Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje...

Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje výběry – nastává “Globální jaro”? A chystá se moskevský Majdan?

Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje výběry -nastává “Globální jaro”? A chystá se moskevský Majdan?

Analytik banky Societe Generale Albert Edwards oznámil bezprostředně hrozící recesi na pozadí prudkého poklesu zisku zadlužených amerických firem. Americká ekonomika se brzy zhroutí pod obrovskou vlnou firemních krachů, kterým se kvůli recesi v zemi není možné vyhnout, řekl analytik .

“Bez ohledu na to, že s rizikovými aktivy vše vypadá v klidu, světlo na našem nouzovém varovném indikátoru recese přestává blikat žlutě a mění se  v červenou,” – píše. Hlavním faktorem, ukazující na hrozící recesi, je podle Edwardse prudký pokles zisků amerických společností. kdy podnikový sektor USA “se utápí v dluzích.” Podle analytika nelze ekonomické oživení  “Spojené státy čeká totální konec ekonomického cyklu,” – píše.

Zdroj: zdezde

Banky v USA omezují výběr hotovosti z bankomatů

Americká banka JP Morgan Chase omezila zákazníkům jiných bank výběr hotovosti na 1000 dolarů na jednu platební kartu denně. Zároveň upravila své bankomaty tak, aby již nebylo možné vybírat 100 dolarové bankovky. Strach z omezení přístupu k penězům vede lidi k hromadnému vybírání hotovosti.

Na znamení ochrany zákazníků před „kriminální činností“, rozhodla banka JP Morgan Chase omezit výběry hotovosti z bankomatů. Opatření souvisí se snahou americké centrální banky stáhnout z oběhu stodolarové bankovky. Banka v rychlém tempu provádí úpravy bankomatů, které zamezí dosavadní praxi vybírání stodolarových bankovek v neomezeném množství. Jen za minulý měsíc došlo k úpravě zhruba 18 tisíc bankomatů. Tyto kroky vedly mnohé zákazníky k horentnímu výběru hotovosti.

Vybírání hotovosti ještě urychlil ředitel banky JP Morgan Chase Jamie Dimon, který omezil výběry pro zákazníky ostatních bank na 1000 dolarů denně. Od oznámení změny stoupl počet případů, kdy si zákazníci, zejména zahraničních bank z Ukrajiny a Ruska, vybrali velké objemy peněz. Byl dokonce zaznamenán i případ výběru 20 tisíc dolarů v hotovosti při jediné transakci. Podle oznámení banky se zdá, že velké výběry hotovosti byly přirozeným jevem bez kriminálního podtextu.

„Kvůli vzrůstajícímu dohledu úřadů, věnují banky více pozornosti velkým pohybům hotovosti, které by mohly být známkou praní špinavých peněz nebo jiných aktivit v šedé ekonomice,“ citoval list Wall Street Journal Jamieho Dimona.

Omezování hotovostních transakcí

Centrální banky nejen v USA ale i v Evropě v rámci svých snah o potlačení kriminálních aktivit a daňových úniků omezují hotovostní transakce. Jedním z opatření, kterými toho chtějí docílit je ukončení platnosti bankovek s velkou nominální hodnotou.

Zdá se však, že snahy centrálních bank se mnohdy míjí účinkem a místo toho naopak vzbuzují v běžných občanech nedůvěru z rostoucího dohledu nad jejich finančními prostředky. Obavy o peníze uložené v bankách pak vedou zákazníky k výběrům a držení větších objemů hotovosti.

Současně se snahami centrálních bank se objevují i další nečekané problémy. Jedním z nich může být tzv. „run“ na banky, tedy stav, ve kterém klienti po bance hromadně požadují zpět své peníze. Lidé omezení přístupu k hotovosti nechtějí. Tento případ hromadného vybírání hotovosti ve Spojených státech tak může být příkladem takového „mini runu“ na banku. Každá další restrikce na pohyb kapitálu, a obzvlášť hotovosti, pak může způsobit přesný opak zamýšleného záměru a zvýšit mezi běžnými lidmi poptávku po hotovosti.

