Spojené státy odmítly vyhoštění svých diplomatů a nechtějí vyklidit ambasádu v Caracasu!...

Spojené státy odmítly vyhoštění svých diplomatů a nechtějí vyklidit ambasádu v Caracasu! Místo toho ministr zahraničí USA a bývalý šéf CIA převzal řízení nad částí venezuelské armády! V dokumentu ministerstva potom instruuje venezuelskou armádu a policii, co mají dělat a naznačuje povolání americké armády na obranu amerického velvyslanectví! Ve Venezuele je zaděláno na vypuknutí občanské války, část armády začala Venezuelcům podporujícího Juana Guaida rozdávat zbraně!

Spojené státy odmítly vyhoštění svých diplomatů a nechtějí vyklidit ambasádu v Caracasu! Místo toho ministr zahraničí USA a bývalý šéf CIA převzal řízení nad částí venezuelské armády! V dokumentu ministerstva potom instruuje venezuelskou armádu a policii, co mají dělat a naznačuje povolání americké armády na obranu amerického velvyslanectví! Ve Venezuele je zaděláno na vypuknutí občanské války, část armády začala Venezuelcům podporujícího Juana Guaida rozdávat zbraně!

Situace ve Venezuele dramaticky eskaluje na základě bezprecedentní intervence Spojených států v zemi, kterou mezinárodní historie dosud nepamatuje. Venezuelský prezident Nicolas Maduro po potlačení pokusu o státní převrat nařídil včera přerušení diplomatických vztahů se Spojenými státy a vyhostil americké diplomaty, kterým dal lhůtu 72 hodin na opuštění země [1]. Jenže se stalo něco nečekaného. Bývalý šéf americké CIA a současný ministr zahraničí USA Mike Pompeo vydal tiskové prohlášení ministerstva, v němž americké ministerstvo zahraničí oznamuje, že američtí diplomaté vypovězení z Venezuely neuznávají a znovu označují Nicolase Madura za nelegitimního prezidenta Venezuely a USA nově prý uznávají prezidentem Juana Guaida, vůdce venezuelského parlamentu, přestože nikdy nevyhrál volby a ani regulérnost prezidentských voleb nebyla zpochybně, protože uznávaný Výbor pozorovatelů Latinskoamerických zemí potvrdil regulérnost prezidentských voleb.

Mike Pompeo, ministr zahraničí USA

Juan Guaido se prohlásil prezidentem země na zasedání parlamentu před dvěma dny a podle posledních informací kontroluje část venezuelské státní moci, včetně skupin ozbrojených složek, především ve venezuelské armádě. Venezuelská policie a Národní garda zůstává na straně právoplatně zvoleného prezidenta Nicolase Madura. Redakce Aeronetu analyzovala dnešní situaci ve Venezuele s bezpečnostními odborníky na latinsko-americké země a podle všeho to vypadá, že americký plán má velmi nebezpečné obrysy. V dnešním tiskovém prohlášení [2] amerického ministerstva zahraničí a Mikea Pompea je totiž kromě jiného i zjevná hrozba povolání americké armády do Venezuely na obranu amerického velvyslanectví v Cracasu. Dá se totiž očekávat, že Nicolas Maduro učiní další krok.

Výhrůžka Madurovi přímo z pera amerického ministra zahraničí

Jakmile uplyne lhůta 72 hodin a Američané velvyslanectví v Caracasu nevyklidí, potom půjde z hlediska mezinárodního práva a diplomacie o tzv. nepřátelský krok a sídlo ambasády ztratí ze strany venezuelských úřadů status cizího teritoria a ozbrojené složky venezuelské armády budou moci vkročit na území ambasády, protože ta již nebude mít status ochrany. Podle mezinárodních pravidel se všechny osoby, které se nachází na území ambasády po vypršení lhůty, považují za špiony a nepřátelské živly. Američané to vědí, a proto v prohlášení Mike Pompea je i hrozba, že USA poženou k odpovědnosti každého, kdo ohrozí bezpečnost amerického diplomatického sboru ve Venezuele. Prohlášení Mikea Pompea je zde:

Spojené státy stojí za prozatímním prezidentem Juanem Guaidem, demokraticky zvoleným národním shromážděním a za obyvateli Venezuely, kteří pokojně obnovují ústavní pořádek ve své zemi.  Jsme připraveni podpořit dočasného prezidenta Guaida, když zřizuje přechodnou vládu a vykonává své ústavní povinnosti jako dočasný prezident, včetně ustanovení o postavení diplomatických zástupců ve Spojených státech a dalších zemích.

Vítáme směrnici prezidenta Guaida pro všechny diplomatické mise ve Venezuele, že Venezuela hodlá udržovat diplomatické vztahy se všemi zeměmi. Spojené státy nadále udržují diplomatické vztahy s Venezuelou a budou vést své vztahy s Venezuelou prostřednictvím vlády dočasného prezidenta Guaida, který vyzval naši diplomatickou misi, aby zůstala ve Venezuele. Spojené státy neuznávají režim Nicolase Madura a jeho vlády ve Venezuele. Spojené státy proto nepovažují bývalého prezidenta Nicolase Madura za oprávněného, aby zrušil diplomatické vztahy se Spojenými státy, nebo aby prohlásil naše diplomaty za persony non grata.

