Škrtněte MAGA, napište MIGA: Make Israel Great Again! Izraelská televize práskla podmínky...

Škrtněte MAGA, napište MIGA: Make Israel Great Again! Izraelská televize práskla podmínky amerického mírového plánu pro Palestince, který se rovná institucionální genocidě a budování Velkého Izraele s požehnáním USA! Kompletní anexe Západního břehu, celý Jeruzalém hlavním městem Izraele a jen se symbolickým zastoupením Palestinců, odzbrojení Hamásu a pásma Gazy a Palestinci nebudou mít podíl na kontrole ani svých hranic, i kdyby na tento mírový návrh přistoupili! Návrh smlouvy unikl na veřejnost v okultní předvečer Nového Lunárního roku a během sjezdu státníků v Jad Vašem! A jak se zachovají české politické strany, kdy odsoudí Izrael a USA?

Škrtněte MAGA, napište MIGA: Make Israel Great Again! Izraelská televize práskla podmínky amerického mírového plánu pro Palestince, který se rovná institucionální genocidě a budování Velkého Izraele s požehnáním USA! Kompletní anexe Západního břehu, celý Jeruzalém hlavním městem Izraele a jen se symbolickým zastoupením Palestinců, odzbrojení Hamásu a pásma Gazy a Palestinci nebudou mít podíl na kontrole ani svých hranic, i kdyby na tento mírový návrh přistoupili! Návrh smlouvy unikl na veřejnost v okultní předvečer Nového Lunárního roku a během sjezdu státníků v Jad Vašem! A jak se zachovají české politické strany, kdy odsoudí Izrael a USA?

Právě dnes začíná Lunární Nový rok, nejdůležitější a mystické okultní datum, okolo kterého se pořádají velké sněmy a sjezdy okultních organizací, zednářských a velkých lóží, probíhají kabalistické rity, dochází k likvidaci neschopných kádrů a jejich nahrazování novými a rovněž je to symbolické datum pro zahajování velkých projektů. A projekt, o kterém dnes budu psát, je ten nejdůležitější projekt na této planetě. Není to ochrana klimatu, nebo světový mír, ale je to projekt budování Velkého Izraele.

Právě v předvečer Lunárního roku, tedy v minulých dvou dnech probíhal v Izraeli v Jeruzalémě velký sjezd státníků do Jad Vašem, tedy do památníku světového sionismu a holokaustu. Členové velkých lóží a bratrstva B’nai B’rith obnovili slib halachy, tedy ochrany vyvoleného národa, poklonili se stolci Domu Sion. Bylo tak učiněno v předvečer Nového Lunárního roku. A sjezd do Jad Vašem byl pouze jednou z věcí, která včera proběhla. Přesně včera totiž uniklo na veřejnost, jak se bude budovat Velký Izrael.

Mike Pence stvrdil slib halachy u Zdi nářků. Je připraven ochraňovat a budovat Velký Izrael.

Izraelská státní televize se totiž dostala k návrhu [1] dosud utajované americké mírové smlouvy, která bude předložena Izraeli a Palestincům ve věci urovnání jejich vzájemného a dlouhé dekády trvajícího sporu. A parametry smlouvy jsou doslova šok, a to i pro hodně otrlé a na lecos zvyklé novináře a pozorovatele. Smlouva, na které se nejvíce podílel zeť Donalda Trumpa, tedy Jared Kushner jako hlavní vyjednavač USA pro Palestinu, se dá v podstatě přirovnat k institucionalizované genocidě Palestinců a oficiálnímu zániku palestinských území jednou provždy. Palestinci už dnes dopředu oznámili, že smlouva je urážkou Palestinců a plivnutím do tváře, ale s tím se asi počítá, protože smlouva de facto je nastavená tak, aby byla pro Palestince nepřijatelná. A říkáte si možná, proč tomu tak je, co je to za nesmysl?

