Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako...

Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako spojenců ve věci migrační krize! Chystá se po církevních restitucích další kauf?

Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako spojenců ve věci migrační krize! Chystá se po církevních restitucích další kauf?

Zoufalství má mnoho podob a jak se zdá, premiér české vlády Bohuslav Sobotka opět zašel dále, než mnozí voliči ČSSD budou ochotni překousnout. V rozhovoru pro Novinky.cz [1] totiž zdůraznil potřebu spolupráce se Sudetskými Němci, aby blíže nespecifikovaným způsobem pomohli Česku ve věci lobování českých zájmů v Berlíně. Už minulý víkend totiž český “kulturminister” Herr Daniel Herman von KDU-ČSL vystoupil na sjezdu Sudetoněmecké strany v Norimberku [2], kde ocenil skutečnost, že se Sudetští Němci ve stanovách své strany vzdali majetkových nároků na územích bývalých Sudet v Československu.

576111_big.jpg
Daniel Herman (KDU-ČSL) na sjezdu Sudetských Němců v Norimberku.

Bohuslav Sobotka nyní přispěchal s oceněním takového přístupu a uvedl, že česká vláda se snaží najít u Sudetoněmeckého Landsmančaftu podporu ve věci migrační krize a tezí, které prosazuje česká vláda pod vedením Bohuslava Sobotky. To znamená odpor vůči povinným kvótám. Do značné míry mi ale uniká, proč ve snaze o nemožné se česká vláda dopouští něčeho, co by se dalo snadno označit za jakési doprošování u Sudeťáků. Znamená to snad, že vláda Bohuslava Sobotky nemá v Berlíně žádné slovo a žádnou váhu? Nikdo českou vládu v Berlíně neposlouchá, neslyší na české námitky? Pokud je to tak, potom to znamená, že česká vláda je slabá. A pokud je slabá, tak doprošování se o pomoc u Sudetoněmeckého Landsmančaftu se dá rovnou označit za nehorázné šílenství.

Proti Angele se Sudeťáky?

Nikdo si přece nemůže myslet, že když vláda Bohuslava Sobotky nenajde slyšení u Angely Merkel přímo, že se jí dostane vyslyšení přes pomoc sudetských lobbistů, ne? A pokud by to i byla pravda a Sudeťáci by měli moc změnit multikulti éthos politiky Angely Merkel, tak potom tady vyvstává otázka, co za to bude Landsmančaft chtít? Na nějakou “gratispolitik” tady opravdu nevěřím a mám nepříjemný pocit, že lidovecký ministr s teologickými kořeny Herman zadělal na obrovský průser. Tady se zřejmě hraje o jakási gesta smíření, na jejichž konci budou sice majetkové požadavky neplatné, ale otevřou se dveře pro tzv. odškodnění Sudetských Němců. A tady pozor.

seehofer-posselt-herman-100~_v-img__16__9__xl_-d31c35f8186ebeb80b0cd843a7c267a0e0c81647.jpg
Daniel Herman sedí hned vedle po pravé ruce Berndta Posselta.

Tady v Německu se hovoří o této variantě mezi Sudetskými Němci jako o “partnerském vyrovnání”, kdy sice Sudeťáci nedostanou zpátky své nemovité majetky a pozemky v Sudetech, ale podle již existujícího modelu českých církevních restitucí by mohli uplatnit finanční nárok na kompenzaci, a to z titulu deklarace o “konečném vyrovnání”, o kterém Posselt hovořil už před 3 lety. Tyhle námluvy ministra a teologa Hermana, kdy přijede na sjezd Landsmančaftu do Norimberku a kdy premiér ČR hovoří o spolupráci se Sudetskými Němci, mi připadají šílené a znamená to, že se otevírají cesty k velkému kšeftu, sudetským restitucím! Prosadit něco takového u voličů ČSSD a KDU-ČSL si ale nedovedu představit. Situace, kdy by ze státního rozpočtu musely být vyplaceny “sudetské restituce”, by asi vyvolala obrovský odpor mezi veřejností.

Chystají se “sudetské restituce” pod dohledem teologa Hermana?

