Snaha o záchranu vlády je marná, prezident Miloš Zeman neuhne, jenže ve...

Snaha o záchranu vlády je marná, prezident Miloš Zeman neuhne, jenže ve stejné situaci je už i ČSSD! Andrej Babiš vyklidil pole, válka se odehrává už jenom mezi Pražským hradem a Lidovým domem! Miloš Zeman znovu zopakoval, že nevidí důvod, proč by měl odvolávat ministra, který ve svém resortu odhalil korupci! Ve chvíli, kdy prezident odmítne návrh premiéra na odvolání ministra, by měla přijít kompetenční žaloba premiéra na prezidenta, ale k tomu se Andrej Babiš neodhodlá, protože není sebevrah!

Snaha o záchranu vlády je marná, prezident Miloš Zeman neuhne, jenže ve stejné situaci je už i ČSSD! Andrej Babiš vyklidil pole, válka se odehrává už jenom mezi Pražským hradem a Lidovým domem! Miloš Zeman znovu zopakoval, že nevidí důvod, proč by měl odvolávat ministra, který ve svém resortu odhalil korupci! Ve chvíli, kdy prezident odmítne návrh premiéra na odvolání ministra, by měla přijít kompetenční žaloba premiéra na prezidenta, ale k tomu se Andrej Babiš neodhodlá, protože není sebevrah!

Před několika hodinami skončila ostře sledovaná schůzka premiéra ČR Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem a výsledkem schůzky je nula. Andrej Babiš nevyjednal vůbec nic, naopak Miloš Zeman zářil úsměvy a se založenýma rukama vysvětloval premiérovi, že ve slušných zemích se ministři, kteří odhalí korupci ve svých resortech, odměňují a chválí, nikoliv odvolávají a dehonestují. A protože Miloš Zeman chce, aby se Česká republika řadila ke slušným zemím se slušnou demokracií, nevidí důvod pro odvolání současného ministra kultury za ČSSD Antonína Staňka, ministr má stále prezidentovu důvěru a jaké problémy prý mají v Lidovém domě, to si musí vyřešit sami mezi sebou a neobtěžovat tím prezidenta a chod státu.

Miloš Zeman a Andrej Babiš.

Naše redakce získala útržkovitý přepis některých pasáží rozhovoru z velmi důvěryhodných zdrojů z okolí Pražského hradu a jsme rádi, že tyto informace se dostávají ven k občanům, protože se ukazuje, že přestože Miloš Zeman hraje svoji mocenskou hru, využívá k tomu nevynucené poziční chyby politických soupeřů, tedy používá stejné techniky jako judisté. Síla soupeře se přesměruje tak, aby se soupeř porazil sám. A přesně k tomu došlo v ČSSD, kdy socialisté kvůli Antonínu Staňkovi jsou kvůli příkazům z Aspen Institute Central Europe pod vedením Zdeňka Bakaly na cestě pryč z vlády a dost možná i z poslanecké sněmovny po předčasných volbách.

Prezident zopakoval premiérovi, že ČSSD chce odvolat ministra, který by měl dostat spíš pochvalu, když odhalil korupci svých podřízených. Ve slušných zemích se to prý tak dělá…

Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý už uvedl, že Andrej Babiš vyklidil pole [1], protože u prezidenta Miloše Zemana nedojednal vůbec a naprosto nic, situace se neposunula ani o milimetr a zítřejší schůzka Jana Hamáčka a Antonína Staňka u prezidenta už prý nepřinese nic nového, naopak se očekává, že prezident Miloš Zeman bude vyučovat a bude kárat Jana Hamáčka za to, jak vede ČSSD od desíti k pěti, protože se snaží odvolat ministra, který je nejoblíbenějším ministrem za ČSSD a dokonce ve svém resortu odhalil nebojácně korupci v Národní galerii Praha. Prezident tak bude chtít Janu Hamáčkovi zopakovat, že ve slušných zemích se ministři za odhalení korupce ve svých resortech neodvolávají, ale naopak oceňují, chválí a odměňují. Prezident se tak pokusí Janu Hamáčkovi domluvit, aby ČSSD přestala blbnout a hrát “Zagorku” a začala se chovat jako důvěryhodná a seriozní strana.

Andrej Babiš a Miloš Zeman.

