Spojené státy předložily satelitní “důkazy” o Ukrajině pocházející zřejmě z 50. let...

Spojené státy předložily satelitní “důkazy” o Ukrajině pocházející zřejmě z 50. let z ortomapy pořízené špionážním letounem!

Spojené státy předložily satelitní “důkazy” o Ukrajině pocházející zřejmě z 50. let z ortomapy pořízené špionážním letounem!

S největší pravděpodobností se díváme na letecké fotografie z padesátých nebo šedesátých let minulého století, které pořídilo snímkovací letadlo. To pronesl v ruské televizi dnes večer ruský ministr obrany Sergej Šojgu o amerických satelitních snímcích, které mají údajně podle Pentagonu zachycovat ruskou dělostřelbu mířenou na ukrajinské území. Šojgu už ale dnes dopoledne snímky označil za jasný podvrh [1]. Podle jeho slov ruští analytici nyní zkoumají snímky a pokouší se určit z archívů Sovětského svazu, jakému území snímky odpovídají, neboť Američany vyznačenému prostoru neodpovídají ani zdaleka a vypadají jako poskládané z různých záběrů. Šojgu vyjádřil názor, že takové území dnes na hranici Ukrajiny a Ruska neexistuje, neboť snímky zachycují jednotlivá zemědělská pole po sklizni (ta ještě letos na východní Ukrajině neproběhla a kvůli bojům v oblasti asi ani vůbec neproběhne) a hlavně v době před založením sovchozů na Ukrajině v polovině 60. let.

Jednotlivá pole jsou na snímcích rozparcelována, což odpovídá ještě době předtím, než Leonid Brežněv zahájil na Ukrajině vlnu sjednocování zaostalých kolchozů do státem vlastněných sovchozů. Součástí tohoto sjednocování bylo rozorávání mezí a sjednocování polí na Ukrajině do obrovských jednolitých lánů o rozlohách stovek a tisíců hektarů. Snímky tak podle všeho byly pořízeny analogově na celuloid ještě v době před nástupem Leonida Brežněva k moci v SSSR a teprve dodatečně byly Američany teď digitalizovány a editovány.

Spojené státy předložily satelitní

[FOTO] Letecké ortomapy vydávané USA za satelitní snímky z roku 2014…

Samozřejmě, že tato Šojgova slova mohou být propagandou, dezinformací a účelovým mlžením, nicméně pro všímavé čtenáře AE News zde mám určitý nepřímý důkaz, který de facto Šojgova slova potvrzuje. Česká republika za přispění Evropské Unie před několika lety realizovala digitální projekt s názvem NIKM – Národní Inventarizace Kontaminovaných Míst. Jedná se ortomapu České republiky, která slouží k vizuálnímu náhledu míst kontaminovaných nebezpečnými látkami. To je ale pouze vedlejší účel projektu, protože pro nás jde hlavně o dechberoucí stroj času. Jedná se o unikátní aplikaci, která umožňuje cestovat zpátky v čase, neboť zachycuje vojenskou ortomapu celé ČR z doby koncem 40. a počátkem 50. let minulého století, v době před a během kolektivizace venkova. Černobílá ortomapa je uvnitř NIKM aplikace vpravo nahoře navolitelná stisknutím tlačítka “Historická”. Dále je tam k dispozici aktuální ortomapa z dnešní doby a také satelitní mapa.

Zkuste si tedy navolit historickou ortomapu v NIKM aplikaci a zazoomujte nad svoje město či vesnici, uvidíte náhled do minulosti jako na dlani. Co je ale zajímavé, že když zazoomujete nad venkov, uvidíte pole a políčka ještě s mezemi a remízky, před kolektivizací, před rozoráváním úhorů. A ta pole, ta jako by doslova vypadla z podoby těm pár “satelitním” fotkám, co Američané včera uvolnili světu o Ukrajině. Názor si udělejte sami, ale digitální snímek ze supermoderního satelitu, byť třeba úmyslně převedený do černobílé barvy, rozostřený a všelijak oddálený, bude vždy vypadat jinak, než to, co Američané předložili v roce 2014, tj. včera, světu. To jsou letité analogové fotografie, focené z letadla, starým snímkovacím analogovým zařízením a teprve dodatečně digitalizovány a editovány. Se satelitními záběry nemají nic společného.

