Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje...

Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje výběry – nastává “Globální jaro”? A chystá se moskevský Majdan?

Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje výběry -nastává “Globální jaro”? A chystá se moskevský Majdan?

Analytik banky Societe Generale Albert Edwards oznámil bezprostředně hrozící recesi na pozadí prudkého poklesu zisku zadlužených amerických firem. Americká ekonomika se brzy zhroutí pod obrovskou vlnou firemních krachů, kterým se kvůli recesi v zemi není možné vyhnout, řekl analytik .

“Bez ohledu na to, že s rizikovými aktivy vše vypadá v klidu, světlo na našem nouzovém varovném indikátoru recese přestává blikat žlutě a mění se  v červenou,” – píše. Hlavním faktorem, ukazující na hrozící recesi, je podle Edwardse prudký pokles zisků amerických společností. kdy podnikový sektor USA “se utápí v dluzích.” Podle analytika nelze ekonomické oživení  “Spojené státy čeká totální konec ekonomického cyklu,” – píše.

Zdroj: zdezde

Banky v USA omezují výběr hotovosti z bankomatů

Americká banka JP Morgan Chase omezila zákazníkům jiných bank výběr hotovosti na 1000 dolarů na jednu platební kartu denně. Zároveň upravila své bankomaty tak, aby již nebylo možné vybírat 100 dolarové bankovky. Strach z omezení přístupu k penězům vede lidi k hromadnému vybírání hotovosti.

Na znamení ochrany zákazníků před „kriminální činností“, rozhodla banka JP Morgan Chase omezit výběry hotovosti z bankomatů. Opatření souvisí se snahou americké centrální banky stáhnout z oběhu stodolarové bankovky. Banka v rychlém tempu provádí úpravy bankomatů, které zamezí dosavadní praxi vybírání stodolarových bankovek v neomezeném množství. Jen za minulý měsíc došlo k úpravě zhruba 18 tisíc bankomatů. Tyto kroky vedly mnohé zákazníky k horentnímu výběru hotovosti.

Vybírání hotovosti ještě urychlil ředitel banky JP Morgan Chase Jamie Dimon, který omezil výběry pro zákazníky ostatních bank na 1000 dolarů denně. Od oznámení změny stoupl počet případů, kdy si zákazníci, zejména zahraničních bank z Ukrajiny a Ruska, vybrali velké objemy peněz. Byl dokonce zaznamenán i případ výběru 20 tisíc dolarů v hotovosti při jediné transakci. Podle oznámení banky se zdá, že velké výběry hotovosti byly přirozeným jevem bez kriminálního podtextu.

„Kvůli vzrůstajícímu dohledu úřadů, věnují banky více pozornosti velkým pohybům hotovosti, které by mohly být známkou praní špinavých peněz nebo jiných aktivit v šedé ekonomice,“ citoval list Wall Street Journal Jamieho Dimona.

Omezování hotovostních transakcí

Centrální banky nejen v USA ale i v Evropě v rámci svých snah o potlačení kriminálních aktivit a daňových úniků omezují hotovostní transakce. Jedním z opatření, kterými toho chtějí docílit je ukončení platnosti bankovek s velkou nominální hodnotou.

Zdá se však, že snahy centrálních bank se mnohdy míjí účinkem a místo toho naopak vzbuzují v běžných občanech nedůvěru z rostoucího dohledu nad jejich finančními prostředky. Obavy o peníze uložené v bankách pak vedou zákazníky k výběrům a držení větších objemů hotovosti.

Současně se snahami centrálních bank se objevují i další nečekané problémy. Jedním z nich může být tzv. „run“ na banky, tedy stav, ve kterém klienti po bance hromadně požadují zpět své peníze. Lidé omezení přístupu k hotovosti nechtějí. Tento případ hromadného vybírání hotovosti ve Spojených státech tak může být příkladem takového „mini runu“ na banku. Každá další restrikce na pohyb kapitálu, a obzvlášť hotovosti, pak může způsobit přesný opak zamýšleného záměru a zvýšit mezi běžnými lidmi poptávku po hotovosti.

Vyprodané trezory

Podobný příklad nezamýšlených důsledků opatření zavedeného centrální bankou lze dohledat v Japonsku. Lidé zde v souvislosti se zavedením negativních úrokových sazeb začali hromadně vybírat hotovost. V důsledku toho prudce vzrostla poptávka po trezorech, do kterých si lidé mohou vybrané peníze ukládat.

Zdroj: zde

“Globální jaro” jako velká socialistická revoluce?

Vybavil se mi nedávný článek, ve kterém politolog C. J. Polychroniou v komentáři pro server Al Džazíra analyzoval, jaký dopad může mít masivní aféra zvaná Panama Papers.
“Ve skutečnosti může v důsledku úniku Panama Papers vysvitnout nová éra,” soudí odborník. To, že se v uniklých dokumentech objevují i vlivná jména jako je ruský vůdce Vladimir Putin a úřadující prezidenti Argentiny a Ukrajiny či premiér Islandu – a jde jen o pár světových lídrů zapletených do skandálu Mossack Fonseca – podle politologa nepochybně způsobí globální politický šok a může potenciálně vést ke kýženému “globálnímu jaru”, tedy odporu proti světovému vládnutí (zdroj a více).

