Sobotka se rozjel: “Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné...

Sobotka se rozjel: “Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné v Německu!” Už 28 let pracují Češi na “německý zázrak” za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp?

Sobotka se rozjel: “Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné v Německu!” Už 28 let pracují Češi na “německý zázrak” za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp?

Premiér ČR Bohuslav Sobotka se během interpelací v poslanecké sněmovně pochlubil, že ve vládě leží návrh na zvýšení minimální mzdy v ČR z dnešních 11 tisíc korun na 12.200,- Kč a tato minimálka by měla platit již od ledna příštího roku [1]. Dovedu si představit, kolik voličů ČSSD teď vyskočilo z gaučů a začali tleskat. Někdo holt si kupuje voliče za koblihy, někdo zase za minimální mzdu. Ten tragický éthos se však nese v duchu reality posledních 28 let, kdy každý člověk, který má smysly pohromadě, už začíná chápat roli, jakou má Česká republika předurčenou v rámci Nové Evropy.

Jako laciná manufaktura za humny Německa, nejbohatší a průmyslově nejrozvinutější země na světě. Je neuvěřitelné, že z úst politika může vypadnout taková perla, jako je propagování tak odporné věci, jako je minimální mzda. Tohle dělají vládci banánových republik, když se chlubí tím, kolik chudobinců a sirotčinců otevřeli za uplynulý rok. Jít do volební kampaně a kupovat si voliče za navyšování minimální mzdy je doslova zločin. Je totiž do očí bijící srovnání toho, co je to nejen dvourychlostní Evropa, ale především co jsou to země 1. a 2. kategorie v Evropské unii.

Angela Merkel a Bohuslav Sobotka. Alles gutte! Richtig! Česka dělnik, topra dělnik!

Minimální mzda 12 tisíc a dvou stovek k tomu odpovídá zhruba částce 459 EUR. V lednu 2017 podle informací Eurostatu byla ovšem v Německu minimální mzda 1498 EUR měsíčně [2]. Ano, nejhnusnější a nejzaplivanější pracovní pozice v Německu, sbírání psích hoven v parcích a zametání ulic, je ohodnoceno v Reichu 15 stovkami v EURech. Merde! To je v přepočtu 39.800,- Kč měsíčně. Jinými slovy, česká minimální mzda po navýšení nedosáhne ani na jednu třetinu té minimální německé, dosáhne jen na 30% a nějaké desetiny. Ale to není všechno, pojďme počítat dál.

Průměrná mzda v celé ČR podle posledních statistik [3] z tohoto roku dosahuje 29.320,- Kč. Někdo si řekne, že to nejsou špatné peníze. Jenže česká průměrná mzda představuje jen 74% německé minimálky! Chápete tu absurditu, krizi a banánovou realitu v ČR po 28 letech po sametu? A to ještě průměrná mzda v ČR je tvořena mzdami nejbohatších lidí, takže mnohem lépe vypovídá o situaci medián mezd [4], který je v ČR okolo 25.000,- Kč. Jenže zde se pohybujeme pořád hluboko pod německou minimální mzdou.

Sobotka si dělá z voličů doslova (_._) nebo to myslí vážně?

Pokud se podíváme na informace Eurostatu o německé průměrné mzdě, tak vidíme číslo 3.703,- EUR měsíčně. To je 98.415,- Kč podle převodního kurzu [5]. Jinými slovy, německá průměrná mzda je rovných 100.000,- Kč a český medián tak představuje jen jednu čtvrtinu německého průměru, resp. český průměr představuje jednu třetinu německého průměru. Zároveň to znamená, že česká minimálka dosahuje jen 12% německé průměrné mzdy! Dámy a pánové, kdo z vás to má? Jak je možné, že jsou v ČR takto nízké mzdy, když spotřební ceny, náklady na bydlení, ceny paliv a energií, potravin, oblečení, úvěry a hypotéky jsou v ČR nejen cenově plně srovnatelné s Německem, ale někdy jsou dokonce i vyšší než v Německu?

