Srbsko uvedlo armádu do stavu bojové pohotovosti, v Kosovu se ozývá střelba...

Srbsko uvedlo armádu do stavu bojové pohotovosti, v Kosovu se ozývá střelba a Priština zahájila provokační operaci proti srbskému obyvatelstvu! Kosovská policie zatkla i několik Rusů, Kreml hovoří o americké provokaci po rozhodnutí Prištiny vybudovat vlastní etnickou armádu! NATO dává naoko od projektu kosovské armády ruce pryč, ale americký Pentagon již má v Prištině zástupce svých zbrojovek! Za plánem stojí Hashim Thaci a americký senátor Marco Rubio, který stejné procesy razí i ve Venezuele!

Srbsko uvedlo armádu do stavu bojové pohotovosti, v Kosovu se ozývá střelba a Priština zahájila provokační operaci proti srbskému obyvatelstvu! Kosovská policie zatkla i několik Rusů, Kreml hovoří o americké provokaci po rozhodnutí Prištiny vybudovat vlastní etnickou armádu! NATO dává naoko od projektu kosovské armády ruce pryč, ale americký Pentagon již má v Prištině zástupce svých zbrojovek! Za plánem stojí Hashim Thaci a americký senátor Marco Rubio, který stejné procesy razí i ve Venezuele!

Balkán stojí znovu na pokraji válku. Dnes v ranních hodinách provedla kosovská policie v srbské části Kosova mohutné razie se záminkou, že jde o bezpečnostní operaci proti pašerákům [1].  Srbsko v reakci uvedlo své jednotky do plné bojové pohotovosti poté, co těžce ozbrojená kosovská policie vstoupila do srbského severního Kosova, použila prý slzný plyn a zatkla kolem dvou desítek lidí. Jednalo se o poslední vzplanutí dlouhotrvajícího napětí mezi Srbskem a jeho bývalou provincií, která vyhlásila nezávislost na Bělehradu v roce 2008 po krvavé válce v letech 1998-99, která skončila po zásahu NATO.

Až 90% populace v severním Kosovu jsou Srbové, kteří nechtějí být součástí nezávislého Kosova. Akce zvláštní kosovské policie je součástí operace na vyhnání Srbů z Kosova. Plán na provedení etnické čistky má mít podle dohod s americkou administrativou civilizovaný rámec, Srbové mají být vystrašeni, aby je to donutilo dobrovolně odejít. Američané nechtějí podpořit přímé etnické čištění v Kosovu, protože by to poškodilo americkou pověst v Evropě.

Kosovská policie.

Srbský prezident Aleksandar Vucic řekl [2], že kosovská policie zatkla 23 lidí, včetně Srbů, Bosňanů a Rusů poté, co kosovské jednotky vtrhly s obrněnými vozidly do několika vesnic na sever od města Mitrovica. Vucic řekl, že viděl video policejní palby za použití ostré munice, kulky létaly nad hlavami neozbrojených Srbů a uvedl, že operace byla určena k zastrašení Srbů v Kosovu. Vucic dále oznámil, že nařídil vojákům přesun do blízkosti hranic, aby byli v bojové pohotovosti a připraveni na rozkaz ke vstupu srbské armády do Kosova a ochránili Srby, pokud se napětí bude zvyšovat. Severoatlantická aliance v Bruselu svolala krizové jednání za zavřenými dveřmi, situace je velice vážná, a to i s ohledem na to, že mezi zadrženými osobami, které kosovská polovojenská policie zajala, jsou i občané Ruské federace.

Ruský pozorovatel OSN byl zraněn a Rusko požaduje jeho okamžité propuštění, za operací prý stojí americký gangsterismus

Mise OSN v Kosovu uvedla, že mezi zadrženými byli dva její zaměstnanci, jeden z nich je ruský pozorovatel OSN. Oba zaměstnanci byli hospitalizováni kvůli zraněním a OSN vyzvala všechny strany, aby pomohly obnovit klid a bezpečnost. Rusko označilo akci Kosova za provokaci a požaduje okamžité propuštění ruského zaměstnance OSN.