Mírová smlouva, která spíš vypadá jako politický diktát a institucionální genocida a zánik Palestiny

Smlouva totiž ve svém závěru v podstatě ustanovuje, že pokud Palestinci tento mírový návrh nepřijmou, USA v tom případě dají Izraeli volnou ruku k provedení anexí naprosto všech území, na které Izrael ukáže. Jednalo by se de facto o anexi všech palestinských území úplně a kompletně, Palestina by zmizela z mapy světa a na jejím místě by byl pouze a jenom mohutný Izrael, základní stavební kámen výstavby Velkého Izraele. Ještě nikdo v historii si nedovolil předložit takový mírový plán, který si plete mír s genocidou a vymazáním území nepřítele.

Přijímání halachy u Zdi nářků.

Není vůbec náhodou, že tento plán unikl právě včera během okultního sjezdu v Jad Vašem, je to prostě symbolické oznámení v předvečer Nového Lunárního roku, že je to tady, začínáme realizovat Velký Izrael a nikdo nám nebude stát v cestě, říká de facto návrh z dílny Jareda Kushnera a potažmo Donalda Trumpa. A pokud se ptáte, jaké děsivé obrysy má ta smlouva, tak tady je výčet z izraelského tisku.

  1. Izraelská suverenita ve všech více jak 100 židovských osadách na Západním břehu Jordánu, z nichž všechny, kromě 15, by tvořily souvislé spojené území. (Odhaduje se, že 400 000 Židů žije v přibližně 120 oficiálních osadách.)
  2. Izraelská suverenita nad celým Jeruzalémem, včetně Starého města, s pouze „symbolickým palestinským zastoupením“ v Jeruzalémě.
  3. Kdyby Izrael přijal dohodu a Palestinci by ji odmítli, Izrael by měl americkou podporu, aby mohl jednostranně anektovat všechny osady.
  4. Palestincům bude udělena státnost, ale pouze v případě demilitarizace Gazy, skupina Hamás se vzdá svých zbraní a Palestinci uznají Izrael jako židovský stát s Jeruzalémem jako jeho hlavním městem.
  5. Žádná palestinská role při hraničních kontrolách.
  6. Plná izraelská bezpečnostní kontrola nad celým údolím Jordánu.
  7. Izraelská suverenita na všech „otevřených územích“ v oblasti West Bank Area C. Televizní zpráva uvedla, že to činí asi 30 procent Západního břehu.
  8. Přijetí všech izraelských bezpečnostních požadavků.
  9. Některé omezené pozemkové swapy, v nichž by byla rozšířena izraelská suverenita na Západním břehu, pozemky by byly vyměněny za menší územní kompenzaci v Negevské poušti. 
  10. Možná menší absorpce palestinských uprchlíků v Izraeli, ovšem žádné hmotné náhrady pro uprchlíky.
Výměna pozemků na Západním břehu za území v Negevské poušti? Židovský smysl pro černý humor se ve skandální smlouvě nezapře, kdyby tedy to nebylo myšleno smrtelně vážně

Pokud si myslíte, že vás šálí zrak, tak vás ujišťuji, že zrak máte naprosto v pořádku. To je pouze návrh židovské mírové smlouvy pro Palestince z pera Jareda Kushnera a potažmo Donalda Trumpa. Pokud máte pocit, že smlouva více než mírovou smlouvu připomíná vyhlazovací dekret a diktát, tak ten pocit máte naprosto správný. Především si všimněte židovského vtipu v bodě 9, kde štědrý a blahosklonný Izrael nabízí Palestincům skvělý kšeft.

Prý když Palestinci umožní Izraeli rozšířit své současné osady na Západním břehu, tak jim Izrael na oplátku v rámci swapu přenechá pozemky v Negevské poušti. No neberte to, to se vyplatí, ne? Palestinci prostě přenechají na Západním břehu Izraeli pozemky, na kterých se jakžtakž dá bydlet a žít, za pozemky v Negevu, tedy v poušti. Nemusíme mít o Palestincích velké mínění o jejich inteligenci, ale předpokládám, že nejsou zbaveni smyslů, aby byli tak blbí, že vymění pozemky na Západním břehu za pozemky v Negevské poušti.

Mike Pence a Benjamin Netenyahu u Zdi nářků.

Komentátoři v Izraeli dnes celý den hodnotí obrysy návrhu smlouvy jako nejvíce pro-izraelské v celé historii mírových smluv a jednotlivých návrhů. Pod takovou smlouvu se však Palestinci nikdy nepodepíší, a proto smlouva je de facto mrtvá již na počátku, ovšem s tím se právě počítá. Bílý dům totiž oznámil, že toto je smlouva, kterou buď Palestinci přijmou, anebo americká administrativa dá Izraeli oprávnění a mandát k jednostranné anexi zmíněných území, na kterých jsou židovské osady.

Byl by to stejný mandát, který již minulý rok v březnu podepsal Donald Trump v Bílém domě, kde oficiálně v dekretu uznal anektované Golany jako integrální území Izraele. V tomto případě by to bylo stejné, USA by uznaly anexi více jak 120 židovských osad, celého údolí Jordánu a velké části Západního břehu. Přestože kanál č. 12 izraelské televize upozornil, že jednotlivé parametry a body smlouvy se mohou ještě změnit, je i tak prakticky jisté, že Palestinci na smlouvu nepřistoupí, protože to není smlouva, to je židovský diktát.

Izrael má mnoho lokajů a sluhů v Evropě, a to i mezi alternativními stranami, budeme je sledovat, jak se zachovají

A znovu všichni mlčí. Naše redakce bude pozorně sledovat SPD, KSČM, Trikoloru a všechny další politické subjekty, které se přímo nebo nepřímo ucházejí o hlasy alternativních voličů, jak budou tyto strany a politici na tuto smlouvu, až bude příští týden pravděpodobně oficiálně představena, reagovat a vyjadřovat se k ní. Tato smlouva je diktátem, který nejen neuznává Palestinu, ale nedovoluje jí ani suverenitu, ochranu vlastních hranic a bezpečnosti a bere jim podíl na správě Jeruzaléma, tedy odjakživa města, které bylo rozdělené mezi křesťany, muslimy a židy rovným poměrem a dílem. A teď se má stát jen židovským městem a hlavním městem židovského státu.

Společné focení, Benjamin Netanyahu a Mike Pence.

Ten bod č. 9 s tou Negevskou pouští je pouze důkazem toho, jak židé pohrdají příčetností a zdravým rozumem Palestinců, když jim nabízí výměnu pozemků na Západním břehu za území v Negevu. To je taková nehorázná drzost, takové chucpe, které pouze ukazuje, že Palestinci brzy přijdou úplně o všechno. Budování Velkého Izraele bylo zahájeno a odstartováno na Lunární rok 2020, okultní rok dvou zmijí. Zapomeňte na Trumpa a jeho chucpe MAGA (Make America Great Again), nově to bude MIGA (Make Israel Great Again).

To je totiž to, o co usiluje americký prezident a jeho zeť, Great Israel first! Viceprezident USA Mike Pence totiž po skončení ceremoniálu v Jad Vašem jednal s Benjaminem Netanyahuem a potom společně odjeli ke Zdi nářků, Mike Pence si nasadil jarmulku a složil, resp. obnovil a stvrdil slib halachy. Stejně jako všichni ti, kteří přijeli na okultní sjezd v Jad Vašem. Všichni byli pod jarmulkou, nebo zástěrou. A tak je dáno, tak bylo, a tak bude!

Nejen o této kauze budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS, kde probereme i aktuální témata, z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

S námi čtete, s námi objevujete

Vážení čtenáři Aeronetu, situace je horší, než kdykoliv předtím. Snaží se nás už nejen nálepkovat, ale dokonce nás i umlčet, aby se nemohlo mluvit a psát svobodně a bez cenzury. Nadávají nám, uráží nás, plivou na nás, protože nechtějí slyšet fakta a znát skutečnosti. O to více potřebujeme Vaši pomoc. Do konce měsíce zbývá 6 dní a zatím jsme vybrali jen 54% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články a i banované páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Tkl
Návštěvník
Tkl

Pane VK, Zatím klobouk dolů. Jsem zvědavý jakou mírovou dohodu předloží zítra USA Palestině. Pokud to bude to co jste psát tady, tak obdivuji a zároveň nechápu kde všude máte kontakty…

Ripleyová
Návštěvník
Ripleyová

Moc se všem omlouvám, ale já to nechápu, něco mi uniká a mám v tom zmatek. Proč by Bůh uděloval vládu někomu, kdo páchá takové zlo, Satanově synagoze? Nebude to náhodou sestupovat sám rohatej? Nebo je to stejná entita? Nebo to bude někdo z Nibiru? Nedává mi to smysl, druhou knihu pana VK jsem ještě nečetla, asi je dost odpovědí tam. Klidně se mé neznalosti vysmějte, jen mi to někdo, prosím, pomozte pochopit. Kdo se nezeptá nic se nedozví..

staroverec
Návštěvník
staroverec

Mrs.Ripleyová,bingo,ich “vyvolil” nie tradičný láskavý Boh,ale sám Rohatý! Logika sa riadi železnými zákonmi a nepustí.Naďalej verte svojmu zdravému rozumu,nemôžete zísť zo správnej cesty! Žiaľ,ja osobne vám tú 100% správnu odpoveď nedám,lebo tiež sa dlhé roky len pýtam a pátram po Pravde,ale je jasné,že táto zberba,idúca proti všetkým vesmírnym zákonom,je zložená z čisto temnej bezduchej démonickej energie.

Ripleyová
Návštěvník
Ripleyová

Děkuji za reakci.

co na tom zalezi
Návštěvník
co na tom zalezi

Holohoax se stal totemem, svetovou hysterii!

Ted politruci Satana, tj. rabini, placou ze v Oswietimi by nemel byt katolicky kostel! To je ale CHUCPA! Svrchovany stat katolickych Polaku, mezi nimiz zydzi-chazari parazitovali vic jak 1000 let (Polsko je jedina zeme z niz vyznavaci Satanovy Synagogy nikdy nebyli vyhnani), a ted ze pry “Polaci tuto satanovu chasku svym katolickym kostelem urazi”!
https://www.yahoo.com/news/rabbis-call-removal-church-auschwitz-181816852.html

Cim vice Satanova Synagoga pacha zlo na druhych, tim vic jsou hlasitejsi ohledne jejich nedotknutelneho magickeho cisla 6 milionu, tj. vysledek vydeleni 4 miliard (z Talmudu, pry zabiti Rimany) znakem selmy z Noveho Zakona (666)!
Vyznavaci Satanovy Synagogy by sami sobe udelali tu nejlepsi sluzbu, kdyby namisto teto holohoaxni hysterie zacali svetovou debatu, proc ve sve historii byli a jsou nenavideni temi, mezi nimiz zili a ziji dodnes?
Je to snad proto ze zidi (dnes 0.2% svetove populace) vzdy byli a jsou hodni, jsou “vyvoleni svym b-hem (tj. Satanem)”, a 99.8% svetove populace jsou zli, a zidy bezduvodne nenanavidi a skodi jim ??

