Svodka o kmotrech v SPD 1/3: Rozkryli jsme pozadí šedých kmotrů, kteří...

Svodka o kmotrech v SPD 1/3: Rozkryli jsme pozadí šedých kmotrů, kteří stojí za vnitřním rozvratem v SPD a v regionálních organizacích! Špičky Okamurova hnutí jsou propojeny na Ivana Langera, Antonína Charouze, Tomáše Hrdličku a na Fialovy státní zakázky pro Severoatlantickou alianci a výcvik afghánských pilotů v LOM Praha pro potřeby americké armády a NATO! Už je jasné, proč Fiala nechce vystupovat z NATO, a kdyby ano, tak by to nedoporučoval!

Svodka o kmotrech v SPD 1/3: Rozkryli jsme pozadí šedých kmotrů, kteří stojí za vnitřním rozvratem v SPD a v regionálních organizacích! Špičky Okamurova hnutí jsou propojeny na Ivana Langera, Antonína Charouze, Tomáše Hrdličku a na Fialovy státní zakázky pro Severoatlantickou alianci a výcvik afghánských pilotů v LOM Praha pro potřeby americké armády a NATO! Už je jasné, proč Fiala nechce vystupovat z NATO, a kdyby ano, tak by to nedoporučoval!

Páteční vystoupení Lubomíra Volného na Svobodném rádiu, kde odkryl procesy vnitřního rozvratu SPD v krajských organizacích, stále rezonuje mezi lidmi, více zde. Až do této chvíle s jednalo pouze o jakési přestřelky v SPD, které někdo mohl považovat za vnitřní pnutí, ale informace, které přinášíme v tomto prvním ze dvou exkluzivních materiálů, které nám přistály v redakci, radikálně změní pohled na vnitřní procesy uvnitř SPD, které vás už možná ani nepřekvapí, i když šok to bude rozhodně pro mnohé voliče SPD a fanoušky alternativy. Všichni víte, že když se řekne SPD, tak voliče napadne jméno Tomio Okamura. Tento článek ale odhaluje, že to není on, kdo řídí procesy uvnitř SPD, ale je to skupina šedých kmotrů, o kterých mluvil Lubomír Volný v pátek na rádiu.

Radim Fiala, Tomio Okamura.

Ovšem ani on nemohl vědět informace, které jsme dostali v materiálech do redakce, protože jinak by musel pochopit, že procesy uvnitř krajských organizací SPD prostě vedou k vnitřní retransformaci SPD do semi-mainstreamové strany, která bude vyhovovat oligarchům, lobbistům, kmotrům a pod zástěrkou alternativy získá trvalou a permanentní kontrolu nad protestními hlasy v České republice, které tvoří 10 až 15% aktivních voličských hlasů.

Tyto hlasy zajišťuje Tomia Okamura jako figura a maskot, jako člověk, kterému lidé věří. Nikomu z vás ale nemohla ujít pozornosti jedna podivná věc, které si všímá mnoho lidí. Již před volbami v roce 2017 se Tomio Okamura na tiskových konferencích, až na výjimky, nikdy neprezentuje sám, ale má vždy u sebe Radima Fialu. Za všech okolnosti, při prakticky všech vystoupeních, jako kdyby to byla srostlá dvojčata. Jak vám odhalí níže uvedené informace, tak pochopíte, kdo ve skutečnosti řídí SPD ze zákulisí.

Napojení SPD na miliardáře Davida Berana
Miliardář David Beran (za Tomiem Okamurou).

SPD je v první řadě napojená na osoby kolem Davida Berana, majitele Profireal Group, v jejíž půjčkové společnosti Profi Credit působila jako externí pracovnice Lucie Šafránková jako poradkyně pro marketing. O Davidu Beranovi se uvnitř SPD proslýchá, že měl vyhrazená dvě místa při republikových sjezdech SPD, ale ta vždy zůstala prázdná, a on sám na sjezdech SPD nikdy nebyl spatřen. David Beran byl ale spatřen s Tomiem Okamurou na tenisu FED Cup v Praze v únoru 2018. David Beran je podle Forbesu 16. nejbohatším Čechem, a dříve se podílel na privatizaci strojírenských Vítkovic. Mluvčí Davida Berana Mirek Deneš ne náhodou následně působil jako Okamurův mediální poradce před parlamentními volbami v roce 2017.

