Strýček “Vova” odhalil vlasteneckou propast mezi Ruskem a Západem. Mocenský systém “matčiny”...

Strýček “Vova” odhalil vlasteneckou propast mezi Ruskem a Západem. Mocenský systém “matčiny” a “otčiny” vysvětluje, proč Rusko musí vychovávat děti se zbraní v ruce. Fenomén “Předuralska” a “Zauralska” se plně odkryl v písni o vlasti a národu. Bez kadetních škol by Rusko už nebylo!

Strýček “Vova” odhalil vlasteneckou propast mezi Ruskem a Západem. Mocenský systém “matčiny” a “otčiny” vysvětluje, proč Rusko musí vychovávat děti se zbraní v ruce. Fenomén “Předuralska” a “Zauralska” se plně odkryl v písni o vlasti a národu. Bez kadetních škol by Rusko už nebylo!

Celý minulý týden se nesl ve skandálu, který rozpoutalo ruské video, kde žáci volgogradské kadetní školy č. 44 pod správou ruského ministerstva vnitra nazpívali s poslankyní ruské dumy Annou Kuvyčkovovou píseň Vjačeslava Antonova s názvem “Strýčku Vovo, jsme s Tebou!” a evropská i americká média okamžitě spustila jekot. Video a článek jsme přinesli zde. Nejprve v Česku rozpoutal chaos Bakalův server Aktualne.cz, který buď chybně anebo úmyslně špatně přeložil větu, kde se v písní zpívá o prezidentovi za oceánem.

Zatímco ve skutečnosti se v písní zpívá o tom, že prezident za oceánem byl zbaven moci (odkaz na Donalda Trumpa a zbavení jeho pravomocí Kongresem rušit sankce), Bakalův server si chtěl do Trumpa kopnout jako do proruského prezidenta v tom smyslu, aby to vypadalo, že Rusové Trumpa v písni oslavují, takže větu přeložil úplně obráceně, že prezident za oceánem uchopil moc. Pokud by text písně překládal na Bakalově serveru nějaký americký poradce, tak bych uznal, že jde o chybu. Ale tomu se dá jen těžko věřit. Větu “За океаном лишен власти президент” opravdu, ale opravdu nejde přeložit, že se prezident chopil moci, ale naopak, že o ní přišel [1].

Ruská kadetní škola Ministerstva obrany, nácvik střelby z pistole.

Jenže stejně tak se ihned rozpoutalo mediální peklo, které obvinilo Rusko, že zneužívá nezletilé děti pro propagandu, podobně jako Adolf Hitler měl svoji Hitlerjugend. Ukrajinský server Krym.Realii, který provozuje ukrajinské rádio Svoboda, což je ukrajinská pobočka amerických rádií Svoboda a Svobodná Evropa, přinesl článek přesně s touto kritikou a porovnáním hitlerovského Německa a tehdejší Hitlerovy mládeže a dnešních ruských kadetních škol [2]. Co je opravdu smutné, že ve stejném kritickém narativu ohodnotil hudební vystoupení kadetů i Valerij Pjakin ve svém pravidelném pořadu.

Kadeti poslouchají projev Vladimira Putina.
Provokace proti Rusku? Ne, odhodlání položit život za vlast!

Podle jeho zhodnocení šlo o jasnou provokaci proti Rusku, jak ho zdiskreditovat před očima západu, zejména s ohledem na poslední sloku písně, kde kadeti zpívají o tom, že vrátí Aljašku zpátky Rusku. Celá píseň přitom popisuje geopolitické události věrněji, než jakákoliv jiná ruská patriotická skladba. Kritice podrobily píseň i ruská prozápadní média, televize NTV a nemastně a neslaně se zachoval i kanál Rossija 24, který dokonce ve zděšení raději video s kadety a Kuvyčkovovou stáhl, ale potom ho opět vrátil. Rossija 24 je projektem státního a soukromého kapitálu Romana Abramoviche, který žije ve Velké Británii. Vedení televize proto nevědělo, jestli video nenaštve západ, ale stažení videa by mohlo naštvat Kreml, takže video po chvíli šlo zase zpátky.

Ukazuje se, že ani Rusko nemá univerzální obranu 3. kruhu zakódovanou v obyvatelstvu přirozeně a potřebuje vychované vojenské elity, kadety, kteří budou ochotni položit za vlast i své životy. Mladá generace je největší zbraní řízení elit na 1. prioritě. Pokud vychováte mladou generaci k obraně země, nikdo zemi neobsadí, nikdo ji nebude zvenčí kontrolovat. Pokud ale mladou generaci necháte vychovat nepřítelem, neziskovkami, zahraničními fondy, pokud ji vystavíte homoagendě, pokud necháte rozbít rodinu, potom země zanikne, pomalu se rozdrolí, ztratí svoji obranu, armádu, vládu, rozhodování, hranice. Nepřipomíná vám to něco? A právě proto Rusko vychovává kadety od útlého věku. Jediná cesta k obraně národa, cesta dlouhodobého procesu.

Kadetní třída, chlapec a dívka. Zkratka “KK” na výložkách znamená Kadetní Korpus (kadetní třída, oddíl).
Matka vlast volá do zbraně i malé děti, jinou možnost Rusko nemá

Tyhle úsměvné manévry a obavy ředitelů televizí nejsou ve skutečnosti úsměvné ani trochu. Video se strýčkem Vovou totiž odhalilo něco, o čem se mimo Rusko moc nemluví a minimálně je škoda, že Valerij Pjakin se k tomu zatím nemá, takže vidím zcela zřetelně, že je třeba uvést podrobnosti o tom, jaké je nastavení Ruska ve vztahu k zahraničí a také ve vztahu k vlastnímu národu. Kdo čte AE News a alternativu obecně, tak ví, že Rusko je neustále předmětem útoků a pokusů o dobytí a ovládnutí. Rusko se musí neustále bránit, už dlouhá a dlouhá staletí.

Role “matčiny” – Obránce

Defenzivní systém neustálé obrany ruského národa proti útočníkům za dlouhá staletí získal přezdívku “matčina” (angl. motherland), tzn. matka země, potažmo matka vlast. Video s písní o strýčku Vovovi je celé natáčeno ve Volgogradu a prolínají se jím záběry na mohylu Mamayev Kurgan, na jejímž vrcholu stojí největší volně stojící socha na světě, Matka vlast. Celým názvem “Matka vlast volá” (zcela logicky do zbraně) připomíná Velkou vlasteneckou válku a obrat v průběhu II. sv. války, který nastal právě v tomto městě, kdy se ještě jmenovalo Stalingrad. Socha byla odkryta v roce 1967 a už tehdy upoutala pozornost, že na ní nejsou žádné sovětské symboly, žádné hvězdy nebo srpy, což rozhodně tehdy nebylo obvyklé, ale to by bylo na úplně jiný článek.

Kadeti ruské vojenské školy se seznamují s cvičnou zbraní.