Prezident Kosova Hashim Thaci [3] již dříve řekl, že ruský zástupce OSN byl maskovaný špion pod diplomatickým krytím, aby bránil v provádění policejních operaci v severním Kosovu. Srbská státní televize oznámila pohyby srbských vojsk umístěných v blízkosti hranic. Jakýkoli srbský ozbrojený vpád do Kosova by znamenal přímý střet s příslušníky sil pod vedením NATO, reagovala na tyto vojenské pohyby kosovská vláda v Prištině. Předseda kosovského parlamentu Ramush Haradinaj na Twitteru potvrdil, že policie provedla operaci proti pašování a organizovanému zločinu.

Kosovská hlídka policie.

Svědecké výpovědi z Mitrovice však hovoří o něčem jiném. Amatérská videa zachycují střelbu a exploze, rozhodně nejde o slzný plyn, ale o regulérní vojenskou operaci. Ozývá se střelba, příjezdové cesty do města jsou zatarasené, zevnitř města se ozývá sporadická střelba. Tato bezpečnostní eskalace přitom nevznikla jen tak samovolně a sama od sebe. Abychom pochopili, kdo tahá za nitky, musíme se vrátit do loňského listopadu. Kosovský prezident a albánský řezník Hashim Thaci totiž vloni v listopadu navštívil USA [4] a setkal se s jedním senátorem, kterého v poslední době známe.. Tím senátorem je Marco Rubio, který se přímo podílí na organizování státního převratu ve Venezuele a úkoluje Juana Guaida, samozvaného prezidenta Venezuely.

Donald Trump kosovského řezníka s požadavkem na vlastní armádu v roce 2017 vyhodil, neoconi a Marco Rubio mu po roce a půl vyhověli

Právě během této návštěvy v USA loboval [5] Hashim Thaci u Marco Rubia za jednu velmi důležitou věc, za podporu americké vlády pro myšlenku vzniku samostatné kosovské etnické armády. Vedení NATO v Bruselu tuto myšlenku nepodporuje, především jde o odpor evropských členských zemí NATO, ale neplatí to o USA a americké armádě. která má v Kosovu obrovskou vojenskou základnu Bondsteel.

A během této návštěvy dostal Hashim Thaci tichý souhlas amerických neoconů k realizaci projektu vlastní kosovské armády. Ihned o měsíc později v prosinci 2018 totiž kosovský parlament v Prištině odhlasoval [6] plán na vznik kosovské armády. Priština to udělala s tichým souhlasem amerických neoconů a americké armády. Nikdo tomu tehdy nevěnoval pozornost, bylo krátce před Vánoci, ale muslimové Vánoce neslaví, takže to má svoji logiku. Srbsko i NATO prudce zareagovalo a toto rozhodnutí odsoudilo [7], ale plán to nijak neohrozí, je garantovaný americkou zahraniční mocí a neocony.

Hashim Thaci, kosovský prezident

Tady je potřeba si všimnout procesů, jak Donald Trump postupně ztrácel kontrolu nad americkou zahraniční politikou krátce po své inauguraci do úřadu v lednu 2017. Kosovo chtělo vlastní armádu už delší dobu, ale v dubnu 2017 se Trumpova nová administrativa postavila ostře na odpor a Donald Trump myšlenku zamítl a Priština musela svůj návrh stáhnout [8], podporu pro vlastní kosovskou armádu od Donalda Trumpa nezískala.

Jenže, uběhl rok a půl a najednou v listopadu 2018 se Marco Rubio, republikánský senátor, setkává ve Washingtonu s Hashimem Thacim a oznamuje mu, že USA podporují myšlenku na kosovskou armádu. Donald Trump prý do toho již mluvit nebude. Informaci přinesla americká vojenská média [9] koncem minulého roku jako překvapivou změnu. Jenže nešlo o změnu postojů Donalda Trumpa, je to mnohem jednodušší. Donald Trump byl zbaven veškeré moci a rozhodování o amerických ozbrojených silách a o zahraniční politice.