Jana
Návštěvník
Jana

“aby byli tak blbí, že vymění pozemky na Západním břehu za pozemky v Negevské poušti.”
Jedině snad Dimonu s jaderným reaktorem a se stovkami jaderných hlavic…

xyz
Návštěvník
xyz

Lidi, měli by jste se nad sebou zamyslet,
nepamatuji snad měsíc co by v průběhu či ke konci měsíce nemusel VK nebo redakce připojovat na koncích článků výzvu ke složení se na provoz Aeronetu. A aspoň teda v mých očích je mi trapno, když se stovky čtenárů nedokáží poskládat každý měsíc na provoz tohoto serveru.
To je vám za těžko si v internetovém bankovnictví nastavit trvalý příkaz na pravidelné přispívání ? Samozřejmě chápu, že ne každý si to může dovolit, ale na druhou stranu měsíčně 100 či 200 korun nikoho nevytrhne pokud neexistuje na existenčním minimu (což pochybuji, že by byl případ místních čtenářů, potřebujících internet k sledování Aeronetu). Například já mám nastavený každý měsíc 500 Kč což odpovídá nějakým 19,5 € a to je nějakých 1,5 % z celkové potřebné částky. Takže si udělejte své propočty a nebuďte lhostejní.
Myslím si, a určitě v tom ani zdaleka nejsem sám, že tým lidí kolem Aeronetu a především pan VK odvádí znamenitou práci na poli otvírání očí běžnému občanovi, jež už nemůže vydržet ty lži co se na nás valí z mainstreamu, takže je na místě, abychom se jako komunita co jí není lhostejný vlastní osud a budoucnost rodiny a své vlasti podílet na pravidelném financování tohoto projektu. Překročte svůj práh komfortní zóny a udělejte dnes a do dalších měsíců něco záslužného, tedy zavedení trvalého příkazu na příspěvky na provoz Aeronetu. Je to otázka několika málo minut.
S pozdravem letitý Aeronetista a věrný čtenář 🙂

masterful servant
Návštěvník
masterful servant

Hlavné správy píšu o tom,že Saudská Arábia umožnila cestovanie do svojej krajiny občanom Izraela. Potrebuje to komentár?

konzerva
Návštěvník
konzerva

A do toho čt v šoke… padla havloidní ředitelka památníku Lidice.. reportáž uváděl kovaný svazák a komanč Wolner z Valmezu..ostuda z valašska.. proto tam nejezdí…
https://www.arfa.cz/vida-ministr-zaoralek-se-vzeprel-lzive-reportazi-ceske-televize-o-lidicich-reditelka-pamatniku-padak-ale-dobrovolne-odkaz-lidic-zatim-uchranen-ale-tlak-na-prepisovani-historie-sili/#.Xiykf4HQjIU
Setkání obdivovatelů SS v Praze …mezi i členka vládního týmu… Čihalová… https://www.arfa.cz/prazska-trojka-bizaar-hrib-pirati-novotny-ods-cihalova-milion-chvilek-blizka-setkani-v-risi-tretiho-druhu-dva-obdivovatele-generalu-ss-jeden-rusofob-video-ktere-musite-videt/#.XiymtYHQjIU
comment image
Trochu mimo noví voliči Kysky…comment image

Jerry Hood
Návštěvník
Jerry Hood

Tak ten obrázok s Vajdom Kiskom stojí zato!!!

staroverec
Návštěvník
staroverec

Súhlas!Aj mňa dostal.

staroverec
Návštěvník
staroverec

Konzerva,odo mňa si za tých dvoch Dežov pripočítaj milión lajkov!!!!

konzerva
Návštěvník
konzerva

Na čt 2 německý seriál 5 dílů Rusko z výšky a v mé rodině kavárnik z toho šílí…comment image

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

ČR- nemocniční infekce, 200 mrtvých týdně. Prosím nepište horory o 20 mrtvých v oblasti o stejné velikosti v Číně.
https://www.denik.cz/zdravi/nemocnicni-infekce-zabiji-tisice-lidi-vetsinu-lekari-zataji-20191016.html
“Infekcí se v nich každoročně nakazí kolem 150 tisíc pacientů, deset tisíc z nich nákaze podlehne”

