Soud ve Štrasburku zamítl stížnost rodiny po zavražděném českém kuchaři v Londýně,...

Soud ve Štrasburku zamítl stížnost rodiny po zavražděném českém kuchaři v Londýně, protože gastarbeiteři z východu jsou v Británii nenáviděni a soudy se jich nezastanou! Obrátili jsme se na právníka a ten řekl, že útočník na Zdeňka Makara může být souzen v České republice, ale ta zatím nevydala ani evropský zatykač, ani nevznesla žalobu! České právo přitom není právem teritoriálním a vraždu občana ČR v jiné zemi mohou české soudy bez problému soudit!

Soud ve Štrasburku zamítl stížnost rodiny po zavražděném českém kuchaři v Londýně, protože gastarbeiteři z východu jsou v Británii nenáviděni a soudy se jich nezastanou! Obrátili jsme se na právníka a ten řekl, že útočník na Zdeňka Makara může být souzen v České republice, ale ta zatím nevydala ani evropský zatykač, ani nevznesla žalobu! České právo přitom není právem teritoriálním a vraždu občana ČR v jiné zemi mohou české soudy bez problému soudit!

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku podle očekávání zamítl stížnost pozůstalé rodiny po Zdeňku Makarovi, který byl v roce 2016 v londýnském East Endu brutálně umlácen k smrti řetězem na kolo [1]. Britský občan Raymond Sculley, běloch, napadl Zdeňka Makara poté, co se Zdeněk ohradil proti nevhodnému chování skupiny mladíků nedaleko restaurace, kde Zdeněk pracoval jako kuchař. Incident zachytila britská policie na pouličních kamerách, z nichž jasně vyplývalo, že fyzický útok vyšel a byl zahájen Raymondem Sculleyem. Celá kauza měla být u britského soudu naprostou banalitou, protože kamerový záznam byl nezpochybnitelný. Jenže britská soudní porota vynesla nad Sculleyem zprošťující rozsudek, proti kterému navíc v britském soudním systému neexistuje odvolání. Porota došla k názoru, že Raymond Sculley se pouze bránil, přestože kamerový záznam ukazoval něco úplně jiného. Článek o kauze jsme přinesli zde.

Zdeněk Makar s přítelkyní Mirkou, která nyní bojuje za spravedlnost.

Verdikt soudu vyvolal šok a zděšení, v celé věci protestu české strany se angažoval i tehdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, došlo dokonce i na předvolání britské velvyslankyně v ČR Jan Thompson, ale ta pouze konstatovala, že britská vláda nemá jakýkoliv vliv na chod britské justice, která je zcela nezávislá na exekutivě. Rodina Zdeňka Makara se proto obrátila na Evropský soud pro lidská práva se stížností, že britský soud pošlapal lidská práva, konkrétně právo na spravedlivý proces. Soud ve Štrasburku ale konstatoval, že britské právo porušeno nebylo, protože rozsudek proběhl v souladu s platným britským právem.

Žaloba k soudu ve Štrasburku nemohla nic změnit na rozsudku britského soudu

Soud ve Štrasburku totiž nemá v kompetenci posuzování jednotlivých verdiktů národních soudů, může posuzovat pouze zákonnost, jestli rozsudek byl v souladu se zákony dané země. Nejde tedy o apelační soud, ale de facto jen o soud kasační. Britské právo se řídí anglosaským systémem, který je sice jedním z nejstarších justičních systémů, ale v mnoha ohledech i nejzaostalejších. Postrádá např. takové moderní instituty jako je odvolání, přezkoumání a dovolání, nezná ani opravné prostředky. Britské právo je navíc dodnes právem silně feudálním, kde hlavní moc justice drží královna.

U britských soudů se tedy rodina Zdeňka Makara spravedlnosti nedočká, ale je tady jedna podivná věc, která dosud nezazněla a obrátili jsme se proto jako redakce na právníka, aby nám tuto zvláštnost vysvětlil. A nestačili jsme se divit. Česká republika nepodléhá anglosaskému právu, které je omezeno principem a zásadou teritoriality, ale může soudit trestné činy na základě principu personality a univerzality. Nic tudíž podle názoru právníka nebrání českému Vrchnímu státnímu zastupitelství, aby začalo vraždu českého občana v Londýně vyšetřovat ve vlastní gesci a následně, aby ČR vydala evropský zatykač na Raymonda Sculleyho.

Vrah Zdeňka Makara, Raymond Sculley.