Vyzýváme venezuelské vojenské a bezpečnostní síly, aby pokračovaly v ochraně dobrých životních podmínek všech venezuelských občanů, jakož i amerických a jiných cizinců ve Venezuele. Vyzýváme všechny strany, aby se zdržely opatření, která jsou v rozporu s výsadami a imunitami, které mají členové diplomatické komunity. Spojené státy přijmou příslušná opatření, aby hnaly k zodpovědnosti každého, kdo ohrožuje bezpečnost a bezpečnost naší diplomatické mise a jejího personálu.

Podle všeho to tak vypadá, že USA mají v plánu vyvolat incident se zapojením amerického diplomatického sboru, aby vláda ve Washingtonu následně dostala mezinárodní mandát k vojenské operaci ve Venezuele pod záminkou ochrany a zamezení dalším útokům na americké diplomaty. Rusové to tušili už v prosinci, když Moskva vyslala do Venezuely ruské bombardéry Tu-160 na demonstraci ruské připravenosti chránit demokracii v zemi před americkou agresí [3]. Otázkou však je, jestli nešlo pouze o propagační let, který zůstane bez dalšího věcného kroku, který Nicolas Maduro nyní potřebuje. Pozitivním signálem však je, že Vladimir Putin dnes telefonoval Nicolasi Madurovi a ujistil ho, že Rusko stojí za ním. Současně Vladimir Putin varoval USA před vojenskou intervencí ve Venezuele [4]. V zemi totiž reálně hrozí vypuknutí občanské války mezi vládou a přívrženci Nicolase Maduro a Národním shromážděním a přívrženci Juana Guaida. Ani jedna strana nemůže občanskou válku vyhrát, bez asistence a pomoci jedné či druhé straně z ciziny.

Originál dokumentu.
Američané chtějí ve Venezuele zopakovat postup, který zvolili v Sýrii před vznikem ISILu

Vzpomeňme na Sýrii, kde opoziční jednotky nemohly Bašára Asada dlouho porazit, až za pomoci USA vznikl ISIL, který v polovině roku 2015 stál na předměstí Damašku a Bašár Asad reálně uvažoval o emigraci a o tom, že Sýrie padne. Proti USA a jejich sponzorovanému ISILu nemohl Bašár Asad vzdorovat. Obrat přišel ve chvíli, kdo do Sýrie vstoupila ruská armáda a vývoj občanské války se obrátil. V Sýrii nikdy proti sobě vlastně nebojovali Bašár Asad a povstalci, ale ve skutečnosti Rusko a USA skrze své chráněnce na území třetí země, v Sýrii. A bohužel, stejný scénář se začíná právě rýsovat ve Venezuele. Nicolas Maduro není uznáván jako prezident Venezuely, stejně jako USA v roce 2012, rok před vznikem ISILu, oficiálně přestali uznávat Bašára Asada jako prezidenta Sýrie.

Venezuelci s transparenty určenými pro Američany.

Američtí neoconi chtějí tak ve Venezuele zopakovat tzv. syrský model. V tomto konfliktu se zdá, že jde o zájmy amerických státních elit, tzv. neoconů. Problém je v tom, že neoconi jsou pouze úderným nástrojem sionistů. Neoconi mají odvést špinavou práci, tzn. provést válku, svrhnout vládu, uvrhnout národ do revoluce nebo občanské války, ušpinit si ruce, ale ihned poté, co přestane střelba, tak neoconi končí a okamžitě veškerou moc přebírají sionisté, židé, židovští bankéři, sionistický bankovní kaganát, který neoconům nasype za odměnu do váčku penízky za odvedenou válku a službu, ale tím úloha neoconů hasne. To nejsou oni, kteří rozvrací země pro sebe, oni je rozvrací ve prospěch světového sionismu!

Satanova synagoga, o které se nesmí psát a mluvit, je hlavním tajemstvím světového sionismu. Podle toho poznáte skutečnou alternativu od té ostatní. A jedno velké zklamání z Novotného lávky v Praze

Tohle je zásadní a jediná pravda o Satanově synagoze a je tragické, že ani Valerij Pjakin nemá odvahu takto otevřeně popsat světové řídící procesy a celkem zbytečně odkazuje na různé prediktory, což sice je jeden z procesních nástrojů, ale nejde o nic jiného, než o prostředek zapojení mocných kabalistických a okultních sil, které jsou epitomem (rukojetí) mocenského úchopu sionistických sil. Neocony si představte jako lopatu, její kovovou část, která ryje v zemi, je celá špinavá.

Způsob ovládání lopat popisuje Kabala a predikce je znalost o úchopu lopaty a plán, kam tu zeminu na lopatě přehodit a jak hluboko kopat ještě předtím, než rýč poprvé zajede do země. To je predikce. Jenže ta ruka, která drží lopatu za rukojeť ve smyslu mocenského úchopu, to je světový sionismus. Když umíte položit cihlu k cihle, a když z těch cihel umíte postavit palác, tak to ještě neznamená, že jste král a vladař toho paláce. Jste jenom dělník pracující za mrzkou mzdu, kterou vám skutečný vladař ještě zdaní. Když někdo ryje v zemi, rozvrací země, rozpoutává války, tak to ještě neznamená, že je to on, kdo z těch válek profituje, kdo je král a vladař. A o tomto se na alternativě mlčí. Hrobové ticho.

Juan Guaido, kterého Američané uznávají jako prezidenta ve Venezuele.