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Přesně.Pokusit se do špitálu vůbec nelézt,pokud není vyhnutí.Semeniště všeho neřádu.Chytneš tam alespoň zlatýho stafylokoka a to je velmi nepříjemné.Mojí kamarádce se po OP tím pádem vůbec nehojily pooperační
rány.Celé uzdravování byl jeden horor.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pražská vlaštovka
s tím “zlaťákem” je to pravda. Spoustu lidí tam nakzí při operacích stafylokokem. A tají třeba, že při cévkování při operacích dostane následně až 70% pacientů sepsi. A přitom bezpečná metoda cévkování byla dávnom vynalezena. Jenže soukromé fyrmy které dnes vlastní nemocnice nemají zájem na pacientovi a jeho léčení. Jde jen o prachy. Dnešní zdravotnictví je jedno z největších svinstev havloidního režimu. A jeho zpoplatnění včetně léků je svinstvo proti občanům díky kterému ta “polistopadová” banda nikdy nebude sahat komunistům ani po kotníky.

anonymka
Návštěvník
anonymka

Lubomír
nemocnični bakterie díky dlouhodobému užívání desinfekčních prostředků na stejné bázi jsou naporosto rezistentní k jakékoliv léčbě. buďto nakažený člověk odolá, nebo se s tím sajrajtem bude potýkat do konci života, pokud ovšem chytí jen nějakou potvoru, na kterou se neumírá. Oslabený člověk např. po operaci, či chemoterapii ale může snadno zemřít i na celkem banální nákazu, kterou ovšem dnes už většinou pro rezistentnost bakterií nikdo neumí léčit, a nebo s brutálními následky, například ohluchnutí po antibiokách. Totéž platí o čekárny u obvodních doktorů, jdete tam s nějakou banalitou, bohužel člověk potřebuje do práce kus papíru, tedy neschopenku, tak tam jít musí, místo toho, aby měl možnost rýmičku vyležet, a nachytá v ordinaci další svinstvo. Samozřejmě, že to doktoři nepřiznají, mají sice pojištění, pro případ, že by se chtěl pacient soudit, ale na doktorech stejně nic nevysoudíte, nelze prostě t nákazu dokázat, že je od nich. Nakonec výtahy, MHD a pod. je to, to samé.

Jaris
Návštěvník
Jaris

anonymka
V tom mate naprostou pravdu.

Borovský a Neruda
Návštěvník
Borovský a Neruda

Národní vizionáři Karel Havlíček Borovský a Jan Neruda

T.G.Masaryk ve své obsáhlé monografii „Karel Havlíček“ věnuje jednu z podkapitol obecnější kapitoly národnostní a jazykové také Havlíčkovým názorům na „židovskou otázku“. Karel Havlíček Borovský konstatuje, že se Židé hlásili k německé národnosti (za Josefa II. dostali německá jména), k vládě proti nám (podporovali Habsburky) a byli nepoměrnou většinou „pionýry“ kapitalistického podnikání. Naši pracující byli často bezohledně využíváni ve fabrikách, náležejících většinou cizincům nebo Židům. Je to zvláštní národ, konstatuje Havlíček, ale mohou se připojit k Němcům, jejichž jazyk již de facto přijali. Havlíček opakuje výtky, které Židy všeobecně postihují, varuje však před neoprávněnou generalizací. Havlíček připouští, že hojně je mezi Židy rozšířené všelijaké čachrování, kšeftaření, lichvaření, hrabání peněz způsobem dovoleným i nedovoleným a ožebračování důvěřivých lidí jiné víry. Soudí však, že si Židé vypěstovali podobné způsoby na ochranu proti bezpráví, které je po staletí pronásledovalo. Že k těm způsobům byli donuceni. Dostane-li se jim v nové době rovnoprávnosti, časem se jich zbaví. I my můžeme k podobné reformě přispět, soudí Havlíček, nedejme se od nich v jejich obchodech šidit, buďme opatrní, nedělejme lehkomyslně dluhy. Oni však také mohou přispět k uznání u svých spoluobčanů, konstatuje, mohou projevit naší zemi více příchylnosti, nechovat se tu jako pouzí cizinci.
http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Faul-proti-Janu-Nerudovi-180403.htm