Je neuvěřitelné, že dosud se k tomu české úřady nerozhoupaly a dokonce ani dosud ještě nepožádaly Velkou Británii o vydání Raymonda Sculleyho ke stíhání do České republiky. Nemluvíme zde o tom, jestli Londýn takové žádosti vyhoví nebo ne, o to vůbec teď ani nejde. Jde pouze o to, že ČR zatím nepřistoupila k trestnímu stíhání vraha, cizince, který v cizině zavraždil občana ČR. Podle právníka naší redakce pro toto neexistuje vysvětlení této nečinnosti.

Proč dosud české orgány nezahájily trestní stíhání britského občana za vraždu českého státního příslušníka?

Když ruský občan Jevgenij Nikulin prý spáchal hackerské útoky proti americkým serverům LinkedIn a Foursquare, požádali Američané ČR o jeho vydání do USA a Robert Pelikán, bývalý ministr spravedlnosti, této žádosti vyhověl. Cizinec tedy údajně poškodil americké zájmy, americké firmy a Američané si vyžádali Nikulina ke stíhání do USA. V případě Zdeňka Makara a jeho vraždy v Londýně jde o stejnou situaci, ovšem tentokrát je poškozenou stranou rodina českého občana.

Jelikož český právní systém je založen na principu personality a univerzality, můžou české soudy bez problému rozhodovat kauzy a trestné činy spáchané na občanech ČR v cizině, bez ohledu na to, kdo tyto činy spáchá, jestli občan ČR, nebo nějaký cizinec. Rodina Zdeňka Makara by se proto měla obrátit na ministryni spravedlnosti Taťánu Malou (Hnutí ANO) a současné by měl být podán podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství, aby zahájilo trestní stíhání Raymonda Sculleyho, britského občana, který se dopustil v Londýně trestného činu vraždy českého občana. Související kroky, jako je vyhlášení evropského zatykače a žádost o vydání Sculleyho do ČR, jsou samozřejmostí.

Tělo Zdeňka Makara bylo nalezeno na chodníku před tímto obchodem na East Endu v Londýně.

V celé kauze figuruje velké množství kroků, které jsou projevem naprostého diletantismu a pošlapání ochrany a práv českých občanů v cizině. Okamžitě po vraždě Zdeňka Makara mělo Vrchní státní zastupitelství v ČR zahájit trestní stíhání britského občana a požádat o jeho vydání do ČR, protože bylo zjevné, že rodině Zdeňka Makara se ze strany britských soudů nedostane spravedlivého rozsudku v kauze stíhání vraha.

Českým vyšetřovatelům a soudům nic nebrání v tom, aby mohli stíhat britského občana podle českých zákonů před českým soudem, vzhledem k tomu, že se dopustil vraždy českého občana. Hlavním problémem zde budou peníze. Již v roce 2016 vyšlo najevo, že rodina po zavražděném Zdeňkovi musela uspořádat sbírku na převoz rakve do České republiky [2] a další peníze byly potřeba na soudní výdaje, přičemž rodina de facto soud prohrála, takže nemohla žádat pachatele ani o uhrazení soudních výdajů.

Strach protektorátní správy v Praze zažalovat občana Velké Británie?

Stejně tak nerozumím tomu, proč byl podán podnět k soudu ve Štrasburku, když ten funguje pouze v roli kasačního soudu a nemá páky a nástroje na revize rozsudků soudů jednotlivých zemí. Krokem č. 1 měla být žaloba na cizího státního příslušníka, která by byla podána v ČR na základě obvinění z trestného činu vraždy občana ČR v cizině. Státní zastupitelství následně mělo vystavit evropský a také mezinárodní zatykač na Raymonda Sculleyho a současně mělo české ministerstvo spravedlnosti poslat oficiální žádost o extradici britského pachatele do ČR.

Avšak vzhledem k tomu, že Velká Británie je dosud členem EU, není potřeba se spoléhat na extradiční řízení a je možné zatknout Sculleyho pouze na základě evropského zatykače. Jenže tento postup není využíván, protože jde o politicky výbušný nástroj, který je na hraně. Jednotlivé země by to považovaly za zásah do vlastní suverenity. Představte si Prahu, jak zatýká v Londýně britského občana. Zatknout páníčkovi jeho občana, to by bylo stejné, jako kdyby v dobách Protektorátu chtěla Moravcova vláda zatknout německého občana v Říši kvůli vraždě českého občana. To by bylo nepředstavitelné, a obávám se, že stejnou paralelu teď zažíváme ve vztahu k Velké Británii.

