Slovenské jaro 2018: Demonstrace v ulicích, organizované protesty na Facebooku řízené ze...

Slovenské jaro 2018: Demonstrace v ulicích, organizované protesty na Facebooku řízené ze zahraničí, mainstreamová média v zahraničním vlastnictví podněcující k nepokojům, podezření z kontaktů na mafii směřuje k rozpadu vládní koalice. Události z Arabského jara 2011 se okopírovaly na Slovensko. Proč Bratislavský hrad zlověstně mlčí?

Slovenské jaro 2018: Demonstrace v ulicích, organizované protesty na Facebooku řízené ze zahraničí, mainstreamová média v zahraničním vlastnictví podněcující k nepokojům, podezření z kontaktů na mafii směřuje k rozpadu vládní koalice. Události z Arabského jara 2011 se okopírovaly na Slovensko. Proč Bratislavský hrad zlověstně mlčí?

Přesně 100 let po vzniku Československa a 7 let po vypuknutí tzv. Arabského jara, které vedlo k dnešní mohutné islámské migraci do Evropy, byly na Slovensku zahájeny společenské posuny, které v následujících týdnech povedou k politické destabilizaci a s velkou pravděpodobností i k pádu slovenské vlády. Dosud nevyjasněný motiv vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové se stal odpalovacím mechanismem společenského útoku ze všech směrů proti současné vládě Roberta Fica.

Nemá smysl zde uvádět odkazy na slovenská mainstreamová média, protože všechny stojí v jedné bojové frontě proti současné slovenské vládě. Roberta Fica už včera opustil Marek Maďarič z pozice ministra kultury [1] a Úřad vlády SR opustil i tajemník bezpečnostní rady Viliam Jasaň a Ficova asistentka a bývalá modelka a Miss Universe Mária Trošková [2]. Oba dva jsou totiž napojení na podnikatele italského původu Antonino Vadalu z východního Slovenska, který podle zavražděného novináře Jána Kuciaka má mít pro změnu napojení na italskou mafii Ndrangheta z Kalábrie a měl se podílet na tunelování evropských dotací do pěstovaní biopotravin na východním Slovensku.

Crowd event pozvánka z Twitteru na demonstraci v Bruselu za vyšetření vraždy Jána Kuciaka.

Slovenský mainstream toto napojení okamžitě začal v posledních hodinách používat jako “olovo”, tzn. diskreditační munici proti vládě Roberta Fica s poukazem, jak je možné, že blízké osoby napojené na mafiána se dostaly do role asistentky a poradce premiéra slovenské vlády. Média to označují za obrovský skandál a ohrožení bezpečnosti Slovenské republiky. Podivné je na tom ale něco jiného, že tyto informace o tunelování evropských dotací na východním Slovensku a propojení Antonino Vadala na Úřad vlády SR skrze asistentku Márii Troškovou a poradce Viliama Jasaně je známý de facto už od roku 2016, ale tehdy tato informace nikoho nezaujala a kauza zapadla.

Fico odhalil další utajované informace z místa činu

Deník Plus jeden deň již v roce 2016 upozorňoval [3] na blízkost Antonino Vadala a šéfa krizového managementu vlády Viliama Jasaně. Toto propojení de facto navozovalo velmi těsný vztah výkonné moci a divokého businessu, od dotací do zemědělství až po fotovoltaické projekty. Skutečnost, že článek o tomto propojení v roce 2016 nevzbudil žádný zájem, ale dnes tyto samé informace hrozí pádem vlády, ukazuje na jediný rozdíl mezi rokem 2016 a dnešními dny. Tím rozdílem jsou totiž dvě mrtvoly v domě ve Veľkej Mači.

