SPD by se nově už nedostala do Sněmovny, Trikolora vysává voliče Okamurovu...

SPD by se nově už nedostala do Sněmovny, Trikolora vysává voliče Okamurovu hnutí, jenže i Babiš zbavený trestního stíhání začal odebírat hlasy SPD a také ČSSD, obě strany by se už nedostaly do parlamentu! Co musí udělat SPD, aby se zachránila, se dozví znovu a pouze z Aeronetu! Proč voliči “oceňují” politiku rozbíjení krajských buněk hromadným odchodem k mladému Klausovi a ke všehoschopnému Babišovi? Ztratit důvěru je horší než ztratit procenta!

SPD by se nově už nedostala do Sněmovny, Trikolora vysává voliče Okamurovu hnutí, jenže i Babiš zbavený trestního stíhání začal odebírat hlasy SPD a také ČSSD, obě strany by se už nedostaly do parlamentu! Co musí udělat SPD, aby se zachránila, se dozví znovu a pouze z Aeronetu! Proč voliči “oceňují” politiku rozbíjení krajských buněk hromadným odchodem k mladému Klausovi a ke všehoschopnému Babišovi? Ztratit důvěru je horší než ztratit procenta!

Jedna z pouček vyhodnocování volebních průzkumů zní, že nemá smysl se děsit a bát procentních bodů, ale zjištěného trendu. Čísla mohou být prefabrikovaná, nepřející, zmanipulovaná a zejména v dnešní době. Co však musí být bráno na zřetel, to jsou trendy ve společnosti a různé signály, které se nedají prefabrikovat, ale jsou skutečným výrazem nálad ve společnosti. Průzkumová agentura Kantar v neděli přinesla volební průzkum, jak by dopadly volby do poslanecké sněmovny, kdyby se konaly v říjnu. Vyhrál by Andrej Babiš a jeho Hnutí ANO, které posiluje a má už 31,5% preferencí.

ČSSD by se nedostala do sněmovny. Jan Hamáček, předseda ČSSD.

Posilují i Piráti, dostali by 17% hlasů. Katastrofální výsledek však zaznamenává ČSSD, která by dostala 4,5% hlasů a nedostala by se do sněmovny [1]. Na Aeronetu nás to nepřekvapuje, protože hrobař ČSSD v roli ministra vnitra předvádí a navrhuje tolik skandálních novel různých zákonů, že úprk voličů ČSSD je garantovaný. Novela zákona o Trestním řádu, který posiluje pravomoci tajných služeb, novela azylového zákona o strpěncích, výmysl nového trestného činu předsudečné nenávisti s cílem zakázat občanům svobodně mluvit a kritizovat migraci, zákaz domobran v ČR, to všechno pochází z návrhů a nápadů ministerstva vnitra, kterému šéfuje Jan Hamáček. Takže vypadnutí ČSSD ze sněmovny je tím dané, nikoho to nemůže překvapovat.

SPD pod hranicí vstupu do sněmovny, trvalý sešup preferencí ode dne, kdy Klaus ml. představil svoji Trikoloru

Jenže průzkum Kantar ukázal, že úplně stejně se ziskem 4,5% by skončilo Hnutí SPD. A tady pozor, situace je opravdu vážná. Ještě v červnu ten samý Kantar v průzkumu pro ČT uváděl, že Okamurovo hnutí by mělo 10,5% preferencí a Tomio Okamura se tím pochlubil [2] na webu SPD. Uběhlo 5 měsíců a SPD je rázem mimo sněmovnu. Co se stalo? Někdo přiběhl do Kantaru a nasypal jim balík peněz, aby začali honem rychle prefabrikovat průzkumy v neprospěch SPD? Ne, v tomto případě jde o objektivní změnu preferencí, skutečnou a musíme si vysvětlit, co se stalo. Když totiž 10. června vyšel průzkum, že SPD má 10,5% preferencí, tak SPD byla na politické scéně jedinou alternativně vnímanou politickou stranou. Nebyla jiná alternativa, než volit SPD a Okamurovo hnutí se domnívalo, že to tak zůstane. Ale nezůstalo. Staly se totiž dvě zásadní, a pro SPD de facto fatální události.

Václav Klaus, ml.