Ulice, kde došlo k vraždě Zdeňka Makara.

Rozhodnutí britského soudu osvobodit Raymonda Sculleyho bylo motivováno čistě rasově, o tom není pochyb. V Londýně je nenávist ke gastarbeiterům z východní Evropy tak hustá, že by se dala krájet. Důvodem je frustrace bílých Britů. Proti muslimům už do ulic vycházet nemohou, je jich moc, některé čtvrti plně ovládají islamisté a poté, co se starostou Londýna stal muslim pákistánského původu, už není možné proti muslimům protestovat bez strachu z perzekucí. Viz. kauza uvěznění Tommyho Robinsona je toho jasným důkazem, co se děje v Británii.

Britům nevadí islám, nevadí jim muslimský starosta Londýna, nevadí jim teroristické útoky islamistů, ale vadí jim gastarbeiteři z Polska, ČR, Slovenska a dalších zemí východní Evropy. Poláci měli podobnou kauzu, do Británie poslali své policisty

Jednodušší bílí Britové si tak našli nový cíl útoků a tím jsou bílí gastarbeiteři z východní Evropy. Nejvíce útoků míří proti Polákům, ti jsou na prvním místě žebříčku nenávisti bílých Britů v Londýně. Na druhém místě jsou hned Češi, a to hlavně i z toho důvodu, že mnoho Čechů ve Velké Británii má ve skutečnosti romský původ. Když potom někdo řekne v Londýně, že je Čech, automaticky Britové mají člověka za cikána. Je marné vysvětlovat těmto jednoduchým Britům, že jde v ČR pouze o minoritní etnikum a že Česko nerovná se Romaland, jak jsem teď nedávno zaslechl tuto pejorativní přezdívku pro ČR mezi Brity.

Poláci měli podobný případ, vraždu Areka Jozwika v Harlow v Essexu. Vrah byl navíc nezletilý a dostal směšný trest, pouhé 3 roky. Útočník zezadu praštil Jozwika do hlavy, ten padl na zem a rozbil si lebku. Na místě byl mrtvý. Polsko bylo v šoku a vztek nebral konce [3]. Polská vláda, na rozdíl od té české, okamžitě začala jednat a vyslala do Velké Británie polské policisty [4], aby dohlédli na vyšetřování a bezpečnost polských občanů ve městě Harlow, protože Britům prostě Varšava nevěří ohledně nezávislosti vyšetřování, pokud jde o útoky Britů na Poláky.

Rozsudek 3 roky za vraždu je sice tristně nízký, nezletilí vrazi v Británii totiž zcela normálně dostávají dvacet let za vraždu, jsou totiž podle anglosaského práva souzeni jako dospělí, ale Poláci alespoň nenechali vraždu bez trestu a dohlédli na britský soud, aby nezprostil pachatele obvinění. Je to pouze důkaz toho, jaká nenávist v Británii panuje k lidem ze zemí z východní Evropy. Tato nenávist se potom kopíruje i do rozsudků soudů, protože v nich rozhodují poroty sestavené z obyčejných lidí z ulice, obvykle z té čtvrti, kde k rasově motivovanému útoku došlo. Takže ty rozsudky vyjadřují osobní postoje porotců ke gastarbeiterům. No remorse.

Smuteční tryzna v Harlow v Essexu po vraždě Poláka Areka Jozwika.

Pokud přijedete do Londýna, tak vás překvapí, že místní Britové, myšleno bílí Angličané, za největší problém svého života považují cizince z východní Evropy. Vadí jim Poláci, Češi, Slováci, prostě lidé, kteří nepřijeli do Albionu hlásat Islám a stavět mešity, ale přijeli pracovat. Taková drzost, že? Britům tak nevadí, že v Londýně mají starostu muslima, že jim rostou mešity a muslimská ghetta před očima rychleji než anglický trávník po vydatné zálivce, ale vadí jim workeři, gastarbeiteři, zatímco muslimové na sociálních dávkách jsou jim šumafuk.