Aeronet je nepřítelem kdekoho, nenávidí nás, protože píšeme o těch, kdo stojí za všemi rozvraty tohoto světa a o jejich služebnících v jejich žoldu. Dokonce i paní Klára Samková, kterou jsme bránili a ochraňovali na Aeronetu, se o nás nepěkně otřela včera na tiskové konferenci [5] na Novotného lávce v Praze, stovky čtenářů nás na to upozornili. Připomínám to právě proto, že skutečná alternativa se pozná podle toho, jestli pojmenovává procesy a osoby v takovém světle, jaké od sebe odráží, a nikoliv ve světle, které je na ně vrháno z různých zdrojů.

My posuzujeme a vyjadřujeme podporu politikům, osobnostem a občanským aktivistům podle toho, jak se chovají, jaké kroky dělají, zkrátka jaké světlo odráží do očích podporovatelů, občanů a obyčejných lidí. A v nějaké chvíli začne lidem, kterým byla alternativa spojencem a výtahem k moci nebo ke slávě, vadit jejich spojení s námi nebo s jinými alternativními weby a rádii, najednou už nás nepotřebují, nepodporují a naopak se od nás distancují. Začnou totiž do našich očí odrážet jiné světlo, ze kterého se nám chce plakat.

Neoconi jsou pouze nástrojem na špinavou práci pro světové sionisty a ve Venezuele to uvidíte znovu a v přímém přenosu

Ve Venezuele jde o jediný cíl sionistů, o naprostou kontrolu laciné venezuelské ropy, která kazí jejich plán na globální energetickou Superkrizi a neoconi poslouží jako hoši na špinavou a krvavou práci. Venezuelská centrální banka dosud není pod kontrolou FEDu a sionistického bankovního kaganátu. A pokud země disponuje kontrolou vlastní měny, je nepřítelem světového sionismu, ale pokud dokonce taková země disponuje strategickou surovinou jako je ropa, kterou taková země nechce prodávat za americký dolar, rozumějte za sionistický úpisový papírek, tak potom taková země musí být rozvrácena, demokraticky zvolená vláda svržena a na její místo dosazena skupina loutek, které už nyní jsou na výplatních páskách sionistů.

Nicolas Maduro je nyní ve stejném obětní roli jako kdysi Bašár Asad v Sýrii. Američané mu rozvrátili zemi a hrozí občanská válka.

Podle posledních informací z Venezuely začaly některé jednotky armády ve větších městech rozdávat lidem zbraně a okolo amerického velvyslanectví v Caracasu se pytluje písek na ochranu velvyslanectví před střelbou. Mezitím Juana Guaida uznaly za prezidenta, kromě USA, už také další země, Argentina, Brazílie, Kanada, Chile, Kolumbie, Kostarika, Dánsko, Ekvádor, Guatemala, Honduras, Panama, Paraguay, Peru, Švédsko, a Velká Británie. Venezuela je na pokraji občanské války, která má zajistit převod kontroly nad venezuelskou ropou a centrální bankou do sionistických rukou. A špinavou práci na realizaci tohoto plánu provedou neoconi, za potlesku servilních lokajských neoliberálních a pseudo-demokratických a dnes již sionisty do značné míry přeformátovaných a islamizovaných zemí.

Společně s námi jste na jedné lodi

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň, kterou nám zjevně zachováváte i v novém roce. Doufáme, že články na Aeronetu, titulkovaná videa a páteční rozhlasové pořady se Vám líbí, a že skutečně obohacujeme váš znalostní a informační rozhled ve světě dnešních politických procesů a událostí. Děkujeme za Vaši finanční i morální podporu, kterou nám projevujete, bez Vás a Vaší pomoci bychom tu dnes již nebyli, protože za námi stojíte jen Vy a nikdo jiný. Nemáme fondy, nečerpáme dotace, neplatí nás oligarchové, ani ministerstva skrze státní rozpočet. Do konce měsíce zbývá 6 dní a zatím jsme vybrali cca. 78% z cílové částky potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc. Zvažte prosím jakýkoliv příspěvek, pokud si to můžete dovolit, moc nám tím pomůžete. Přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem anebo poštovní poukázkou, všechny informace najdete na naší darovací stránce zde. Píšeme pro Vás a jen díky Vám. A jak vidíte, stále bojujeme o přežití, neustále se nás snaží umlčet, všemi cestami, včetně cenzury a zahazováním emailů. Děkujeme vám, že jste v tom boji s námi a že nám pomáháte!