Robert Fico dnes na tiskové konferenci potvrdil naše informace, které náš server přinesl včera [4] a rozšířil je navíc o další utajované poznatky [5]. Na místě činu v domě policisté opravdu nenašli žádné stopy násilí, na stole byla dokonce napůl vypitá káva, zámek domovních dveří je nepoškozen, pachatel byl podle všeho vpuštěn dovnitř někým ze zavražděných. Pozice a charakter těl naznačuje, že střílel někdo, koho obě dvě oběti znaly. Co se však rozchází, to jsou informace o výstřelech. Podle Roberta Fica byly vystřeleny více jak dva výstřely a na zemi byly rozsypané náboje, nebyly prý naaranžovány, pachateli náboje asi prý vypadly a neobtěžoval se je posbírat.

Mária Trošková a Robert Fico.

Toto vysvětlení policie ústy Roberta Fica nezni věrohodně, protože pachatel měl zřejmě tlumič, sousedé totiž žádné výstřely neslyšeli, takže střelec neměl důvod spěchat nebo utíkat z místa činu, že by neměl čas na sesbírání nábojů na zemi. Proč by tedy nechal na zemi rozsypané náboje? Vzhledem k tomu, že naše redakce má k dispozici odlišný popis místa činu od našeho spolehlivého zdroje, má zřejmě policie důvod zatím zkreslovat a mlžit o skutečném a přesném popisu místa činu. To je logické a nijak překvapivé.

Napojení na mafii může potopit vládu Roberta Fica. O nic jiného vlastně od samotného počátku celé kauzy vůbec nejde

Co je však jasným posunem, to je prohlášení policie, která nově zcela odmítá, že by šlo o práci italské mafie. To potvrzuje i naše informace od našeho zdroje. Bez ohledu na to, kdo je nebo není pachatelem, však začala všechna slovenská mainstreamová média proces majdanizace slovenských ulic a náměstí. Na Facebooku jsou už stovky naplánovaných crowd eventů do desítek slovenských měst, které mají proběhnout o tomto víkendu. Další eventy jsou naplánovány na příští týden, až do konce března. Organizace mainstreamových médií, neziskového sektoru a aktivistických předáků naznačuje, že dvě mrtvoly z Veľkej Mače budou vytěženy jako palebná munice na svržení vlády Roberta Fica. Koaliční projekt SMERu, Mostu-Híd a SNS se začíná otřásat v základech. Poslanec Igor Janckulík z klubu Most-Híd už naznačil, že není pro setrvání ve vládní koalici [6]. Politické kluby v této chvíli jednají a radí se, jak reagovat na situaci. Problém by se dal popsat jako nerozhodnost, na kterého koně vsadit peníze.

Antonino Vadala, který přes Viliama Jasaňe měl mít přímý kontakt na Roberta Fica.

Mainstreamová média na Slovensku a nevládky kontrolují veškeré veřejné mínění a informační prostor. Robert Fico tuto kauzu nemusí ustát a pokud kdokoliv se s ním bude držet za ruku během jeho politického pádu, padne spolu s ním. Tvrdá kalkulace nyní spočívá v tom, jestli se předčasné volby vyplatí a kdo by takové volby vyhrál. Tato otázka je možná pro politiky i důležitější, než kdo provedl dvojnásobnou vraždu, protože otázkou je, kdo osloví veskrze levicové a středolevicové voliče SMERu, pokud by opravdu tato strana skončila podobně jako česká ČSSD. Kdo by uchvátil voliče Roberta Fica? Na Slovensku žádného Andreje Babiše nemají. Současné koaliční strany tak budou zejména kalkulovat, jestli s Ficem více ztratí v koalici, anebo více získají odchodem z koalice a v předčasných volbách.

Andrej Kiska se může dostat do stejné role a pozice jako Petro Porošenko: Bude vládnout z pozice prezidenta, i když v zemi platí parlamentní demokracie. Paradox nebo sledovaný záměr amerických elit?