Vyprodané trezory

Podobný příklad nezamýšlených důsledků opatření zavedeného centrální bankou lze dohledat v Japonsku. Lidé zde v souvislosti se zavedením negativních úrokových sazeb začali hromadně vybírat hotovost. V důsledku toho prudce vzrostla poptávka po trezorech, do kterých si lidé mohou vybrané peníze ukládat.

Zdroj: zde

“Globální jaro” jako velká socialistická revoluce?

Vybavil se mi nedávný článek, ve kterém politolog C. J. Polychroniou v komentáři pro server Al Džazíra analyzoval, jaký dopad může mít masivní aféra zvaná Panama Papers.
“Ve skutečnosti může v důsledku úniku Panama Papers vysvitnout nová éra,” soudí odborník. To, že se v uniklých dokumentech objevují i vlivná jména jako je ruský vůdce Vladimir Putin a úřadující prezidenti Argentiny a Ukrajiny či premiér Islandu – a jde jen o pár světových lídrů zapletených do skandálu Mossack Fonseca – podle politologa nepochybně způsobí globální politický šok a může potenciálně vést ke kýženému “globálnímu jaru”, tedy odporu proti světovému vládnutí (zdroj a více).

V těchto souvislostech se zdá, že kauza Panama papers (podle Wikileaks financována Sorosem, tímto mistrem revolucí), může být pouze počátkem něčeho mnohem většího a zdá se, že i součástí tzv. přeformátování nejen USA, ale všech, především západních zemí a onen název “globální jaro” by tomu odpovídal. Na Islandu po nepokojích už padl premiér a budou předčasné volby,  D. Cameron postupně přiznává, že i on sám měl v Panamě akcie.

Jestliže opatření k výběrům hotovostí zavádí banka J.P.Morgan, zcela jistě se opatření nebude týkat pouze USA a k jakým nepokojům mohou tato opatření vést celosvětově, navíc za současného rozrůstání se kauzy Panama papers, se můžeme jen dohadovat.

Jestliže je krach USA na spadnutí, jak uvádí analytik Societe Generali (mimochodem – patří Rotchildům a Rockefellerům, tedy USA i Evropě), logicky z toho vyplývá, že vlna nepokojů by se nevyhnula ani Evropě, ale ani Rusku. V Rusku by ovšem mohla být využita k tolik kýženému moskevského Majdanu, ke kterému směřuje i kauza Panama Papers, o které Putin řekl, že má nabourat jednotu Ruska.

Chystá se moskevský Majdan?

V Rusku byla dlouho diskutována otázka vzniku Národní gardy a 5. dubna bylo rozhodnuto o jejím vytvoření: “Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že na bázi vnitřních vojsk ministerstva vnitra se zakládá Národní garda.

Rozhodnutí bylo přijato, vytváříme nový federální orgán výkonné moci na bázi vnitřních vojsk ministerstva vnitra, zakládáme Národní gardu, která bude bojovat s terorismem, organizovanou zločinností a v těsném kontaktu s ministerstvem vnitra bude dál vykonávat ty funkce, které vykonávaly útvary OMON (oddíl pro zvláštní účely), SOBR (zvláštní oddíl rychlé reakce) a další, řekl prezident během schůzky s ministrem vnitra Vladimirem Kolokolcevem, šéfem Federální služby pro kontrolu za obratem drog Viktorem Ivanovem a velitelem vnitřních vojsk ministerstva vnitra Viktorem Zolotovem.” (zdroj zde, více zde).

Co je překvapující, že na dotaz, kdy Národní garda zahájí činnost, odpověděl prezidentův mluvčí Peskov, že ihned, a to aniž by se čekalo na ukončení schvalovacích a právních kroků, které mají být hotovy v červnu. A hned včera Národní garda provedla v Moskvě první cvičení, které mělo být přípravou na případný moskevský Majdan, více a video zde .

