Souboj Stalina s Trockim, proč se ti dva tak nenáviděli? ČS legie...

Souboj Stalina s Trockim, proč se ti dva tak nenáviděli? ČS legie v SSSR plnily úlohu USA. České vazalství od samotného počátku vzniku Masarykovské republiky!

Souboj Stalina s Trockim, proč se ti dva tak nenáviděli? ČS legie v SSSR plnily úlohu USA. České vazalství od samotného počátku vzniku Masarykovské republiky!

O době VŘSR, občanské války a 20. letech minulého století existuje mnoho mýtů. Jedním z nejžhavějších mýtů je pověst o plamenných revolucionářích Trockém, Leninovi, Sverdlovovi a o zločinci Stalinovi. Stalin měl zradit ideály revoluce a ze země vybudovat koncentrační tábor.

Tento mýtus živí komunisté i liberálové. Co se vlastně v té hrozné době stalo? Jak se vlády zmocnil Stalin? Proč vznikla taková nenávist mezi Bronsteinem a Džugašvilim? O tom bych rád hovořil v dnešním článku.

Trockij připlouvá do Petrohradu důkladně vyzbrojen. Dne 26. 3. 1917 opustil Trockij na norském parníku New York. Jel do Ruska s pasem občana USA, který mu vydali na pokyn prezidenta Wilsona. Cestoval s finančníkem a politikem Charlesem R. Cranem, který účinkoval už v první ruské revoluci r. 1905.

Cestovala také stovka dalších budoucích hrdinů revoluce a občanské války, kteří po bolševické revoluci zaujali významné státní posty. Urickij, Volodarskij (Goldstein), Larin (Lurie), Melničanskij, Zalkind, Joffe, Čudnovskij, Gomberg, Jarčuk, Barovskij, Minkin-Menson, Voskov atd. Všichni jmenovaní měli v USA slušnou existenci, přesto odjeli do nejistého a rozbouřeného Ruska.

sponzor ruských revolucí Jacob Schiff.jpg
Sponzor ruských revolucí Jacob Schiff

Jeli zničit potenciálního ekonomického a vojenského konkurenta USA a konkurenta americkému dolaru. Západní sponzoři na ně měli mnoho požadavků, které nebylo lehké splnit. Rothschild, Morgan, Warburg, Schiff, z těchto jmen šel respekt. Trockého spolubojovník Lenin – měl zcela jiné závazky, k německým bankéřům a vládě. Zájmy Berlína a Wall Streetu byly často protichůdné.

Proti zájmům USA stojí zájmy Německa

Sovnarkom, sovět národních komisařů, rozhodl vyhovět požadavkům Německa a zradit Británii (1918, bitva o Baku a smlouva s Německem o společné těžbě ropy, Británie musela Kavkaz opustit). To rozzuřilo Američany, kteří za to svého muže Trockého velmi kritizovali. Chtěli ho vyměnit za Kerenského, který se už jednou osvědčil. Nakonec Trockij navrhl řešení, které USA akceptovaly. Bude použita československá jednotka, která se nacházela na ruském území.

Čechoslováci v nucené službě teroru

Americký velvyslanec v Číně napsal prezidentu Wilsonovi: „Bylo by velkou chybou povolit československým oddílům opustit Rusko. Mohou pro nás kontrolovat celou Sibiř. Kdyby tam nebyli, museli bychom je tam poslat.“ Čtyřicetipětisícový vojenský oddíl Čechoslováků začal podle rozkazu obsazovat transsibiřskou magistrálu a zemí se šířila zpráva: Američané jsou na Sibiři.

americký prezident W. Wilson.jpg
Americký prezident W. Wilson

To byla Trockého chvíle. Vydal příkaz: „Každého Čechoslováka, kterého najdete ozbrojeného, na místě zastřelit.“ Americký generální konzul Harris rozdával Čechoslovákům další rozkazy a podél Transsibiřské magistrály začala propukat povstání a válka. Na to USA reagovaly výsadkem amerických, kanadských, britských, francouzských, italských a japonských vojáků na Sibiř, aby občanskou válku ještě rozšířili.

ČEKA vraždí německého diplomata, atentáty na Lenina a Urického

Německý velvyslanec Mirbach protestoval, proto ho komisaři z Čeky zabili. Trockij tentokrát vítězil nad Leninem, protože Lenin neplnil německé požadavky. Pojistil si situaci i tím, že nechal na Lenina a Urického, hlavní tváře bolševiků, vystřelit.

