Šok před Vánoci? Všechno je jinak, podle dokumentu hlasovala pro Globální kompakt...

Šok před Vánoci? Všechno je jinak, podle dokumentu hlasovala pro Globální kompakt o uprchlících celá česká vláda, nikdo se nezdržel hlasování a nikdo nebyl proti! Ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že si nepamatuje, jestli se Andrej Babiš zdržel nebo hlasoval proti, ale dokument to jednoznačně vyvrací, vláda totiž odsouhlasila usnesení jednomyslně! Proč se premiér alespoň nezdržel hlasování, když tvrdí, že nesouhlasí s oběma globálními pakty?

Šok před Vánoci? Všechno je jinak, podle dokumentu hlasovala pro Globální kompakt o uprchlících celá česká vláda, nikdo se nezdržel hlasování a nikdo nebyl proti! Ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že si nepamatuje, jestli se Andrej Babiš zdržel nebo hlasoval proti, ale dokument to jednoznačně vyvrací, vláda totiž odsouhlasila usnesení jednomyslně! Proč se premiér alespoň nezdržel hlasování, když tvrdí, že nesouhlasí s oběma globálními pakty?

A je to nakonec venku. Jak se zdá, tanečky okolo hlasování České republiky v OSN ohledně Globálního kompaktu mají nečekané rozuzlení. Jak zjistila redakce Aeronetu ve spolupráci se Svobodným vysílačem CS, na webovém serveru Vlády ČR se totiž objevil záznam z pondělního hlasování na 51. schůzi vlády [1], kde byl mj. projednáván i postoj České republiky ke Globálnímu kompaktu a jeho dvěma částem, Globálnímu kompaktu o uprchlících a Globálnímu kompaktu o migraci. Hlasování ministra zahraničí ČR Tomáše Petříčka v noci z pondělí na úterý v New Yorku v sídle OSN totiž vyvolalo obrovské emoce, protože český ministr tam hlasoval pro první jmenovaný pakt, tedy pro Globální kompakt o uprchlících.

Tomáš Petříček, ministr zahraničí ČR.

Okamžitě se strhl obrovský poprask a SPD dokonce chtěla svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny. Andrej Babiš přitom v českých médiích a v rozhovoru pro Novinky.cz deklaroval, že odmítá oba dva zmíněné kompakty. Když ovšem Tomáš Petříček hlasoval v OSN pro kompakt o uprchlících, Andrej Babiš vzkázal, že je to nezávazný dokument, že se hraje hlavně o ten druhý, o kompakt o migraci, a ten prý ČR opravdu nepodpoří. Ve středu se tak opravdu stalo, Tomáš Petříček v OSN hlasoval proti kompaktu o migraci.

Zdálo by se, že celá věc je tím jakoby uzavřena, ale vůbec tomu tak není. Ministr zahraničí Tomáš Petříček totiž na svém Facebooku a také pro česká média začal vypouštět velmi podivné informace. Podle článku na serveru Parlamentní listy doslova uvedl [2], že Andrej Babiš na vládě v pondělí byl opravdu proti přijetí obou kompaktů, ale s názorem zůstal osamocen.

Tomáš Petříček: “Jestli se nemýlím, tak pan premiér nehlasoval pro, nevím, jestli se zdržel nebo hlasoval proti.”

To tvrdí ministr zahraničí a v podstatě by se to dalo pochopit jako tak, že Andrej Babiš byl přehlasován. Jenže pozor, to není všechno. Tomáš Petříček dále uvedl, že si nepamatuje, jestli Andrej Babiš při hlasování o usnesení ke Globálnímu kompaktu byl proti, anebo se jenom zdržel hlasování. Jenže právě dnes se objevila na serveru Vlády ČR výbušná dokumentace a záznam z jednání vlády, a to, co se tam uvádí, to je doslova šok a facka.

