Svět je na počátku konce globalizace, projekt jednotného řízení světa selhal. Čeká...

Svět je na počátku konce globalizace, projekt jednotného řízení světa selhal. Čeká nás návrat ke kolonialismu? V čem se Pjakin mýlil a proč je Trump zachráncem západního světa?

Svět je na počátku konce globalizace, projekt jednotného řízení světa selhal. Čeká nás návrat ke kolonialismu? V čem se Pjakin mýlil a proč je Trump zachráncem západního světa?

Celý svět se snaží vyrovnat s realitou, že Amerika se pootočila se zvolením Donalda Trumpa jiným směrem a svět už nebude nikdy takový, jaký býval předtím. Mnoho politiků stále nechápe souvislosti, o kterých jsem mimochodem hovořil na Svobodném rádiu už na jaře, když jsem mluvil o problémech globalizace v USA. Poté přišel Brexit ve Velké Británii a 23. června si Britové odhlasovali odchod z EU. Evropa se pozastavila v šoku a politici v Bruselu pochopili, že Evropa už nebude nikdy taková, jaká bývala předtím. O necelý půlrok později se situace zopakovala v USA. Lidé a obyčejní Američané se vzbouřili nabubřelému mainstreamu, jehož novináři a reportéři zapomněli, že mainstreamová média mají veřejnost pouze informovat (pravdivě) o událostech, nikoliv vytvářet veřejné mínění. Stejně jako před Brexitem, i v USA po celou dobu volební kampaně mainstreamová média plivala oheň a jed na Donalda Trumpa, stejně jako předtím v Británii na zastánce Brexitu. Lidé řekli dost, mainstreamová média přišla o svoji moc a lidé ve volbách nasměrovali Velkou Británii i USA směrem pryč od globalizačních cest.

3016687-poster-1280-containership.png
Americké firmy vyrábí v Číně, aby zboží odtamtud dovezly loděmi zpátky do USA. Američané tak nemají práci a zlomek jejich mzdy dostává čínský dělník.

Velká Británie došla k Brexitu kvůli tomu, že obyčejným Britům vadí, co se stalo s jejich zemí. Nejen ekonomicky, ale i kulturně, politicky a bezpečnostně. To všechno kvůli nenáviděné globalizaci. Dnes si chodí Britové kupovat zboží do polských obchodů, kde ne vždy všechno co koupí, je úplně k jídlu. Problémy a skandály s polským zbožím zdaleka nejsou jenom doménou českého spotřebního trhu. Poláci často kšeftují za hranou britského standardu, takže třeba sviňárničky typu výměny oleje a filtru v autě v servisu dopadne tak, že britský zákazník zjistí, že polský mechanik vypustil jenom polovinu starého oleje a dolil tudíž jen polovinu nového, ale zákazníkovi naúčtoval plnou cenu. Filtr byl vyměněn, ale ne za nový, ale za repasu. Cenový rozdíl 28 liber v úhrnu. Takhle to polský mechanik udělá u deseti zákazníků každý den, pět dní v týdnu a sami si spočítejte, jaký má z toho vývar za celý měsíc. A potom se někdo diví, že Britové mají Poláky “v lásce” asi tak jako lepru nebo úplavici.

Brexit nastartoval konec globalizace v Evropě

Jenže globalizace nestojí a nepadá s vykutálenými polskými kšeftaři a mechaniky. V Británii došlo vlivem globalisty prosazované migrace ke změně demografické skladby obyvatelstva. Londýn, Liverpool, Leeds a další aglomerace, tam všude jsou statisíce migrantů z celého světa, mezi nimiž ale dominují muslimové. A pokud mluvíme o muslimech v Británii, mluvíme v první řadě o “Pakos”, tedy o Pákistáncích. Ti přinesli do Británie věci, které pravověrní Britové v dobách své koloniální slávy raději ponechávali daleko od Británie. Šaría, nikáby, burky, hidžáby, halal jídla, modlitby a řvaní imámů z improvizovaných věžiček státem podporovaných islámských modliteben. Rozeřvaný Arab vleze do autobusu, zakřičí něco arabsky a britští cestující na nejbližší zastávce vystoupí. Arab si právě “zarezervoval” celý autobus.  V Leedsu je celkem běžné, že autobusy přijedou o 20 minut později, protože Arab nařídí řidiči autobusu, aby ho odvezl do modlitebny mimo trasu autobusu. Odmítnout muslimského duchovního by byl rasismus. Řidič autobusu tak najednou je v roli taxikáře.

Když jde britská rodina po ulici a potká skupinu muslimských mladíků, začne křik a postrkování. Muslimům se nelíbí, že manželka muže má namalované rty rtěnkou a má vidět dekolt. Aby nedošlo ke konfliktu, ihned přiběhne strážník a situaci uklidňuje a současné volá posily vysílačkou. Nenápadný konflikt na ulici kvůli rtěnce a dekoltu může propuknout v pouliční násilí v celé čtvrti. Britové se bojí chodit po setmění ven. A mezitím David Cameron a Barack Obama mluví společně v televizi, že je třeba Brexit odmítnout a zachovat Velkou Británii v EU a prosazovat “evropské hodnoty” migrace a otevřené společnosti. Lidé viděli, jak muslimský migrant uřezal a odsekal hlavu vojákovi britské armády přímo na ulici. Před rokem to Británii vyděsilo natolik, že Britové si uvědomili, že lidé jako David Cameron nebo Evropská unie má jediný cíl: rozbít Velkou Británii zevnitř a zničit britskou kulturu a národ jako takový. Britům došlo vzápětí, jak vypadá globalistická mozaika světa.

tumblr_nnvs17limg1uuue3zo1_1280.jpg
Výhody a nevýhody globalizace.