Můžeme si však představit, že pokud by to bylo vyváženo “pomocí” ze strany Sudetských Němců ve věci tlaku na Angelu Merkel, která by potom couvla z povinných kvót na migranty, tak by se mohlo stát, že část české veřejnosti by na takový “kauf” mohla přistoupit. Není mi ale úplně jasné, jaké jiné řešení by mělo nastat ve věci migrantů. Migranti do Evropy musí být nasunuti, protože je to plán NWO a pokud by Sobotkova vláda tlačila na Angelu Merkel skrze Sudetské Němce, asi by to nebylo kvitováno s povděkem elit. Dokonce bychom se mohli dočkat další kauzy pádu premiéra ve stylu Petra Nečase. Těch plukovníků a státních zástupců v ČR připravených rozrazit za pomoci policie dveře u Strakovy akademie je opravdu dost.

KOT351481_a_herman2.JPG
Daniel Herman z dřívější doby

Pan Bohuslav Sobotka měl jistý problém se svými emailem, o to více se děsím, že teď se snaží ve spolupráci s ministrem kultury hrát vysokou hru se Sudetoněmeckým Landsmančaftem. Jak na to zareaguje Angela Merkel? Co když se urazí, že jí Bohuslav Sobotka chce obejít, resp. “zlobbovat” skrze Sudeťáky a jejich vliv v Berlíně, který mimochodem je zcela zanedbatelný, na rozdíl od vlivu na Bavorsko a tamní zemskou vládu, kterou mají pod palcem prakticky neuvěřitelným způsobem, a to desítky let. Má vůbec Bohuslav Sobotka vlastního bezpečnostního poradce? Co když Herman v Norimberku něco slíbil, co neměl? Předpokládám, že ministr kultury Herman má bezpečnostní prověrku, ale v tom případě nerozumím, jak může přijmout pozvání na Sudetoněmecký sněm v Norimberku.

Sudetští Němci se myšlenek na odškodnění nikdy nevzdali!

Sudetští Němci jsou vesměs silně anti-multikulti a proti-migračně naladění. Zejména ta starší část jejich členského spektra, která má celý Landsmančaft pod palcem. Takže chápu ten prvoplánový postoj využit jejich vlivu v Německu a vydupat s jejich pomocí korekci pro-migračního kurzu vlády Angely Merkel. Ale jakkoliv tento nápad může znít zajímavě, na jeho konci bude zrada českých zájmů. Jinak to ani být nemůže. Aby bylo jasné, Landsmančaft se vzdal ve svých stanovách nároků na majetky, ale druhá část odpůrců toto napadla u německých soudů, že změna stanov byla protiprávní a porušila práva garantována Lisabonskou smlouvu. Soud v Mnichově žalobě vyhověl a v lednu tohoto roku změnu stanov zrušil [3]. I kdyby však změna stanov zůstala v platnosti, Sudetští Němci se ve stanovách ničeho nevzdali, protože tam umístili výrok okopírovaný z Lisabonské smlouvy, což byla de facto ještě horší varianta pro Česko. Dali tam totiž toto ustanovení:

Sudetoněmecký landsmančaft bude usilovat o takové národní a státní uspořádání, které garantuje dodržování lidských práv, práva na domov a sebeurčení národů a národních skupin a vylučuje vyhánění, genocidu a protiprávní vyvlastňování majetku.

Jak je vidět, Lisabonská smlouva je šikovný kus papíru. A tady se dostáváme opět k Václavu Klausovi. Určitě pamatujete, jak varoval před podpisem Lisabonu, že některé úseky LS ohledně lidských práv by mohly otevřít cesty k majetkovým a dalším nárokům Sudetských Němců. No vida, a už je to tady. Soud v Mnichově sice změny stanov zrušil, ale i kdyby si landsmančaft změnil stanovy napodruhé a lépe, tak zkrátka bude všechno právně v souladu s Lisabonem. A to je moc špatná zpráva pro ČR. Tudíž se ptám, kde premiér Sobotka bere jistotu, že se Sudetští Němci něčeho kdy vzdali?