Někdo si dělá z voličů ANO blázny, protože záznam z jednání vlády prokazuje, že vláda hlasovala pro usnesení jako jeden muž

Podle záznamu z jednání totiž celá vláda v pondělí hlasovala pro usnesení [3] v této výbušné věci zcela jednomyslně! Jak se uvádí v dokumentu [4], z celkem 15 přítomných členů vlády hlasovalo pro usnesení č. 876 všech 15 členů. Nikdo se tedy nezdržel usnesení a nikdo nehlasoval proti. Je to všechno úplně jinak, záznam z jednání vlády to natvrdo odhaluje a dokazuje, snad jedině s výjimkou, že zapisovatelka udělala chybu a do záznamu to napsala špatně, ale to je asi nepravděpodobné, protože jak se říká, co je psáno, to je dáno. Již v úterý hlasování české vlády pro Globální kompakt o uprchlících v OSN kritizoval Václav Klaus ml.

Minimálně v této chvíli to znamená, že na české občany byla celý tento týden hrána habaďůra, aby si každý myslel, že premiér byl proti, anebo že premiér byl přehlasován na vládě, anebo že se premiér zdržel hlasování. Ne, nic z toho není pravda, protože pravda je prostě taková, že celá vláda, včetně Andreje Babiše, hlasovala jednomyslně pro celé usnesení, kterým vláda ukládá ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi, aby hlasoval PRO globální kompakt o uprchlících, a aby hlasoval PROTI globálnímu kompaktu o migraci. To znamená, půl napůl. A premiér Andrej Babiš pro tento návrh usnesení hlasoval.

Bez komentáře.

Toto zjištění zcela mění situaci, protože to znamená, že nejenom, že Andrej Babiš se nechce přiznat k tomu, že hlasoval na vládě pro globální kompakt o uprchlících, kromě toho, že tedy hlasoval proti kompaktu o migraci, a co je zajímavé, ministr zahraničí Tomáš Petříček dokonce premiéra tak trochu jako kryje, protože jak uvedl pro média, jmenovitě na Českém rozhlasu a také na svém Facebooku, prý si nepamatuje, jestli Andrej Babiš hlasoval proti návrhu usnesení, anebo jestli se zdržel.

Vzhledem k tomu, že tento bod č. 32 byl na programu jednání vlády v pondělí jako úplně poslední, nelze věřit tomu, že by měl Tomáš Petříček tak krátkou paměť a nepamatoval by si, jak dopadlo hlasování na vládě k této výbušné věci. Pokud by premiér byl proti, hned by se to rozmázlo a řeklo by se, že Andrej Babiš je osamělý jezdec. Jenže když hlasování dopadne jednomyslně pro návrh, potom jsou vytáčky a bláboly o tom, že si na nic nepamatuje, už velice trapné.

Babiš se mohl alespoň zdržet při hlasování o usnesení, protože v návrhu mu prošel odpor proti jednomu ze dvou kompaktů, ale on se rozhodl podpořit celé usnesení, a to i s tím kompaktem o uprchlících

Andrej Babiš si mohl zachovat tvář, mohl se prostě v rámci kompromisu zdržet hlasování, a to z toho důvodu, že v usnesení je Babišův návrh na odmítnutí globálního kompaktu o migraci, takže aby Babiš nehlasoval proti vlastnímu návrhu, tak by se symbolicky zdržel hlasování, protože by řekl, že nesouhlasí s tím druhým kompaktem v usnesení, s globálním kompaktem o uprchlících. Jenže Andrej Babiš se rozhodl, že bude hlasovat pro vládní usnesení jako celek, že usnesení prostě podpoří aktivně svým hlasem na vládě, tedy včetně té výzvy ministru zahraničí, aby v OSN aktivně hlasoval PRO kompakt o uprchlících.

Vláda jednomyslně hlasovala PRO toto usnesení.

Tohle opravdu není dobré a nevysílá to dobrý signál k voličům, protože někdo si z nich dělá blázny. Premiér tvrdí, že byl proti, ministr zahraničí tvrdí, že Babiš byl proti, ale nevzpomíná si, jestli hlasoval proti nebo se jen zdržel, a nakonec se o víkendu ukáže záznam z vlády, který tomu nasadí korunu, protože se provalí, že vláda vesele zvedla ruku pro oba kompakty “sakum prdum” jednomyslně. Ty vole, to nevymyslíš! Vždyť to je jak u blbejch na dvorku, když startujou motorku.

