Tak to bychom měli! Díky, Václave Havle! Plivat na Zemana je v...

Tak to bychom měli! Díky, Václave Havle! Plivat na Zemana je v pořádku, ale Peroutky se nikdo dotknout nesmí!

Tak to bychom měli! Díky, Václave Havle! Plivat na Zemana je v pořádku, ale Peroutky se nikdo dotknout nesmí!

   Na příslušném oddělení Policie ČR jsem podal oznámení na podezření ze spáchání přečinu „pomluvy“ podle § 184 odst. 1 tr. zákoníku, kterého se měli dopustit aktivisté John B o k a Tomasz P e s z y n s k i, neboť se o prezidentu republiky veřejně (prostřednictvím internetu) vyjadřovali slovy, jako že

  • …prezident Zeman je obyčejný oportunní zmetek,
  • …nebyl nijak výjimečným premiérem, byl totiž stejným hovadem, jako je teď,
  • …je to nezodpovědný a samolibý hulvát (John Bok),
  • …Miloš Zeman je zasraný fašistický hovado, je fašista, hradní hlupák aj. (Tomasz Peszynski).

Domnívám se, že nejsem sám, kdo by takové neslušné pomlouvání prezidenta republiky neodsoudil, jenže ti, co by je odsoudit měli, dali od toho ruce pryč.

milos-zeman-praesident-wahl-tschechien-vaclav-klaus-karel-schwarzenberg.jpg
Prezident republiky Miloš Zeman

     Na výše citované podání jsem po více jak měsíci dostal od Policie ČR odpovědní sdělení ve kterém se praví, že za pomluvu není považováno výše citovaní urážlivé a sprosté vyjadřování se o hlavě státu, tj. o prezidentu Miloši Zemanovi, neboť:

   Po provedené analýze a prostudování obou případů policejní orgán dospěl k jednoznačnému závěru, že vyjádřením obou jmenovaných nedošlo k naplnění znaků skutkové podstaty přečinu Pomluvy podle   § 184 odstavce 1 tr. Zákoníku vzhledem k tomu, že vyjádření obou jmenovaných má ve své podstatě charakter subjektivních hodnotících názorů a hodnotících soudů.

   Skutková podstata přečinu Pomluvy postihuje události a nikoliv hodnotící názory. Aby došlo k naplnění skutkové podstaty přečinu Pomluvy, musí dojít k vážnému , prokazatelnému a ohrožení vážnosti dotčené osoby v oblasti zaměstnání, rodinných vztahů, případně k jiné vážné újmě. Všechny tyto skutečnosti musí být zřejmé a jasně prokazatelné.

     Ze strany policejního orgánu a vzhledem k současné právní úpravě není možné se na jednání obou jmenovaných dívat jako na urážku hlavy státu, která byla v trestním zákoníku zakotvena v právní úpravě před rokem 1989. V r. 1998 byla tato skutková podstata z tr. Zákoníku vypuštěna prezidentem Václavem Havlem.

     Vzhledem k tomu, že v jednání obou výše jmenovaných nebyla naplněna skutková podstata přečinu Pomluvy podle § 184, odst.1 tr. Zákoníku, případně přestupku Proti občanskému soužití podle § 49 odst.1 písm. c) zákona č. 200/90 Sb., byla věc uložena na příslušném odd. Policie ČR.

     Tak to bychom měli! Díky Václavu Havlovi můžeme na současného prezidenta nadávat jak libo, plivat, urážet jej sprostými výrazy, hanobit jeho čest, ponižovat jej urážkami všeho druhu a nic se nikomu nestane, pokud se neprokáže, že to evidentně uškodilo jeho image, rodině apod. Jinými slovy, orgány a lidé, kteří měli o opodstatněnosti prokazatelných nevhodných, či lépe vulgárních výrazů, v řeči zákona „pomluv“, resp. „přestupku proti občanskému soužití“ objektivně, věcně spravedlivě a nestranně rozhodnout, intuitivně podlehli tlaku pravdoláskařů, sluníčkářů, Havloidů a jiných elementů, kterým je M. Zeman jako prezident nikoliv jako smítko v oku, ale jako pořádná osina v zádeli. Kdybych já něco takového, jako ti dva výtečníci, řekl např. starostovi města (což je ve srovnání s prezidentem kancelářská myš), nepochybně by si to nenechal líbit, dal mě k soudu a když už nic jiného, tak by to soud projednal a já se musel v krajním případ omluvit. Tito pánové však mohou dát kydat hnůj na prezidenta a ještě se tomu budou smát!

