Světový četník No. 1 analyzoval, vypracoval a rozeslal svodku o dodržování lidských...

Světový četník No. 1 analyzoval, vypracoval a rozeslal svodku o dodržování lidských práv ve světě. Česko má „vážným problém“. Americký koncentrák “Gitmo” je přitom stále v provozu!

Světový četník No. 1 analyzoval, vypracoval a rozeslal svodku o dodržování lidských práv ve světě. Česko má „vážným problém“. Americký koncentrák “Gitmo” je přitom stále v provozu!

Spojené státy americké (SSA) jako takové, nikdy nikým nezplnomocněny, nepověřeny,  nejmenovány, nepověřeny si drze a svévolně přivlastnili roli světového četníka č. 1 a proti vůli národů celého světa (přesněji občanů těchto států, protože řada politiků-rektálních alpinistů s tímto postavením, na rozdíl od svých občanů, loajálně souhlasí) šmírují, prověřují, kontrolují, diktují, vměšují se, ovlivňují a hlavně kritizují a vyvozují závěry a důsledky, kterými se snaží podrývat autoritu vlád států v celém světě. Bohužel, některé vlády na „svodky“ usáckého četníka slyší, protože jim za loajalitu kápne nějaký ten jidášský groš.

9.jpg
USA kážou o demokracii a lidských právech a přitom za humny mají v provozu vlastní koncentrační tábor Guantanámo Bay (zkráceně nazývaný “Gitmo”), kde se mučí a zabíjejí lidé, bez soudů a bez obvinění!

V případě Česka je četníkova „svodka“ (více zde) sice poněkud strohá, pouze tříbodová, za to plná nepravd, neřku-li lží a výmyslů, které zdaleka neodpovídají realitě. Tím není vůbec řečeno, že v Česku neexistují problémy, nicméně jsou to problémy naše, české, které nám nikdo, tím méně usácký četník nepomůže vyřešit. Názor většiny představitelů naší politické scény (jedno, z kterého ideologického spektra) se vzácně shoduje na tom, že SSA by si měly zamést před vlastním prahem: samy porušují lidská práva ve vlastní zemi i po celém světě, napadají a rozvracejí suverénní státy, zabíjejí civilisty a přátelí se s diktaturami typu Saúdské Arábie.

Distanc od „svodky“ však takticky projevili  B. Sobotka, A. Babiš, L. Zaorálek, M. Chovanec, Bělobrádek stroze prohlásil, že si o tom myslí své. Naopak s pozitivním názorem na usáckou svodku se ztotožnil jak jinak, K. Schwarzenberg a J. Zlatuška (což není nic nového pod sluncem). Pokud by chtěly SSA někomu vytýkat, resp. kritizovat jeho nedostatečnou péči o dodržování lidských práv a svobod, pak by asi sami měly být příkladem, což je ovšem zcela nereálné, protože jsou to SSA, které jak doma, tak v celé řadě států ve světě si z lidských práv dělají „dobrý den“, resp. záminku, jak ten který národ nebo stát pod záminkou demokracie a nastolení dodržování lidských práv dostat jej na kolena, do svého područí (viz Ukrajina).

n00256977-b.jpg
Americké “Gitmo” je jedním z posledních koncentračních táborů na světě, který je dosud stále v provozu.

Jak výše zmíněno, prakticky celá politická scéna se shodla na tom, že pražský zástupce světového četníka Mr. Shapiro to se svými informacemi o stavu lidských práv v českých zemích přepískl. Tedy kromě toho však nutno ještě poznamenat, že se pan Shapiro drze vměšuje do vnitřních záležitostí ČR (je otázka, jak jsou na tom s podobnými četníky v sousedních státech, např. v Polsku, Maďarsku, na Slovensku apod.), což je zcela jednoznačně v rozporu jak s diplomatickými zvyklostmi a etikou,  tak s ujednáním ve smyslu OSN. Nicméně, vzhledem k tomu, že se naši politici vzácně shodli na negativním přijetí „svodky“ velkého světového četníka nabízí se otázka, jak s těmito skutečnostmi naloží.