Tady vůbec nejde o to, jestli ty kompakty jsou závazné nebo ne, protože to je automatické, že budou zahrnuty do zákonů EU na úrovni Evropského parlamentu. A tím pádem budou závazné i pro ČR, která tím bude přehlasována v EU.  Jenže tady jde o důvěru vlády, o důvěru slovům, které pronáší premiér, ale i ministr zahraničí. Pokud někdo na vládě v pondělí jednomyslně odhlasuje podpis brutálního kompaktu OSN o uprchlících a už v pátek si nikdo nepamatuje, jak kdo hlasoval na vládě, tak potom opravdu jsou z občanů děláni blbci, kteří prostě si myslí něco jiného, než co ve skutečnosti vláda dělá.

Andrej Babiš prohlásil na svém Twitteru, že ČR nepřijme ani jednoho migranta. Doufejme, že pokud ta situace přijde, že to nedopadne jako v pondělí na zasedání vlády. Může jít totiž pouze o záměnu slovíček a nedorozumění. Je možné, že ČR opravdu nebude přijímat migranty, jak píše pan premiér na Twitteru nahoře, ale jak to bude s těmi uprchlíky? S těmi stovkami tisíc uprchlíků, kteří už více jak 3 roky čekají v Itálii a chtějí do Evropy, pane premiére? Migranty ne, ale uprchlíky ano? Není to nebezpečné slovíčkaření? Takto si máme vysvětlovat pondělní usnesení? Pokud umíte anglicky, sami se zděsíte, co globální kompakt o uprchlících obsahuje, více v odkazu zde.

Veselé Vánoce, přátelé!

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň, kterou jste nám projevovali po celý tento rok. Doufáme, že články na Aeronetu, titulkovaná videa a třeba i páteční rozhlasové pořady se Vám líbily, a že skutečně obohacujeme váš znalostní a informační rozhled ve světě dnešních politických procesů a událostí. Děkujeme za Vaši finanční i morální podporu, kterou jste nám projevovali po celý rok, bez Vás a Vaší pomoci bychom tu dnes již nebyli, protože za námi stojíte jen Vy a nikdo jiný. Nemáme fondy, nečerpáme dotace, neplatí nás oligarchové, ani ministerstva skrze státní rozpočet. Užijte si svátky a zbytek roku v pohodě a nejlépe v rodinném kruhu a s dětmi, hlavně s těmi dospělými, které se tak rodičům v posledních letech názorově a politicky odcizují. Krásné strávení vánočních svátků, Silvestra a Nového roku Vám proto za celou redakci AE News přeje

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Xrus
Návštěvník
Xrus

Tak ja newim vy tady porad Babise obhajujete a to s vama uz asi po 5. vyjebal asi jako s kazdym.

Arnys
Návštěvník
Arnys

Bylo by zapotřebí vyslovit nedůvěru vládě. Celé i s premiérem .

Pijack
Návštěvník
Pijack

Závěrem snad jen jedno… Jestlipak někoho napadlo, proč tuto “rezoluci” (říkejme tomu diktát) vehementně prosazovaly islámské státy, či nedemokratické a autoritativní režimy? A opakuji, těch je zastoupeno v OSN cca 80%. Jednoduše proto, aby měli v budoucnu možnost vyhnat své nepohodlné obyvatelstvo, které autoritativním vládcům překáží. Raději je vyženou, než by je vykrmovali v kriminálech. Tohle je podlost mezinárodního kalibru. Jen debilní, útlocitní a korektností postižení politici demokratických zemí jim na to skočili.

