky. Afghánistán je válečná zóna, ne vojenská přehlídka s vyšperkovanými alegorickými vozy.

Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše nepohodlné, necenzurované a faktograficky nekompromisní články, které označují a popisují fakta bez ideologického nátěru, přispějte prosím, podle svých aktuálních možností, do konce tohoto měsíce jakoukoliv finanční částkou na zachování provozu našeho serveru, a to na naší obvyklé darovací stránce zde. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, BitCoinem anebo poštovní poukázkou na účet. Nezávislé a svobodné články nemohou vycházet bez Vaší podpory, protože nás sponzorují a financují pouze čtenáři jako jste Vy. Zatím jsme vybrali jen cca. 37% a do konce měsíce zbývá už jen 7 dní. Nemáme za sebou fondy, neziskovky, státní ani evropské dotace. Nemáme granty od zahraničních nadací, bez Vaší pomoci tento projekt nepřežije. Děkujeme všem, kteří již tento měsíc přispěli, moc si vážíme vaší podpory!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Milada
Návštěvník
Milada

Naše armáda dávala a dává příslib, že bude chránit naši vlast před nepřítelem. Co mají co dělat naši vojáci kdesi v Afghánistánu? Existuje někde na tuto otázku, kterou jsem slyšela čí četla od stovek lidí, pravdivá odpověď?? Mgr. Milada Svobodová.

Tomáš Kubačka
Návštěvník
Tomáš Kubačka

Díky za zodpovězení té mnou zde níže zmíněné otázky ohledně chybějícího mandátu Rady bezpečnosti OSN v tomto rozhovoru na SVCS : https://www.youtube.com/watch?v=ciVHmfXDIfY

Xanidil
Návštěvník
Xanidil

Brzy bude Zeman jediný, kdo bude bojovat v Afgánistánu. A když odejdou amíci, tak my tam ještě zůstaneme, abychom dokázali, že my teroristlm neustupujeme.

Tomáš Kubačka
Návštěvník
Tomáš Kubačka

Jenže on ten mandát Rady bezpečnosti OSN k zásahu v Afghánistánu USA / NATO dostali a pod ten mandát se snad dají zastřešit i Češi. Takže tato námitka VK ohledně absence mandátu zde, pokud se nemýlím, padá. Jakkoliv jinak s tou vojenskou intervencí soughasit nemusíme, i já osobně s ní nesouhlasím.

Hornyšová Libuše
Návštěvník
Hornyšová Libuše

1. Nemáme tam být.
2. Na bojových vozidlech nemají identifikační znaky vlajky ČR, nepovolená “výzdoba”, co dělat, jakož i “ozdůbky” znaků svatováclavského útvaru z ČR, vozidla mají být anonymní, “stejná”, aby případný útočník nevěděl, kde která skupina z kterého státu je osádkou, obnova náboženských válek???
Češi jsou středem zájmu útoku a oni si dají ještě na vozidlo vlajku ČR, aby je útočník nemusel hledat a nespletl se ani omylem, “to nevymyslíš”.
3. viz b. 1., tedy ne žádné navyšování počtů, ale nulová účast.
4. těch pochybení a nepatřičností je taková spousta, že je zbytečné vypisovat, když nemáme možnost cokoliv změnit, volby jsou k NIČEMU, když následně nastoupí “koaliční jednání” o spolčení.

Krokodýl
Návštěvník
Krokodýl

Mají tam hovno co dělat! Jsou jen žoldáci a holt nastal pracovní úraz s následkem smrti. Hasiče či policisty by mi bylo líto a přispěl bych,ovšem zde??? Nasrat. Šel tam dobrovolně za prachy,čili nikoliv voják,jen sprostý žoldák v žoldu z našich daní a řehrá neokonský emerický kůň alá USA.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Už je vidim jak pucujou chladiče svých ozbrojených “korábů svobody”. Připomínají mi auta Jihoafričanů do buše z 80. let.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

O zařazení do okupačních “misí” v Afghanistínu atd. se žoldáci perou – jde výhradně o žold a vejsluhy. Navíc se žoldáci zaslouží o odvetu islamistů vůči okupační Czéchii. Škodí nám a ještě žádají, abychom je živili až do jejich smrti na vejsluhách. A když tam žoldáci exnou, balík peněz pak dostanou manželky žoldáků, aby dostavěly ty jejich rozestavěné baráky u Prahy.

CML
Návštěvník
CML

Letadlo s ostatky přiletělo kolem půlnoci. Schválně ? Medializace už je nežádoucí? Bojí se politici skandalizace, že lidi začnou klást nepříjemné otázky? Vše pod rouškou tmy , jak zločinci.
https://i3.cn.cz/video/1540459208__afgh.mp4

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Inu, opět dlouhé prsty Rockefellerovy bandy z Unocalu. Vše probíhá plánovaně v rámci původního projektu plynovodu TAPI z Turkmenistánu. Jak nás učí historie, tito humusové z US megakorporátu (aliance Standard Oil a I.G. Farben) spolupracovali s Adolfem Hitlerem, kdy chytře využívali nacistickou armádu k realizaci svých zájmů. Tito korporátní perverzové se pochopitelně neštítí ani těch nejhorší humusáren a prakticky v 21. století komplet ovládají politiku USA. Proto v blízké době musí proběhnout systematická defašizace USA a vlastně téměř celého západního systému v zájmu normálního života lidstva…

Zeitgeist 11.září 2001 cz https://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME