Soud v Mnichově zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmančaftu, kterými se původně sdružení...

Soud v Mnichově zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmančaftu, kterými se původně sdružení vzdávalo majetkových nároků v ČR. Lisabon a německé zákony neošéfuješ. První nároky lze čekat u evropských soudů už příští rok. Herman, Bělobrádek a jejich drazí krajané!

Soud v Mnichově zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmančaftu, kterými se původně sdružení vzdávalo majetkových nároků v ČR. Lisabon a německé zákony neošéfuješ. První nároky lze čekat u evropských soudů už příští rok. Herman, Bělobrádek a jejich drazí krajané!

Server Parlamentní listy uveřejnil včera informaci, že zemský soud v Mnichově zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmančaftu z února loňského roku, kterým se sdružení vzdávalo majetkových nároků v ČR s ohledem na odsun Němců po II. sv. válce z Československa na základě dohod vítězných mocností z Postupimi [1]. Část členské základny s těmito změnami nesouhlasila a vzhledem k porušení procesů během změny stanov (nedodržené lhůty, nedostatečné kvórum pro hlasování) podala skupina členů sdružení kolektivní žalobu k německému soudu v Mnichově. Ten nyní po roce a půl vynesl verdikt, kterým označil změny stanov za neplatné v celém rozsahu a stejně tak za neplatné označil i volby vedení sdružení, které z voleb vzešlo. Mluvčím se ve volbách stal Bernd Posselt. Rozhodnutí soudu nenabylo právní moci a krajanský spolek má jeden měsíc na to, aby se proti rozsudku odvolal.

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Bernd Posselt na sudetoněmeckém sjezdu v Augsburgu, červen 2017.

Není ještě známé oficiální rozhodnutí soudu, ale tím hlavním problémem jsou především dva faktory. Kromě procesních pochybení je to zejména ta část žaloby, která se odkazuje na bavorské poválečné právo, které garantuje občanům Bavorska nedotknutelnost jejich majetkových nároků před německými soudy ve vztahu ke škodám a újmám utrpěným během odsunu z Československa po roce 1945. Podle těchto zákonů nesmí žádnému Němci být bráněno v soudním usilování o náhradu škod vůči Československu. Krajanský spolek vloni v únoru však do stanov zanesl formulaci, že krajanské sdružení již nemá k České republice majetkových nároků. Vzhledem k tomu, že krajanské sdružení má ve stanovách ukotvení na základě společenské smlouvy a nikoliv politického sdružení, musí se změnou stanov majetkového charakteru souhlasit 100% všech členů spolku. Ti, kteří nesouhlasí, mají právo a nárok na smírčí řízení při změně stanov. Teprve poté, co smírčí řízení selže, může být nabídnuta členovi spolku kompenzace za odchod ze sdružení.

Majetkové požadavky nelze ze stanov vyjmout bez souhlasu všech členů

Spolek nemá podle německého zákona o spolcích páky, jak donutit členy spolku k odchodu nebo ke změně názoru k majetkovým nárokům zakotveným v německých zákonech. Je to úplně stejné jako u majetkových nároků družstev v ČR. Pokud má družstvo k někomu pohledávku, nemůže družstvo odsouhlasit odpuštění pohledávek prostou většinou, protože družstvo spravuje majetky jednotlivých členů společně jako jedné fyzické osoby, a to znamená, že s takovým odpuštěním musí vyslovit souhlas všichni věřitelé, tzn. všichni členové družstva. Stejná situace je teď v Sudetoněmeckém landsmančaftu. Hlavním problémem a viníkem tohoto stavu je zánik jednoho z vítězů II. sv. války, Sovětského svazu, který byl garantem naplňování Postupimi. Po rozbití SSSR a po sjednocení Německa bylo dílo zkázy přichystáno. Jelikož západní spojenci se České republiky ve sporu s Německem nezastanou, stejně jako to neudělali v roce 1938 při Mnichovském diktátu, tak to znamená, že už příští rok mohou Němci začít žalovat český stát u německých i evropských soudů.

Augsburg: Daniel Herman, Pavel Bělobrádek… sedí po pravici Bernda Posselta.

Jakmile zmizel z Evropy garant Postupimi, zmizela i ochrana slovanských národů. Problém se týká nejen ČR, ale i Slovenska, protože v rámci Postupimi byli odsunuti Maďaři ze Slovenska, z jeho jižní části, kterou zabrali po Mnichovu 1938. Německý rozsudek není překvapivý, protože soud nemohl rozhodnout v rozporu se zákonem na ochranu lidských práv, jehož součástí je právo Němců na majetkové žaloby ve vztahu k újmám po odsunu ze Sudet. Postupimská dohoda určovala, že kompenzace za odsun ze Sudet musí Němcům a Maďarům vyplatit jejich poválečné vlády. Problém je v tom, že tento závazek nebyl nikdy uznán v rámci mezinárodní smlouvy, německá a ani maďarská vláda nikdy takový závazek nepodepsaly s vítěznými mocnostmi, ani s Československem. Naplňování Postupimi vynucovala silou spojenecká vojska jako garantoři Postupimi. Samotná Postupim nebyla mezinárodní smlouvou s poraženými zeměmi, ale jen dohodou mezi vítěznými mocnostmi. A to je celé jádro problému. Mocnosti už dnes České republice závěry Postupimi negarantují.

Pád Sovětského svazu znovu přiblížil znovuobsazení Sudet? To snad ne. Němcům stačí prý jen kompenzace. Ale z čeho je ČR zaplatí?

Jakmile garantoři Postupimi změnili své cíle a priority, vznikla železná opona, tak jediným garantorem Postupimi ve vztahu k deportaci Němců zůstával Sovětský svaz. Doufám, že všichni čtenáři AE News v této chvíli už chápou, v jaké nebezpečné situaci se ocitá Česká republika, majetek českých občanů v pohraničí a územní celistvost České republiky. Nezapomínejte, že před pár týdny dvojice národních zrádců, Daniel Hermana jako ministr kultury a Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, přijeli kolaborovat se sudetskými Němci na jejich sudetoněmecké slavnosti do Augsburgu a opět padala slova z úst Daniela Hermana o drahých sudetských přátelích a krajanech. Vnitřní kohorta nepřátel uvnitř v ČR ožila. Pro-němečtí kolaboranti v ČR cítí příležitost, jak opět uvrhnout české pohraničí do područí Německa, jak ho znovu germanizovat. Už tady není sovětský garantor z Postupimi. Nikdo se teď Česka nezastane. Požadavky Sudetoněmeckého landsmančaftu se brzy stanou požadavky ryze německými a i německá vláda bude tlačit na jejich vyřešení.

Augsburg: Jako měsíček na hnoji. A nemyslím tím Posselta…

Když jsem si četl článek na Parlamentních listech, udeřila mně do očí naprosto nehorázná a šílená anketa s grafem, kde se redakce PL ptá čtenářů, jakou koalici by lidé doporučovali Babišovi po volbách. Neuvěřitelných 77% čtenářů PL chce koalici Babišova ANO s Okamurovou SPD. Tento obrázek níže mne naplňuje totálním zoufalstvím, ale bohužel opět se potvrzuje moje prognóza z jednoho dřívějšího pořadu na Svobodném rádiu, že přesně tuto koalici bude mnoho lidí na alternativě preferovat. Pokud Tomio Okamura by měl vstoupit do koalice s Babišem, stane se spoluarchitektem Babišovy nalinkované cesty ČR do Nové Evropy a německé IV. Říše. Stal by se sekundantem pohřbu českého národa. Sudety se stanou v roce 2018 hlavním politickým tématem České republiky. Lidé v pohraničí budou zjišťovat, jestli jejich domy a chalupy, které koupili, nepatřili před válkou nějaké německé rodině. Teoreticky hrozí velké obavy v pohraničí, protože ČR nebude mít peníze na vyplácení odškodnění stovkám tisíc Sudeťáků a jejich potomkům za odsun a znárodněné majetky.

Nikdo nás před požadavky Sudeťáků neochrání, SSSR je pryč a slovanské národy jsou určeny k postupné likvidaci formou asimilace do Nové Evropy!

Česká vláda se musí obrátit na Ruskou federaci jako na nástupnickou zemi po SSSR a garantora Postupimi a musí Moskvu požádat o ochranu a pomoc před německými požadavky. Francie, Velká Británie a USA s požadavky sudetských Němců rámcově souhlasí s odkazem na Lisabon a lidská práva, i když zatím jenom v obecné a nedeklarativní rovině. Zrádci národa jezdí na sudetoněmecké slavnosti a oslovují Sudeťáky jako drazí krajané. Přitom německé soudy ženou militantní Sudeťáky k honu na české majetky a nikdo proti tomu nic nedělá, loutková vláda v Praze mlčí a premiér ani nepotrestá ministra kultury za to, že bez mandátu vlády se potuluje už poněkolikáté na slavnostech Sudeťáků. Kolik ještě facek a pěstí do huby musí český volič a občan dostat, než se jako tupá ovce probere a přestane uvažovat jako idiot?

Realita alternativy, tohle je tragédie!

Jak je možné dělat alternativu, když lidé nic nepochopili? Jak může 77% lidí na PL preferovat koalici kandidáta globalistů (Andreje Babiše) a SPD (Tomia Okamury), který ideologicky stojí na opačné straně politického spektra? Když se dívám na průzkumy mainstreamu, kde Babiš a jeho ANO válcují ostatní strany, tak si můžu myslet, že jde o prefabrikaci průzkumů. Ale když totéž potvrzují i ankety na alternativě, tak to znamená, že dynamika zániku české státnosti je už tak mohutná, že jí nepůjde zastavit. Nikdo zase nic nepochopil. Každá společnost je odsouzena k zániku, pokud se nepoučí z vlastních chyb a stále je opakuje. Lidé chtějí změnu, ale volí oligarchu a miliardáře, který je definicí globalizace, jeho firma tyje a prosperuje z globalizace (Agrofert), jeho politika vede k prosazování globalizované digitální ekonomiky a špehování národa (EET, čipy v občanských průkazech, sledování bankovních plateb).

Zprava doleva: Horst Seehofer (zemský premiér Bavorska), Bernd Posselt (šéf sudetského landsmančaftu), Pavel Bělobrádek (předseda KDU-ČSL), Daniel Herman (ministr kultury ČR).
Pravda a láska nech idú do pyče!

Co řekl Andrej Babiš v poslední nahrávce od skupiny Julius Šuman? Pravda a láska nech idú do pyče! Záznam je zde. Dobře, láska je pathos, ale pravda? Ta má jít do pyče? A do takového svazku chtějí lidé na alternativě uvrtat Okamuru a jeho SPD? Takže, kdo si co myslí? Revoluci a Okamurovu odvolatelnost politiků naroubovat na Babišovu hyperoligarchizaci české politiky? Má tohle uvažování voličů na alternativě ještě rozměr racionality, anebo je to už projev naprosté neschopnosti chápat politické cíle a orientace jednotlivých sil? Pokud SPD dostane slušné hlasy, musí se postavit do čela reformního proudu v poslanecké sněmovně. Cesta do koalice s Babišem bude sebevražda SPD v přímém přenosu. Občané musí vidět, že existuje alternativa, která ČR chce vést jinak. A i kdyby ta cesta byla pro SPD v opozici ve sněmovně, je to lepší cesta, než sebevražda v podobě padnutí si do náruče s Andrejem. Děsím se chvíle, kdy se na podzim ukáže, že Česko snese ale už opravdu fšecko.

Mimo téma článku nás tak může pouze potěšit jen jedna věc, že po našem článku [3] a medializaci toho, že vysokoškolské koleje VŠCHT v Praze blokují náš Aeronet, jsme dostali včera příjemnou informaci z kolejí, že blokace našeho webu byla ukončena a na naše stránky se už lze bez problémů z kolejí připojit. Alespoň jedna pozitivní zpráva.

O rozhodnutí soudu v Mnichově ve věci Sudetoněmeckého landsmančaftu, o výsledcích a závěrech schůzky Macrona a Merkelové v Paříži, o plánu na vznik evropského ministerstva financí a o plánech na vydávání eurodluhopisů budeme hovořit dnes na Svobodném rádiu v pravidelném čase od 19:00 hodin. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
politikus
Návštěvník
politikus

Vazeni take se mi libila snaha pana Okamury, ale hluboce mne zmrazil program SPD citaci: “Naše společnost má národní tradice vycházející z kořenů židovské, antické a křesťanské kultury …..”
Jsem Slovan a dle statistik zde zije jeste nad 50% Slovanu. Zamerne pisu velke S. Toto uzemi je nase domovina podstatne dele nez bylo tzv stehovani narodu dle mainstreamu a skolnich osnov. Slovane maji svoji hlubokou historii tak jako jine svetove kultury. Jsou vsak od dob Cyrila a Metodeje systematicky rozkladani katolickou cirkvi a zapadni politickou moci utlaku a hrabivosti. SPD tak jako ostatni politicke sily zrejme slouzi temze silam.

Nowim
Návštěvník
Nowim

MiIlá redakce, můžete mi sdělit, proč cenzurujete příspěvky? Včera jsem sem vkládal docela podstatný komentář k tomuto článku. Doteď tu není zveřejněn. Byl kritický, to ano, ale přinášel nové informace. Doufám, že to, že byl kritický, není důvod pro jeho cenzuru.

Administrator
Admin

Na to, že píšete ze sídla KSČM v Praze, používáte velmi konfrontační a dehonestační způsob argumentace. Pana VK jste označil za šířitele hoaxů a váš dezinformační text ze včerejška útočil na AE News na 3. a 4. stupni odporového gradientu. Komentář jsem neschválil a smazal. Jsem šokován, že někdo píše z IP adresy ze sídla KSČM s takovým narativem jako Vy. Dobře víte, že hranice poválečného uspořádání nejsou výsledkem poválečných meiznárodních smluv, a stejně tak víte, že Německo nikdy neuznalo Benešovy dekrety, kterými byl odsun Sudeťáků uzákoněn v ČSR. Stejně tak Německo ale uznává nároky svého obyvatelstva na majetky v ČR, na pozemky, půdu, nemovitosti a tím pádem i na územní nároky. V Bavorsku je to dokonce zakotveno v zemském právu, kde hranice ČR jsou na mnoha místech z bavorské strany Šumavy označeny jako Landesgrenze, nikoliv Staatsgrenze, protože podle bavorského práva jde o Sudety, ne o české území:
comment image

Kritika a diskreditace vypadají zcela odlišně. Není to poprvé, co diskreditujete AE News, dříve jste z této Vaší IP adresy psal pod přezdívkou Robert, který je na ban listu kvůli tomu samému, diskreditaci AE News. Proto i všechny další texty z této IP adresy budou blokovány.

Nowim
Návštěvník
Nowim

Právě proto, že o věci něco vím, píšu vám kritický text. Kritický a nikoli diskreditační. Diskreditace v pejorativním slova smyslu je účelově založena na snížení důvěryhodnosti, ať už osoby nebo instituce. Kritika má sloužit k odstranění omylu na základě argumentovaného hodnocení.
Já jsem vám napsal argumenty, proč se kruciálně mýlíte. A nazval jsem to blábolením. Chápu, že se vás to jako redakce dotklo, to ale nemění nic na tom, že to není diskreditace, ale kritika.
Ke všemu na svých bludech trváte. Přečtěte si prosím alespoň útlou božuru D. Plichty z roku 1996 Nesmířenost a nesmiřitelnost německé politiky. Opravíte si alespoň základní fraktografické nesmysly.
A nyní k mému hodnocení sudetoněmecké politiky. Jak vidíte z mnou citované literatury (Plichta, České národní listy), samozřejmě souhlasím s vašimi závěry uvedenými v článku, alespoň co se týče německé politiky a sudetských Němců jako celku. Mně nemusíte posílat fotografie o “landes-grenze”. Já to všechno dobře vím. O to horší je zklamání z vaší děravé argumentace. Proto jsem vám zaslal tento odkaz (http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/zakladni-dokumenty-SL-II-170203.htm), kde to máte stručně a jasně, černé na bílém od nejrenomovanjších, a to v časopise, který nepochybně stojí na straně českých zájmů a politicky je jinak neutrální (nekomunistická). Jinými slovy, je to důvěryhodná autorita i pro vás. Já s vámi totiž souhlasím, ale je naprosto neúnosné sledovat, jak amatérsky v této věci postupujete. Kdybyste stáli mainstreamu v této věci za reakci, udělal by si z vás skvělý terč a skutečně by vás diksreditoval a s vámi celou alternativu. Postupimská dohoda je základní mezinárodní smlouva zakotvující mezinárodní uspořádání v poválečné Evropě. To samozřejmě vůbec neznamená, že se nedá obejít. Samozřejmě je pravda, že neexistence SSSR znamená pro ČR v tomto směru existenční hrozbu. Je pravda, že Bavorsko si nechalo zadní vrátka pro nároky svých občanů. Atd. Ale argumentujte to na faktech a ne na zkratkovitých emotivních výmyslech. Z jaké literatury čerpáte? O co opíráte svá tvrzení konkrétně u Postupimské dohody? Kromě Postupimské dohody existuje ještě Pařížská reparační smlouva z roku 1946 (stanoví nárok Československa na odejmutí německého majetku jako náhradu za reparace), dále byli sudetští Němci již odškodněni samotným Německem a konečně v roce 1954 byla uzavřena (definitivně, původně v roce 1952) mezinárodní smlouva “Protokol o ukončení okupačního režimu ve Spolkové republice Německo”, kde se Německo zavazuje nepožadovat jakékoli náhrady škody za způsobená opomenutí ze strany Spojenců. Všechny tyto překážky neumožňují Německu jít přímo k jejich cíli (přepsání výsledků 2. světové války). Ke všemu Evropský soud pro lidská práva odmítl pokus sud. Němců na žalobu ČR ve věci náhrady škod za konfiskovaný majetek, a to v již v roce 2005 (Zde: https://www.novinky.cz/zahranicni/73285-evropsky-soud-zamitl-stiznost-sudetskych-nemcu-na-benesovy-dekrety.html). Vy se prostě – v tomto případě – neopíráte dostatečně o fakta.
A máte pravdu, je to poněkolikáté, co to u vás čtu tenhle způsob “analytické práce”. Ale protože nejsem vševěd, reaguji jen u těch věcí, u kterých jsem si jistý.
Závěrem ale musím říct, že jinak oceňuji práci Aeronetu, otevíráte zde spousty podstatných věcí a přitom často poměrně zasvěceně.

O to ZBYTEČNĚJŠÍ jsou pak takovéhle KIKSY. Jste pro ČR důležití, tak se prostě poučte a dělejte svoji práci pořádně.

P.S.: Zítra vám pošlu 1000 Kč.

Administrator
Admin

V tom původním komentu jste napsal: “Pan VK šíří hoaxy”, “pan VK je inteligentní, ale nemá vzdělání” a “Váš Aeronet často dezinformuje” a kvůli těmto věcem jsem koment smazal. Kritice se nebráníme, ale musíte ji uvádět korektně a bez těchto nálepek, osobního hodnocení a útoků. Pokud jde o rozhodnutí Evropského soudu, ES zamítl nárok landsmančaftu uplatňovaného uvnitř institucí EU. Sudeťáci tak nemohou žádat a otevírat otázku v EU Parlamentu nebo v Komisi. Mohou ovšem nárok uplatňovat nadále doma, u německých soudů a bilaterálně, v jednotlivých zemích EU u národních soudů. To je ten zásadní rozdíl.

Rozhodnutí ES z roku 2005 je navíc staré, bylo vydáno před Lisabonem, který nově zakotvuje nedotknutelnost majetku a práv občanů, a to i zpětně. V roce 2005 to možné nebylo, takže i proto V. Klaus v roce 2009 odmítal Lisabon podepsat. Česká kohorta zrádců chtěla Klause dokonce odvolat z funkce prezidenta pro nesvéprávnost, že otálel s podpisem. S podpisem Lisabonu je všechno jinak. My v redakci spolupracujeme v Bruselu s několika legislativci EU a i oni připouští, že Lisabon může posílit pozici landsmančaftu v jejich nárocích. Nejde totiž o to, co řekl soud EU v roce 2005 před vznikem Lisabonu, jde o to, jaký tlak vyvine Berlín na Prahu po volbách v Německu na podzim a jestli nedojde k podlomení vůle nové české vlády vzdorovat této věci v horizontu několika příštích let. Nepřítel je uvnitř, v Praze, ne venku. Za podporu AE News předem děkujeme, ale abyste to nepochopil jinak, než to je, zde nepouštíme komentáře podle toho, jestli nám někdo přispěje na provoz, ale podle pravidel diskusí. V budoucí diskusi se vyvarujte nálepkování, diskreditace AEN a dehonestací autorů. Nikdo nemá právo někoho urážet nebo hodnotit jenom kvůli tomu, že má jiný odborný názor. Tisíc znalců, tisíc názorů.