Už chápete, jak je to možné a jak je to udržitelné? Odpovědí je mamutí zadlužení českých domácností. To dosáhlo koncem loňského roku výše 1,4 bilionu korun [6], to je více, než jsou výdaje státního rozpočtu pro celý fiskální rok [7]. No to je přece jasné, ekonomika není perpetuum mobile. Pokud jsou ceny a služby na trhu srovnatelné s cenami v Německu, ale mzdy dosahují jen třetinových nebo čtvrtinových objemů ve srovnání s Německem, tak logicky ten rozdíl se musí někde vzít. A to někde nebo něco, to jsou úvěry, hypotéky, leasingy a spotřební úvěry. Dluží všichni, všude, od kojenců po mrtvoly v krematoriích. 28 let po falešné revoluci.

Frau Merkel navštívila před čase ČVUT v Praze v doprovodu premiéra Sobotky. Vyhlížela asi nadějné mozky české techniky, které by přetáhla do Německa.
Reklamy na půjčky, úvěry, převody a slučování půjček od rána do večera v televizi

Mám na vás otázku. Pokud máte doma televizi a občas ji pustíte, všímáte si obsahů reklamních bloků? Co tam vidíte nejvíc? Ano, reklamy na bankovní produkty, na půjčky, půjčování peněz, Cetelemy, Home Credity, rychlopůjčky typu Zaplo.cz, Zonky.cz, převody půjček, snížení splátek, sloučení splátek, vrácení peněz za pravidelné splácení, nejnižší úroky, výzvy ke změně banky a k přechodu do jiné. Nic z tohoto neuvidíte tady v Německu na německých televizích. Tyhle reklamy běží pouze v zemích bývalého Východního bloku. Jsem úplně zděšen, když to porovnávám. Jenže tohle hrozivé zjištění není odvyprávěné celé. Co je to za subjekty, kde si Češi půjčují? Tak třeba Cetelem patří francouzskému gigantu BNP Paribas, který zavlekl v roce 2009 do Evropy hypoteční krizi z USA. Dále je to plejáda “českých” bank, které ale už dávno nejsou české.

Český dělník si vydělá málo a musí si půjčit. U koho?

Když se podíváme na seznam českých bank, zjistíme velmi rychle, že jsou v zahraničních rukách [8]. ČSOB patří belgické KBC Group, Česká spořitelna spadá pod rakouskou ERSTE, Komerční banka pod francouzskou Société Générale, Unicredit Bank pod italskou matku, Raiffeisenbank nemá smysl vysvětlovat, Moneta patří pod americký koncern General Electric, Sberbank pod ruskou matku. Air Bank spadá pod Kellnerův holding PPF, ve kterém je globalizovaný kapitál a je velmi těžké potom říct, jestli jde o banku opravdu českou, nebo spíš ruskou nebo holandskou.

A tak zbývá jenom poslední Fio Banka, která strukturálně má česko-slovenský kapitál, ale Fio nepatří mezi velké banky a je spíš výjimkou, která potvrzuje pravidlo, že banky mají v ČR cizí majitele, i když pokud bychom byli detailisté, tak majitelé Fio jsou, pokud se nemýlím, Slováci, ale to se nepočítá jako cizinci. Slovensko je bratrský národ a součást bývalé federace.

Frau Merkel se klaní nejen premiér, ale i Andrej Babiš. Pozor na to!

Když se tedy nad situací zamyslíte, tak český dělník pracuje za třetinovou mzdu té německé, ale za dobu 28 let od převratu se spotřební ceny, nájmy, hypotéky a životní náklady dostaly na srovnatelnou úroveň s Německem, takže bez úvěrů a půjček se v ČR lidé neobejdou. A teď pozor, to hlavní teď přijde. Zadlužení českých domácností je de facto pojistkou globalistů, že Česká republika bude poslušně plnit nařízení Bruselu.

České domácnosti jsou zadlužené u západních globalistických bank takovým způsobem, že Česká republika nemůže jít vlastní cestou, nebude jí to dovoleno, protože zadlužení českých domácností má formu rukojmího, podobně jako v Řecku. Pamatujete si na premiéra Tsiprase, jak před dvěma lety náhle prudce otočil s nápadem odejít z Eurozóny? Zadlužení českých domácností je ve stejné pozici. Nikdo to přitom nevnímá jako obrovské bezpečnostní riziko pro ČR, když západní banky vlastní v ČR prakticky 100% veškerého bankovního kapitálu a veškerých aktiv. Která opoziční strana s tím chce něco udělat? Chápe mimoparlamentí opozice, že bez odstřižení republiky od sionistického západního bankovnictví nelze získat samostatnost?