Vedení ČSSD už dopředu tuší, že páteční schůzka bude u Miloše Zemana spíš učitelskou přednáškou a Jan Hamáček už dopředu tuší, že prezident Miloš Zeman si ho bude chtít vychutnat. Jízlivá poznámka mimo záznam prý dnes zazněla i na adresu poslanců a členů předsednictva ČSSD, že prý je podivné, že když v ČR vrcholí ústavní krize, členové předsednictva ČSSD prý odmítají přerušit drahé a nákladné zahraniční dovolené.

Prezident Miloš Zeman se rekreuje na Vysočině a on kvůli ČSSD svoji ceněnou a oblíbenou dovolenou přerušil, zatímco členové předsednictva ČSSD takový krok odmítli, žádné dovolené přerušit nechtějí, a proto Jan Hamáček může předsednictvo strany k nastalé situaci svolat až příští týden. Kdyby se prý místo Tahiti, Karibiku a dalších luxusních destinací rekreovali na Lipně nebo na Sázavě, měli by to lepší, hezčí, levnější, více odpovídající voličům ČSSD a především by je přerušení dovolené nestálo takový majlant a mohli by situaci řešit už před týdnem.

Současné pravomoci prezidenta napsali do ústavy lidé z okolí ČSSD v roce 1992 a udělali z toho guláš s názvem “Lex Havel”

Podle prezidenta Miloš Zemana prý není Michal Šmarda ideálním kandidátem, což samozřejmě rozčílilo ČSSD ještě více, protože podle Ústavy prezident v podstatě nemá právo posuzovat kandidáty, i když vzhledem k lajdácky napsanému znění Ústavy to nelze takto jednoznačně tvrdit. Prezident totiž má ministra odvolat na základě návrhu premiéra. Jenže, v ústavě není žádní časová lhůta, jak rychle má ministra odvolat, a navíc je tam i problém s termínem “návrh premiéra”.

Toto spojení umožňuje výklad, že prezident návrh posuzuje, protože návrh je předmětem posouzení v české jazyce. Pokud by to měl prezident z povinnosti provést, neměl by to být návrh, ale příkaz premiéra. Jenže prezidentovi nikdo příkazy dávat nemůže v ústavním pořádku, je to nejvyšší ústavní funkce. Takže se znovu dostáváme k roli a funkci prezidenta, k čemu vlastně by prezident měl být, pokud by měl být jen automatem na podpisy. Andrej Babiš i dnes uvedl, že kompetenční žalobu na prezidenta podávat nehodlá. Logicky, není přece sebevrah, protože nebude se stavět do války mezi Hradem a Lidovým domem.

Michal Šmarda, kandidát ČSSD na ministra po Antonínu Staňkovi.

Ten problém vznikl na počátku 90. let, když část ústavy o prezidentovi se dala spíš nazvat “Lex Havel”, tedy ústavní popis funkcí a pravomocí prezidenta Václava Havla. Ten byl loutkou, a proto mu nechtěli dát vůbec žádné pravomoci, takže funkce prezidenta byla definována vágně, aby se Václav Havel necítil trapně, že nemá na nic vliv.

Jenže s příchodem exekutivních prezidentů formátu Václave Klause a Miloše Zemana se začalo ukazovat, že ústavně popsané pravomoci a povinnosti prezidenta z 90. let jsou naprosto diletantské a aktivní prezident vágní popisy v ústavě bude využívat ve svůj prospěch. A byl to právě člověk s napojením na ČSSD, dnešní předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který v roce 1992 se spolupodílel na tvorbě české ústavy. Takže ČSSD by si měla stěžovat na vágní znění ústavy právě u něj a neměla by s tím obtěžovat prezidenta republiky.

ČSSD vyhrožovala, že odejde z vlády, když se do Rady ČT dostane křesťan a otec od 9 dětí. Teď vyhrožuje odchodem z vlády kvůli vlastnímu ministrovi, který odhalil korupci podřízeného

Chování ČSSD je přitom alarmující. Během několika posledních týdnů totiž Lidový dům už dvakrát vyhrožoval Andreji Babišovi, že ČSSD odejde z vlády, a tento způsob chování stále pokračuje. Vedení ČSSD pohrozilo odchodem z vlády kvůli Michalu Semínovi, kandidátovi SPD do Rady ČTK, že pokud prý poslanci za Hnutí ANO dovolí Michalu Semínovi zvolení do této rady, tak ČSSD odejde z vlády.