jan
Návštěvník
jan

pokud by SPD dostalo dostatek hlasu, takové druhé místo (věřím že to je reálné, moje okolí, všichni volí SPD) a ANO by neudělalo koalici po fiasku letos na jaře, tak by měl vládu sestavovat Okamura. jediná strana s kterou by teoreticky mohla fungovbat v koalici jsou komunisté. jako jediní se vůči nim historicky nevymezují a i názorově se dokáži nejvíce sblížit ze všech ostatních stran…i kdyby to měla být menšinová vláda. v druhém případě je asi lepší opozice jak tvrdí VK.

každopádně ta anketa na parlamentních listech je taky dost šibalsky postavená:) počítá automaticky s vítězstvím ANO (což je více než pravděpodobné). ale zamyslel se někdo proč teda kombinace ANO+SPD jasně vede? protože je to jediná kombinace kde se objevuje SPD, kdyby tam byly více kombinací která počítá s vítězstvím SPD, nebo alespoň více kombinací s SPD (např. SPD+KSč), tak určitě vyhraje jiná varianta s SPD… co to znamená? že ANO v té anketě nehraje prim, ale SPD. a kombinace ANO+SPD dostala v anketě hlasy nejen od voličů SPD, ale dokonce i ANO a nejspíše i jiných stran (kteří následně volili nejmenší zlo v anketě), což je důležité zmínit!!

přesná čísla neznáme, ale z článku to vyznivá, že pan VK kalkuluje s tím, že všech 77% voličů kombinace ANO+SPD bylo pouze voliči SPD. což je jasný nesmysl, protože pokud by to byla pravda, tak brečení nad anketou postrádá smysl, 77% je drtivá většina a SPD si tak zbytkem parlamentních stran může vytřít zadek a vládnou s drtivou většinou… není tak důvod vyšilovat z nějakých koalic 🙂

Díky jan

cut
Návštěvník
cut

No dobře, ale koho volit? Zelené a Piráty určitě ne. A zbytek jsou ti co tam byli doteť.

Dan
Návštěvník
Dan

SPD Tomia Okamury!

heron
Návštěvník
heron

Pak tam zaznelo neco o KDU. Tak se podivejte v nedeli do vaseho kostela. Prazdnej? Nemyslim si. No a to je ta zakladna minimalne 3 procent (spis vic) a pak jen potrebuji neco k tomu. Plus si pridejte Jizni Moravu a je to. Ti lidi voli to, co jim rekne farar. Mimochodem to je duvod proc se KDU umistuje tak dobre v krajskych volbach, protoze ten jedinec v tom meste je znamej vsem oveckam, hodi si tour de kostels a je to. Proto je nejde podcenovat. Nejakym zpusobem ti co chodi do kostela maji tuto stranu spojenou s krestanstvim. A ono ti co chodi do kostela kazdou nedeli cely zivot jsou hodne zvlastni lidi obecne. Ti se nestaraji jestli jejich farar souhlasi, nesouhlasi s papezem Ferym. Nakonec by nejakej mistni krestan co se vyzna v tom jak to chodi v kostele u voleb mohl tady neco rict. Jestli taky mate ve svym kostele nejakeho zastupitele?

heron
Návštěvník
heron

sorry komunalni volby jsem myslel. Ne krajske

b.k
Návštěvník
b.k

Palec dolů jsem Vám dala já. Protože Váš příspěvek považuji za blbost. Opravdu farář ani na jižní moravě ani nikde jinde neříká lidem koho volit mají či nemají. Navíc vyloženě jdete proti křestanům.
Co teda chcete?
Možná jednoho “krásného” dne do toho kostela a k těm křestanům utečete.. Před čím? Dosadte si sám. Jestli žijete a evidentně ano – v hlubokém omylu,že KDU volí ti “co chodí do kostela,nejvíc na Moravě” jste ducha mdlého.
A motat krajské a parlamentní volby ? To sorry jako.