Sverdlov znovu na scéně

Jako první po atentátu na Lenina se v jeho kabinetě objevuje Jakov Sverdlov. Ujímá se vlády i Čeky, odstraňuje Dzeržinského. Fany Kaplanová, která střílela na Lenina, je zajata v Kremlu. Na místě je zastřelena, tělo spáleno.

Sverdlov provádí reorganizaci Čeky. Ze současných 2000 členů tvoří dvě třetiny krutých vrahů Lotyši. Sverdlov vyhostil Dzeržinského do Švýcarska a zraněného Lenina odklidil z Moskvy. Teror mohl začít naplno. Lenin se však částečně uzdravil a povolal Dzeržinského zpět.

Fany Kaplanová, střelkyně na Lenina.jpg
Fany Kaplanová, střelkyně na Lenina

Brzy nato je Sverdlov zabit na shromáždění s pracujícími. Skupina Sverdlova přechází k Trockému. Lenin se tedy na chvíli ubránil útoku z Wall Street. Ale vzhledem k tomu, že Německo prohrálo světovou válku, pozice Trockého se stále upevňovala.

Američané drancují Rusko

Nastalo pravé drancování Ruska. Prodej koncesí na těžbu surovin Západu znamená, že brzy celé Rusko patří USA. Trockij začíná konečně plnit úkoly Wall Street. Nastalo rabování všech ruských cenností, uměleckých děl a všeho, co mělo hodnotu. Z amerických byznysmenů, které Trockij do Ruska zval, se stávali miliardáři. Trockij rozdal i bankovní koncese a dal bankéřům právo tisknout peníze. V zemi vypukla obrovská inflace. Platilo se zde několika druhy papírových peněz, jejichž hodnota neustále klesala.

Lenin hledá nástupce

Lenin se ze svého zranění již nikdy úplně nevzpamatoval. Přemýšlel, koho postaví do vedení země, aby to nebyl Trockij. Kdo může tvořit Trockému dostatečnou protiváhu? Rozhodl se do bojů zasvětit Stalina. Zasadil se též, aby národní komisariát realizoval obrovskou zbrojní zakázku. Dodavatelem bylo Německo.

Trockij zuřil. Pokoušel se působit na Lenina přes Naděždu Krupskou, ale marně. Lenin pozval Stalina do politbyra a nechal ho zvolit generálním sekretářem KSSS. Trockij se bránil a trval na tom, že se stane ekonomickým diktátorem země. Marně.

Trockij ztrácí spojence

Trockého plánem byla světová revoluce, plánem Stalina silné Rusko. V roce 1923, když byl Trockij na vrcholu moci, se rozhořely revoluce organizované jeho lidmi v Bulharsku a v Německu. K sovětským komunistům se Trockij, vyzbrojen sympatizanty v Rudé armádě, choval stále více jako k podřízeným a měl tendenci jim rozkazovat.

Zinovjev a Kameněv, dva rovněž stěžejní představitelé Revoluce, byli velmi vystrašení šířící se světovou revolucí i agresivním chováním Trockého a přešli na Stalinovu stranu.

Stalin nebyl internacionalista, záleželo mu hlavně na silné ekonomice a hospodářství SSSR. Zatímco Trockij organizoval revoluci v Německu, Stalin upevňoval pozici doma. Reorganizoval bývalou Čeku, v té době hlavní politický nástroj a tajnou službu.

Tresty pro největší sadisty počátku 20. let

Největší sadisté z akce Rudý teror i z občanské války – Aaron Kohn (Béla Kun) a Rosalie Zalkind (Rozza Zemljačka) – vraždili hlavně kozáky na Krymu, ale topili tam také bělogvardějské důstojníky. Michail Zederbaum (Kedrov) a jeho žena Rebeka Meisel – utopili skoro 1100 ruských důstojníků a mučili děti zajaté v povstalých oblastech, aby rodiče prozradili partyzány.

Béla Kun.jpg
Béla Kun

Tyto a další sadisty nechal Stalin zavřít do psychiatrických léčeben. Aparát GPU díky Stalinovi velmi prořídl a omezily se i jeho pravomoci. Proti vykonavatelům GPU a jejich tribunálům bylo vedeno mnoho procesů.

Stalinův triumf

Na XII. sjezdu KSSS (březen 1923) plánoval Stalin zaútočit na Trockého. Trockij se sjezdu nezúčastnil, odjel na léčení do Abcházie. Na tomto sjezdu byli trockisté poraženi ve všech směrech a jejich moc byla velmi omezena. Když zemřel Lenin, Trockij nepřijel ani na jeho pohřeb, aby se se Stalinem nesetkal.