V ten samý den, kdy průzkum SPD přisuzoval 10,5% preferencí, se zjevila na politické scéně nová politická strana se silným vůdcem. Ten den byla představena Trikolóra [3] a Václav Klaus ml. stál v jejím čele. Jeho vyloučení z ODS, kde se otřel o Židy [4], vyvolalo velký ohlas na alternativě. Stejně tak velká snaha Václava Klause ml. o boj za české školství na 1. prioritě řízení, čímž se Václav Klaus ml. stal jediným politikem, který zjevně pochopil procesy řízení, to všechno vedlo k tomu, že mnoho voličů SPD začalo odcházet k Trikolóře. Celá Trikolóra je de facto složená z bývalých členů SPD, protože členů ODS je tam naprosté minimum, prakticky promile.

Proč voliči utíkají od SPD, když měla tak silnou podporu?

Jenže, to ještě není všechno. Dne 2. září totiž nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman oznámil [5], že zbaví Andreje Babiše trestního stíhání a od té chvíle už nelze na Andreje Babiše jakkoliv útočit, že je trestně stíhaný premiér. Lidé, kteří by volili Babiše, ale nikoliv trestně stíhaného, najednou měli zcela jasno, koho volit. Pokles SPD trvá už 4 měsíce, od srpna tohoto roku. Trikolóra odebírá SPD voliče, protože Václav Klaus ml. lidem imponuje více jako politik než obchodník Tomio Okamura. Alespoň takto to tvrdí pozorovatelé, ale já si to nemyslím. Voliči SPD neodchází do Trikolóry kvůli personám šéfů obou partají, ale kvůli něčemu jinému. Ten důvod se jmenuje deziluze. Nejde ani o to, že komunální volby minulý rok dopadly pro SPD katastrofálně, ani o to, že při volbách do EU parlamentu se do Bruselu nakonec dostal, navzdory vedení SPD, pan generál Hynek Blaško, který z nevolitelného 8. místa kandidátky byl i díky naší mediální podpoře prokroužkován voliči na 1. místo.

Gen. Hynek Blaško, europoslanec za vlastence (a SPD).

Ta deziluze spočívá v tom, že SPD nemůže zůstat na 10% preferencí, když provádí destrukce vlastních krajských buněk a rozvrací si týmy schopných lidí a srdcařů, kteří v roce 2017 ten výsledek pro SPD udělali, a to nejen díky své práci, ale hlavně i díky svým penězům, které do kampaně a do SPD nalili. Na to se nesmí zapomínat. Nejprve to byl rozvrat buňky v Brně, která byla rozpuštěna. Pan Kamil Papežík na to upozornil a tím to začalo. Vzápětí následoval rozvrat a rozpuštění Moravskoslezské organizace v Ostravě v čele s Lubomírem Volným. Byla to mimochodem nejúspěšnější buňka SPD při volbách do sněmovny v roce 2017. Dále byla za podivných okolností rozpuštěna Královéhradecká buňka. A to nejhorší přišlo poté. Vedení SPD dosadilo do buněk supervizory, kteří začali přijímat nové i staré členy zpátky, ale selektivně, jenom ty lidi, kteří nedělají vlny a problémy.

Ztráta důvěry alternativních voličů ve stranu, která lavíruje okolo reforem EU

Největším skandálem přitom bylo, že tito supervizoři byli bývalí členové ČSSD, TOP09 a informace o tom, že vedení z Prahy chtělo na kandidátku v Ostravě dát člena Rotary klubu výměnou za sponzorský dar 1 milion korun, což Lubomír Volný tehdy odmítl, je pouze dokreslením toho, co je příčinou exodu voličů SPD a jejich odchodu jak do Trikolóry, tak i k Babišovi. Andrej Babiš totiž brutálně vysává voliče nejen ČSSD, ale stejně tak i věkově starší voliče SPD. Andrej Babiš imponuje zejména svojí politikou rozdávání důchodcům, čímž si kupuje přízeň nejsilnější armády voličů v ČR. Kdo ovládá přízeň důchodců, ten vyhrává volby. To je poučka, kterou Karel Schwarzenberg pronesl kdysi dávno počátkem 90. let a na této pravdě se nic nemění. Armáda důchodců, nejen starobních, ale úplně všech, rozhoduje volby. Jenom blbec si znepřátelí důchodce, to je pro změnu citát od Miloše Zemana.

Miloš Zeman s Václavem Klausem.