V těchto souvislostech se zdá, že kauza Panama papers (podle Wikileaks financována Sorosem, tímto mistrem revolucí), může být pouze počátkem něčeho mnohem většího a zdá se, že i součástí tzv. přeformátování nejen USA, ale všech, především západních zemí a onen název “globální jaro” by tomu odpovídal. Na Islandu po nepokojích už padl premiér a budou předčasné volby,  D. Cameron postupně přiznává, že i on sám měl v Panamě akcie.

Jestliže opatření k výběrům hotovostí zavádí banka J.P.Morgan, zcela jistě se opatření nebude týkat pouze USA a k jakým nepokojům mohou tato opatření vést celosvětově, navíc za současného rozrůstání se kauzy Panama papers, se můžeme jen dohadovat.

Jestliže je krach USA na spadnutí, jak uvádí analytik Societe Generali (mimochodem – patří Rotchildům a Rockefellerům, tedy USA i Evropě), logicky z toho vyplývá, že vlna nepokojů by se nevyhnula ani Evropě, ale ani Rusku. V Rusku by ovšem mohla být využita k tolik kýženému moskevského Majdanu, ke kterému směřuje i kauza Panama Papers, o které Putin řekl, že má nabourat jednotu Ruska.

Chystá se moskevský Majdan?

V Rusku byla dlouho diskutována otázka vzniku Národní gardy a 5. dubna bylo rozhodnuto o jejím vytvoření: “Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že na bázi vnitřních vojsk ministerstva vnitra se zakládá Národní garda.

Rozhodnutí bylo přijato, vytváříme nový federální orgán výkonné moci na bázi vnitřních vojsk ministerstva vnitra, zakládáme Národní gardu, která bude bojovat s terorismem, organizovanou zločinností a v těsném kontaktu s ministerstvem vnitra bude dál vykonávat ty funkce, které vykonávaly útvary OMON (oddíl pro zvláštní účely), SOBR (zvláštní oddíl rychlé reakce) a další, řekl prezident během schůzky s ministrem vnitra Vladimirem Kolokolcevem, šéfem Federální služby pro kontrolu za obratem drog Viktorem Ivanovem a velitelem vnitřních vojsk ministerstva vnitra Viktorem Zolotovem.” (zdroj zde, více zde).

Co je překvapující, že na dotaz, kdy Národní garda zahájí činnost, odpověděl prezidentův mluvčí Peskov, že ihned, a to aniž by se čekalo na ukončení schvalovacích a právních kroků, které mají být hotovy v červnu. A hned včera Národní garda provedla v Moskvě první cvičení, které mělo být přípravou na případný moskevský Majdan, více a video zde .

Národní garda vznikla na bázi vojska ministerstva vnitra, čítá asi 170.000 mužů, v budoucnu to má být 350-400.000 a má jít především o změnu systému bezpečnostních složek, který má zlepšit jejich koordinaci a posílit je v boji proti terorismu, organizovanému zločinu, ilegálnímu přistěhovalectví, prodeji zbraní a drog – i zasahovat v případě demonstrací. Podstatnou změnou je, že Národní garda spadá pod přímé velení Vladimíra Putina (což lze vnímat tak, že antipatrioti v ruské vládě na ni nemají vliv). Co je ale udivující, je spěch, s jakým vznikla a ihned provedla i cvičení. Z toho by se dalo dedukovat, že se něco očekává. A že to “něco” může mít souvislost s “globálním jarem”, které v Rusku může znamenat “moskevský Majdan”. V neposlední řadě mohlo být cvičení i pouze jen demonstrační jako vzkaz Nulandové a spol a jejich koláčkům.

V souhrnu můj názor je, že “velká světová socialistická revoluce” , která má všude zavést marxismus, je jen otázkou času a že současné dění je tím, kterým se k ní možná schyluje pod názvem “globální jaro” (a jak víme, Rusko vadí především tím, že marxismus odmítá). Zde bych ještě doplnila, že to hlavní, v čem se Trockij a Stalin nepohodli bylo, že Trockij považoval revoluci v Rusku pouze za počátek s tím, že úspěšná bude pouze když se z Ruska přenese do dalších zemí s výsledkem, že jednotlivé státy přestanou existovat, yatímco Stalin trval na udržení státu, čímž revoluci “zradil”.  Nyní je problém zrušení států téměř vyřešen, už zbývá jen provést tu revoluci, na které obzvláště neomarxisté-sluníčkáři intenzivně pracují, jako například tento).

Související: Karel Marx na obálce The economist 2016 zde, zde

-Pozorovatelka-  9.4.2016

PS: Na pondělí 11.4. svolal FED mimořádné zasedání, bude jednat o zavádění negativních úrokových sazeb. Tak to je konečná. Naposledy byly USA v podobné krizi v roce 1987 (největší burzovní krach od krachu 1929), ale tehdy je zachránil pád komunismu a expanze na Východ, jenže dnes na Východ není kam – tam je Čína, proto se tolik chce do Ruska, k novým investicím. Bublina je před splasknutím, USA potřebují válku (anebo ruský Majdan).

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejhlasovanějších
konzerva
Návštěvník

Úder rusů proti panama papers , hlavně proti Navalnému…. a skupování kapitálu v rusku http://rusvesna.su/recent_opinions/1460295806

BertrandDeBorn
Návštěvník

1) Z definice hospodářského cyklu plyne, že k jeho konci jednou za čas dochází a není na tom nic divného (viz jakoukoli učebnici ekonomie pro první ročníky). Recese neznamená totální ekonomický kolaps; je přirozenou, i když nepříjemnou součástí ekonomického cyklu. Podobné “totální ekonomické konce” USA (stejně jako jakýkoli jiný stát) jednou za pár let zažívá (2001, 2008) a nějak nám tu pořád straší. Je to zhruba stejně smysluplná dedukce, jako kdybyste si v novinách přečetla, že zítra bude pršet, a usoudila z toho, že bude konec světa.