Michal Semín je přitom tátou 9 dětí, které má s jedinou manželkou, je to křesťan a zastánce tradiční rodiny a ti dobytkové z ČSSD ho celým svým srdcem nenávidí, jako kdyby jim provedl bůhví co zlého. Michal Semín se totiž několikrát vyjádřil k situaci v USA, že americký kongres rozhoduje na bázi “etnického” (rozuměj židovského) klíče více ve prospěch Izraele než ve prospěch USA a tímto výrokem na sebe poštval Federaci židovských obcí v ČR, která okamžitě začala řvát a hýkat jako pominutá o holokaustu (Šoa). Přinesli jsme o tom článek zde.

Michal Semín, otec od 9 dětí, kvůli kterému ČSSD vyhrožovala odchodem z vlády. Řekl jen svůj názor na vliv židů v americkém kongresu. Nic víc.

Jenže, u Michala Semína to vyhrožování s odchodem z vlády neskončilo. Stejný útok se snesl na vlastního člena ČSSD, na ministra kultury Antonína Staňka za to, že v dubnu odvolal Jiřího Fajta z funkce ředitele Národní galerie Praha. Ten je prominentní postavou pražské kulturní fronty a odkazu Václava Havla. Jeho odvoláním tak na sebe Antonín Staněk přivolal řev Pražské kavárny, České televize a nakonec zasáhla ČSSD, která se rozhodla, že Antonína Staňka odvolá z funkce. Jan Hamáček je totiž členem Aspen Institute Central Eurrope pod křídly Zdeňka Bakaly, který financuje kromě Aspenu i provoz Knihovny Václava Havla v Praze. Takže odvoláním Jiřího Fajta na sebe Antonín Staněk přivolal klatbu od Zdeňka Bakaly a Jan Hamáček jako člen Bakalova Aspenu musel poslechnout a Antonína Staňka odvolat.

Hodnoty ČSSD už nemají se slušnou demokracií nic společného. Po odchodu Bohuslava Sobotky se zdálo, že horší to už s ČSSD být nemůže. Zjevně se všichni mýlili…

Takže si to shrňme, přátelé. Táta od 9 dětí, křesťan a podporovatel tradiční rodiny je prý takový gauner a zločinec podle ČSSD, že pokud by byl zvolen do Rady ČTK, tak ČSSD by položila funkce a odešla z vlády. A ministr kultury, který v Národní galerii Praha odhalil korupci a odvolal ředitele, je pro ČSSD ten největší gauner a zločinec, kvůli kterému ČSSD složí funkce a odejde z vlády, pokud nebude vyměněn. Nechci sahat voličům ČSSD do svědomí, ale takovouto stranu s tak pokřivenými hodnotami, které ČSSD předvádí, může volit v dnešní době jen pokřivený člověk.

Antonín Staněk, ministr kultury za ČSSD.

A protože Miloš Zeman má v této věci stejný pohled, můžeme říct, že ČSSD končí jako strana, která plive na lidi, kteří zasluhují úctu a uznání. Co jiného by mělo být oceněno, než ochrana tradiční rodiny a boj proti korupci? Sami už doufám chápete, že když někdo pokřiví lidi v politické straně až do takové míry jako předvádí ČSSD, je za tím vždycky něco zlého. Korupce, notičky cizích pánů, nátlaky neziskovčíků, uhlobaronů a dalších šmejdů. A to ještě stále nezaplatili dluh dědicům po panu Altnerovi, kterého přivedli do hrobu. To je ČSSD a její memento.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
tehu
Návštěvník
tehu

zkusme si položit následující otázku: Co se stane, když Zeman uhne a co se stane když, Zeman neuhne ??
Jaké zásadní měny z toho pro obyčejného občana ČR nastanou? – Musím vzít v potaz ten fakt, že na pozadí se pořád “utahují šrouby” a pokud se ČR s toho vazalství včas nedostane – nadále se utahovat budou a je úplně jedno, kdo v té chvíli bude “vládnout”…