Po sjezdu začal Trockij na Stalina útočit znovu. Množily se dopisy, které měl psát nemocný Lenin a které před Stalinem varovaly. K převzetí moci to ale nestačilo.

Leninova smrt a první čistky

Stalin se stal Leninovým nástupcem, jeho země však byla zcela jiná. Prosazoval centralizaci moci i ekonomiky. Lenin byl pro volnější, tržnější pojetí. A začala honba na zločince z počátku 20. let. Na místech, kde ještě nedávno popravovali občany, byli nyní popravováni sami. Mnozí z nich zvolili raději sebevraždu.

maršál Tuchačevskij.jpg
Maršál Tuchačevskij

Trockisté se snažili hledat podporu v armádě. Našli ji ve válečném zločinci maršálu Tuchačevském. (V tambovském povstání zavraždil téměř 3 milióny občanů plynem a chemickými zbraněmi, zbylý milión transportoval do smrtícího gulagu blízko polárního kruhu.) Lídr – Trockij – jim však chyběl, a tudíž se nerozrostl ani odpor proti Stalinovi. Tuchačevskij byl spolu s dalšími zločinci popraven v rámci procesů 30. let. Proč Trockij prohrál?

Proč Stalin vyhrál nad Trockim?

Stalin využil toho, že se Trockij nikdy nezajímal o praktické vedení hospodářství, vše řešil pouze násilím a terorem. Trockého vojenského poradce Skljanského Stalin zlikvidoval. Předsedou Revoluční vojenské rady prosadil populárního Frunze. Trockij tím ztratil všechny zásadní kontakty v armádě.

Dokonalost a strategický génius Trockého tím poněkud ztrácí na síle. Zdá se, že organizátory VŘSR na ruském území nebyli ani Lenin ani Trockij, ale Sverdlov. Sverdlov byl pravým technologem revoluce, Lenin s Trockim v ní představovali jen zástupce německých, britských a amerických sil a zájmů.

Co znamenala porážka Trockého pro Rusko?

Pokud by nevyhrál Stalin, ale Trockij, změnil by se celý SSSR v jednu obrovskou koncesi a v pracovní tábor smrti. Přírodní bohatství i veškeré ruské památky by přešly definitivně do vlastnictví západního kapitálu. Ten by si přivlastnil i sovětský lid a nechal by ho otročit k smrti.

Porážka Trockého byla porážkou Schiffa, Morgana, Rockefellera – sil, které si přály vymazat Rusko z mapy světa a vyhubit slovanský národ. Vyhoštění Trockého 10. 2. 1929 ze SSSR znamenalo v symbolickém smyslu prosazení nezávislosti a suverenity SSSR pod Stalinovým vedením.

Nová naděje pro Rusko

Přestože byla země po desetiletí krveprolití velmi oslabena a dále ji oslaboval Západ sankcemi a restrikcemi, úsilí anglické rozvědky, německých politiků a amerických magnátů neuspělo. Zvěrstva lotyšských, čínských a dalších zahraničních dobrovolníků, kteří umučili milióny z národů SSSR, přestala. Rusko nebylo zničeno. Vítězství Stalina bylo velkou šancí na znovuobnovení Ruska a pokračovat v jeho tisícileté tradici.

 

Závěrem

Myslím si, že dnes je Rusko znovu na křížové cestě. Znovu na něho útočí anglosaské mocnosti a snaží se Rusko zotročit. Neriskují nic, protože pokud se jim to znovu nepovede (v což věřím i já), na zbrojení a finančních čachrech zvaných sankce vydělají ti správní opět desítky miliard. Na mrtvých vojácích ani civilistech jim nezáleží jako ani nikdy v minulosti. Ať jsou to mrtvé ruské ženy a děti na Ukrajině nebo mrtví američtí vojáci, hlavně když jim konta rostou.

Měli bychom přemýšlet, kdo vede války po celém světě. Kdo stále zbrojí a rozeštvává národy proti národům. Čí obrněné transportéry v plné zbroji jezdí po naší zemi a za odpor proti nim je občanům vyhrožováno mnohaletým vězením za sabotáž. Měli bychom se zamyslet, zda chceme, aby naši muži, ženy a děti umírali pro bankovní konta zbrojařů, finančníků, politiků, novinářů a dalších šiřitelů zla ve světě. Amerických, evropských nebo českých. Tato země je naše a nenechme ji zničit americkou pýchou, zlobou, arogancí ani malostí a krvežíznivostí politiků, kteří nám vládnou.