Bývávalo zvykem, že dotčená země, resp. její vláda se proti takovým a podobným způsobům vměšování do vnitřních záležitostí státu ohradila protestní nótou, ve které si vymiňovala, aby se podobné záležitosti neopakovaly. Jistě, byl (nebo je) to jen jakýsi formální protest, nicméně to ale vyjadřuje nezávislost, svébytnost a národní identitu státu, který si,  lidově řečeno, nenechá kálet na hlavu a umí se ozvat.  Zda jsou toho dnešní schopni politici a vláda ČR, je otázka. Vždyť přece jenom se jedná o „Velkého a silného bratra“, který nám dodává jistotu, který nás chrání před ruským nebezpečím prostřednictvím NATO, který má dnes (v režii NWO)  chod dějin s cílem, zachránit (lépe řečeno znemožnit) Evropu, aby ji tak uchránil před ruským a čínským nebezpečí. Nebo se mýlím?

Jiří  B a ť a , 14. dubna 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva

Saudská Arábie chce prodat usssa obligace za 750 miliard zelených papírků…Obama neví co má dělat….
http://politikus.ru/events/74369-saudovskaya-araviya-ugrozhaet-ssha-rasprodazhey-aktivov.html

Zbyněk
Návštěvník
Zbyněk

Na čí straně je právo……? “Terez som frajer…”
https://www.youtube.com/watch?v=zY3usXz1Irg

Mari144
Návštěvník
Mari144

Nr.1 a jeho šéfové chtějí asi odčinit karmu svého národa, kterou si nabalil za staletí otroctví.Dělají to ale nějak speciálně, když staví bělocha do role otroka těch ostatních na planetě,pro mně tedy nepochopitelně,nebo…?

rakos
Návštěvník
rakos

Aktualni polohy americkych namornich udernych svazu tezkych letadlovych lodi (CSG formaci) k 15.4.2016:

comment image

CSG (Carrier Strike Group) je operacni formace americkeho namornictva, US Navy. Stredem CSG je 333 metru dlouha letadlova lod s cca 70 letadly a 7500 namorniky. Letadlova lod je doprovazena obvykle 1-3 krizniky, eskadrou torpedoborcu, nekolika fregatami, ponorkami, logistickymi a doprovodnymi lodemi s materialem, nahradnimi dily a vyzbroji. CSG formace tak predstavuje zakladni element projekce sily svetoveho cetnika ve vsech svetovych oceanech.

rakos
Návštěvník
rakos

USS George Washington (CVN-73) CSG formace v Atlantickem oceanu:

comment image

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Globální problémy se musí řešit globálně. Současná mezinárodní politika, tj. zavedené vztahy mezi jednotlivými státy, neumožňují účinně řešit globální problémy, tj. např. problém uprchlíků. Je nejvyšší čas, aby spolu začali zodpovědně jednat představitelé všech existujících států, a to je prakticky nemožné, protože dosud neexistuje na světě organizace, která by umožňovala účinně se zabývat řešením globálních problémů. Naštěstí už nyní je na světě dost velké množství rozumných lidí, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidé jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně realizovat. Nebudou-li se globální problémy účinně urychleně řešit, tak to špatně dopadne. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která by rozumným lidem byla nástrojem k dohodě na tom, co bude v budoucnosti následovat. Osobně se domnívám, že v rámci vzniku globální demokratické vlády vznikne univerzální učení, které bude zahrnovat v jednotném pojetí víru i vědu. Více lze nalézt v následujících odkazech: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html a
http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