Pro zajímavost, klikněte v NIKM aplikaci na tlačítko “Souřadnice” a vložte tyto údaje pro hledání souřadnic: X:1070223; Y:647188. Dostanete náhled na město Chrudim. Zazoomujte na posuvníku zhruba do poloviny nebo lehce nahoru nad polovinu zoomovacího posuvníku a vpravo nahoře přepínejte tlačítka “Historická” a “Aktuální” tam a zpět. Získáte při tomto klikání nádhernou vizuální představu o tom, co to byla “kolektivizace polí, luk a statků”. Všimněte si, že ještě před kolektivizací, pár let po válce, měly spousty rodin v okolí Chrudimi své vlastní malé políčko. Desítky a stovky polí.

I toto mnohé vypovídá o naivitě Američanů. Neznají souvislosti a při výrobě podvrhů zapomínají, jakými proměnami Evropa po II. sv. válce procházela a nakolik se měnila krajina a její vzhled z leteckého pohledu a nejen z něho. Ukrajina, která byla v druhé polovině 60. letech za Brežněva přeorána v jeden nekonečný lán země a kde zmizela parcelizace zemědělské půdy z povrchu zemského, je největším historickým pomníkem kolektivizačních kroků v bývalých východoevropských zemích. Není překvapující, že ani pan ex-kečupář, ani černý náčelník, ani jejich muži se sluchátky v NSA toto nevědí a nezahrnují do svých vyrobených “důkazů”.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jiří Jílek
Návštěvník
Jiří Jílek
Návštěvník

http://virtualglobetrotting.com/map/russia-fires-artillery-into-ukraine/view/google/ ……..stačí přiblížit

Thumbnail Russia Fires Artillery into Ukraine Novaya Nadezhda

k tomu: http://goo.gl/9w7t6F

Joseph
Návštěvník
Joseph

Jen mě překvapuje, že nám ti USA kašpárci nedají k těm “namalovaným” obrázkům také souřadnice ?!?
Projížděl jsem celou tamní oblast několik hodin a nějak stále nemohu ta místa na současných snímcích nalést – našel jsem několik trochu podobných, ale na žádném vodní hladiny nepasovali, tak jak by se dalo vysvětlit rozdílem výšky hladiny. Nebo může mi sem někdo z posluhů USA dodat od nich souřadnice míst, která nám předvádějí na té trapné fotečce ???, kterou by mimochodem dalo do kupy i malé dítě.

Jiří Jílek
Návštěvník
Já a jen já
Návštěvník
Já a jen já

Ač nerad,musím uznat,že současné mapy sedí s těmi snímky,strávil jsem s tím celé odpoledne,takže autor by se měl více věnovat tomu co píše. 😈
To ale nic nemění na tom,že ta koláž až čtyř sat.snímků,je jako důkaz něčeho prapodivná.

badatelka
Návštěvník
badatelka

Kdybyste si přečetl mé dva komentáře níže, tak byste toto nemohl napsat. Mé oko je na to trénovanější než vaše, pokud se ovšem plně nezabýváte leteckým mapováním. Některé části USA snímků jsou starší než mapy google, tzn. pod rok 2014. Možná nechápete vznik tzv. plužin, já ale ano.
Ale evidentní argumenty a důkazy jsou pro někoho holt málo nebo je raději přehlíží.
Možná, že Rusko ostřeluje, nicméně předložené snímky USA nesedí s realitou. Na první pohled se shodují, ale pokud se podíváte blíže pak jsou zde rozdíly, které dávají průchod pochybnostem. A i kdyby mezi USA snímky a google mapami byl rozdíl několika měsíců (odhaduji nanejvýš 3-4), nevytvoří se za tu dobu věkovitý porost a nevzniknou na poli tzv. plužiny, kdo by si o ně dnes také zmenšoval pole, že?