Já si ale dovolím prezidentův citát parafrázovat s ohledem na SPD. Jenom blbec si dovolí usilovat o reformu Evropské unie, když do voleb šel se sliby o vystoupení z EU a tvrdil, že EU je nereformovatelná.  To je přesně ten problém deziluze, kdy voliči SPD už nevěří, že SPD bude opravdu chtít z EU vystoupit. A pokud volič tomuto již nevěří, začne upřednostňovat jinou prioritu. Např. boj proti neziskovkám, boj ze reformu školství, boj za tvrdý postup proti spekulacím s byty v ČR ze strany zahraničních penzijních fondů atd. Na krajích už SPD nemá ty srdcaře, se kterými udělala volby v roce 2017. Kromě toho, situace se změnila. Už tu není jenom SPD, ale i Trikolora a navíc Babiš byl zbaven trestního stíhání. Volič SPD tak má více variant a musí si najít sakra velký důvod, aby v SPD zůstal a nadále SPD volil. Je tady ale jedna věc, kterou SPD nemůže nijak vysvětlit alternativnímu voliči.

Podpora usnesení na ochranu Izraele byla poslední tečkou a fackou voličům SPD

Tou věcí je skandální hlasování všech poslanců SPD pro usnesení na ochranu a obranu Izraele [6]. Všichni voliči na alternativě vědí, co je Izrael zač. Je to národ okupantů, který jen za poslední rok provedl anexi Golan a chystá anexi velké části Západního břehu, je to stát, který zasahuje a ovlivňuje volby v Evropě, na Ukrajině, na Slovensku, je to stát, který provádí řízenou genocidu Palestinců a postupně jejich území zabírá a Palestince vytlačuje. Kdokoliv se na alternativě postaví na obranu Izraele a lidí jako je Benjamin Netanyahu, je okamžitě zdiskreditován v očích vlastenců.

Poslanci SPD vyjádřili tomuto muži v usnesení sněmovny na obranu a ochranu Izraele jednomyslnou podporu. A tím je to dané, včetně následků a pádu preferencí SPD.

Alternativní strana nesmí a nemůže schvalovat anexe prováděné Izraelem, nesmí se připojovat k rezolucím pro nebo proti Izraeli. Alternativní strana se nesmí nechat zatáhnout do války mezi sionisty a Židy v boji o osud Jeruzaléma. SPD ztratila u alternativců svojí podporou Izraele důvěru. Stejně tak ztratil důvěru Tomio Okamura u mnoha voličů SPD, když se tak neobratně a velmi trapně zastával zednářů a Hynka Berana v čele pražské kandidátky do komunálu. Následné Okamurovo vystoupení na stranickém rádiu, kde obhajoval zednáře v české historii, potom bylo ukázkové chucpe. Nabízet a vykreslovat voličům a vlastencům na alternativě zednáře jako lumeny národa, to bylo drastické i pro hodně otrlé voliče.

SPD klesá už 4 měsíce, trend je objektivní a bude se zhoršovat, pokud…

Průzkum Kantaru není osamocen, už před 10 dny vyšel průzkum CVVM, který rovněž ukazuje [7], že SPD by měla 4,5% hlasů u voleb, pokud by se konaly v říjnu. Takže to je shoda s Kantarem. Stejně to vyšlo i pro ČSSD. Čísla můžete ignorovat, ale nemůžete ignorovat trend podepřený brutálními fakty. Servilní podpora Izraeli ve Sněmovně, snaha Jiřího Kobzy prosadit usnesení odsuzující českou zpravodajskou alternativu za kritiku Izraele, nasazování zednářů na kandidátky, nasazování uctívačů koránu na kandidátky, pokusy o dosazování Rotariánů na kandidátky, rozbíjení buněk v krajích, odsunování vlastenců a generálů na nevolitelná místa na kandidátkách, vylučování vlastenců z partaje pár dní před volbami, měnění vystupování z EU za reformování EU. Toto všechno jsou důvody nevolitelnosti SPD pro alternativní voliče.

Předsednictvo SPD svými kroky dovedlo hnutí na pokraj vypadnutí ze sněmovny. Naštěstí to lze ještě napravit, mají na to 2 roky.