Professor Wilhelm Boomberg
Návštěvník
Professor Wilhelm Boomberg

To je prozatím jen nereálná pansofistická iluze. Dejme tomu, že ve velmi vzdálené budoucnosti bude něco podobného možné. Až nebudou existovat státy, podléhající teokratickým totalitním režimům, nebo naopak státy, které se sami pokoušejí pasovat do role planetárního hegemona a “dohlížitele”, přičemž s tím ostatní národy přirozeně souhlasit nebudou, nebo dokud budou existovat rasy a národy třetího světa, které se díky vlastní neschopnosti budou neustále pokoušet přiživit na vyspělých euroatlantických civilizacích, a až budou existovat technologie, které zboří sociální rozdíly mezi jednotlivými vrstvami společnosti. To je však píseň předaleké budoucnosti ála “Spojená federace planet” ve Star treku. Pochopitelně, snahy o zavedení podobné “NWO” vlády jsou tu již v současnosti, přičemž bohužel vznikají prvky totalitní, hyperkorektně-multikulturní společnosti, kterou hodlá ovládat úzká skupina plutokratů a diktovat jednotlivým národům své vlastní požadavky a představy. Ćili prozatím bych ideu podobné globální vlády důrazně odmítal

Jana
Návštěvník
Jana

A všetci do nohy budú unifikovane myslieť, cítiť, konať…. Hovoríte o robotoch, alebo o ľuďoch? Táto vaša fantázia sa volá totalita,je jedno, či v jednom štáte, alebo na celom svete.

romgator
Návštěvník
romgator

Nemohu souhlasit. Lidstvo na celoplanetární systém není připraveno. Jak už tady komentoval níže Professor Wilhelm Boomberg, bylo by nutné, aby se dominantní státy své dominance vzdaly. To se však nestane. Stejně tak nezabráníte parazitismu na jiných národech ať již bohatými nebo chůdými zeměmi. Je to píseň opravdu vzádlené budoucnosti. Vždyť se podívejte na nám již známý projekt EU. Jestli máte pocit, že tento projekt je to pravé ořechové v globálním měřítku, tak vám asi něco nedochází nebo jste jen snílek.

tana
Návštěvník
tana

Lidstvo, nebo zbrojní průmysl?
Bohužel, většina chlapů, když dostane do ruky flintu, vydělá víc, než u soustruhu.
Proto mají vojáci a policajt “výsluhy”.

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Káčo! Už někdo někdy po tobě střílel? Nebo jsi byla postřelená? Tak drž hubu! Já už to štěstí měl a potkalo mě to. Pokud vím, tak vojáci jsou ti, co nenávidí války, protože to jsou oni, kteří v nich umírají.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Co se týče mě, radši bych žil na pustém ostrově než ve Vašem globálním a “účinném” celosvětovém režimu.
Vaše návrhy jsou zcela nereálné, a to je jediné štěstí.

pedros
Návštěvník
pedros

Proč ne v jednotném globálném systému?Kdyby mu šéfoval bohouš sobotka, tak jsem za všemi dvaceti.

.B.
Návštěvník
.B.

“je suis charlie” Merkel leze “je suis charlie” Erdoganovi do prdele:
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/merkelova-ustoupila-turecku-pujde-satirik-za-mrize_379851.html

Je suis Böhmermann?

rakos
Návštěvník
rakos

Kde jsou Kocab, Koller, Dusilova…? Proc nebrani svobodu umelcu?

.B.
Návštěvník
.B.

Pozor! podle kurev ze Spiegelu uplatnila Merkel “diplomatickou finesu” a “udělila Turecku lekci z právního státu”.
Dokonce tím měla Turkům pohrozit, že musí respektovat justici jako poslední instanci!
http://www.spiegel.de/politik/deutschland/jan-boehmermann-und-angela-merkel-der-rechtsstaat-gibt-sich-die-ehre-a-1087518.html

Připadá mi nenormální připomínat, že její reakce měla znít: Pardon, netušila jsem, že takový zákon tady máme, na příští schůzi parlamentu navrhneme jeho okamžité zrušení a má vláda rozhodně nikoho nevydá trestnímu stíhání pro satiru, ať už je jakákoli.

Interbulo
Návštěvník
Interbulo

Ušiaci nech držia pysk! Už najbližšie po ňom dostanú a zrazu sa budú diviť!

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Nasadneme do tankoch a zrovnáme Ňujork!

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Je zajímavé, že jsem se nikde v článku nedočetl o obsahu svodky… 🙂

Anglicky čtoucí jej naleznou zde: http://www.state.gov/j/drl/rls/hrrpt/humanrightsreport/#wrapper

Osobně na tom nevidím nic špatného, nejde o žádné tajné informace, ale o věci, o kterých si povídají vrabci na střeše a o kterých píšou i mainstreamová média, vychází výlučně z veřejně přístupných dokumentů. Žádná hodnocení tam nejsou, dokument je přísně faktografický.