.lak
Návštěvník
.lak

Vymirající domorodci jsou napadeni sociopaty kteří si na ně pozvali nad dané kolonizátory. To spočítá i blbý chytrý telefon. Ale všichni se tváří že za to je neplatí. Prostě PLATÍ. Asi čekají že se jim nebudou chechtat že budou dělat že na ně kálí. No ano nebudou, parazité je hubí za to že je živí s nenávistí. V pekle by měli důvod. Tyhle nestvůry ho nemají. “Žijete a to není ten správný termín pod zrůdami a podle toho dopadnete.
https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
A vývoj s dárečky?
https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ

co na tom zalezi
Návštěvník
co na tom zalezi

Tenhle Petricek, to ze je dnes “cs.” Ministrem Zahranici? Ha-ha-ha! Vzdyt uz vzhledem vypada jak vesnicky predseda SSM z vice jak pred 40 roky.
Cetl jsem jeho cancy na strance “Jude Protektorat Shabbez Deckel & Knoedel” Washington D.C. Patolizalske placani, jako kdyz krava $ere do rybnika.

Slusni Cesi, kteri meli na takove zivotni rozhodnuti vek, udelali pred 1989 velikou chybu, ze vcas nevzali drahu .. Cim driv, tim lip. Cim dal, tim jeste lip. A jeste vetsi chybu udelali ti, co pred 1989 utekli, ale pak po Sametovem Oblozi se nechali nachytat na zido-lep, a vratili se mezi tuhle bandu darebaku, zlodeju, tunelaru, zaprodancu vlastniho naroda, a prostitutu globalniho ZOG (Zionist Occupation Government). V Kristovych slovech mezi ty, co udelali z prazskeho hradu “den of thieves” (brloh zlodeju).
Fuj, chce se mi blejt velebnosti.
Pochvalen bud Pan Jezis Kristus, az na veky veku. Amen. + Pura Vida.

Václav
Návštěvník
Václav

Mladý Klaus ostře napadl Babiše za to, že premiér podpořil pakt o uprchlících. Podívejte se…kdo koho volil….

https://www.euportal.cz/Articles/20342-mlady-klaus-ostre-napadl-babise-za-to-ze-premier-podporil-pakt-o-uprchlicich-podivejte-se.aspx

Milada
Návštěvník
Milada

Administratorovi, kolotocari, svobodnemu vysilaci a vsem zdejsim diskutujicim, preji pohodove Vanoce. Prozijte je v kruhu vasich nejblizsich, v miru a pokoji

Rodo
Návštěvník
Rodo

Šmejdi z.urvení pověsit za vajca do průvanu i se Sorosem banda těch největších vlastizrádců

anonym
Návštěvník
anonym

Rodo
Hezký nápad, takový vskutku ježíškovský, ale jak ho chcete provést? mají ochranky, pancéřové auta, nedobytné vily, výzvědné služby a obrovskou moc. Tyhle kecy jsou prostě směšný.

Arnold
Návštěvník
Arnold

Možná na potřetí??? 😀 I zástupce Vladimíra Putina hlasoval pro. Stejně jako zástupce Si Ťin-pchinga nebo zástupce Kim Čong-una. Český zástupce se přidal na stranu vyslance Spojených států.Sorry, že píšu ve šifrách, ale takto napsaná pravda nebyla ani v “processingu”. Náhoda? Nemysliím si.

Arnold
Návštěvník
Arnold

Tak třeba ještě jednou. Pro tento pakt hlasovalo i Rusko, Čína, KLDR nebo Írán. Naopak, pan velvyslanec se přidal na stranu USA, jako věrný psíček washingonských elit. Třeba to tentokrát do diskuse projde.

