Svodka o kmotrech v SPD 3/3: Bývalý poradce Andreje Babiše je dnes...

Svodka o kmotrech v SPD 3/3: Bývalý poradce Andreje Babiše je dnes šedou eminencí v SPD a kádruje činnost regionálních organizací SPD po celé republice! Voliči SPD naprosto netuší, že Okamurovo hnutí bylo uneseno jako politické letadlo! Radim Fiala i Michal Šmucr jsou napojeni na druhého muže Hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a všichni tři se znají z Prostějova! Hra na slepou a blbou bábu s voliči SPD, Okamura jako maňásek na třech prstech nebo na prostředníčku?

Svodka o kmotrech v SPD 3/3: Bývalý poradce Andreje Babiše je dnes šedou eminencí v SPD a kádruje činnost regionálních organizací SPD po celé republice! Voliči SPD naprosto netuší, že Okamurovo hnutí bylo uneseno jako politické letadlo! Radim Fiala i Michal Šmucr jsou napojeni na druhého muže Hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a všichni tři se znají z Prostějova! Hra na slepou a blbou bábu s voliči SPD, Okamura jako maňásek na třech prstech nebo na prostředníčku?

Toto je třetí a závěrečná část našich dokumentů ze zákulisí SPD. Dosud jsme uváděli jen informace o tom, jak je SPD prostoupena lidmi s napojením na minulost, ale toto hnutí ve skutečnosti je operativním nástrojem blízké budoucnosti a pro vykreslení celého obrazu něco chybí. Je to napojení SPD na Hnutí ANO a Andreje Babiše. Po skončení voleb na podzim v roce 2017 se ve sněmovně utvořila jako lusknutím prstu koalice 3 ochotných stran, Hnutí ANO, KSČM a SPD. Toto propojení bylo natolik bleskové, až to mnohé novináře zarazilo, a nejen novináře, ale i voliče SPD. S těmi je to totiž komplikované. Mnoho voličů SPD je vším možným, jen ne fanoušky Andreje Babiše, kterého nenávidí. O to větší překvapení bylo, když Tomio Okamura v týdnech, které následovaly po volbách, tak mohutně a intenzivně tlačil a útočil na Babiše, aby vzal SPD s sebou do koaliční vlády.

Na této konferenci v Praze v prosinci 2017 došlo k rozhodnutí vyměnit vystoupení z EU za reformu EU zevnitř. Marine Le Pen, Tomio Okamura, Geert Wilders.

Tyto obrovské tlaky byly voličům SPD opatrně tlumočeny a převyprávěny tak, aby to překousli, nejčastěji s argumentem, že je potřeba prosadit programové teze SPD a z opozice ve sněmovně to nejde. Když pomineme fakt, že ostatní strany jako Piráti prosazují z opozice své zákony a návrhy zcela běžně, je takový argument vedení SPD hodně slabý a pochybný, ale k tomu se ještě dostaneme. Okamurova snaha o vytvoření koalice s Andrejem Babišem zašla tak daleko, že Hnutí SPD v prosinci 2017 zcela rezignovalo na vystoupení z EU a vyhlásilo, že cílem SPD je reforma EU zevnitř a dosažení úspěchu v evropských volbách na jaře roku 2019. Toto rozhodnutí padlo v prosinci v Praze na sjezdu 3 vůdců alternativních evropských stran, Marine Le Pen, Geerta Wilderse a Tomia Okamury.

Bývalý Babišův poradce je dnes kmotrem v SPD a zakladatel židovského halachistického spolku

Jenže ve skutečnosti tento proces znamená, že ze všech tří stran, které tito zmínění politici reprezentují, se stanou de facto řízené opozice. Změna programu SPD a odsun od vystupování z EU a příklon k reformě EU zevnitř byl nezbytným krokem k tomu, aby se SPD stala akceptovatelnější nevěstou pro Hnutí ANO. Nakonec to nevyšlo, Andrej Babiš dostal z Berlína po telefonickém rozhovoru v dubnu 2018 příkaz od Angely Merkelové, že nesmí vytvořit koalici s SPD, a tak byl Andrej Babiš donucen se skloněnou hlavou jít k ČSSD. Jenže bylo by chybou si myslet, že SPD se teď vrátí k alternativnímu a tvrdému programu. To je naprosto vyloučené, protože celou SPD řídí lidé napojení přímo na Andreje Babiše, kterému vyhovuje SPD jako pojistka proti ČSSD.