Německo bohatne na českém dělníkovi, tomu to nevadí ani za 28 let

Zadlužení v ČR je v pozici, že lidé mohou splácet jen tehdy, pokud země bude mít zajištěnou práci, kterou českým dělníkům poskytnou západní země, zejména Německo. Český dělník za malé peníze dodá výrobu do Německa, kde se to pouze zkompletuje a prodá na globálních trzích jako Made in Germany. Německo si vydělá na svůj blahobyt a globalistické banky jako dobráci umožní laskavě Čechům si půjčit na vlastní chudobu. A nechají si za to zaplatit úroky. Takže český dělník pomáhá svojí lacinou prací Německu bohatnout, aby si vydělal na splátky půjček, úvěrů a hypoték, které si vzal zase u německých bank, které kapitál získávají z prodejů a ekonomické bilance německých firem, které profitují lacinou výrobu od zadluženého českého dělníka. Kruh se uzavřel. Pochopili jste tedy už ekonomický cyklus?

České banky nejsou vlastně vůbec české.

Zadlužený národ pracuje pro Říši. Pracuje pro Německo, aby bohatlo. Ani 28 let po sametu nevadí českému občanovi, že bere na mediánu tolik, kolik představuje cca. 65% minimální mzdy zametače hoven na německých ulicích a v parcích. Český občan je guma, kterou lze 28 let natahovat (na mzdách) a ohýbat a pořád drží, nepraskne, vydrží všechno. Jednou za 4 roky správci a manažeři země, kteří si říkají různými jmény politických stran, předhodí v ČR voličům nějaké drobky, koblihy, klobásky nebo slib navýšení žebrácké mzdy o pár stovek. Rozhýkané davy plebejců se vrhnou potom z vděčnosti do supermarketů, na které jsem v článku vlastně úplně zapomněl.

Ty supermarkety jsou v ČR v majetku také německých a západních korporací a regály v nich naplňují obvykle tím, co se na západě neprodá, protože je to druhá jakost. Dokonce to ani nemusí být druhá jakost, řetězce vyrábějí dva typy potravin, jeden určený pro Říši a západní trhy, zatímco druhý je ošizený typ, kterým se naplní regály v supermarketech v Česku a dál na východ. A český volič nic, pořád mlčí a pevně drží a flexibilně se natahuje jako guma.

Dluh domácností a gumový dělník jsou příčinou setrvalého stavu v ČR

Za součaným stavem v ČR je mix české povahy držet ústa a krok za každého režimu, nevšímat si politiky, nechodit k volbám a dřít poslušně za mzdu, která stačí jenom k tomu, aby člověku banka schválila úvěry a hypo. Když přemýšlím nad Babišem a jeho heslem, že bude líp, tak mi to začíná docházet. Ano, bude líp. Bude líp pro Andreje, pro Němce, pro globalisty. Bude líp pro oligarchy. Bude líp pro bankéře v ČR, dostanou za více prodaných úvěrů vyšší bonusy. Bude líp pro exekutory, se kterými jde nový společenský řád ruku v ruce. Bude líp pro lidi jako pan Juncker nebo paní Jourová v EU, kteří hlásají více globalizace, více integrace. A přijetí EURa v ČR je jenom cesta, jak řídit chudobu v ČR pohodlně z ECB a nemuset lobovat u ČNB, jejíž vedení má pod palcem Miloš Zeman.

První polovina 90. let. V televizi žádné reklamy na půjčky nebyly, s výjimkou stavebního spoření. Lidé si nepotřebovali ještě půjčovat. Většina reklam se týkala spotřebního zboží, hlavně kosmetiky a pracích prášků. Králíček Azurit je 25 let starou vzpomínkou. To už je všechno dávno pryč. Dnes reklamy okupují banky s půjčkami, cizí supermarkety a reklamy cizích automobilek. Jinými slovy reklamy na globalizované produkty.

Když bude v ČR zavedené Euro, přijde ČNB o poslední pravomoc. Vzhledem k tomu, že ČNB je sídlem sionistů v Praze, tak by nás to nemuselo vůbec trápit, jenže přechod pod ECB posune naší zemi pod křídla jednosměrného vlaku, který si odsouhlasil zrušení všech záchranných brzd. Loď bláznů vyplula, vlak bláznů vyjel do cílové stanice Nová Evropa a český premiér láká voliče na 30% německé žebrácké mzdy. Vítejte v ústavu pro duševně choré pacienty stacionáře, rozuměj občany vlastně už ne tak suverénního státu s názvem Česká republika. V zemi, kde premiér si kupuje občany vizí almužny.