-VK-

Šéfradaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vlk
Návštěvník
Vlk

Naše média samozřejmě ovládaná Americkými spojenci budou do nás hustit jejich zájmy. Jenom ovce tomu ale budou věřit. Díky Areo Netu se dozvídáme skutečnou pravdu. Děkujeme za tyto stránky.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Naše media jako vždy zase jen sprostě lžou. Mluví o demonstracích proti Madurovi , ale zatajují mnohem větší
na podporu Madury. Zatajují i to co bylo řečeno na zasedání OSN. Madura má podporu 70% občanů Venezuely
a jeho zvolení bylo zcela regulérní. Opozice volby “bojkotovala” což je v podstatě největší blbost jakou může
jakýkoliv člověk s právěm volit udělat, a jejich kecy o “neregulernosti” voleb jsou jen hovadina z dílny blbců z CIA kteří takto vždy omlouvají svou neschopnost něco rozumného vymyslet. Madura chce ku prospěchu země jen pokračovat v tom co začal Chavéz. Zabránit tomu aby američtí parchanti vykrádali ropné bohatství země která leží na 20% světových zásob ropy a byla by bohatší než USA kdyby jí US ropné společnosti za vytěženou ropu platili a ne ji kradli a zemi dávali jen pakatel.. Je neuvěřitelné ,že ti US parchanti už napadají státy které se nechtějí nechat vykrádat naprosto veřejně. Dříve pro své vměšování a napadaní hledali nějakou záminku , kdy povětšinou to byly blbé kecy o “záchraně” demokracie. Přitom demokratičtější režim než je v USA je v podstatě všude. V podstatě už jen USA se zmítají v rasizmu, segregaci a omezování lidských práv na obrovské úrovni a šmírují své občany a tvrdě potírají jakýkoliv pokus o demokratizaci protože to je to, čeho se židofašisté nejvíce bojí. Židofašisté se bojí ztráty nadvlády kapitálu a udržují zemi v hluboké totalitě a občany v nevědomosti o dění ve světě. USA nikdy neuzavřeli obchod který by byl vzájemně, oboustraně výhodný, nikdy neuzavřeli smlouvu kterou by dodrželi, umí jen krást, loupit, vykrádat cizí země , protože tu kterou ukradli před 250 lety indiánům už vyžrali a zdevastovali, vyvolávat konflikty ve světě a prodávat pak své zastaralé zbraně , aby podpořili zbrojní průmysl židofašistů , který je už téměř jediný který ještě v USA funguje, i když produkuje zastaralé krámy které se dokonalejším z ruska a číny nikdy nevyrovnají. USA jsou prostě vřed na planetě zemi. Jsou to prostě potomci zločinců a mají to v genech.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Oprava “mnou tolik nenavidena patlanina slova ” research””

notes
Návštěvník
notes

Zazlívám našim politikům, že jsme vstoupili do severoatlantického vojenského paktu NATO a nyní se vezeme spolu s nimi na všech zločinech zločinech proti lidskosti, které tito generálové spolu s politiky “západu” světu způsobují. Přitom se nestydí lhát a osnovat podvrhy místo skutečných důkazů, aby mohli špinit protivníky, které si sami vykonstruovali, aby mohli svádět vinu na někoho druhého. Inu, zloděj volá chyťte zloděje.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

O vystoupení USA z NATO plácal při nějaké příležitosti Trump. Jenže to nelze brát vážně , jednak je to jen
namyšlenej trouba a kašpárek na niti a jednak stále plácá nesmysly které za pár hodin nejsou pravda. Kongres
a hlavně židofašisti by mu to nikdy nedovolili , protože NATO je pro USA klacek v ruce na strašení světa. Bez
NATO amíci nemůžou bojovat ani s Pigmeji v africe a pro jaderné velmoci jako Čína a Rusko , ale i další jsou
jen “myš která řvala” a vymazaly by je z globu během pár hodin. A pokud se NATO stane evropskou armádou
nemá důvod setrvávat v zemích kam je nastrčeno výhradně z důvodu “amerických zájmů” a může se věnovat
obraně evropy. V takovém případě by se dal vidět i smysl v naší účasti v NATO. Vojáci by se vrátili ze všech
zemí kde nemají co dělat a jsou tam spolu s těmi parchanty jako agresoři kteří podporují jen zájmy USA.
Nikdo jiný , kromě snad anglosasů , kteří jsou stejní parchanti jako amíci na neustálých zlodějnách v cizích
státech nemá zájem a evropa by řešila problémy výhradně obchodní a ekonomickou spoluprácí a na planetě
by byl klid. Vyřešilo by to i otázku migrace. Prostě problémem planety je banda potomků kriminálníků z
celého světa , která anektovala území sev.ameriky. A také to ,že židofašisté z USA si dobře uvědomují , že nemůžou existovat sami , protože by je okamžitě vyhnali ze všech zemí které okupují mještě od 2 světové
války a zejména z těch kde se nasáčkovali aby vykrádali jejich zdroje a nerostné bohatství. A bez toho USA
které si léta kromě těchto zlodějen na přežiti půjčovali , nevydrží ani do švestek.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

1. Nenahraditelná je veřejně deklarovaná podpora Madurovi ze strany Ruska k obraně Venezuely před cizím napadením země – “intervencí” (pod jakoukoliv záminkou…).
VŠICHNI, včetně USA VÍ!, že Rusko má dnes nejsilnější a nejlépe vybavenou armádu Světa!

2. Maduro JE svobodně zvolený Prezident země.

3. Prezident Maduro, aby zemi zachránil před okupačními vlivy US zaprodanců ve vlastním Parlamentu, by měl jednat OKAMŽITĚ:
– vysvětlit národu, co se děje, a co hodlá učinit, a PROČ a JAK to hodlá učinit (aby zabránil vykradení země):
– rozpustit Parlament
– vyhlásit výjimečný stav
– vyhlásit nové volby
– obžalovat z Vlastizrady všechny pučisty
– přerušit diplomatické styky se všemi zeměmi, které zasahují neoprávněně do vnitřních věcí země a nerespektují suverenitu Venezuely a jejího lidu (Madura byl ZVOLEN!)
– vypovědět diplomatické mise těchto zemí (USA, už také další země, Argentina, Brazílie, Kanada, Chile, Kolumbie, Kostarika, Dánsko, Ekvádor, Guatemala, Honduras, Panama, Paraguay, Peru, Švédsko, a Velká Británie) z území Venezuely.

4. Designovat část území, nejlépe na severu země, pro založení vojenské základny, a požádat Rusko o pomoc v případě napadení ze strany cizích mocí – s možností využití tohoto území – k dispozici ruské pomoci.