Národní garda vznikla na bázi vojska ministerstva vnitra, čítá asi 170.000 mužů, v budoucnu to má být 350-400.000 a má jít především o změnu systému bezpečnostních složek, který má zlepšit jejich koordinaci a posílit je v boji proti terorismu, organizovanému zločinu, ilegálnímu přistěhovalectví, prodeji zbraní a drog – i zasahovat v případě demonstrací. Podstatnou změnou je, že Národní garda spadá pod přímé velení Vladimíra Putina (což lze vnímat tak, že antipatrioti v ruské vládě na ni nemají vliv). Co je ale udivující, je spěch, s jakým vznikla a ihned provedla i cvičení. Z toho by se dalo dedukovat, že se něco očekává. A že to “něco” může mít souvislost s “globálním jarem”, které v Rusku může znamenat “moskevský Majdan”. V neposlední řadě mohlo být cvičení i pouze jen demonstrační jako vzkaz Nulandové a spol a jejich koláčkům.

V souhrnu můj názor je, že “velká světová socialistická revoluce” , která má všude zavést marxismus, je jen otázkou času a že současné dění je tím, kterým se k ní možná schyluje pod názvem “globální jaro” (a jak víme, Rusko vadí především tím, že marxismus odmítá). Zde bych ještě doplnila, že to hlavní, v čem se Trockij a Stalin nepohodli bylo, že Trockij považoval revoluci v Rusku pouze za počátek s tím, že úspěšná bude pouze když se z Ruska přenese do dalších zemí s výsledkem, že jednotlivé státy přestanou existovat, yatímco Stalin trval na udržení státu, čímž revoluci “zradil”.  Nyní je problém zrušení států téměř vyřešen, už zbývá jen provést tu revoluci, na které obzvláště neomarxisté-sluníčkáři intenzivně pracují, jako například tento).

Související: Karel Marx na obálce The economist 2016 zde, zde

-Pozorovatelka-  9.4.2016

PS: Na pondělí 11.4. svolal FED mimořádné zasedání, bude jednat o zavádění negativních úrokových sazeb. Tak to je konečná. Naposledy byly USA v podobné krizi v roce 1987 (největší burzovní krach od krachu 1929), ale tehdy je zachránil pád komunismu a expanze na Východ, jenže dnes na Východ není kam – tam je Čína, proto se tolik chce do Ruska, k novým investicím. Bublina je před splasknutím, USA potřebují válku (anebo ruský Majdan).

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva

Úder rusů proti panama papers , hlavně proti Navalnému…. a skupování kapitálu v rusku http://rusvesna.su/recent_opinions/1460295806

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

1) Z definice hospodářského cyklu plyne, že k jeho konci jednou za čas dochází a není na tom nic divného (viz jakoukoli učebnici ekonomie pro první ročníky). Recese neznamená totální ekonomický kolaps; je přirozenou, i když nepříjemnou součástí ekonomického cyklu. Podobné “totální ekonomické konce” USA (stejně jako jakýkoli jiný stát) jednou za pár let zažívá (2001, 2008) a nějak nám tu pořád straší. Je to zhruba stejně smysluplná dedukce, jako kdybyste si v novinách přečetla, že zítra bude pršet, a usoudila z toho, že bude konec světa.

2) JPMorgan Chase je sice největší (v závislosti na způsobu hodnocení), ale ne jediná banka v USA, výběr z bankomatů není jediný způsob získání hotovosti, jen ten nejpohodlnější a nejhůře kontrolovatelný. Omezování hotovostních transakcí je v USA dlouhodobý trend, lze s ním sice nesouhlasit (osobně si myslím, že je krajně nemoudrý), ale v žádném případě nejde o nic mimořádného. Z dostupných informací nijak nevyplývá, že by to bylo něco víc než individuální rozhodnutí jedné konkrétní banky.