2) JPMorgan Chase je sice největší (v závislosti na způsobu hodnocení), ale ne jediná banka v USA, výběr z bankomatů není jediný způsob získání hotovosti, jen ten nejpohodlnější a nejhůře kontrolovatelný. Omezování hotovostních transakcí je v USA dlouhodobý trend, lze s ním sice nesouhlasit (osobně si myslím, že je krajně nemoudrý), ale v žádném případě nejde o nic mimořádného. Z dostupných informací nijak nevyplývá, že by to bylo něco víc než individuální rozhodnutí jedné konkrétní banky.

3) “Aniž by se čekalo na ukončení schvalovacích a právních kroků…” Jinak řečeno, Národní garda je jednotka ruského ministerstva vnitra, která v současné době zcela postrádá právní základ a která vznikla a operuje čistě na základě Putinovy vůle. Takové jednotky mají samozřejmě všichni, ale úplně všichni světoví státníci, Putin samozřejmě vůbec, ale vůbec není výjimka a jakákoli obvinění z diktátorských manýrů jsou zcela nepodložená, vždyť Putinova vláda je plná antipatriotů, před kterými ji může ochránit jedině Vladimir Vladimirovič.

Micanut
Návštěvník

Ekonomicke cykly expanze a kontrakce nejsou a nikdy nebyly normalni ci prirozene. Samozrejme sve tvrzeni podlozene na falesne bazi musite stvrdit jeste vetsi hlouposti typu “vzdyt to je dnes v kazde ucebnici pojednavajici o ekonomii.
Za drivejsich casu (stredovek) byly krize, pokud nemluvime o bankrupci statu diky valecne politice toho ci onoho monarchy, vetsinou zpusobeny “neprizni” prirody k agrikulturnim aktivitam, apod.
Od roku 1913, kdy poprve v moderni historii doslo k totalne nezakonnemu prevzeti prava kreace penez od statu soukromou korporaci ovladanou dnes jiz jmeny “kazdemu skolakovi” znamymi, zacal desivy cyklus vystupnovane destrukce hodnoty papirovych penez, kdy pomoci znehodnoceni sily meny nastal rapidni transfer bohatstvi, ktery mel a ma za ukol ovladnuti veskerych zdroju na Zemi nekolika specifickymi rodinami, at materialnich (nezivych), spolecne s temi zivymi, tzn. tech, kteri tvori drtivou vetsinu populace.

Prave pomoci UMELE vytvarenych ekonomickych cyklu a stalou akceleraci znehodnoceni hodnoty penez (ktera je od roku uz jen fiktivni a je urcovana prave elitou skrze mnozstvi mechanismu a naradi, ktere maji k dispozici, elita ve finale chce ovladnout cely globe. Bohuzel se ji to velice dobre dari.

Jako priklad destrukce majetku plebiscitu (jednoho z milionu) uvedu toto.
Pred rokem 1913 byl americky dolar velmi stabilni menou, podlozenou hodnotou zlata, a risk novych dolaru byl direktne vazan k narustu mnozstvi zlata ve statnich trezorech (vyjadruji se velmi zjednodusene, aby to bylo lehce pochopitelne). Hodnota dolaru vuci trojske ounce zlata byla temer po dve ste let nemenna.
Kdyz si tehdy clovek dejme tomu chtel koupit tehdy popularni model Fordu, zaplatil za nej zhruba $500.00, coz bylo zhruba 20-25 ounci zlata.
Dnes srovnatelne auto (co se tyce vrstvy obyvatelstva, ktera si auta kupuje, vyrobni naklady, apod, ) stale stoji stejne, pokud bychom chteli platit zlatem, tudiz nekde mezi 20-25 ouncemi zlata, ovsem v dolarech uz to neni $500.00, ale zhruba kolem 30,000.00.

Drive si na zbozi lide nasetrili – relativne rychle, a zaroven nemuseli mit obavy, ze jejich penize neztrati hodnotu po dobu jejich setreni.
Dnes pro identickou vrstvu obyvatelstva je prakticky nemozne nasetrit si hotove na mnohem levnejsi zbozi nez je auto. Naopak, musi si ho koupit na splatky, a navic plati jeste urokovou sazbu od 1 az treba 15%. Pozor! A to nejsou procenta z celkove pujcky! Ta se behem 6 let (dnes normalni delka splatek, ktera pred 10-15 lety byla naprosto nemyslitelna) vysplhaji az na dvojnasobek originalni ceny.

To je nazorny priklad ochuzovani lidi snizovanim hodnoty papirovych/elektronickych penez, FIAT money. Samozrejme nic se nevypari nikam, kdyz nekde ubyde, jinde pribyde.

Pomoci umele vytvarenych ekonomickych cyklu se tento proces koncentrace bohtatstvi do rukou jen nekolika superbohatych rodin urychluje. Ve finale, pokud se neco nezmeni, a ja pochybuji, ze ano, veskera svetova populace bude nesmirne chuda, a totalne zotrocena uzkou elitou, ktera bude vladnout tak, jak se ji zachce. A protoze historie je dobrym meritkem toho, jak se elity chovaly ke svemu lidskemu majetku, nase budoucnost je prinejmensim velmi tragicka.

