Snad už i Obama pochopil, že s Ruskem a V. Putinem není...

Snad už i Obama pochopil, že s Ruskem a V. Putinem není radno si začínat! Aneb kdo jinému jámu kope, sám do ní padá

Snad už i Obama pochopil, že s Ruskem a V. Putinem není radno si začínat! Aneb kdo jinému jámu kope, sám do ní padá

Zpráva, která může potěšit odpůrce prozápadní, resp. proamerické politiky a současně ty, kteří jsou pro zachování dobrých vztahů s Ruskem.

   (Toto sdělení je určeno především K. Schwarzenbergovi, jeho equipě z TOP09 a lidem z jeho okolí. Také těm, kteří tak věrolomně upínají své touhy a naděje k USA, že nás spolu s NATO ochrání a posléze zbídačené a podmaněné sežerou i s dluhy!)

       Skutečnost, že dnem 31. března 2015 byla uzavřena možnost smluvního vstupu do AIIB (Asian Infrastructure and Investment Bank – Asijská infrastrukturní a investiční banka), je počin, který nemá v současném finančním světě obdoby. Existence či potřeba této interbanky byla vyvolána dříve, než vypukly ukrajinské události. Lze tedy bez nadsázky konstatovat, že Ukrajina a potažmo všechny důsledky s ní spojené, byly odezvou USA na skutečnost, jak Ruská federace a svět zareagovali na katastrofický dluh USA, který se americká administrativa zoufale snaží řešit naprosto neadekvátními způsoby, neboť umořit 17 trilionový dluh je nad možnosti i státu, jakým jsou USA.

     Rusko, vědomo si této skutečnosti, již před dvěma třemi roky vyvolalo aktivitu na mezinárodní úrovni s tím, že navrhlo vytvořit blok proti EU a snahám USA vtáhnout Evropu jejím odtržením od ruské ekonomiky do americké sféry ekonomického vlivu, tj. dlužního problému, a s využitím evropské ekonomiky řešit dluh USA. Rusko se úspěšně spojilo jak s relativně bohatými státy, ale s méně rozvinutou ekonomikou jako Brazílie, Jižní Afrika či Indie, hlavně však s Čínou a vytvořili uskupení pod zkratkou BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika). Dost možná tento nově vytvořený blok USA podcenili nebo mu nevěnovaly dostatečnou pozornost, faktem však je, že se jim to nebývale vymstilo. Tak se stalo, že 42,2% obyvatel planety Země odchází od dolaru, odchází od amerického platebního systému. Znamená to, že téměř polovina obyvatelstva světa už má plné zuby nadvlády dolaru a vojenského vydírání a že má zájem na slušné, rovnoprávné a pro všechny výhodné bankovní spolupráci.

     Díky existující ukrajinské kauze se Ruská federace dostala do nepříjemné, především ekonomické situace a to na nátlak USA přes EU vyvolanými sankcemi a dalšími opatřeními, kterými se ruská ekonomika značně oslabila. Jenže prozíravý „agresor a uchvatitel“ Putin měl již dříve s asijským tygrem Čínou zajištěné protiopatření proti snaze USA vzkříšení dolaru a tím řešit svůj dluh. Byla to Čína, tedy záměrně ne Rusko, která vyšla „na světlo Boží“ se založením internacionální banky AIIB, aby Obama a spol. neměly důvod tento pro USA tragický krok na něj svalit. Takže veškerá zlost a zoufalost USA nemůže být směrována vůči Rusku, a pokud by se chtěli zlobit na Čínu, pak musí Obama a jeho administrativa být velmi, opravdu velmi zdrženliví. Čína totiž má dnes ve světě ekonomiky finanční vrch, vůči USA je Čína největším věřitelem, to všechno dohromady bere americké administrativě dech a možnosti, ale také jakoukoliv možnou odvetu proti Číně.

     Není bez zajímavosti, že odklon od astronomicky zadlužených USA se zrychluje a přihlášku do AIIB na poslední chvíli podávají také Jižní Korea, Německo, Británie, Francie, Brazílie a údajně Austrálie a Holandsko. CIPS, tedy čínsko-ruský platební systém, už zkušebně běží v deseti ruských a asi dvaceti čínských bankách, má být po ověření funkčnosti a spolehlivosti spuštěn do léta t.r.