PS: Nemůže být náhodou tato “akce Guaido”, s důsledkem (!) likvidace diplomatického spojení US-Ven. , pouze plánovanou součástí ODPISU USA – tedy odříznutí USA od zdrojů?
(Osobně na “zázračné USA břidlice” nevěřím … 😉 )

Neznama
Návštěvník
Neznama

Zdravim Zv. matko,
Problem je ze USA muzou poslat na USA ambasadu ve Venez. sve vojaky a vyhlasit bezletovou zonu a pak bombardovat stat. Maduro ted nesmi zpanikarit a poslat tam vojaky. Jinak je valka.
Bod cislo 1) dole byl super prispevek k tomu – sice ma silnou armadu ale nevyhoda je velka vzdalenost. Letadla by musela tankovat 2x ve vzduchu a to by neslo finance ani casove zvladnout. Lodi to pry trva dlouho. Mozna ale uz tam jsou nejake zbrane, rusicky , jader. rakety dopravene nenapadne lodi, letadly. Pamatuji ze Putin odpustil dluh Kube a chtel obnovit zakladnu. Mozna nas prekvapi. Nedivila bych se kdyby predvidal situaci.
Bod cislo 4) – umite si predstavit, ze by amik byl v klidu jak by se to tam stavelo? Ja ne. Asi by nastala prvni veta.
PS: Muze to byt clona, protoze Trum nevenoval pres den tomu pozornost a nic nekomentuje. Vsichni hledi na Venez. a mozna budeme svedky procesu v USA. Bohuzel mi to nahani docela hruzu v obou pripadech. Venezuela muze skoncit obcanskou valkou nebo jako Irak, Syrie .
Nebo USA polozi svou ekonomiku a zaroven to prenese do celeho sveta. V Zapadni EU jsou migranti a ti by nedovolili snizeni svych krmnych davek, kdyz na to zadluzena Francie nebude mit prachy a byl by boj v ulicich Parize.
Dale Recko , Italie, Spanelsko a Portugalsko maji stale dluhy a jsou pred bankrotem co udela s nema bankrot v USA radeji nevedet.

A nekde ste psala vystoupit z NATO – premyslela ste co by udelalo NATO a USA? Opravdu myslite ze by nas jen tak pustili? Ani orel nepusti dobrovolne korist nebo mys ze svych drapu. Ostatne v jednom rozhovoru rekl Klaus, ze zapad nas chtel bombardovat, pokud se stat nerozdeli na 2 pidistatecky. Klaus je tenkrat pry serval at se opovazi na to pomyslet! Ze jsme bratrske zeme a vzdy jsme si pomahali a bude tedy rozdeleni v klidu a v miru. No pak si rekli tam, ze Klause to nechaji provest, ale zaroven zaktivovali planovani preletu…. Neverili mu, ze my se domluvime a tesili se ze Klause pak ponizi tim jak prohraje. Pry mu chteli ustedrit lekci z politiky. Rikal ze by to vypadalo u nas jako v Jugošce. No nemyslim ze by se jen chlubil, myslim ze rekl pravdu.
A jak se rozdeli nekdy NATO na americke a evropske! Nepujdou nekdy proti sobe ty armady? Treba proto aby tu byla 3.ww. Me to tak napadlo a nikdo si toto neklade za otazku.

anonym
Návštěvník
anonym

Mě to přijde, jako že už tu III. světová je. Jen to má trochu jiný charakter, než II. Je to jako by se akce spouštěla v jednom státě po druhém s určitým odstupem. Dlouho jsem si myslela, že v Evropě nikdy válka nebude, ale to humanitární bombardování v bývalé Jugoslávii mi otevřelo oči. Každopádně myslím, že Klaus má, nebo měl pravdu a jen jeho zásluhou jsme nedopadli jako Jugoška. Ani na vteřinu nepochybuji, o tom, že pokud se u nás zrodí skutečná alternativní partaj s pronárodním programem, a bylo by možné vystoupení z NATO i EU, určitě bychom se humanitárního bombardování dočkali.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Také zdravím, Neznámá 😉
píšete: “Problem je ze USA muzou poslat na USA ambasadu ve Venez. sve vojaky a vyhlasit bezletovou zonu a pak bombardovat stat. Maduro ted nesmi zpanikarit a poslat tam vojaky. “…
Nejsem právník, ale selský rozum a pozorovací zkušenost mi říká, že Venezuela je (z přesvědčení Madura i venezuelského Lidu – což považuji za obzvlášte důležité!) SUVERÉNNÍM Státem, a předpokládám, že “něco” o Suverenitě budou mít zakotveno i v Ven. Ústavě….
(velmi významově silné video vložil níže fohat – o US pokusu o převrat v době vlády Chaveze, kde, pouze díky vlně odporu LIDÍ proti invaznímu útoku US na JEJICH stát, se podařilo již odstraněného/uneseného/ Chaveze vrátit, a yankees vypráskat!)
Věřím, že těm lidem ten náboj zůstal, obzvláště když jsou již historicky posíleni předcházejícím vítězstvím….

