Strykery doprovází lehká radiace? Vláda ČR neměla možnost průjezdu konvoje zabránit, ani...

Strykery doprovází lehká radiace? Vláda ČR neměla možnost průjezdu konvoje zabránit, ani kdyby chtěla. O plánu se dozvěděla až jako poslední. Vítání zbraní dětmi připomíná propagandu Hitlerjugend!

Strykery doprovází lehká radiace? Vláda ČR neměla možnost průjezdu konvoje zabránit, ani kdyby chtěla. O plánu se dozvěděla až jako poslední. Vítání zbraní dětmi připomíná propagandu Hitlerjugend!

O nás bez nás. Tak by se dala nazvat situace, která předcházela dnešnímu vstupu amerických vojsk na území České republiky. Jak naší redakci sdělil důvěrný zdroj z okolí vlády, o přejezdu amerických vojsk přes Českou republiku bylo rozhodnuto již v polovině února a tato skutečnost byla české vládě oznámena vojenskou nótou z velení Severoatlantické aliance v Bruselu. Zděšení, které zavládlo na úřadu vlády, by se dalo nejlépe vystihnout slovem “panika”. Narychlo připravené schválení ze strany vlády, bez účasti parlamentu a bez projednání bezpečnostním výborem, mělo zamaskovat naprostou zoufalost a bezzubost české vlády ve věci garance suverenity českého území.

Ubermacht und Drang Nach Osten!

Česká média vykreslují americká vojska, která přinesla jen v Iráku smrt stovkám tisíc civilistů, jako vojska vyšší moci, nadřazeného zájmu naší vlasti, doslova hotový “ubermacht” a “lebensborn”. Ale mnohem více by mělo občany zajímat, jaké postoje a názory zůstávají v hlavách mnoha českých občanů. Doslova mne vyděsil názor pana Adamuse z Klubu vojenské historie v Ostravě, který uvedl pro server Novinky [1].

[FOTO] “Vztah dětí ke zbraním, moci naší strany a lidu musí být pěstován a vštěpován při každé příležitosti, při každé vojenské přehlídce, při každém vytažení naší vlajky na stožár. Protože už nikdy v budoucnosti tito naši následníci nebudou mít takovou lásku ke zbraním a válce za spravedlnost jakou mají dnes jako děti…  J. Goebbels, Volkischer Beobachter, 1937”

Pan Adamus přiznal, že z lidí, kteří proti konvoji protestují, mu je smutno. „Protože přeci jenom jsou to naši spojenci, a to co předvádí část naší populace, to je ostuda pro náš stát. Ti lidé by se měli nad sebou zamyslet a uvědomit si, na které straně stojí naše republika,“ řekl.

A přesně tento postoj vystihuje českou národní povahu, díky které naší zemi okupovalo až tolik vojsk. Chápete ten problém českého národa? Pořád hledáme, na čí stranu se přidáme. Komu máme lézt do zadnice, komu máme poklonkovat a na koho se máme spoléhat s obranou vlastní země. Jak je možné, že nás tolik baví stavět se do role figurky, jednou černé, jindy zase bílé? Proč nemůžeme mít zemi a vládu, která je suverénní a nepřiklání se na stranu nikoho? V Rakousku, se kterým máme historicky spjatou historii, to jde. Ve Švýcarsku to jde. Proč ale Češi, kteří zažili už tolik selhání vojenských aliancí, které nám nepomohly, anebo rovnou nás okupovaly, stále musí dokola a dokola opakovat stejné chyby?

[VIDEO] Jak vypadala indoktrinace Varšavskou smlouvou? Aneb najděte alespoň jeden rozdíl s dnešním NATO…

NATO provádí nejagresivnější politiku od II. sv. války. Politiku, která by už dávno přerostla v ozbrojený konflikt s Ruskem, pokud by u moci v Moskvě byl nějaký jiný prezident (generální tajemník) starého sovětského střihu. Česká politická reprezentace neustále hovoří o bezpečnosti, ale přitom ta samá reprezentace se zasadila o likvidaci ozbrojených sil naší země za posledních 25 let. Kde je smysl toho, že nejprve se o obranu země připravíme a poté se musíme spoléhat na cizí armádu, aby nás ochránila?