Guan Jianzhong

     Nový rusko-čínský bankovní produkt má už i svou ratingovou agenturu UCRG (Universal Credit Rating Group), která již začala zpracovávat bankovní vstupy a data a do léta bude vydávat své ratingové hodnocení. Není bez zajímavosti, že v čele ruské domácí společnosti RUS-RATING stojí sám bývalý francouzský premiér Dominique de Villepin. Tento subjekt spolupracuje s padesáti ratingovými agenturami z různých zemí včetně americké Egan-Jones Ratings, čímž se vyloučí politická manipulace a vliv americké administrativy na její činnost.

     Byl nejvyšší čas, takřka za pět minut dvanáct, aby se Obamovi a americkým jestřábům nepodařili zlomit ty evropské státy, které dnes na AIIB participují. To také dává poměrně slušný a nadějný předpoklad, že státy, zapojených v rámci AIIB se budou distancovat od podpisu smlouvy TTIP, která měla tyto země vtáhnout do víru ekonomických rošád a machinací a tak otrocky pomoci americké ekonomice, která by tím chtěla pomalu a jistě ovládnout celý svět.

Jiří B a ť a , 5.3.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jaroslav Dvořáček
Návštěvník
Jaroslav Dvořáček

Ještě by se mohl někdo pokusit vysvětlit proč Čína takové obrovské množství tolik rizikových dolarů vůbec shromáždila.

Pozorovatelka
Autor

Například proto, že Čína je světovým dovozcem ropy číslo jedna a ropa se dosud obchoduje výhradně za dolary, ale jak se to od roku 2000 mění (https://aeronet.cz/news/brezen-2015-konec-americkeho-imperia-a-jeho-dolaru-svet-se-prestehoval-do-ciny-mame-se-opravdu-radovat-hrozba-nove-valky-dohody-ttip-a-tpp-a-statecny-zeman/), Čína už není na dolaru tolik závislá – ostatně nedávno uzavřela dohodu s Ruskem, které se dolaru ve velkém zbavuje. Dále proto, že dolar je světovou rezervní měnou. A další důvod – Čína podporovala hodnotu dolaru (m.j. nákupem amerických dluhopisů) a úmyslně podhodnocovala juan, čímž mohla světu konkurovat velmi nízkými cenami svých výrobků. Podnodnocený juan také znamenal velmi levnou pracovní sílu a tím přestěhovávání podniků ze Západu do Číny. A právě teď zřejmě Čína s podporováním dolaru skončila, což může znamenat, že skončila i s úmyslným podhodnocováním své měny.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Vážený pane Baťo, už jsem to zde párkrát zmiňovala a dnes to řeknu více bez obalu: Neumíte česky! To nejsou jen gramatické chyby, ale i špatně použitý rod či pád. Opravdu Vaše články před otištěním nemůže někdo opravit???
Z tématického hlediska je Váš článek zajímavý a rozběhla se pod ním i podnětná diskuse. To oceňuji.

xerox
Návštěvník
xerox

moje řeč , pořádek musí bejt … jináč by lidi za chvíli lezli po stromech a pokřikovali by na sebe jako vopice … :–)

Jarek
Návštěvník
Jarek

Co takhle nabídnout AE News bezplatnou korekturu? Česky jistě umíte skvěle… ;0) Nezapomeňte, že média, jako toto, elitami Západu, Agroferetem apod. placena nejsou.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Jarku, nechte si ty provokace, na mě nefungují. Nemusím být placena Agrofertem, abych psala slušně česky. Ani (záměrně) neříkám bezchybně. Že se přihodí občas nějaký překlep nebo chybka, se stane. Takové věci přehlížím, protože nikdo není neomylný a zdejší autoři píší články ve svém volném čase, nemají to pravděpodobně jako hlavní aktivitu. Kvalitu jazyka jsem zde komentovala už několikrát, z čehož jednou to bylo u článku Pozorovatelky. Ta chybový kus opravila a jelo se dál. Přesně tohle bylo cílem mého komentáře.
Další komentáře k úrovni jazyka se už týkaly právě článků pana Bati. Uváděla jsem tam, že si cením jeho snahy (obsah článků) a jemně jsem doporučovala zlepšit kvalitu psaného projevu, která jeho články kazí. Nicméně tato jemná upozornění nezabrala, tak jsem přitvrdila. Jeho články jsou často (ne-li vždy, to bych je musela znovu prohlédnout) opravdu jazykově hrozné. Už si i říkám, jestli pan Baťa nevyrostl v zahraničí (je nějak spřízněn se zakladatelem slavných Baťových závodů?).
Píšete, ať nabídnu zdarma korektury. V principu proč ne. Jen mi situace, kdy bych zrovna já měla být “jazykový guru” přijde dosti tristní, protože skvělou češtinu nemám. Dobrou ano, ale skvělou ne. A pokud mi někdo začne posílat články ke korektuře, tak ať počítá s tím, že je dám ke kontrole fundovanějšímu rodinnému příslušníkovi, čímž článek před uveřejněním uvidí minimálně 2 pro autora a redakci neznámí lidé. Nevím, jestli o tohle stojí. Sama se pod správnost nepodepíšu. Na to nepovažuji své jazykové znalosti dostatečné. 🙂