Globalisté nejprve přinesou do obchodů cizí zboží z celého světa za přijatelné ceny. Lidé jsou rádi. Následuje ale krach domácích podniků, protože importu z Asie nedokáží konkurovat. Globalisté to řeší tak, že propuštění lidé z fabrik jsou převedeni ze sekundárního sektoru průmyslu do terciálního sektoru služeb. Lidi ze zavřených fabrik globalisté posadí za kasu do supermarketu globalistického supermarketu. Anebo je postaví za výrobní pás montovny, která (jak název napovídá) nic nevyrábí, ale pouze montuje dohromady ze součástek vyrobených v rámci globalismu opět globalizovaně na druhé straně planety. Pokud jste si koupili v poslední době televizi, počítač HP, auto KIA nebo Hyundai a jste přesvědčeni, že to je česká nebo slovenská výroba, budete zklamáni. Jde pouze o montované celky, z nichž většina součástek je dovezená v rámci globalizace.

Na konci globalizační rovnice je člověk bez práce

Spolu s globalizací přichází další problém, lidé ve společnosti, která je globalizovaná, neuplatní své znalosti, protože globalismus upřednostňuje automatizaci a robotizaci. Lidé nejsou třeba. V poslední době dochází v celé Evropě k podivnému trendu, k opouštění lidských zdrojů a jejich nahrazování zdroji roboticko-automatickými. Určitě jste v poslední době v supermarketech zaregistrovali naprosto odporný a nechutný trend nahrazovaní výše zmíněných pokladních v nákupních centrech samoobslužným skenováním zboží pomocí pokladen se skenerem a váhou, anebo dokonce pomocí přenosných pistolí se skenerem, které si nosíte s sebou po prodejně a skenujete zboží přímo do své tašky. Při odchodu z prodejny přiložíte pistoli ke stojanu u východu a zaplatíte kartou. Nestojíte tedy u pokladen ve frontě.

maxresdefault.jpg
Tesco začalo zavádět skenovací pistole, aby nahradily zaměstnance za kasami. Úspora nákladů na mzdách…

Tímto způsobem chtějí majitelé globalizovaných supermarketů úplně odstranit lidi z prodejen a od pokladen. Ty lidi vyhodí a pošlou na úřady práce podobně jako tehdy v 90. letech, když je vyhodili z fabrik a výrobních podniků. Jenže dnes je situace jiná. Ti lidé už nemají se kam přesunout do jiného sektoru trhu. Nikde už volná místa nejsou. Proto vždycky já osobně, když jdu nakupovat a vidím tyhle pistole a samoobslužné pokladny, schválně jdu k pokladně s normální živou paní pokladní, i když musím stát ve frontě. Je to můj způsob podpory její práci, aby o ní nepřišla. Aby měla zaměstnání, aby nebyla nahrazena automatickým rozhraním. Není to moc, co můžeme udělat, ale pokud půjdete nakupovat do supermarketu, pomůžete bojovat proti globalismu i tím, že budete ignorovat samoobslužné pokladny.

Migranti tlačí na snižování mezd ve všech odvětvích

Globalizace tak způsobuje stav, kdy lidská pracovní síla se stává zbytnělou. To, co dnes kupujete, je vyrobeno za zlomek peněz někde na druhé straně planety. A profit z toho mají úzké nadnárodní elity, obchodníci, finanční mogulové, kteří z procesů globalizace profitují. Lidé v Británii a v USA jsou největšími obětmi globalizace. Britové pracují na pozicích za mzdu, za kterou se dříve pracovalo na nekvalifikovaných pozicích. Dokonce už v britských bankách vidíte muslimky, Pákistánky, muslimy s vousy a v kravatě. A banky je zaměstnají, protože jsou ochotni brát poloviční mzdu za přepážkou než rodilý etnický Anglosas na stejné pozici. V průmyslové oblasti v USA na severozápadě zmizely fabriky úplně. Detroit, průmyslové srdce USA kdysi, je dnes městem duchů. To samé města v Pennsylvánii, v Ohiu, ve Wisconsinu. Ty firmy ale nezkrachovaly. Pouze přesunuly své továrny do zemí, kde je lacinější dělnická síla. Do Mexika, do Číny a obecně do jihovýchodní Asie. Američané začali chápat, že na konci cesty globalizace a na konci rovnice globalizace je výsledek, který je stejně tak děsivý, jako je hrozivý. Je to zjištění toho, že v globalizovaném světě je lidská práce už nepotřebná. A abych byl přesný, lidská práce lidí ve vyspělých západních zemích je nepotřebná.