3) “Aniž by se čekalo na ukončení schvalovacích a právních kroků…” Jinak řečeno, Národní garda je jednotka ruského ministerstva vnitra, která v současné době zcela postrádá právní základ a která vznikla a operuje čistě na základě Putinovy vůle. Takové jednotky mají samozřejmě všichni, ale úplně všichni světoví státníci, Putin samozřejmě vůbec, ale vůbec není výjimka a jakákoli obvinění z diktátorských manýrů jsou zcela nepodložená, vždyť Putinova vláda je plná antipatriotů, před kterými ji může ochránit jedině Vladimir Vladimirovič.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Ekonomicke cykly expanze a kontrakce nejsou a nikdy nebyly normalni ci prirozene. Samozrejme sve tvrzeni podlozene na falesne bazi musite stvrdit jeste vetsi hlouposti typu “vzdyt to je dnes v kazde ucebnici pojednavajici o ekonomii.
Za drivejsich casu (stredovek) byly krize, pokud nemluvime o bankrupci statu diky valecne politice toho ci onoho monarchy, vetsinou zpusobeny “neprizni” prirody k agrikulturnim aktivitam, apod.
Od roku 1913, kdy poprve v moderni historii doslo k totalne nezakonnemu prevzeti prava kreace penez od statu soukromou korporaci ovladanou dnes jiz jmeny “kazdemu skolakovi” znamymi, zacal desivy cyklus vystupnovane destrukce hodnoty papirovych penez, kdy pomoci znehodnoceni sily meny nastal rapidni transfer bohatstvi, ktery mel a ma za ukol ovladnuti veskerych zdroju na Zemi nekolika specifickymi rodinami, at materialnich (nezivych), spolecne s temi zivymi, tzn. tech, kteri tvori drtivou vetsinu populace.

Prave pomoci UMELE vytvarenych ekonomickych cyklu a stalou akceleraci znehodnoceni hodnoty penez (ktera je od roku uz jen fiktivni a je urcovana prave elitou skrze mnozstvi mechanismu a naradi, ktere maji k dispozici, elita ve finale chce ovladnout cely globe. Bohuzel se ji to velice dobre dari.

Jako priklad destrukce majetku plebiscitu (jednoho z milionu) uvedu toto.
Pred rokem 1913 byl americky dolar velmi stabilni menou, podlozenou hodnotou zlata, a risk novych dolaru byl direktne vazan k narustu mnozstvi zlata ve statnich trezorech (vyjadruji se velmi zjednodusene, aby to bylo lehce pochopitelne). Hodnota dolaru vuci trojske ounce zlata byla temer po dve ste let nemenna.
Kdyz si tehdy clovek dejme tomu chtel koupit tehdy popularni model Fordu, zaplatil za nej zhruba $500.00, coz bylo zhruba 20-25 ounci zlata.
Dnes srovnatelne auto (co se tyce vrstvy obyvatelstva, ktera si auta kupuje, vyrobni naklady, apod, ) stale stoji stejne, pokud bychom chteli platit zlatem, tudiz nekde mezi 20-25 ouncemi zlata, ovsem v dolarech uz to neni $500.00, ale zhruba kolem 30,000.00.

Drive si na zbozi lide nasetrili – relativne rychle, a zaroven nemuseli mit obavy, ze jejich penize neztrati hodnotu po dobu jejich setreni.
Dnes pro identickou vrstvu obyvatelstva je prakticky nemozne nasetrit si hotove na mnohem levnejsi zbozi nez je auto. Naopak, musi si ho koupit na splatky, a navic plati jeste urokovou sazbu od 1 az treba 15%. Pozor! A to nejsou procenta z celkove pujcky! Ta se behem 6 let (dnes normalni delka splatek, ktera pred 10-15 lety byla naprosto nemyslitelna) vysplhaji az na dvojnasobek originalni ceny.

To je nazorny priklad ochuzovani lidi snizovanim hodnoty papirovych/elektronickych penez, FIAT money. Samozrejme nic se nevypari nikam, kdyz nekde ubyde, jinde pribyde.