Celé Rusko je nazýváno patrioty jako matčina a symbolizuje ženský faktor, rodinu, ochranu. V globálním úchopu světové moci je určeno Rusko ke znásilnění. Pozice “matčiny” definuje celou ruskou společnost, obrana Ruska a vlasti je základním mechanismem celého národa. Aby ruský národ přežil, musí být každé pokolení, o kterém se ve zmíněné písni zpívá, připraveno bojovat a položit život za svoji matčinu. Za tímto účelem existuje v Rusku mohutný a propracovaný systém kadetních internátních škol, které od útlého věku vychovávají z dětí nekompromisní vlastence, patrioty a budoucí velící důstojníky, na jejichž základech Rusko přežívá v systému světové moci.

Úděl “matčiny” není pro Rusko snadný, protože pozice Ruska, jako největší země na světě, by asi mohla být jiná, ale globální úděl si žádná země nevybírá, ten je jí určen a definován navěky. Do kadetních škol jsou přijímány děti bez diskriminačního faktoru, protože Rusko je kvůli své rozloze multikulturní země od základu. Proto i ve videu vidíte děti s ruskými, tatarskými, kavkazskými a uzbeckými rysy. Pokud jde o výuku, kadetní školy patří mezi elitní ústavy, kde jsou vysoké požadavky na děti a život dětí není nijak lehký.

Námořní kadetní korpus, kadet provádí sborku AK47.
Ruská obrana stojí na sebeobětování za vlast, a to nejde samo, k tomu je třeba děti vychovat

Do ruských kadetních internátních škol jsou děti přijímány ve věku 5 let, kdy pro tyto děti de facto končí dětství. Od toho okamžiku jsou z nich kadeti a vzdělávací systém z nich vytváří opěrný systém Ruska. Mnoho čtenářů AE News v diskusi uvádělo, že děti jim připadají neveselé, ustarané, stoické. Jenže právě tato výchova kadetů vytváří potom osobnosti jako Sergej Šojgu nebo Vladimir Putin, který také prošel kadetní školou. Kadeti se už v útlém věku učí zacházet se zbraněmi, v některých situacích je kalašnikov pomalu větší, než malý 7-letý kadet, který ho dostane poprvé do ruky.

Nepřátelé Ruska toto označují za militarizaci mládeže, ale Rusko nemá jinou možnost. Globalisté i neoconi se snaží Rusko dobýt za použití všech priorit a útočení na 1. prioritě (světonázorově-výchovné) na Rusko je to nejnebezpečnější. Když by Rusko nemělo kadetní školy, jak by dopadlo? Dopadlo by přesně jako Česká republika. Země bez mužů, kteří by uměli bránit vlast nebo složit či rozebrat samopal. Bez mužů ochotných padnout za vlast. A nebuďte na pochybách, že k něčemu takovému by nebyli ochotni ani běžní Rusové, protože s vlastenectvím a odhodláním položit život za vlast se člověk nerodí. K vlastenectví je třeba vychovávat od útlého věku. K obraně vlasti, k obraně matčiny.

Kadetní korpus prvňáčků ministerstva obrany RF.

Role “otčiny” – Útočníka, násilníka

V ostrém kontrastu proti roli “matčiny” je role “otčiny”. To je mocenský model západu. Nejlépe otčinu charakterizovala III. Říše, která také vychovávala mládež k vlastenectví, ale úplně jinak než Rusko. Nikoliv k obraně, ale k útoku. Model “otčiny” symbolizuje mužský penetrační faktor, který útočí na “matčinu” a snaží se do ní “proniknout”, znásilnit ji a snaží se o to neustále (Syndikát, kapitola XIX). Proto západ jako “fatherland” neustále útočí na Rusko jako “motherland” všemi prostředky, naposledy zneužitím a podrazem na ruského chlapce, kterého pozvali do Bundestagu [3] a všechno je to úplně jinak, chystám o tom článek a video. Dnešní roli fatherlandu převzalo NATO a spojenectví EU a USA. Když ve III. Říši byla vychovávána nová mládež Hitlerjugend, děti byly cvičeny k boji proti komunistům, Židům, Slovanům a ne-árijským  rasám. V Rusku je kadetní mládež vychovávána k obraně hranic Ruska a historických nároků Ruska. Nikoho proto nemohlo video s kadety volgogradské školy překvapit, pokud se jenom trochu zajímá o tyto souvislosti. Problém je ovšem v tom, že ne všichni Rusové to vidí stejně.

Sborka zbraně. Námořní kadetní korpus.
Potoky krve před Uralem, za Uralem na frontě klid

Celé Rusko se historicky i kulturně odlišuje na dvě velké oblasti, o kterých se musím zmínit. Celá evropská část Ruska je v této souvislosti někdy označována jako “Předuralsko”, které historicky trpělo nejvíce nájezdy útočníků po celá staletí. Právě proto Rusové z Předuralska mají největší zkušenosti s nepřáteli Ruska a chápou, že největší útoky jsou směřovány ze západu na ruské děti. Proto Vladimir Putin nařídil zákaz homo-propagandy v ruských médiích, protože to je jeden z programovacích nástrojů globalistů i neoconů na ovládnutí Ruska zevnitř skrze novou ruskou generaci.

Rusové v prostoru Předuralska proto chápou, že Rusko musí vychovávat nové kadety, budoucí velící důstojníky, i když je to vykoupeno tím, že ty děti přijdou o své dětství už ve věku 5 let a ztratí mnoho osobních citů, kromě lásky k vlasti. Toto je největší oběť, kterou Rusko přináší každý den a když se podíváte do tváří těch kadetů, není tam žádná radost. Děti jsou připravovány na to, aby položily v dospělosti své životy za matku vlast, která je zavolá.

Kadetky vojenského korpusu nosí ve vlasech bílé pompadury. Není to kvůli okrase, ale kvůli rozlišení od chlapců, protože ne vždy je pro velitele snadné rozlišit podle rysů tváře dívku od chlapce ve vojenské uniformě se strnulým výrazem.

V ostrém kontrastu s tím je Zauralsko. Asijská část Ruska historicky nikdy nečelila takovým útokům a válečným vyhlazovacím genocidám ruského národa jako evropská část země. Je to dáno geograficky, protože Ural je velmi daleko od Evropy a za pohořím Uralu se rozprostírá Tajga a nekonečná a neprostupná rozloha země, která i dnes je velmi těžko přístupná s výjimkou železnice a helikoptér. Tento prostor Ruska nikdy nečelil systematickým pokusům o vyhlazení ruského národa, jako se o to pokoušeli nacisté v evropské části Ruska za II. sv. války.

Pohledy zauralských Rusů na politiku v Předuralsku jsou mnohdy podobné s názory, které slyšíme od neoconů a globalistů. Paradoxně. Systém obrany země budovaný na 1. a současně i 6. prioritě a dlouhodobých procesech na dětech od útlého věku nenachází u lidí v Zauralsku vůbec žádné pochopení a jak jsem se přesvědčil, ani u Valerije Pjakina ze zauralského Altaje. Z toho potom vyplývají i jeho názory, kdy kritizuje úlohu mládeže, která je zatahována do politiky. Jenže měl by uvést na pravou míru, že kadeti ruských škol jsou právě k tomu vychováváni od útlého dětství, aby pochopili geopolitiku co nejdříve a byly ochotny v dospělosti bránit vlast i za cenu svého života.