1322566489_bok.jpg
Aktivista John Bok

     Je to až neskutečné, jak zprofanované jsou naše zákony zavedením po r. 89 importované západní (americké, té nejlepší) demokracie, zákony, které morálně znevažují a podkopávají autoritu funkce prezidenta zvláště, je-li jím dnes zrovna Miloš Zeman. Je totiž neoddiskutovatelné, že za V. Klause ani za V. Havla nedocházelo k takovým slovním atakům, hanlivým a urážlivým excesům přesto, že k tomu byla rovněž řada důvodů. V tu dobu však proti prezidentovi V. Havlovi, později V. Klausovi, nebyla vyvolaná žádná kampaň, jako v případě M. Zemana, způsobená jeho výhrou na favorizovaným K. Schwarzenbergem. Ke zvolení obou prezidentů (V.H. a V.K.) byly použity obludné, do nebes volající intriky, které sice vyvolaly nemalý rozruch na politické scéně, přesto nedošlo k takovým útokům, jako na M. Zemana. Navíc, dnes zcela evidentně ke škodě věci, byl trestný čin hanobení hlavy státu V. Havlem zrušen, protože sám se svým egem měl jistotu, že jej nebude nikdo urážet , natož pak hanobit. Hlavně však tím udělal pro západ demokratické gesto! A to se počítá!

     Ale je tady jiný příměr. Prezident Zeman je napadán, žalován (a viněn), že se údajně dopustil poškozování dobrého jména tolik opěvovaného a jistými kruhy vychvalovaného „předválečného“ novináře Ferdinanda Peroutky když prohlásil, že četl článek „Hitler je gentleman“, kterého má být údajně Peroutka autorem. Je sice pravdou, že zmíněný článek se dosud nenašel a je otázka zda existuje, nicméně M. Zeman trvá na svém. To se však u obviněných stává, že zapírají, že se nehodlají jen tak vzdát a přiznat se. To ale není podstata této kauzy. Tou je především fakt, že se jedná o osobu M. Zemana, který si dovolil z „něčeho nekalého“ nařknout F. Peroutku. Pokud by něco podobného řekl např. Kchárl fon Šláfenberg, žádný rozruch by to nevyvolalo, ačkoliv tento člověk toho totiž v rozporu se zákony spáchal tolik, že by už do konce svého knížecího života zůstal v teplácích.

Ale protože zde máme Havlovu demokracii a protože jde právě o Schwarzenberga, tak se nic neděje, máme přece demokracii a právní stát. Na druhé straně právě proto, že jde o Zemana, děje se víc, než je zdrávo. Rovněž proto, že máme demokracii! V kauze Peroutka už zřejmě není zapotřebí rozlišovat, zda jde o Zemanův subjektivní hodnotící názor či posouzení, nemusí být prokazováno, zda došlo či nedošlo k ohrožení vážnosti dotčené osoby, zde stačí, když je to soudem či někým jiným prostě jen konstatováno. A proto je M. Zeman považován téměř za vyvrhele společnosti. Je to paradoxní, směšné, smutné, ubohé, jak snadno se nechají lidé, mj. i soudci zmanipulovat účelovou a nenávistnou antizemanovštinou.