anonym
Návštěvník
anonym

Tak tohle už není aktuální, Zeman už uhnul, ale kupodivu socani stále řvou, že vládu opustí. Já tedy osobně dosti pochybuji, socani, to je jako veš v kožichu, občas ji vidíte, ale zase zaleze a kouše. I kdyby byly předčasné volby, věřím tomu, že budou-li volit socany už jen příbuzní a známí, tak se zase nějak do parlamentu dostanou, třeba přes korespondenční hlasy a nebo nějaký fígl zase najdou. Politická situace v zemi je silně rozhádané, místo tvořivé síly nastoupila destrukce, ti co by měli hájit zájmy pracující většiny kradou a lžou, křesťani se radikalizují, mládež též inklinuje k radikalismu, ať už levičáckému, nebo pravému, normálnímu občanu se v zemi špatně žije, i když máme co do hrnce a relativní blahobyt. Jestli někomu vyhovuje, v této situaci v zemi mít 9 dětí, tak to je výjimka, většina lidí uživí sotva dvě, Semín je u mě křesťanský radikál, ať tak nebo tak na televizi se dívat stejně nejde, jestli tam jdou socanské bláboly, nebo katechismusmem ovlivněné pořady, je úplně jedno, prostě chybí ta normální lidská svoboda a její normální projev.
To neustálé omílání rodiny jako základu státu u křesťanů, mi přijde, skoro jako nátlak na svobodné a bezdětné, popřípadě staré lidi, co už si svou rodinu užili, a preferování kohokoliv na úkor ostatní společnosti je prostě nedobré, ať už to jsou cikáni, rodina, nebo sociálně slabé rozvednky.
Oni totiž křesťani mají velmi podobnou morálku socanům a ty jejich sociální programy si se socanskými moc nezadají, a krade stejně na obou stranách, a oškubaný je stejně jen ten potřebný. Naopak od těch schopnějších se chce, aby ty jejich sociální programy platili. Platí to pro obě strany. U mě tedy socany NE a křesťany taky NE. Kde najít ten ideální stav, to ale fakt nevím.
Kdo má možnost u hranic s Polskem si naladit polskou telku, ten moje slova o tom, na co se dá a nedá v telce dívat určitě potvrdí. Velké rodiny, vidím povětšinou jen u cikánů a Arabů, ti žijí pohromadě, normální Evropan a z rodiny odchází a zakládá novou, svou, po většinou s dvěma dětmi. na jednu ženskou to je práce až, až a s přihlédnutím k tomu, že většina žen v naší době musí pracovat, je i s pomocí muže čtyřčlenná rodina tak akorát, na dva pracující manžele. Že to někdy nevyjde, je normální, i když by nemělo být pravidlem, nejsme labutě, abychom umřeli, když nás partner, nebo partnerka opustí.

Babuš
Návštěvník
Babuš

serte na ně a čumte na youtube… např. Red Green je super 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=4ql6W95TTdU
takový “A Jeto”, sice v angličtině , ale zase to není animáč 🙂

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Miloš je globalista. Za ním stojí síla, o které nemají místní mudrlanti ani potuchy.

Babuš
Návštěvník
Babuš

comment image

jara
Návštěvník
jara

“, ale k tomu se Andrej Babiš neodhodlá, protože není sebevrah!”
Samozřejmě, pane VK, výstižně napsáno. Jenom jste zapomněl připsat důvod. Eman je mstivý ožrala, kobyla co kope kolem sebe z posledního dechu a Bureše by zařízl. Již nikdy by ho případně nepověřil jako premiéra a co je pro zloděje Bureše ještě horší, v případě SPRAVEDLIVÉHO rozsudku a ODSOUZENÍ Bureše se tento nenapravitelný StBák spoléhá na zadní vrátka, že dostane od Emana milost. To jsou pravé důvody jejich “tandemu”. Žádná vznešenost ve prospěch národa v jejich jednání není. Čas snad ukáže, jací jsou to podlí kuplíři. Jenom se předhání, kdo větší…

Toman
Návštěvník
Toman

I když je jinak pan VK geniální, evidentně nezná hloubku podlosti socanů…

Toman
Návštěvník
Toman

Znovu zafungovala spolehlivá zločinecká koalice Hamáček- Birke- Tvrdík-Mynář. Je naprosto jasný, že Zemanovi vysvětlili, že když padne Hamáček, stáhne ssebou i Zemana, on taky jel v “čínských investicích”. A Zeman raději uhnul, co by si jinak počala pornokačenka? To je jediné vysvětlení, proč Zeman zahodil trumfy a vzdal se.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Toman
Neblábolte…. “Zeman raději uhnul”?? Kam? “Vzdal se”??