Kdo je Antonín Charouz?

SPD je dále napojená na rodinu Charouzových. Antonín Charouz je majitelem United Cars & Services. Charouz ještě v době Úsvitu přímé demokracie Tomiovi zapůjčil luxusní automobil, polepený předvolebními hesly a Tomiovou velkoformátovou fotografií. Podobný servis propůjčil Charouz dříve i Vítu Bártovi a jeho Věcem veřejným. Právě Charouz tak používá Tomia Okamura jako svého sponzorovaného koně. Antonín Charouz je podezříván českými zpravodajskými službami ze spolupráce s ruskými tajnými službami a je dáván do souvislosti s aktivitami bývalého vrcholného kriminalisty JUDr. Josefa Douchy, který později pracoval v advokacii, kde se zabýval obhajováním ruských a ukrajinských občanů.

Antonín Charouz

Josef Doucha pracoval v advokátní kanceláři Jiřího Teryngela, která obhajovala firmu FOCUS FIVE s.r.o., Dobříč u Prahy 36, jež vlastnila pražskou restauraci U Holubů. Policie v květnu 1995 udělala v této restauraci U Holubů, ve které se scházeli příslušníci ruské mafie, razii, při které zadržela asi 200 lidí. A právě na tohoto Josefa Douchu má vazby Antonín Charouz, který půjčil Okamurovi luxusní automobil v dobách Úsvitu.

Antonín Charouz je ale napojený i na ČSSD, a také na Ivana Langera. V roce 2002 vyšlo najevo, že Ivan langer byl předsedou nejen sněmovní mediální komise, ale také seděl ve správní radě Dětské dopravní nadace, kterou založil automobilový závodník a náš podnikatel Antonín Charouz. Ten zanechal u České konsolidační agentury několikamiliardový dluh. Kromě Langera působila v nadaci například Petra Buzková a najdeme tu třeba i osobu Vratislav Kulhánek ze Škody Auto, který byl jeden z prezidentských kandidátů v lednu 2018, nebo kontroverzní právník pracující pro ČSSD Miroslav Jansta.

Charouz propojený na Andreje Babiše

Možné podezření ze střetu zájmů budil zejména fakt, že Charouzova společnost BPA vlastnila v roce 2002 exkluzivní přenosová práva na hokejovou extraligu a patřila k hlavním obchodním partnerům České televize. Sportovní redaktor Jaromír Bosák tehdy opakovaně kritizoval vedení ČT za to, že smlouvy s Charouzovou firmou jsou pro televizi nevýhodné a stojí zejména na přátelském vztahu šéfa sportovního zpravodajství Jiřího Baumruka a Antonína Charouze. Bosákova kritika však mediální komisi, které předsedal Langer, nezajímala. Vraťme se k Dětské dopravní nadaci, kterou založil Antonín Charouz, a ve které vedle Ivana Langera seděla Petra Buzková (ČSSD) a kontroverzní právník blízký Bohuslavu Sobotkovi Miroslav Jansta. To nám otvírá další napojení Antonína Charouze na ČSSD přes Miroslava Janstu. Antonín Charouz působil nejen ve správní radě Charouzovy Dětské dopravní nadace, ale i ve firmě TIA – Tax Investment Advisers a.s.

Miroslav Jansta

Podstatou vazeb Andreje Babiše na Stanislava Grosse je podle informací zpravodajských služeb skutečnost, že Andrej Babiš financoval cestou právníka Miroslava Jansty Grossovi mimo jiné jeho byt na Barrandově v ceně přes 5 mil. Kč. Jednalo se o byt o rozloze přes 140 m2 s terasou 40 m2. Dalším styčným bodem Andreje Babiše se Stanislavem Grossem měl být fakt, že Stanislav Gross jako funkcionář ČSSD odpovědný za ekonomiku strany, získával v minulosti finanční prostředky od Babiše mj. cestou firmy TIA – Tax Investment Advisers a.s., která je spojena se jmény Ivan Lhotský (o vlas unikl smrti při atentátu), Miroslav Jansta a náš Antonín Charouz.