A tady se dostáváme k záhadě rozsudku britského soudu. 12-členná porota, která zbavila Raymonda Sculleyho obvinění z vraždy, byla složena z lidí z londýnského East Endu, tedy z řad lidí stejného charakteru jako Raymond Sculley, z lidí, kteří mají nenávist vůči “prasatům z východu”, eastern pigs, což je přezdívka pro Poláky a obecně pro gastarbaitery ze slovanských zemí. Britský soud tak nevynesl rozsudek nezávisle, ale na základě nenávisti členů poroty ke gastarbeiterům na East Endu v Londýně. Míček je teď na straně Taťány Malé, nové ministryně spravedlnosti. Zahájení trestního stíhání britského občana z vraždy občana ČR je tak nyní v její kompetenci, ale podnět musí vzejít od pozůstalé rodiny.

Záznam pořadu k této kauze

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
BLM
Návštěvník
BLM

Nebol to kuchár, ale vypracoval sa na manažéra.

heron
Návštěvník
heron

No a jeste aby v Rusku vyhrali MS ve fotbale s tim jejich hnusnym fotbalem. Same goly hlavou- nuda, ale to je jedno. A co slovani? Klasika zase osud tomu chtel, aby se vypraskali mezi sebou. Takze na penalty jdou Chorvati. Ne fakt jak tu pisete, jsou namysleni a jak VK rika,m jsou uz uplne degenerovani z nam znamych duvodu. A protoze tomuhle narodu na fotbale tak moc zalezi, tak nemuzou vyhrat. Navic nechci v televizi poslouchat ty vlezdoprdelecky superlativy od moderatoru. No kazdopadne podle teorii Pjakina potazmno pozorovatelky by vyhrat nemeli, protoze Anglie, USA jsou “odepisovani” ne? A MS maji na starost globalisti (proto tak malo kritiky na sampionat a pokud neco, okamzite to zanikne a spis velka, ale nezvykle velka chvala a to i na ceske televizi !! Jakoby to dostali prikazem mi prijde- viz medailonky sportovcu hrajicich, trenujicich v Rusku a jejich krasne vzpominky !!!) No takze egregor (jestli to rikam spravne) by mel zafungovat ne? : -.)
P.S. Analytik z idnesu, nebo z isportu, kteryho si do televize k utkanim zvou, vypada uplne presne jako Ovcacek. Mluvi uplne stejne, formuluje uplne stejne, uplne stejne mu to pali…. no ne, ja si proste vsimam, ze na svete mame urcity druhy a ty se v prirode opakujou do zblbnuti. Pritom co rodice, to original a nejsou v zadnym aspon za XXX let znamym pribuzenskym vztahu. Proste verim na druhy lidi. Pak se staci podivat a vidite s kym mate tu cest, pokud ten druh uz znate. No nevsimli jste si to? Chce to ale mit pamet na obliceje a na chovani, aby vas to trklo, ze uz jste skoro to samy v jinym podani videli. Samozrejme s uplne jinou vychovou i 2 stejni lide by na tom byli jinak, ale…
Tady mate Ovcacka jak komentuje ten fotbal : -) Hned ve cca druhe minuta
https://www.ceskatelevize.cz/sport/ms-ve-fotbale-2018/nejnovejsi-videa/377640-zaznam-utkani-svedsko-anglie/

bajo
Návštěvník
bajo

Mudlove, Gadzove, Gojimove, …
Heterove, …

“Vyvoleny s vyvolenym se nesoudi.”
“Vyvoleny s vyvolenym se vzdycky dohodne.”

U nas jsou uz tak daleko, ze vas k soudu ani nepozvou.

Rozsudek poslou na starou adresu.

Na odvolani, nastudovani legislativniho chaosu a bordelu, sesmoleni odvolani, kteremu se vysmeji, nebo sehnani pravnika a penez na nej … vam daji tyden!

Hrajou s.nami “justicni poker”

Pravo na pravo jen pro bohate.

Odvolat se smite jen prostrednictvim advokata.
A advokat si rekne za sepsani odvolani 20 000.

A v rozsudku vam zakazou stezovat si Ombudsmanovi.

A kdyz uz na soud dojde, tak tam vsichni “profesionalne” lzou a dokazovat nic nemusi… Predpokladaji, ze jste stejny grazl jako oni.

K vasemu odsouzeni staci tvrzeni statniho zas-tupce, ze jste “velmi inteligentni, a proto velmi nebezpecny pro spolecnost”.

Az budou soudci za justicni omyly dostavat 5x tolik, co nadelili sami, (pripravit nekoho o nekolik let zivota a vsechen majetek je ten samy zlocin, plus zlocin zneuziti statni moci, s nasledky destrukce pravniho statu a viry ve “svetskou” spravedlnost), tak se treba prestaneme “radikalizovat” a pripravovat na valku…

Protoze tenhle bordel zacina nabirat “spiralu smrti”.
Sociologicka hranice “10%” je uz davno prekonana!