Úplně vidím, jak se Prezident teď potutelně baví tím, jak se Hamáček bije do prsou, že “porazil Zemana” 😉 … a Prezident Zeman ho v tom s pobavením rád nechá … vymáchat. 😉
Dobře ví, že všichni ti socani, které teď Hamáček narychlo stahuje třeba z Tahiti nebo chalupy – kvůli extra Kongresíku s “demgratickým” ČSSD odhlasováním toho konečně správného jména Ministra Kultury, – ti ho budou všichni za to nenávidět. 😉

Jaris
Návštěvník
Jaris

Zvedava matka
vy jste neutuchajici optimistka a Toman ma, bohuzel, pravdu. CSSD je Zemanovo ditko, ktere za kazdou cenu podrzi. Bude jeste v pondeli legrace, kdyz Hamacek bude trvat na ‘Zmrdovi’ a pry kdyz ho Zeman neschvali, trucujici Hamacek poda demisi vlady.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stanek-ministr-kultury-vlada-zeman-lany-hamacek-babis.A190712_153711_domaci_kop

jara
Návštěvník
jara

Jaris
Vážím si tě, ale, když do toho nevidíš, tak se k tomu nevyjadřuj. Sama si někdy protiřečíš…

Babuš
Návštěvník
Babuš

Zemanova děvojka ?
Bejvalá solvíniho děvojka.
To je teda úpadek.
comment image

Toman
Návštěvník
Toman

Jak rád bych abyste měla pravdu. Ovšem znaje socany,upřímně pochybuji. Zbabělost a křiváctví asi bohužel zvítězí. A koalice Hamáček-Tvrdík,Birke, Hrad, v rámci zachování kšeftu…. Třeba Zeman stále věří,že Tvrdík toho krtečka do té Číny prodá. Nejsem si jistý,uvidíme.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Pane kolego, už to nepijte, popř. nehulte.

Zeman žádné trumfy nezahodil, nevím z čeho tak soudíte, on naopak setrvává na pozicích a protivníci nevědí co s tím mají dělat a tak dělají hysterické scény.
Sami se zahnali do kouta svými velkohubými prohlášeními a teď, když Zeman neuhnul, nevědí kudy ven, aby se úplně nezesměšnili.
Pozoruhodné je, že v mainstreamu neuslyšíte ani slovo o tom, proč byl vlastně Fajt odvolán, nic o konání orgánů činných v trestním řízení, v jiných případech se dozvídáme, kdo byl na kdy předvolán k podání vysvětlení aj.
Hamáček jako ministr vnitra by měl svým podřízeným dát za úkol důkladné prošetření bez zbytečného otálení, aby se zjistilo, zda je trestní oznámení na Fajta podložené a podle toho konat dále. Jenže on je jenom loutka, není samostatný politik a teď je v pasti.
Zeman taky není sám voják v poli, on má také krytí v zákulisí a také toho na různé lidi dost ví. S Bakalou už bojuje léta a zatím je to pořád nerozhodně.
Zeman má skutečně socdem rád a právě proto by ji rád viděl očištěnou od loutek cizích pánů. To je asi jediná cesta záchrany pro socdem – uspořádat sjezd, vyměnit vedení za tzv. zemanovské křídlo a stát se hradní stranou. Zde je záchrana tonoucích v rukou samotných tonoucích, jak říká Valerij Viktorovič.
Já si myslím, že vím, jak to chce Zeman zahrát a čeho chce dosáhnout, ale nebudu mu kazit hru.

Babiš proti Zemanovi nepůjde zcela určitě, protože kdyby dopustil jakékoliv oslabení jeho pozice, zavařil by i sobě. Zrovna tak se nemůže zbavit ani Zeman jeho, dokud v jiné straně nevyroste politik, který nebude loutkou stejných pánů jako Hamáček a demokradický blok.

Na Zemana de facto není páka, ani kdyby se na něj něco vyhrabalo z minulosti, on je prezident a obžalován může být pouze z vlastizrady, což není ani pořádně definováno, co se tím rozumí.
Jak je správně uvedeno v článku, Rychetský a spol. sepsali ústavu úmyslně jenom velmi vágně, aby si ji mohli ohýbat a natahovat dle potřeby. A když jejich výtvor používá někdo jiný, tak se jim to nelíbí.
Dokud Zeman využívá děr ve formulacích k boji proti škůdcům tohoto státu a jeho obyvatel, nemám s tím problém.

Stává-li se někomu častěji, že výsledkem jeho konání je pravý opak toho, čeho chtěl dosáhnout , je to známka nekompetentního člověka, který na svůj post svými schopnostmi a znalostmi nestačí.