Michal Šmucr

Šedou eminencí a jakýmsi vlivným guru v SPD je totiž ředitel prostějovského gymnázia Jiřího Wolkera Michal Šmucr, který je letitým kamarádem Radima Fialy. A tady to začíná všechno do sebe zapadat, posuďte sami. Michal Šmucr dříve totiž působil jako poradce v oblasti školství pro Andreje Babiše (ANO), aby se náhle poté stal vlivnou zákulisní postavou v hnutí SPD. Rozpracovali jsme níže o několik odstavců pyramidu firem, ve kterých Michal Šmucr figuruje spolu s Radimem Fialou. Oba osobně znají Jaroslava Faltýnka, druhého muže ve Hnutí ANO po Andreji Babišovi. Všechny tři pojí jejich rodný Prostějov. Jenže Michal Šmucr se v něčem liší, vazbami na Izrael a šíření židovské halachy skrze Stolpersteine spolek.

Šmucrův spolek Hanáckého Jeruzaléma a rozmisťování židovských dlažebních kamenů Stolpersteine na památku zmizelých Židů v českých městech

V červnu minulého roku Michal Šmucr, předseda spolku Hanáckého Jeruzaléma v Prostějově, odhalil pamětní desku obětem holokaustu na místním hlavním nádraží [1], odkud za II. sv. války probíhaly transporty Židů. Na slavnostním ceremoniálu byli i zástupci tří ambasád – německé, americké a izraelské, té dokonce v zastoupení velvyslance Daniela Merona.

Dále nechyběl předseda Federace židovských obcí Petr Papoušek, rabín Daniel Mayer, pamětník Pavel Fried, děkan římskokatolické církve v Prostějově Aleš Vrzala, zástupce nadace Kolel Damesek Eliezer, která se snaží s městem dohodnout na rehabilitaci Starého židovského hřbitova ve Studentské ulici, Tomáš Jelínek a pochopitelně zástupce Správy železniční a dopravní cesty Tomáš Drmola, s nímž jednal spolek o umístění desky, a který samotnou realizaci i finančně podpořil. Jak vidíte, Michal Šmucr nijak nevybočuje z pravidla, že kdo chce v ČR mít moc a vliv, musí mít za zády kabalu, anebo halachu.

Michal Šmucr (vlevo) odhaluje pamětní desku holokaustu v Prostějově.

Šmucrův spolek však spustil i projekt Stolpersteine [2], což je symbolické rozmisťování mosazných dlažebních kostek v městech po celé Evropě, odkud za války zmizeli Židé. Toto ovšem vrhá na Michala Šmucra zcela jiné světlo v pozici halachistického kádra uvnitř SPD a nelze se potom divit zaritování celého vedení SPD způsobem, kdy před komunálními volbami se snažili lidé okolo Šmucra protlačit velmistra Hynka Berana do čela pražské kandidátky. Když teď vidíme, že Michal Šmucr jede i projekt Stolpersteine, potom je jasné, že SPD je židozednářská strana pod halachou a částečně pod kabalou. To je velmi nebezpečný protinárodní a pro-izraelský proces uvnitř SPD, který vidím i tady v Německu u AfD v poslední době.

Rozmisťování kamenů Stolpersteine je součástí židovské halachy a symbol diaspory Židů věčně “na cestách” ve smyslu vzpomínky na oběti holokaustu. Hlavy kamenů jsou vyrobeny z mosazi, ze kterých po dlouhá staletí byly vyráběny dveřní kliky. Když Židé po pogromech přišli o domy při požárech, obvykle ve spáleništi zůstaly z celého dřevěného domu jenom nehořlavé kovové věci, mezi nimi mosazné kliky od dveří. Židé tyto kliky brali s sebou a po postavení nového domu namontovali starou kliku na dveře nového domu. Symbol mosazných dlažebních kostek se objevil až po roce 1945 jako symbol těch, kteří se již pro své kliky a do svých domů vrátit nemohli.