Justici uz veri mene nez 50% lidi. To znamena, ze justicni “legitimitu” uz nemaji. Jsou novou “totalitou”.

Proc bysme meli platit dane statu, ve kterem nemame pravo na svoje deti, nesmime vlastnit nemovitosti, auto, pocitac, smartphone … nic ceneho? Ani mit ridicak?

Tento stat neridi “Elita” ale Jelita, zlodeji a vyderaci … a jejich kolaboranti.

“Maji jedineho Boha, a tim jsou Penize.”

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Pochopte už, že jsme braní jako póvl a neexistuje žádná rovnost v EU! Tupí Britové si pořád myslí, že se země netočí kolem Slunce, ale kolem nich. Je třeba tlačit na Brity pracující u nás a bude veselo v advokaciji obou zemí. Mladí koukají na západ jako na modlu. Ale za úsměvem se skrývá zlo. Nikdo si neuvědomuje, že v Česku je svoboda v takovém stavu, o kterém se na Západě může jenom zdát. Kde jinde můžete hanit prezidenta, menšina diskriminovat většinu, pít alkohol na veřejnosti, pořádat technopárty. Já jen vím, že mladí umí pouze 100 Ojro x 27 Kč. Pak se nedivte, že se někde stane taková věc.

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Čo by sa asi tak dialo, ak by to bolo opačne?

r.m.
Návštěvník
r.m.

Cena za pracovní sílu pro Imprérium byla stanovena vy kontinentální šmejdi kousek od Ruska.
Už vidim Hamáčka jak šéfuje, to bude Pochesterstvo zahraničí. Haličská parta dostala od zemana stopku. Marně. Velký taťka na sestli sedící zapoměl na vchod pro zaměstnance. jsou jak trpaslíci )))
Nemyslím, že tihle hnou prstem.

Hornyšová Libuše
Návštěvník
Hornyšová Libuše

Český kuchař v Londýně zavražděn umlácením řetězem tamním obyvatelem, MSD posvětil brutální vraždu s odkazem na současnou legisl. úpravu v V.B., tímto konstatováním MSD sděluje světu, že je tomuto MSD sice známo, že jde o zločin, ale nemůže rozhodnout k tíži zjevně zločinné legislativě v tomto konkrétním případu v V.B., neskutečné a NEPŘIJATELNÉ!
V.B. je nám přitom neustále vnucována za dokonalou a příkladnou, neskutečné, nepřijatelné.
Česká reprezentace i justice nečinné, neboť jsou proanglicky bezohledně nekompromisně orientovány.
Nejsme schopni tento zločin odstranit, nejsme schopni odstavit z vedení naší společnosti zjevné zločince, kteří s tímto zločinem souhlasí.
Každý z současné repre ČR, který mlčí, tak s tímto zločinem souhlasí a musí být z veřejného života odstraněn, včetně “lídrů” polit. stran. všichni musí umět proti tomuto zločinu konat.
Praktiky takové Západní “civilizace” nejsou pro nás, středoevropany, přijatelné, je třeba změny!
Neskutečné.
Světu MÍR v celém komplexu současné moderní společnosti století XXI. a milénia III.!
Hornyš Kamil st., Slavkov u Brna.

jorg
Návštěvník
jorg

tenhle film ukazuje jak funguje anglosaske pravo
o vine rozhoduje nahodne vybrana 12ti clena porota (jury)
https://www.csfd.cz/film/6178-dvanact-rozhnevanych-muzu/prehled/
duvod je, ze si nikdo nemuze koupit rozsudek
oddeleni vykonne, zakonodarne a soudni moci=
princip demokracie – nikdo nevlastni stat
vlada si tak nemuze ochocit justici, lobisti si nekoupej rozsudek
u nas to zni jako totalni sci-fi
ma to i svoje mouchy ale…
nemel zustat bez trestu 🙁

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Ve filmu jde všechno, realita je jiná..!

