Šokující kádrové propojení Trikolory se zájmy Sudetoněmeckého landsmančaftu, ČEZu a bavorských předáků...

Šokující kádrové propojení Trikolory se zájmy Sudetoněmeckého landsmančaftu, ČEZu a bavorských předáků AfD, kteří podporují majetkové nároky bavorského křídla sudetských Němců po roce 1945! Okolo Trikolory se objevují postavičky z policejních kauz rozkrývajících působení mafie v nejvyšších strukturách moci, politiky, státních a polostátních firem! Už je zase a znovu jasné, proč ani Trikolora nechce vystupovat z EU! Nadzvednete koberec slibů a masek a spatříte hemžení pořád těch samých šíbrů české politiky a businessu!

Šokující kádrové propojení Trikolory se zájmy Sudetoněmeckého landsmančaftu, ČEZu a bavorských předáků AfD, kteří podporují majetkové nároky bavorského křídla sudetských Němců po roce 1945! Okolo Trikolory se objevují postavičky z policejních kauz rozkrývajících působení mafie v nejvyšších strukturách moci, politiky, státních a polostátních firem! Už je zase a znovu jasné, proč ani Trikolora nechce vystupovat z EU! Nadzvednete koberec slibů a masek a spatříte hemžení pořád těch samých šíbrů české politiky a businessu!

Redakce Aeronetu podrobila nové hnutí Trikolora důsledné investigativní prověrce a background checku nového subjektu Václava Klause ml., který se bude chtít ucházet o hlasy vlastenců v ČR. Protože Aeronet dlouhodobě v ČR působí jako watchdog agentura na prověřování autenticity vlasteneckých postojů politiků, stran a hnutí, jenž usilují o hlasy vlasteneckých sil, bylo naší povinností si ihned zkraje prověřit personální pozadí nového subjektu.

Nemůžeme se přece stavět do role naivků s tupými výrazy fanboys a fanoušků nového hnutí, protože tuto roli velmi rády plní jiná a raději říkejme nejmenovaná média, abychom někomu nezpůsobili kardio příhodu. Obecně platí v politice, že nové nerovná se automaticky dobré, a už vůbec ne lepší politické zastoupení, než jaké nabízí současné strany. Abyste si udělali představu, kdo stojí za Trikolorou “kromě” Václava Klause ml., kterému držíme palce a fandíme, přinášíme velice znepokojující informace z operativních zdrojů o lidech, kteří se nalepili okolo ex-prezidentova syna. Zavedeme vás v tomto článku do hluboké králičí nory ve světě za politickým zrcadlem českých reálií.

Nové Hnutí, staří a známí lidé?

Jak jistě víte, Václav Klaus ml. byl od 19. února 2011 do 17. března 2014 ředitelem Prvního obnoveného a reálného gymnázia (PORG) na ulici Lindnerova 517/3, Libeň, Praha 8. PORG (První obnovené reálné gymnázium) vznikl již v roce 1990 v Praze-Libni. Bývalý šéf ČEZu Martin Roman se pod tuhle již zaběhlou značku přidal v roce 2007. Přemýšlel o zřízení vlastní školy, po schůzce s Václavem Klausem mladším se však rozhodl investovat do PORGu. A vznikla i další pobočka – Nový PORG v Praze-Krči a PORG v Ostravě. Z jedné prestižní školy se stala rovnou síť škol. A došlo k obřímu rozmachu hospodaření již proslavené a zavedené značky. Když ale pohlédneme do historie statutárního orgánu PORGu, vedle Martina Romana tu najdeme s velkým překvapením dvě generace a čtyři příbuzné členy rodiny Romanových.

 • A: Předsedou správní rady PORGu je od 8. října 2007 až dodnes bývalý ředitel Čezu Martin Roman.
 • B: Ovšem vedle Martina Romana najdeme v PORGu jeho bratra Patrika Romana, který do Klausova PORGu přišel rok po Martinu Romanovi 8. října 2008 a odešel 25. února 2014. Mimochodem když byl v roce 2004 Martin Roman jmenovaný šéfem ČEZu, tak se generálním ředitelem akciovky Pražské služby a.s. IČO: 60194120 stal o rok později právě jeho bratr, Patrik Roman (8. března 2005 dodnes). Kam kráčí Martin, objeví se za nějakou dobu i jeho bratr Patrik. Stejně tak tomu bylo v Klausově PORGu. Pikantní informací je, že členem představenstva Pražské služby a.s. se v roce 1998 stal sexuolog MUDr. Radim Uzel. Zřejmě ale pro svou sexuální osvětu neshledal Pražské služby příliš atraktivní, proto v lednu 2001 odešel.
 • C: Dále vedle Martina Romana (býv. ředitele ČEZu) a Patrika Romana (býv. ředitele Pražské služby a.s.) usedla do Klausova PORGu další příbuzná Milada Romanová. Podle roku narození zřejmě matka Martina a Patrika. Ta přišla v tentýž den jako Patrik 4. října 2008, a odešla 24. září 2013.
 • D: Když ale Klausův PORG zkoumáme dále, najdeme tu manželku Lenku Romanovou. Ta tu stejně jako její manžel Martin Roman vydržela až dodnes. Dvě generace a čtyři příbuzní kolem bývalého ředitele ČEZu Martina Romana v Klausově PORGu. Mohli bychom se ptát, proč?
Rodinkaření a škola PORG v propojení na ČEZ, otcův kamaráčoft s AfD, která stojí na straně landsmančaftu

Pozoruhodnou skutečností je, že štědrým sponzorem tohoto soukromého gymnázia PORG za dob Václava Klause ml. byl Martin Roman. Tento bývalý ředitel ČEZu, který usedl v Klausově PORGu se svou manželkou Lenkou, bratrem Patrikem a matkou Miladou, věnoval PORGu přes 28 milionů korun. Tvrdé napojení Václava Klause ml. na struktury ČEZu přímo srší ionty a elektrony [1].