– Valerij X –

Zdroj:

  • Istoria Rossii XX. vek – díl 64 Borba Stalina s Trockim https://www.youtube.com/watch?v=j-EUox_W-PY&index=61&list=PLF37876D72662ACB8
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jik
Návštěvník
jik

Myslím, že zde chybí hlavní důvody Trockého nenávisti (Stalin na něj vlastně kašlal): Stalin odstřihl Trockého od ruského zlata a zase Stalin získal podporu lidu, když ukončil válku a dal naději na lepší život. Přímo kuriozitou je to, že Stalin tento svůj slib do puntíku splnil a navíc ze SSSR udělal velmoc.

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Přiznávám, že se ztrácím. Pomohl by mi někdo s osvětlením postavy S.Vojcechovského, který údajně bojoval proti Trockimu, ale v roce 45 byl odveden tajnou ruskou službou do Gulagu. Bylo to na Stalinův příkaz? Bral Stalin čistky opravdu z grundu a každého rusa žíjícího mimo Rusko považoval za vlastizrádce bez ohledu nato, zda bojoval proti stejnému nepříteli? Nebo je kolem Vojcechovského spousta lží, jako snad kolem každého. Nezdá se mi, že mi zatáhl Čechoslováky do bojů v Rusku, spíše byl vtažen s nimi. Nedočetl jsem se však, jak jeho oddíl dopadl.

einar thorkildson
Návštěvník
einar thorkildson

spolu s Vojcechovským bylo NKVD hned po válce násilně odtaženo několik stovek lidí (rusů, a jejich rodin, kteříí zde žili od 20. let a pro které byla ČSR druhým domovem.) vše za tichého souhlasu vlastizrádce Beneše a min.nár.obrany. Doporučuji na toto téma knihu Vladimíra Bystrova: Osud generála. Co se týče americké účasti na občanské válce v rusku doporučím: Carl J. Richard: Americká invaze do Ruska. zajímavé čtení.

dolim
Návštěvník
dolim

Je na míste pripomenout, ze legionari velmi brzy pochooili o co jde, a odmitli se na valceni, zabijeni a vmešováni podilet. Vyvrcholenim toho byla sebevrazda vysokeho velitele (nevzpomenu si na jmeno), kdyz cechoslováci odmitli rozkazy.

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Nešlo o Girvina?
…Po povýšení na generála převzal Vojcechovskij vrchní velení východní “bílé” armády a pronikl na vzdálenost padesáti kilometrů k Volze. V říjnu 1919 zastřelil velitele čtvrtého sibiřského frontu generálmajora Grivina za to, že odmítl bránit před bolševiky město Novonikolajevsk. Svému zástupci Čílovi pak vyprávěl: “Po výstřelu se před kanceláří seběhli Grivinovi lidé. Byl jsem si jist, že až vyjdu, tak mě zlynčují. Otevřel jsem dveře a všichni se postavili do pozoru.” (http://archiv.ihned.cz/c1-13641620-general-ktery-prekazel)

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Prosím, nebrat v potaz. Můj zkrat, chybně jsem si přečetl koment.

xerox
Návštěvník
xerox

pohled z druhé strany …

Tažení v Rusku 1941-1945 – Léon Degrelle
česky v pdf – http://goo.gl/flo0La

,, V roce 1936 jsem byl nejmladším vrcholným politikem v Evropě.
Bylo mi dvacet devět let a rozezvučel jsem i ty nejtajnější struny své země. Stovky tisíc mužů, žen, chlapců a dívek mě s naprostou důvěrou a oddaně následovaly. Do belgického parlamentu mou zásluhou vtrhly jako vichřice desítky poslanců a senátorů našeho hnutí. Mohl jsem se stát ministrem, stačilo jediné slovo a mohl jsem vstoupit do politické hry.

Já jsem však raději pokračoval mimo rámec špinavé oficiální politiky v tvrdém boji za pořádek, spravedlnost a čistotu, protože jsem byl posedlý ideálem, jenž nepřipouštěl kompromisy ani ústupky.