Globalizace je parazit, který zabíjí své hostitele, na kterých ale závisí

Valerij Pjakin v předposledním pořadu své analytické talk-show hovořil o tom, že globalizace není v krizi, že v krizi jsou pouze řídící procesy globalizace. S tímto názorem, jakkoliv mám pana Pjakina v úctě, zásadně nemohu souhlasit. Krize řízení globalizace byla např. ropná krize koncem 70. let minulého století. Tehdy bylo potřeba upravit procesy řízení tak, aby Arabové měli své podíly ze zisků z ropy nastavené tak, aby byl udržen sociální smír v arabských zemích. Ale dnes jde o něco jiného. Ukazuje se, že samotný koncept globalizace je chybný. Není totiž životaschopný. Koncept jednotného trhu funguje na papíře celkem dobře, ale v praxi se ukázalo, že globalizace je jako virus, který pomalu zabíjí svého hostitele, na kterém je ale paraziticky závislý. A přesně k tomu dochází ve Velké Británii a v USA. Brexit a Trumpexit lze popsat jako autoimunitní alergickou reakci společnosti v daných zemích na důsledky globalizace. Z toho vyplývá, že Valerij Pjakin se mýlí. Nejde o chybu řízení, ale o chybu v samotném návrhu a konceptu globalizace. Je to chyba designu.

lead_960.jpg
Globální chudnutí má v Evropě urychlit migrace muslimů. Globalizovaná média se snaží propagandisticky vyzdvihovat přínosy migrace, jenže ty ve skutečnosti nejsou naprosto žádné! Utonulé děti migrantů potom slouži jako propaganda-machine na vymývání mozků Evropanů.

První to pochopil Vladimir Putin v Rusku. Uvědomil si, že globalizace má pozitivní rysy, ale jen do té míry, dokud globalizace nezačne likvidovat kulturu, ekonomiku a národ země. Je dobré mít možnost koupit si globální značku zboží v obchodě, ale je problém, když kvůli této možnosti zanikne domácí továrna a dva a půl tisíce lidí skončí na dlažbě, anebo na úřadech práce, což vyjde nastejno. Systém ochrany pracovních míst je v Rusku otázkou strategické obrany, podobně jako protiletadlová a protiraketová obrana země. Ochrana pracovních míst je na stejném seznamu. To je překvapení, že? Vladimir Putin pochopil, že globalizace v primárním pojetí je přínosná po ekonomické stránce jen do chvíle, dokud se nepromění v zabijáka pracovních míst.

Globalizace není životaschopný koncept

Globalisté s tímto již počítali, takže problém zbytnělosti potřeby lidské práce se pokusili kompenzovat procesem globálního chudnutí. Lidé zchudnou, méně si vydělají a více se tím zadluží, to je přiváže k jejich pracovnímu místu, a aby lidé nepřišli o hypotéku domu nebo bytu, pracují a pracují za nízké mzdy a 30 nebo i více let se nemohou stěhovat, protože splácí. A mezitím si vezmou další půjčky a následuje dalších 10 let zadlužení. Lidé se tak nemohou hýbat z místa svého bydliště a zaměstnání, což působí potom stav, že zaměstnavatel nezvyšuje zaměstnanci mzdu, protože ví, že dotyčný práci potřebuje, protože má na krku hypo a půjčky. Proto v české ekonomice jsou i po 27 letech mzdy hluboko pod průměrem vyspělé západní Evropy. V ostatních zemích EU je to ale stejné procesně. I tam jsou lidé zavaleni úvěry, protože dnes už si tolik nevydělají, resp. nekoupí si tolik za své peníze, jako třeba si mohli koupit před 30 lety. A to je proces neofeudalismu, novodobého nevolnictví. V rámci globalizace je člověk vazalem svých dluhů.

7c51e33076c9890143c79cf761a676a9.jpg
Ruiny kdysi slavné americké automobilky Packard v americkém Detroitu.

Velká Británie a USA se tedy globalizaci vzbouřily a řekly dost! Donald Trump je řezníkem globalizace, jak už dříve zaznělo na jeho adresu od George Sorose. A právě Donald Trump jako nejmocnější prezident světa povede svojí zemi proti globalizaci, bude navracet fabriky a pracovní místa do USA, bude omezovat migraci a multikulti. Bude tedy v USA po globalistech uklízet ten bordel, který tam napáchali. Pokud má někdo akcie v globalizovaných firmách, je pochopitelně zděšen. Vyrábět lacino v Číně a prodávat v USA draze, to s Trumpem skončí. Donald Trump v podstatě rozsvítil světlo v místnosti globalistů a zařval, že císař je nahý. Šok, který to vyvolalo, je zjevný.

O problémech globalizace se mluvilo už v roce 2008 s hypoteční krizí. Už tehdy se mluvilo o tom, že pokud se něco nestane, globalizace skončí, protože nebude životaschopná. Přestože se globalisté pokouší globalizaci zachránit alespoň v Evropě, vyhlídky jsou chabé. Odpor Evropy proti procesu globlálního chudnutí skrze islamizaci EU a tím pádem přežití konceptu globalizace je ohromný. Snížení školního vzdělání a vědomostí (aby lidé byli méně vzdělaní a spokojili se s prací v montovnách a tím pádem, aby se zamezilo stavu raketové exploze nezaměstnanosti)  sice v EU probíhá ve všech zemích, ale to samo o sobě nevyřeší problém toho, že pro lidi při současném tempu růstu Číny nezbude v Evropě žádná práce.

Nahradí globalizaci nová éra kolonialismu?