Země, která nikdy neměla hrdiny v pravý čas

Když jsem dnes viděl propagandistické záběry vojáků, jak berou do náručí malé české děti, připomnělo mi to podobné záběry spanilé jízdy Wehrmachtu z 15. března 1939. I tehdy němečtí vojáci uspořádali na Zbraslavi, v Jihlavě, v Olomouci, v Brně a v dalších městech vojenské přehlídky, vojáci se fotografovali s dětmi na tancích a všeobecné lidové veselí bylo podtrženo sugestivním hlasem redaktora filmového týdeníku, který oznamoval “přátelské spjetí lidu s německou brannou mocí”.

[FOTO] Když demokracie umře, na jejím hrobě začnou pochodovat boty vojáků. Když není mír, začnou politici hovořit o bezpečnosti a obraně. Když není bezpečnost, přijde ohrožení. A hned potom válka… (Emil Hácha)

Česko je rozkradená země, která za posledních 25 let přišla o veškerý svůj národní majetek. Žádná jiná země ve Střední Evropě není více ožebračená, než ČR. Naší zemi nepatří už ani vodní zdroje. Nepatří nám pozemky, lesy, zámky, orná půda. Ale úplně to první, co počátkem 90. let bylo nutné udělat, aby naší zemi mohli zahraniční investoři a cizí banky převzít, to byla likvidace naší armády, která jako jediná by mohla rozkradení naší republiky zabránit. Ze čtvrt miliónové armády s mohutnou válečnou výzbrojí zbyl dnes pazneht, ohořelé a ohlodané torzo v podobě expedičního asistenčního sboru pro potřeby americké armády. To i ti Sověti nám nechali větší armádu během fungování Varšavské smlouvy.

Pokrytectví vlády ČR, které spočívá v přenášení obrany naší vlasti na cizí vojenské těleso, tedy NATO, je zlovolná taktika, která naší zemi činí maximálně zranitelnou. Nemáme sílu na odpor. Nemyslím tím sílu na odpor vůči nepříteli, ale ani na odpor vůči spojencům.

Přehlídka dragounů zahalená do závoje s radiací?

Jeden z našich čtenářů (který je bývalým zaměstnancem JE Dukovany) dnes “vítal” americký konvoj na přechodu v Náchodě svým dozimetrem. Při průjezdu jednoho ze Strykerů zaznamenal zvýšenou radiaci. Je to potvrzení toho, že americké stroje převáží anebo nedávno na cvičení používaly munici s ochuzeným uranem. Jak je možné, že stroje neprošly při vstupu do republiky radiační detekcí? Americká armáda používá běžně tuto munici, např. irácká Faludža je dodnes natolik radioaktivní, že některé čtvrti jsou dosud neobyvatelné. To je pozůstatek mohutné ofenzivy americké armády z let 2003 až 2004, které se účastnilo také mnoho Strykerů.

Náš informační zdroj z generálního štábu AČR nám dnes situaci komentoval: “To je pro mne nová informace. Měřit jejich stroje na radiaci by možné bylo, ale bylo by to projevem nedůvěry. Nemyslím, že k tomu dojde. Kdyby americký konvoj převážel třeba i jaderné hlavice, my to nemáme jak zastavit, protože to oni (Američané) můžou. V rámci platných smluv o přesunech vojsk amerických ozbrojených sil v Evropě my nemáme oprávnění přesun jejich techniky blokovat, musí nás jen informovat. Američané na Baltu myslím cvičili s municí s ochuzeným uranem, takže nějakou reziduální radiaci ty stroje vykazovat mohou, ale moc to nebude, každopádně děti by němely mít ke strojům přístup, protože si můžou třeba olíznout prsty potom, co se dotkly části transportéru, kde můžou být zachycená rezidua po použité munici s ochuzeným uranem během cvičných střeleb a nikdo neví, co to udělá s organismem…”

Redakce AE News nemá důvod předpokládat, že by vozy Stryker představovaly nějaké zdravotní riziko pro občany v ČR, ale obecně platí, že ty vojenské vozy prošly operacemi i v Iráku a určitá zvýšená radiace u některých strojů může pocházet ještě z doby, kdy ty vozy sloužily tam. Americká armáda v Iráku použila za dobu svého působení více než 300,000 nábojů s ochuzeným uranem [2] a reziduální zbytky na povrchu vozů přetrvávají i více než 30 let. Zvýšenou radiaci tak mohou některé vozy Stryker vykazovat, ale zdraví by to nemělo ohrozit.

