Střelba na křesťanské studenty v Oregonu: “Potvrzeno – útočník byl džihádista”

Střelba na křesťanské studenty v Oregonu: “Potvrzeno – útočník byl džihádista”

Střelba na křesťanské studenty v Oregonu: “Potvrzeno – útočník byl džihádista”

Nejdříve oficiální zpráva:

Při čtvrteční střelbě v areálu vyšší odborné školy v americkém státě Oregon zemřelo podle konečné bilance deset lidí včetně střelce, dalších sedm jich bylo zraněno. Podle amerických médií byl pachatelem šestadvacetiletý Chris Harper Mercer, který zemřel po přestřelce s policií. Měl u sebe šest legálně pořízených zbraní a dalších sedm se našlo u něj doma. Prezident Barack Obama vyzval ke zpřísnění pravidel pro prodej a držení zbraní a podpořil jej v tom i generální tajemník OSN Pan Ki-mun.

Policie stále pátrá po motivu útočníka, který hodinu a půl před polednem místního času přišel do jedné z budov v kampusu městské vyšší školy v oregonském městě Roseburg a začal pálit po lidech v několika učebnách. Ze zraněných osob byly tři v kritickém stavu, ale úřady později sdělily, že jejich život už zřejmě není ohrožen. Střelec nebyl studentem školy.

Vyšetřovatelé vyslýchají všechny, kteří byli s Mercerem v kontaktu den před tragédií, kdy se údajně s krvavými plány svěřoval na sociálních sítích. Na síti MySpace se vyjádřil i k Vesteru Flanaganovi, který nedávno zastřelil v přímém televizním přenosu dva novináře. “Všiml jsem si, že hrozně lidí jako on je samotných a neznámých, ale jakmile prolijí trochu krve, tak je zná celý svět. Zdá se, že čím více lidí člověk zabije, tím více je ve světlech reflektorů,” uvedl podle médií Mercer.

Střelec podle stanice CNN absolvoval v roce 2008 základní výcvik americké armády, ale po měsíci byl propuštěn. Jeho okolí a média ho popisují jako zamlklého mladíka, který měl zájem o irskou násilnickou organizaci IRA a různé vraždění v USA, také prý odmítal náboženství. Narodil se v Británii a jako dítě odjel do USA, kde žil jen s matkou ve městě Winchester nedaleko školy, kde nyní vraždil. Každý den podle sousedů chodil ve vojenských botách, maskovacích vojenských kalhotách a bílém tričku, hlavu měl hladce vyholenou.

Osmnáctiletá Kortney Mooreová byla právě na hodině psaní, když prý oknem proletěla kulka a trefila učitele do hlavy. Pak podle ní vešel střelec a všem řekl, ať si lehnou na podlahu. Potom nařídil, aby vstali ti, kteří jsou křesťané. “Dobře, protože jste křesťané, uvidíte se s Bohem hned za vteřinu,” prohlásil prý a začal střílet. Vypověděla to jedna ze studentek, kterou střelil do zad a již čeká operace páteře.  (zdroj a více)

Chris Harper Mercer – džihádista?

Zatímco vyšetřovací orgány pátrají po motivu střelce, americký novinář Charles C. Johnson zveřejnil na svých stránkách Gotnews.com  a následně zpráva vyšla zde, výsledky svého pátrání. V něm tvrdí, že střelec byl afroamerického původu a nebyl tedy příslušníkem bílé rasy, jak se všeobecně uvádí, což dokládá jeho profilovou stránkou na sociální síti:

Stránka měla být následně pětkrát změněna-  zde, zde.

V dalším zjistil, že střelec měl kontakt na Mahmouda Aliho Ehsaniho – teroristu Islámského státu. Jako důkaz, že jde o islámského radikála, zveřejňuje fotografii stránky Aliho Ehsani:

 

Dále jako důkaz uvádí profilovou stránku střelce “Chris Harper Mercer Myspace”, kde má fotografii sebe se zbraní a v kontaktech uvedeny pouze dvě osoby, přičemž tou druhou je právě Mahmoud Ali Ehsani. K potvrzení střelcovy pro-islámské ideologie novinář dále publikoval několik zpráv z Twitteru Mercera zde, zde.

Podle novináře Johnsona  byl Chris Harper-Mercer černý Američan, vyznávající islámský džihád a dále byl také zastáncem “BlackLivesMatter”.

Prezident Obama v emotivním projevu po střelbě prohlásil, že by Spojené státy měly ztížit vyšinutým střelcům přístup ke zbraním a zařadit se tak mezi ostatní vyspělé země. “Nejsme jedinou zemí na světě, v níž žijí vyšinutí lidé. Ale jsme jedinou vyspělou zemí, kde každých několik měsíců dojde k podobné masové střelbě,” uvedl viditelně rozhněvaný šéf Bílého domu, podle něhož se již Američané stávají vůči podobným tragédiím netečnými.

Novinář Johnson k tomu poznamenal, že Obama ve svém projevu neřekl nic o totožnosti vraha a “zapomněl zmínit,” že Spojené státy jsou hlavní zemí, která sponzoruje teroristy a drogové kartely ISIL. Autor dále poukazuje, že Obama na masakru nikdy nepřizná podíl džihádistů,  vytvářených za přímé podpory USA Islámským státem.

“Jak řekl prezident, “myšlenky a modlitby nestačí”. Kromě případů, kdy jde o  “Alláhu Akbar!” –  shrnuje novinář Johnson.