Chtěl jsem svou zemi osvobodit od diktátorské síly peněz, které korumpují moc, podkopávají základy institucí, zatěžují čisté svědomí a ruinují ekonomiku i práci. Místo anarchického režimu starých stran, jež se všechny zdiskreditovaly v důsledku politických a finančních skandálů, šířících se jako mor, jsem chtěl legální cestou nastolit silný, svobodný, spořádaný a odpovědný stát, který by představoval skutečnou sílu lidu. ,,

sibolet
Návštěvník
sibolet
kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Mohl byste nasdílet nějaké odkazy ohledně sekce “Američané drancují Rusko”? Ve vašich článcích to bylo zmíněno už několikrát, ale v ruských oficiálních zdrojích jsem o tomto nic nenašel, ani ruská verze wikipedie v historii SSSR, která je docela detailní, nic takového nenaznačuje. Většinou je základní shoda v německém ovlivnění a financování revoluce, ale americká účast se většinou uzavře s tím, že Trockij připlul po zahájení revoluce (financované Německem) z USA s dalšími mezinárodními “internacionalisty” a blíže nespecifikovanou sumou peněz.
Já na tvrzení ohledně drancování zdrojů už párkrát narazil, ale spíš se jednalo o blogy bez adekvátního ozdrojování, než třeba publikace od ruských historiků.

Hox
Návštěvník
Hox

během občanské války 1918-22 poslal svoje intervenční sbory drancovat Rusko každý, kdo nebyl líný (převážně však nglosasové a “civilizovaný” Západ), Američané se proslavili extrémní krutostí na Dálném východě.

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Ale v článku (a předchozích) se píše o prodeji koncesí, o ovládnutí bank a to vše za podpory vedení SSSR.
To že existovaly intervenční armády a Bělogvardějci je trochu jiná věc.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Ohledně sekce Američané drancují Rusko je odkaz přímo pod článkem. Zhruba od 12. minuty. Podrobněji se o rozdávání koncesí USA hovoří v díle 68 Golod 30 x Golodomor zhruba od 2. minuty. Dále jsou zmínky ve všech dílech o L. D. Trockim, který v SSSR zastupoval zájmy USA. Jsou tam uvedeny i zdroje – ruští historici aj. autoři nebo písemnosti (rozkazy, depeše, dopisy ap.), které vydal sám Trockij, Lenin a další.

O chaosu v bankovnictví a inflaci se lze dočíst na následujícím, ovšem patřičně ideologicky zabarveném odkazu. Není tam totiž uvedeno to hlavní, že většina bankéřů a finančníků připlula na lodi s Trockim, nebo později, přímo z USA. Bankéř Abram Životovskij, Trockého příbuzný, byl blízkým přítelem amerických bankéřů Schiffa a Rothschilda:
http://www.mises.cz/clanky/inflace-a-bolsevici-26.aspx

Montisan
Návštěvník
Montisan

V tomto dokumentu na čase 00:06:30 říkají, že jen za prvních 8 měsíců roku 1921 přibylo do USA 767 tun zlata, většina z Ruska – https://www.youtube.com/watch?v=dbgCQ3HSDZw

Pozorovatelka
Autor

Moc dobré a výstižné shrnutí, Valeriji.
I Miroslav Dolejší ve své analýze píše, že Stalin byl jediný (nejen v Rusku), kdo se systému postavil, Masaryk nás do něj zavedl hned vznikem Československa, jak o tom píše Masarykův současník v Rusku v dopise vládě v roce 1927:

“Naprostá amorálnost Masarykova vynikne ještě jasněji, půjdeme-li za ním dále: Po zbabělém útěku od vojska z Kijeva, které opustil v situaci přímo zoufalé, a hned nato i z Moskvy (přečtěte si někdy „Osudové rozhodování“ Zumanovo, to stojí za to), nemá Masaryk nic jiného na starosti, než bolševickou propagandu a jejich diplomatické lancírování v Americe. NA začátku roku 1918 celý civilizovaný svět s úžasem hleděl na tajemnou, apokalyptickou tvář krvavé revoluce na Rusi a je pochopitelné, že s krajním napětím chtěl slyšet úsudek člověka, který právě přijel ze samého jícnu sopky, zkušeného politika, publicistu, který se již dříve sice nešťastně, ale podrobně ruskou otázkou zabýval, k tomu Slovana – zkrátka nespornou autoritu v otázce ruské.