Ad vzdálenost Ruska… to je asi nejmenší problém a také relativní pohled ….
– nejmenší problém v tom, že 1. Šachista zajisté bedlivě sleduje situaci a myslí několik možných tahů dopředu, takže NYNÍ již zajisté jsou všichni jemu podléhající na určených značkách … a mimochodem, fakt, že ruské ponorky monitorují západní pobřeží US je již veřejně známou informací .. 😉
– relativní může být i vzdálenost, když nevíme, které mapy kdo používá….
můžeme si vybrat: buď tu azimutální, leteckou, podle které funguje letecká navigace,
nebo mapu v logu OSN (kde Jižní Amerika je mnohem větší, než ta Severní A.), nebo “rozložený Glóbus (kde naopak je Severní Amerika větší, než Jižní Amerika) 😉comment image

Ad 4.) – za předpokladu platnosti Suverenity a Svrchovanosti Venezuely si Amík může políbit…

Co se týče ČR vs. NATO – zaprvé USA sami prohlašují, že uvažují o “vystoupení z NATO”…,
a zadruhé: NÁŠ “odchod” z NATO by se jednoduše vyřešil likvidací, či změnou čl. 10 ÚZ, stejně jako SOUČASNĚ “odchod”/závislost od EU, a desítky dalších “problémků”… prostě návrat NAŠÍ SUVERENITY, NAŠÍ SVRCHOVANOSTI, A NAŠÍ NEZÁVISLOSTI 😉

Neznama
Návštěvník
Neznama

Venezuela a lid je SUVERENNI STAT- i kdyby to uznaval cely svet, tak to ale neuznava amik. Prece to vidite ted na videu. Klidne mu to jdete vysvetlit ( jela bych klidne s vama se priucit a cestou pokecat ?) , ale myslim ze by ani Vas nepochopil a neuznal to, protoze to neni v jeho zajmu. A nejhorsi je ze nasi mladi a duchodci u TV si mysli ze Maduro asi opravdu se stal prezidentem podvodem. Musela jsem to vysvetlit v rodine.
Vystoupit a CR se stane SUVERENNI STAT – amik to neuzna i kdyby sme dodrzeli vsechny mezinarodni a nase zakony. Dnes USA neuznavaji ani mezinarodni zakony OSN. Je to car papiru od doby humanitarniho bombardovani Jugoslavie.
Ad 4) Ano Amik uvazuje ze odejde z NATO nebo spise dojde k rozdeleni (a vse to nove a tajne i pro nas co koupil amik si veme sebou a ten 20-30let stary šrot mu pohunci z EU jeste 3x zaplati) a v budoucnu muze byt ve valce s evrops. NATEM, ktere se prejmenuje asi na Evr. armadu.
A V BUDOUCNU MUZOU BOJOVAT OBE ARMADY NATO PROTI SOBE.
A TA Evropska BUDE MIT SPIŠ HOLOU PRDEL. I kdyz nakoupime zbrane budou to zbrane z USA a v nich budou kazitka a nejspis i nejake sledovaci čipy.
A nezapomente ze amik ma nase stavebni plany infrastruktury, skol, nemocnic i vojensk. objektu. Vi presne kde jsou i kasarny se zbranema a kde by byly vojaci v pripade valky. Amik zna vse co mame ve sklade i kolik je tam trenek pro vojaky nebo jen mysi i jak mame rizenou armadu a zna vsechny lidi ve vyssich hodnosti i jejich zivotopis a nedostatky v mysleni a rizeni a psych. profil.
JEDNODUSE EVR. ARMADA NENI SCHOPNA BOJOVAT PROTI TE AMIKOVE.
Nejen ze nema cim bojovat, strilet, ale ani letat nebo jezdit v nejakych obrnenych autech (vzpomenme si jak 30-40% bojeschopnych Panduru vyřadila zenska ve Favoritu do ktere vojaci nabourali a ani po roce nebyly opravene?).. armada neni schopna ani vyzbrojit se sama, ani opravit vozidla svymi vojaky (musi je odvest z bojiste treba i do zahranici na opravu :)), a bude nakupovat strelivo a rakety ve valecne vřavě u sveho nepritele – od USA ?? ? to nevymyslis.
A jak nam usa nedoda strelivo a rakety tak EVR. ARMADA SE NEBUDE MIT JAK BRANIT. ( zkuste si to predstavit s pomoci filmu o 2ww. Jedna strana strili rakety a druha strelbu neopetuje, vojaci jen bezmocne kouri a cuci do dalekohledu a pak si zacnou balit sve nefunkcni zbrane a vyklizet prostor)
A RUS NAM NEPRIJDE UZ NA POMOC, PROTOZE BUDE BRANIT SVE HRANICE. Dnesni zbrane by mu nedovolovali opustit sve uzemi a jit nam s jejich zbranemi a vojaky pomahat nam se branit. Tak blbi nejsou, aby nechali sve rodiny, deti, zeny a rodice bez ochrany napopas smrtelnemu nepriteli. Nasi vojaci neumeji obsluhovat jejich ( cinske, indicke..) zbrane takze by nam byly k nicemu kdyby jsme je urychlene nakoupili.

PS: Jeste otazka Matko- zatim mame jeste ceskou firmu se semeny. Loni ji objevila v kvetinarstvi. Zajimalo by me zda ty semena muzou byt genet. upravene. Nevite neco o tom? Loni ste tu hodila par informaci. Mela jsem rajcata firmy Garden- velke plody a byly bez stavy a spise ruzove barvy takove nedozrale. A hlavne malo plodu a hodne zeleneho. Vracim se asi ke kerickovym odrudam a doufam ze snad budou gen.neupravene