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

… za dostatečné (vidíte,taky jsem se přepsala)

Arpád
Návštěvník
Arpád

Při informování o množstvích, hlavně peněz, navrhuji vyhýbat se pojmům jako bilion, trilion, kvadrilion a pod., a místo toho se vyjadřövat matematicky – 10 na devátou, na dvanáctou a pod. Americký bilion není totiž totéž, co evropský bilion, a nekritické používání těchto pojmů vede k hrozivé dezinformaci.

Arpád
Návštěvník
Arpád

Váš server uveřejňuje zajímavé a podnětné články, ale jejich hodnota se snižuje příšernou češtinou, ať už v překladech, či původních materiálech. Vzniká dojem, že autoři, kteří neovládají jazyk, mohou být sotva kvalifikovaní k tomu, aby se vyjadřovali ke komplikovaným problémům, které v současnosti hýbou světem.

Jarek
Návštěvník
Jarek

Ano, velmi zajímavé články – s tou češtinou – berte to tak, že na rozdíl od komerčních mainstreamových médií, která si mohou dovolit korektory, je AE News – jestli jsem to dobře pochopil – financován dary čtenářů a patrně též provozovateli. A nikdo neovládá vše “na jedničku” – někdo možná umí perfekt česky, ale obsahově píše nesmysly nebo propagandu (viz náš mainstream). Tedy pořád je lepší, když se tyto články objevují tak, jak jsou – než aby se neobjevovaly vůbec – a také lepší, než gramaticky vytříbené “vymejvačky” (jako třeba z (lž)iDnes).

Lok
Návštěvník
Lok

“internetový zpravodajský portál připravovaný českými a slovenskými krajany žijícími v Holandsku, Rusku a v USA.”
jestli tady opravdu delší dobu nežijou tak to dokážu pochopit

Ekonomickej Diletant
Návštěvník
Ekonomickej Diletant

koukám samej fundovanej ekonom, myslím, že Nobelovka některé místní autory nemine 😀

xerox
Návštěvník
xerox

to je přesně váš problém , že koukáte … jiní čtou … :–)

xerox
Návštěvník
xerox

pane baťa autore článku … obama to dávno pochopil , ale část rozdělené americké státní elity to nechce pochopit …
lidé jako je baiden , organizace jako je stratfor a ta část židovstva , která je militantně naladěna a co si nepřeje mír na středním východě , to nestráví nikdy …

spravce
Návštěvník
spravce

sice to není k věci, ale zdá se mi to nebo teprve nyní si všímám hodnocení komentářů? 🙂

realita
Návštěvník
realita

Jde mandelinka bramborová po silnici od Rozvadova na Plzeň a potká veš.
“Hey Weshmen!,” povídá jí, “žegni mi, gde ye tady poule bramborejšn.”
Veš na ní civí jako z jara, a když mandelinka dotaz ještě dvakrát důrazně zopakuje, odpoví:
“Izvinitě, ja něznáju ja tóže turíst.

Bohumil
Návštěvník
Bohumil

US fašistický systém se začíná hroutit i zevnitř. Svědectví protestujícího proti americké koloně o gestapáckých praktikách současných zastrašovacích orgánů nomenklatury, která si říká “elita”. Aneb nikoli Pomáhat a chránit, ale Zastrašit, umlčet a persekuovat.
“Asi po jedné hodině, kdy jsem stál u silnice s touto cedulí, u mě zastavila dvě auta. Jedna civilní Fabie a za ní policejní vůz. Pán z civilní Fabie mě požádal o můj občanský průkaz. Na otázku, zda jsem se dopustil nějakého přestupku, mi odpověděl že ne, ukázal mi svou legitimaci, načež nadále požadoval moji, takže jsem byl nucen mu dát svůj občanský průkaz, který si následně ofotil. Na další mou otázku, jestli takto prověřují každého občana, který nějak veřejně vyjadřuje svůj názor rozdílný od oficiální politiky, mi bylo řečeno, že ano. Na závěr mě ještě policisté přiměli, abych se nechal vyfotit s mojí protestní cedulí a občanským průkazem. Před jejich odjezdem na můj dotaz, zda tam mohu dále zůstat, mi řekli, že ano.”
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1597-gambit-prezidenta-zemana-americky-velvyslanec-ma-dvere-na-hrad-zavrene-disidenti-v-podhradi-seznamy-soudruzky-nemcove-normalizace-nebo-sametova-obcanska-valka-jidasove-a-vzkriseni.htm

Jak to tedy vlastně je?
Návštěvník
Jak to tedy vlastně je?