Já a jen já
Návštěvník
Já a jen já

Dobrý den.Ano díval jsem se i na oblasti které jste popisovala,ale bohužel am.snímky jsou natolik nekvalitní,že to opravdu nejde poznat.Ten chybějící porost nad jezerem,tím myslíte ty tmavší oblasti?Podle čeho usuzujete,že tmavá oblast znamená porost.Snímky na googlu jsou z 8/2013 a i snímky z 2007 jsou stejné.Opravdu si myslím,že podle kvality am.snímku,nelze rozlišovat vzrostlost vegetace.

badatelka
Návštěvník
badatelka

Koukněte sem 47.830450, 39.083890 a použijte tento snímek zdecomment image
Na snímku USA jsou na poli tzv. plužiny, to jsou ty drobné tmavé rovnoběžné čáry uprostřed. Tzv. plužina rozdělovala od středověku pole z různých důvodů – majetkových, oddělení plodin apod. (dříve nebyly tyto části zarostlé, ale čistě kamenné), dodnes se většina dochovala v podobě zarostlých mezí (a věřte mi, mnoho nich opravdu není, to co vidíte kolem větších polí jsou aleje). Sposuat takovýchto “meziček” byla rozorána s nástupem intenzivního zemědělství (jak je to vidět na google maps). Je vysoce nepravděpodobné, aby si je tam zemědělec znovu vytvářel, když je tak pracně , jak vy píšete minimálně, dle googlu, v roce 2013 zlikvidoval. Ona taková likvidace není jen tak. Jedná se o vyšší kamenné valy, které se skládaly z kamenů, které dřívější zemědělec posbíral na budoucích polích čímž je vyčistil od kamení a zároveň si pole ohradil. Proč by moderní zemědělec toto obnovovoval? Akorát mu takový val překáží v použití zemědělských strojů.

Já a jen já
Návštěvník
Já a jen já

Dobrý den.Tak schválně…co je podle vás zde 51.144913, -1.442735 ??Myslím ty osmičky,na poli. 😉

hestroy
Návštěvník
hestroy

Tak pozor. Tenhle článek je velmi nedůvěryhodný. Doporučuji se podívat na toto video, které tento článek naprosto popírá.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3NHGjPsn39M#t=122

Doporučoval bych vedoucímu, aby si na podobné přešlapy dával pozor. Navíc je všeobecně známo, že Rusové tuto oblast intenzivně ostřelovali.

ger
Návštěvník

Tady ale vůbec nejde o to, aby se zdejší zprávy zakládaly na pravdě, tady jde hlavně o kontroverzi, protože kontroverze láká čtenáře. Tohle není poprvé, kdy se zde objevují zcela nelogické informace (například ještě ty teorie o dávno mrtvých tělech v letadle byly dost mimo) . Ve finále tu jde zase jen o prachy. Až web získá návštěvnost, tak se přidá reklama, klasika. Se seriózním zpravodajstvím tohle nemá rozhodně nic společného, tohle je zpravodajství od počítače, tedy vždy velká pravděpodobnost překrucování skutečnosti.

ger
Návštěvník

Já souvislosti vidím a chápu, vůbec nikde jsem nerozporoval nic o tom, kam co směřuje. Zmiňoval jsem konkrétní věci, které jsou nepravdy a které se dají snadno ověřit. Přesto se ale tyto nesmysly objevují ve zdejších článcích. To kompletně sráží vyznění tohoto webu, protože jedna nepravda a nesmyslná fabulace může snadno značit, že takových věcí tu je a bude víc… “Pokud chcete seriózní zpravodajství bez pravdivých souvislostí,” – chci samozřejmě seriózní zpravodajství s pravdivými souvislostmi, ale proč jsou některé články prošpikované tím nepravdivým balastem, který lze snadno vyfiltrovat? Jedna věc je držet se reality a druhá věc je si vymýšlet… Když budu konkrétní, tak například o tom sestřeleném letadle padly v článku teorie o tom, že ti mrtví lidé už byli mrtví delší dobu a že jde o jiná těla. To je prosím nesmysl, který neměl v seriózním článku co dělat, protože je logické, že ta těla se nakonec identifikují a snadno se dojde k vyvrácení teorie, že pocházejí z toho zmizelého letu, jak se v článku naznačovalo. Potom tu je nesrovnalost s tím odchýlením od kurzu. A nakonec tu byla věta “Amatérské video vnáší pochybnosti o sestřelení stroje raketou, letadlo vybuchlo až po dopadu.”, což vůbec žádné pochybnosti nikam nevnáší, protože systém BUK nesestřeluje letadla tak, že to vystřelená raketa napálí přímo do letadla, které následně musí explodovat… tohle všechno jsou dezinformace, které nemají s pravdou vůbec nic společného. Pak je tu jen otázka, na čí objednávku je snaha celou situaci tak znepřehlednit… Boj za pravdu v tom rozhodně nebude.