4-P201605150208401.jpeg
Český ministr kultury na čestném místě vedle Berndta Posselta.

Klausův podpis Lisabonu, který byl nakonec vynucen hrozbami a vyhrožováním o obvinění z velezrady, kdyby nepodepsal, se nyní ukazuje jako jazýček na vahách, jestli celá kauza “vzdání se nároku na majetky” neskončí u evropských soudů pro lidská práva. Nezanedbatelná část sudetských Němců ostře změnu stanov kritizovala a soud jim dal nakonec za pravdu, proto se doslova děsím výroků a postojů Bohuslava Sobotky, že prý dochází k nějaké normalizaci vztahů s Landsmančaftem. Proboha, k jaké normalizaci? Tohle je opravdu nebezpečné lhaní si do kapsy a pokud se na tom podílí lidovec, tak mně to nepřekvapí, protože ti jsou schopni všeho a jejich voliči jim to akceptují (s výjimkou holportu Miroslava Kalouska jít do vlády s J. Paroubkem za podpory komunistů), ale že něco takového budou tolerovat voliči ČSSD se svými sociálně orientovanými postoji, to je naprosté šílenství.

961297210-sudetendeutscher-2016-tschechien-dxfT3tCjoNG.jpg
Závěrečné pozdravy…

V celé Evropě se mění politický éthos, mění se parlamenty, mění se prezidenti a v tomto procesu, který spustila migrační krize, nebude žádná země ušetřena politických změn. Není možné se tvářit, že Česko uprostřed Evropy je izolovaná země, kde se nic neděje. Problém je v tom, že když budou všechny země okolo v kolotoči politických změn, tak Česko bude semleto úplně stejně, jako bylo semleto Československo v roce 1989, kdy komunistický režim si myslel do poslední chvíle, že proces demise SSSR ve Východní Evropě ustojí. Neustál. Stejnou chybu dnes dělá Bohuslav Sobotka a jeho vláda. Myslí si, že když v okolních zemích se bourají systémy, politické skladby parlamentů, křesla prezidentů, že Česko bude tohoto procesu ušetřeno. Nebude. Pouze třeba dojde na Česko řada až na konci, ale vyhnout se tomuto procesu nemůže. Během boje o záchranu pozic ale může současná vláda napáchat mnoho škod. A podlézání Sudetoněmeckému Landsmančaftu mezi takové škody bude patřit zcela určitě.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Ja1
Návštěvník
Ja1

Nemohl by už někdo nakopat toho syčáka tam , kam by si to zasloužil a odstavit ho tam , kde nebude moci vlastizrádně škodit?

Donda sprtspudlak
Návštěvník
Donda sprtspudlak

Neskutečné se stalo skutečností-za ČR sedí (ministr kultury,na co???)vedle lands-manšaftu jakýsi Herman.Ta nejhorší partaj KDU-ČSL kope za druhou stranu,to je spolek vlastizrádců non plus ultra.Vzhledem k tomuto počínání v této čtvrté říši skopčáků,uvažujeme celá naše rodina prodat dům i s pozemkem a prchnout do Ruské federace,dokud je čas.
Přátelé to není vláda naší země,to je nejhorší proradná garnitura co jsem kdy zažil.Fan klub koulí mohameda,střihnutý pýchou nebývalých rozměrů,nadutostí,hloupostí,vychcaností kde ve svých pochodech skrývají maniakální sklony.Sluníčkové smažky,asociálové nejhoršího stupně,neziskovky,buzeranti,pedofilové,zoofilové,prasáci s požehnáním Vatikánu,Trilaterální komise,Římský klub,Bilderberg,všichni jen pletichaří jak to zkomponýrovat,aby se uskutečnil plán NWO.
A to ještě nemám stařecký nihilismus = všechno stojí za hovno!