ToBa
Návštěvník
ToBa

do kostela chodím, nikdy jsem od faráře neslyšel , koho mám volit. Dokonce si myslím, že je nás dost, kdo nevolí ani KDU .

heron
Návštěvník
heron

VK se zdesil jak v ankete na PL si prali koalici ANO a SPD. No to mne vubec neprekvapilo, protoze PL je meka celkem bych rekl meka Babisovcu a to oni si vybrali SPD jako idealniho koalicniho partnera. Volici SPD si to rozhodne nepreji. Parlamentni listy jsou sice v nasem pisecku alternativa, ale takova ta alternativa pro kdysi davno byvaly volice CSSD apod.

heron
Návštěvník
heron

Kde je prosim zaznam VK na Sv. radiu? Uz je to pomalu 2 dny. To je takovej problem to hazet hned na soundcloud, coz je asi nejrychlejsi, protoze se uploaduje jen audio. Navic je to prehlednejsi nez na YT. Bylo by dobry to mit na obém. Lidi v nedeli odpocivaji, takze je blbost to tam davat az nekdy v pondeli, pokud premyslite nad zvetsovanim dosahu- vy z toho radia. Pokud to nechavate na tech, kteri to nahravaji, tak to asi taky neni uplne ono.

Administrator
Admin

Záznamy jsou obvykle dostupné během pár hodin po odvysílání premiéry v archivu Svobodného rádia: http://svobodne-radio.cz/category/archiv/

Pokud jde o záznamy na YouTube ArchivSV, tak ty má na starosti jeden nadšenec, který ovšem přes víkendy nepracuje v poslední době, takže na youtube jsou záznamy z pátku obvykle až v pondělí. Já jsem chtěl dávat záznamy na YouTube na náš kanál, ale zjistil jsem, že většina lidí sleduje stejně jenom záznamy z kanálu ArchivSV, takže by to stejně byla zbytečná práce. Kdo chce záznam hned, může poslouchat z uvedeného odkazu na archiv Svobodného rádia. Je tady na tomto místě třeba poděkovat panu Dukátovi ze SvR, který záznamy s panem VK dává do archivu opravdu rychle, obvykle ještě v pátek okolo půlnoci.

heron
Návštěvník
heron

dik. Ja to tam hledal vcera a nenasel a dneska uz jsem se na to vyflakl a hledal jen na YT

Heron
Návštěvník
Heron

Jak tam v tom poradu mluvi o soft forme islamizace, tak se mrknete na dnesni Yutubery, kteri ovlivnuji deti a pak na diskuzi v ni. https://www.youtube.com/watch?v=MgtrQfiAEE8
Okamzite se s tim vytasil. Nemam odvahu si to poustet cely, jestli si vas nebere do huby.
Tento clovek se venuje i vysmivani se vsem moznym konspiracim formou na jinym jeho kanale – hehe iluminati, hehe prej ze nebyli na mesici- no to musi bejte psychopati mile deti ze? Klasicka strategie. Socialni temata LGBT t ma taky moc rad. Uplne idealne vyhranenej- sponzori se pak jenom pohrnou (Shock energetaky tenhle pan rozumnej propaguje, aby fakani chlastali jak o dusu). Pan vnimavy, rozumny, clovicek, ktery ma pred detmi respekt. Dokonale zpracovanej. Bojim se bojim. Protoze tihle maji fakt vliv u vsech posluchacu do cca 20 let. ale mega respekt u lidi okolo 10- 16 let. a je potreba to sledovat. Specielne ty, kteri maji velke sponzory, protozeje to jedna z forem, jak se da kdokoli primet k tomu, aby o necem mluvil tak a tak a o druhe veci zase nemluvil. Pak se prihraje zakazka. Zatim u nas se tim zivi skoro sami pitomci, kompletni retardi, ale s tim jak se na YT stehuje dospela populace, uz cekam kazdou chvili, ze si vyberou nekoho, koho katapultujou do nebeskych vysin. Zatim nemaji ani kde brat a jeste je celkem klidek, ale cekam, kdy si YT u nas podchyti. Rota je asi skutecne jenom idiot, ale kdo vi. Treba uz i on je v “teamu”. Takovy Zly zajo by byl taky dobry kandidat. No sleduju to.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Stačí pár sekund a je jasný, že je to židák jak poleno. Židi mají svou fyziognomii.

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Vážení spoluobčané,

v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
Může se stát, že se najdou „čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době.

Váš dr. Edvard Beneš, Praha, květen 1947

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák
JJ49
Návštěvník
JJ49

Navrhoval bych koalici Ježíše se Satanem, tím by se všecky “žabomyší” problémy vyřešily na nejvyšší úrovni a byl by klid!
A oněch 77% hňupů by mohlo být spokojeno!
Pán Busch s námi!