Stále více se proto mezi ekonomy hovoří o náhradě globalizace něčím, čemu se říká neokoloniální věk. V podstatě jde o to, že ekonomové si uvědomili, že systém vykořisťování méně rozvinutých zemí je v pořádku, protože ty země dostanou za své zdroje zaplaceno. Globalisté se snaží zdroje planety rovnoměrně rozložit a sjednotit a snížit spotřebu národů a centrálně řídit planetu. Problémy, které to s sebou nese (migrace, multikulti napětí, růst tzv. extrémistických hnutí odporu, globální chudnutí) jsou však natolik komplikované, že v podstatě je tady někdo (Donald Trump), kdo se odvážil říct, že zkrátka se musí každý starat sám o sebe a ne všichni na světě se budou mít dobře. Tohle lakonické konstatování zapůsobilo na globalizovaný svět jako rozbuška. Je to stejné, jako když uprostřed školní třídy, kde je spousta Afričanů, se zvednete a řeknete na plná ústa: “To jsou černoši!” a najednou vám ostatní začnou tleskat, že jste měl odvahu je nazvat černochy a ne “spoluobčany”.

79a5072cceeedee23e55cff8608757cd.jpg
Ruiny ocelárny v Bethlehemu v Ohiu.

Donald Trump pojmenoval problém: Globalismus! Globalizace sebrala pracovní místa Američanům a místo pracovních míst do USA přišly miliony nelegálních migrantů, kteří obsadili zbytek pracovních míst, hlavně těch v oblasti řemesel a služeb. A právě Donald Trump v podstatě vrátil normálnost do národní politiky, že zájmy národa jsou na prvním místě. Kdo by si to troufl říct před pár týdny z ostatních politiků? Valerij Pjakin dává projektu globalismu příliš nereálná křídla a současné problémy globalizace nejsou zase až tak současné. Globalizace “zakopla” už v roce 2008, když poslala ke dnu celé Řecko, které se z toho dodnes nevzpamatovalo. Migrace a procesy chudnutí potom odstartovaly v EU a v USA odpor proti globalizaci jako takové. Zatímco v roce 2008 se podařilo médiím ještě z krachu Lehman Brothers a hypoteční krize obvinit nezodpovědné investiční domy a banky, dnes ve světle migrace už nikdo nepochybuje, že viníkem problémů je právě globalizace sama, nikoliv její procesy řízení. Evropa je zatím pod kontrolou globalistů. Budou se snažit vlnu exitů zastavit. Rakouské prezidentské volby, volby v Holandsku, v Německu. To všechno Evropu ještě čeká.

Evropští politici nejsou na konec globalizace připravení. Stále jedou ve starých kolejích, ale po nástupu Trumpa do Bílého domu se začnou spouštět dezintegrační mechanismy a rozpad globalizace i v Evropě. Budou se hledat nová řešení, ochrany trhů a pracovních míst, ochrany hranic a v novém prostoru Evropy zůstane jenom pár původních bodů z programu globalizace. Společný trh, ale s regulacemi a ochranami. Volný pohyb, ale s kontrolami. Omezená migrace s velkými kontrolami. Národní elity se budou snažit přežít a zabránit lidovým povstáním a dalším exitům z EU. Spolu s tím visí i otazník nad montovnami v EU. Postupně bude sílit snaha přesunout z offshore prostorů jihovýchodní Asie zpátky do EU i druhovýrobu, podniky a fabriky. Pokud k tomu dojde, budeme za to děkovat právě Donaldu Trumpovi.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
max
Návštěvník
max

to se autorum zase neco povedlo privest na svetlo sveta.
Globalizace,studena valka stale pokracuje a bude protoze nejde zastavit jinak nez globalni valkou pri ktere ale bude tezke v tomto momente zpravne posoudit vysledky a nasledky .
Banky vlastnene kanibalistickymi pedofilnimi potomky stejne chorych predku chteji stale vydelavat “falesne” penize kterymi mohou ovladat a nicit lidske narody ,kulturu lidi a prirodu .
Ideologie konzumniho materialniho kanibalismu a parazitovani na planete zemi v nekonrolovatelnych mnozstvi stale potrebuje otroky k naplneni jejich cilu.
Plan nwo je stale stejny – globalizace a jedna vlada ,nabozenstvi – ideologie totalni vlady ne-humanity jak ve stredovedku kdyz byla evropa vyvrazdovana krestany , germany a ted islamem . genderove aktivity ,socialni inzenyrstvi atd atd . zaclenennin nacistu do spoelcnosti.
Ostatne ve vsech sferach spolecnosti je na nas utoceno ze snahou o globalni vladu .
To ze se ted prerusily snahy o “globalizaci na materialni urovni ” neznamena ze na spiritualni urovni se nic nedeje. Takove mysleni zavani k milne predstave zpusobene podprahovou manipulaci ci nevedomosti ,zaslepenosti ,strachem ale na aeronetu se vetsinou pisi jen povrchni clanky urcene pro konzumenty …. jeste ze ma clovek vlastni zkusenosti a rozum ,vedomi i ducha .
Toto obdobi co ted nastalo muze zpusobit stagnaci produkce a prodej zbozi ale na jak dlouho?
Lide mohou svobodne ci nelegalne cestovat ,zbozi si najde cestu taktez .
Pamatujte ze spojenim prvniho z druhym vznika treti uplne novy vytvor globalizace .
toto neni chyba konceptu ,ten je stale stejny a jeho ucel taktez . da se jen zpomalit nebo zkoncit totalni valkou ktera bytostem lidem ( ze svedomym , moralkou ,cti ,mirem ,svobodou a cilem za duchovni rust ) stojicim proti vlade kanibalu a pedofilu . clovek vznesenych vlastnosti nema potrebu ovladat “tezkou energii materialniho sveta” ale miri ke svetlu a duchovnim rozmerum a ostatni lidi taktez .
globalizace pocala kolonialismes ,ten byl zpusoben nabozenskym fanatismem ktery byl vytvoren pro potrebu ovladat lidi a drzet je ve strachu ,ci je ovladat penezi a honbou za “materialnimi” vecmi ….
ps: anglican byl po staleti otrokem ktery mel pouze nasledovat chazary,zido araby a slouzit jim
jako manager pro spinavy business .polak je vychcany jak oni ale alespon pouziva um k tomu aby ten olej umel vymenit . ja si ho vymenim sam … jo a pakistanci ho nevymenej vubec a nauctujou vam vic nez polak. turci udelaj pulku prace ..
pro anglicani nemaj radi polaky ? protoze anglicani nemaj radi nikoho stejne jak nemci .
jsou to trojsti kone bile evropy co prisli nicit svet jmenem bileho muze a ted se to obraci proti nim i nam . to jim je ale fuk prtoze jim jde jen o penize a ne o duchovni hodnoty a moralku a zivot uz vubec nejde. jsou produkt chazarskeho brainwashingu stejne jak tim prosel prorok muhhamed . hitler sam rekl ze by nemcum sedel islam vic nez krestanstvi a take nacisti a rasisti ze zapadu – ovladani izraelem a arabii jsou velice dobrymi prateli i za cenu zniceni puvodniho anglickeho obyvatelstva .