Na téma cesty ČR do Nové Evropy s necelou třetinou německé minimální mzdy v kapse, o událostech z domova i ze světa za poslední týden a o dalších věcech si budeme povídat dnes od 19:00 hodin na Svobodném rádiu v mém pravidelném pořadu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jiří Janošek
Návštěvník
Jiří Janošek

Sobotka je sobec. Chce nestabilni euro a všechny kromě bohatých utopit jako nechtěné koťata. Není blbec tak proč to dělá.Malá domů co

Trebicak
Návštěvník
Trebicak

Za to bych si nezaplatil ani pronájem je to trapný

Otir
Návštěvník
Otir

Z článku jasně vyplývá, že dobře už bylo a změna je v nedohlednu. Na válku nechci ani pomyslet!

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Vše, na co lze V PRAVDĚ pomyslet, – je pravda.

mantid
Návštěvník
mantid

Pro pana VK:

Jak jste se ptal pana Kapala na Zimolu, tak stručně shrnuto je to i v nejnovějším článku. A i když se Sobotka zbavuje konkurence seč může, zdá se, že konkurence přešla do protiútoku 🙂 Jestli z toho vzejde něco pozitivního ukáže čas.

https://www.novinky.cz/domaci/438551-zalozime-si-stranu-pohrozil-zimola-lidovemu-domu.html

styx
Návštěvník
styx

no vidis to. Pozicky vsade, exekucie, samovrazdy, ale protestovat nejde nikto. Vsetci su tak nejak v “pohode” so vsetkym zmiereny a prijimaju to ako nemennu realitu.
Ak sa niekoho spytam, preco nejde do ulic, tak odpovie: a co by to zmenilo.
Narod, ktory si nevazi sam sebe, nebojuje za svoje prezitie, si nezasluzi zit.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Tak jsem na to kliknul, jen na pár sekund – a nemůžu si pomoct, Kapalovi se plete a motá jazyk už na začátku. Dřív to nabral během těch jeho chrchlavých kuřáckých přestávek prokládaných panáčky. Teď drmolí už hned zkraje na začátku.

Bronislav
Návštěvník
Bronislav
josef
Návštěvník
josef

Tento velmi dobrý pořad s panem VK velmi kazí svými někdy i lživými výroky tzv. moderátor Kapal. V tomto pořadu zazněla z jeho úst vyslovená lež o hraničních kamenech, správně hraničních meznících a nápisech na nich. Hraniční mezníky vytyčují průběh státní hranice. Jen v úseku hranice s bývalou NSR a Rakouskem je jejich počet kolem 12 500. Jde o žulový kvádr o rozměrech cca 30×30 cm, při pohledu z naší strany byl původně označen písmeny ČS, z německé strany písmeny DB nebo DS, nově písmeny C z naší strany a pímenem D z opačné strany, z Rakouska písmenem Ö. Po stranách je pořadové číslo mezníku. Kapalovo tvrzení, že viděl na vlastí oči na těchto kamenech nápisy z naší strany Státní hranice a druhé strany Statgrenze, po roce 1992 Landesgrenze je vyloženě lživý výmysl tohoto člověka. K označení hranice na hraničních přechodech slouží plechové cedule s nápisem Česká republika, Státní hranice apod. Z německé nebo rakouské strany pak cedule s nápisy Statgrenze a Česká republika. Podobných, „zaručeně pravdivých“ informací tohoto moderátora jsem zaznamenal v jeho pořadech více, a proto je pro mě nedůvěry hodnou osobou. „Říkáme jen pravdu“, tvrdí ve svých pořadech a já dodávám, možná, jen když se zmýlí.
V záznamu viz. 49:25 min.

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

S hraničními kameny máte pravdu, ale pan Kapal měl na mysli pravděpodobně právě plechové cedule.