tana
Návštěvník
tana

Před nedávnem Venezuelu navštívila ruská vojenská letadla. Americký komentář postrádal jakékoli stopy nadšení, jak to tak vypadá, tak to bezletovou zonu dost zkomplikovalo.
Rusko dostavuje vlastní přístavy na Baltu včetně Kaliningradské oblasti, takže zásobování Kaliningradu a zahraniční obchod obchází přístavy Pobaltí.
Zároveň mezinárodní komise posoudila energetickou přenosovou soustavu Ukrainy a zjistila technické nedostatky z důvodu zanedbaných oprav, doporučila používání do konce tohoto roku.
Zároveň USA v rámci NATO nehodlají podporovat jednotky v Pobaltí a Polsku, neb mají zájmy jinde.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Zvedava matko.
Jedna Rada: domnenka neznamena NIC, a vytvaret zavery z domnenky znamena vytvaret falesnych usudek a nasledne informaci.
Pokud si myslite neco o ustave Venezuely, je nejlepe si to overit na vlastni oci a ustavy si proverit.
Napriklad Ceska ustava zvani neco o suverennim Statu, ovsem ve svem textu ji sama rusi ve prospech cizi mocnosti.

Na tomto portalu bychom se vsichni meli drzet uzkostlive skutecne, zdokumentovane pravdy, protoze jinak to zavani bulvarismem a navic, vsechny odpovedi na Vasi spekulaci, ktera mohla vyjit z nespravne domnenky, postradaji veskerou validity.

To je jeden z duvodu, proc davam prednost VK pred intelektualni cirkusem, ktery zde predvadi jista dama, a to jeste v omezenem prostoru, protoze i VK pomerne casto sklouzne k jeho spekulanstkemu matadorstvi.

Vite, jak to je s hrou tiche posty. Temer nikdy se puvodni slovo nedostane pres deset lidi na konecneho cloveka ve sve originalni podobe, a Vase domnenky, ktere nejsou 100% polozene na faktech, pak inspiruji ostatni k polemikam, debatam, a zapominaji, ze puvodni impuls Vasi myslenky vychazel ciste z nepodlozene domnenky.

Vsimnete si, ze pokud zde udam nejaky obsahlejsi prispevek (u me je to par odstavcu), a v nem udavam urcite informace, delam to tak, aby ostatni, kteri maji o to zajem, mohli delat jejich vlastni vyzkum (cili mnou tolik ceska patlanina “reserse” zkomolenina slova “research”), a sli svou vlastni cestou. Me necaste odkazy na urcite linky se vzdy zabyvaji dokumentovatelnymi nebo jiz zdokumentovanymi faktt, i kdyz zcela neznamymi siroke verejnosti.

Jedine tak se da budovat kredibilita.
My totiz nedisponujeme intimni znalosti faktu, dejme tomu, v pripade Venezuely, a nebo dalsich jinych zemi. Samozrejme se snazime zjistit co nejvic, a v tom si myslim, ze pan VK je celkem dobry, ale ty nejdulezitejsi informace nemame sanci dostat ani my, ani on. Jsou to informace tajne, a protoze jsou tajne, tak jsou to ty nejdulezitejsi, a proto nemame sanci je vlozit do mozaiky obrazu, ktery se snazime vytvorit v pripade deni ve svete.

Vaxim si Vasich prispevku – podle nich vim, ze jste excellentni dama se srdcem na spravne miste. Verim, ze pochopite, o cem jsem nyni ” hovoril”.

PS: Jsem clovekem, ktery se drzi tohoti porekadla: “Muzes provest kone k vode….ale on z ni musi napit sam”….

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Zvědavá matka
“akce Guaido”

…spuštění akce Guaido bylo naplánováno ve Venezuele na přesně shodné datum po 61 letech.
Tehdy 23.1.1958 byl svržen Marcos Pérez Jiménez bývalý venezuelský prezident.

Dnes už ale mají “na dvorcích” USA v Latinské Americe své zájmy také Putin a Xi Jinping, hlavní hráči v globální politice, nyní i ve shodě a v zájmu GP – odstřihávání parazitujících USA od celosvětových zdrojů, tak jak píšete.
Putin společně s Xi Jinpingem Madura podpořili a tak ho i podrží. Kdo by se do toho z malých hráčů teď pletl a podporoval válku? A Trump je globalčik. Teď už je to jasný.

A ještě jedna důležitá věc 🙂 , symbolicky osvětlující proces:
Vždyť všichni tři – Maduro, Putin a Xi Jinping šli spolu v čele Nesmrtelného pluku:

comment image

Matej
Návštěvník
Matej

U pana VK doslo k zlepseniu. Neviem ci si zobral k srdcu moju pripomienku ze vôbec nespomina satanizmus ktory je za vsetkym na tomto svete. A teraz uz len posledny krok pan VK. Spomenut aj samotného Satana.

Mike
Návštěvník
Mike

Venezuela:
Dnes se rozhodne, jestli v této temer ekonomicky znicené zemi vypukne obcanská válka nebo jestli si oba souperi usednou ke stolu a budou hledat východisko. Oba, Guaidó y Maduro dnes budou vydávat prohlásení (jeste ted ráno).

Vcera Maduro hovoril nebo spís kricel jakej je borec a ze tom tem imperialistúm ukáze a mluvil snad nekolik hodin. Jen mu scházela macheta v ruce se kterou by busil do stolu, jako kdysi proslulý “demokrat” Noriega.
V pozdních odpoledních hodinách najednou prohlásil, ze je ochoten jednat! Guaidó pak prohlásil, ze by byli ochotni, vzít v úvahu amnestii pro Madura a jeho nohsledy, pokud Maduro dobrovolne odstoupí a podporí
prechod k návratu k demokracii, t.zn. uzná kdysi svobodne volený parlament který pripraví svobodné volby.