Pomoci umele vytvarenych ekonomickych cyklu se tento proces koncentrace bohtatstvi do rukou jen nekolika superbohatych rodin urychluje. Ve finale, pokud se neco nezmeni, a ja pochybuji, ze ano, veskera svetova populace bude nesmirne chuda, a totalne zotrocena uzkou elitou, ktera bude vladnout tak, jak se ji zachce. A protoze historie je dobrym meritkem toho, jak se elity chovaly ke svemu lidskemu majetku, nase budoucnost je prinejmensim velmi tragicka.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Noční vlci znova po Evropě jizdou za mír
Loňská hysterie v Evropě kolem jízdy motorkářů Noční vlci na počest Dne vítězství na trase Moskva – Berlín, excesy v Polsku, které jim demonstrativně zakázalo vjezd na své území, nikoho nevylekaly. „V tomto roce bude kolona početnější, všichni máme v rukách shengenská víza“, řekl Sputniku Česká republika organizátor akce Andrej Bobrovský.

„Obtíží se nebojíme, samozřejmě, očekáváme provokace. Ale v minulém roce se už mohli všichni přesvědčit, že jsme mírová mise. Nicméně po naší nedávné tiskové konferenci v Moskvě o novém připravovaném motokrosu se v Polsku znovu objevily publikace provokačního charakteru. Straší námi lidi, ale zbytečně. My víme, jaký vztah k ruským motorkářům mají ve skutečnosti nejen kolegové z Chatyňského klubu, ale i obyčejní lidé v Polsku, v Česku, na Slovensku, v Rakousku, v Německu. Všude nás srdečně vítají jak motocyklisté, tak i obyvatelé, kteří přijíždějí auty, někdy z daleka s celými rodinami, a také aktivisté mládežnických organizací, prostě sympatizující lidé. V minulém roce kvůli vymyšleným průtahům (hlídky nás neustále zastavovaly ke kontrole pasů, posílaly nás po polních a lesních cestách) kolona přijela o 6 hodin později do německého Torgau. Už byla noc, mysleli jsme, že se vítající rozešli. Ale uviděli jsme desítky lidí se svíčkami, trpělivě na nás čekali”.

Proč se v Evropě tak obávají několika desítek motocyklistů z RF?
„Nebojí se motorkářů, ale té pravdy, kterou neseme. Vždyť všichni uvidí, že přijíždíme s mírem, a ne s válkou, s rukou přátelství, kterou podáváme evropským sousedům. To boří stereotyp o Rusku, který vnucují místní média”, uzavřel Bobrovský.

Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20160410/2770115/nocni-vlci-evropa-pratelska-ruka.html#ixzz45Tl5wOrg

rakos
Návštěvník
rakos

50 ruskych motorkaru … totalni slunickova a mainstreamova panika, rusky bubak ohrozuje Evropu
3 000 000 migrantu a teroristu … slunicka i mainstream nadsene jasaji a vitaji, kdo nesouhlasi je xenofob

Amus
Návštěvník
Amus

Kdyby bylo nejhůř, mohou se Noční vlci vydávat za Syřany a projedou všude bez problémů, ani doklady nebudou potřebovat, obzvláště v Německu, kde jim mohou ke snažšímu průjezdu pomoci plakátky s mutti Fatimou Merkel v burce.?

rakos
Návštěvník
rakos

Amerika byla na vrcholu v polovine 50. let a od te doby miri do zahuby:

V roce 1956 bylo USA nejvetsim svetovym veritelem a melo rozpujcovano nejvice penez ostatnim zemim.
V roce 2016 je USA nejvetsi dluznikem a dluzi celemu zbytku sveta.

V roce 1956 jeden prijem v prumerne rodine stacil na pohodlny zivot cele rodiny a spousta zen byla v domacnosti.
V roce 2016 jedna tretina Americanu nevydelava dost penez na zakladni zivotni potreby prestoze oba rodice pracuji.

V roce 1956 stala postovni znamka 3 centy.
V roce 2016 stoji postovni znamka 49 centu.

V roce 1956 se 5% narodilo v neuplnych rodinach.
V roce 2016 se 40% narodilo v neuplnych rodinach.