peszynski.jpg
Aktivista Tomasz Peszynski

     V případě výše jmenovaných zhovadilých občanských aktivistů, morálních a charakterových ubožáků Boka a Peszynského, nebyly jejich výroky uznány jako pomluva, protože nejsou v souladu se stávající právní úpravou, rovněž nedošlo k vážnému a prokazatelnému ohrožení vážnosti dotčené osoby! Jak vidno, podle stávajících zákonů je-li prezident veřejně nazýván hovadem, hulvátem, zasraným fašistou, hlupákem atd., není to trestný čin, ale ani přestupek, protože údajně nedošlo k ohrožení jeho prezidentské vážnosti. Otázka je, co se musí v takovém případě stát, aby došlo prokazatelně k ohrožení prezidentské vážnosti. Je snad funkce prezidenta málo, aby se i slovní útok, na jeho osobu, notabene vulgárně vyjádřený, stal přestupek, natož trestní čin? Václav Klaus byl na veřejnosti verbálně napaden osobou se vzduchovou pistolí, nic se mu nestalo, ale ten humbuk kolem! V případě prezidenta M. Zemana však „voda tiše šumí po skalinách…!“

         Neumím si představit co by se stalo s člověkem, který by podobnými slovními hrubými, sprostými a urážlivými invektivami takto veřejně tituloval anglickou královnu, v SNR německého, ve Francii francouzského prezidenta! Jakkoliv řada našich demokratů a politiků rádi poukazuje na západní hodnoty, lidská práva, demokracii a svobodu slova , sami se o tom ani slovem nezmíní naopak, rádi si ještě přiloží polínko pod kotel, ve kterém vaří či smaží prezidenta M. Zemana. Fakt je, že něco podobného bez krutých následků by si žádný občan západních (či jiných) států nedovolil. U nás ano, my máme super demokracii! Navzdory tomuto tvrzení, to však není demokracie, ale totální anarchistický bordel. Náš nový velký bratr v USA z toho má jistě nesmírnou radost, jak se mu zadařilo zasít zrno systému, který se díky V. Havlovi tak dobře ujal. K tomu ještě politika EU a je vymalováno…!

Jiří   B a ť a , 25. března 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
AlešK.
Návštěvník
AlešK.

Popisovat každodenní život v kraji Vysočina či v Jihočeském kraji, strčím Solženicina s jeho Souostrovím G. do kapsy. Hrubosti, obhroublosti, šizuňkovství, šikana policajtů a úředníků (mimořádně přihlouplých), věčně podmračené obličeje domorodců. Čím menší úřad, tím více arogance (moci?). Hnus, kam oko pohlédne a dohlédne. Ne všechno lze nafotit, namalovat, opravdu se musí prožít: http://www.alekus.rajce.net

Jáchym
Návštěvník
Jáchym

Aha, pan Baťa by rád zavíral lidi za názory které se mu nelíbí. Jestli pak by tento pán Baťa podával trestní oznámení kdyby vyhrál prezidentské volby Šláfenberg a někdo by o něm napsal třeba že je to spací pytel, že žere syrové ryby a že neumí sáňkovat? Baťo zamysli se nad sebou.

Ščors
Návštěvník
Ščors

Je třeba volit Zemana, protože u nikoho jiného není záruka, že nebude dávat velké množství milostí a nakonec se nerozloučí amnestií pro největší zloděje. Moc dobře si Fialo pamatujeme, proč byla přímá volba prezidenta – protože to, jak jste podruhé zvolili Klause, bylo něco strašného – vyhrožování, vydírání poslanců a senátorů, zlomené tužky v obálkách, nábojnice, netajné hlasování, aby ti, kteří dostali zaplaceno opravdu zvedli ruku pro Klause a nakonec řekl pravdu Langer Bursíkovi – VÍŠ KOLIK LIDÍ PŮJDE BRUČET, KDYŽ KLAUS NEBUDE ZVOLEN PREZIDENTEM? A TOPOLÁNEK ŘEKL KLAUSOVI, ŽE HO ZVOLÍ ZA KAŽDOU CENU. ČLOVĚKA, KTERÉHO NOMINUJE ODS TAK NA HRADĚ UŽ NIKDY VÍCE, A TOTÉŽ PLATÍ PRO TOP; NA JEJÍ SPÍCÍ KNÍŽATA, PODPORUJÍCÍ MIGRACI A ČLOVĚKA, KTERÝ ANI NEUMÍ ČESKOU HYMNU A CHCE DĚLAT ČESKÉHO PREZIDENTA!!