Senátor Marco Rubio jako výkonný kůň amerických neoconů, dohaduje vojenské operace a nasunování zbraní ve Venezuele i v Kosovu

Hlavním koněm tohoto procesu v USA je právě senátor Marco Rubio. Právě na něho se obrátil Juan Guaido se žádostí o vojenskou pomoc americké armády ve Venezuele [10]. To není náhoda, že loutka amerických neconů se obrací na Marco Rubia, protože na stejného senátora se obrátil i kosovský prezident Hashim Thaci se žádostí o podporu americké armády pro myšlenku vzniku vlastní kosovské armády. A znovu byl u toho Marco Rubio, když do Bílého domu přijela manželka venezuelského disidenta a agenta CIA Leopolda Lópeze Lilian Tintori a žádala o pomoc [11] americké vlády pro venezuelskou opozici a pro svého manžela, který byl v té době ve Venezuele v domácím vězení. A právě Juan Guaido je učedníkem a elévem pod řízením Leopolda Lópeze.

Marco Rubio a Hashim Thaci na schůzce v listopadu 2018.

Jak sami vidíte, senátor Marco Rubio se postupně profiluje ve vzdálené budoucnosti 15 nebo 20 let jako možný budoucí americký prezident, který jednoho dne převezme řídící procesy v USA. Zatím sbírá zkušenosti a buduje si podporu u amerických neoconů a rovněž u amerických generálů a vojensko-průmyslového komplexu. Jenže ve chvíli, kdy koncem minulého roku USA oznámily, že navzdory odporu vedení NATO v Bruselu podporují požadavek Kosova na vlastní armádu, je najednou zcela jasné, že současná provokace v severním Kosovu má destabilizovat region, aby americký vojensko-průmyslový komplex dostal požehnání a podpis pro dodávky zbraní nové kosovské armádě. Podpis musí poskytnout Donald Trump a ten poskytne podpis v případě, že mu generálové řeknou, že Srbové útočí na nebohé kosovské Albánce. Za celým procesem však stejný jeden a tentýž americký senátor.

Znovu a znovu vidíte a doufám chápete, co mnoho politiků v SPD stále není schopno pochopit, že primárním úkolem ochrany bezpečnosti pro ČR je vystoupení z NATO, to je ten hlavní primární úkol a všechno ostatní je druhořadé. Američtí neoconi naprosto ignorují bezpečnostní zájmy evropských zemí jako je ČR a klidně destabilizují Balkán a dovolí vybudování kosovské armády, která bude použita dříve či později k etnickému dočištění Kosova od Srbů. To není o tom jestli, ale kdy k tomu dojde. NATO protestuje, evropské země vědí, co bude znamenat kosovská armáda, ale americká zahraniční moc je neřízená střela, kterou Donald Trump už nekontroluje. Trump byl postupně zbaven svých poradců, kteří mu dobře radili, Michaela Flynna a dalších, a proto od roku 2018 již Donald Trump nekontroluje zahraniční procesy. Doufám, že chápete, proč je tak důležité vystoupit z NATO v situaci, kdy jedna z členských zemí NATO ignoruje bezpečnostní zájmy všech evropských členských zemí aliance.

Podpora rodiny čtenářů Aeronetu rozhoduje

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň, kterou nám nadále a trvale projevujete. Doufáme, že články na Aeronetu, titulkovaná videa a páteční rozhlasové pořady se Vám líbí, i když naše zprávy a informace nejsou často veselé, a že skutečně obohacujeme váš znalostní a informační rozhled ve světě dnešních politických procesů a událostí. Děkujeme za Vaši finanční i morální podporu, kterou nám projevujete, bez Vás a Vaší pomoci bychom tu dnes již nebyli, protože za námi stojíte jen Vy a nikdo jiný.

Nemáme fondy, nečerpáme dotace, neplatí nás oligarchové, ani ministerstva skrze státní rozpočet. Do konce měsíce zbývají 3 dny a zatím jsme vybrali jen cca. 74% z cílové částky potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc. Zvažte prosím jakýkoliv příspěvek, pokud si to můžete dovolit, moc nám tím pomůžete. Přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem anebo poštovní poukázkou, všechny informace najdete na naší darovací stránce zde. Píšeme pro Vás a jen díky Vám. A jak vidíte, stále bojujeme o přežití, neustále se nás snaží umlčet, všemi cestami. Děkujeme vám, že jste v tom boji s námi a že nám pomáháte!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vechtr z Protivína
Návštěvník
Vechtr z Protivína

Proč myslíte, že se na Balkán přesouvá přes území ČR takové ohromné množství amerického vojska? I malému dítěti musí být v daných souvislostech jasné, jaký je hlavní cíl tzv. cvičení v Rumunsku a Maďarsku. Kam vleze Američan, tam je jen spoušť, válka, chaos…. Naštěstí má dnes Srbsko silného spojence – Rusko, tak doufám, že si Američané do Srbska vrtat nedovolí.