Kadetní korpus během prověrek. Přebírání zbraní AK47.
Ochrana “matčiny” stojí na ruských dětech, na budoucím pokolení, přesně tak, jak se zpívá v písni o strýčku Vovovi

Skladba od Vjačeslava Antonova je velmi přesným popisem současné geopolitiky a děti z kadetní školy ve Volgogradu vědí, o čem zpívají. Je však daleko smutnější, že ani ruská televize Rossija 24 nevěděla, co s videem udělat, protože se ukazuje, že i tyto sdělovací prostředky mají různé systémy vedení a velení a vliv západu je v Moskvě opravdu velmi silný. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov skladbu pochválil, možná právě na to margo státní televize na své stránky video nakonec vrátila, ale skutečnost, že tuto skladbu považují lidé za Uralem za provokaci, to je opravdu velmi zvláštní.

Kadetky při nácviku sborky a rozborky AK47.

Ruští kadeti zpívají desítky podobných vlasteneckých písní a nikdo se nad tím nepozastaví. Ale ve chvíli, kdy vznikne skladba, která popisuje současné události a geopolitiku, je oheň na střeše, a to dokonce i v různých částech Ruska. Je však třeba se na to dívat tak, že Předuralsko a Zauralsko jsou dva různé světy, které historicky si prošly různými úděly. Je však potřeba stále mít na paměti, že Rusko jako “matčina” je odsouzena k neustálé ochraně lůna, rodiny, pokolení, budoucích generací a křesťanství. A tato úloha si bude žádat mnoho osobních obětí. Bez kadetů odhodlaných položit svůj život za matku vlast Rusko nepřežije. A to platí nejen pro Rusko, ale i pro Českou republiku a Slovensko.

Server Aeronet je pilířem české nezávislé alternativy a pokud se vám líbí naše práce, pokud oceňujte naše zpravodajství, naše nekompromisní články, reportáže, investigace, titulkovaná videa a třeba i mé pořady na SVCS, přispějte nám prosím jakoukoliv částkou na provoz našeho serveru na darovací stránce zde. Nezávislá žurnalistika stojí a padá na finanční pomoci čtenářů. Nestojí za námi oligarchové, ani státní rozpočty nebo cizí západní fondy. Bez Vaší pomoci tento boj za svobodu neustojíme. Předem Vám všem moc děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Pane V. K., díky Vám za další užitečná vysvětlení a uvedení do souvislostí!

čenda.procházka
Návštěvník
čenda.procházka

sláva velikému Rusku !

Toscana
Návštěvník
Toscana

Tak to je sláva debile. Hrůza, humus. Ti jednou opravdu budou chtít ovládnout svět. Vygumované zelené mozky už od malička. Až jim dojde ropa budou muset dobývat další území. Protože to jejich bude stále na úrovni středověku. Poklepej si na čelo.

Vláďa
Návštěvník
Vláďa

Trochu počtů by Vám neuškodilo. Rusům dojde ropa a především plyn jako jedněm z posledních na planetě. Spíše si toto budou muset bránit.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek
Robo 232
Návštěvník
Robo 232

Vylepsi dnesok!

Azor
Návštěvník
Azor

Zaujaly mne výrazy “matčina ” a “otčina ” jakožto výrazy západu ,muže ,Marsu a ženy, východu, Venuše.
V příloze kalendáře Krásná paní 2017 je článek od Milana Špůrka z knihy Tajemné rytmy dějin (Eminent 2006 )kde mj popisuje astrologické příčiny migrací lidí. Ale jde mi především o popis střídání věků. Od roku 2012 se změnil věk Berana -Marsu – otčina na věk Býka – Venuše – matčiny. V tom případě nás opravdu nejspíš čeká věk Slovanů. Pokud se to tu již probíralo , pak se omlouvám za zbytečný příspěvek.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Náš pan Prezident Zeman mě dnes velmi potěšil ! 😉
Viděla jsem totiž billboard, ze kterého se usmívá, a představuje svoji novou knihu, která se jmenuje:
DOKÁŽEME SI VLÁDNOUT SAMI !
(Mluví mi z duše! 😉 )

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Z nedostatku času, kdy jsem chtěla uvést můj pohled už pod článkem s videem, tak činím teď:

I když se v pohledu na to “uniklé a posléze vrácené” video rozcházím s pohledem paní Pozorovatelky, a nesouhlasím tentokrát, v posuzování této události, s panem Pjakinem (kterého jinak velmi pozorně sleduji 😉 ), musím říct, že považuji tuto publikovanou píseň za fantastickou!
A to z několika důvodů:
1. Považuji dětské duše za čisté, a proto nepředpokládám, že by chápaly a vnímaly, natož pak vědomě akceptovaly dospělácké zákeřné hry na politiku a hru pod falešnou vlajkou…
Z těch dětí je ale cítit takové odhodlání a láska k Vlasti, že jsem přesvědčená, že v rámci rozměru svého chápání ty děti cítí, že jsou součástí “něčeho velkého” – pro ně důležitého, co je zároveň důležité pro všechny. Něčeho DOBRÉHO, co chtějí i ony instinktivně bránit.
A to odhodlání a přesvědčení, hrdost i láska, z nich přímo trýskají!
2. V dnešní době internetu se vsadím, že nejenom tyto děti, ale i jejich kamarádi a rodiče, stejně jako všichni rusové, kteří to video viděli, se slzou v oku jejich odhodláníze srdce) pocítili taktéž – takové emoce jsou pro citově vybaveného Člověka přenosné . Takže se možná “nakazili” 😉
3. Mnoho těch zasažených si mohlo tuto píseň spojit s mravenčí prací Putina, který neúnavně celé léto objížděl pionýrské a mládežnické tábory, a věnoval se dětem!
4. Nevím přesně, jak je to s Aljaškou, ale z toho, že v písni zazněla zmínka o Aljašce a Kurilách, a píseň byla přesto na zásah Kremlu znovu publikována, usuzuji, že Aljaška je Rusů, stejně jako Kurily, a stejně jako Krym!
– znovupuštění ze strany Kremlu považuji za nenápadné upozornění/varování protistrany
– v kadetech i posluchačích předpokládám efekt Overtonova okna – tedy že někde vzadu, v podvědomí, budou vědět, že Aljaška a Kurily jsou jejich – ruské…
a Krym potvrdil náš pan Prezident už výrokem, že není o čem diskutovat…
( tomu ovšem předcházel ještě výrok pana Prezidenta Putina, že “Kosovem byla otevřena Pandořina skříňka”!)

Takže, nakonec je to možná double false-flag – nebo-li, každá strana si to využívá pro svoje účely….;-)
Nicméně, z mého pohledu zůstává faktem, že jak píseň, tak ty odhodlané děti, jsou jedna velká Vlastenecká nabíječka ! 🙂
Máme co dohánět!

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

No, co dodat…

Vypadá to, že připravovat děti na boj, na války, na protivníka, na nepřítele je vlastně podle ” matek” ta správná cesta… Vlastně ” Vlast” je to pravé, za co se má zabíjet a umírat a je třeba to učit děti a to co nejdříve ( což chápu, protože pokud by to jakákoliv společnost neudělala a nechala by děti dětmi, tak nejpozději v 21 letech by ty děti nikdy nevstoupili do armád, do politiky a tak dále…)

Já dostal jako asi tříletý, čtyř letý hopacího, černého koně a ano, k němu jsem cítil opravdovou dětskou lásku ( v minulém vtělení jsem vlastnil více koní a jeden mi oddálil úmrtí…), ale že by děti řekněme od sedmi, osmi, devíti, desíti let cítili lásku a oddanost k vlasti?