pedros
Návštěvník
pedros

Já jsem zase rád,že havel odešel tak jak odešel-jako troska-nechci říct lidská,protože jsem na něm nic zvlášť lidského neviděl-alkoholizmem hezky vydementována.Boží mlýny….

zdenka
Návštěvník
zdenka

Pedrosi, nekopejte do mrtvého…nestojí to důstojné. Já přiznávám, že jsem se ve V. Havlovi zmýlila….vy ne???

chose
Návštěvník
chose

K polákům mám celkem dobrý vztah ale to tlusté prase”Aktivista Tomasz Peszynski” jim dělá jenom ostudu a co se týče Boka? Ten se snaží zviditelnit páč už po něm ani pes neštěkne.

skeptic
Návštěvník
skeptic

A to já jsem zase rád, že nejdu sedět za “na císaře pána sraly mouchy”. Bok a Pesynski se ztrapňují především sami. Psi štěkají, karavana jede dál a Zemanovi rostou preference. Kdo se rozhodne jít do politiky, musí prostě počítat s tím, že ho hulváti budou sprostě pomlouvat, paparazzi fotit, atd. Nedělejme z toho vědu.

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Peroutka byl sprostý židofašista a pan Zeman to ví a nejen on.

Filip Machala
Návštěvník
Filip Machala

Jen důkazy nikde… Klasika.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Stačí si přečíst knihu o peroutkovi Třetí žena svého muže a hlavně kdo byl policejní ředitel za protektorátu Bienert…a co měl společného s peroutkou a hlavně za kolaboraci skončil málem na popravišti..

Lenka B
Návštěvník
Lenka B

Pan Zeman je náš nejlepší prezident , jakého pamatuji. Dneska je taková moda hanobit symboly České republiky. Být vlastencem se nenosí.Jde z toho smutek a je to špatné pro náš národ, nevážit si sami sebe. Je to něčí záměr a všichni víme, čí.

Miloš
Návštěvník
Miloš

Dobry den! Vypnite si prosim Vas pojebanu ficuru (reCAPTCHA) od Google inc. ktoru zdiela/vyuziva Cloudflare. Je velmi obtiazne a obcas znemoznujuce pozerat takyto web cez anonymizer. Google je znamy nastroj Velkeho brata. Niekedy mu stacilo otukavat svoje algorytmi rozpoznavania ofotenych cisiel domov, ktore ziskal cez Streetview, dnes je vsak narocnejsi. Potrebuje zdokonalovat svoje digitalne rozpoznavanie krajiny. Chodte dopekla ak toto mienite podporovat. Ak bojujete proti systemu tak proti nemu bojujte na 100%, ak nie tak sa budem opakovat: tiahnite do pekla!

Ščors
Návštěvník
Ščors

M. Zeman je náš nejlepší prezident od r. 1948. Zasluhuje sochu z bronzu v nadživotní velikosti. Když se někdo zabývá skutkovými podstatami v těchto souvislostech, dopouští se jistě nějaké nezákonné skutkové podstaty, třeba šíření poplašné zprávy, urážky hlavy státu, šířením pomluvy,bude asi také politicky impotentní.

Miloš
Návštěvník
Miloš

Najlepší neznamená dobrý či akceptovateľný! Židomasoni si z nás (slovákov a čechov) robia prdel už poriadne dlho.
http://zpravy.idnes.cz/jsem-zid-pronesl-zeman-na-izraelsko-americke-konferenci-v-usa-pth-/zahranicni.aspx?c=A150302_163551_zahranicni_kha