Neznama
Návštěvník
Neznama

Doporučuji https://youtu.be/WawcgT_1X7o
vzhlednout VIDEO o Jugosce , jak pravdive tj.

mr.nobody
Návštěvník
mr.nobody

no zaujimave, ze svet toho vraha Thaciho akceptuje…pritom mu nikto neveri…

Yura
Návštěvník
Yura

Je za srdce beroucí, zde tady číst jak všichni tady nemáme rádi americké sionisty.
Jen houšť proti NATO a EU. Východní Evropa musí zůstat slovanská.
Mysleme v našich myslích na naše srbské, slovanské bratry….bojují i za nás v předních liniích proti sionistické islamizaci.

https://www.youtube.com/watch?v=EmV0D0q9FUw

bokke123
Návštěvník
bokke123

Kosovo je srdce Srbije!

Josef
Návštěvník
Josef

mimo téma Ježišmarjáá, opravdu jsme my, Češi, tak ubozí a nemohoucí, že pustíme do Evropského parlamentu modrého zloděje Alexandra Vondru!

Vondra ukradl státu miliardu v tunelu ProMoPro! Vondra má mručet na doživotí ve vězení a ne se rozvalovat s platem europoslance!

Vondra je na svobodě jen “díky” nosaté židovské zločinecké služce, státní zástupkyni Lence Bradáčové, která neobžalovala ani Alexandra Vondru (ODS), tehdejšího místopředsedu vlády pro evropské záležitosti, ani Jana Nováka, tehdejšího vedoucího Úřadu vlády.

Kromě toho Bradáčová neobžalovala ani Babiše (ukradení akcií Lovochemie Lovosice a půlmiliardový úvěrový podvod vůči polostátní bance IPB), ani Mrázka a Pitra (ukradená Setuza Ústí nad Labem), ani manažery tuneláře Mostecké uhelné Koláčka a spol., odsouzeni pouze ve Švýcarsku. Všechny tyto případy měla dozorovat Lenka Bradáčová jako začínající litoměřická státní zástupkyně (2001-2003), později náměstkyně krajského státního zástupce v Ústí nad Labem (2003-2012), ale nehnula ani prstem a spisy házela do koše.

Vondra se také vydává za občana Litoměřic, přestože bydlí v Praze, adresa neznámá.

Stát byl okraden o 938 milionů Kč nesmyslnými, předraženými fakturami za audivizuální služby (ozvučení, videopřenosy a jiné služby spojené s jednáním politiků) během českého předsednictví v Evropské radě v roce 2009.

Šlo podle všeho o předem připravený plán, jak peníze ze státní kasy vyvést. To, že nešlo o náhodné využití příležitosti, která se objevila teprve v průběhu vyhlášené zakázky, vyplývá z textu policejního obvinění.

Firma ProMoPro uzavřela s Úřadem vlády smlouvu k zakázce v září 2008. O měsíc později už Veverka otevřel v Rakousku u vídeňského bankovního domu Vontobel Österreich AG účet jménem londýnské společnosti Deeside Services Solution. Právě na tento účet poslala firma NWDC, subdodavatel najatý společností ProMoPro, postupně 134 732 552 korun. A Veverka z nich následně 8. ledna 2010 přeposlal 50 milionů na účet seychelské firmy Hunton Systems u stejné banky. Všechny peníze následně zablokovaly rakouské úřady kvůli podezření z praní špinavých peněz. Další peníze čeští policisté již nenašli a ani nezjistili, kde skončily. Peníze totiž putovaly přes účty řady nastrčených firem v Česku a bílí koně je vybrali v hotovosti.

