Sněmovní výbor se pohádal kvůli Aeronetu a Marakéšské deklaraci, část poslanců obvinila...

Sněmovní výbor se pohádal kvůli Aeronetu a Marakéšské deklaraci, část poslanců obvinila náš server z chybného překladu dvou slov. Pravidelná migrace vs. legální migrace? Na výboru chtěli Aeronet označit za proruský server, návrh byl ale zamítnut! Došlo dokonce na slova o “drzém frackovi” a strhla se hádka!

Sněmovní výbor se pohádal kvůli Aeronetu a Marakéšské deklaraci, část poslanců obvinila náš server z chybného překladu dvou slov. Pravidelná migrace vs. legální migrace? Na výboru chtěli Aeronet označit za proruský server, návrh byl ale zamítnut! Došlo dokonce na slova o “drzém frackovi” a strhla se hádka!

Celý dnešní den probíhají v Poslanecké sněmovně interpelace [1], ale ještě před jejich zahájením se ráno sešel sněmovní Výbor pro evropské záležitosti, který projednával kauzu tzv. Marakéšské deklarace. Na jednání výboru byly přítomny Parlamentní listy, které o tom přinesly článek [2]. Na tomto výboru podle PL padl požadavek podmínit vyplácení rozvojové pomoci africkým zemím tím, že budou spolupracovat při navracení nelegálních migrantů z Evropy. Toto navrhl poslanec Jiří Kobza (za SPD), ale proti tomuto návrhu se překvapivě opět postavilo Ministerstvo zahraničních věcí. Členové výboru však návrh velkou většinou schválili. Proti hlasovali pouze poslanci za TOP 09 a Starostové. Znovu zde vidíte, že TOP09 a STAN podporují migraci do ČR, a když přijde návrh, jak motivovat africké země k přijímání migrantů zpět, tak tento návrh odmítnou. Znovu zde vidíte vlastizrádné postoje Kalouskovy strany a Farského hnutí.

Ondřej Benešík (vpravo) v diskusním panelu americké neziskovky Wilfried Martens Centre a německé Konrad Adenauer Stiftung.

Právě Jan Farský, mj. člen představenstva americké a Zdeňkem Bakalou ovládané neziskovky Aspen Institute Central Europe, usiloval o vyloučení tohoto bodu z jednání výboru, ale návrh neprošel. I když existují readmisní smlouvy mezi Afrikou a Evropou, tak tyto smlouvy nejsou ze strany afrických zemí naplňovány. Výbor proto odsouhlasil prohlášení, že výplata peněz africkým zemím za zpětné přijímání migrantů má být zpřísněna a podmíněna tím, že budou migranty opravdu přijímat, což se dosud neděje. Zasedání výboru trvalo skoro 2 hodiny, ale prakticky celou polovinu tohoto času, podle informací PL, zabrala divoká diskuse o tom, co to jsou a nejsou proruské dezinformační weby.

Předseda výboru Ondřej Benešík z KDU-ČSL chtěl prohlasovat usnesení, že článek s překladem Marakéšské deklarace z našeho Aeronetu je chybný, neboť slovní spojení “regular migration” v anglickém originále dokumentu se prý překládá jako “legální migrace” a nikoliv jako pravidelná migrace. Benešík chtěl přímo do usnesení vložit odkaz na náš server a článek s našim překladem Marakéšské deklarace. Jeho návrh byl ale zamítnut, stejně tak jeho další návrh, abychom byli označeni za proruský server.

Ondřej Benešík se při zdůvodňování svého návrhu usnesení odvolával na údajný seznam dezinformačních webů, který prý vede Ministerstvo vnitra. Poslanec Mikuláš Peksa z Pirátské strany se ale proti tomu ohradil s tím, že „když něco tvrdí Ministerstvo vnitra, tak to přece automaticky neznamená, že to je pravda“. Tento výklad je podle jeho názoru typický pro diktatury a dodal k tomu stanovisko, že… „My liberálové odmítáme princip určování jediné oficiální pravdy Ministerstvem vnitra,“ dodal Peksa. Benešíkův návrh tak neprošel a je zajímavé, že zástupce Pirátů se takto opřel do Ministerstva vnitra.