Např. zde Německo-ČR je LANDES-GRENZE:
http://www.drsni-dedci.cz/fotogalerie/rok-2015/2015-10-29-vandr-sumava-atom#!2015_vandr_sumava_036comment image

Ale Rakousko-Německo je StaatsGrenze:
https://www.panoramio.com/photo/110330353

Přeříkávání se, může způsobit zmatek, ale není to úmyslná lež.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Dukáte….

josef
Návštěvník
josef

Tak pane – Dukáte – to nebylo přeřeknutí, tam Kapal neustále mluvil jen o kamenech a pankejtech, a vy se to snažíte vyvrátit tímto snímkem upraveným ve photoshopu!!! Vy to lhaní máte prostě v rodině! Zde je stejný záběr z jiného úhlu.
comment image
comment image

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

Pane Josefe, nenazývejte mě laskavě panem Dukátem kterým nejsem, tím totiž teď sám záměrně matete čtenáře a lžete. Snímky nejsou upravovány ve photoshopu, ledaže byste podezíral z jejich úpravy autory webů, na které jsem odkazoval, tedy znova lžete. Na fotkách, které jste přiložil, a které bych tak, jako vy, mohl považovat za upravené ve photoshopu, jsou pouze ty patníky. Existuje ale více různých webů s fotografiemi z cest turistů, které dokládají, že na cedulích Německo-ČR je opravdu LANDES-GRENZE. Dobře vítě, že kdybyste chtěl, mohl byste se o tom sám přesvědčit, ale vaše zášť vůči panu Kapalovi, jejíž důvod znáte ienom vy sám, vám to nedovolí. Proto diskuse s vámi je bezpředmětná a zcela ve stylu “kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde”, že? Vaše dehonestace, a bazírování na nepřesnostech, které jsou nepodstané, a na které číháte, při každém pořadu SR s panem VK, nijak nezmenší zásluhu pana Kapala a jeho SR na informovanosti lidí o tom, co se v ČR a ve světě děje, a to je dobré 🙂

Vladimir Paroubek
Návštěvník
Vladimir Paroubek

Dukáte, ty jelito..

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Díky za podobný názor, já ovšem tituluji Dukáta vemenem.

josef
Návštěvník
josef

Tak ještě jednou a naposled. Nemusím přebírat fotky z netu, zde jsou dvě mé vlastní z loňského roku, první z naší strany, druhá z opačné.
comment image
comment image
V tomto pořadu, ale i dříve se Kapal vřejně vyjádřil k osobě Petra Chobota, že je zbaven svépravnosti. Myslíte si, že takový člověk může neomezeně cestovat po světě? Takže další Kapalova lež a za to by jej pan Chobot mohl žalovat za veřejnou pomluvu. Teno pan redaktor si může klidně podat ruku s kolegy z mainstreamu.

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

Aha, takže pane josefe(Chobote), pokud tvrdíte, že není pravda, že jste byl “zbaven svéprávnosti”, pak by vám jistě nebránilo nic v tom, abyste pana Kapala žaloval za “veřejnou pomluvu”. Když tak nečiníte, vzbuzuje to dojem, že nemáte tu možnost, protože pan Kapal by mohl mít pravdu…(jedině eventualita, že pan Kapal má pravdu, by byla vysvětlením, proč posloucháte SR, když je pro vás mainstreamem). A v tom případě o vašich fotkách můžete tvrdit cokoliv, ale jak píšete – “ještě jednou a naposled”, fotek, které jsou k dohledání na různých webech od turistů, s nápisy LANDES-GRENZE, pocházejících z posledních let, je k dohledání dost (nehledě k tomu, že je možné se osobně přesvědčit) a rovněž jsou k dohledání fotky z doby před r.89, na kterých jsou nápisy Staatsgrenze – vím, že vás na to zbytečně upozorňuji(vy třímáte tu hůl nenávisti..).

josef
Návštěvník
josef

Tak na to se nedá nereagovat a zde si vypůjčím jeden výraz: dukáte, ty vemeno, kde dochází argumenty nastupuje agresivita, stejně jako u tvého otčíma.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Pana Kapala musite brat s rezervou. Nekteri vysoce naivni lidé jsou primo posedli touhou vsechno vedet, aby si tim vykompenzovali nedostatek sebejistoty. Radi se vychloubaji, ale jejich zasadni problém spociva v tom, ze nedokazi rozpoznat co je mozné a co neni.

.B.
Návštěvník
.B.

Tak Babišovky na iDnes (pod hlavičkou Express) už dehonestují hnutí Slušní lidé

http://www.expres.cz/slusni-lide-hnuti-tank-0b3-/zpravy.aspx?c=A170521_102621_dx-zpravy_beta

To je tedy nářez….