” Zvědavá matko”, zkus se sama zamyslet, v tichu, bez zaujetí… Prostě si sedni, zavři oči a jen Buď…

Dítě se narodí a je nevinné a co udělá společnost?

Nejde mi o kritiku písně ani videa, ale pokud si toto ” maminky” opravdu budou myslet a dokonce budou na své potomky hrdé, tak podle logiky – podle mysli a mysli je vždy logická je vše v pořádku, ale…

Tělo – logika – duchovno, nebo: intelekt – inteligence – intuice, nebo: myšlenky – pocity – modlitba = ticho…

Já fakt nevím, ale…

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Zen Sho, asi jste četl můj koment jinou optikou, než jsem ho psala…

Nevím, jestli máte děti, ale mohu Vám z vlastní zkušenosti potvrdit, že děti už odmalička jasně cítí svůj ochranný prostor ( svoji maminku, svého tatínka, svoji postýlku, svého medvídka….) který berou za své jistoty, a ke kterým utíkají, když se cítí v ohrožení. A každé dítě (i batole) VÍ, že jeho rodiče (normální rodiče) ho vždycky ochrání, a stejně ochrání i jeho jistoty – tedy i jeho životní prostor….

Nevím, jestli jste si někdy hrál na vojáky, nebo na indiány, ale v tom věku (což je zhruba věk těch zpěváků/kadetů) už jsou děti schopné udělat čáru, a oddělit svůj PROSTOR od cizího – jsou také schopny CÍTIT svůj prostor, který potřebují k životu, a ke kterému se narodily ( řeší třeba otázky PROČ se narodily zrovna svým rodičům, a zrovna tady, a ne někde v Africe 😉 )
Pokud ty děti vyrůstají v bezpečí a v míru, a mají svědomité rodiče, kteří se jim věnují i svým časem a svojí disponibilitou odpovídat na jejich zvědavé otázky, časem si začnou vážit DOMOVA, jako místa, které je jim maximálně při-rozené, a tato vazba v nich s věkem sílí.
( Moje úžesná “Boží” babička vždycky říkala: “kdyby to tak měly děti ve Vietnamu…”, a já jsem si vážila, že mám čokoládu, a nebydlím ve Vietnamu 😉 )
A právě tento svůj životní prostor, a s ním spojené bezpečí, jsou tito Lidé podvědomě nastaveni chránit (- instinktivně = jde o přežití…)

Rusům – v jejich Vlasti/jejich Vlastním životním prostoru/teritoriu, obklíčeném ze všech stran cizími dobyvačnými válkychtivci – jde o přežití. Cítí logicky ohrožení.
Ty děti toto ohrožení/nebezpečí CÍTÍ, stejně jako my v mládí jsme věděli, že cizí (ruské) tanky a vojáci u nás nejsou “v pořádku”, a stejně jako naši rodiče v dětství věděli, že Němci tady s tanky a vojáky nemají co dělat….

“Dítě se narodí a je nevinné a co udělá společnost? ”
Lvíče se narodí a je nevinné, a co udělá jeho společnost?
Jeho rodiče ho naučí lovit, a hledat potravu, a také chránit, a v případě nezbytnosti (a ohrožení) i bránit vlastními silami svoje teritorium – svůj životní prostor…
U zdravých lidí tento podvědomý primordiální instinkt není jiný.

Když píšete: “připravovat děti na boj, na války, na protivníka, na nepřítele je vlastně podle ” matek” ta správná cesta… ” – tak to je absolutní blbost, a tvrdíte za sebe něco, co by mne ani ve snu nenapadlo!
Každá normální matka se bojí ( má starost) o své dítě celý život!, a nikdy by nechtěla dopustit, aby její dítě bylo ohroženo jakýmkoliv nepřítelem, nebo dokonce válkou!
( Tady si dovolím podotknout, že veškeré konflikty většinou vyvolávají muži – nebo se nechají vyprovokovat – zpravidla díky neukojenému Egu…. normální ženy – matky spíše hledají kompromisní řešení právě proto, aby nebylo ohroženo jejich potomstvo. … můj názor…)
Na druhé straně, každá normální matka, i otec, udělají vše pro to, aby jejich dítě bylo samostatné, soběstačné – prostě aby bylo schopné “přežít” i bez jejich pomoci, a aby v případě potřeby, či nebezpečí, bylo schopno UBRÁNIT svůj životní prostor, případně i životní prostor svého potomstva.

Prokreaci (z Boží Vůle) máme zakódovanou přirozeně v DNA, a obrana životního prostoru s tím souvisí.

PS: Děti zřejmě netuší něco o takových věcech, jako je rezonance Země – tj. že každý se rodí do určité vibrace, která je přítomná v místě jeho narození, a že jeho organismus je s touto rezonancí v harmonii, a ta ho také posiluje a uzdravuje…;-)
ale myslím si, že právě děti tuto Energii přirozeně CÍTÍ.

Takže závěrem, ZenSho, nikoliv “připravovat děti na boj, na války, na protivníka, na nepřítele”, jak píšete, ale připravit potomstvo po technické stránce, dle aktuálních bojových technik, na potenciálně možná nezbytnou OBRANU Vlastního životního prostoru, považuji za zodpovědné.

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

Ježíš podle toho co jste napsala byl zcela nezodpovědný, jelikož nechránil ” svůj životní prostor”. Ach jo. 🙂

A toto si vlastně neodporuje, jen já to nechápu: ” PS: Děti zřejmě netuší něco o takových věcech, jako je rezonance Země – tj. že každý se rodí do určité vibrace, která je přítomná v místě jeho narození, a že jeho organismus je s touto rezonancí v harmonii, a ta ho také posiluje a uzdravuje…;-)
ale myslím si, že právě děti tuto Energii přirozeně CÍTÍ.

Tak buď to netuší a nebo to cítí, jsem zmaten. 🙂

Zkusím to jinak: ” Celá planeta Země je má ” matka = vibrace”, potřebná k mému ” zakoženění, uzemnění a to jen proto, aby ” můj strom života” vyrostl až ke hvězdám a bez zakořenění žádný strom nemůže vyrůst do velkých výšek, že ano?

Já se díky energiím nedokážu uspokojit s nějakým malým místem, já potřebuji celou planetu! 🙂 Proto, nějaký čmáranice v mapách mě opravdu už dávno nezajímají, moc se omlouvám ” matko Terezo, promiňte zvědavá mtko”. 🙂

Ale ano, díval jsem se a dívám se zcela ” jinou optikou” přízemní slova beru zrezervou, protože každé slovo je omezené…

V každém případě ještě uvažujete jako zvíře = jako lvice, která učí své mláďata a proto se lidstvo nikam nepohlo. Pořád jde jen o zvířecí boj, o války a o ničení a bránění – přesně, jak to dělají zvířata, jak jste napsala a s tím bohužel musím souhlasit.