Dodatek

Zprávu o motivaci oregonského střelce jsem nejdříve zaregistrovala na ruských stránkách, kde jsem jí ale nepřisuzovala váhu. Dnes jsem na stejnou zprávu narazila na stránkách, které rovněž nepovažuji za nijak důvěryhodné, kde mě ovšem udivilo, že odkazují na stejné ruské stránky. Ba co víc, podávají vysvětlení, proč se zpráva objevila právě na nich a co je ještě podivnější, oregonskou střelbu dávají do souvislosti s ruským seznamem 87.000 islámských teroristů, který USA a EU odmítly od ruských tajných služeb přijmout.

Střelba na křesťanské studenty v Oregonu:

Avšak poslední tečkou, která mě zarazila, je to, že odkaz na stránku oregonského střelce, kde je se zbraní a kde má uvedeny pouhé dva kontakty, přičemž jedním z nich je právě Mahmoud Ali Ehsani, pochází ze stránek Cassandry Fairbanks (“okultistka a CIA informátorka, navenek aktivistka za lidská práva,  jediným účelem však je rozněcovat nepokoje v zájmu iluminátů, proto podporování brutality a násilí a rozněcování demonstrantů ke vzpourám, její přitažlivost a sexualita jsou používány k získávání co největšího počtu stoupenců”). Kontakt Cassandry Fairbanks s oregonským střelcem lze vidět zde (a co ten Sputnik??)

Odpovědi nemám. A i když připustím, že výše zmíněné informace jsou z oblasti konspirací, jedno je jisté: oregonská střelba byla zcela jasným útokem na křesťany. Pokud by se prokázalo její propojení na radikální islám, může jít o další rozeštvávání křesťanů a muslimů.

Ale také je možné, že Mahmoud Ali Ehsani byl na zmiňovaném seznamu a že bylo možné útoku předejít, ale to už je další věc.

Avšak v neposlední řadě – pokud je vše o oregonském střelci pravda, kolik podobných Mercerů je po světě a kolik podobných jich do Evropy přichází či v budoucnu v ní vyroste? Chris Harper Mercer se narodil v Británii, do Spojených států se přestěhoval s rodiči, jeho původ není “bílý” – nemohl být jedním z mnoha rozčarovaných potomků imigrantů?

-Pozorovatelka-  3.10.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Nevi jak by ty kvery z lidi vysroubovali…no a pan Ki-Moon, ten odklepne VSECHNO!

Pavol
Návštěvník
Pavol

čo chceli to majú!!! ich čierna opica robý bordel a teror po celom svete a zastáva sa moslimov, vyzbrojuje ich a financuje…nech si to teraz vychutnajú jeho voliči

pepan
Návštěvník
pepan

Prezident Barack Obama vyzval ke zpřísnění pravidel pro prodej a držení zbraní a podpořil jej v tom i generální tajemník OSN Pan Ki-mun…..
Zkusme si tohle prohlášení porovnat (alespoň pamětníci) s režimem držení zbraně v oné totalitě. Nebyla by snad žádoucí i dnes? Anebo snad právo na život a demokracii má jen někdo? Či se snad budeme v budoucnu sami mezi sebou vybíjet? Pochopitelně Demokraticky a s požehnáním zákonů?????

Námořní atašé
Návštěvník
Námořní atašé

Udělali jsme průlom. Jako moderní, demokratická země jsme zavedli úplnou registraci všech zbraní a jejich plošné omezení. Ulice budou bezpečnější, všude bude klid. Adolf Hitler

Charita pro Julova
Návštěvník
Charita pro Julova

DSO? 🙂 sqělá gamesa.

Na co jmeno?
Návštěvník
Na co jmeno?

To ano, kdyby tam jedinej z nich měl bouchačku, tak mohlo být mrtvých třeba jen pět, nebo jenom jeden. Mercer. Ten kdo bude chtít takto zaútočit si zbran vždy sežene. Plošné omezení zbraní pro veřejnost znamená pouze víc mrtvých civilistů. Spíš mi to zavání falešnou vlajkou. Někde možná tady byl článek o předělávání walmartů na vojenské základny a detenční tábory. Asi opravdu očekávají občanskou válku. Nějaký takový pomatenec se najde vždy, aby zahrál divadlo.

007
Návštěvník
007

presne to same me napadlo take, uz zvazuji jestli nahodou bych nemel nahlasit na policii ztratu sve legalne drzene pistole a nekde si ji ukryt, nerad bych o ni prisel az to same zacnou zavadet i u nas…

hunt3r
Návštěvník
hunt3r

…a (i nejen) proto je vhodné mít zbraň nelegálně. Žádná evidence = nikdo nic nevezme. A když přijde ten správný (nebo zlý) čas , zbroják to nevyřeší.
Jinak, v článku popisovaná událost je evidentně nahrávající co možná nejrychlejšímu “předání moci lidu” do rukou (šílených) j-elit (nejen) ve zfašizované ussánii, vše v rámci potřeb nwo…a jen “hlupák váhá….”

albatros
Návštěvník
albatros

Na divokym západě měl bouchačku každej a nějak bezpečný místo to teda nebylo. Bouchačky celospolečensky neřeší absolutně nic. Může vám pomoct se ubránit, ale nezabrání tomu aby na vás někdo nezaútočil. SSa je nejvyzbrojenější stát světa a přesto vede všechny možný statistiky kriminality a násilných trestných činů.
Kriminalitu ovlivňuje hlavně kultura a mentalita národa.

Oldrin
Návštěvník
Oldrin

Studenti zemřeli za nás. Pro naše probuzení.