Pozorovatelka
Návštěvník

Otázka:
Ve zmiňovaném komentáři pro ČRo jste rovněž uvedl, že ruské finance jsou v lepším stavu než evropské. To může být považováno za odvážný komentář vzhledem k tomu, že Rusové byli nuceni v důsledku cen ropy seškrtat i řadu sociálních výdajů. Nevadí vám to coby sociálně smýšlejícímu člověku?
Odpověď:
Při geopolitickém uvažování nehledíte na spekulativní pokles cen ropy a sociální luxus, ale na schopnost ekonomiky přežít krizi v prudce se měnícím prostředí. To Rusové dokázali v míře nevídané. Oč víc si utáhli opasek při západní manipulaci s cenami ropy a prodlužovaným embargem EU za situace, kdy museli restrukturalizovat výrobu, jejíž součást byla na Ukrajině a investovat do svého angažmá v Sýrii, o to víc si udělali prověrku opravdových přátel a lokajů nepřátel. Mě ale zajímá celkový vládní dluh v procentech HDP. Rezervní zásoby zlata a platiny pominu. U Ruska je celkový vládní dluh 10,8 % ruského HDP, Čína má dluh 41 %, Česko 41,5 %, Německo 81,9%, Francie a Británie 90,2 %, Belgie 101,1%, USA 106,5 % a ubohé Řecko mělo 161,3 %. Pravilo MMF. Úroveň 37,2 % zveřejněná nyní ČNB za rok 2015 řadí Českou republiku do skupiny nejméně zadlužených zemí Evropské unie.

Rusko má stále klíčové suroviny, nejen ropu a plyn. Evropa ne. USA velmi omezeně. Rusko má silný státní sektor, nesvazovaný demonopolistickými směrnicemi Bruselu, schopný masivní intervence ve státním zájmu. Evropa ne. USA ne. Veřejné finance netvoří půjčky od MMF, ale prodaná práce dělníků. Evropa i USA jsou předlužené a mají neefektivní výroby s drahou pracovní silou. Věřitelé mohou chtít své peníze zpět. Co si počne Evropská unie, sužovaná mimořádnými výdaji uprchlické krize a sanací řeckých financí, když jí Rusko vypne na oplátku příděl plynu a ropy? Co si počnou USA, když bude chtít Čína přeformátovat své věřitelské portfolio vzhledem k americké vojenské přítomnosti v Jihočínském moři? Do několika měsíců může nastat další vlna Velké krize. Indikátorů už je víc. Může padnout i americký dolar jako rezervní měna. To jsou faktory, které mohou banksterský kapitalismus položit. A zbudou ty suroviny, továrny a práce. Silnice a železnice. Vodárny a přehrady. Domy. Ne machinace na burze a nuly v počítačích bank v daňových rájích.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Putin-podrazil-Zemana-Rusove-na-Cesko-kaslou-rika-Stepan-Kotrba-a-rozebira-Cinu-jeji-budoucnost-a-naseho-prezidenta-ktery-ukazal-Zapadu-430283

rejpal
Návštěvník

Brat pouze dluh vuci HDP jako ukazatel je dosti osemetne. Rusko ma opravdu maly dluh vuci HDP, ale otazka zni proc?
Jednoduse proto, ze by mu zadne trhy nepujcily, popr. by pujcily, ale s poradnou urokovou prirazkou (napr. takove Nemecko nyni pujcuje okoly 0%). To, ze Recko ma tak vysoky dluh vuci HDP, je jen diky tomu, ze za nimi stoji defacto Nemecko (viz onen Euro val, ktery byl stvoren pred par lety).
Afghanistan ma v soucasne dobe 6% dluh vuci HDP a neda se uplne rici, ze by to byl nejaky ekonomicky raj.

Kazatel
Návštěvník

Noční vlci znova po Evropě jizdou za mír
Loňská hysterie v Evropě kolem jízdy motorkářů Noční vlci na počest Dne vítězství na trase Moskva – Berlín, excesy v Polsku, které jim demonstrativně zakázalo vjezd na své území, nikoho nevylekaly. „V tomto roce bude kolona početnější, všichni máme v rukách shengenská víza“, řekl Sputniku Česká republika organizátor akce Andrej Bobrovský.

„Obtíží se nebojíme, samozřejmě, očekáváme provokace. Ale v minulém roce se už mohli všichni přesvědčit, že jsme mírová mise. Nicméně po naší nedávné tiskové konferenci v Moskvě o novém připravovaném motokrosu se v Polsku znovu objevily publikace provokačního charakteru. Straší námi lidi, ale zbytečně. My víme, jaký vztah k ruským motorkářům mají ve skutečnosti nejen kolegové z Chatyňského klubu, ale i obyčejní lidé v Polsku, v Česku, na Slovensku, v Rakousku, v Německu. Všude nás srdečně vítají jak motocyklisté, tak i obyvatelé, kteří přijíždějí auty, někdy z daleka s celými rodinami, a také aktivisté mládežnických organizací, prostě sympatizující lidé. V minulém roce kvůli vymyšleným průtahům (hlídky nás neustále zastavovaly ke kontrole pasů, posílaly nás po polních a lesních cestách) kolona přijela o 6 hodin později do německého Torgau. Už byla noc, mysleli jsme, že se vítající rozešli. Ale uviděli jsme desítky lidí se svíčkami, trpělivě na nás čekali”.