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Stop globalizaci znamená mínus vývoji politického uspořádání světa a plus pro tzv. “lidi velkých peněz”. V souvislosti s tímto konstatováním je důležité si uvědomit kdo nyní skutečně vládne světu?
Všechno, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných vládců planety, kterými jsou lidé velkých peněz, mezi které patří i nově zvolený prezident USA – miliardář Trump. Současný stav světa je bohužel takový, že veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánují a řídí lidé velkých peněz, a ti to plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Lidé velkých peněz ovlivňují svět tak, aby se zachovaly poměry v nichž budepřetrvávat jejich privilegované postavení. Tito lidé především dbají na to, aby se globálně zachovával stávající nespravedlivý finanční systém. Viz článek “GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM” – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html

pepomat
Návštěvník
pepomat

ZdravIm, a plně souhlasIm s výše napsaným.. Vše je malicherné, malé věci.. Jde jen o to ODVADENI POZORNOSTI, jen o to jde. Oni se chtěji za kazdou cenu udrzet u moci..

Pedro
Návštěvník
Pedro

Nezapomente ze proti globalizaci jde take vyroba pomoci 3D tisku. Aktualne se 3d tisk mimojine pouziva pro vyrobu slozitych soucastek motoru (auta, letadla). Vyroba se diky temto technologiim presouva lokalne. Castecne o tom pise i I. Svihlikova “Prelom” https://www.kosmas.cz/knihy/202133/prelom/

Smith
Návštěvník
Smith

Pane VK, sleduji jak Vaše názory, tak Pjakina…proč je tam pořád ten rozdíl v pohledu na globalizaci…? Děkuji

Margon
Návštěvník
Margon

Pane V.K., mám jednu připomínku, která nicméně staví vaší analýzu zcela na hlavu. Děláte si totiž marné naděje, když tvrdíte, že D..J. Trump je zachráncem země před globalisty. On je totiž jejich kůň. Oni ho prosadili proti vůli elity USA, která evidentně hájí elitářskou politiku USA jako světové mocnosti a tvůrce NWO. Takže Trump jako jejich kůň bude hájit jejich zájmy. Je naivní si myslet, že všechno co říkal před volbami hodlá plnit. Jak se říká, ,,účel světí prostředky” Vám všem, kteří ho pokládáte téměř za Boha hrozí brzké prozření. Cílem globalistů totiž není unipolární svět, ale naopak multipolární. Svět, kde národy budou roztříštěné a rozhádané, bez větší schopnosti prosazovat své zájmy, navíc jak správně uvádíte, bez většího vzdělání a s omezeným IQ. Tzv. ,,tupé ovce”. Teprve tehdy prosadí globalisté své cíle. Donald Trump a jeho zvolení je předehra k tomuto rozkladu. Koneckonců už brzo všichni uvidíme….