Člověk ještě Není člověkem, je pořád jen zvířetem, i když má potenciál stát se Člověkem, ale zatím se to Nestalo…

Přeji krásnou noc a děkuji za reakci.

Zvědava matka
Návštěvník
Zvědava matka

ZenSho, zavidim Vam Vas Planetarni pohled! Zatim jsem bohuzel nedospela do Vasich vysin, a tak zustavam radeji pri Zemi…., na rodne hroude 😉
Mate pravdu, ze uvazuji jako Lvice (to taky jsem 😉 ), ale zajiste vite, ze zvirata (Váš “zvireci boj”) nikdy nebojuji z pleziru, ale POUZE pro preziti – pro potravu, nebo pro obranu.
I ja jsem pacifista, a rikam, ze Buh nam dal, mimo jine, i usta, abychom se domluvili…;-) K tomu ale Clovek nesmi byt Egoista.
Kdyz funguje Soucit, Pochopeni pro druheho, Ohleduplnost, a Rozum, domluva je mozna, a reseni se VZDY najde = neni treba bojovat, a lze SPOLUPRACOVAT!
Pokud vsak nekdo tuto zakladni Lidskou vybavu Egoisticky nechape, ignoruje, ci dokonce zamerne potira, je potreba, v zajmu klidu a rovnovahy, mu to vysvetlit…… nejprve po dobrem…
Pokud vsak zautoci bezduvodne (treba ze ziskuchtivosti), je potreba se branit tak, aby ho to priste uz ani nenapadlo!
(A toto napriklad pan Putin zvlada Mistrovsky! – navic zatim pouze v rovine Prava – viz Minsk, viz Syrie, viz Krym…. nikym fakticky nenepadnute, a take nenapadnutelne – v oficialni rovine nikdo ani neceknul 😉 )
Dnesni boj je spise informaticka a psychologicka hra, a na teto urovni je potreba se pripravit – kdo to nechape, a hledi do TV s hambacem v ustech, a libuje si, jak nam ta pravda a laska demokraticky vzkvetaji, nebo “medituje, k cemuz potrebuje Celou Planetu”, bude mozna casem neprijemne zaskocen…
Mimochodem, neverim, ze byste se meditací vyhnul pripadné realné zbrani, EMP ci UZ utoku, nebo biologickemu ci chemickemu napadeni…
Vsadim se ale, ze ti Kadeti v takovem pripade budou presne vedet, co maji delat, aby prezili…

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

Nebudu zdržovat jen odpovím na poslední odstavec, kde píšete: ” Nevěřím, že byste se meditaci vyhnul…”

Milá ” Zvědavá matko”, víra je k ničemu, je potřeba Vědět = zažít = Být…

Kdybyste meditovala, nenapsala byste, že se nedá vyhnout, protože byste Věděla, že nejde o to ” vyhnout se nebo nevyhnout se”, ale jde o stav Vědomí.

Dám Vám příklad: ” Kdyby se spustila třetí světová a kdyby byly vypáleny zbraně hromadného ničení, tak díky dnešní doby by se informace dostaly díky internetu, rozhlasu a televize mezi lidi ještě dříve než by dopadly první rakety – předpokládám, že tak deset minut by bylo do dopadení první hlavice… No a víte co by se stalo? Lidé by dostali informaci, že svět bude do deseti minut zcela zničen a… a lidé by hromadně umírali na ŠOK! Opakuji na šok a ne na dopad raket. Proč, protože – a to je vlastně má odpověď pro Vás. 🙂

Nejde o víru, ale o…? 🙂 🙂 🙂

Pomůžu ještě takto: Kdyb Buddha nebo jakýkoliv jiný buddha žil během třetí světové = zničení planety, tak všichni by byli v šoku, v zoufalství, ale Buddha by prostě jen Byl! Sedl by si so své oblíbené polohy a v Nitru by měl to své Ticho…

Fakt chcete bojovat za to a za ono… Nedivím se Vám a nemám nic proti tomu, to fakt ne, ale jde to mnohem lépe a jinak…

Krásný den.

Zvědava matka
Návštěvník
Zvědava matka

ZenSho, asi mate, jak rika pan Admin, potize s pochopenim psaneho textu..
Jinak byste nemohl vyplodit takovy blabol, jako ze ja “chci bojovat”…
Zkuste to precist jeste jednou, a uz to svinstvo nehulte ;-).
Krasny den i Vam.

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

” Zvědavá matko” máte pravdu – je celkem běžné, že lidé nedokážou porozumět psanému textu, ale snad nejnověší článek Vám trochu pomůže…

Třeba tato věta: ” Už tehdy jsem se ptal “Koho to chceme vychovat – čínské rudé gardy osobně oddané vůdci nebo Hitlerjugend rovněž oddané vůdci, nebo chceme vychovat aktivní členy naší společnosti?”

Takže koho to lvice vlastně chce vychovat a jak, o tom jsem psal, ale chápu, že pochopit psaný text není až tak jednoduché…

Proto jste mi s láskou doporučila něco jako ” už to svinstvo nehulte”.

Ale, chápu Vás.

Přeji Vám krásnou adventní neděli. 🙂

novýrokemail.cz
Návštěvník
novýrokemail.cz

Komentářje příliš okultistický.Vraťte se zpátky na zem.A pokud se dovoláváte ježíše,není to historicky doložená osoba.estli umíte číst,tak si lehce zjistíte,že vše co je v bibli už dávno popisovaly národy Mezopotámie/nežidovské/ včetně potopy světa/klínopisné tabulky/Náboženství a víra v nadpřirozeno je jen nástroj k ovládání lidstva.

Hestie
Návštěvník
Hestie

Zvědavá matko,
přesně tak, je co dohánět, jenže se zatím stále mluví,
dívám se na ty děti a dívám se na naše děti tady v Praze a opravdu mé oči vidí tyto děti víc klidné, radostné, sebevědomé, ne vzteklé, polo zhroucené povalovače už od mala, školka, družiny, kroužky, a nevím co ještě, domů se dostanou večer, rodiče musí pracovat na hypotéky, dovolené,….
nechtěla bych být v tom dnešním štěstí dítětem