Proč se v Evropě tak obávají několika desítek motocyklistů z RF?
„Nebojí se motorkářů, ale té pravdy, kterou neseme. Vždyť všichni uvidí, že přijíždíme s mírem, a ne s válkou, s rukou přátelství, kterou podáváme evropským sousedům. To boří stereotyp o Rusku, který vnucují místní média”, uzavřel Bobrovský.

Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20160410/2770115/nocni-vlci-evropa-pratelska-ruka.html#ixzz45Tl5wOrg

Amus
Návštěvník

Kdyby bylo nejhůř, mohou se Noční vlci vydávat za Syřany a projedou všude bez problémů, ani doklady nebudou potřebovat, obzvláště v Německu, kde jim mohou ke snažšímu průjezdu pomoci plakátky s mutti Fatimou Merkel v burce.?

rakos
Návštěvník

50 ruskych motorkaru … totalni slunickova a mainstreamova panika, rusky bubak ohrozuje Evropu
3 000 000 migrantu a teroristu … slunicka i mainstream nadsene jasaji a vitaji, kdo nesouhlasi je xenofob

rakos
Návštěvník

Amerika byla na vrcholu v polovine 50. let a od te doby miri do zahuby:

V roce 1956 bylo USA nejvetsim svetovym veritelem a melo rozpujcovano nejvice penez ostatnim zemim.
V roce 2016 je USA nejvetsi dluznikem a dluzi celemu zbytku sveta.

V roce 1956 jeden prijem v prumerne rodine stacil na pohodlny zivot cele rodiny a spousta zen byla v domacnosti.
V roce 2016 jedna tretina Americanu nevydelava dost penez na zakladni zivotni potreby prestoze oba rodice pracuji.

V roce 1956 stala postovni znamka 3 centy.
V roce 2016 stoji postovni znamka 49 centu.

V roce 1956 se 5% narodilo v neuplnych rodinach.
V roce 2016 se 40% narodilo v neuplnych rodinach.

V roce 1956 zilo v Detroitu 2 miliony lidi a bylo to jedno z nejlepsich mest.
V roce 2016 zije v Detroitu 688 tisic a je to mesto duchu a opustenych rozbitych baraku.

comment image

RealGearMilitary.eu
Návštěvník
Filip
Návštěvník
Jiří Fencl
Návštěvník

Gp je v moci lidí. Ti vládnou světu, on je prostředník. ..

lenka
Návštěvník

Prosím, můžete rozvést? Slyšela jsem, že vše řídí jezuité, původně templáři, gnostici… Do toho poslouchám Pjakina, takže nevím. Prof. Veith zase říkal ve starých přednáškách, že bude něco jako francouzská revoluce, ale v globálním měřítku a přerozdělování majetku. Běda, když se otevřou hranice, ale nyní to tak je. I encykliky jsou více o světovládě a zatím moje znepokojení roste, než aby bylo vyvráceno.

Pozorovatelka
Návštěvník

Francouzskou revoluci považuji za předstupeň marxistické revoluce – výraz “komuna” vznikl právě tam. Francouzská revoluce byla počátkem rozkladu monarchií a vzniku republik-států, marxistická revoluce má rozložit státy.

lenka
Návštěvník

To také říká. I starší papež. encykliky mluví o společném vlastnictví, dokonce T. Akvinský. A v případě nutnosti je vše společné. Kdo bude ale určovat potřebu? On popisuje situaci v JAR, odkud pochází a média prý záměrně neinformují o dění v zemi. Tam už je zákon, který umožňuje na zakladě potřeby druhého okrást nebo se nastěhovat do jeho domu. Prý to bude i tady. Právě encyklika Benedikta údajně ji psal on Láska v pravdě mluví otevřeně o reformě OSN a nové světové autoritě, která bude mít účinnou moc a bude mít respekt všech stran. Tedy k čemu účinnou moc? Na mě to působí jako středověká inkvizice. Církev, světská moc jako vykonavatel rozsudku. Tak nevím jestli ten GP jsou ti jezuité? Až strach mám to vyslovit. Nemám dobrý pocit z některých kat. kněží.