Vedle ČEZu tu máme dalšího významného sponzora Klausova PORGu, a to rusko-českou společnost Škoda JS a.s., IČO: 25235753, která Klausově PORGu přispěla částkou 40 milionů Korun. Ovšem plzeňská Škoda JS a.s. získala od ČEZu s Martinem Romanem v čele, významné zakázky. Je už jen náhodou, že Martin Roman byl jedním z majitelů Škoda JS a.s. vedle Tomáše Krska, Michala Koreckého a Jiřího Zapletala. Tedy:

 • Škoda JS a.s. s majitelem Martinem Romanem získala zakázky od ČEZu, jehož byl stejný Martin Roman ředitelem, a sponzorovala Klausův PORG částkou 40 mil. Kč.
 • Zároveň ČEZ s ředitelem Martinem Romanem sponzoroval částkou přes 28. milionů Korun Klausův PORG, ve kterém tentýž Martin Roman figuruje jako předseda představenstva až dodnes [2].

Jistě jsme zaznamenali zprávu, že se Václav Klaus st. opakovaně setkává s německou AfD [3]. Ovšem velká frakce AfD z Bavorska velmi tvrdě usiluje a požaduje zrušení Benešových dekretů. Zde přikládáme důkazní fotodokumentaci originálního textu.

Bavorská AfD je silně ovlivněna sudetoněmeckou otázkou.

Jak chce proboha Klaus ml., aby národ věřil jeho Trikolóře, že bude hájit české národní zájmy, když se jeho otec setkává s AfD, jejíž největší německá frakce v Bavorsku usiluje o zrušení Benešových dekretů a zastává revizionistické postoje minulosti? To je takové chucpe, až to s námi tříská o zeď, přátelé! Přikládáme další fotodokumentaci Václava Klause st. na volebním plakátu AfD.

Ovšem celá situace otvírá ještě další dimenzi právě s Martinem Romanem z ČEZu, který dodnes také sedí v PORGu. Martin Roman totiž figuroval od 10. října 1994 do 10. června 1998 ve vzduchotechnické firmě JANKA a.s. IČO: 00009075. Ve stejné časové shodě jako Martin Roman tu působil jako manažer Tomáš Jan Podivínský z Vyškova (1993-1995), aktuálně český velvyslanec v Německu (od 8. ledna 2015) [4]. Tomáš Podivínský byl dokonce od roku 1997 členem KDU-ČSL pod Cyrilem Svobodou [5].

Vila v Chuchli za cenu, za kterou nekoupíte v Praze ani garsonku

Ovšem málokdo ví, že měl Tomáš Podivínský po jistou dobu také na starosti aktivity společnosti ČEZ v Rakousku. Před několika lety si koupil luxusní vilu za více jak 24 mil. Kč na Velké Chuchli v Praze 5, přímo nad závodištěm. Problém ale je, že za ni zaplatil pouhých 5,7 mil. Kč, za což dnes v Praze nekoupíte ani 1+KK a dost možná ani garsonku. Realitní makléři nad tím kroutí hlavou, a dokonce ekonomický poradce Tomáš Hlaváč hovoří o praní špinavých peněz [6].

Václav Klaus na plakátu AfD.

Můžeme se jen domnívat, kde pouhý politik a úředník získal 19 milionů! Mohli bychom snad hledat stopu v penězích z ČEZu Martina Romana, se kterým Tomáš Protivínský seděl současně ve firmě Janka a.s. svého času? Ovšem kamarád Martina Romana, velvyslanec Tomáš Protivínský v Berlíně, nyní kryje průšvihy Klause st., který se opakovaně stýká s AfD, jejíž podstatná frakce usiluje o zrušení Benešových dekretů. Jawohl!

Vraťme se ale trochu zpět a podívejme se krátce na plzeňskou Škodu JS a.s., protože nás jistě nepřekvapí, že v této akciovce, která sponzorovala PORG Klause ml. (40 mil. Kč), figuroval do 30. listopadu 2015 známý devadesátkový šíbr Miroslav Provod. Pro pochopení další pasáže článku si stručně tuto postavu českého podsvětí představme.

Digitálkové impérium a divoká transformace 90. let

Miroslav Provod vydělal před rokem 1989 desítky milionů prodejem pašovaných digitálních hodinek [7]. V roce 1993 založil společnost CENTRUM CZ spol. s r.o. IČO: 60200901, která v následujícím roce koupila od Podnikatelské banky řízené Pavlem Sehnalem a společnosti VAKAM, spol. s r.o. IČO: 00551571 řízené Michaelem Klimentem 70% podíl ve společnosti Orlík a.s. IČO: 46357211, která má od státu dlouhodobě pronajatý rekreační areál Vystrkov na Orlíku. Vedle Podnikatelské banky Pavel Sehnal figuroval také mezi lety 1994-1998 ve společnosti J & T BANKA, a.s. IČO: 47115378 spadající pod impérium investiční skupiny J&T, a Pavel Sehnal vzkřísil a financoval ODA 2017. Kromě toho Sehnal figuroval od dubna do září 1994 spolu s Miroslavem, Jarmilou a Danou Provodovými ve zmíněné firmě Orlík a.s.

A právě na tomto místě se dostáváme ke Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09), který dříve pronajal některé pozemky a nemovitosti na Vystrkově této firmě Orlík a.s. v čele s našim Miroslavem Provodem. Akciovka Orlík a.s. ale provozovala hotel stejného jména Hotel Orlík s.r.o. IČO: 61854069. Jenomže v obou firmách Orlík a.s. a jí provozovanou Hotel Orlík s.r.o. vedle Miroslava Provoda figuroval další jednatel, Tomáš Pitr, a také od září 1994 do listopadu 1998 později zavražděný boss mafiánského podsvětí František Mrázek.

Miroslav Provod a Tomáš Pitr u soudu.

Možná si vzpomeneme na rok 1996. Tehdy v této orlické lokalitě hotelového komplexu explodovalo luxusní auto Miroslava Provoda, jemuž Karel Schwarzenberg dříve pronajal některé nemovitosti a pozemky na Vystrkově právě zde na Orlíku [8].

Nyní se pozastavme u klíčového data 1. 1. 2013. Ano, správně, jde o plošné amnestie Václava Klause st., bývalého prezidenta ČR a otce Václava Klause ml. [9]. Tipněte si, koho také Václav Klaus st. osvobodil amnestií? Našeho známého gangstera českého podsvětí Miroslava Provoda, jenž figuroval do 30. listopadu 2015 ve Škodě JS a.s., která sponzorovala částkou 40 mil. Kč PORG jeho syna Václava Klause ml. [10]. To je síla, že? Tomu se říká odborně: “Česko snese fšecko” a jistě jste již toto rčení párkrát slyšeli.

František Mrázek a všichni velcí kluci, kteří spolu mluví. A když mluví moc, dopadnou jako František Mrázek…

Musíme si uvědomit tu neskutečnou mafiánskou chobotnici, kdy Klaus st. omilostnil Miroslava Provoda a právě tento Miroslav Provod figuroval dříve ve Škoda JS a.s., která sponzorovala gymnázium PORG Václava Klause ml. To není žádná chatrná konstrukce osoba A zná osobu B, a C zná D. Pokud máte po ruce tužku a papír, netrpíte arachnofobií, nakreslete si jednoduchého pavouka s PORGem uprostřed a nad ním Škoda JS a ČEZ vedle sebe.

Z obou společností vedou do PORGu úsečky zaslaných peněz. U ČEZu je Martin Roman s úsečkou jak na ČEZ tak i Škoda JS. V případě PORGu je Klaus ml. a vpravo od něj Miroslav Provod, Tomáš Pitr a František Mrázek. K těm se ještě záhy dostaneme. Od Miroslava Provoda nakresleme dvě úsečky: ke Klausovi st. (amnestie) a na Škoda JS (Provod tu figuroval). A od Škoda JS vidíme opět finanční stopu směrem k PORGu Klause ml., stejně tak jako od ČEZu (Roman). Znovu si zopakujme, že Česko… a vůbec fšecko.

František Mrázek, nedatovaná fotografie.

Vidíme, jak se nám souvislosti krásně skládají dohromady. Kdyby to někomu nestačilo, tak Václav Klaus st. má vedle syna Václava Klause ml. druhého syna, Jana Klause. Jan Klaus ovšem dostal také lukrativní manažerskou pozici v ČEZu, kde dělal ředitele útvaru controlingu. Tady vystřídal Jiřího Postolku, který odešel do Severočeských dolů spadajících pod ČEZ. Před ředitelem útvaru controlingu dělal Jan Klaus ředitele útvaru řízení rizik. Tedy zatímco jednoho Klause juniora (Václava) sponzoroval ČEZ a na něj vázaná Škoda JS přes Martina Romana, který v PORGu dodnes sedí, tak druhý Klaus junior (Jan) zastával významnou řídící pozici přímo v ČEZu, který PORG druhého syna (Václava) sponzoroval. Krása klientelismu a rodinkaření v malém českém rybníčku, no není-liž pravda? Vazby otce na syna, aneb všechno zůstane v rodině. Uvědomme si, že všichni velcí kluci se znají, všichni velcí kluci si pomáhají, všichni velcí kluci se podporují.

Zmínil jsem, že s gangsterem Miroslavem Provodem ve firmě Hotel Orlík s.r.o. figuroval jak Tomáš Pitr, tak zastřelený František Mrázek. Jenže Miroslav Provod nebyl osamoceným koněm podsvětí, kterého exprezident Václav Klaus st. omilostnil ještě tři roky dříve, tedy 2010. Vedle něj totiž udělil amnestii také několika dalším osobám: Jarmile Morávkové, Miroslavu Pragerovi, Karlu Steinigerovi a Janu Kondlerovi. Všechny tyto čtyři osoby měly blízké vazby na Františka Mrázka a Tomáše Pitra!