Dení (v zákulisí) uz není rízeno tou loutkovou vládou Madury (bývaly bodyguard Cháveze) ale Organizací Amer. Státú a – zdá se – Evropské Unie, která tentokrát poprve ve své nechvalné historii, udelala prijatelný návrh.
Spanelský ministr zahranicí Borell prohlásil, ze, jestli ten návrh k jednání Maduro odmítne, ihned uznají prezidenta legálního parlamentu Guaidóa jako prechodného prezidenta a pripraví se volby.
USA by sice rádi ten prechod rídili, ale venezolánci jich mají také plné zuby.

Drzme tomu 30-milioonovému národu palce, at vse probehne klidne, zaslouzili by si to, po tolika letech utrpení.

lord Vetinary
Návštěvník
lord Vetinary

Jestli Maduro a jeho stoupenci nechtějí dopadnout jako Saddám, nezbude jim nic jiného, než o svou zemi bojovat do posledního dechu, protože jakékoliv dohody s USA mají cenu hajzlpapíru…!

Příkladů pro ponaučení mají jen za posledních deset let z okolního světa dostatek….!

Iva
Návštěvník
Iva

Ano, plně s vámi souhlasím. A to, že se tam nasáčkovala i EU, mi ten názor jen posiluje. Je to svinstvo proti lidem.

lord Vetinary
Návštěvník
lord Vetinary

Pokud mi nějaký hajzl bude ničit záměrně můj životní prostor a ještě mi bude vyhrožovat, že se tomu musím podvolit, tak mu zakroutím krkem bez ohledu na to, jestli je žid, cikán, nebo Marťan..!
To jen jako vzkaz pro toho prohuleného zgrčence Kuberu z ODS, který radil muslimům v Teplicích, že si mešitu mají zamaskovat za kulturní centrum, když si vyjednávali stavební povolení a teď kritizuje nárůst antisemitismu…!
Asi nezná zákony “akce” a “reakce”, tuberák…!

A jestli mi nějaká suchá vyhrkaná svině z Ameriky bude v Evropě nutit multikulturalismus, jako například tahle bestie – Barbaba Spector..:

https://youtu.be/Pp2-VGyxQJA?t=637

nebo tento zdegenerovaný exot v Norsku…:

https://www.mojevideo.sk/video/2cac2/norsky_zid_kohn_norsko_je_p_ilis_belosske.html

…tak potom zase mohou něco vykřikovat o pogromu, když si to zavinili sami…!!!

To je nejhrubší forma drzosti, že tyto kurvy se nám budou neustále srát do našeho pohodlného života,… a potom až za to dostanou přes držku, tak budou zase řvát, jak jim svět neustále ubližuje, … když si to plně zasloužili….

– “No to je strašné! My těm gojímům škodíme kde můžeme,… a jim se to nelíbí?!!…”…

Mazal tov!

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Židofašistické rodiny v USA v čele s Routchildy opět ženou neokony do rozvracení dalšího státu. Vykrádání
Libie, Iráku a Syrie skončilo a zbytky parchantů z IS které “stvořili” vyzbrojili a dodnes podporují USA chcípají obklíčeni na malém kousku území a ropa a nerostné bohatství kvůli kterému ti nenažraní židi neustále páchají
ta zvěrstva opět patří lidu těchto zemí. Jenže v USA dochází zdroje , kolabuje energetika protože muselo být
už odstaveno 34 jaderných elektráren kterým skončila životnost a byly nebezpečné a na nové USA nemají.
Westenhous bankrotuje , protože budování nových mu amerika nemá z čeho zaplatit. Žádná země si břídily
jako Westenhous domů nepustí , protože jejich elektrárny jsou problémové ,palivové tyče se kroutí a ruské
jsou mnohem kvalitnější a levnější. Zbývá naděje ve využití fosilních paliv , ale ty jim dochází a proto hledají
v bohatých zemích kde by šlo opět krást. Ostatně od doby kdy bandy zločinců z celého světa postupně anektovali území sev.ameriky za vyvražďování původních obyvatel ,nic jiného tento “stát” vegetující na
ukradeném území než kradl a dělal dluhy světu nepředvedl. A to je celá podstata problému “Venezuela”. Blbé
ale obligátní kecy o “zachraňování demokracie” jsou už směšné , protože celý svět ví , že v policejním státě jakým USA jsou nikdy demokracie nebyla. Naopak vládne tam od jeho “vzniku” rasizmus, segregace ,
potlačování lidských práv původních obyvatel a menšin , šmírování občanů, cenzura a tvrdé
potlačování názorů. Obyvatele ožebračuje několik nenažraných židovských rodin které aby nemuseli sáhnout na své majetky si léta na živoření obyvatel USA půjčují po celém světě a jsou nejzadluženější s vyspělých zemí světa. Ale dluhy je už dobíhají a není jiného z vyspělých států který by zažíval takový strmý pád, aniž
by byl někým napaden. A jestliže kecat o “demokracii” a přitom neuznávat legitimně zvolené vlády , svrhávat je , vraždit jejich představitele a dosazovat loutky ,vyvolávat občanské války a vraždit v zemích kde USA
nemají co dělat je “demokracie” , pak buď nevědí co to slovo znamená , nebo jsou to cyničtí hajzlové.

Zděšený
Návštěvník
Zděšený

Ti vyjebaní Židáci tady budou furt dávat ty své špinavé mínusy, zmetci!!!!! Pravda bolí, že?