Čína má USA dluhopisy. USA krachuje. A řekněte mi, kdo bude kupovat USA dluhopisy od Číny? Když tyto dluhopisy budou v případě krachu USA bezcenným papírkem? Kdo na tom vydělá? A kdo má problém? Vychází mi z toho, že prodělá Čína a vydělá USA.

Administrator
Admin

Problémem Číny nejsou US bondy, ale dolarové rezervy čínské národní banky a desítek soukromých čínských bank a fondů. Do situace se Čína dostala sama na počátku 90. let minulého století, když v rámci ekonomických reforem umožnila zahraničním investorům používat k platebnímu styku uvnitř země americký dolar. 25 let později, dnes, je situace taková, že čínský průmysl od výroby až po spotřebu funguje na americkém dolaru jako paralelní měna k domácímu juanu. Zaměstnanci ve fabrikách jsou vypláceni v dolarech a fabriky, které prodávají své zboží Američanům pro americký trh, akceptují americké dolary za své výrobky. To je to tajemství vztahu mezi Čínou a USA, proč obě země, ačkoliv zcela rozdílné (komunistická Čína vs. kapitalistické USA), jsou na sobě tolik závislé. USA si mohou dolar tisknout ve svých tiskárnách a kupovat si za ně čínskou výrobu. Čína poté ty dolary vezme a kupuje si a za ně ve světě kde co, ale problém je v tom, že těch dolarů má Čína pořád více a více, než kolik je na světovém trhu volných příležitostí k nákupům zajímavých akvizic.

AIIB tak má zbavit Čínu dolarových rezerv a přeměnit je na rezervy v podobě koše jiných měn skrze velké investiční projekty na nedolarových trzích. Čína je tak vazalem amerického dolaru implantovaného do své národní ekonomické infrastruktury a je logické, že z této situace se Čína chce vymanit. Americké bondy hrají v celé věci jen podružnou roli, protože největším věřitelem americké vlády jsou americké domácnosti, konkrétně fond sociálního pojištění, tedy jinými slovy peníze Američanů určené na jejich penze (to je tzv. vnitřní dluh americké vlády, dluh státu vůči jednotlivým státním organizacím a úřadům, je to dluh, který dluží stát de facto sám sobě), na druhém místě jsou potom soukromí držitelé dluhopisů, domácí americké banky, největším z nich je soukromý FED, Čína je až na třetím místě, ovšem nikoliv Čína jako stát (pozor na to!), ale jako souhrn čínských soukromých bank a fondů, přičemž mezi nimi figuruje i státní čínská národní banka, ale s relativně malým objemem ve vztahu k celé “čínské pohledávce”. Více zde: http://cnsnews.com/news/article/terence-p-jeffrey/fed-owns-64-more-us-government-debt-china

V článku z linku výše si všimněte 3. odstavce od konce, ten odhaluje americkou situaci v hrozivé realitě. Americká vláda ví, že státní dluh poroste i nadále, ale nikdo už neví kam, jak vysoko, kdy se růst zastaví a už vůbec nikdo netuší, jak se dluh smaže.

Americký státní dluh prorazil počátkem roku hranici 18 bilionů dolarů a dál roste. Problematika amerického dluhu, jeho rozdělení, proč vláda dluží sama sobě, je dobře vysvětlena zde:
http://useconomy.about.com/od/monetarypolicy/f/Who-Owns-US-National-Debt.htm

Koncentrační tábory pod správou FEMA jsou v USA stavěny právě pro situaci, která nastane, až americká vláda nebude mít peníze na výplaty penzí Američanů, protože právě Federální fond sociálního pojištění je největším věřitelem americké vlády. Ve chvíli, kdy USA nebudou schopné si za své natištěné dolary nakoupit zboží v Číně, v tom okamžiku začnou v USA problémy s výplatami penzí bývalých federálních zaměstnanců, od pošťáků až po válečné veterány. A země je plná zbraní mezi obyvatelstvem. Proto ta obrovská militarizace americké policie, výstavba kempů pod správou FEMA atd. Je to pouze otázka času. USA udělají vše proto, aby pádu dolaru zamezily všemi prostředky, i za cenu vyvolání války v Evropě s cílem překazit dedolarizaci čínské a potažmo mezinárodní ekonomiky.