Amnestie od Klause staršího pro všechny Mrázkovy kluky a holky, kteří spolu mluví

Steiniger byl obchodním partnerem Pitra, Pragerová po Pitrovi spravovala firmu a Morávková s Kondlerem byli spolupracovníky Mrázkova významného obchodního partnera Richarda Morávka. Už to začínáme chápat? Miroslav Provod amnestovaný, čtyři další osoby blízké Pitrovi i Mrázkovi (podnikající s Provodem) také amnestovaní Václavem Klausem! V USA by z toho byl skandál a impeachment, v Česku nic, protože Česko…, ááno, správně, už umíte doplnit rčení sami [11].

Tedy opět rekapitulace souvislostí pro jasné pochopení:

 • A: Exprezident Václav Klaus st. udělil amnestii gangsterovi Miroslavu Provodovi v roce 2013.
 • B: Miroslav Provod podnikal ve firmách Orlík a.s. a Hotel Orlík s.r.o. také s Františkem Mrázkem a Tomášem Pitrem.
 • C: Klaus st. rovněž omilostnil v roce 2010 Jarmilu Morávkovou, Miroslavu Pragerovou, Karla Steinigera a Jana Kondlera, kteří měli blízké vazby na Františka Mrázka a Tomáše Pitra (viz bod B).
 • D: Ve Škodě JS, která sponzorovala PORG Klause ml. figuroval vedle Martina Romana z ČEZu také Miroslav Provod (viz bod A).
 • E: Mladší syn exprezidenta Klause Jan Klaus pracoval na významných pozicích v ČEZu pod Martinem Romanem, jehož ČEZ i Škoda JS významně sponzorovaly PORG syna Klause st.

Ovšem toto ještě není všechno, to nejdůležitější právě teď příjde. A na to se snad posaďte. Václav Klaus ml. měl totiž několik přednášek pod záštitou společnosti Erbia Holding a.s. IČO: 26437554, zde přikládáme fotografii.

Klub Erbia a Václav Klaus jako host.

Dokonce v kongresovém centru Erbia Klaus ml. představil 10. června 2019 svou stranu Trikolóra [12]. Erbia Holding je v budově City Tower v nájmu [13]. Ovšem společnost Erbia Holding je notoricky známá tím, že seskupuje partu mafiánských podnikatelů kolem Top09. Informovali jsme o ní v článku popisující mafiánské skupiny v rámci Spis Karel I. [14]. Najdeme tu osoby, které stály u zrodu TOP 09, Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga: Lubomír a syn Michal Oravcovi, Ladislav Zoula, Pavel Kopačka, Miroslav Pelta, nebo milionář a majitel fotbalového klubu Karel Kapr.

Václav Klaus v centrálním hnízdě TOP 09 v klubu Erbia, kde představil Trikoloru

V Erbia Holding najdeme také třeba Václava Brejlu, který měl spolu s ředitelem Finančního úřadu Praha 10 Ondřejem Bernreiterem pobírat provize z praní peněz (cca miliarda měsíčně) mafiánské skupiny napojené na plzeňskou firmu a pračku peněz N59. Schéma jsme podrobně popsali v odkazovaném článku Spis Karel I., ovšem tato větev mafie se týká dalšího vyšetřovacího spisu “Inkvizice” (v případě zájmu přineseme investigaci jindy). Od toho ale můžeme odvodit, proč měl Miroslav Provod, omilostněný Václavem Klausem st., pronajaté pozemky a budovy na Orlíku od Karla Schwarzenberga. Stopu můžeme najít právě přes Erbia Holding a.s., kolem které jsou seskupení mafiánští podnikatelé kolem TOP 09, a tedy i okolo Karla Schwarzenberga. Tedy opět rýsujeme trojúhelník:

 • A: Miroslav Provod působil ve Škoda JS, která sponzorovala částkou 40 mil. Kč PORG za Klause ml.
 • B: Miroslav Provod byl omilostněný otcem Václavem Klausem st.
 • C: Miroslav Provod měl pronajaté rozsáhlé pozemky a budovy na Vystrkově na Orlíku (Orlík a.s. a Hotel Orlík s.r.o.) od Karla Schwarzenberga (Top09)
 • D: Václav Klaus ml. přednášel pod záštitou akciovky Erbia Holding, kolem které byli sešikovaní mafiánští podnikatelé Top09.
 • E: Tedy Miroslav Provod má vazby jak na rodinu Klausových (amnestie) tak i na Karla Schwarzenberga z Top09 (pronajaté pozemky a budovy na Orlíku).

Nyní rozuzlení na závěr. Na výplatní listině Erbia Holding byl vedle Václava Klause ml. i elitní vyšetřovatel plk. Gejza Rakaš z Perštýna. Erbia Holding platila plk. Rakašovi 100 tis. Kč za jednu přednášku zhruba jednou za měsíc.

Gejza Rakaš (za stolem).