SPD se může vrátit zpátky, pokud provede revers a vrátí všechno do pořádku. Obnovit původní buňky SPD, zbavit se kariéristů a bývalých členů systémových partají, kteří se nasáčkovali do SPD, odvolat tu servilní podporu Izraeli, začít dosazovat na kandidátky vlastence a uvidíte, jak se podpora SPD opět obnoví. Jenže, je mi jasné, že tohle je utopie. Je mi naprosto jasné, že to, co proběhlo v posledním roce v SPD, je daný a tudíž jednosměrný proces. Proto objektivním závěrem je, že SPD má štěstí, že Trikolora nechce vystupovat z EU. Kdyby chtěla, SPD by už neměl kdo volit. A tím je to dané, bohužel.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

258
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
vašek Kopřivnice
Návštěvník
vašek Kopřivnice

Volby jsou úplně k ničemu, důležité je co vysílají v tv, kolik lidem slíbili politici na zvyšování důchodů, jak odborně lidem říct, že ekonomika pod rukama oligarchy roste a splácí se státní dluh, navíc jak velké slevy dostanou ovce u svého nadnárodního supermarketu, kde si můžou posléze nakoupit levné krmení. Hlavně lidí nezajímá řízení ekonomiky, procesy řízení ve světě u nás a Evropě, nestarají se výrobu peněz v bank. systému. Nechápou pojem Fiat Money a hlavně Lidé chtějí slyšet, že se budou mít líp a nemusí po ničem pátrat, číst a poznávat vlastní vědomí. Politik který ovládá média, slibuje lidé co chtějí slyšet, rozdává peníze všelijakým státním institucím, zaměstnancům a naslibuje nesplnitelné potažmo nemožné vyhrává volby. Lidé nechápou svět, své okolí, nemají vědomí, proto hledají zachránce, gosudára, vůdce, který zařídí vše co oni sami lidé chtějí a potřebují.

Abross
Návštěvník
Abross

Není se co divit kdyz po Moravskoslezkem kraji byl prosazen do vedeni Zlínského kraje bývalý voják a jeho STBácke praktiky a věčná ublíženost způsobily nechuť spousty lidí, kteří dřív pracovali pro SPD. Pokud se podívám na propagaci SPD je nulová. Ve Zlínském kraji se předseda prezentuje jen sám za sebe a ne za SPD Další ve vedení kraje je člověk který lže kam přijde. No prostě SPD ve Zlínském kraji dělá pro likvidaci vše a můj hlas ani nikoho z naší rodiny už SPD nemá. Za mě veliká škoda a zklamání, ale tohle je bohužel o lidech a já podvodníky nemám rád a volit je nikam nebudu. Koho teda volit vlastenci ?

Jana
Návštěvník
Jana

Za posledních pár dní asi o tisíc shlédnutí více… že by pomohlo sdílet odkaz pod video s Pýcha předchází pád? Nestálo by za to mu udělat propagaci v některém z článků?
REVOLTA – Povstaň s Láskou ft. Oheň / Rise up with love (Official music video CZ/EN)
3 213 913 zhlédnutí •23. 11. 2011 https://www.youtube.com/watch?v=y9ouVCrplic
3 214 706 zhlédnutí•23. 11. 2011 21 TIS.

Jana
Návštěvník
Jana

To, k čemu vyzývá v článku na iDnes Milion Chvilek, jsme navrhovali už před lety s kolegy. Média o náš návrh Hybridního volebního systému, který by splňoval jak znění Ústavy tak by nejvíce naplňoval zásadu co největšího podílu občanů na zákonodárné moci, neprojevila zájem. Možná by bylo dobré, kdyby na toto téma vyšel článek na Aeronetu. Níže je text, který jsem zaslala v březnu 2014 do ČT – do redakce pořadu Máte slovo Michaely Jílkové. Ostatně i v jejích pořadech mívají (větší) slovo jen někteří.
____________

Kromě opětovného vyjádření obav, že by došlo k ovládnutí médií, Milionkáři prý vyzvou demonstrující k akci:

“Na demonstraci zazní také výzva demokratickým opozičním stranám, aby do roka a do dne přišly s řešením problému volebního systému, aby měly hlasy pro menší strany ve volbách stejnou váhu jako pro strany velké.”

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milion-chvilek-pro-demokracii-letna-demonstrace-babis-vlada.A191111_133736_domaci_kop

____________

Tento mail jsem zaslala v březnu 2014 do pořadu Máte slovo, které se konalo na téma přímá demokracie. Zaznívaly tam hlasy, že na ni občané ČR nejsou dost zralí. Nikdo mi na mail z redakce neodpověděl.