Ereinon
Návštěvník
Ereinon

Ok, pokládáte potom EU za globalistický projekt?

smith
Návštěvník
smith

Zcela jistě

Margon
Návštěvník
Margon

Jen si pletete globalisty(GP) a geopolitiky(neocony).To jsou dva zcela odlišné postoje. Tolik k vašemu komentáři…Čas nám ukáže….Kéž byste měl pravdu vy.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Neokonzervy vidím jako elitu americkou pod silným vlivem Izraele, toužící po jednopolárním světě, kterému budou vládnout oni. Vlastní neschopností už tento koncept pochovali, proto musí být vystřídáni a odstaveni.
Trump je podle mě koněm Pentagonu a vojenských zpravodajských služeb – sám by to neustál. Armáda ho podporuje, protože jeho rukama provádí de facto státní převrat – odebírá moc z rukou neocons, kteří by ji dobrovolně nepustili. A schovaná v pozadí provádí zákulisní nátlak na různé lidi, aby se chovali tak jak Pentagon považuje za přínosné pro zájmy USA.
Armáda by se taky nezlobila, kdyby byl svět jednopolární v režii Spojených států, ale vidí, že tou cestou, kterou jdou neocons toho nelze dosáhnout. To by šlo za podmínky splnění původních předpokladů o vojenském úpadku Ruska a ovládnutí jeho mocenských struktur. Vojenský úpadek Ruska se nekoná, jejich hlavní trumf (RVSN) je zcela ready a podpora Putina v Rusku je taková, že na nějakou barevnou revoluci není naděje.
Když se v bordelu nehýbou kšefty, nestačí přetahat postele – je třeba vyměnit pracovnice.
A tak se na Rusko musí jinak a s novými lidmi. Totéž se týká Číny – těžko můžu tlačit na někoho, na kom jsem závislý dodávkami všeho možného, co už si nevyrábím sám a ze dne na den to nedokážu pokrýt.
To je ten návrat ke kořenům Ameriky – je potřeba postavit USA zpátky na vlastní nohy, nebojovat naráz ve všech bitvách na světě a ještě nezakládat nové, neboť to vede ke tříštění sil a nadměrné výrobě nepřátel.
Prostě provést taktický ústup, z neudržitelných pozic se stáhnout na pozice bránitelné, zkonsolidovat vlastní síly a potom to zkusit znovu a lépe.
Tento manévr logicky povede k ústupu USA z dominantní pozice a svět se stane multipolárním. Dle plánů Pentagonu se tak stane dočasně, ostatní by rádi, aby to bylo natrvalo.
To už potom ukáže čas a vývoj, neznámých je příliš mnoho, než aby se dalo predikovat, jak to dopadne.
O USA zas takový strach nemám, ty se z toho dostanou, minimálně ta ozbrojená síla jim jako argument v ruce zůstává, ale co Evropa?
O Evropu by nám mělo jít především. Evropa je rozhádaná, nejednotná, špatně ozbrojená, zevnitř oslabovaná invazivními subtropickými druhy a jejich ochránci.
Příklad Ruska i USA nám ukazuje, že pro efektivní změnu politiky ze sebevraždy na renesanci je třeba vyměnit vrcholovou mocenskou skupinu. Na udržení jednotné Evropy v její dnešní podobě má z velmocí největší zájem Rusko – protože Evropskou civilizaci potřebuje jako partnera. Číňanům a Američanům na tom až tak nezáleží. Reminiscence na minulá staletí zahoďme, teď se hraje nová hra a karty jsou rozdány jinak.
Proto náš prezident prognostik, který si tohle dokázal spočítat také a o něco dříve, dělá to co dělá – aby až nás bude Rusko přebírat se tak nedělo formou ,,nepřátelského převzetí firmy”.
Na příkladu Sýrie je to dobře vidět, že s podporou Ruska je možné se postavit osudu, přichystanému zvenčí. Akorát si nikdo nesmí myslet, že to Rusové vybojují za něj – z toho už vyrostli, to se neosvědčilo.

Pokud se týče globalistů, těm je asi jedno jakým způsobem své globální nadvlády dosáhnou a mají zřejmě svá želízka ve všech ohních a do všech přikládají svá polínka.

smith
Návštěvník
smith

Děkuji za odpověď. V každém případě zvolení Trumpa odstartuje /tedy aspoň doufám/ procesy v EU: volby v Rakousku už za chvíli, ve Francii, Německu, atd. a posléze snad prozřou i lidé u nás…..

Jaris
Návštěvník
Jaris

Predpokladam, ze kdyby chtel Trump splnit sve sliby, musel by si natisknout vlastni penize, jak to kdysi chtel udelat Kennedy. To byl jeden z hlavnich duvodu, proc byl nasilim odstranen.

LCZ
Návštěvník
LCZ

Opravdu revolučním činem by bylo, kdyby Trump založil Federal American National Bank, a všechny státní finanční aktivity převedl do ní…
pak by bylo možné mu vše věřit, ale to by asi nepřežil.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Brilantni! Take to tak vidim pane VK.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Stop globalizaci znamená mínus vývoji politického uspořádání světa a plus pro tzv. “lidi velkých peněz”. V souvislosti s tímto konstatováním je důležité si uvědomit kdo nyní skutečně vládne světu?
Všechno, co zveřejňují média o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných vládců planety, kterými jsou lidé velkých peněz, mezi které patří i nově zvolený prezident USA – miliardář Trump. Současný stav světa je bohužel takový, že veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánují a řídí lidé velkých peněz, a ti to plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Lidé velkých peněz ovlivňují svět tak, aby se zachovaly poměry v nichž bude setrvávat jejich výsadní postavení. Tito lidé především dbají na to, aby se globálně zachovával stávající nespravedlivý finanční systém. Viz článek “GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM” – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html