TSq
Návštěvník

Děláte to dobře VK, nabízíte různé úhly pohledu na věc, třeba i poněkud bizarní.
Důležitý pro mne je, že necháváte názor na čtenáři a nic mu nenutíte, ať si sám najde logické vazby a další třeba vlastní konstrukce

Jiří Jílek
Návštěvník

KGB nejde o prachy ale o dušičky…. 😉

badatelka
Návštěvník
badatelka

A to vaše video dokazuje co? Ukazuje nějaké místo a nějaké záběry, co se tam stalo a kdo byl aktérem nelze přesně vyčíst (zbraně a techniku jakéhokoliv státu má v držení dnes kde kdo). A na druhou stranu, kdyby Rusko ostřelovalo danou oblast, tak to je v pořádku i dle amerického způsobu “oko za oko…”, když jim tam náckové házej granáty a zabíjejí na ruské straně civilisty.
No jasně, oni to nejsou Kyjevští náckové, ale proruští separatisté, kteří se tak snaží vyprovokovat Rusko k vojenské intervenci.
Vyberte si. V mediální válce není vítězů.

P.S. Co kdyby se tam našly americké zbraně? 🙂

hestroy
Návštěvník
hestroy

Podívejte se, já stojím spíše na straně Ruska. Ale jen proto, že západ je hromada hnoje, jiný důvod to nemá. Jsem 100% přesvědčen, že Rusko tuto oblast ostřelovalo Grady, což potvrdili mnohokrát i povstalci a proruští blogeři. To video naprosto odpovídá těm satelitním snímkům, je evidentní, že střely přišly z Ruska. Celý článek je hromada krávovin, operuje s “fakty”, které lze velice snadno vyvrátit. Bohužel má ruská propaganda občas velmi slabé chvilky, kdy je snadné ji usvědčit ze lži. Týká se to například letadla (naprosto zpackaná ruská prezentace) a těchto snímků. Je to ubohé a myslím, že kdyby Rusové mlčeli, udělají lépe. Nahlodávají tím svoji důvěryhodnost. A vedoucí kolotoče také. Přání otcem myšlenky nemá v novinařině co dělat.

ger
Návštěvník

Pod tohle bych se podepsal. Jsem otevřený jakýmkoli názorům a tento konflikt nevidím černobíle. Podle mě je chyba stavět se pouze na jednu stranu (což je vyčítáno mainstreamovým médiím), jenže to samé se děje zde. Všichni lžou, každá strana si nějak upravuje informace. Zdejší články bohužel ukazují, že ani zde nejde hledat pouze pravdu psanou neutrálním přístupem. Jestli někdo znáte nějaký nezaujatý web, kde se opravdu zajímají hlavně o pravdu, sem s ním. Je unavující číst propagandistické články, v těch nikdy nejde o pravdu.

Moyo
Návštěvník
Moyo

Už na první pohled je jasné, že nejde o satelitní fotky, však se stačí podívat na Google, že ten prostor zobrazuje něco úplně jiného, co má vypadat jako podobně, ale jsou tam velké rozpory v terénu. Navíc, americké satelity pro focení používají polární dráhu letu, tady ty americké fotky jsou ale focené radiálně z východu na západ. A z geostatu to focené není už tuplem. A ta pole s posekaným obilím, to je úlet jak blázen.