Ovšem tento elitní vyšetřovatel plk. Gejza Rakaš z Perštýna měl podle našich zpravodajských kontaktů “utopit” část kauzy s domky H-systém, ve které figurovala Livia Klausová a Ivana Tykačová. Livia Klausová je, jak víme, manželkou Václava Klause st. Už chápeme jasnou stopu, kdy Václav Klaus ml. představoval Trikolóru v budově Erbia pod záštitou společnosti Erbia Holding, od které se rozplétají jak mafiánští podnikatelé v TOP 09 (Provod omilostněný Klausem st.), tak i plk. Gejza Rakaš, který podle zpravodajských kontaktů “utopil” část kauzy H-systém, ve které figurovala manželka Livia Klausová.

Tedy matka syna, který pod záštitou této společnosti představil svou Trikolóru! Její manžel Václav Klaus st. je jakýmsi zákulisním patronem Trikolóry jeho syna a garantem pro oblast zahraničí. Opět vše se rozplétá pod zastřešením klientelistických vazeb a jasného rodinkaření. Ale je možné, že Václav Klaus ml. se chce emancipovat a vystoupit ze stínu svého otce, takže si počkáme na jeho politické kroky, zda-li neuhne. Zatím jeho výroky na ochranu rodiny a proti inkluzi ve školách můžeme jen a jen kvitovat a podporovat. Ale na straně druhé nás děsí, že Václav Klaus ml. nechce vystupovat z EU. Nebo možná on by chtěl, ale lidé okolo ČEZu… no, zkuste si to sami domyslet.

Politická turistika zkoušečů a odvaha podívat se na lidi okolo mesiáše

Nemáme v úmyslu zrazovat případné voliče, srdcaře k sympatiím projevovaným k Trikolóře a k Václavu Klausovi ml. Považujeme ale za naši povinnost už takto záhy a dopředu tyto zjištěné skutečnosti publikovat, aby nám potom někdy v blízké době tito srdcaři nevytýkali, že si podobné jobovky necháváme těsně před volbami. Vzpomeňte si na tento článek a velmi šetrně zvažujte, komu věnujete váš hlas. Kdo je prostoupený kádry ze Svobodných, Lidovců či ANO, a nyní opět předstírá dojem nové, neotřelé strany. Věční zkoušeči, kteří se každých pár let upíchnou v nějaké straně, je omezený počet.

V politice tito věční zkoušeči krouží, korzují, rotují a cirkulují stále rychleji. Nedosáhli vysněné mety v předchozí partaji, tak šup, zkusí to v nové. A potom další. Ovšem napojení na mafii kolem ČEZu, Škody JS, Erbia Holding a další skupiny, které jsme pečlivě zanalyzovali, nám dává nahlédnout do zákulisí politické kuchyně. Marně se před námi dveře spižírny snaží zabouchnout. Musíme protitlakem dveře vytrhnout, otevřít a do spižírny se podívat, i když se nám to rozhodně nebude líbit ten zápach, který tam nasajeme. Ušetříme si tím v budoucnu obrovské zklamání. Nikdo se pak nebude moci vymlouvat, že to nevěděl. My odhalujeme procesy a zákulisí právě teď a v dalekém předstihu před ostatními servery české alternativy. Nejsme fanpage alter-politiků, jsme jejich hlídači.

Orloj české mafie.

Nemůžeme přece chtít nic férového a čestného od skupin, které vytvářeli architekturu porevolučního uspořádání systému privatizačních loupeží a rabování od 90. let minulého století do roku 2005. Nemůžeme chtít nic férového a čestného od garanta a patrona Trikolóry Klause st., který amnestoval Miroslava Provoda a lidi blízké Tomáši Pitrovi a Františku Mrázkovi. Bože, takové chucpe! Nemůžeme chtít nic férového a čestného od Klause ml., jehož otec se stýká s AfD, která usiluje o zrušení Benešových dekretů, a přitom prý chtějí oba Klausové hájit české národní zájmy! Chucpe!

Nemůžeme chtít nic férového a čestného po patronovi Trikolóry Klausovi st., tvrdě proškoleného v komunistickém prognostickém ústavu, zatímco se dnes tváří jako zapřísáhlý pravičák. Nemůžeme chtít nic férového a čestného po otci Klause ml., který glorifikoval Viktory Kožené a vehementně nás nabádal k utahování opasků se slovy v roce 1990, že dosažení životní úrovně a mezd v ČSFR jako v Německu bude trvat 10 let. Už si sakra nevzpomínáme? Ztratili jsme paměť? Necháme se skutečně tak totálně vygumovat?

Nabídka mladého Klause může být jen otcova přebalená a jinak omašličkovaná devadesátková politika pravicové agitace a plivání na sociálně slabší. Dokáže syn překročit otcův stín a vliv?