Překvapivě se tak na stranu našeho serveru postavil poslanec Pirátské strany. Že by se pohnuly ledy? Musím se ale jménem naší redakce důrazně ohradit proti výrokům Ondřeje Benešíka o údajně chybném překladu Marakéšské deklarace.

Když se poslanci vrhnou do amatérských výkladů právnické angličtiny…

Anglický právní výraz “regular migration” nelze přeložit nijak jinak než jako “pravidelná migrace”, aniž by věta neztratila svůj anglický význam, protože výraz je odvozený od termínu “podle pravidel”. Pokud by měl v angličtině být vyjádřen výraz “legální migrace”, musel by být z právního hlediska použit obrat “legal migration”, “lawful migration” anebo “migration on legal basis”, tzn. legální migrace, zákonná migrace, resp. migrace na právních základech. “Pravidelná migrace” je tudíž jediný korektní překlad stejně, jako se označuje a překládá z angličtiny např. “pravidelná armáda” (regular army) nebo “nepravidelná armáda” (irregular army). Pravidelná migrace znamená v angličtině takovou migraci, která funguje podle dohodnutých pravidel a na základě procesu, který se řídí podle zadaných pravidel. Nikoliv na principu práva (legality), ale na principu dohodnutých souborů pravidel (regularity). V anglickém právu jsou oblasti “legality” a “regularity” striktně odděleny. Stejně tak anglický výraz “regular income” se nepřekládá jako “legální příjem”, ale jako “pravidelný příjem”, podle nastavených pravidel, nikoliv podle práva.

Jan Farský, předseda poslaneckého klubu Hnutí STAN.

Chápu, že poslanci ČR nemají státnice z právnické angličtiny na rozdíl od redaktorů “proruského serveru”, v tom případě doporučuji obrátit se na odborníky v jakémkoliv jazykovém ústavu v Praze s orientací na právnickou angličtinu. Redakce Aeronetu vyhotovila přesný překlad Marakéšské deklarace bez ohýbání faktů a obrušování hran překladu, tedy přesně tak, jak deklarace je zamýšlena v anglickém jazyce. To, že poslanecký Výbor pro evropské záležitosti do usnesení neuvedl odkaz na náš server, to je jediné štěstí, protože by se poslanci výboru totálně znemožnili a ještě by nám udělali reklamu. Marakéšská deklarace je dokumentem, který ukotvuje pravidelnou (pro nechápavé: podle pravidel nastavenou) a řízenou migraci, která vyzývá země Rabatského procesu, aby nevolily politiku vyhošťování a vracení migrantů proti jejich vůli, jak je v dokumentu taktéž uvedeno. Dokument legalizuje nelegální migranty, je to proces, jak z nelegálních migrantů udělat migranty naprosto a zcela legální, na které se bude pohlížet jinak, ale současně se nebudou už zahrnovat do statistik nelegálních migrantů. A to je zjevný účel.

Babiš: My jsme proti migraci a proti kvótám, Dublin IV je dobrá věc proti “nelegální” migraci!

Velmi alarmující je i postoj Andreje Babiše dnes v poslanecké sněmovně v interpelacích. V nich uvedl, že Hnutí ANO je proti migraci, že je proti kvótám. Premiér v demisi ale zapomněl vysvětlit, proč tedy jeho vlastní europoslanci v Evropském parlamentu hlasují úplně obráceně? Takže, zatímco Andrej Babiš něco jiného říká, jeho europoslanci něco jiného prohlasovávají v Evropském parlamentu. Stejně tak se musím pozastavit nad výroky Andreje Babiše v interpelacích, že prý Dublin IV je dobrý, protože zastaví nelegální migraci. No, v tom je právě ten zakopaný pes. Dublin IV totiž je o tom, že příchozí migranti do EU budou na základě Dublinu IV v první fázi v zemi vstupu registrováni a právě zlegalizováni, a poté direktivně redistribuováni do 27 zemí EU. Nepůjde již tedy o “nelegální” migranty, ale o migranty legalizované. Dublin IV tak nejen, že neřeší zastavení migrace, ale doslova ji legalizuje do podoby, že bude probíhat řízeně a pravidelně (podle pravidel, tzn. řízeně a podle dohod, takže žádné zastavení migrace!).