Jarek
Návštěvník
Jarek

No kde kdo píše že jako sledujte procesy , ty priority a to řízení že ano , no tak to sleduji bez mála šedesát roků .
Když jsem minule zmínil Zemana a humanitární bombardování atd byl jsem označen za lháře nickem Vodnik , no asi mladý ročník který neví že kdo byl premiér . . . No tak čas právě ukazuje že je jedno které panak tam je a že volit menší zlo je blbost . Třeba ve Francii nacvicuji useknuti hlavy Macronovy a mají na své straně část policie i s odbory a nějaký změny tam určitě budou . U nás se zdraží elektřina , plyn , 8/10% a nic , platy hrozný , zadluzovani valí , intervence vůči euru se Rusnokovi podařilo rozpálit rotacky do běla a natisknout 2 000 000 000 000 kc čímž prohloubil náš dluh na 4 biliony .
Panak Bohouš sebral drobek ze stolu německé panimamy a že se Vitkovice budou účastnit stavby elektrarny v Turecku , no prima , mašiny vyrobili , dodali a ? jsou v likvidaci . Turci se zase skamaradili s RF a dostaví ji . Další panak Miloš se chlubil že dodáme 6 tis Zetoru do RF … Teď Zetor říká že prodal pár tisic , 40% lidí ven a budou bojovat o přežití . Za 2 biliony pro panáka Rusnoka mohlo být 2 000 / 2 300 traktorů pro malé zemědělce od výměry cca 5 ha . No ale to nejde že , máme tady tu geopolitiku , makroekonomiku , nadnárodní řízení a bacha největší na prumysl 4.0 a síť 5 G . No pokrok nezastavis kde kdo říká . No ja říkám že kdyby ti haviri sebou měli v kleci andulku tak dneska byli doma a ne tam …
Když nedávno kopali do té staré bedny bez zámku co se jmenuje státní kasa , našli 540 000 000 kc pro německý BMW který zaměstná 200 nevolniku na garantovanych pět let někde u K. Varů , paráda . Hoďte si 200 lidi / min. mzda x 60 měsíců .
No panák největší Andrej ve sněžných stopách mouckoveho cukru z koblih a vůní aromat a dochucovadel prý marmelady vede Českou republiku , nově prý Česko , do úplné prdele . Ti panaci před ním nás prodali v Berlíně a Bruselu , on v OSN . EET = levnější pivo , držel Andrej transparent a lepší výběr daní prý přinese hromadu miliard za které se postaví školy a nemocnice … Školy se zavírají , děcka nedostanou z domu ani na oběd , že rodiče drou bidu a ředitelé nemocnic se snaží vylhat před soudem za svý špinavý kšefty . Taky stihl zamávat zakony , nelegální překročení hranice ČR není ! trestným cinem . No a dvakrát prolomení domovní svobody , kontrola držení zbraně / byť na ZP , u vás doma a kontrola čím topite . V obou případech jste povinni ! povolit vstup . Žádný příkaz k domovní prohlídce netřeba .
Panák Miloš okomentoval BIS sice dobře ale že by někoho odvolal , chtěl něco napravit , asi ne .
Pokrok nezastavis … Listuji v denících mého děda , rok 1933 , dělal v lomu na prividelek 2kčs/ hodinu . Vajíčko stálo 20 haléřů , 100 vajec 20 kčs , jedna sichta . Dnes min mzda 12200 kc , čistého 9 tis , sichta 450 kc a nikdo dnes vás do práce koňmi na voze nesveze mi vychází 130 vajec po 3 kč . 85 let , rozdíl 30 vajec … pokrok nezastavis a sleduj procesy … Byl u mě kamarád z Rakouska na debatě o víně při víně , no a prý u nich na občanku lze koupit bez ZP brokovnice i malorážka , prý zjistí a zajistí … Snad se brzy ozve a řekne ,,ja,, rád bych měl možnost sledovat ty procesy s levým okem zavřeným …
Všem přeju hodně zdraví a sil …

Dan
Návštěvník
Dan

Tak alespoň o tu brokovnici bez ZP bych měl zájem a rád si pro ni k sousedům v případě validování této informace zajedu. Pokud je to jak píšete, napište zda Vám to kamarád takto potvrdil. Osobně si ale myslím, že to bez ZP spíše nepůjde, než půjde.