Toman
Návštěvník
Toman

Souhlasím až na jednu věc, Zeman UHNUL. Odvolá Staňka, tím ponechá gaunera Hamáčka ve hře,ačkoliv tímto mohl socany vymazat jednou provždy. (Ztráta moci na vnitru=policie začne konat, Hamáček a spol.zejména penězovodci jako Tvrdík,Birke atd. za katr,odblokování Altnerů a funus ČSSD, jak prosté. Kdo si myslí,že Hamáček a spol nepatří za mříže a není člen zločineckého syndikátu,doporučuji kanál Nikomar belt na youtube, i capo di tutti Babiš bledne závistí co se tam nosí socanům a Kalouskovi za pytle bankovek.. ) Nevím co Zeman hraje za hry a co za geniální intriku se skrývá za jeho souhlasem s odvoláním trumfa Staňka ale toto je z hlediska občanů ČR prohra. Znamená to další dva roky hrůzovlády socanského zločineckèho syndikátu se všemi migrantsko-orwellovskými důsledky. Protože všechna ministerstva paralyzovaná neschopnými Babišovými ministry ovládají ve skutečnosti socanští náměstci,členové ‘Bakalova-Hamáčkova zločineckého syndikátu a dělají si tam Klondike. PS: překvapuje mě, že na tomto serveru, pravidelně zalévaném vidoucím panem VK kýbly pesimismu je ještě tolik optimistů. Já naopak sdílím jeho názor, že není REÁLNÉ cesty ven…

M.C.
Návštěvník
M.C.

No, já bych ten příslib odvolání Staňka ke konci měsíce nepřeceňoval.
Kdyby ho chtěl opravdu odvolat, tak by ho odvolal a nenechával by půl měsíce odklad.
Jak znám starého ještěra, tak v tom vidím spíše nějaký cimrmanovský úkrok stranou, manévr k uvedení protivníka do nejistoty, aby nevěděl přesně na čem je.
Že se ze socdemáků stala postupem času oranžová ODS je fakt.
Cesta ven z toho vede, protože a) Zeman vidí podstatně dál než ostatní hráči umí vidět věci v komplexnějších souvislostech, b) Zeman není osamělý střelec.
Na Zemana si svého času stěžoval i kmotr Mrázek, že na rozdíl od Klause je v podstatě neúplatný, že jemu velké peníze nic neříkají, je spokojený s tím co má a sliby dalších desítek miliónů s ním nedělají nic.

Toman
Návštěvník
Toman

Uhnul, je to přece jen SOCAN. Definice socana, socan=zbabělec+křivák…

Jaris
Návštěvník
Jaris

Takze Zeman uhnul? Takze jsem se s pochvalou unahlila. No nic Mate pravdu, Tomane.

sys
Návštěvník
sys

A jakým způsobem tedy vytahat krysy z kanálů na světlo ??

Babuš
Návštěvník
Babuš

vykouřit 🙂

Toman
Návštěvník
Toman

Odříznout Hamáčka od moci a zejména od VNITRA. Pak by krysy samy opustily loď. To mohl Zeman udělat a nesmyslně neudělal. Tak buď je v tom nějaká supervymyšlená intrika kterou já prosťáček nechápu, nebo je to horší a jednoduše podržel Hamáčka,protože je jedna ruka s gaunerem Tvrdíkem a gaunerem Birkem a Mynářem a za těmi stojí PPF. Jak to říkali chlapci na nikomar belt? Nad 10 miliard se všichni dohodnou, i největší nepřátelé….

M.C.
Návštěvník
M.C.

Na ten kanál se mrknu, může to být zajímavé.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Zločiny socanů v plzni,pokračování….https://www.youtube.com/watch?v=Babw6-M1Keg

nick honolulu
Návštěvník
nick honolulu

USA cekaji otresy zaludecbnich svalu z navalu smichu !
———————————————————————-
Pan president Zeman ustoupii silnicnim banditum s divoke Sierry de Oriental (Prahy) v jejich pozadavku ! (Kroutili mu prsty) a ti ted oslavuji viteztvi !
Zde je vidite !

Jesusita en Chihuahua Banditos Mariach Revolucion Mexicana.
(Zvyraznit levou stranou mysky a kliknout pravou stranou novy EL presidente Hmatacek se vam predstavi.)