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

.B.
Ta Alzbeta Semrova bude asi vygumovana kamaradka stejne vygumovaneho “Nejlepsiho Namestka Primatora pro Dopravu v Brne”, VS Bc. Muzikologa, diky jehoz sebemrskacskym zahranicnim aktivitam na statni utraty nema cas na praci, za kterou je ze statnich penez placen. Proto do Krna – jak ten magor Brno prejmenoval, muzete jet na sluzebku leda na kole – jinak se tam asi nedostanete!
To, ze brzdi Brnu ekonomiku je asi chlapeckovi z marxisticke radni rodiny uplne jedno.
Alzbeta – spisovatelka (podle stylu tipuji ucitelku , tc. v nadaci) s nim urcite bude souhlasit, ze dulezitejsi, nez nejaky transportni uzel Brno, je prece holocausticky festival “Smireni s Nackem” – a se vsi paradou, at to ty debily Brnany stoji, co to stoji.
Urcite jsou tez oba! obdivovateli “umeni” typu Bafometa se ztoporenym pyjem od jejich kamarada “umelce z Krna”
Z ciziho krev netece, hlavne kdyz korupcni dotace dotecou jim.
Je nejvyssi cas vymest tyto zakalene chlevy!

kari
Návštěvník
kari

http://zpravy.idnes.cz/banka-semen-norsko-spicberky-dir-/zahranicni.aspx?c=A170521_092509_zahranicni_aba
seminka byla ulozena do nepremozitelneho bungru, mela prezit apokalypsu. Ale vedci nepredpokladali, ze….tak to muze byt i s luxusnimi bungry nasich “vzacnych” elit. V pripade apokalypsi jsou ty jejich ukryty luxusni a nepremozitelne. Nicmene mozna vedci nepredpokladaji, ze…ze stejne nakonec ty bungry pujdou do rite i s elitama ☺

Gustav
Návštěvník
Gustav
minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

By mne zajimalo, jesti je tam téz ulozeno “rotschildovské” semeno. Mohlo by poslouzit ke znovuosidleni planety dinosaury!

Plkal
Návštěvník
Plkal

Navíc ta banka semen neslouží lidstvu, ale jen elitám.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

kari, díky za link, SEMÍNKA jsou zajímavý argument:
už před 20 lety se nesměly vozit semena/rostliny do Ameriky,
nedávno proběhla u nás akce se zákazem semen/rostlin/ živočichů “invazivních druhů”,
a když dnes chcete koupit přirozené semeno/sazenici ( např. pro pěstování BIO!, nebo i pšenici), nemáte šanci:
VŠE STRIKTNĚ GMO/HYBRID/F1… takové BIO můžete naivně hnojit třeba slepičincem – jako zábava při dostatku času dobrý 😉
Původní, přirozená semena a rostliny mají soudruzi právě v té semenné bance – pod zámkem!
To, co píšou podpindosi jsou jen kecy.
Jedině možná zajímavé to může být jako “VZKAZ” nekoho někomu – že jim tam “teče”…

Jinak je to i tady 2008:
http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A080201_182807_vedatech_jw
…a jeden z osvícených komentů v diskusi:
“Eugenika.
Rokefellerová nadace, Bill Gates, Monsanto, Syngenta, to je docela zajímavá sestava sponzorů takového “projektu”. Jo, jo, Kdo ovládá ropu ovládá zemi, kdo kontroluje potraviny kontroluje populaci. Na povrch vyjde najevo jen ta čistá a skvělá myšlenka. Co je za tím je jasné jen několika zvídavým. Své peníze nestrkají takoví do něčeho co by nezavánělo ovládáním světového hladu. ?!”

Jedině Rusko ty sra*ky zakázalo, a proto je buldozerovali při nepovoleném dovozu na hranicích….

4321
Návštěvník
4321

Babišovky nyní se zajímavým hlavním, titulním nadpisem:

Čeští bohatýři bojující v Donbasu: Tady je větší demokracie než u vás

http://zpravy.idnes.cz/donecka-lidova-republika-cesti-dobrovolnici-begemot-kavkaz-p4q-/zahranicni.aspx?c=A170518_104530_zahranicni_aha

Henrich
Návštěvník
Henrich