V nepřehledném toku financí, které neprošly oficiálním účetnictvím, se objevila údajně i směnka Mladých sociálních demokratů na 30 mil. Kč, na níž byl Grossův podpis a jejíž kopií disponoval mj. bývalý šéf Zemanových poradců Miroslav Šlouf. Tedy Antonín Charouz má vazby na Ivana Lhotského, a právníka s úzkými vazbami na ČSSD Miroslava Janstu přes jeho firmu TIA – Tax Investment Advisers a.s. Vedle toho i na Ivana Langera, který seděl ve správní radě Charouzovy Dětské dopravní nadace spolu s Petrou Buzkovou také ČSSD, a opět rovněž s Miroslavem Janstou. Radim Fiala (SPD) má vazby na Ivana Langera, oba z ODS, oba z Hanácka (Prostějov Olomouc). A opět Ivan Langer seděl ve správní radě Dětské dopravní nadace Antonína Charouze. Tedy nepřímé napojení Radima Fialy přes Ivana Langera opět na Antonína Charouze.

Tomáš Hrdlička
Tomáš Hrdlička

Ještě dříve, když se sestavovaly kandidátky na pražského primátora tehdejšího Úsvitu přímé demokracie, tak byl Radim Fiala dohodnutý s lobbistou a kmotrem Tomášem Hrdličkou, že bude mít právě Tomáš Hrdlička vliv na sestavování kandidátky Úsvitu přímé demokracie, tedy Tomáš Hrdlička spolu s jeho někdejším řidičem Janem Floriánem. Tomáš Hrdlička má stále zákulisní vliv na část SPD přes Radima Fialu, kdy Radim Fiala je spřízněný s Ivanem Langerem, a samozřejmě kde je Ivan Langer, tam je i jeho kamarád Tomáš Hrdlička.

Jan Čížek, Ondřej Höppner a propojení na Hájkův server Protiproud
Jan Čížek

Podíl na výrobě, tisku a distribuci volebních novin SPD přiznávají podnikatelé Jan Čížek a Ondřej Höppner. JAN ČÍŽEK je majitelem firmy Strategic Consulting s.r.o., která tiskne několik desítek radničních listů pro samosprávy v celé republice. S touto agenturou Strategic Consulting je spojován právě Tomáš Hrdlička a další chomutovští kmotři. Jan Čížek vydával v Brně noviny SPD a zároveň vydával v Chomutově radniční noviny za doby působení primátorky Ivany Řábkové. Jan Čížek kandidoval za SPD 5. – 6. října 2018 v komunálních volbách v Praze, kde byl zařazen na 3. místo kandidátky. Získal 14637 hlasů, což bylo 1,63% z celkového podílu hlasů. Ondřej Höppner je pro změnu bývalým šéfredaktorem několika bulvárních titulů, nyní vydavatel čtyř pražských a brněnských měsíčníků komunálního charakteru a také stálý spolupracovník serveru Protiproud Petra Hájka.

Radim Fiala je napojený na zakázky NATO pro výcvik afghánských pilotů

Místopředseda SPD Radim Fiala vlastní či do listopadu 2018 vlastnil následující firmy:

IFP SERVIS s.r.o. IČO: 03483703
IF FACILITY a.s. IČO: 27720152
IF Holding a.s. IČO: 02867681
B.S. – KINGS s.r.o. IČO: 25332589

Podle smlouvy ze 13. 12. 2017 si společnost LOM PRAHA s.p. objednala ostrahu svého vlastního vojenského areálu za 28,936,908 Kč. Jenže tuto ostrahu vykonávají firmy INDUS PRAHA, spol. s r.o. Luďka Kuly a firma IFP SERVIS s.r.o. v té době Radima Fialy [1].