Norbert
Návštěvník
Norbert

Je na každém z nás, aby pomohl tomu udělat přítrž. Blíží se volby. Tam můžeme (ještě zatím) socanům spočítat všechny nesplněné sliby, reinstalaci husákovské normalizace, které jsme svědky a poslat je po zásluze živořit za stranou modré straky. Můžeme se zbavit připlešatělého Sralbotky, co opovrhuje přáním občanů o referendu o vystoupení z EU, zatímco stojí v devótním předklonu před merkelovskou zadnicí. Prodejného kariéristy Zadolárka s jeho válečnictvím, protekčního amerického frocka Dienstbíra a jeho žlučovitých výpadů proti českým zájmům. Prznitelky našeho školství s její inkluzí. A dalších, co se podíleli na prolamování našich ústavních práv, počínaje nedotknutelností obydlí. Na neustále se zvyšující kriminalizaci občanů pro banální přestupky a nesmyslně drakonické tresty. Na plíživé instalací policejního státu. Ze situace, do níž nás zavlekla vládnoucí věrchuška, není jiné východisko, než urychlené vystoupení z EU. Není čeho litovat, bruselský moloch už dávno přestal být Unií, kam jsme v přehnaně naivní víře vstupovali, ale stal se žalářem národů. A opět pod německou kuratelou. Každý musí uvážit, zda je za iluzorní příslib přidání pár korun k platu či důchodu ochoten prodat svoji svobodu a navléct si chomout bruselského nevolníka. Strany, co mají vystoupení z EU dlouhodobě ve svém programu u

Holy
Návštěvník
Holy

Oni si mysli, ze kdyz jim prosel tunel s cirkevnimi restitucemi a nyni jim vysychaji penezovody, ze sudetske restituce projdou tez a bude zase na spinavou politiku bankrotaru. Nezapominejte na slova prezidenta Benese o dekretech a se vsemi, kteri rozvratili republiku a nyni usiluji o jejich zruseni jednete podle jeho doporuceni!!!
https://www.facebook.com/narodnidemokracie/posts/568839403287547:0
https://www.facebook.com/narodnidemokracie/posts/568840559954098:0

Za vlastizradu byl vzdy trest nejvyssi!!! Pravdou, treba proti vsem!

Svoboda
Návštěvník
Svoboda

Herman mezi svými. Vždyť už i tu ručku nesměle zvedá na pozdrav. Kdy svolá sjezd svých v Praze ???

kolbih
Návštěvník
kolbih

Toho xinda hermanovic když vidím je mi na blití.

HIFI
Návštěvník
HIFI

Jestlipak pojede příště zástupce vlády taky na spolek bavorských zahrádkářů?Mohli by p.Sobotkovi také pomoci z řešením uprchlické krize .
A jistě uznáte,že her Herman,je ten správný reprezentant.Za tím řečnickým pultíkem mu chyběl už jen alespoň malí malinký knírek.

Bonďa
Návštěvník
Bonďa

Pan Sobotka dělá politiku proti českému a slovenskému národu.Stydím se za takového premiéra.

Lenka
Návštěvník
Lenka

stydět se nestačí, je třeba udělat něco pro to, aby tam byl někdo, kdo škodit nebude!

Občan
Návštěvník
Občan

Více takových odvážných!
Předseda Českého Svazu Bojovníků za Svobodu dělá ČEST své funkci:
http://www.novinky.cz/domaci/404275-vodicka-sebral-jsem-odvahu-a-rekl-co-si-o-uprchlicich-mysli-cely-narod.html
A nejen o uprchlících.

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Chybí nám pořádní chlapy. Měla by se změnit hymna, nezpívat ,,Kde domov můj”, ale,, budem bránit naši zem proti všemu, proti všem”. Pokud by se nějak debilům mělo ještě něco vracet, tak se přidá i spekulant Polák. Ten taky má prsty v lynčování Českého národa. Pokud přijde někdo, k mým dveřím, že chce něco vrátit. Já mu to vrátím i s úroky za posledních 71 let.
Buďme hrdým národem a nic už nikomu nevracejme. Církev nebo Sudeťák je to stejná banda.
Pan Her-man ať jde se svou kápí do pr…e. Jeho fotka v rouše nějaké sekty vyznívá v mích očích jako kolaborace s nepřítelem státu. Kolik takových ichtylů ještě vyleze, všichni parazitují na republice