V roce 1956 zilo v Detroitu 2 miliony lidi a bylo to jedno z nejlepsich mest.
V roce 2016 zije v Detroitu 688 tisic a je to mesto duchu a opustenych rozbitych baraku.

comment image

RealGearMilitary.eu
Návštěvník
RealGearMilitary.eu
Filip
Návštěvník
Jiří Fencl
Návštěvník
Jiří Fencl

Gp je v moci lidí. Ti vládnou světu, on je prostředník. ..

lenka
Návštěvník
lenka

Prosím, můžete rozvést? Slyšela jsem, že vše řídí jezuité, původně templáři, gnostici… Do toho poslouchám Pjakina, takže nevím. Prof. Veith zase říkal ve starých přednáškách, že bude něco jako francouzská revoluce, ale v globálním měřítku a přerozdělování majetku. Běda, když se otevřou hranice, ale nyní to tak je. I encykliky jsou více o světovládě a zatím moje znepokojení roste, než aby bylo vyvráceno.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Fulford – citace:
Naštěstí to vypadá, že jednání o finančním systému šly dobře. Zásadní dohoda je vytvořena a jde o to, že zlato bude proudit na západ a peníze potečou na východ. Zápaďané budou používat své zlato na koupi “věci” z Východu a Východu využije hotovost na nákup “věcí” ze Západu.
No pekne dekuju.
Snad je to jen chyba prekladace (ten je fakt otresny.
Jinak bych radej vymenil Cinany zpatky za Zidy 🙂 🙂
P.S. Obrazne.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Ze se neco deje ja jasne. Minuly tyden proskocila na zapdnich mediich zprava (jen headline, vubec nic v hlavnich zpravach) FEDu ze (cituji) cisla ktera budou brzy zverejnena nebudou vubec optimisticka. Je to naprosty opak toho, co bylo pred rokem kdy vsechny zapadni banky radily investorum (i tem drobnym) vkladat do US$ a jejich produktu. Cisla ktera se objevuji v hlavnich zpravach jsou naprosto matouci a mozna je to i zamer – napr. mira nezamestnanoxti v USA (jako 1 z kriterii, ktere banky sleduji pro sve argumenty) napr. v jednom dni na jedne TV stanici padlo, ze behem 1. ctvrtleti bylo v USA vytvoreno 200 000 pracovnich mist, ale o 10 minut pozdeji prileti dalsi titulek ze (napr.) General Electric propusti 6 000 lidi.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Něco se děje pořád. A ta dvě čísla nejsou v rozporu. Že bylo vytvořeno dvě stě tisíc pracovních míst neznamená, že byla vytvořena v nějaké konkrétní společnosti.

.B.
Návštěvník
.B.

Chtěl bych se zeptat na názor na Fulfordovo tvrzení:
“a stránkách naleznete obraz čtyř jezdců apokalypsy, video představovat náhodné násilí proti evropanům, tajemnou matematiku a náznaky jaderného teroru. “Romanov” říká, že Ilumináti ještě porad vlastní 500 kilotun jaderných zbraní ukradených z ruské ponorky Kursk, které mají k dispozici a rozhodují o tom, kde ji použijí.

Vzhledem k tomu zřejmě cítil, má na výběr více lokalit, je zřejmé, že jeho frakce má k dispozici ještě alespoň jednu ponorku. Také, protože Romanov narážel na summit G7 22. – 28. dubna v Mie, v Japonsku, byl by to možný cíl, a to je dobrá sázka na to, že ponorka se možná nachází v blízkosti izolovaného japonského ostrova, Mageshima,

Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

.B.
Návštěvník
.B.

Ehm…. ta příšerná čeština je přímo z webu….

dave
Návštěvník
dave

Ale toto Rusove rikaji uz padesat let a stale na to usilovne cekaji. Takove tlachy k nicemu nevedou. Nechme jim jejich sny a radsi zijme uprimny kazdodenni zivot s kouskem dobra, ktere muzeme ovlivnit – to ma aspon smysl.