Když se ale podíváme na transparentní účet SPD, zjistíme další podstatné skutečnosti. Kulova společnost INDUS PRAHA, spol. s r.o. zaplatila 3. 7. 2018 na transparentní účet SPD 150,000 Kč. Luděk Kula, jak víme, kandidoval do senátu za SPD 5. – 6. října 2018. Částka byla vedená jako dar pro kandidáta, ale je to firmou, kterou spoluvlastní právě onen kandidát Luděk Kula. Tedy si částku daroval sám sobě na vlastní podporu, případně nasypal do kasičky SPD několik set tisíc [2] a právě firma Luďka Kuly s Pavlem Kudrnou [3] byla druhou firmou, která zajišťuje ostrahu vojenského areálu LOM PRAHA s. p. Tedy firma Radima Fialy IFP SERVIS s.r.o. a firma Luďka Kuly INDUS PRAHA, spol. s r.o. hlídala vojenský areál společnosti LOM PRAHA s.p.

Řeknete si, co je na LOM Praha tak důležitého? Budete se sakra divit! LOM PRAHA s. p. zajišťuje výcvik 25 afghánských vojáků v Pardubicích a Hradci Králové pro potřeby misí NATO a americké armády. Možná si pamatujeme na zprávu, kdy z výcviku v Hradci Králové zmizeli v týdnu od 12. listopadu 2016 dva mladí afghánští vojenští piloti a zamířili do Německa. Jejich velitelé je však okamžitě nechali hledat českou policií, která požádala o pomoc německé kolegy, a ti byli úspěšní. Ještě ten den piloty dopadli a vrátili zpět do Česka. Američané si totiž najímají společnost, která piloty školí!

Fiala: Vystupování z NATO bychom nedoporučovali…

Byla to DSA resp. Heli Czech. Tedy Fialova IFP Servis s.r.o. a Kulova INDUS PRAHA, spol. s r. o. zajišťují ostrahu areálů a objektů společnosti LOM Praha, která provádí školení afghánských pilotů v Hradci Králové a Pardubicích. Vzpomínáme si na výrok Radima Fialy na České Televizi ve čtvrtek 2.11.2017 (12 dní po volbách) o tom, že referendum o vystoupení z EU ano, ale z NATO ne, a že by členům SPD doporučil z NATO nevystupovat? Psali jsme o tom zde. Už asi chápete, proč se Radimu Fialovi nechce vystupovat z NATO, když jeho firma má skrze LOM Praha zakázky od NATO.

Pokud si to vsadíme do časové osy a chronologie: Tento Fialův výrok zazněl na ČT 2. 11. 2017. Smlouva mezi LOM Praha a tehdy Fialovou a Kulovou firmou byla podepsaná 13. 12. 2017, tedy o cca 5 týdnů poté. Radim Fiala musel už na ČT velmi dobře vědět, co je v sázce a jaký megakšeft za pár týdnů podepíše. To vrhá na celou věc nové šokující souvislosti, jak je ve skutečnosti Radim Fiala napojený na zakázky NATO a konkrétně na Araby s doplňkovou ochranou. Zamysleme se nad tím, proč SPD tvrdě nepožadovalo prošetření tří Arabů v Brně, kteří 23. 12. 2017 brutálně napadli jiné dvě osoby u známého klubu Caribic (Běhounská 2/22) majitele Hayssama Broma? Neměl náhodou v zastavení kauzy ze strany SPD prsty právě Radim Fiala s napojením na zakázky NATO a Araby s doplňkovou ochranou s krytím Hamáčkovým ministerstvem vnitra?

Toto je první část svodky. V příštím článku rozebereme podnikání Radima Fialy s chudobou a státními dotacemi pro postižené. Dozvíte se, jakým způsobem se kšeftuje s prací a zaměstnáváním invalidů a tělesně postižených a jak obrovský business se z toho stal. Lidé však začali o Fialových aktivitách v oblasti dotací pro invalidy mluvit a poskytnutá svědectví ve svodce jsou naprosto šokující. Ve srovnání s tím je práce tzv. šmejdů a prodávání předražených hrnců na předváděčkách obyčejná charita. U všech politiků sledujte stopu peněz. Ta vás dovede k pravdě. V příštím článku nás ale stopa zavede opravdu do nečekaných míst.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY