Španělsko chce po EU kompenzace za ruské embargo ve výši 337 milionů...

Španělsko chce po EU kompenzace za ruské embargo ve výši 337 milionů EUR, Evropu můžou ruské sankce stát až 16 miliard EUR!

Španělské ministerstvo zemědělství oznámilo, že se ve čtvrtek setká s evropskými představiteli a bude po nich požadovat kompenzace ve výši 337 milionů EUR za obchodní blokádu Ruska na dovoz zemědělské a potravinářské produkce. Jde o dosud největší žádost o kompenzaci z členských zemí EU, ovšem bez započítaní Polska, které zatím o offsetové dotace nepožádalo [1]. Podle odhadů může ruské embargo na potraviny způsobit škodu v EU až do výše 16 miliard EUR [2], neboť na potravinářský průmysl jsou v EU navázány miliony pracovních míst, zemědělců, zpracovatelů, pěstitelů, přepravců, distributorů a chovatelů.

Jak uvedl v příkladu ruský premiér Medveděv v rozhovoru pro Rossija 1, v průměru na 1 kelímek jogurtu je v EU navázano až 20 podnikatelských subjektů, od prvovýroby až po dopravce, který to zboží do Ruska doveze ve svém kamionu. Embargo na dovoz potravin tak zasáhne v EU nejen samotné výrobce potravin, ale i dopravce, spediční firmy, pěstitelské a chovatelské farmy, výrobce krmiv, hnojiv a výrobce chemických prostředků pro ošetřování plodin.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pozorovatelka
Autor

To nám to ta ekonomická krize konečně končí a před námi už je jen a jen prosperita 😛 Ráda bych připomněla, že krize začala pádem Lehman Brothers a hypoteční bublinou v USA. Hypoteční bublina vznikla v reakci na nedostatek investičních příležitostí pro americké banky. A všechno, co se od té doby děje, děje se pro záchranu amerických bank, resp. FEDu, tzn. dolaru. Že na to doplácí a bude ještě více doplácet Evropa, koho to tak asi tam za oceánem zajímá?? Podstatné je, že špičky EU poslouchají jak US pískají (snad se jednou dozvíme, co na Merkelovou v těch odposleších našli) a že špičky EU jdou na ruku záchraně dolaru – viz Revoluční rozhodnutí ECB
https://aeronet.cz/news/negativni-urok-revolucni-rozhodnuti-ecb/
A úspěch se rýsuje: dolar stoupá vůči Euru, Euro padá (a ČNB jako správný “přítel” reguluje oslabování koruny).
A přes Ukrajinu je naplno rozjetá dekarbonizace Evropy přes odstavení dodávek uhlíku z Ruska. Naděje umírá poslední a dá-li Satan, do dalšího jednání o fiskálním útesu USA (už zbývají jen nějaké 4 měsíce) ti blbí Evropané budou konečně pěkně kupovat břidlice z US a ten dolar, co už dávno není golddolar a s bídou jen petrodolar, možná přece jen vstane z mrtvých jako “břidlodolar”.
Evropané, zaplaťte Američanům jejich pozici nb1 – je to přece výjimečný národ (jen nevím, proč jsem na slova o výjimečném národě alergická, nebylo už to tady někdy?)

Pozorovatelka
Autor

Musím se doplnit – vůči obyčejným Američanům nic nemám, jsou to stejně ohlupovaní lidé jako většina Evropanů.

abaxas
Návštěvník
abaxas

Jak mohou kupovat břidlicový plyn? Ukažte mi těžařské a zpracovávací kapacity, plus potřebné lodě, na dodávky dostatečného množství do Evropy….! Pokud se na to ovšem nepřipravily dopředu v rámci plánů na rozdělení světa mezi USA a RF…! Dávalo by to i smysl..!

Pozorovatelka
Autor

Těžko říct, jaká je představa a jak dalece jsou připraveny možnosti dodávek do Evropy. Já mám názor, že jde o jednání zoufalce (další fiskální útes je na spadnutí) a že se hraje více o vyřazení Ruska, až pak se bude domýšlet, jak dál. Také si myslím, že všechno to se děje v rámci promyšleného plánu, který se jen nějak vymkl zpod kontroly. A stále více si myslím, že se zpod kontroly vymkl i zásluhou Putina.

trodas
Návštěvník
trodas

Já mám za to, že ti lidé jsou tak zoufalí a tak neschopní, že ani neví, co dělají. Diletantsví kam se člověk podívá. Aby šel plyn přepravovat, musí se co? Musí se zkapalnit. K tomu se musí vybudovat poměrně velký a náročný závod…
…a shodně také dekompresní stanice v Evropě, kde to půjde do plynovodů. Nic z toho ani nestojí, ani se neplánuje a ani nevidím žádné infromace o budované flotile lodí na přepravu.

Dříve jak za 2-3 roky nic z toho nemůže být hotovo.

Naopak v USA se zvyšuje odpor proti frakování a je možné, že také USAáci brzy dofrakují z mnoha důvodů (zemětřesení, metan ve vodě, vymlácení dobrých ložisek, odpor lidí u nových… atd.)

My bychom se měli držet Ruska a diverzovat své zdroje South Streamem do Sýrie/Iránu, abychom měli zálohu. Nic z toho se ovšem neděje. Ani jednání s Německem, o rozšíření North Streamu, jsem nezaregistroval. Tedy tady roste problém a né zrovna malý.

Celé je to pokus o trest Ruska, rozdělení Evropy a Ruska a celková destabilizace za to, že Rusové podrželi Sýrii a odmítli další válku na středním východě. Prostě se jen akcelerovaly plány, ale nějak to ne a ne vyjít.