Ty cizince ktere tam vidite jsou z Berlina a z Genevy.

bijte ho
Návštěvník
bijte ho

On tam ve sve garazi
do sudu ho narazi
nekdy on nas potesi
svou velikou zvesti
on se obcas slituje
a neco nam vyblije
je to jeho velka vira
jmenuje se Trumpolina
znama to Blondyna
propaguje Honimira

Aldo
Návštěvník
Aldo

USA čekají vážné finanční otřesy
———————————————
Předseda Výboru guvernérů Federálního rezervního systému USA Jerome Powell prohlásil, že návrat zlatého standardu hrozí americké ekonomice obrovskými problémy, včetně nekontrolovatelné inflace a růstu nezaměstnanosti. Takto zareagoval šéf Fedu na myšlenku znovu spojit dolar se zlatem, aby byl zachován jeho status světové rezervní měny.
„Stanovili jste před námi dva úkoly na podporu reálné ekonomiky: zajistit maximální zaměstnanost a stabilní ceny,“ podotkl Powell v prohlášení ke Kongresu. „Nařídíte-li nám, abychom stabilizovali dolarovou cenu zlata, uděláme to, ale nezaměstnanost a tempo inflace začnou značně kolísat.“
„Agresivita Washingtonu nutí Rusko a Čínu k tomu, aby zkoušely pevnost americké měny, a to může skončit špatně,“ napsal list The Financial Times. „Nový platební mechanismus je nejenže spolehlivě ochrání před sankčním tlakem, ale i zpochybní status dolaru jako hlavní rezervní měny.“
Šéf Fedu Jerome Powell: připoutání dolaru ke zlatu zasadí silnou ránu ekonomice s jejím nafouklým trhem cenných papírů, obrovským dluhem a gigantickým objemem nezabezpečené peněžní masy. Takže za každého scénáře mají USA před sebou už v nejbližších dvou letech vážné finanční otřesy.

https://cz.sputniknews.com/byznys/2019071210324046-americky-fed-se-lekl-zlateho-standardu/

Rotary Club
Návštěvník
Rotary Club

Zlatý standard je samozřejmě jeden z největších nesmyslů, který by se prosazoval v současné ekonomice.
V minulosti byl zlatý standard využívám k brzdění velkých ekonomik, na konci 19 stoletá zabrzdil ekonomiku Britskou, na počátku 20 století zbrzdil ekonomiku Ruskou.
Ten človek z FRS není rozhodně hloupý a nechce škodit USA ani světové ekonomice.

Oblázek
Návštěvník
Oblázek

Přesně tak, zlato totiž nenaboptnává podle ekonomiky ani podle úmrtnosti, ani podle porodnosti vážení. Nedovedu si představit jak by se celé zlato rozdělilo mezi všechny stejně a zajistilo všem blahobyt bez rozdílu. To jaksi nejde. Jedině, že by nás bylo o veliké hausnumero méně.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Pro aktivisty Rotary a Oblázek.

Kolik Vám je? Je evidentní, že vůbec nevíte, o čem vlastně mluvíte. 😉
Tak tedy:
Bylo, nebylo, dávno tomu, v jedné krásné zemi v srdci Evropy, byly bankovky státní měny (rozuměj: prostředky směny/výměny zboží a služeb 😉 ), podloženy (zajištěny 😉 ) “zlatem a ostatními aktivy Státní banky Českoslovensé” (REAL assets – tedy opravdová, hmatatelná, materiální hodnota 😉 ) Tyto reálné, opravdové Peníze – prostředky reálné směny, u nás existovaly a platily ještě do l.P. 1993.
Od té doby již pravá měna neexistuje , protože Soudruzi přesvědčili lidi, že jejich potištěný papír je to samé – takže vše ok! 😉 ( No, jeden účel ten papír splní… 😉 )
V těch pradávných dobách ČSSR, bylo dokonce obvyklé, v zájmu projevu dobré a opravdové vůle čestně obchodovat, že všechny zahraniční a důležité obchodní smlouvy byly opatřeny “zlatou doložkou” jako garancí opravdové a nezpochybnitelné hodnoty obchodovaných “real assets”. (Zlatá doložka je hodnota kontraktu ve zlatě – pro případ volatility měny.)
Konec pohádky. 😉 Dobrou.

Oblázek
Návštěvník
Oblázek

je nám tolik, abychom věděli, že nerozumíte ekonomice a jen papouškujete tisíckrát omletý nesmysl.