Stolpersteine – pamětní židovské dlažební kameny.

Jinak, pokud se vrátíme k Fialovi, tak RADIM FIALA figuroval jako člen dozorčí rady v Lesy města Prostějova, s.r.o. IČO: 25321692 mezi 12. 3. 2003 – 30. 4. 2007, ale před Fialou tu seděl jeho kamarád z Prostějova a aktuálně místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, konkrétně od 30. března 1999 do 12. března 2003. Povšimněme si konce data působení Faltýnka a začátku působení Fialy. V tentýž den 12. března 2003, kdy Faltýnek odešel, nastoupil Radima Fiala, předání křesla v dozorčí radě mezi kamarády. Toto jsou jen oficiálně dohledatelné nepřímé vazby Radima Fialy (SPD) a Jaroslava Faltýnka (ANO).

Fiala a Faltýnek, velké duo F&F z Prostějova

Ze sněmovních kuloárů máme ověřené od několika politiků informace, že se Radim Fiala a Jaroslav Faltýnek opakovaně setkávali a projednávali spolu mnohá tajemství, o kterých se s námi nebudou asi ochotní podělit. Sám Jaroslav Faltýnek z Fialova rodiště v Prostějově je také zajímavou osobou. Podle několika dalších zdrojů Faltýnek dohlíží na ministerstvo dopravy Dana Ťoka. Oba resorty obnáší vlivové pozice, operují s obrovskými balíky peněz a vyhlašují se tu velké státní zakázky. Co je ale zajímavé, lidé z Faltýnkova prostějovského nebo olomouckého regionu se objevují na důležitých pozicích v rámci ministerstva dopravy.

Jaroslav Faltýnek.

Olomoucký právník Milan Feranec, který byl do listopadu 2017 náměstkem ministra dopravy Dana Ťoka a nyní je poslancem hnutí ANO 2011, byl šéfem dozorčích rad rovnou tří státních „drážních“ podniků. Přerovský advokát Květoslav Hlína byl angažován v několika státních nebo pražských městských dopravních firmách. Martin Gillar, který byl v minulosti u Květoslava Hlíny advokátním koncipientem, řídí od roku 2016 pražský dopravní podnik. Tomáš Drmola, prostějovský manažer, se stal náměstkem ředitele Správy železniční dopravní cesty. A prostějovský expolicista Pavel Neoral šéfoval ve Správě železničních dopravních cest bezpečnostnímu odboru. Prostějovští a olomoučtí podnikatelé, advokáti a manažeři postupně obsazují vlivné státní pozice na dopravě a výrazné spojení lze spatřovat právě v osobě Jaroslava Faltýnka, kamaráda Radima Fialy.

Při rýsování pyramidy a struktury Fialových firem jsou nejdůležitější tyto 4 firmy, od kterých se všechno rozvětvuje, a které vlastní níže uvedené vzdělávací instituce.

  • IFP SERVIS s.r.o. IČO: 03483703
  • IF FACILITY a.s. IČO: 27720152
  • IF Holding a.s. IČO: 02867681
  • B.S. – KINGS s.r.o. IČO: 25332589

Základní rozcestník:

Úplně nejzákladnější je Fialova IF Holding a.s., která je vlastníkem firem:

  • IFP Servis s.r.o.
  • Vyšší odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o.
  • Střední odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o.
  • PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o.
  • ART ECON – Střední škola, s.r.o.

IF FACILITY a.s. je také spoluvlastníkem ART ECON – Střední škola, s.r.o.
B.S. – Kings s.r.o. je vlastníkem firem: PAPIR PREMAX s.r.o. LIFRAGIN, s.r.o. (v likvidaci)

Všechny 3 spoluvlastní základní páteřní firma IF Holding a.s. a Radim fiala se vyskytuje spolu s Michalem Šmucrem ve shodných časových osách téměř u všech firem.