hestroy
Návštěvník
hestroy

Bohužel se naprosto pleteš. Google ukazuje přesně to samé. Bohužel si vedoucí nedal ani tu nejmenší práci něco ověřit, což bohužel vrhá velmi špatné světlo na celý web…

badatelka
Návštěvník
badatelka

Vážení, s ortofotomapami jsem pracovala dost dlouho (a pracovala jsem na porovnávání leteckých snímků z 50. let se současnými), abych vám po bližším prozkoumání mohla sdělit, že USA mají opravdu zvláštní důkazy. Podle důkazů zveřejněných na novinky.cz se jedná o oblast poblíž města Новая Надежда – Novaya Nadezhda (berte jako orientační bod). A tyto důkazy jsou otočeny o 90 stupňů, tzn. že sever je na USA snímku polevé straně (na google maps pro lepší orientaci nutno pootočit).
Snímky jsou velmi zdařilé, nicméně se najde několik drobných rozdílů, které nasvědčují o nepravosti. Do google maps si zadejte tyto souřadnice 47.901022, 39.015799, ukazují na místo jezera ve tvaru S. Pokud se podíváte na snímky USA nad jezerem je vzrostlý a hustší lesní porost, což naprosto neodpovídá snímkům z googlu, kde ho většina porostu chybí anebo se jedná o mladé stromy (tedy nízský a řídký porost).
Dále nad městem Novaya Nadezhda (přibližně zde 47.861206, 39.073120) si můžete povšimnout 3 mezí, mez úplně vpravo je na snímku USA přerušena zhruba v polovině a na googlu tvoří souvislý pás, což naznačuje, že se jedná přibližně o stejnověký porost a musel vzniknout ve stejnou dobu. Nevím, kdy byly snímky google přesně pořízeny. Google má uveden rok 2014, pokud je tomu tak, dle barvy oblasti usuzuji na dobu jara, tzn. že by musely být pořízeny před snímky USA. Spousta mezí je na snímcích USA méně zarostlých než na snímcích google. Dobré je také se podívat na tuto pozici 47.854525, 39.160393, kde je další vodní nádrž. Na USA snímcích jsou dvě krásně jasné meze. Horní se “ztrácí” do jezera a pak je patrné její drobné pokračování. Na google maps je tato mez skoro zaniklá. Což je naprosto zásadní rozdíl a dokazuje to falešnost důkazů USA.

U nás se o meze nikdo moc nestrá, nevím, jak v Rusku a potamžo na Ukrajině. Ale myslím, že zrovna na ukrajinské straně asi nemají zrovna čas meze seřezávat aj. upravovat, když zachraňují holý život.
Bohužel nemám k dispozici kvalitnější snímky než ty, které předstvují novinky na svém webu, jinak bych mohla udělat lepší analýzu pomocí profesionálního programu a případné výsledky dát k dispozici v mapové podobě.

badatelka
Návštěvník
badatelka

Ještě dodatek, porovnejte toto takřka čtvercové pole zde 47.830450, 39.083890 se snímky USA, rozdíl je markantní. Např. s tímto snímkem (lepší jsem opravdu nenašla)comment image

Moyo
Návštěvník
Moyo

Amíci už roupama neví, jak z lidí dělat blbce. To je to samé, jako s těmi Saddámovo mobilními laboratořemi na sarin, na jejichž základě křovák vtrhnul se svojí armádou do Iráku.

siso
Návštěvník
siso

Treba prihliadnut tiez na odlisnost snimaneho svetelneho spektra jednotlivymi systemami, kde v IR oblasti zelen nemusi dosahovat pozadovaneho kontrastu.

Jozef
Návštěvník
Jozef

kurňa, čím to je, že na googlemaps je to pole zo súradníc tak disproporčné ku snímkom USA?
je to normálne? mňa ako laika nič nenapadá…

Lukasos
Návštěvník
Lukasos

Dal jsem si tu práci a našel místa na google maps. Rozložení políček na googlu přesně odpovídá rozložení, které je patrné ze snímků předložených USA. Těžko je to 50 let staré. Možná stálo za to, věnovat pár minut tomuto elementárnímu zjištění, než napíšu podobný článek.

rybka
Návštěvník
rybka
Ferenz Futurista
Návštěvník
Ferenz Futurista

A co se podívat, jak vypadají políčka na Ukrajině z Google Maps? Jsou rozparcelovaná, že? Protože na Ukrajině už kolektivizace taky dávno nefunguje…