Plukovník Žitný
Návštěvník
Plukovník Žitný

Běž zpátky k Jandovi, trollíku.

anonym
Návštěvník
anonym

Zvědavá matka
prosím vás, co to tu blábolíte za nesmysly, zlatý standard byl zrušený někdy kolem roku 1971, a naše vzácná komunistická měna nebyla podložená zlatem nikdy, proto nám nechtěli dávat na západě za naše kačky nic a komouši škudlili každou devizu, aby měli za co nakupovat to co se nedalo nakouit v RVHP. Můžete se podívat na staré bankovky, je tam jasně napsáno, že měna je podložená aktivama čs. banky a prací našeho lidu. Zlatem rozhodně ne! Aktiva jsou cenné papíry, dluhopisy atd.
Měli jsme zlatý poklad, to je nějaké šmuky ve zlatě, to ale rozhodně nepokrylo měnu, spíš jen symbolické vlastnictví zlata ze sbírek lidu. To je samozřejmě zašantročeno, s měnou to nemá co dělat, přesto že to držela státní banka.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Oblázek
jseš vážně tak naivní?

sys
Návštěvník
sys

Už jsi se setkal například s pojmem těžba ?? A samozřejmě porodnost i úmrtnost má vliv na množství zlata v jednotlivých zemích.
“Nedovedu si představit jak by se celé zlato rozdělilo mezi všechny stejně” – to bylo hodně jednoduchý.

Toman
Návštěvník
Toman

Skutečné hodnotné komodity jako zlato,stříbro, půda atd. .je rozděleno mezi lidmi na planetě v poměru 1% populace= elitáři vlastní 99,9999% bohatství. Současné virtuální papírky/čísla ovšem patří ve 100% elitářům, ostatní lidé= otroci je mají jen PROPŮJČENÉ nepatří jim. Kdo nevěří,viz Řecko. Prachy v bance nejsou VAŠE ale NAŠE a tak vám bankomat nic nedá. Takže o intelignci Vašeho příspěvku by se dalo s úspěchem pochybovat.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Rotary Club
bankovky které nejsou podloženy zlatem jsou na úrovni toaletního papíru.

Babuš
Návštěvník
Babuš

Máte nějaké? Vyměním. Dám dva útržky toaleťáku Harmasan (kvalita) , za jednu bankovku. Jakoukoliv. To máte dva ku jedné. To je nabídka která se neodmítá 🙂

Babuš
Návštěvník
Babuš

hmm.. tak co za tři útržky, ale vejš už nejdu 🙂

sys
Návštěvník
sys

Je vidět, že jsi také zastáncem tisku peněz ze vduchu…..hlavně, že se kšefty točí…..
Americký dluh mluví za vše a je to důsledek vzduchobankovek vynakládaných sečteno podtrženo do uplácení a agrese vůči jiným zemím.

Toman
Návštěvník
Toman

Aha,používat jako měnu pro směnu zboží něco co má standartní hodnotu je nesmysl. Používat virtuální bezcené nuly a jedničky v PC a pomocí jejich virtuálního nafukování (penězokazectví) produkovat nekonečný hospodářský růst tak aby se sanovalo nepřetržité pouštění žilou systému prováděné kabalistickými vampýry, s konečným důsledkem zvaným válka to není nesmysl… Ale je mi jasné ,že v Rotary klubu na to bratří zástěráři hledí jinak

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Aldo
To je jasný.
Dovedete si představit ten fičák, až fronty lidí před Bankami (FEDem) budou chtít vyplatit dluhopisy, cenné papíry, nebo svoje úspory ve zlatě, nebo stříbře? 😉
Asi se na většinu nedostane NIC, a Banka klekne z důvodu neschopnosti vyplácet.
Nastává bankrot (i Státu!) 😉
Jen pro zajímavost – Čína dnes drží Dluhopisy USA v hodnotě celého Texasu…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Zvědavá matka
no myslím že čína drží ještě mnohem víc a v podstatě vlastní hodně US fabrik nejen v číně ale i v USA a věřitelé v celku by v případě konfliktu s USA jim zadrželi tolik majetku , že amíci mohli vést válku tak tři dny. Jenže za tu dobu už by byli stejně zničeni.

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

Směnitelnost papírů je snad někde uvedena ?
Dolary za zlato ?
Dobré tak pro zasmání …
Fort Knox je prázdný .
To by tak hrálo aby někdo chtěl vracet do USA povinné rezervy umístěné po celém světě .
Pouze obchodování v národních měnách a v reálných komoditách bez spoluúčasti USD má význam .

Babuš
Návštěvník
Babuš

https://zlataky.cz/investicni-zlate-slitky?ext=0&filter_weight=15190&filter_id=on&sort=1a
1g ryzího zlata je cca 1000kč tedy cca 44 USD.
Co na tom nechápete.
Fort Knox je mi volnej.
Tohle je v Praze.
Pokud by vám nechtěli u Zlataky.cz vzít dolary, stačí skočit do kaprovky do xchange.