Hned několik svědků, zaměstnanců Úřadu vlády, vypovědělo na policii do protokolu, že Alexandr Vondra o všem věděl a na vedoucího Úřadu vlády Jana Nováka naléhal, aby smlouvu s firmou ProMoPro podepsal. Bez výběrového řízení. Jeden z těch, kdo na policii vypovídal, uvedl, že Vondra osobně intervenoval za urychlení podpisu smlouvy a sám šéfa Úřadu vlády ubezpečoval, že je vše v pořádku. „Pan Vondra několikrát žádal bývalého vedoucího Úřadu vlády Nováka, aby jako statutární orgán podepsal smlouvu s firmou ProMoPro. Novák byl totiž jediný, kdo takovou smlouvu mohl podepsat,“ řekl deníku Právo svědek s tím, že v srpnu 2008 slyšel, jak Vondra na Nováka naléhal přímo v kabinetu Úřadu vlády. „Naléhal na něj, aby podepsal,“ dodal svědek.

Přesto Vrchní státní zastupitelství v Praze pod vedením Lenky Bradáčové v prosinci 2013 podalo obžalobu jen na 12 lidí, ale na Alexandra Vondru (ODS) a Jana Nováka ne.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vondrovi-se-stihani-za-ProMoPro-vyhne-Podle-svedka-nalehal-na-podpis-224841

Státní kasa přišla o miliardu v tunelu ProMoPro. Vymůže ji?
Sedm odsouzených podnikatelů má zaplatit náhradu škody 327 milionů korun. Zbývající částku z celkové vyčíslené škody 938 milionů pak musí stát podle soudu vymáhat v rámci občanskoprávního sporu.
http://ceskapozice.lidovky.cz/kauza-promopro-statni-kasa-prisla-o-miliardu-vymuze-ji-pgw-/tema.aspx?c=A170115_233943_pozice-tema_lube

Do Česka byl minulý týden (květen 2019) z Peru eskortován Pavel Girstl, podnikatel odsouzený v takzvané kauze Promopro k pětiletému trestu.
https://www.novinky.cz/krimi/506113-z-peru-do-cr-eskortovali-odsouzeneho-v-kauze-promopro.html

Jaris
Návštěvník
Jaris

To neni ani na kriminal, to je rovnou pro… Tech zmetku jako Bradacova -Vondra je nespocet. Boze muj, co se to jen stalo s CR! Dnes ji vladnou chazarsti kriminalnici nejhrubsiho zrna!

Rotary Club
Návštěvník
Rotary Club

To je výsledek působení hybridních serverů, které oni řídí a vy si myslíte, že je to opozice.

Renda
Návštěvník
Renda

Proč jen mi dnešní dění připomíná Irlmaierovo proroctví?

CML
Návštěvník
CML

Na dnešní den připadá jedno hodně smutné výročí …
29. května 1453 den, kdy byla dobyta Konstantinopol, se všemi důsledky nejen pro Kosovo viz článek , ale pro balkán obecně.

Aldo
Návštěvník
Aldo

Expanze osmanské říše na Balkáně by nebyla tak úspěšná, kdyby jí svou politikou nepomáhali sami Evropané. Řevnivost mezi Východo- a Západoevropany, skrytá do hávu sporu mezi pravoslavným a katolicko-latinským směrem křesťanství, postupně umožňovala expanzi osmanské říše, která metodicky dobývala další a další území. V této situaci již osmanská říše měla značné územní zisky na Balkáně, byzantskou říši již symbolicky reprezentovalo pouze malé území na Peloponéském poloostrově a hlavní město v Bosporské úžině – Konstantinopol. A právě Konstantinopol se roku 1453 rozhodl osmanský sultán Mehmed II. dobýt.
https://www.reflex.cz/clanek/historie/95523/dobyti-konstantinopole-turky-osmani-vyuzili-sporu-katolicke-a-pravoslavne-cirkve-zapadu-a-vychodu-evropy.html

CML
Návštěvník
CML

Ano to jistě. Mluvíte mi z duše. V této souvislosti nelze nepřipomenout ještě rok 1204 dobytí Konstantinopole západními křižáky, účastníky IV. křížové výpravy. Každý milovník historických románů zná úchvatný skvost Mika Waltariho Pád Cařihradu, vřele všem doporučuji.

weissbach
Návštěvník
weissbach
Kragujevac
Návštěvník
Kragujevac

Rozkaz zní jasně. Konvoj nesmí projet směrem do Maďar.