jorg
Návštěvník
jorg

jj je to starej film kde hraje voskovec 🙂
dal jsem to sem protoze z nekterych komentaru jsem mel pocit ze vsem neni uplne jasny, jak to funguje – ze totiz nejdriv probehne proces, prokurator, svedci atd coz vetsina lidi zna, ale tady je navic tech nekolik dni pritomno jako porota 12 lidi co se neznaj navzajem a nejsou na vysledku pripadu nijak zainteresovany, sledujou to co se deje…soudce nakonec vynese rozsudek a preda to jako zaverecny instanci temhle 12, ktery to cely rozhodnou…
v tom filmu soudej nejakyho cmouda, kterej je podle prokuratury vinen, ale techhle 12 zjisti, ze dukazy jsou ucelove poskladany (cerny = automaticky vinen) a jeho vina neni prokazana… stejne tak s tim zdenkem kde komise zvratila rozhodnuti prokuratora a osvobodila toho ksichta
Vzdy musi souhlasit vsech 12
guardian mel clanek v tom duchu, ze manager
ubit fetakem retezem, soudce palec dolu, ale porota z lidi to zvratila… jako v tom filmu
nikomu nic nezduvodnujou, jsou nezavisly na soudu i vysledku, takze strasburg jen prezkouma tohle a ne rozsudek

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Jestli někdo umlátí řezem člověka, který ho napomenul, aby nepředbíhal ve frontě, tak je to divná země, která to považuje za sebeobranu.
Zvláště když ti útočníci jsou tři na jednoho.
Ale asi i v Anglosaském právu už platí cikánské zákony “férovky” – “..Kolyk ty je roku, gadžo? Nas je taky tolyk..”. (číst jak je to psáno s tvrdým y)…

jorg
Návštěvník
jorg

pro sebe jsem z toho odnesl pouceni do zivota : konzumace kureciho muze mit i fatalni nasledky
https://youtu.be/-p_DQz7WcTw

celsius
Návštěvník
celsius

Sorry, výzvy k obyvatelstvu k fyzické likvidaci někoho do diskuse nepatří, viz. pravidla diskusí, i když rozčílení a vztek je v této kauze pochopitelný a lidé mají na vraha vztek. Jenže rozčílení by spíš mělo směřovat jinam, že takový výsledek soudu byl vůbec dopuštěn. -Admin-

Pijack
Návštěvník
Pijack

Pod tohle bych se rád podepsal.

alzax
Návštěvník
alzax

Angličani se chovali jako hovada i k našim vojákům za 2.sv.v. , Čechy i Poláky nazývali “bloody foreigners”, tvrdé verbální i pěstní střety byly běžné, ve stejnokrojích s nášivkama Czechoslovakia se našinci málokdy vydávali do ulic válečné Anglie osamoceně. Někteří co se v UK zdrželi po květnu 45 vzpomínali na slovní útoky typu “válka skončila tak už snad můžete táhnou domů, ne? Proč tu furt otravujete a ujídáte nám chleba?”.
Mentálně byli Čechům nejblíž asi Jihoafričané a údajně i Kanaďani, většina Čechů kdo se nevrátili, nebo prchli po únoru48, se vystěhovala do zámoří.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ono to s tím jídlem v poválečné Británii nebyla žádná sláva, Británie si sáhla opravdu na dno.
Lístkový systém na potraviny tam byl déle než u nás. Mám dojem že o dva roky, ale nemám čas to dohledávat.
Ale nesetkal jsem se nikde s líčením toho, že by naši vojáci naráželi mezi civilisty na nějaké nepřátelské postoje.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Mohl by mě někdo vysvětlit, za co jsem dostal mínus?

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Vy řešíte mínusy, prosím vás, já když někdy ujedu… a cítím potřebu zareagovat na lži a propagandu na aktuálně.cz, víte co se mi dostane, co mínusů? Sprostých urážek!? A víte, co je fór? Editor je nesmaže, protože nadávají pravdoláskaři, to je v pořádku, když je někdo pravdoláskař, tak přece projevuje pravdu a lásku. Když se já, nekorektní národovec, který nemá problém s komunisty čili není antikomunistou a bere je jako běžnou součástku parlamentní scény, jen nikterak razantně vyjádřím na obranu normálnosti a nelhaní a pokud personálně, tak prezidentů Zemana, Putina, premiéra Orbána, stran jako Národní fronta, česká SPD, KSČM atp., tak jsem okamžitě smazaný. Pravdoláskařští ústavní právníci už vymysleli, že ústavní zákaz cenzury platí jen pro stát a ne soukromá média. A my snad máme nějaká státní média? Tak tedy aspoň zestátnit tzv. veřejnoprávní ČT a ČRo…