max
Návštěvník
max

Zajmave informace ale opet Pan VK minul cil. Nezajima se totiz o duchovni uroven problemu globalizace. A vubec duchovni rovinu nezahrnuje do sve prace tudiz mu chybi podstata veci a jen tak naslepo strili a obcas zasahne ten samy cil co analitici ale vic nic .
Zeptejte se sami sebe kdo zpusobil globalizaci? ano kdo a ne ze je to prirozeny vyvoj.
Zeptejte se co z toho maji tyto entity?
Co ziskam znicenim prirody pri vytvareni pnez ktere nasledne vytvareji penize? mj. falesne hodnoty …
Co ziskam zotrocovanim lidi a programovanim jejich mysli aby mi slouzili k ucelu konzumu a pokracovani niceni prirody = sami sebe – kanibalismus
Co ziskam nicenim puvodnich pozdej i geneticky upravenych zivych tvoru na planete >? jejich nad produkci potrebne k nasyceni hladu lidi a 50% spotrebu jidla na nakrmeni zvirat ??
Co ziskam vytvareni utrpeni pro zive tvory podrezavanim jejich krku a ztraty nejjemnejsi zivotni energie navazanou na krev?
Co ziskam nerovnopravnosti mezi muzem a zenou?
Co ziskam zneuzivanim deti , zen a tvorbou porno prumyslu,obchodovani s bilym masem ?
Ritualnimi vrazdy deti ktere konci kanibalismem?
Co ziskam degeneraci rodinnych svazku?
Co ziskam degeneraci muze v roli muze a zeny v roli zeny?
Co ziskam nahrazenim lidi roboty tak abych uspisil rozklad lidske spolecnosti z ktere jsem jeste nestacil udelat vymastene bio-roboty , tovarny na deti ci armadu fanatiku ?
Co ziskam valkami , hladomory ,presunem penez , jidla ,lidi po planete?
Co ziskam nasilnym sjednocenim lidstva pod nabozensky – politickou diktaturu , smychani lidi mezi sebou ?
Co ziskam uplnym vydrancovanim prirody a vyhlazenim lidkse populace?
Svet se obrati do temoty a bude tezke obnovit zemi zpet k zivotu , otevrene vedomi jedince ,narodu ktere jsou toho schopny a citi odpovednost a tizi svedomi za procesy ve vesmiru uz zde nebudou a i kdyby existovali mimo zemi tak uz nebude vhodna pro zivot a nebude tedy stat o ni bojovat… stane se koloniii temnoty ,upadku .
Jde o boj svetla a tmy a na ne napojenych egregoru lidi , kultur ,zivota . Jak svetle tak temne entity pusobi na tento proces a pres sve “posly” prinaseji bud vyssi uroven poznani nebo degeneraci a lide mohou dospet nebo podlehnout. Informacni proudy vesmiru jsou spojeny s nami a my jsme jejich projevem.
Globalizace je jen nazev pro dalsi ideologii procesu destrukce lidi – ne lidmi stejne jako prvky nacismu v trech nabozenstvych ktere temer vyhubily 1/4 sveta a zkolonizovaly kontinenty .
Nenechte se zaslepit povrchnimi clanky ale snazte se napojit na pravdu v sobe , ctete stare knihy od vsemoznych kultur a docilite jako by nahodneho prozreni o co tady jde .Nahody se samozrejme nedeji stejne tak jako neexistuji zazraky.
Globalizace zastavit lze ale ne v teto dobe a mirovou cestou . Jeste neni vyhrano porad jeste muze nekdo zmacknout knoflik a zacit utok pod falesnou vlajkou ,stale je ve hre austarlie ktera se muze stat utocistem pro ty co jim tece do bot . Budou se snazit jakymkoliv zpusobem zpomalit prozreni lidi a valka muze vyvolat chaos na cele leta .Proto ta snaha vyprovokovat Rusko a zatahnout co nejvice lidi do globalniho konfliktu . Stale je na zemi dost prostredku na preziti a rozvoj ,otazkou je jestli je dokazeme ochranit a nebo prejit na vyssi uroven byti – uvedomeni a “globalne pretvorit mysleni lidi na lidske moralni ,cestne ,laskyplne a svobodne jednani. Kdyz uz se tisice let snazi temne entity delat opak tak proc by se nam nemohlo podarit zvitezit ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Pane VK procesy globalizace jsou stale stejne , cil take . Globalizace nemuze zkoncit jen tak.Vzdy bude mit nejaky konec to ano ale zalezi kdo bude vitez a v jakem slova smyslu globalizaci bereme. Globalizace je projevem civilizace ktera se oddaluje od kultury a souzitim s prirodou a take je to dalsi krok po te co nam bylo vnuceno otroctvi a kolonialismus. Je to porad to same akorat pod jinym nazvem … clovek by musel byt slepej aby si toho nevsiml

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Otázka pro redakci: GP= Globalisté? Nebo jak ?
A kam se vytratil “tandem”, a kdo ho řídí?

NoName312
Návštěvník
NoName312

Dobre odpoledne,
za me vyborny clanek s optimistickym nadechem – konecne nectu jen clanku o tom, jak jsme vsichni v roli statistu a pracovat clovek muze tak maximalne na sobe a ze nic jineho ovlivnit nemuze. Jak je videt tak muze. Ja tomuto smeru maximalne fandim a v kouktu duse mam nadeji, jen si clovek musi dat pozor aby jeho vnimani nebylo spise “prani otce myslenky”. Jinak za mne Mr. Trump urcite antiglobalista se vsim vsudy. Doufam, ze i Evropa se vzpamatuje drive, nez bude pozde. Chtel bych verit take v nase probuzeni, odtzeni od dnes uz opravdu diktatu EU a dockani se samostatne narodni politiky s durazem na neutralitu, spolupraci se sousedy – hlaven V4, Rakousko, Slovinsko atd a velmi obezretny postoj k Nemecku, ktere se stava casovanou bombou.