Tímto systémem hlasování by se mohla do velké míry eliminovat praxe “kupování poslanců” – pokud by velký počet hlasů šel přímo / mimo Parlament. Nebezpečím by byla možnost hacknutí elektronického hlasování o jednotlivých zákonech “zvenku”, to by se muselo ošetřit. Zásadní roli by i v takovém systému měla média. Je vidět jak moc se o jejich cenzuru snaží Hamáček a další.

——————-
Od: Jana Karásková
Datum: 18. března 2014 0:21
Předmět: Téma o kterém bych chtěla mluvit ve vašem pořadu HYBRIDNÍ VOLEBNÍ SYSTÉM
Komu: mateslovo@ceskatelevize.cz

Dobrý den,

líbí se mi váš pořad. Také bych měla zajímavé téma k diskusi, na facebookových diskusích mělo pozitivní ohlas, a bylo by to myslím i vhodné rozvinutí debaty, která proběhla nedávno na téma Referendum a Přímá demokracie.

HYBRIDNÍ VOLEBNÍ SYSTÉM.

Byl to původně nápad aktivisty Pavla Nazarského – systém smíšené zastupitelské a přímé demokracie, přesně podle listiny práv a svobod. Ten jsme spolu s ním a dalšími ještě rozvinuli. Byla bych ráda, kdyby se o něm dozvědělo více lidí, a mohlo se o něm diskutovat i ve vašem pořadu.

Lidé by se takto mohli zapojovat do systému přímé demokracie postupně. Kdo by nechtěl jít volit, ten by nešel, nebyl by zapsán ve volební listině, měl by voličský průkaz, a mohl by hlasovat o zákonech, o kterých by chtěl, samostatně /např. přes poštu, obecní úřad apod. po ověření totožnosti/.

Zástupci, kteří by byli voleni, by měli váhu svého hlasu přesně odpovídající počtu lidí, kteří by je volili. Ti nejúspěšnější by měli placené místo v parlamentu, a mohli by se účastnit veřejných rozprav.

Ti, kteří by se tam nedostali, tak by měli možnost také hlasovat o zákonech, o kterých by chtěli, a to vahou takového počtu hlasů, které ve volbách získali. Dobré by na tom bylo to, že by to bylo mnohem spravedlivější, žádný hlas by takto “nepropadl”.

Aktivní občané by mohli tedy volit přímo, a i “limit vstupu do Parlamentu” by neznamenal eliminaci možnosti hlasovat z vnějšku. Časem by se vidělo, zda by se lidé více přikláněli k jednomu či druhému modelu.

Přitom by bylo vhodné to, co je navrhováno i k referendům – prostor ve veřejnoprávních médiích pro představení nových návrhů zákona a diskuse odborníků pro a proti. Jistě by se tak zvýšila právní gramotnost mnoha občanů, a myslím i obecně zájem o věci veřejné.

anonymka
Návštěvník
anonymka

Jana
Uvědomujete si proč jsme v EU ? Vypadá to že zřejmě ne, povím vám to tedy. protože v roce 2004 volil “lid” v referendu a zvolil vstup do EU. Stačilo hodně málo,trochu propagandy a slibů, je se budeme mít lépe, a co je to pro nás za ohromnou výhodu. Šup, a kdejaký vymatlaný debil běžel k referendu a volil vstup Do EU. Nikdo se neptal, jak to bude probíhat, když se nám v EU nebude líbit, nikdo se naptal, jakže se vlastně budeme mít líp. A to nebyl ještě tenkrát všeobecně používaný internet k propagandě. Stačil na tuhle lumpárnu je rozhlas a telka a trochu tiskovin. A vy by jste chtěla aby měla lůza možnost ovlivňovat vládnutí. Vy by jste chtěla referenda a demokracii ve švýcarském stylu. Ovšem je to dobré, ale ne v národě, který se chová jako tupé snadno ovladatelné ovce. Proč si proboha myslíte, že 40 let bez potíží vládli komouši, ne proto, že by je lidi milovali, ale proto, že uměli dělat propagandu a lidem nahnat strach, z jakéhokoliv nového režimu, kromě jejich. Nakonec šel stejně skoro každý k volbám a hodil jim to tam, i když měli lidi dosti keců a výhrad.
S vládou lidu jděte přesně do háje. Ostatně historicky to nikdy nefungovalo.

Lukáš M.
Návštěvník
Lukáš M.

Já pevně doufám, že český vlastenec bude volit malé vlastenecké strany, které chce sdružit do jednoho uskupení Národní demokracie.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Lukáš M
no tak msi v tu blbost doufej . Já zas doufám,že český vlastenec není tak hloupej aby zahodil hlas volbou malé neznámé strany a tím umožnil zase těm stranám demobloku znova prolézt do sněmovny. To k těm volbám ani nechoď a ten volební lístek spláchni do Wc rovnou. To seš vážně takový trdlo , že nevíš že pro vstup do sněmovny je třeba 5% které ty strany bohužel ,přez svůj
dobrý propram nemůžou dosáhnout. Protože nejsou obecně v povědomí lidí? Napřed je třeba
vyhnat ze sněmovny parcjhanty jako ODS,TOPku,STAN, klerofašisty a hlavně socany a pak je
třeba přemýšlet o dalším.

oskar
Návštěvník
oskar

Trochu mimo, ale když jsem viděl ten Hamáčkův obličej a uvědomil jsem si jeho zášť proti domobranám, napadlo mě…”Když národ věří svým politikům, politici se pak mohou spolehnout na národ…u nás už věc zcela nemožná, to by nejen Hamáček nedal”. Asi víte, no co narážím 😉
https://www.respekt.cz/spolecnost/skryta-historie-svycarska-mosty-vyleti-do-vzduchu-a-falesne-chaty-zacnou-strilet?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR29UqLIlShOA_NFaw94rT4LKfHt5gnAzXAZgo56yVNK0tKis–I1mGaKWY

romsli
Návštěvník
romsli

Kapalovo “Svobodné rádio” nepočúvam už skoro dva roky, odkedy sa stal Okamurovou hlásnou trúbou. Už to ten chlap pochopil že je to cesta zlým smerom, alebo je stále mimo?

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Průzkumy mají přiznanou statistickou “chybu” v cca 3 až 3,5 % a protože se několik stran “točí” kolem 5% , tak jsou značně nepřesné a slouží spíše k ovlivňování volebních výsledků, protože jsou voliči, kteří nebudou volit strany, které podle průzkumů nedosáhnou 5% , protože takové hlasy “propadají”!! To je celý “úskočný” způsob ovlivňování voleb a těch způsobů je ještě více!!!

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Není to chyba (nejistota) té naměřené hodnoty? Ale i tak, podvod je to.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Musim priznat, ze s Okamurou jsem se velmi zmylil. Nejsem ovsem vubec zbehly v labyrintu ceske politiky, a tak jsem posuzoval jen podle jeho reci. Bohuzel, projevuje se jako neschopny politik a spise opravdu jen jako karierista, tedy jev v ceske politice naprosto normalni. Od svych zasadnich slibu se odchylil az na druhy breh, a to samozrejme vnimaji lide doma jeste akutneji nez treba ja, ktery zije zatim stale v cizine.
Urcite se necitim oklaman a podveden jen ja, jinak by cisla ukazovala jine hodnoty.
SPD je nyni v pozici tzv. “Dead on arrival” (nebudu prekladat), a reformace strany je totalni nesmysl. Je infiltrovana, infikovana skudci, a stejne jako spatny zamestnanec nemuze byt reformovan, ale jen vyhozen, tak i tato strana musi zaniknout.

U nas jsou, podle meho usudku a pozorovani, schopni lide, kteri to maji v hlave celkem srovnane, ale ti nemaji chut prochazet medialni drtickou a nechat si plivat do obliceje tak, jak je treba ochoten Trump. Na rozdil of nich ma totiz vizi, ve ktere or konzistentni uz pres 30 let, kterou se snazi naplnovat, a kterou podporuje vetsina zeme, at uz hlasite nebo skryte.

V nasi zemi je evidentni chaos myslenek a kompletni nezasadovost u vsech politiku, a to i tech, kteri by chteli pachat dobro.
Duvod?
Cesko je soucasti evropskeho mysleni, kde lidske prava a svoboda jedince jsou chapany jako manipulovatelne hodnoty, a kde tzv. prospech vetsiny prebiji prava a svobody jednotlivce.

Takovy zpusob mysleni nebo chovani je mozny napriklad v hmyzim svete, napriklad mravencu a vcel – ano, tam je vse podrizeno uspechu zachovani Moonie, a jednotlivec nema celou hodnotu – tedy az do okamziku, kdy vyhyne prilis mnoho takovych “bezcennych” jednotlivcu.

Ovsem lide, ackoliv ziji be spolecnosti mnoha set tisic a milionu svych soukmenovcu, nikdy samozrejme mravenci ani vcelami nebudou, a vzdy budou mit touhu but nezavisli a sobestacni, cili panovniky sami sobe.