[FOTO] Vozy Stryker na ulici v irácké Faludži

Vítání zbraní dětmi a jejich rodiči je projevem nezodpovědnosti, ale také národní neuvědomělosti. Česko nemůže přežít jako národ, který se bude stavět na jednu nebo druhou stranu dvou velmocí. Česko nikdy nebylo zemí dobyvatelů, na rozdíl od Poláků a jejich dobyvatelských knížat. Na rozdíl od Němců nebo Francouzů, nebo od Britů. Naše budoucnost je založena na podobné mentalitě, jakou mají Rakušané, kteří mají prakticky totožnou povahu jako Češi.

Česko by mělo být neutrálním mostem mezi východem a západem. Je to přesně ta pozice, která jako jediná nám zajistí bezpečnost a prosperitu. Nicméně k prosazení takové vize je nutné změnit vládu, režim u moci, ale hlavně a především myšlení občanů. Nelze se divit, že nás čas od času někdo okupuje, když si čas od času vybíráme stranu, na kterou se přidáme. Tyto výběry mají a budou vždy mít ale jenom jeden konec, ten špatný. Konec v podobě konfrontace, okupace anebo války. Copak jsme se nepoučili? Nestačilo nám spojenectví s Francií a Británií ve 30. letech a následná zrada? Nestačila okupace 1939 a éra Protektorátu? Nestačila okupace v roce 1968? Mír se nedá zajistit vojenskými přehlídkami. Řekněte to svým dětem a všem těm občanům, kteří vítají americké zbraně podobně jako ty německé v roce 1939.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
PADRE
Návštěvník
PADRE

Já byl vítat a rád v Bohumíně a odpůrce jsem tam neviděl ani jednoho lidi přišli rádi a sami a čekali i když bylo zima takže s tímto rusáky placeným článkem můžeš ty pseudoredaktore vlezt rusákům hluboko do řiti a už tam zůstaň 🙂

Žasnoucí
Návštěvník
Žasnoucí

Mluvíte mi z duše – české ovce ze sebe nechají dělat dobrovolně onuci a dobře jim tak. Hlavně, aby nebyla ostuda. Akorát, že právě tímhle přístupem jsme stejně celýmu světu pro smích.

Pozorovatelka
Autor

Adam B. Bartoš vysvětloval svůj protest na Policii

Pozorovatelka
Autor

Jiný odkaz i se záznamem z policejního výslechu ještě jednou:
http://www.stalo-se.cz/?p=24710

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

VK, pěkný článek, děkuji. Postavit se na vlastní nohy a rozhodovat sám o sobě – to je přesně ono. A máte naprostou pravdu, že to začíná už u každého jednotlivce. Vždyť kolik lidí má neustále potřebu mít někoho za zadkem, o někoho se opírat, na někoho spoléhat? Dokud lidi neseberou odvahu a nebudou si věřit natolik, aby neměli potřebu se za někoho schovávat, tak se nic nezlepší. A tohle stání na vlastních nohou a rozhodnutí si své věci vyřešit sami je dnes a v budoucnu dost možná mnohem důležitější, než se zdá. Respekt, důvěra a sebedůvěra, v tom je klíč. Někdo by doplnil asi ještě láska.