Mnoho pozorovatelů si všimlo, že v této obrovské aféře zůstává zcela stranou slovenský prezident Andrej Kiska, který sice odsoudil dvojnásobnou vraždu, ale jinak do současné politické situace nijak nezasahuje. Slovenský prezident disponuje pravomocí, že může v případě pádu Ficovy vlády pověřit sestavením vlády opoziční strany a formou vládnutí s důvěrou nebo bez důvěry by taková vláda mohla vládnout až do řádných voleb v roce 2020. Slovensko totiž stojí před velkými úkoly. Na stole je v Bruselu Dublin IV a přerozdělování uprchlíků, proti kterým Robert Fico má rezervovaný postoj.

Jedno z luxusních aut Antonino Vadaly.

I když v poslední době jsme viděli, že slovenský premiér navázal těsné vztahy s Berlínem a Brusel proto na Slovensko nepodal žalobu kvůli nepřijímání migrantů, zatímco na Polsko, Maďarsko a Českou republiku padly žaloby ze strany Evropské komise vloni v prosinci. Robert Fico uvedl na sjezdu ČSSD, kde byl hostem, že je v těžké pozici a čelí obrovskému nátlaku z Bruselu i zevnitř Slovenska. Maďarská otázka na Slovensku je stále doutnající sopkou, která může kdykoliv explodovat a Berlín má Slovensku poskytnout politickou a bezpečnostní zeď před územními požadavky Budapešti.

Robert Fico: Cui bono?

Robert Fico se včera na tiskové konferenci [7] ptal novinářů, v čí prospěch byla vražda novináře? My bychom doporučili panu Ficovi, aby se podíval na níže uvedenou fotografii z demonstrace v Bratislavě za zavražděného Jána Kuciaka. Všimněte si anglojazyčných transparentů. Stejné jsme viděli v Praze v demonstracích proti Miloši Zemanovi. Stejné jsme viděli na Majdanu v roce 2013. Stejné jsme viděli na milionových demonstracích v arabských zemích v roce 2011. Tyto transparenty nejsou určeny pro národ, ale pro sponzory a architekty barevných revolucí, aby transparentům rozuměli.

Anglojazyčné transparnety v Bratislavě by měly být jasnou odpovědí na otázku Roberta Fica: V čí prospěch?

Současné události vstoupí do historie možná pod označením Slovenské jaro 2018, pokud dojde k rozbití Ficovy vlády na základě mohutných protestů na slovenských náměstích. Jenže v takovém případě nastane starý známý proces, který jsme viděli už mnohokrát, ten proces se jmenuje “rozděluj a panuj”. Rozvrácená politická scéna na Slovensku, kde jediným leaderem bude pro-migrační prezident Andrej Kiska, který v případě slabé vlády bude kontrolovat nejen její personální obsazení, ale i rozhodování, dovede slovenský národ do podobné pozice, v jaké se nyní nachází Ukrajina.

Dům Jána Kuciaka (žlutá fasáda) ve Veľkej Mači, kde došlo k vraždám.

Prezident, oligarcha, v napojení na vliv transatlantických vazeb s americkými neocony, řídí zemi způsobem, kdy ukazuje na Rusko, aby odvedl pozornost od problémů doma, od bezbřehé korupce, od selhávajícího ekonomického a sociálního systému. Všude sledujeme aktivizaci nevládních organizací, facebookové crowd eventy, média diktují podmínky a ultimáta demokraticky zvolené vládě. Už zase vidíme, jak aktivisté na Slovensku sepisují petice [8] a volají Evropskou unii, aby pomohla vyšetřit vraždu novináře a jeho snoubenky. Společnost, která se nechá manipulovat k protestům na základě dosud nevyšetřené a zřejmě zinscenované vraždy, je odsouzena ke stejnému rozvratu země a národa, jaký proběhl před více jak 4 lety na Ukrajině.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
človek
Návštěvník
človek

Zamyslel sa niekto , kde zobral chlapec / novinár / peniaze na rodinný dom ?
U nás opozícia predstavuje zviera napadnuté besnotou a chce len trhať a novinári tí sa odbavujú s homošmi a narkomanmi a je mi ľúto, že vytvárajú hystériu okolo smrti mladých ľudí a nepočkajú na vyšetrenie. Je mi na vracanie súdruhovia .