Chceme si znovu prožít historii v bleděmodrém s Klausem v mladším vydání s konexemi jeho otce z komunistického Prognostického ústavu? Některým srdíčkářům stačí málo ke štěstí. Stačí se kriticky vyjádřit proti EU, zamíchat do toho líbivé fráze o národních zájmech a plamenného vlastenectví, hezky řečnit o školství a celý devadesátkový Clondike je rázem zapomenutý. Kostky jsou vrženy, informace o politickém zákulisí napojení na mafii venku. To přirozeně vyvolá vlnu odmítavých reakcí různého typu. Od agrese, přes opakované povzdechy, koho volit, až po laciné obviňování z rozvracení alternativy. Typické žvásty “kulíšků”, tzn. naivních občanů, kteří mají potřebu se “přitulovat” k politikům jako celebritám, spasitelům a mesiášům, jsou typickým příkladem. Kdo se ale chronicky bojí pohlížet pravdě do očí, není pravým alternativcem, ale pouhým slabochem, nebo rovnou kulíškem.

Představení Trikolory.

Povšimněte si, jaký má Václav Klaus ml. od první chvíle perfektně vyprecizovaný marketing, hra “já jsem jako vy”. A od první vteřiny vloha, kterou mají oba Klausové, obří sebevědomí, které čiší z každé věty syna minulého prezidenta. Chce postavit “tým skutečných expertů”, aby si je “lidé mohli spojit s nějakými myšlenkami, s konkrétními lidmi”. Příklad: “Musí tam být hospodský na vesnici, trenér fotbalistů, aby nesl ten étos, chci se obrátit k lidem až do těch vesniček.” Jaký étos? Nedej bůh to vysvětlovat, to by byla chyba. Stačí slovo “étos”, to přece zní tak cool. Ano, tohle uměl jeho otec a umí to i Miloš Zeman. Značka, brand, hezky znějící slova, která, když zopakujeme, máme pocit, že na nás cosi z toho lesku politické aristokracie také ulpí.

Étos je “nádech” v překladu, a ten nás tak báječně povznese (nadchne) na duši, dá nám pocit moudrosti. Václav Klaus st. stejně jako Miloš Zeman jsou proškolení z prognostického ústavu a dokonale znají řídící procesy systému a ovlivňování mediálního pole obohacené o sociální sítě. Základem jejich politiky je také objíždění, pilná práce, všechno sázejí na setkávání s občany. Jako ostřílení političtí barmané znají, jak namíchat koktejl emocí a racionality, jaké prostředky a nástroje k tomu použít. Strana hospodského a fotbalového trenéra nepotřebuje, dokonce nesmí nabízet nic složitého. Žádná stará ODS, natožpak ODA, tyhle doby jsou passé. Co tam tedy bude: občan, rodina a stát jako základní hodnoty. Nezpochybnitelné a zároveň to nabízí velmi volné pole působnosti.

Trikolora musí nabídnout národní teze, nikoliv neokonzervatismus 90. let, protože to je mrtvé téma

Dál: “Normální je pracovat a nečerpat dávky. To jsou věci, které má člověk hájit a stát si za tím, příp. si nechat nadávat.” Bez útoku na sociálně slabé to Klaus ml. neumí. A ví, že bude rezonovat. Další části programu si můžeme domyslet: Reforma EU (nikoli už Czexit), o NATO zatím ticho po pěšině, apel na národní stát, orientace více na Východ než na Západ, který “zklamal”, a samozřejmě pořádná dávka aktuálního protestu, odporu k vládě, Bruselu, kontrole internetu atd. Díky svým předchozím akcím na velkých sociálních sítích může Klaus počítat s podporou některých alternativních webů, což není k zahození, naopak, je to síla, se kterou se počítá. Hodně muziky za málo peněz. Když budou potřeba, přikutálejí se samy, sponzory v zákulisí známe. Základem je marketing a tahavý název uskupení Trikolóra.

Václav Klaus ml.

Václav Klaus ml. je beze sporu špičkovým rétorem, navíc vysoce inteligentním. Těchto svých schopností přirozeně maximálně využije s cílem kumulovat co největší členskou a posléze i voličskou základnu “tričkařů”. Skvělé názory na školství mu rozhodně neupíráme, stejně jako slouží ke cti jeho otci Klausovi st. rozpoznání a eliminace rizika vstupu George Sorose na začátku 90. let minulého století do Československa. Odpor k neziskovkám a definování 1. priority působení na naše děti jsou skvělými šachovými tahy Klause ml. Ovšem důležité je jako vždy to, o čem se nemluví.

My musíme předvídat více šachových tahů dopředu, abychom se mohli kvalifikovaně rozhodovat. Uspěje Klaus? Jeho základním problémem bude, co nabídne jako pozitivní program. Protestní potenciál si okupoval Andrej Babiš a jeho ANO 2011, těžily z něj velmi účinně i SPD a KSČM. Jenomže nejde jen stále protestovat (Babiš to mimochodem chápe), voliči chtějí vizi. Najít ji, bude fuška. Uvidíme tedy, co ukuchtí v kuchyni Klausových. Václav Klaus ml. bude mít šanci odtrhnout se o od svého otce, odmítnout jeho teze a názory a jít si vlastní cestou. Otázkou je, jestli se mu to povede, protože zpřetrhání minulosti a vazeb na různé ČEZy, Provody, Romany, miliony a zejména vlastního otce půjde jen opravdu těžko.