anonym
Návštěvník
anonym

jarek
Něco málo k těm malým zemědělcům. Tak asi takto: okraj republiky směr na západ, skoupili už dávno Němci za pár šušní, tak asi kolem 2 Kč/ m 2,ned po hadráku, nemalou část té nejúrodnější země dostali flanďáci jako restituce, další vydařený spolek, který třeba i Poláci vyhnali, neb je to banda zločinců, kterým se podařilo vyhubit celý malý národ, a i u nás napáchali hodně zla, dostali do restitucí další ohromné množství půdy, to je Řád německých rytířů a ženská větev tohoto řádu Voršilky, něco drobných restitucí dostali čeští občané, a to se okamžitě pronajalo nově vniklým společnostem s nadnárodním, nebo prostě cizím kapitálem, nyní již po většinou nájemci odkoupeno, a to co zbylo je prohlášeno za národní parky díky zeleným ekoteroristům. To malé procento drobných zemědělců, traktor nepotřebuje, protože žije z dotací, a turistiky, kde jakoby vyrábí ekologické hospodářství a to málo co vyrobí, tahá koníkem, nebo krávou. Když by si koupil traktor, dotace na eko nedostane.
Co se týká zbraní, tak v Rakousku možná koupí na OP, ale jakmile překročí hranici, je to na černo držená nepovolená zbraň. Když už, tak zde si požádat o povolení a pak si do Rakouska dojet nakoupit.

Dan
Návštěvník
Dan

To mi je jasné, že u nás by to bylo bez ZP bráno jako nedovolené ozbrojování – já se ale případně nedovoleně rád ozbrojím a brokovnici si zespodu postele pro sichr upevním 🙂 Akorát to nějak zařídit, abych tedy nefiguroval v záznamech i s adresou jako kupec 🙂

Jarek
Návštěvník
Jarek

Anonym , no pane vy mě nepochopil .
Nejcennější co člověk může vlastnit je půda , že se tady prolamuji Benešovy dekrety u soudců kteří v právu za úplatu ,,vidí,, jen k únoru 1948 a ne až k těm dekretum je trestuhodné .
To že někdo prodá za ,,pár sušni,, je také špatně , to kdyby dostal traktor , prodal by ?
Ty farmy kolem mám tři , prodávám jim seno , jádro atd . Těch pár stovek na ovci , kozu , vám nedá ani na plot , takže dotace na el ohradnik a dotace na dotace pro další dotace… Agrofert z dotací 3 500 000 000 kc za rok 2017 pokryl svoje náklady 46% .
No a loupežníci , lišky v kurniku , pod pár lžícemi hnoje , pár let je v současné době …
Dotace žádný neberu ale zajímal sem se o ně skrz les , smůla , les 2,86 ha nemá narok , požadavek 3 ha a vice , taky dobře vzhledem k tomu co bych musel absolvovat …
Před 10 lety jsem musel při práci na svým dělat i na cizim , nechat se zaměstnat , celý rok .
Před 5 lety … 8 měsíců
Příští rok 4 měsíce , napřesrok jen na svým , soběstačnost …
Co vy ? kam směřujete … máte půdu , víte co máte ?
Šťastné a veselé vánoce všem v této velmi pohnute době …
P.S , Dane dám vědět …

co na tom zalezi
Návštěvník
co na tom zalezi

Jarek, pisete velmi rozume. Je absolutni hovadina, a to gojimum nakukava k papouskovani ze zakulisi sama Satanova Synagoga, ze kdyz neni volba, tak “volit mensi zlo”. To je takovy nesmysl, jako konsultovat s doktorem, co je lepsi aby doktor mu naockoval, rakovinu nebo AIDS? Prece musi bejt “in”, a neco mit.
Zadna revoluce neni, dokud se to nehoupe po poulicnich kalandrech, ci se nestinaji hlavy. Za zlo napachane na vlastnim narode, za vlastizradu pro satanske potreby ZOG, a tez pro vystrahu. A to plati i pro tu dnesni zlodejskou a patolizalskou luzu co udelala z prazskeho Hradu, pouzivaje Kristiva slova kdyz tu havet hnal bicem z jerusalemskeho chramu sveho Otce — brloh zlodeju, “den of thievs”.
Pokud Husak a Jakes by mohli byt zarazeni do moralniho zebrizku toho co od 1989 okupovali vladni pozice, tak ti dva maji zlatou a stribrnou.
1989 byla zinsceovana komedie (nekde jsem cetl z program byl prednesen na tajnem sjezdu budoucich zradcu a jejich zahranicnich sefu, ne zadni “Rusaci” to nebyli, ale sefove ze zapadu — v Karlovych Varech, hotel Pupp, 1978).