Jiří Fencl
Návštěvník

GP – jak ho chápu já – je živý prostor (“jsoucno”), v němž “plavou” naše těla a mysli. Není to ještě svět příčin, který drží jako žezlo Stvořitel. Nejvíce byl náš pozemský životní prostor otráven právě Americkou a Francouzskou revolucí, které odtrhly lidi od jejich vlastního svědomí, od rodin, rodů a národů, a došlo to tak daleko, že se lidé chovají naprosto v rozporu s původními Božími zákony. Sodomie, modlářství, výchova dětí státem je tak dnes považováno za normu. A průmyslové zabíjení.
Ten prostor, naše neviditelná voda v našem pozemském neviditelném akváriu, si usurpovaly instituce, které zde jmenujete. Na těch pramenech čerstvých vod (z lidského srdce a mysli) dřepí zejména Vatikán (jezuiti, templáři… a jejich násilí) a lamaistický Tibet (své problémy si vyřeším sám) – západní a východní šelma ve službě Satana. Udržují ho i různé věže, kapličky,oblouky, obelisky, pyramidy a další “otřesné ohavnosti” (co skryté pyramidy? Zvrátí to? Ti Blaničtí rytíři? :)). Lidé, kteří přestali poslouchat hlas srdce/svědomí, tak chodí třeba do kostela v naději, že dělají správnou věc, ale jejich modlitby jsou “přesměrovány” jinam. Bůh není v kostele, u faráře, na stolním oltáři, v soše, v hostii, ale v lidském srdci. Má ho tam každý.
Čili, až si toto uvědomí rozhodující část lidí, bude “GP” zase pracovat ve prospěch života, protože je ovládán a programován lidskou myslí. Zejména je potřeba odsoudit “nevěstku z rudé šelmy”, což je pojem popisující obrazně systém této nečisté výroby myšlenkových mraků lidí, kteří věří médiím a na vatikánskou “církev” a freudisticko-lamaistickou “péči” o člověka a jeho zdraví (psychologie, psychiatrie, které ovládají instituce, lezoucí do lidského soukromí a intimity). Člověk je sám sobě léčitelem, ale ne na úkor jiného, tedy kolektivně. Ano. Jedeme v tom všichni společně. Proto k tomu všemu došlo, nejde o omyl či chybu. Děje se to právě proto, abychom mohli žít dál, ale v jiné části světa, tam, kde není násilí, úkrytu pro faleš, všeobecná přízeň a dokonalé bratrství. Toto není nějaké vyčtené moudro, jen to konstatuji.

lenka
Návštěvník

Věříte v nějaké to procitnutí, které nam bude shůry dopřáno?

Jiří Fencl
Návštěvník

Nevěřím. Už to probíhá ☺

Josef
Návštěvník

Pane Fencle velice se mýlite,když tvrdíte,že Bůh není přítomen v hostii.Proč píšete takové zavádějící věci?

Jiří Fencl
Návštěvník

Máte pravdu. Bůh je všude. Ale skrze “papeženeckou” hostii nezmoudříte. Spíš skrze aeronet ?

BertrandDeBorn
Návštěvník

Sv. Tomáš Akvinský ani žádný jiný dokument katolické církve nikde nemluví o společném vlastnictví, všichni naopak zdůrazňují, že soukromé vlastnictví je nutnou součástí přirozeného práva a jako takové je nedotknutelné.
Není ani pravda, že je “v nouzi vše společné”; ochrana vyšších hodnot (život a zdraví) je nadřazena ochraně nižších (majetku), pokud se dostanou do rozporu.

lenka
Návštěvník

Veith cituje slovo od slova ze Summa Teologiae. Společné vlastnictví všeho je přirozené právo. A pokračuje, že rozdělení majetku a otroctví přirozené nebylo, ale k užitku lidského života. Pak nepopírá vlastnické právo, ale říká, že věcí, kterých mají lidé nadbytek, patří chudým. A na to pravě Veith poukazuje, že probíhá v Africe bez povšimnutí a je uzákoněno. Je to starší přednáška. Ale nechystá se i u nás v souvislosti s migranty takové přerozdělení? No ale každopádně ačkoliv mám potřebu větší zahrady, nevezmu ji sousedovi. Hodila by se. Ale tak to v jeho domovině je a lidi movití při hází o životy a domovy a nemají se kam odvolat.

BertrandDeBorn
Návštěvník

Tento citát se v Summě skutečně vyskytuje, II-II q. 66. Ovšem vyskytuje se zde jako příklad nesprávné úvahy, která je o tři odstavce dál vyvrácena.

Jarek*
Návštěvník

Paní Lenko, GP je nejvyšší jezuita, černý papež, generál, lucifer a já nevím jak je ještě dál nazýván. Vatikán má vše v drápech. Organizovali vše, od Francouzské revoluce po současnost. Transport černochů do USA, válku severu proti jihu, oba světové konflikty, sepsali veškeré ideologie od koránu po komunistický manifest, přepsali dějiny planety, včetně letopočtů, prakticky postavili vše naruby. Perlou všeho jsou závěry druhého vatikánského koncilu. Je to na moc dlouhý “pláč” na vším tím zvěrstvem napáchaným z Vatikánu. Oni mají veškeré páky a pochybuji, že si to lidé uvědomí v dostatečné míře k tomu, aby jim tyto odňali. Je to na každém z nás jim nedávat naši energii, nenechat se z této ždímat pomocí jimi nastaveného systému.
P.S. Jsem tady intenzivně mazán.

lenka
Návštěvník

To co vy, říká právě ten W. Veith. Možná je zaujatý, ale v tolika směrech to sedí. A pak podle ovoce je poznáte. On tvrdí, že oni vytváří tezu a antitezu a docílí něčeho mezi tím.