S pozdravem
NoName312

Lostris
Návštěvník
Lostris

K Rakousku jako k sousedovi bych zaujala neméně obezřetný postoj jako k Německu. Rakousko má zájem o vstup do V4 a tím by nastal konec V4 neb právě přes Rakousko silně infikované islámem by se tato ideologie dostala dovnitř do V4 . S Rakouskem pevně uzavřenou hranici a pak teprve dobré sousedské vztahy

Amus
Návštěvník
Amus

Naprostý souhlas, s Německem i Rakouskem uzavřené hranice, pokud nebudou řešit svoji islámskou pátou kolonu. Příliš mnoho muslimů.

4321
Návštěvník
4321

Museli by islám ze svého území nejdříve vyhnat, pak by Rakousko bylo pro V4 přínosem. Jinak ale rakušany dříve v žádném případě do V4 nepřijímat.

Kurt Müller
Návštěvník
Kurt Müller

Pozdě, ani globalizaci, ani úpadek všeho – společnosti, morálky, přírody, základních životních zdrojů voda, vzduch, půda, nerostné suroviny nelze zastavit. Hranice udržitelného rozvoje byly dávno překročeny. Nyní se můžeme jen dohadovat, kdy nastane konec. Žel, málo lidí si uvědomuje, že za tím vším je duchovní mocnost. Dějiny tohoto světa sice se snaží řídit lidé vedení satanem, ale rovněž ani oni si neuvědomují, komu slouží. Poslední slovo v lidských dějinách bude mít Bůh. To nebude ALlah, ani Buddha, ani Krišna, ani jiný pohanský bůžek nebo démon, ale Bůh stvořitel a jeho Syn Ježíš Kristus. Lidé probuďte se, dokud je ještě čas.

Milan Vávra
Návštěvník
Milan Vávra

Vážený pane VK píšete že “Valerij Pjakin v předposledním pořadu své analytické talk-show hovořil o tom, že globalizace není v krizi, že v krizi jsou pouze řídící procesy globalizace…” a že se mýlil. Podle vás je globalizace chybný koncept projekt selhal atd. atd.
Ve vší úctě k Vám, z toho co tu píšete mi je jasné, že jste Pjakina vůbec nepochopil.
Vy totiž patrně asi nevíte co je vlastně cílem globalistů a jak fungují. Dejte si prosím tu práci a nastudujte si to. Materiály jsou k dispozici na http://leva-net.webnode.cz/
Napovím: jeden zásadní cíl globalistů tj. odstavení USA od vysávání planetárních zdrojů se momentálně daří. Krizi řídícího procesu však zažívají už déle ve směru k Rusku, ale s tim zatím nemají takový problém jelikož aktuální zájmy obou jsou společné. V žádném případě však nezažívají krizi jako takovou či definitivní konec jak mnozí s jásotem prohlašují. Také přesun řídících procesů do Číny ještě zdaleka není ukončen.
Globalizace půjde dál, ale v jiné formě než to plánoval vnitřní prediktor USA, který s globalisty (GP) nemá pranic společného!
Proto není na místě být rozjařeným optimistou po Trumpovém vítězství.
Jediné + je to že se nám dost radikálně snížily šance nukleárního ohně.
Hezký den!

Amus
Návštěvník
Amus

Obávám se, že islamizace Evropy bude pokračovat, ale pomaleji a potají. On stačí jakýkoliv počet muslimů a porodnost jejich výrobních strojů už se postará o pokračování islamizace zneužitím demokratických procesů v Evropě a další islamizace pak bude pouze otázkou času.

anjelita I. stupně
Návštěvník
anjelita I. stupně

Nevím jak se vymáčknout. VK určitě má obrovské znalosti a zkušenosti. Jeho pohled je však jen jako určitá vrstva pohledu na to, jak jevy interpretovat. Pan VK vidí “globalisty” a pak nějaké vyšší struktury řízení (k tomu ještě slíbil článek). Pjakin mluví o globalistech ve smyslu nejvyšší úrovně globálního řízení. O globalistech spojených (spíše) s neokony a demokraty mluví jako o “americké elitě”, i když i to může být zavádějící, protože tato elita není nijak pronárodní, když způsobila obrovské chudnutí střední třídy v USA. Např. Séroš je pro VK globalista nebo není? Jak jsem to pochopil, tak se jedná jenom o jednu vrstu pyramidy, která není úplně nejvýše a je zřejmě určena k začištění (oblíbený pojem prof. Pjakina). Tedy pokud Trump bojuje proti “globalistům” úrovně Séroše, pak má VK samozřejmě pravdu, ovšem toto vše se děje s vědomím nejvyššího globální řízení (patrně, jistě to nevím). A rok 2008 – hypotéční krize, vůbec nebyla náhodný proces, resp. jen prostý následek “krize” globalizace, ale uměle vyvolaný proces. Můj příspěvěk se mi nelíbí, ale už nemám čas to vylepšovat.