Suchoj Su-25 AČR a dechberoucí letové záběry dokazující, že tenhle stroj je...

Suchoj Su-25 AČR a dechberoucí letové záběry dokazující, že tenhle stroj je opravdu schopen sestřelit Boeing 777!

Televizní záběry ČT z leteckého dne ukazují letové charakteristiky stroje Su-25 a zároveň i vyvrací tvrzení, že stroj nemá schopnosti k sestřelení dopravního letadla v 10 tisíci metrech. Maximální rychlost Su-25 je 975 km/h, cestovní rychlost Boeingu 777 je 905 km/h. Takže tvrzení, že Suchoj Su-25 by Boeing 777 nedohnal, je lživé. A další tvrzení, že se Su-25 do 10 kilometrů nedostane, vyvrací samotní Ukrajinci na svém webu, kde praktický dostup svých Su-25 udávají podle “ruských” tradic neurčitosti od 7,000 do 10,000 metrů [1], což je navíc ne-maximální letový dostup. Su-25 bez podvěšené výzbroje na videu se chová jako lehká čistokrevná stíhačka s obrovským předimenzovaným tahem, tlačená dvojící mohutných proudových motorů Tumansky R-195 [2]. Wikipedii, která tvrdí cosi o 7,000 metrech dostupu, můžete zahodit. V kontrastu s tím stojí i tento proti-ruský propagandistický članek na serveru Echo24 [3], který se snaží nebohým čtenářům vsugerovat, že SU-25 je pomalu dýchavičný dvojplošník, který ma co dělat, aby se udržel ve vzduchu v 7,000 metrech.

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Slayko
Návštěvník
Slayko

Vzdyt je to jedno, Treba strela R-77 Střelu lze odpalovat z širokém rozsahu výšek od 200 až 30 000 metrů na cíle letící ve výšce 20 až 30 000 metrů, přičemž výškový rozdíl mezi letounem-nosičem a cílem by neměl překročit 10 km.

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

Co je na techto zaberech dechberouciho? Obrneny letoun provadi prizemni akrobacii v nevelke rychlosti. Tohle dovede i L39 a i starsi L29. Dokonce i pozdni vrtulove letouny jako A1 Skyraider by se manevrum Su 25 z tohoto videa vyrovnaly.

Karel
Návštěvník
Karel

❓ Škoda že na netu je tolik stránek tématicky zaměřených na vojenská letadla. Při troše snahy by zvídavý čtenář zjistil, že je to otázka výzbroje a elektronických systémů stroje a ne dostupu a rychlosti. To, že je SU25 obratné je asi evidentní, když je to bitevník určený k ničení mobilních obrněných cílů a letovou obálkou v režimu kopírování terénu. Ach jo kluci, zase jsme objevili Ameriku.???

Mirek
Návštěvník
Moyo
Návštěvník
Moyo

Ty voe, tak to je síla. Normálně mi u toho spadla brada. To není bitevník ale stíhačka jako vyšitá. Je vidět, že když je to letadlo odlehčený od výzbroje pod křídly, tak má obrovský přebytek motorového výkonu. A co jsem se díval na letecký sajty, tak všude uvádějí maximální dostup 10,000 až 11,000 metrů bez výzbroje, takže to tvrzení na iDnesu co psali, že Su-25 se do 10 kilometrů nemůže fakticky dostat, je úplně mimo. Díky za tohle video!

pan P
Návštěvník
pan P

Dejme tomu ze vystoupate s timto strojem bez vyzbroje tak vysoko, ale cim pak budete sestrelovat? Ten clanek na echo24 me prijde obektivni…

TSq
Návštěvník

Základní výzbroj je kanon a nejde oddělat, je natvrdo, jinak SUčko vyjede do hravě do12km, byť nemá přetlakovou kabinu, stačí skafandr pro pilota.

Jarda
Návštěvník
Jarda

a jak ten kanon čistěj a opravujou ??? – daj stihačku do svěráku, pičus?