Jiří Kobza (SPD).

Zatímco Dublin IV ošetřuje metodiku certifikace, registrace, legalizace a přerozdělování již legálních migrantů v EU, Marakéšská deklarace a návazný Globální kompakt OSN řeší logistiku nasunování migrantů do Evropské unie, resp. na hranice Schengenu. Důvod, proč maďarský ministr zahraničí nepodepsal Marakéšskou deklaraci je ten, že dokument ukotvuje migraci bez ohledu na status migrantů jako lidské právo. Dokument označuje migraci za přínosnou a vyzývá země, jak působit a přizpůsobovat ve svých zemích veřejné mínění pro podporu migrace. To vše je v dokumentu uvedeno a náš překlad nikdo v tomto nemůže zpochybnit. Kdyby to šlo zpochybnit, už by se tak dávno stalo. Jedinou věc, kterou na našem překladu našli a která se jim nezdá, je “regular migration”. Budiž jim útěchou konstatování, že nikdo učený z nebe nespadl a když si nechají vysvětlit od znalce význam spojení “regular migration” nebo třeba “regular army”, tak snad pochopí, že by byl nesmysl překládat “pravidelnou armádu” jako “legální armádu”, že?

Ostrá hádka na konci zasedání výboru, útok na Tomia Okamuru, slova o “drzém frackovi” a odchod místopředsedy z jednání výboru

Sami vidíte, že server Aeronet otřásá už i poslaneckou sněmovnou a naše žurnalistika odkrývá bolavé a hnisavé rány a fakta, o kterých mainstream nechce informovat. A když se dostane pravda na povrch, zoufalé hemžení hmyzu z pod nadzdviženého kamene odhalí paniku a zoufalost těch, kteří v poslanecké sněmovně procesům migrace napomáhají. Když nelze čelit faktům a realitě, hned zazní ve výboru návrh na usnesení, že jde o dezinformaci proruského serveru. Na nic jiného se poslanci TOP09, STAN a KDU-ČSL nevzmůžou, protože nic jiného s pravdou ani dělat nejde. Výbor pro Evropské záležitosti nakonec přijal usnesení, že je třeba rozlišovat mezi legální a nelegální ekonomickou migrací a azylanty utíkajícími před válkou a potvrdil, že migrační a azylová politika musí zůstat v kompetenci České republiky. Je však zjevné, že kdyby Aeronet neprovedl medializaci a neposkytl přesný a pečlivý překlad Marakéšské deklarace, tak by se dnes o této věci s největší pravděpodobností vůbec ve sněmovně nejednalo.

Lubomír Volný (SPD).

Na konci zasedání Výboru pro evropské záležitosti došlo dokonce k incidentu, když předseda výboru Ondřej Benešík z KDU-ČSL označil Tomia Okamuru za “majitele strany” (SPD). Na to prudce reagoval místopředseda výboru Lubomír Volný z SPD, který Benešíka označil za “drzého nevychovaného fracka” a na protest opustil zasedání výboru. I tato událost ukazuje, jak hluboké příkopy jsou vykopány ve sněmovně a jaký boj se svádí o obranu národních tezí ve sněmovně. Dnešní situace v ČR je podle našeho pozorování velmi nebezpečná v tom, že vláda a vrcholní představitelé se doma tváří, že bojují proti migraci, ale v zahraničí a v Evropě čeští europoslanci vládních stran hlasují v EU naprosto jinak, pro migraci, pro kvóty, na summitech podepisují anebo tiše souhlasí s deklaracemi, které podporují migraci. Dochází tak k tomu, že v zahraničí budou přijaty mezinárodní závazky a jejich procesy (Rabat, Marakéš, Dublin, Istanbul, Global kompakt) a na konci bude tzv. “hotovo”, aniž by s tím český parlament nebo občan mohl cokoliv udělat nebo to změnit. Premiér se dál bude zaštiťovat odporem proti nelegální migraci, ale tu legální přejde tichým mlčením. A té legální africké a arabské migrace, po podpisu Dublinu a Istanbulu, bude tolik, až z toho půjde Evropanům hlava kolem. Na to můžete vzít všichni jed.