Pořád nerozumím
Návštěvník
Pořád nerozumím

A jak se Čína bude zbavovat dolarů? Kdo ty jejich přebytečné dolary koupí? Kdo bude akceptovat Černého Petra v podobě krachujícího dolaru nikdo to přece nebude chtít. Zbude to opět na Činu.

Administrator
Admin

Jak už bylo řečeno, Čína se dolarových rezerv zbaví skrze investiční projekty, které zastřeší AIIB. Banka AIIB zafinancuje v dolarech projekt např. výstavby jaderné elektrárny ve Francii a zpětně se bance investice budou v budoucnu vracet z provozu elektrárny, to znamená zisky budou proudit do Číny už v EURech. Je to jediná cesta, jak se Čína může nadměrných rezerv USD postupně zbavit, aniž by to způsobilo kolaps čínské “dolarové” ekonomiky anebo naopak hyperdeflaci v Eurozóně. Pokus o přímý prodej čínských dolarových rezerv na mezinárodních měnových trzích by způsobil kolaps dolaru a v návaznosti s ním i globálních trhů ve světě, paradoxně však by nejvíce pád dolaru postihl čínskou ekonomiku.

Čína se snaží dolaru zbavit, ale pomalu a opatrně, aby nepoložila americké trhy a jejich schopnost odebírat čínské zboží a produkci čínských fabrik, které drží nad vodou sociální smír v celé Číně a dávají práci milionům lidí a nepřímo dalším desítkám milionů Číňanů. Jakkoliv to zní paradoxně, v mnoha ohledech potřebuje Čína americký trh pro export své produkce více, než potřebují USA čínské úvěry. Cesta z kruhu ven je pro Čínu možná jen tak, že se pomalu začne zbavovat výrobní a kapitálové závislosti na dolarových trzích. Ten proces ale bude trvat dlouho, ekonomové odhadují horizont příštích 30 let, než se podaří čínské dolarové zásoby snížit na polovinu.

Dolar je dolar
Návštěvník
Dolar je dolar

Za 30 let už USD nebude. Je to moc dlouho. Bude už Amero nebo nějaká jiná světová měna vycházející z čeho? Z USD.

Teerex
Návštěvník
Teerex

Tohle mi moc nesedí. AIIB banka nebyla založena aby financovala projekty ve Francii ani nikde jinde v Evropě, ale v Asii. Takže řekněme Vietnam si bude chtít půjčit na nějaký projekt. Dostane od AIIB půjčku v dolarech a v jaké měně ji pak vrátí? Vietnamské Dongy? Co s nimi bude AIIB dělat? Myslíte, že Dongy bude někdo jiný chtít? A co když Vietnam bude chtít půjčku vrátit v Dolarech? To mu zakáží? A stejná situace bude u všech asijských zemí? AIIB bude půjčovat Dolary a zpátky dostane asisjské národní měny jednotlivých států? K čemu jim to bude? To jako pak už budou investovat jen národní měny do patřičných států? Ty měny jsou imho na mezinárodním měnovém poli naprosto bezcenné.

trodas
Návštěvník

Dolarů se Čína zbaví tak, že za ně si cizí státy nakoupí to, co potřebují v rámci půjčky, kterou jim AIIB poskytne. Platby úroků a jistiny budou již v národních měnách. Už?

Tak se z bezcenných papírků stane něco cenného – Čína si tak kupuje moc a vliv ve světě. Ne tanky, ale banky.

trodas
Návštěvník

Banksterům v USA ani nic jiného nezbývá, než zastavit dedolarizaci jakkoliv. I WW3 je přijatelnější pro ně, než situace, kdy je vlastní občané nabodnou na kůly. Nemají na vybranou. Lhali a kradli příliš mnoho a moc dlouho, takže čas zůčtování se kvapem blíží… a pak bude konec.

Problém je, že policie jim nepomůže. Policii bude také jasné, že nedostanou své penze a tedy nebudou mít zájem se nechat zabít pro krádež banksterů a budou také chtít bránit své rodiny, místo banksterů a státních představitelů, kteří jim lhali, podvedli je a okradli a nic dobrého je už nečeká…

A paradoxně druhá Americká revoluce spasí svět. Kéž se do té doby podaří lidem vysvětlit, jaké zlo a podvod (a moc pro bankstery) je tzv. frakční rezervní bakovnictví:
http://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y