Jan Neruda: “Až všichni evropští Židé zmizí v Palestině, Evropě se od těch nemakačenků oddychne.”
Jan Neruda (1834-1891) se tématu židovství věnoval v nejvlivnějších českých novinách 19. století Národní listy, kde byl redaktorem, v pěti protižidovských textech “Pro strach židovský” v roce 1869. Neruda: “Co se mé osobnosti dotýče, k nenávisti k Židům nemohu se právě tak přiznat, jako se musím přiznat k politickému i národnímu, ale mužnému nepřátelství k nim. “A puncto“ dovedu udat, kdy nepřátelství to počalo, bylo to, když jsem úplně poznal nesmiřitelně jízlivý, hluboký jich a činný antagonismus proti naší národnosti české a veškerým naším snahám národním a politickým. Jakmile jsem poznání toho došel, stal jsem se, přiznávám se, nesmírně chud ve vnitřku svém, byl jsem oloupen o celý svět ideálů.”
Židé jako celek podle Nerudy myslí v principu opačně než Češi: jsou prostě národem lichvářů, a proto jediným způsobem, jak se jim ubránit, je semknout se vůči nim. Neruda: “„Spolčujme se!“ platí i pro vesničana. Zbohatne-li židovský obchodník v dosti malé vesničce, proč by nemohla vesnička ta podržet svých peněz pro sebe, proč sobě nezřídit svůj obchod v tom zboží, které od cizího obchodníka bere?”
Když se tehdy Evropou začala šířit myšlenka návratu židů do Palestiny, dal se Neruda v Národních listech do vtipkování na téma “dobrodiní všeobecného vyhazovu”: až všichni evropští Židé zmizí v Palestině, Evropě se od všech těch “nemakačenků” oddychne, i když, dodával ironicky, Židé budou asi potřebovat přísun “několika milionů křesťanských otroků”.
Je třeba upozornit, že Jan Neruda tehdy nemohl předvídat nacisty a koncentrační tábory a že k Čechům byl ještě více výsměšný a ironický – např. v Povídkách malostranských (1877). Neruda si uvědomoval, do jak neblahých kolejí malichernosti a osobního osočování se dostává český veřejný život a sám se ocitl v jakési politické občanské válce. Byl také prohlášen za národního zrádce! V roce 1871 byl Neruda nařčen, že posílá do Vídně politické informace k dispozici časopisu Montagsrevue; byl vláčen v novinách a nevybíravými útoky byla brána v pochybnost jeho občanská čest, takže se musel proti pomluvám soudně hájit.
Jan Neruda se do Palestiny vypravil v roce 1870 spolu s podnikatelem Emanuelem Kittlem, otcem operní pěvkyně Emy Destinnové. Emanuel Kittl vlastnil antimonové a zlaté doly u Příbrami a byl známým pražským mecenášem a bohémem. Cestu do Orientu popsal Neruda v knize fejetonů Obrazy z ciziny (1872): fejetony Studie orientální, Cařihrad, Athény, Život na moři, Joppe, Jerusalem, Benátská zrcadla, Masr el Kahira, Neapol, Mrtvé moře, Římské legie, Bělehrad, Bukuřešť, V judských horách, Průplav Suezský, Obrazy z Krajiny.
http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2004052146
https://www.freeglobe.cz/Articles/1681-pro-strach-zidovsky-psano-v-roce-1869-.aspx
http://www.krajane.net/articleDetail.view?id=1413

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Kdyby dnes žil Jan Neruda rozpálil by se z nosatých zcela jistě do ruda.

staroverec
Návštěvník
staroverec

A u nás všetci štúrovci a vôbec kompletne celá minulá národná inteligencia(a pospolitý ľud detto).A čosi mi našepkáva,že chyba nebola v národnej inteligencii a v pospolitom domácom ľude a ich zdravom rozume.