heron
Návštěvník
heron

Ja si proste myslim, ze detskej mozek pokud pochopi wo co go uz nemuze byt detskej mozek. Detska vychova ma svoje specifika. Deti uci dospeli, dospelacke veci a protoze dospeli zapomneli byt detmi, casto nechapou jak si to detsky mozek prebere. Kazdopadne politika je tak slozita, ze fakt tvrdim, ze tam nejake umirani za vlast nema co delat- jak to chcete vysvetlit? Smrt pro Rusko? Tak k tomu snad fakt clovek musi dojit sam a ne aby to bral jak nejakou nalejvarnu a samozrejmost. Je to tak slozity, ze to neumim poradne vysvetlit. A ti pionyri a jiskry tak tam to tehdy bylo skola hrou. Spis aby bylo v tom pozdejsim dospivani na co navazovat- treba uz na ta temata proc umrit za vlast. Ale dite nema co za koho umirat pro Boha! Ani si to snad predstavovt. Smrt musi byt diteti vzdalena jako nekonecno. A pokud to tak neni tak uz je to podobny jako ti mali africani s vymytym mozkem s kalachem. Ale pozor, to nerikam, ze neni pohoda, aby se decka neucili strilet ze vzduchovkym nehrali bojve hry a tak. HRALI SI! Kdyz pionyri stali v rade a zvednutou ruku na pozdrav, tak to byla priprava na poradek, vychova. Porad tam byla ta hra. Je potreba stat nekdy v pozoru, drzet hubu a krok a poslouchat zkusenejsiho nadrizeneho. To se hodi, o tom zadna. A nekdo by mohl taky rict co to je za magory, ze decka stoji a vojensky zdravi pod vlajkou, hymnou- ze jsou to mali vojaci- to co se ted vycita v tom klipu. Nic se nema jednoduse prehanet. Stejne detstvi jednou zkonci a ta priprava na realitu byt proste musi. MUSI.
Komousi to meli paradne zmakli. Treba SVAZARM. Jo mlady patnactilety clovek se mohl naucit letat s vetronem za to, ze mel brigady v aeroklubu, pak pokud mu to slo sel na skolu v Kosicich a tam uz to treba zaclo, ale pred tim to byla hra. Chtel jsi skakat s padakem, no problem. chtel jsi si najit nejakeho konicka po skole a vybrat si z desitek klubu? No problem (No tak taky to bylo o znamostech co si budeme povidat- treba dostat se do krouzku modelaru, kde staveli auta na dalkove ovladani, letadla atp- tam chteli vsichni, ale …) Kdyz ti neslo jedno, sel jsi jinam. A byla to priprava na budouci povolani, kde ti vedouci byli pokud to klaplo lepsi nez ucitele ve skolach- praktici ze zamestnani, ktere to bavilo a meli taky za to spoustu vyhod- proc ne ze jo. V nejlepsim pripade to dopadlo tak, ze uz jste vedeli kam se ubirat a uz od mala jste se necemu venovali. S tim je dnes konec a co zustalo masove a v kazdem meste jsou snad jen lidove skoly umeni- maly talentovany muzikant jde na konzervator a stane se profikem. Tenkrat to slo i jinak. A byla v tom celou dobu ta hra. Ovsem ruku v ruce uplne samozrejme z toho tezil stat- mel vytipovane budouci skvele piloty- lidi co budou branit vlast a nasazovat zivot, budouci inzenyry atp.
Takze tak. Taky by me zajimalo z jakych rodin jsou ty deti z toho videa. Jak bylo v jednom komunistickem filmu o druhe svetove: “Miro, vzdyt jses ze zpravodajske rodiny, tak co ti mam vykladat” To si doted pamatuju, protoze tak to proste je. Kdyz dite podnikatele od mala slysi o tom jak tata nekomu plati, nezaplati, nekoho woe podela, marzem ksefty, rabaty, tak pokud timhle bude obklopen jiste v necem divne dospeje- driv, ale divne. Mozna jsou to taky deti ze zpravodajskych rodin- budouci elita. My, jako jiskry (pionyr jsem nebyl, protoze jsem cosi nedonesl a jako jedinemu ve tride mi nedovolili slozit prisahu- jesteze to spadlo, moc dobre jsem to nerozjel : -)) Ale to uz byl konec a vsechno uz koncem 80s slo do kopru-i ty kluby mladeze nebyli tak na urovni a tak) jsme pri rikankach o hrdinnych dukelskych bojovnicich rozhodne netouzili mit neco s valkou- to bylo pro dospele a ja to moc dobre vedel. Pri hrani na esesaky a partyzany jsme si taky jenom hrali a nepredstavovali si, ze prijde nas cas, kdy to bude na nas nebo co. Fakt bych detskej mozek nechal si hrat. Stejne zaplni jenom to, co jim dospeli nachystaji. Ja jsem se detstvi a v mladeznickem veku jenom a pouze divil, co to je vsechno za blbost a za nesmyslnou hru- a ted se divim porad a stale. Zadnej pionyr mi hlavu nevymydlil a pud sebezachovy mi taky zustal. Bez te hry kdo vi jak by to dopadlo. Jen se te hry nesmi zneuzit- to uz jde taky poznat z vyrazu takovych deti- treba tech prcku s kalachem v africe. Ovsem davno jsem si vsimnul, ze dnesni deti, maji uz hodne brzy dospelacke rysy, vyrazy. I tady na techto snimcich to jde na par z nich videt. Ja takovy nebyl a da se rict, ze jsem si tu hravost a detskost prenesl i do dospelosti. Jen prakticke pro tento svet to moc neni.
P.S. Pamatujete na materskou skolku a hru Zidlicky, kdy je vzdy o jednu zidlicku mene nez hrajicich a na povel, kdy prestane hrat muzika si slyby kus nevybojuje zidli, az zustanou dva prcci a jedna zidle? Skoro vzdycky jsem byl mezi nejlepsima a ti neprubojni skoro vzdycky koncili v prvnich kolech. Pamatuju si to dobre, protoze me to bavilo a byl jsem v tom dobrej. Vsechno je to pripravka na boj- prvni, druhej treti. Porad to do nas cpali. Ale aspon to byla sranda

Roman
Návštěvník
Roman

Zdravím, doufám, že ta píseň je jen vrchol ledovce a mládež v Rusku je vedena k lásce k vlasti již dlouho. Píseň se mi líbí a je to cesta správným směrem. Uvítal bych, kdyby naše mládež také milovala naši zemi a brala ji za svou…

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

Romane, prosím napiš mi ” co to je vlastně láska”, protože já to cítím a vidím jinak, ale asi se mýlím… Co to je láska, prosím? Děkuji.

Roman
Návštěvník
Roman

1K 13:1-13: “Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, a lásku bych neměl, jsem jako dunící kov nebo zvučící činel. A kdybych měl proroctví a znal všechna tajemství a měl všechno poznání a kdybych měl veškerou víru, takže bych přemisťoval hory, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych dal pro nasycení chudých všechen svůj majetek a kdybych vydal své tělo k spálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. Láska je trpělivá, dobrotivá, láska nezávidí, [ láska ] se nevychloubá a není domýšlivá. Nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nerozčiluje se, nepočítá zlo. Neraduje se z nepravosti, ale raduje se spolu s pravdou. Všechno snáší, všemu věří, ve vše doufá, všechno vydrží. Láska nikdy nezanikne. Proroctví — ta pominou; jazyky — ty utichnou; poznání — to pomine. Neboť jen částečně poznáváme a částečně prorokujeme. Když však přijde to, co je dokonalé, pomine to, co je částečné. Když jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, uvažoval jsem jako dítě. Když jsem se stal mužem, zanechal jsem dětinských věcí. Neboť nyní vidíme ( jako v zrcadle ), zastřeně, potom však uvidíme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, potom poznám důkladně, jak jsem byl také sám poznán. Nyní zůstává víra, naděje a láska, tyto tři věci. Ale největší z nich je láska.”

nývltová
Návštěvník
nývltová

Pjakin to setřel proto, že video vyznělo jako zahájení války, jeji rezolútni príprava. Jenže toto se právě vztahuje na NATO. To chce zahajit válku, ne Rusové!