A Masaryk skutečně viděl na vlastní oči první náraz bolševické vichřice na ulicích Kijeva. Viděl ta nekonečná procesí důstojníků, odváděných k popravě, odstřelovaných jen proto, že měli na sobě důstojnickou uniformu, ač opravdových důstojníků z povolání mezi nimi nebylo ani 5%. Masaryk bydlel na Kreščatiku, kde za jednu noc byli vyvražděni všichni nežidovští obchodníci, četl příšerné seznamy popravovaných kněží, úředníků, profesorů advokátů, soudců, slyšel o hrůzách črezvyčajek. Navštěvoval dokonce pana Muravjeva v Mariinském paláci, postaveném v odlehlém koutě carského parku, kde byla právě ve velkém odstřelována ruská inteligence.

A tu stojíme před neslýchaným zjevem perversní moral-insanity: Masaryk, týž Masaryk, který dovedl vzbouřit proti carskému Rusku veřejné mínění celé Evropy, ve jménu ohrožených nejdražších statků civilisace a humanity, když se jednalo o případ Bejlisův, ač Vejlis byl souzen a pak i osvobozen zcela legálním soudem a hrozilo mu, kdyby byl uznán vinným, v nejhorším případě 15 let káznice, – tentýž Masaryk, zavátý osudem do nejstrašnější mučírny světa, kde nevinné oběti hynuly po tisících v krutých muká – tentýž Masaryk pojednou nic neviděl a o ničem neslyšel. Jemu nikterak nevadil smrtelný chrapot nevinných obětí…”

Dr. V. Vondrák, býv. president čsl. spolků na Rusi

celý text: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/UserFiles/document/vondrakkontramasaryk.pdf

Valerij
Návštěvník
Valerij

Děkuji. Ten dokument si rád přečtu. Je vidět, že i naše dějiny jsou pokryty temnou mlhou a mnohými ideologickými nánosy bahna.

KdosiK
Návštěvník
KdosiK

“(V tambovském povstání zavraždil téměř 3 milióny občanů plynem a chemickými zbraněmi, zbylý milión transportoval do smrtícího gulagu blízko polárního kruhu.)”
To jako fakt?? Jak to, že o tom ani slovo??

Valerij
Návštěvník
Valerij

O tambovském povstání se více dočtete třeba na ruské wiki – https://ru.wikipedia.org/wiki/Тамбовское_восстание_%281920—1921%29

Jsou tam kopie příkazů k represím, které vydával Tuchačevskij. V Tambovské gubernii žily 4 milióny občanů, kteří povstali proti rudým. Přes dvě třetiny byly zastřeleny nebo zabity plynem a chemickými zbraněmi, zbytek odvezen na Solovky, poloostrov Kolu a další mrazivé gulagy. Čísla o obětech jsou zmiňována kromě dílu, který je pod článkem, např. v 70. díle Istorie Rossii XX. vek, odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=ha52MehLLXs&index=69&list=PL123471F1918892A2

Nejvíce se o tambovském povstání píše v knize B. V. Sennikova Tambovské povstání 1918-21. V Tambově vybudoval Tuchačevskij první oddělené koncentrační tábory zvlášť pro ženy, zvlášť pro děti. Hlídali je čínští a lotyšští dozorci. Umírali tam většinou hlady, žízní. V lágrech měli být tak dlouho, dokud se nepřihlásí otcové rodin – partyzáni. Po nějaké době byli přeživší odváženi do gulagu k polárnímu kruhu.

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Jinak oficiálně se uvádí počet obětí Tambovského povstání cca 240.000 (z toho 30-50.000 padlo v boji), což je úplně jiné číslo než vámi uvedené 3 miliony.
Ostatně Tuchačevského a další významné členy armády a tajné policie ( N.E.Kakurin, I.P.Uborevich, G.I.Kotovsky, G.G.Yagoda, V.V.Ulriha, Ya.A.Levin) tam poslal přímo Lenin a polytbyro už 17.4.1921, kde dostali rozkaz k rozprášení povstalců a nastolení pořádku za použití co největší represe. Tyto dokumenty jsou dodnes k dispozici. Proto taky nebyl Tuchačevský obviněn z tvrdého potlačení povstání, ale ze spolupráce se zahraničními tajnými službami a špionáže. Což bylo evidentně nesmyslné obvinění a proto po Stalinově smrti byl plně soudně rehabilitován.
Co se týče chemických zbraní, tak byly opravdu použity většinou proti povstalcům v zalesněných oblastech. Celkem mělo být použito 160 šrapnelů a 69 granátů naplněných plynem.

xerox
Návštěvník
xerox

mimo téma , večerní oslavy na rudém náměstí …
https://goo.gl/uWFaZR