Michal Šmucr jako pravá ruka Radima Fialy

Michal Šmucr je společníkem s vkladem ale také do 27. srpna 2018 předsedou dozorčí rady ve Fialově IFP Servis s.r.o. IČO: 03483703 od 14. října 2014. Jedná se o bezpečnostní agenturu např. ostraha majetku a osob, poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob atp. Figurují tu ti samí Fialovi lidé jako v B.S. – Kings s.r.o. Josef Dreiseitl, Jiří Nikodym, Richard Bdinka, nebo Sergej Pavljuk. IFP Servis s.r.o. je vlastnicky napojená na Fialovu akciovku IF Holding a.s. IČO: 02867681, kde opět figurují ti samí Fialovi lidé jako u předchozí IFP Servis s.r.o. Josef Dreiseitl, Jiří Nikodym, Richard Bdinka, nebo Sergej Pavljuk. MICHAL ŠMUCR tu figuroval jako předseda dozorčí rady od 7. dubna 2014 do 27. srpna 2018.

Michal Šmucr je dále společníkem s vkladem ve firmě LIFRAGIN, s.r.o. (v likvidaci) IČO: 24847801 od 7. dubna 2014, a v této LIFRAGIN, s.r.o. figuroval i Radim Fiala ve stejném období jako Michal Šmucr. Radim Fiala tu působil jako člen statutárního orgánu. A zde nepřímá vazba právě přes tuto LIFRAGIN, s.r.o. na Fialovy firmy IFP SERVIS s.r.o. IČO: 03483703, IF FACILITY a.s. IČO: 27720152, IF Holding a.s. IČO: 02867681, B.S. – KINGS s.r.o. IČO: 25332589.

Pamětní deska na nádraží v Prostějově od Hanáckého Jeruzaléma Michala Šmucra.

Povšimněme si podobnosti počátečních písmen názvů firem (IF – zkratka prý znamená “Inženýr Fiala”) svědčící o jejich provázanosti. Poslední sídlo LIFRAGIN, s.r.o. bylo na adrese Floriána Nováka 5267/3, Prostějov, což je stejná adresa jako sídlo Fialovy bezpečnostní agentury B.S. – Kings s.r.o. Pravděpodobně se jednalo o realitku, mají tu třeba pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor.

LIFRAGIN, s.r.o. je vlastnicky napojená prostřednictvím VILÉMA DOSTÁLA na firmy CRYSTAL RIVER, s.r.o. sídlící na Koněvovce v Praze, na českou pobočku evropské společnosti EUROPEA CAPITAL, SE IČO: 27900240 a SMART Office & Companies, s.r.o. IČO: 27252841.

Dále je Michal Šmucr společníkem vkladem ve firmě PAPIR PREMAX s.r.o. od 7. 2. 2017, od stejného data jako Radim Fiala. PAPIR PREMAX s.r.o. má stejné sídlo jako Fialovy firmy LIFRAGIN, s.r.o. (v likvidaci) i B.S. – Kings s.r.o. Floriána Nováka 5267/3, Prostějov, a je vlastnicky napojená na Fialovu IF Holding a.s. IČO: 02867681 a na firmu Favier Trade, s.r.o. IČO: 24683574. U PAPIR PREMAX s.r.o. šlo většinou o nákup a dodání hygienických a čistících potřeb v rámci krajské pobočky Úřadu práce v Olomouci jednou za 185,819 Kč podruhé ve Štermberku za 370,497 Kč atd.

Podnikání v soukromém školství a čerpání evropských dotací z Bruselu

Michal Šmucr je dále společníkem s vkladem ve firmě Vyšší odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o.
IČO: 25373609 od 2. 12. 2017. Radim Fiala tu figuruje také od stejného data jako Michal Šmucr od 2. 12. 2017. Vyšší odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o. je vlastnicky napojená na Fialovu firmu IF Holding a.s.
IČO: 02867681 a DELTA Morava, s.r.o. IČO: 60734540. A tato DELTA Morava, s.r.o. zase vlastnicky napojená na Delta schola invest a.s. IČO: 29393329 rodiny Šakových a Kulíškových.