Evropa je snad nejdele ze vsech casti sveta zasazena morem socialismu, kde obyvatele se proste nemohou zbavit mentalnich okovu zavislosti na “vrchnosti” – a to v jakekoliv podobe.
Is Jen terminologie, ktera se medicine i mezi lidmi pouziva ve spojeni s vladcem – STATEM a VLADOU, by mela nahanet hruzu kazdemu, kdo prahne po svobode. Servilita a vzhlizeni ke statu jako zachranci a pomocnikovi v zivote rodiny a jednotlivce je chapana jako zcela normalni zalezitost.
Napriklad – vcera nebo predevcirem jsem cely, ze “balicek” podpory rodinam s detmi ma vzrust ze 200 000 KC na 300 tisic. A lide to berou jako samozrejmou vec!
Na to, aby se nekomu tyhle penize darovaly, musi vrchnost ukrast mnoha dalsim pomoci zlegalizovane loupeze, tedy dani.

Neznam nikoho, ani jednoho cloveka aspirujiciho do politiky, ktery by zastaval nazor totalni svobody jednotlivce jako jeho nadrizeneho.

Bohuzel, timto se dostavam ke zle pravde: Pokud nepadne socialismus, at uz v jakekoliv odstinu vsech svych spektralnich barev, a nezacne se opravdu znova od zakladu ve sfere ekonomicke, zakonne i politicke, bude se nase zeme (pomijim nyni zbytek sveta, ktery na tom neni nikterak lepe) potapet hloubeji do bahna miserie a chudoby, az nebzude uz vzit a unrest nic, jen zivot tech, kteri dovolili vrchnosti je zbidacit svou vlastni vycuranosti.

Chce to proste silnou osobnost, ktera vysvetli lidem veci tak, jak se maji, bez servitek, predstirani, prazdnych slibu, a pak se ta osobnost pusti do prace.

U nas zatim zadna takova osobnost neexistuje, a myslim, ze se jeste par generaci nenarodi.

Lide jako Andrew Jackson, Thomas Jefferson, Vladimir Putin a Trump se proste nerodi velmi casto.

WWG1WGA.

Svobodné volby
Návštěvník
Svobodné volby

6. 10. 2018 Škromach straší Čechy: Chcete mít jistotu, že vaši kandidátku nikdo nepřepíše? Volte v sobotu!
Škormach: „Chcete mít jistotu, že vaši kandidátku nikdo nepřepíše? Volte v sobotu!“
Diskutér Lug: „A víte, že má pravdu? Nejlepší doba pro případné manipulace s hlasy je přes noc, kdy jsou volební místnosti opuštěné, zavřené a v drtivé většině nijak nehlídané. Ve světě se obvykle volí jen v jeden den a třeba v prý nedemokratickém Rusku jsou volební místnost dokonce sledovány online kamerami po celou dobu voleb. Vidíte to snad někde u nás? A to by ještě pidistrany rády zavedly tzv. korespondenční hlasy, se kterými lze manipulovat nejsnáze a Zelení by dokonce rádi aby byl snížen věku prvovoličů z 18 na 16 let, protože čím jsou mladší, tím snáze manipulovatelní.“
https://eurozpravy.cz/domaci/politika/236519-skromach-strasi-cechy-chcete-mit-jistotu-ze-vasi-kandidatku-nikdo-neprepise-volte-v-sobotu/

Dokázané falšování senátních voleb v Šumperku v roce 2012
Komunistickému kandidátovi Františkovi Mencnerovi (za KSČM) okrsková volební komise, okrsek číslo 26 v Šumperku smazala všechny hlasy, celkově pak skončil na 3. místě a nepostoupil do druhého kola senátních voleb. Postoupili Brož (za KDU-ČSL) a Vlček (ČSSD). Ale Nejvyšší správní soud v Brně zamítl návrh na neplatnost senátních voleb v obvodu 65 – Šumpersko, Jesenicko a nenařídil nové volby. Ačkoliv nebylo jisté, jestli manipulace s hlasy v obvodu nebyla rozsáhlejší, jestli Mencnerovi (za KSČM) nesnižovaly počty hlasů i jiné okrskové komise. Senátorem se stal Brož (za KDU-ČSL).
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/muz-zpochybni-u-soudu-senatni-volby-v-sumperku.A121017_1842112_olomouc-zpravy_stk