Nejen o novém hnutí Václava Klause ml. budeme hovořit dnes v mém pravidelném pořadu od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS. Probereme všechna aktuální témata za poslední týden, všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vechtr z Protivína
Návštěvník
Vechtr z Protivína

V dnešní zprzněné době stačí, když někdo vykrade rétoriku zavedených národních stran a má úspěch. Jablko nepadá daleko od stromu, co se týče Václava Klause mladšího. A ač s jeho názory v současnosti mohu jen souhlasit, budu hodně studovat strukturu a lidi kolem něj. To doporučuji všem myslícím lidem. On moc dobře ví, že dnes je moderní být proti Unii, tak si to dá do programu a mluví tak. Co však takový boj s exekutorskou mafií, jednoznačně jim zatnout tipec, co boj za důstojné platy na evropské úrovni nejen pro doktorky a učitele….. Jaké názory zastával pan Klaus mladší před 20 léty, to by bylo dobré také znát. Jeho otec, bývalý prezident se za dob svého prezidentování, pravda, choval trochu vlastenecky. I jsem si jeho hlavně zahraničně politických postojů někdy vážil. To jsem ale musel zavřít obě oči a vypnout paměť, abych si nevzpomněl na jeho řádění v dobách Kuponové privatizace, jeho bláboly o utahování opasků atd. A právě tento kontext mne od Klausů velice silně varuje a dává tušit s kým vším jsou schopni se spolčit, pro získání moci a více peněz.

Jarka
Návštěvník
Jarka

Tak se mi zdá, že to co Hitler nedokázal silou, dnes hravě dokáže Německo s EU( tajně doufám, že se tak nestane a nebudeme vymazáni z mapy.)

Gaheris
Návštěvník
Gaheris

Bosenský žid Pružinský, a vyklubal se z něj Klaus! Stará moudrost praví: Střez se poznamenaných !

quicksilver
Návštěvník
quicksilver

PROSÍM, zde se na ně můžete podívat…”Charlotte Knobloch, Präsidentin der Israelitischen Kultusgemeinde München und Oberbayern” a to tlusté nechutné sudeťácké individuum. Tak co pane VK, přeložíte tohle?
https://www.youtube.com/watch?v=uxutq4st3jA

Bard
Návštěvník
Bard

Spocenej jak dveře vod chlíva, až ji málem separoval kus tváře při polibku.

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Tak jsem opět zde! Česko snese všecko jak říká VK. V systému globálního vykořisťovatelského tábora nelze čekat nic jiného. Jen Madeleine Albrightová se ve své knize “Fašismus. Varování” podivuje nad tím, kde se bere ta nesnášenlivost, podpora fašistických tendencí a autoritářských politických vůdců… Nemůže pochopit, kam se vytratilo nadšení pro humanismus a vyznávání kultu krátkých nohavic V. Havla. Slyšel jsem náhodou jen jeden díl radioknihy v Českém rozhlase Plus a zůstával jsem v úžasu. Globalizovanou ekonomiku vychvaluje, přitom právě v ní tkví příčina závodu k dnu. Možná ji chybí pracovní zkušenost v německých železárnách v Prostějově… 😉 Ovšem čtenáři AE News mohou nahlédnout pod pokličku díky mému novému videoklipu.
https://www.youtube.com/watch?v=sXYCEAdC4Zc

r.m.
Návštěvník
r.m.

USA pod vládou židovských banksterů jsou zemí chudáků. Dříve bohatá země je prázdnou skořápkou.
Průzkum: 51% Američanů se neobejde bez jediné výplaty. Nespoří. Vysoká míra zadlužení v metropolích
https://www.kurzy.cz/zpravy/498101-pruzkum-51-americanu-se-neobejde-bez-jedine-vyplaty-nespori-vysoka-mira-zadluzeni-v-metropolich/
Kde žid skáče, lid bídou pláče.

Dáša
Návštěvník
Dáša

Tuhle jsem rozjímala, jestli by emigranti po roce 1968 ještě šli za fatamorgánou do Chicaga a jiných destinací, kdyby věděli. Moje matka měla kolegyni, která odešla s manželem a malým dítětěm k bratrovi do USA v roce 1969. A to přitom se špatně neměli. Teprve po letech strávených s bratrovou rodinou v jejich domku pořídili svůj domek, jaký si už v osmdesátých letech tady stavělo dost lidí a dost dlouho jej spláceli. Paní už nežije, její syn si vzal nějakou dívku a adoptovali malou černošku. Prostě osud.

varecha
Návštěvník
Dáša
Návštěvník
Dáša

Co na to řekla Františka?

Jaris
Návštěvník
Jaris

Dasa
Myslim si, ze Frantiska je zidule, takovy naprosto zbytecny privesek do novin, aby nemusela nedejboze skutecne pracovat! ‘Profese’, kde kritizuje obleceni ruznych lidi, je vec, do ktere ji nic neni. Pritom sama vypada jak vyzila Esmeralda od kolotocu. Mysli si, ze elegance je, kdyz si nekdo oblekne nove hadry podle mody a pritom ji unika, ze elegance neboli smrnc je spise o osobnosti.

Dáša
Návštěvník
Dáša

Františka měla těžký dětství. Viděla jsem “Třináctou komnatu” o jejím životě. Kdoví, zda by dnes neskončila v děcáku nebo v nějaké barnevernu jako předmět adopce.
Ale ten outfit na fotce je dokonalý. Pořád přemýšlím, že jsem ho někde viděla. asi klaun Ferdinand, nevím.

r.m.
Návštěvník
r.m.

prostě buzna

Dáša
Návštěvník
Dáša

gestikulace je opravdu podivná. Kdyby dělal čtvereček jako Merkelová, ale tohle?