jano
Návštěvník
jano

napr z hypoteky sherlock

hirameki
Návštěvník
hirameki

nevím proč všude píšou o investigativci, když sám jeho šéf Bárdy řekl, že byl jen “analytik”, lepil články z informací, které mu dodávali jiní. ale ne “zdroje”, ale jiní novináři.

konzerva
Návštěvník
konzerva

A tady zase obiňují matoviča….a ten je na prášky… https://youtu.be/zraBi9q3lyk

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Omlouvám se za příliš dlouhý komentář, ale jde o přelomovou situaci, kdy přesně uvidíme , jak se “nahé” elity zachovají! A z této situace, už se těžko “vylžou”, politika je v takovém případě neúprosná a dopadne i na iniciátory!!

jara
Návštěvník
jara

Jestli se má objasnit tato vražda, v první řadě se musí najít vrah. Jít na to odzadu předpokládá hodně variant, jako byste sedli na strom na větvičku,a to na správný strom, a pak se pokoušeli dojít ke kořenu. Vypátrat vraha je to nejdůležitější…

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Anglické nápisy na pietní!! akci jsou hodně podivné! Pro koho jsou vhodné a účelné? Když se zamyslím a jako Slovák půjdu na pietní průvod , tak si napíši nějaký slovenský nápis, který zastává můj názor na věc a nebudu psát nic anglicky. Především, když jde o pietu.
Zatím nikdo přesvědčivě nedoložil, kdo vraždil a z jakých důvodů!!! Italové, kteří figurují v článku, byli propuštěni, takže lze předpokládat, že s vražděním nemají nic společného! Potom se zeptám, jaký vliv má vláda na zavraždění novináře? Nejsem příznivcem Fica a také některé zdejší články podrobuji kritice, ale prosím, ať mně někdo poctivě řekne, kdo dnes může být oprávněně spojován se zavražděním novináře !!! Já takového nikoho nevidím, protože neznáme důvod vraždy, která nejspíše nebude vůbec kvůli jeho “psaní” v novinách,ale jsou tam také jako důvod drogy, zadlužení a další možnosti!!! Co víme celkem jistě, že nešlo o profesionálního vraha, protože by si s obětmi nedával kafe a také by se mu nevysypal zásobník!!! Také se naskýtá polemika, proč by zabíjel oba dva!!! Když budu chtít “vyřešit” novináře, tímto absolutním způsobem, aby nepsal, tak mám daleko více možností a příležitostí,jak se ho zbavit a vůbec to nemusí být “nápadná” střelba!!! A ještě k tomu zabíjet zbytečně dva lidi!!! Když si na chvilku sednete a začnete uvažovat jako “nájemný” a úkladný vrah, tak k vykonání takového skutku vůbec nepotřebujete střelnou zbraň!!!! Pohodlně můžete zinsenovat skutek jako nešťastnou náhodu a mohou vás soudit za neúmyslné zabití, ale nikdo vám nedokáže úmysl, za což je směšný trest!! Prostě je to celé jinak, než se nám snaží média podsouvat a jako vždycky zase budeme za hlupáky, co mají věřit všem kecům a je úplně jedno, zda jde o česká, či slovenské média!!! Prostě si s námi opět některá, především veřejnoprávní!! média,která si povinně platíme,nehorázně vytírají “prdel”!!! Omlouvám se , ale slušnější termín jsem nenašel!!!! A to je ten nejhorší skutek!! Lidé se vraždí a asi vraždit budou, ale já mám jako občan, právo, být v demokracii objektivně a vyváženě informován, protože si takovou službu povinně platím!!!

Vanda
Návštěvník
Vanda

Anglický nápis, když neumíte anglicky je skutečně velice podezřelý.

jarrek
Návštěvník
jarrek

Pokud se nad tím trošku rozumě a v souvislostech zamyslíme , KDO by z vraždy novináře z politiků mohl mít politické body, Ficovi to v žádném případě nemůže nic přinést !!!!!! Tak je zde jen prezident, který jednal se Sorosem v Americe, a vzhledem tomu, že Soros je zastáncem migrace a i podporovatelem revolucí, tak to dává SMYSL, že fouká vítr od Kiska a Sorose !!!!!!!