Jarek*
Návštěvník

Slečno, či paní Lenko, nevím,co říká pan W. Veith, neznám toho pána. Mám pro Vás ale několik málo rad, kterými se řídím. Mám velkou výhodu, že umím dokonale Ruský jazyk. Dají se najít skvělé přednášky např. od dnes již nebožtíka generála Petrova, Viktora Jefimova, akademika Sergeje Danilova. Ten je snad z nich nejlepší. Přednášky jsou náročné, ale skvělé. Bere to tzv. ve velmi širokém pokosu a dělá výbornou “nalívárnu” do hlavy. Jinak doporučuji na odkazu “leva.net” začít studovat K.S.B. a na ni navazující D.V.T.Ř.. Je to poměrně nároční čtení, ale v kombinaci s výše zmíněnými odborníky se to dá trávit. Já jsem jen takový začátečník, studuji to teprve cca šest let, ale vnímám, že již nyní z těch tzv. proroků, kteří “zasvěceně” blábolí ve svých článcích, velmi často jen kalí vodu. Pak není divu, že z toho mají lidé v hlavách pekelný zmatek a nedokáží se orientovat. Zmínila jste pana Pjakina. Ten má rovněž zajímavá povídání, ale on ve svých pravidelných relacích tzv. přichází s křižem po funuse. A člověk potřebuje vědět ne to co se stalo a proč se to stalo, ale to co se stane a kdy se to stane. A na to je jediné řešení studium K.S.B. a další navazující práce. Je to jako chtít umět řešit soustavy diferenciálních rovnic. K tomu potřebujete znát veškerý matematický aparát. A ti co ho neznají a na dané téma se rádoby zasvěceně pouští do “sestavování daných rovnic” které se mimochodem řídí přesnými pravidly, vyhoří jako papíroví čerti. A to je celé. Přeji hezký večer.

Pozorovatelka
Návštěvník

Škoda, že jsem od Vás ještě nečetla jediný článek, dokonce ani jediný komentář, kterým by jste dokázal, jak moc současnému dění rozumíte. Jak sám píšete “A člověk potřebuje vědět ne to co se stalo a proč se to stalo, ale to co se stane a kdy se to stane.” Podle Vás i pán Pjakin přichází až s křížkem po funuse, no, na rozdíl od něj Vy nepřicházíte vůbec s ničím. A to již po několikáté! Tož, díky za Váš názor, ale za sebe – klidně se obejdu, jelikož mi vůbec nic nedává. Já nevím, ale z leva-netu je to sám odborník, který má načteno či fundovaně překládá a hlavně doporučuje, ale nést kůži na trh s vlastním názorem/prognózou/analýzou, to aby se jeden načekal. Ale hlavně kritizovat ty, kteří kůži na trh nesou a dělat si na nich ego!

Pozorovatelka
Návštěvník

Můj názor je, že ač bude majetek soustředěn do několika rukou – firem a oligarchů, nad nimi bude vyšší moc, která jim bude nařizovat, jak s ním nakládat. Říkám tomu politbyra a jedno takové sedí v EU (ostatně, momentálně si i Babiš osahal, o čem je) a velmi “úspěšně” v jeho službách pracuje Merkelová. Když bude hlavní politbyro (GP) chtít, zničí i Porošenka či dokonce Camerona (tam už to vypadá na Majdan, přinejmenším na Ocuppy Wall Street, kdysi hnutí placené Sorosem). A papež právě vyzývá ke sbírce pro Ukrajinu, takže ta “záměna” vlajky jednak nebyla náhoda, k tomu papež myje nohy uprchlíkům – v souhrnu dle mého jsou všude loutky, které pracují pro příští velkou moc a vedle Merkelové je tou největší papež. A jezuité – velký přehled nemám, ale co jsem vyčetla z jednoho obsáhlého odkazu, který na tyto stránky vložil jeden čtenář (až dohledám, tak vložím), tak nic dobrého. A pokud Vy jste ta lenka, která zde před časem vložila článek o Bibli, tak Vás předem upozorňuji, že Vás asi naštvu, protože se k tématu právě chystám vložit kritický článek – ale vnímejte jej, prosím, jako pouze a jen diskusní.

zvědavá matka
Návštěvník

ZLOMOVA ZPRAVA:
Jaceňuk rezignuje.
A jen doplňková k Ukrajině:
Privatizace na Ukrajině dávno probíhá – VŠECHNY uhelné doly
už jsou v amerických rukou……

lenka
Návštěvník

Kdepak jen komentáře, články nepíšu. Já se raději ptám. Myslím, že mě nenaštvete a snad ani já vás. Nehroutím se, když má někdo jiný názor, naopak nutí mě to přemýšlet a přehodnocovat..
Něco mezi kapitalismem a komunismem, protože obojí papežové odsoudili. O něčem takovém mluvil jednou Havel, proti konzumu, supermarketům, plýtvání surovin. Těším se až vložíte Pjakina a na komentáře.

tana
Návštěvník

Paní Lenko, našim problémem je tisícileté pojetí křesťanství – spíše uchem jehly projde velbloud, než bohatec nebeskou branou.
Podle koránu je ale bohatství požehnáním a darem Alláha, ale obdarovaný má povinnost se podělit s potřebnými souvěrci.
Vidíte ten zásadní rozpor?
A jak by bylo krásné kráčet po zlaté střední cestě.
Mimochodem, poslední nahrávka pana Pjakina je moc zajímavá.
Je vidět, jak moc Rusko trápí Náhorní Karabach.
Pro nás tam je jen pár důležitých minutek.
Podle Pjakina Rusko 1968 rokem ztratilo Prahu jako esoterické mocenské centrum. A opravdu, když si uvědomíte Husákovu éru, bláboly byly prokremelské, ale ze zájmů Československa neustoupil – vyplatil a nechal převézt československé zlato “zadržované” “spojenci”, / zašantročil Tošovský/ zajistil přírustek kvalitního a vzdělaného obyvatelstva, kterému poskytl nezávadné bydlení.
Pravděpodobně využil i ezoteriky, když se pokoušel vykoupit magický prsten rodu Komenských, což se mu Bohu žel, nepovedlo a prsten zmizel v USA.
A ještě jedna zajímavá zpráva, kupodivu z ČT. Národní knihovna konečně zpřístupňuje v digitální formě na konci války do Prahy přivezenou z Německa ezoterickou knihovnu. Do té doby byla dostupná, stejně jako ta Arivédova, jen STB + prověřeným osobám.
Takže to vypadá, že se střední Evropa pomaličku probouzí……..