Lojza
Návštěvník
Lojza

Česko se samo, nebo za čísi skryté pomoci zbavilo vlastní armády, aby se mohlo vrhnout do otevřené náruče NATO. Dobrovolně, nebo úmyslně jsme si nechali rozebrat hospodářství a majetky státu, čímž jsme se stali závislými na EU a bez jejího svolení si nemůžeme ani prdnout. Jestli se nám někdy podaří z tohoto marastu vyhrabat, tak to bude zázrak a důkaz toho, že Bůh existuje.

rudá záře
Návštěvník
rudá záře

Naprosto souhlasím s VK. Bohužel,máte naprostou pravdu! Bylo mi smutno z chování příznivců konvoje vůči protestujícím. Média opět nezklamala a zcela záměrně nezabírala protestující ale jen “údajnou vítající většinu”.I když nám každou hodinu opakovaly tytéž záběry, myslím,že počty vítajících nebyly tak závratné. Většina lidí,kteří jsou proti seděla doma a ignorovala tento cirkus, což považuji za rozumné.Bohužel těch pár stovek křiklounů obdivujících i s dětmi
techniku a zbraně, které vraždí obyvatelstvo v různých státech, nám zcela
podepsalo náš ortel! Celé to bude prezentováno jako souhlas s pobytem
vojsk na našem území,že zde jsou vítáni jako naši osvoboditelé, ale pořád mi uniká, před kým? Toho se vláda i USA určitě chytnou a nenechají si tuto šanci vzít a budou určitě rychle jednat! O tom jsem přesvědčená! Radar jim neprošel,tak se nám přijeli ukázat,jací jsou to fešáci a vysondovat náladu lidí a navázat s nimi kontakt. To se jim daří,už se ženské rozplývaly nad těmi fešáky!
Bohužel těmto příznivcům nedochází,že se chovají jak zrádci vlasti a doplatíme na to asi velmi brzy. Nikde prý nebyli tak vřele vítáni jako u nás! Tak se nám za to určitě odmění-na věčné časy! Vítačí si zahrávají s ohněm a nedochází jim,že
je to armáda vycvičených zabijáků,která se nezastaví před ničím.
Určitě nám nepomůže jako nikdo.Pokud by opravdu došlo k nějakému konfliktu
v zájmu USA, tak by měli všichni ti jejich obdivovatelé nastoupit se zbraní do první linie, aby na vlastní kůži poznali,co si svým nezodpovědným chováním vykoledovali. Bohužel to odneseme všichni. Děláme jim lidský štít! Bůh s námi!
Upozorňuji,že nejsem pro žádnou válku,jsem pro mírové řešení. Lidé by se měli zaměřit na prosazení neutrality a přestat se osočovat. Musíme se sjednotit,
rozpory nahrávají jen těm,co chtějí válku!Kdo tak miluje USA a je tam všechno tak super,nechť tam přesídlí a netahá nám je sem!

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Sjednotit lidi – to je to! Jde to v principu dvěma způsoby:
1) na základě rozvahy a zvážení všech pro a proti (nutná je znalost všech okolností) dojít k vhodnému závěru a toho se držet – dost náročné, zdlouhavé a kdo ví, jestli proveditelné
2) vytvořit situaci velkého ohrožení, strachu, zmatku, kdy se lidi semknou a potlačí různé neshody. V takové situaci přijmou i řadu věcí, se kterými by jinak nikdy nesouhlasili, protože jsou dáni pod velký tlak a nemají čas situaci posoudit. Takovou situaci, mám pocit, se snaží někdo dosáhnout. Otázkou je kdo a proč. O snaze vytvořit celistvé společenství na celé planetě s jednou vládou nepochybuji. Spíš se nabízejí otázky, jestli se to povede a k čemu to má sloužit (chce ostatní opanovat hrstka lidí nebo v tom je ještě daleko vyšší záměr, jak to popisují v knize Filadelfský experiment Olivera Gerchitze?). V každém případě stále nenacházím odpověď na to, proč někteří lidé mají potřebu žít na úkor jiných, považují se za nadřazené a potřebují ostatní ovládat a jiní lidé tuto potřebu nemají a jsou schopni a ochotni ostatní respektovat.