openeyes
Návštěvník
openeyes

Myslím, že Pjakin výborne odhalil potenciál zneužitia videa, čo sa podľa článku aj stalo. A autor článku VK svojim delením ruského sveta na Preduralsko a Zauralsko otvára okno na rozkol v spoločnosti (naozaj nevedomky?) s cieľom vyvolania občianskej vojny!
PS: Zdá sa, že vplyv piesne výrazne závisí od miery mravnosti počúvajúceho. Mravný človek si uvedomuje historické pravdy naznačené v librete a obdivuje odhodlanie kadetov chrániť svoju krajinu. V takýchto ľuďoch pieseň posiľňuje lásku k vlasti.
Pre ľudí na opačnom póle to bude – ako povedal Pjakin – červené súkno pred očami, t. j. ďalší “dôvod”, prečo nepochváliť RF, tak ako sa deje doteraz.
Ale máme tu tretiu, asi najpočetnejšiu skupinu stojacu medzi pólmi. Myslím, že na túto bola pieseň zameraná. A tu sú tie “míny” skryté v 90% pravdy – “na Zemi bol by mier, no (len) ak hlavný veliteľ nevydá povel na posledný boj” – to vyzerá ako “označenie vinníka” ešte pred konfliktom. A prezentácia v spojení s “monarchistickým myslením” – veliteľ/cár povie a my bez rozmyslu ideme – to môže byť zdrojom chybného uvažovania v rozhodujúcich chvíľach.

Jaroslav Steiden
Návštěvník
Jaroslav Steiden

Výchova k vlastenectví je chválihodná.
Uvedené ilustrační fotografie mi však připomínají Hitlera, když posílal děti na obranu Berlína.
Neberme jim dětství – toť můj skromný názor.
Jaroslav Steiden

Jaris
Návštěvník
Jaris

To je sice hezke, co zde pises Jaroslave, ale uprimne, maji Rusove jinou moznost? Vlastenectvi se a smysl pro obranu statu se musi pestovat od malicka.
A nyni chci poukazat na zapadni hoVnoty na vychovu deti, jak jsou systematicky podprahove pripravovany k valce. Hollywood se cini ruznymi pseudihrdiny – Batmany, Spidermany, Ironmany, vsude nasili a vrazdy ve velkem. Dalsi jsou valecne hry, kdy u kompjutru deti sedi jako husy na krmniku a mackaji knofliky a ve sve fantazii likviduji ‘nepritele’. Ani nechci vedet, kolik takovych nasilnickych videi a her bude nadeleno pod stromeckem. Tomu ja rikam naproste vymyvani mozku a nikdo se nepozastavuje nad tim, ze prave temto detem mizi cas detstvi mezi prsty. Vzdyt je to pouze ‘hra’, ne?

M.C.
Návštěvník
M.C.

Přehlédl jste jednu zásadní věc, oni ty děti nikam neposílají.
Oni ty kluky a holky jenom připravují na to, až budou dospělí, aby věděli co a jak.
Tady jsou skoro všechny fotky z manipulace e zbraní, ale to je jinak normální internátní škola, kde se učí to co jinde.
Ten polovojenský režim je nutný pro udržení pořádku. Kdo máte víc dětí tak určitě víte, že vést je k určitému pořádku a systému a řešit jejich chování je někdy složité.
V Anglii se děti taky učí v internátních školách, dodržují školní režim a nosí školní uniformy a nikomu to divné nepřipadá. Ty uniformy mají své praktické důvody. Když jsou tam ty děti dlouhodobě a domů jezdí jenom na prázdniny, tak jim škola musí zajišťovat praní, žehlení a další údržbu oblečení.
Pokud mají všichni stejné, zásadně se to zjednodušuje.
A odpadají problémy že se jeden pošklebuje druhému, že on má adidasky za pět litrů zatímco ten druhý boty za pětikilo od Vietnamců.

K tomu Hitlerovi: Poslední dobou se tvrdí, že na německé straně za války zas takové ztráty nebyly, uvádí se okolo 11 mil celkem. Z toho musel být nejméně milion žen a dětí, protože bomby si nevybírají. Potom je ale otázka, kam se poděli všichni chlapi, že v poslední fázi války už šli do války tacoví kluci a staří veteráni z první světové.
A že po válce, když se totálně nasazení vrátili domů, tak v Německu naráz neměl kdo dělat a museli si tam natahat gastarbeitry – Řeky a Turky – což se jak vidíme, stalo začátkem úplného rozvratu Německa jako státu a Němců jako národa. Co Hitler začal, Makrela dokončila.
Samotný proces degradace německého národa by mě netrápil, vzhledem k tomu, co jsou Němci zač a co všechno už napáchali, ale trápí mě, co na území Německa zůstane.
A co s tím my budeme muset udělat.

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

Logicky správně, ale jinak dokonalá pitomost, ale takto společnost ovlivní jedince, ten to předá svým dětem a ještě je na to pyšný a je hotovo! O děti vlastně vůbec Nejde, jsou jen ” zboží” pro společnosti a organizované náboženství. Podstatu lidé nevidí, o to se postará ” výchovou” právě ta společnost…

Jedinec = dítě se narodí a… Nemá žádnou možnost být sám sebou, musí plnit to, co ” dospělí ” – už naprogramování společností – chtějí…

Čest výjímkám, které toto zvěřstvo prohládli a dokázali se mu i postavit, ale takové jedince společnost = dav umlátí argumenty, ukřižování se už dnes nenosí… 🙂

Jaroslav Steiden
Návštěvník
Jaroslav Steiden

Ano, jsou to velmi hořké skutečnosti.Děcka jsou od malinka připravována na zabíjení a ztrácí empatie. Pak je posadí k monitoru a oni ovládají skutečné drony, jež někde daleko zabíjí jiná děcka a již nerozeznají, co je hra a co realita. Rusové mají vlasteneckou mentalitu a jsou neustále potencionální kořistí. Přesto se domnívám, že by stačila pro nezletilé branná výchova a zbraně až v plnoletosti.
Podělím se o jednu zajímavost, kterou mám z doslechu:
Po Česku jezdí chlapec, jež si říká Chaos nebo podobně.
Učí děti mimo jiné žonglovat s kužely atd.
Tato činnost totiž vyžaduje koordinaci a naprostou spolupráci dvojic i více účastníků. Toto považuji za chválihodné.
Tato společnost přímo vnucuje pouze rivalitu a tzv. úspěch za každou cenu. Jistě mi rozumíte))

No a k tomu zmíněnému Německu platí, že kdo chce zničit Evropu, musí předně zničit právě Německo. – Děkuji za pozornost.
S přátelským pozdravem – Jaroslav

M.C.
Návštěvník
M.C.

Na ovládání dronů není potřeba vojenská škola, to zvládne každý, kdo hraje na kompu nějaký simulátor.
To je spíš problém Američanů, že borci sedí ve Státech u kompu a přes družice ovládají drony, které na Blízkém Východě ostřelují všechno co se hýbe.
Rusové se tomu snaží vyhýbat, protože nepotřebují být neoblíbeni v celém arabském světě. Všeobecně se Rusové učí válčit ,,americkým” způsobem, tj. za pomoci hi-tech zbraní a moderních postupů, ale snaží se přitom nedělat americké chyby.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Slovenský filozof a sofiolog Emil Páleš ve svém díle “Angelologie dějin” úvadí, že největší silou Slovanů je jejich obětní síla – schopnost sebeobětování pro vyšší princip!