Eva
Návštěvník
Eva

Libi se mi jak okolni svet vi vsechno o nas lepe nez my Slovaci pro jistotu pisu v cestine na plagatoch piseme anglicky taky sme pozvali eu parlament vysetrit vrazdu protoze ten jazyk umime my i svet a vlastnim mocenskym strukturam neduverujeme

BLM
Návštěvník
BLM
Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Tato kauza PROGRAMOVĚ zaplňuje média v celé Evropě v takové míře, aby všem bylo případně JASNO, jaký je důvod případného “převratu na Slovensku”, po kterém už otevřeně někteří (Nicholson) volají….
I v Itálii jsou všechny 1. stránky MSM a TV kanály zaplavené “Ndranghetou, která úřaduje na Slovensku”…
Tak jsme to rozebírali také s it. přáteli, z nichž někteří pracují v obranných složkách Státu – Itálie, a tudíž znají z praxe mafiánské praktiky… Shodli se na tom, že MODUS OPERANDI a dynamika této vraždy novináře je velmi vzdálená jejich způsobům:
1.Údajně takto by jednal buď úplný začátečník, nebo servisní šarže – pěšák, z vlastní iniciativy, a to by terčem zřejmě nebyl novinář, ale někdo od konkurenčního klanu….
nebo někdo, kdo CHTĚL, aby to VYPADALO jako akce mafie – podle představ publika.
2. Prvním krokem v takových případech (novinář, soudce, policista – kdokoliv jde otevřeně proti nim) je UPOZORNĚNÍ (tedy výhružka a zastrašování) – tedy neco jako: pokud s tím nepřestaneš, MOHLO BY SE STÁT toto, nebo toto, a to by bylo škoda…..,
nebo PŘESVĚDČENÍ subjektu spolupracovat (tedy zavázat se s nimi), případně za úplatu.
3. Pokud by aktivity tohoto novináře byly pro ně opravdu tak nebezpečné, že by naznali, že jediná možnost, jak zabránit nějakému prozrazení, je zbavit se tohoto člověka,
určitě by to prý neudělali tak, aby po něm zůstaly kompromitující materiály, ale ani žádné důkazy – tedy těla a scéna deliktu… Prostě by zmizeli i se všemi materiály tak, že by je nikdy nikdo nenašel….
Tolik názor odborníků z branže 😉

Mě osobně tedy velmi zaujal ten pohotový anglicky psaný transparent, kde jasno červenou z černého nápisu září FI CO… 😉
To bude zřejmě ten důvod této zrůdné, z mého pohledu, politické demonstrativní popravy…
(můj pocit…)

tana
Návštěvník
tana

Taky mi to přišlo divné, ve všech možných i nemožných filmech italská mafie oběti pohřbívá někam do betonu, nejlépe do základů nějakých budov.
Když ukázali ten domek + domky okolo, připadalo mi to jako nějaká chudá periférie. Rozhodně bych tam dům mladých, ambiciozních, novinářů neočekávala. Pokud je mi známo, tak na Slovensku i u nás jejich vrstevníci spíš na hezkých místech přestavují chaty na trvalé bydlení, chtějí být ve svém, středostavovském, prostředí. Vždyť jistě plánovali děti, které musí chodit do školy, kroužků atd….. . Takže bych pachatele hledala někde v okolí mezi kriminálními živly.

pipo
Návštěvník
pipo

v amerike sa niečo chystá, ak sa veteráni dozvedia o tomto, tak je s niekym veľmi zle. Najlepšia analýza podvodu 9/11. Solving 9-11 Ends War – Christopher Bollyn
https://www.youtube.com/watch?v=Cut1L_d9Q_8