Jak vidíte, náš server nahrazuje roli mainstreamových médií a přinášíme zásadní informace a kauzy, které veřejnoprávní a velká média ignorují. Přinášíme informace zdarma a bez otravné reklamy a bannerů na našem webu. Pokud se vám líbí naše práce, přispějte prosím, podle svých možností, jakoukoliv částkou našemu projektu na zachování jeho provozu. Náš server funguje pouze z darů a příspěvků našich čtenářů. Bez vás nemůže náš projekt pokračovat. Každé málo pomáhá a přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem nebo poštovní poukázkou na účet, všechny informace najdete na naší obvyklé darovací stránce zde. Pro naše pravidelné podporovatele jenom upozornění, že došlo ke změně čísla našeho bankovního účtu. Děkujeme za Vaši neutuchající podporu! Naše práce a úspěchy jsou umožněny jen díky Vaší podpoře.

Zdroj úvodního videa: iDnes.cz [3]

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Myloš
Návštěvník
Myloš

https://www.iom.int/key-migration-terms
no nevim, regular/irregular migration se řeší i tu a vychází mi z toho legální/nelegální

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

To v britskem parlamentu se uz hadat nemuseji – ti uz je tam maji. Kritik Imigrace Tommy Robinson dostal 13 mesicu natvrdo. Britsti muslimsti (a abych byl presny – pohledem na uverejnena jmena onech prznitelu nezletilych deti v Britanii na ktere Tommy Robinson ukazal – je tam taky slusna radka Indu a hlavne Sikhu) “spoluobcane” maji na ostrovech uz zretelne vetsi cenu nez bila rasa a jeji potomstvo. Co je na tom naprosto zarazejici je ona rychlost s jakou Tommyho Robinsona zabasli kdyz vysetreni pripadu Skripal nema konce (resp. neni k tomu pochopitelne zadna vule aby se pravda nevyzvejkla) – inu. Priority jsou jasne. Do imigrantu nikdo kecat nebude. A za druhe – je celkem jasne, jak take komentuje pan na videu – britove uz zacinaji pocitovat jak chutna cenzura a represivni rezim, o kterem – jaky to luxus 🙂 – mohli doposud jen slyset v souvislosti s “komunizmen” Dvema slovy – je vymalovano, minimalne u nich, ve Francii jakbysmet a Nemecko v tesnem zavesu.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15393/
https://www.youtube.com/watch?v=4CX8UKrdQI8
P.S. Verim ze se pan VK o pripadu zmini vice, zda se mne to byt docela zasadni prave v dobe Marakessko – Dublinske sleziny.

haliburtonka
Návštěvník
haliburtonka

Ja jen trpnu nad pomyšlením, co bude, když na příští rok přestane mejnstrím používat slova “nelegální migrace”. Páč teď ještě můžou “polittolochi” žvanit o jakési hrozbě.

zločas
Návštěvník
zločas

Uvědomte si,že všichni ti Farští a Benešíkové jsou novou omladinou,je to již produkt doby po Hadráku STB..Jsou to kolaboranti, lidé s velmi pokřiveným charakterem,jim nic neříkají slova národ,vlast…..

vese
Návštěvník
vese

Od roku 2013 je Jan Farský členem správní rady mezinárodní neziskové organizace Aspen Institute Central Europe (ve spr. radě také krvavá Madléna) a také Fóra Karla Schwarzenberga. V pražské pobočce Aspenu je předsedou skútr, finančně podporuje Bakala.

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

Udělejte si obrázek?

ČSSD představila své ministry: Na vnitru poskok Bakaly, na zahraničí vlastizrádce
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15370/

https://poche.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=462776

Poche: Unie musí posílit hranice, vracet uprchlíky a víc pomáhat
https://www.novinky.cz/domaci/473145-poche-unie-musi-posilit-hranice-vracet-uprchliky-a-vic-pomahat.html

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Ten pánbíčkářský pošuk Benešík opravdu chce, aby stát zasahoval do svobody projevu a buzeroval opoziční média? To snad ne.