Zřejmě na tom bude více pravdy, než se na první pohled zdá. Koneckonců, na samotném ruském národě je velmi vidět tento slovanský charakter. Stačí se podívat do ruské historie.

tencozabilpapeze
Návštěvník
tencozabilpapeze

To je ale dost hloupé ne? Nechat to dojít tak daleko, že jediné řešení je obětovat život. Ne-slované se obětují na vyšších vrstvách řízení. Když to vezmeme ze spodu, tak sice v
6. Násilí – Rusové vybojují přežití (neřekl bych, že zvítězí, rozhodně ne optikou 70 let po válce ), ale na všech vyšších jsou lepší ostatní.
5. Genocida – to vůči ostatním neumíme a bude nás to stát mnoho. Je to hnusné být důsledný a vyvraždit poražené, ale válka je prostě kolektivní vina. Naopak Rusy kosí alkohol, drogy, hazard.
4. Ekonomická – zbytečné komentovat.
3. Ideologická – MSM západu mají daleko jiný podíl trhu posluchačů. Alternativa se tak jmenuje, protože je nicotná.
2. Chronologická – hmm, už jste slyšeli a viděli v TV, že nás osvobodili jen američané?
1. Světonázorová – demokracie a kapitalismus je dobrý, není nic lepšího. Buď dobro nebo zlo, západ nebo východ, existence končí smrtí,..

Řekl bych, že máme svědomí. Ale stačí to?

tencozabilpapeze
Návštěvník
tencozabilpapeze

ad svědomí, padl mi do oka popis od Janiny z AC24 k článku o vstupu Číny do Sýrie:
Rusko je obezřetné a neukvapuje se – vědí, že anglický jazyk postrádá slovo “svědomí”, jejich etika je založena na postulátu:
“kdo je bohatší a silnější, tím je milejší Bohu”, t.j. pravidla určují silní a mění je i v průběhu hry, s ohledem na vlastní výhody, které chápou jako něco samozřejmého.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Co to je za blbost, ze neexistuje v anglictine slovo svedomi! Samozrejme, ze existuje! Conscience = svedomi a je pouzivano casto.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jeste chci dodat, ze vetu ‘kdo je bohatsi a silnejsi, tim je milejsi Bohu’, je nestoudna lez, kterou si vymysleli lidi.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Co tím básník chtěl říci?

M.C.
Návštěvník
M.C.

Kolega píše o schopnosti, ne o jediném řešení, to je sakra rozdíl.
Svědomí a morálka jsou nutné, aby se člověk zůstal člověkem.

Solženicyn svého času napsal, že západní vojáci mají velkou schopnost zabíjet, ale malou schopnost umírat. Voják, který se bojí zemřít, nemůže být dobrý voják. Dokud vítězí, tak není problém, ale jakmile se karta obrátí, tak je zle.
Ale zemřít, to je až to poslední řešení. Předtím je třeba se zabývat otázkou, jak zlikvidovat co nejvíce nepřátel. Třeba potom i zemřít, ale pro vítězství. Rozebírám to na jiném místě zde, tak se nebudu opakovat.
6. O přežití Rusů se nebojím, oni jsou dost velcí, početní a ozbrojení na to, aby se ubránili a podle potřeby přešli do protiútoku, jako třeba v Sýrii. Putin řekl jasně, že už nebudou čekat, aby se znovu museli bránit na vlastním území. Taky říkal, že jeho životní zkušenost je jasná, je-li rvačka nevyhnutelná, je třeba udeřit první. A oni mají čím udeřit.
Zde mám obavu spíše o nás, abychom se dokázali bránit a měli se čím bránit.
5. Alkohol, drogy a hazard jsou problémem i v mnoha dalších zemích, akorát se o tom tolik nepíše. Drogy by nebyly takovým problémem, kdyby je Cocain Import Agency nepěstovala ve velkém a nešířila do světa. V Afghánistánu je 85% opiových polí na území pod kontrolou vojsk NATO, Talibán se snaží pěstování potlačovat.
Budování a rozvíjení země zmenšuje množství situací, kdy člověk pije na žal. Pití z radosti je úplně něco jiného.
4. Ekonomická – opět se obávám o nás, nikoliv o Rusko. Tam se pomalu ale jistě staví na vlastní nohy a připravují se na různé nenadálé eventuality. Podle toho co vím, tak jsou připraveni lépe než západní svět, který si s tím moc hlavu neláme. Když se podíváte na makroekonomické parametry, tak jim můžeme jenom tiše závidět.
3. Západní MSM mají převážný vliv na Západě, jinde ve světě je to slabší. Obraz Západu jako neúnavného ochránce svobody a demokracie je ve většině světa zásadním způsobem narušen, v Asii to už nežere skoro nikdo, pár procent lidí. Vliv MSM na lidi na Západě je značný a jsou dosud v rukách Temné strany Síly, ale jejich majitelé chápou, že je zle, je to vidět ve zběsilém očerňování každého, kdo se vydá jinou cestou, včetně Trumpa. Jenže oblbováním lidí můžou proces přeměny zpomalit a zkomplikovat, nemohou ho už zvrátit. Opět, nemám strach o Trumpa, tam si to armáda ohlídá, obávám se o nás.
2. Já se na TV prakticky nedívám, mám lepší zábavu a jiné zdroje informací, takže neslyšel.
Obecně, neokonzervám a spol už víceméně ujel vlak, dle plánu měli mít celou planetu pod kontrolou už v roce 2010. Nemají ji ani zdaleka ani dnes.
Ovládají toho sice hodně, ale pořád jsou síly schopné efektivně klást odpor a navíc se proti nim postavil ten neporazitelný Golem, kterého si vypěstovali – ozbrojené síly Spojených států, které rukama Trumpa de facto provádějí tichý vojenský převrat, protože už je nebaví nastavovat krky kvůli takové bandě degenerátů a deprivantů.
1. Tomu, že demokracie a kapitalismus jsou dobré, už nevěří moc lidí ani na Západě.
Jinde, kde si ty pozitiva užívají ještě ve větší míře, je demokracie skoro sprosté slovo.
Od 80. let se nám světonázory rozlily do nebývalé šíře a tzv. alternativní názory zastává stále více lidí.
Prostě současný stav není moc dobrý, ale měl a mohl být daleko horší a vývojové trendy jsou skoro všechny pozitivní. Akorát si nesmíme myslet, že to udělá někdo za nás.
Záchrana tonoucích je v rukou samotných tonoucích, jak říká Valerij Viktorovič.
Proto všechny západní akční filmy tlačí schéma superhrdiny nebo skupiny hrdinů s výjimečnými schopnostmi, které to vyřeší a zachrání víceméně sami. Aby lidi nepřemýšleli o tom, že to musí vzít do vlastních rukou.
Každý musí začít u sebe, své rodiny, přátel, v obci. Zajistit zdrojovou stabilitu a bezpečnost. Od toho se odvíjí to ostatní.

Zvědava matka
Návštěvník
Zvědava matka

M.C. – podepisuji!