JazzBoo
Návštěvník
JazzBoo

Opravdu to nevíte proč proč „někteří lidé mají potřebu žít na úkor jiných, považují se za nadřazené a potřebují ostatní ovládat?“
Pečlivou plemenitbou po tisíciletí pěstěný gen lži, nenávisti a mamonu nelze “ochcat”. Je natolik vyšlechtěný, že blokuje vnímání pravdy, dokonce ji substituuje lží. Stejně jako lásku nenávistí. Můžete ho jenom potlačit po dlouhé době křížení s nepostiženými jedinci.
Tedy pokud se to lidstvo pokusí řešit humánní cestou…

Libuše
Návštěvník
Libuše

Zde vidíme,jaká je hrdost národa-vzdělanost-vidíme,jaké jsou rozdíly v názorech.Nakonec to vidíme i v příspěvcích.Lidé zpohodlněli,nepřemýšlí,nechají sebou manipulovat a ještě si myslí jak jsou chytří.Co se to s nimi stalo,Nevidí co se děje ve světě,kdo jak se chová,co má za sebou-tolik materiálu se dá sehnat na to,aby si mohli udělat svůj názor,Děkuji za výborný článek—LM

ludo
Návštěvník
ludo

Jo, tak neutralita by sa vám páčila? Súdruh riadiaci dôstojník pre ČR a SR vydal takýto pokyn? Predpokladám, že 5. ruská kolóna na Slovensku (Rostas a jeho spolok psychicky chorých bláznov) má rovnaký príkaz požadovať neutralitu ako 5. ruská kolóna v Česku.

Dnešné vítanie US military forces je pre vás ohromnou prehrou. Vítali ich srdečnejšie než Poliaci. Za toto vás Moskva nepochváli, pokazili ste túto operáciu.

boban
Návštěvník
boban

To ti vojaci americky kluci sou lehce radioaktivni proto sou tak mladi starsi uz to nezvladl. Kdyz maj lajcky muj nazor naivni lajcky . Kdyz maji celi den na sobe ty zasobniky a strilej ti tak to dychaj ta munice na opasku ci krku je stale ozaruje pak i zbran je radioaktivni strikery smyje umyje dest do kanalu ale ty kluky koupel nezachrani nechci psat ani nic pro ci proti to bych se uklikal snad jen heslo z filmu mutant :ta valka bude . De o to ze ne moc lidi . A to je cely nechci dal rozvadet. Mimochodem americky senat uz to odhlasoval je to par mesicu je to i na papire ted je obsancovat ruske hranice a pak jak si budou myslet ze vetsinu ruskych strel sundaj zautocit cil je valka amerika si mysli ze ji muze vyhrat myli se a zaroven se snazi vyprovokovat rusko aby zautocilo a skutecne rusko ma jako obranou doktrinu preventivni uder no a my sme mezitim tak se proberte az je vam vypnou ty podelany ifony prestane jit net budete v pr….az zacnou houkat sireny . Ukrajina na pristi zimu jiz zadny plyn neodebeere takze rusky plyn do evropy nedorazi takze je jasny kdy to bude nepriklanim se na zadnou stranu uz brzo se ukaze kdonje kdo a pak to bude jak v srbsku soused souseda proto nam neni dovoleno jednat jak bysme chteli a otazkach rasizmu a tak je tu pnuti a az pride valka co se zacne dit hm ja to vim pak se to vyblnne preci

Čeští a Moravští republikáni
Návštěvník
Čeští a Moravští republikáni

Byli i tací, co protestovali. Třeba přímo v epicentru. A neměli to právě lehké. Lživá media však o těchto lidech důsledně mlčí, ačkoliv mají všechno zdokumentováno. Pravdu se národ nesmí dozvědět. Zbývá “jen” internet:
http://rscms.cz/%e2%80%9etahnete-do-ruska-rval-zfanatizovany-dav/
Doporučuji vám méně sledovat (a hlavně věřit) prolhané televizi, apod.
Neutralita republiky je programem RSČMS od roku 1995, ne až teď.
A blázni? To je kdo? Není to náhodou ten, kde se bezhlavě žene vstříc jisté zkáze?

Kdoví.
Návštěvník
Kdoví.

Pomýlení klauni, páchnoucí ještě po čerstvém exkrementu, tančí na vlastním hřbitově, snící svůj “americký sen”. Až uvidíte umírat své přátele a rodinné příslušníky, bude už pozdě. Vlast je rozkradená a oni si myslí, že jim to budou amíci chránit. Pošetilé, jako národ, který už ani neví, co je to hrdost. Češi se rozplynou a diskuze skončí. Bye, bye, my friends!

sratchkolet
Návštěvník
sratchkolet

proti radiaci chrání dostatečné množství vodky, Rusko je prý imunní