Amus
Návštěvník

Jen kdyby to bohatství, o které se dělí bohatí muslimové pouze se souvěrci, nezískávali vybíráním daní od jinověrců či pobíráním dotací, na kteréžto opět museli prací vydělat jinověrci či bezvěrci a sami svou prací dokázali vytvářet nějaké hodnoty, to by bylo opravdu hezké. Kolik pozitivního, když se člověk snaží, dokáže najít v koránu a negativního v bibli. Opravdu se musíme od muslimů ještě mnohého naučit.?

lenka
Návštěvník

Rod Komenských jel v nějaké magii? Není to nějaká fáma? Myslela jsem, že Zeman je ateista. On se také zabývá esoterikou?

tana
Návštěvník

V Naardenu /Holandsku/ je zednářská lože, považující Komenského za svého váženého člena. Mimochodem Komenský pracoval jako “tipař” pro královnu Kristýnu a radil při plundrování Rudolfínských sbírek, “díky” němu máme Kodex giga – Ďáblovu bibli ve Švédsku a do Prahy byla před pár lety jen zapůjčena – do Klementina.
Je pozoruhodné, že Švédové uznávají, že ji ukradli, ale po naší vládě chtěli garance, že jim jí po vystavení vrátí.
Jak dalece se některý z presidentů zabýval esoterikou nevím, ale z posledních každý po volbě nechal sloužit ve Vítu bohoslužbu za přítomnsti lebky sv. Václava . Zároveň za volbu sv. Václava obdaroval. Co mu dal Zeman nevím, ale Klaus mu dal diadém z českých granátů.

tana
Návštěvník

Na googlu najdete odkazy na Jan Amos Comenius vrijmetselaren,
Jedna z nejváženějších lóží Holandska, spolupracuje i s českými svobodnými zednáři, v Holandsku je přes 6 000 svobodných zednářů.

Carlos IV
Návštěvník

Fulford – citace:
Naštěstí to vypadá, že jednání o finančním systému šly dobře. Zásadní dohoda je vytvořena a jde o to, že zlato bude proudit na západ a peníze potečou na východ. Zápaďané budou používat své zlato na koupi “věci” z Východu a Východu využije hotovost na nákup “věcí” ze Západu.
No pekne dekuju.
Snad je to jen chyba prekladace (ten je fakt otresny.
Jinak bych radej vymenil Cinany zpatky za Zidy 🙂 🙂
P.S. Obrazne.

Carlos IV
Návštěvník

Ze se neco deje ja jasne. Minuly tyden proskocila na zapdnich mediich zprava (jen headline, vubec nic v hlavnich zpravach) FEDu ze (cituji) cisla ktera budou brzy zverejnena nebudou vubec optimisticka. Je to naprosty opak toho, co bylo pred rokem kdy vsechny zapadni banky radily investorum (i tem drobnym) vkladat do US$ a jejich produktu. Cisla ktera se objevuji v hlavnich zpravach jsou naprosto matouci a mozna je to i zamer – napr. mira nezamestnanoxti v USA (jako 1 z kriterii, ktere banky sleduji pro sve argumenty) napr. v jednom dni na jedne TV stanici padlo, ze behem 1. ctvrtleti bylo v USA vytvoreno 200 000 pracovnich mist, ale o 10 minut pozdeji prileti dalsi titulek ze (napr.) General Electric propusti 6 000 lidi.

BertrandDeBorn
Návštěvník

Něco se děje pořád. A ta dvě čísla nejsou v rozporu. Že bylo vytvořeno dvě stě tisíc pracovních míst neznamená, že byla vytvořena v nějaké konkrétní společnosti.

.B.
Návštěvník

Chtěl bych se zeptat na názor na Fulfordovo tvrzení:
“a stránkách naleznete obraz čtyř jezdců apokalypsy, video představovat náhodné násilí proti evropanům, tajemnou matematiku a náznaky jaderného teroru. “Romanov” říká, že Ilumináti ještě porad vlastní 500 kilotun jaderných zbraní ukradených z ruské ponorky Kursk, které mají k dispozici a rozhodují o tom, kde ji použijí.

Vzhledem k tomu zřejmě cítil, má na výběr více lokalit, je zřejmé, že jeho frakce má k dispozici ještě alespoň jednu ponorku. Také, protože Romanov narážel na summit G7 22. – 28. dubna v Mie, v Japonsku, byl by to možný cíl, a to je dobrá sázka na to, že ponorka se možná nachází v blízkosti izolovaného japonského ostrova, Mageshima,

Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

.B.
Návštěvník

Ehm…. ta příšerná čeština je přímo z webu….

dave
Návštěvník

Ale toto Rusove rikaji uz padesat let a stale na to usilovne cekaji. Takove tlachy k nicemu nevedou. Nechme jim jejich sny a radsi zijme uprimny kazdodenni zivot s kouskem dobra, ktere muzeme ovlivnit – to ma aspon smysl.