Podle smlouvy ze 6.2.2017 Vyšší odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o. čerpala dotace z Olomouckého kraje na školní rok 2017/2018, ale částka je tu neuvedená. Stejně jako smlouva z 23. 3. 2018 na školní rok 2018/2019, opět částka neuvedena. Dále se jednalo o projekt Erasmus podle smlouvy z 18. 5. 2018, kdy Dům zahraniční spolupráce poskytl grant ve výši 120,273 Kč. V tomto případě se jednalo o Národní agenturu zastoupenou ředitelkou Ing. Danou Petrovou působící z pověření evropské komise. Stejně jako další grant od Domu zahraniční spolupráce resp. Národní agentury podle smlouvy z 29. 5. 2015 za 173,670 Kč, anebo smlouva ze 16. 5. 2017 za 227,291 Kč na grant Erasmus vzdělávací mobilita jednotlivců.

Z jiného databázového zdrojového seznamu je uvedené, že celkem za rok 2017 Vyšší odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o. čerpala grant od EU ve výši €8,603 cca 232,000 KČ na projekt EU s názvem Mobility mezi programovými zeměmi – vysokoškolské vzdělávání. Tyto granty čerpal Fiala každoročně. Např. tu můžeme najít projekt Distanční vzdělávání na Vyšší odborné škole živnostenské Přerov, který probíhal v letech 2006 a 2007 a poskytovatelem finanční podpory Fialově školy byl Evropský sociální fond, konkrétně Operační program Rozvoje lidských zdrojů a Ministerstvo školství ČR. Tedy projekty Fialovy Vyšší odborné školy živnostenské Přerov, s.r.o. čerpaly kontinuálně granty ze strukturálních fondů EU už od roku 2006 a v rámci Erasmu projektu mobility tak činí až dodnes. Výše školného na rok je tu stanovena 22,000 Kč.

Michal Šmucr je také společníkem s vkladem ve firmě Střední odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o. IČO: 25382098 od 2. 12. 2017 od stejného data jako Radim Fiala. Je vlastnicky napojená opět na mateřskou Fialovu firmu IF Holding a.s. IČO: 02867681 a opět DELTA Morava, s.r.o. IČO: 60734540. Tato Střední odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o. spolu s Gymnáziem Palackého také čerpá dotace od Olomouckého kraje např. na školní rok 2018/2019 podle smlouvy z 9. 3. 2018, nebo na školní rok 17/18 podle smlouvy ze 6. 2. 2017. U všech smluv je částka dotace neuvedena. To také o lecčems vypovídá. Co je tak tajného na dotačním titulu z kraje?

Fiala čerpá desítky milionů dotací od EU. Chce SPD vážně vystoupit z EU?

Michal Šmucr je také společníkem s vkladem ve firmě ART ECON – Střední škola, s.r.o. IČO: 25500783 od 15. 10. 2015. Radim Fiala tady figuroval mezi 17. 6. 2014 – 15. 10. 2015, čili Šmucr nastoupil přesně v datu, kdy Fiala odešel. Figurují tu Fialovi lidé Jiří Nikodym a Michaela Peštová. Právě Michaela Peštová je předsedkyní svěřenského fondu, kterému Radim Fiala v listopadu 2018 prodal (předal) své společnosti. ART ECON – Střední škola, s.r.o. je vlastnicky napojená opět na Fialovy firmy IF Holding a.s. IČO: 02867681 a IF FACILITY a.s. IČO: 27720152. Opět dotace z Olomouckého kraje pro školní rok 2018/2019 podle smlouvy ze 21. 3. 2018, anebo na školní rok 17/18 podle smlouvy ze 8. 2. 2017. U všeho opět částky dotací neuvedeny. Ovšem ART ECON – Střední škola, s.r.o. mezi lety 2013-2017 čerpala dotace z EU v neuvěřitelné výši 35 077 018 Kč [1].

Dále byl Michal Šmucr členem dozorčí rady ve GAUDEAMUS o.p.s. IČO: 25545558 od 12. 11. 2003 do 23. 10. 2007 a členem správní rady od 23. 10. 2007 do 20. 3. 2015. Radim Fiala tu figuroval ve správní radě cca ve stejném období jako Michal Šmucr (19. 1. 2005 – 26. 7. 2014). Michal Šmucr stejně jako Radim Fiala jsou společníky s vkladem i jednately ve PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o. IČO: 45796955.