Honza
Návštěvník
Honza

Pravda o mostě na Krymu – Rusové ve skutečnosti postavili dřevěnou lávku! Více zde:

http://kniznirecenzeetc.blogspot.cz/2018/05/rusove-zadny-most-nepostavili.html

Olda
Návštěvník
Olda

„Sněmovna odmítla odsouhlasit námi navrženou důležitou větu: „Migrační a azylová politika ČR musí zůstat v plné kompetenci ČR“.

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=200122

Pozorovatelka
Autor

Vážený pane Emmanuelle Macrone! Vážený pan Shinzo Abe! Vážená paní Lagarde! Pane Wang Qishan!
Dámy a pánové! Vážení přátelé!

Jsem velmi potěšen, že vás všechny mohu přivítat v Rusku na 22. Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě.////Svět stojí před krizí, jakou ve své historii nikdy nezažil. Bude to mít vliv na všechny účastníky světových hospodářských vztahů bez výjimky.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=bc2C9GwTqF8

Související: “Rusko je připraveno přejít na eura”
http://www.vestifinance.ru/articles/101844
…..
Bez větší pozornosti Rusko provedlo zkoušku S-500. Podle CNBC ruský S-500 SAM během testů dosáhl cíle ve vzdálenosti 480 km, což je rekord pro systémy tohoto typu.
https://www.rbc.ru/politics/25/05/2018/5b0751799a79476473b0ebd1?from=main
……..
Nizozemsko a Austrálie obvinily Rusko ze sestřelení MH 17
(tzn. VB a Globalisté, nikoliv USA)
https://ria.ru/mh17/20180525/1521360738.html
…..
Rusko vyměnilo vedení RusAl, Děripaska z vedení odstoupil
https://www.rbc.ru/business/24/05/2018/5b0613bb9a794700bad33fdf?from=main
Washington zrušil sankce proti Děripaskovi
https://www.vesti.ru/doc.html?id=3020190&cid=5

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ještě větší blbci než jsme doufali:
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/473136-rusti-zoldneri-vytahli-na-americany-v-syrii-tanky.html
Cituji:,, Otázkou ale zůstává, kdo byli ti ruští žoldáci a proč útočili. Americká rozvědka se domnívá, že úkolem Vagnerovy skupiny je v Sýrii získat ropná a plynová pole a ochránit je ve prospěch syrské vlády.” To je ale bordel, co? Oni si dovolují ochraňovat syrská ropná pole pro syrskou vládu…
To zas napsal nějaký absolvent pomocné školy novinářské.
V článku je fotka s popiskou: Nejmodernější americké bojové letouny F-22 Raptor na základně Siauliai, což je velká letecká základna v Litvě.
Dodnes jsem nepochopil, proč státy NATO včetně ČR točí na základnách v pobaltských zemích po půl roce lidi a stroje různých typů a z různých zemí. Umožňují tím Rusům naměřit si jejich radiotechnické parametry v různých režimech letu.
Za x let, co tato akce běží se tam už protočily všechny možné stroje. Kdyby se jim NATO složilo na jednu letku dvanácti mašin na celé Pobaltí, tak by to muselo přijít levněji než tam Rusům pořádat módní přehlídku a nemohli by si udělat album celého leteckého parku zemí NATO.
Teď se tam dle fotografie ocitly i Raptory. Já myslím, že když se tam objevily, radost ruských specialistů na PVO a REB neznala mezí.

.lak
Návštěvník
.lak

Kámoš na zahradě z družice sleduje svého psa na zahradě. Ale nesmí moc přiblížit protože z analogu 4. mm si to skoro hraje skoro na mikroskop.

konzerva
Návštěvník
konzerva

K těm důkazům nesedí tryska motoru a tělo …výrobní čísla..takže se holanďani usvědčili ze lži..proč jsou čísla vyřezaná…a nebo použili díly z raket ze syrie…a je toho více. Proto nebyla přizvaná ruská strana, protože by na to falšování přišla..