Pan K
Návštěvník
Pan K

Má na sobě motorkářský džíny vyztužený kevlarem. Na kolenou, tam jak je shrnutá látka, jsou kapsy na chrániče. Bajker pružiňák 🙂

honza prague
Návštěvník
honza prague

vzhledem k tomu,že jsem klause staršího viděl před cca 12lety,jak si v podvečer v centru prahy vedl do hotelu kurvičku a odcházeli po cca 3hodinách…neřekl bych,že je buzna.
je to židovský grázl který káže vodu a pije víno.

IJN
Návštěvník
IJN

Pro ČR tragické škody způsobil VKsen. v lesích ČR tím, že jmenoval Bursíka MŽP a nechal po Kyrillu zničit NP Šumava nezasahováním a přemnožením škůdců=kůrovce,……dnes jsou již jisté předpoklady zničení všech jehličnanů KŮROVCOVOU APOKALYPSOU, na http://www.hnutizivot.cz je dostatek materiálů, které dokazují ničivý rozměr kůrovcové katastrofy,…..rozklad státu dosahuje smrtelného rozsahu, ……kůrovec=architekt divočiny je ekology chráněný kamarád, …….máme šanci na záchranu krajiny?????????

IJN
Návštěvník
IJN

po obžalobě AB bude velký mazec ,………..KŮROVEC 1/4 LESŮ V ČR LETOS SEŽERE!!!!!!!!!!! a snad MZ jmenuje vládu úředníků a zatočí s MŽP i rozvrácenou energetikou, obnoví neemisní zdroje EDU a DODĚLÁ ETE (zahájí stavby) presidentským rozhodnutím) a na kůrovce vyhlásí Nouzový stav , k nasazení všech POR (i hasičů a vojáků)!!!!!!!! Jinak vyschneme,…… lesostepní krajina nás neuživí !!!!!!!!!!!!

Aldo
Návštěvník
Aldo

Je jedno kdo tam sedí. Petr, Michal, Václav. Výsledek je vždy stejný, katastrofický. Zrovna dole pode mnou to píše adm. Ve státních sférách pracují diletanti, nekompetentní lidé….no a výsledek je zaručen. Po nás potopa, hlavně že mám zajištěnou rodinu na několik generací dopředu. To že na odpovědných místech nejsou schopní lidé (nejsou kádři), není jenom problém ČR.
Pokud se nemýlím tak v sousedním Bavorsku nechávají přírodě volný průběh, žádné práškování ani kácení a ono to prý funguje. U nás asi zasáhla těžařská loby a tak se kácí ostošest.. Nasadili i chemii. Nakonec nám z té přírody nic nezbyde.

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Aldo, já si to myslím také.
V Rakousku jsem byla dotázána, co to tam u nás v Čechách máme s těmi lesy , proč takhle vyvádíme a co jsme si zase nechali nakukat.Když jsem říkala, že tu máme problém s kůrovcem, tak si klepali na hlavu a říkali, že to bude asi trochu jinak…..

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Vždycky když sem jedu, tak je mi do pláče.Tuhle jsem si říkala, že už nemám domov.
Ani tady ani tam.Jak Bludný Holanďan na vzdouvajícím se moři,
čekající na vysvobození.

Dáša
Návštěvník
Dáša

Na Velikonočním ostrově káceli ostošest, až vykáceli les, vyhynuli taky.

r.m.
Návštěvník
r.m.

nevyhynuli zcela, jen pak požírali sami sebe

Aldo
Návštěvník
Aldo

Lisabonská smlouva: Přepis jednání Václava Klause s delegací europoslanců (2008)
—————————————————————————————————
Komentář: Zápis z tohoto setkání by měli mít všichni na paměti, až zase půjdeme k volbám a budeme se rozhodovat, jestli dávat hlas proevropským nebo pronárodním stranám. Dnes, když se ohlédneme do historie, už můžeme vidět, že moloch zvaný EU se takto nadřazeně choval ke všem nově přistoupivším státům od začátku a jeho cílem nikdy nebyla rovnoprávnost a vzájemně výhodné soužití všech zemí.

https://naseveru.org/2019/06/15/lisabonska-smlouva-klaus-europoslanci/

Jaris
Návštěvník
Jaris

Aldo
Tak to je tedy sila! Tak ma prezident reprezentovat svuj stat.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Nově zvolená europoslankyně za ČPS (za Pidláty)
https://vimeo.com/341584281
Text písně začíná: Proč ještě nemáme drogy…
a hned pod videem je elfí bobek rozměrů trolího hovna:
Petr Hladký2 days ago
https://i.vimeocdn.com/portrait/32401443_75x75
Pod levicovým zlem si představím to, co nám sedí na Hradě a jezdí se do Číny učit stabilizovat společnost. Rozhodně není levicovým zlem, mladá pěkná, trochu prastěná holka.
Debil vystartoval na obhajobu naperníkovaný nány bez sebekritiky.