Michal Šmucr naposledy od 16. 12. 2017. PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o. má stejné sídlo jako Fialovy firmy PAPIR PREMAX s.r.o. LIFRAGIN, s.r.o. (v likvidaci) i B.S. – Kings s.r.o., všechny čtyři firmy na Floriána Nováka 5267/3, Prostějov, a figurují tu známí Fialovi lidé Josef Dreiseitl, a Jiří Nikodym. Vlastnicky je firma napojená opět na IF Holding a.s. IČO: 02867681. Michal Šmucr Byl také členem správní rady ve NÁRODNÍ DŮM Prostějov o.p.s. IČO: 25576313 mezi 15. 11. 2011 a 12. 11. 2015. Dále byl Michal Šmucr společníkem s vkladem ve Studio PN Prostějov s.r.o. IČO: 28323297 mezi 21. 6. 2010 2. 9. 2011. To se překrývalo s obdobím, kdy tu působil Radim Fiala, který v různých obdobích působil i nadále.

Radim Fiala u pojišťovny Ministerstva vnitra

Radim Fiala měl dříve statisícové dluhy u zdravotní pojišťovny v rámci pojistného a byla na něj 19. listopadu 2004 uvalena exekuce. Provedením exekuce byla pověřena JUDr. Jitka Studená, Exekutorský úřad Přerov. U zdravotní pojišťovny Metal-Aliance jeho dluh v roce 2003 činil 212,172 korun, o půl roku později 6. srpna 2005 to bylo 160,386 korun. Zde byl exekucí pověřen Mgr. et MUDr. Radan Kuča, Exekutorský úřad Olomouc. U Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, kam poté přešel, měl Radim Fiala hned první rok dluh 130,430 korun. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra obdržela platbu přímo od exekutora 26. července 2005, kdy bylo uhrazeno pojistné 68,409 Kč a penále včetně dopočteného penále 77,755 Kč. Z toho je jen zajímavé, že Fiala přešel ke zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra. Když to zasadíme do souvislostí kolem LOM Praha, Afghánců, doplňkové ochrany, je to jen další střípek do mozaiky.

Maňáskové divadlo s Okamurou na voliče SPD

Jak vidíte, celé Hnutí SPD se majetkově a finančně točí okolo 3 jmen, Radima Fialy, Michala Šmucra a Jana Čížka, kteří mají Tomia Okamuru navléknutého jako maňáska a svými třemi prsty hrají voličům maňáskové divadlo na alternativu s plyšovým Okamurou, zatímco v tichosti čerpají dotace od EU a zakázky pro NATO do svých firem a sedí v dozorčích radách s Babišovými lidmi a nechtějí vystupovat ani z NATO, ani z EU. Česko snese fšecko. Při pohledu na mohutné evropské dotace do soukromých škol Radima Fialy a Michala Šmucra vzniká obrovský otazník nad tím, jestli lze vůbec SPD věřit, že chce někdy vystoupit z EU, když nejvyšší špičky vedení SPD čerpají evropské dotace, jsou napojené na největšího oligarchu v ČR Andreje Babiše a jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka.

Maňásková politika se týká nejen Tomáše Petříčka z ČSSD v roli ministra zahraničí… nejen jeho.

Radim Fiala profituje ze zakázky LOM Praha která je napojena na ostrahu objektů, kde probíhají výcviky afghánských pilotů pro NATO, takže Fiala nechce vystupovat z NATO. A když vidíte, že on spolu s Michalem Šmucrem čerpají evropské dotace pro své školy, sami si jistě domyslíte, že ani vystupování z EU nebude z jejich strany vítáno. Uzbecké přísloví, že “vlastní ruka se nehryže” sedí na tyto zmíněné kmotry v SPD dokonale. Jenže to potom znamená, že SPD nikdy nenaplní své sliby o vystoupení z EU, nemluvě o NATO, kde o vystupování z něj nechce v SPD nikdo ani slyšet. Reálně tak v SPD probíhá proces transformace, který z hnutí udělá stranu na záchyt protestních hlasů v české společnosti, aby se hlasy nedostaly dále ke skutečným a opravdovým alternativním stranám.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email