Jako asi tak nejzajímavější zpráva mi přišel údajně nedostatečný přístup k teplé vodě ve věznicích, ale to bude tím, že situaci ve vězeňství nesleduji. A pak ještě to, že americká vláda bere vážně ČMKOS a jejich stížnostem věnuje skoro stránku. 🙂

Když otevřu Aeronet, dozvím se o amerických tajemstvích mnohem víc. 🙂

Professor Wilhelm Boomberg
Návštěvník
Professor Wilhelm Boomberg

Ale ale:) Kdopak nám tu servilně přikyvuje na pokrytecké peskování američanů? Jako příklad bych uvedl obehrané klišé o diskriminaci romů. Opravdu věříte tomu, že jsou u nás romové, po zavedených afirmativních akcích, diskriminováni? Tak to bych vás rád vyvedl z omylu. Mám jich totiž plné západočeské město, a dokonce je mám i za sousedy, přičemž celé dny jen zevlují v oknech, na balkoně, či na ulicích, a to za tučnou státní výslužku. Důsledek této štědré sociální politiky lze vidět nejen v podobě vyžraných pupků této minority, ale také se počet ghett v mém kraji za posledních deset let ztrojnásobil.. Nemluvě o tom, že pokud by, navzdory hyperkorektnosti, byly zveřejněny statistiky o jejich trestné činnosti, velice bychom se podivili. Sice je to pouze jeden z bodů, nicméně americké “humanrightistické” výroční zprávy = pokrytecké a lživé pindání samozvaného planetárního sheriffa 😉 Spánembohem))

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Neříkám, že s tou zprávou souhlasím, tvrdím jen, že to jsou v podstatě výpisky z mainstreamových českých médií, celkem nic specificky amerického tam není.
Co se týče Romů, diskriminace, míra obezity a kriminalita jsou zcela různé věci. Ale o to tu nejde.

rakos
Návštěvník
rakos

1) Zpravu prinesly nejdrice Babisovky vcetne odkazu na obsah svodky:
http://zpravy.idnes.cz/usa-kritizuji-dodrzovani-lidskych-prav-ve-svete-f6e-/zahranicni.aspx?c=A160413_222710_zahranicni_san
To jste prehledl?

2) Pan Bata se nezabyva obsahem svodky. Neni duvod, zprava se kazdorocne opakuje a jsou to porad stejne lzi a polopravdy nepodlozene zadnymi fakty. Podobne jako vetsina vasich komentaru zde na AE.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Pan Baťa se ovšem cítí dotčen tím, že americký velvyslanec v ČR čte noviny a veřejné zprávy českých a evropských institucí, protože odnikud odjinud svodka nečerpá. Což mi připadá absurdní.

rakos
Návštěvník
rakos

Kde se v clanku pise, ze pan Shapiro cte noviny?

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Píše se tam, že publikace všeobecně známých informací znamená vměšování se do vnitřních záležitostí ČR.

VM64
Návštěvník
VM64

Co to musí být za swině, které jsou schopné tohle hlásit do cizí země…když pominu zmetka Shapira, tak ten zbytek bude pěkná sebranka. Opravdu, zákaz neziskovek je jediné řešení.

pedros
Návštěvník
pedros

Já bych těm usa papers přikládal váhu kterou opravdu mají-tu toho papíru!Vzhledem k pomatenosti,viz “cikánská otázka”,bych usuzoval,že us department pouze k určitému datu vydal zprávu,protože to přece dělá pravidelně a proč by ne letos!Ani si ti “osvícení” úředníci nedali práci s nějakou věrohodností,prostě trochu upravili tu loňskou,aby se neřeklo,a vypustili to do světa.A mají “zarobené”,jak me někde říká!
Jakékoliv komentáře k těm papersům, jsou ztrátou času,jestli má někdo potřebu si trochu zvednout tlak,tak ať!