Skandálními výroky v pořadu “Střepiny” na TV Nova se bude zabývat ruské...

Skandálními výroky v pořadu “Střepiny” na TV Nova se bude zabývat ruské ministerstvo zahraničí. Podnět podala redakce AE News!

Skandálními výroky v pořadu “Střepiny” na TV Nova se bude zabývat ruské ministerstvo zahraničí. Podnět podala redakce AE News!

Dnes dopoledne předal náš spolupracovník redakce AE News v Moskvě ruskému ministerstvu zahraničí transkript (přeložený do ruštiny) nedělního pořadu Střepiny vysílaného v premiéře 11. 10. 2015 na české televizní stanici Nova [1]. Jak nás už včera večer do redakce upozornila doslova záplava čtenářů AE News, v pořadu TV Nova zazněly skandální informace, které mohou mít i významný politický dopad na mezinárodní úrovni. V pořadu např. zaznělo, že Vladimir Putin je diktátor, že občané Ruska nemají mnoho možností, jak ho sesadit, protože Rusko je diktatura a když se její vládce zblázní, je taková země hrozbou pro celý svět. Že je Vladimir Putin diktátor, to usuzuje reportér televize Nova podle toho, že podobizna prezidenta Putina se prodává v Rusku na suvenýrech. Co je potom prezident Barack Obama, jehož suvenýry zaplavují pro změnu v USA (a nejen tam) obchody s dárkovým zbožím? [2] A co takový Václav Havel? [3]

V pořadu “Střepiny” je demokraticky zvolený prezident nazýván diktátorem. Když v roce 2008 zaútočila Gruzie na dvě autonomní oblasti na hranicích s Ruskem, Abcházii a Jižní Osetii, kde většinové ruské obyvatelstvo si odhlasovalo svojí samostatnost jako odvetu v reakci na sbližování se gruzínského Tbilisi se Severoatlantickou Aliancí a plán na privatizaci ruských pozemků a dolů na územích Jižní Osetie a Abcházie, Rusko zasáhlo na ochranu svých obyvatel, kteří volali o pomoc do Moskvy, když gruzínské tanky a helikoptéry začaly obsazovat důležité body, plynojemy, vodárny a doly a gruzínští vojáci zahájili etnické čistky s cílem vyhnat ruské obyvatele, aby se etnické kvórum v obou autonomních oblastech převrátilo ve prospěch etnických Gruzínců. Takové čistky známe z 90. let ze zemí bývalé Jugoslávie. Redaktoři TV Nova zřejmě nikoliv.

1682267.jpg

Televize Nova však v pořadu označila události z roku 2008 za agresi, stejně prý jako v případě Krymu. Televize Nova zamlčuje, za jakých okolností se Krym od Ukrajiny, a nutno dodat, že zcela demokraticky, odtrhl. Televize Nova v pořadu uvedla doslova poplašné informace. Vladimir Putin prý potlačuje opozici a že prý nemůže odstoupit z funkce, protože by skončil ve vězení a má strach. TV Nova mluví asi o té ruské opozici, která je tvořena těmi pár desítkami pracovníků z ruských neziskovek, které sponzoruje západ a USA, protože v celém Rusku má Vladimir Putin podporu blízko k hranici 90% [4]. Z toho důvodu prý ale “vtrhl do Sýrie”. Televize Nova opět lže, protože o ruskou pomoc žádal Moskvu přímo Bašár Asad, legitimní představitel Sýrie a syrské vlády, a to již od počátku roku 2014, několikrát a opakovaně. Rusko je jedinou zemí, která na území Sýrie operuje s mandátem syrské vlády. Žádná jiná země, včetně USA, nemá mandát k vojenským operacím na území Sýrie.

V pořadu zazněla poplašná zpráva, že Rusko chystá válku s NATO. V pořadu zaznívá dokonce i plánovaný model, obsazení jedné vesnice v Pobaltí. V pořadu zaznívá poté informace, že velení NATO schválilo vybudovaní velitelských předsunutých center NATO na Slovensku a v Maďarsku, což v divákovi dokresluje iluzi, že se opravdu chystá válka. V podání televize Nova vyznívají informace jako příprava na válku s Ruskem, resp. příprava na chystanou ruskou agresi proti NATO. Na závěr pořadu je dokonce Vladimir Putin obviněn z vraždy opozičního politika Borise Němcova.

Z celého pořadu vyplývá, že Vladimir Putin je diktátor, vrah a blázen, který utlačuje ruskou opozici a chystá válku proti NATO. Rusko je poté vykreslováno jako diktatura na základě jakýchsi suvenýrů. V pořadu zazněly poplašné zprávy velmi vážného charakteru.

time-warner-cme-1.jpg
Time Warner – Majitel TV Nova

Z tohoto důvodu se obrátila redakce AE News na ruské ministerstvo zahraničí, které přislíbilo, že odvysílaný pořad na TV Nova posoudí. Americká společnost Time Warner, která ovládá společnost CME, jenž je majitelem TV Nova [5][6], by se totiž mohla v Rusku zodpovídat podle ruského mediálního zákona z trestného činu aktivit proti Ruské federaci, pomluvy, konspirace a z trestného činu nepřátelského aktu. Vzhledem k tomu, že Time Warner má v ruských soukromých rozhlasových, televizních a kabelových společnostech podíly, mohlo by Rusko přistoupit k uvalení sankcí proti skupině Time Warner v Rusku za to, jaké informace o Rusku vysílá její dceřinná společnost TV Nova v ČR.

Naše redakce zaslala transkript pořadu také vedení společnosti Time Warner do USA a čekáme na reakci, stejně jako na vyjádření ruského ministerstva zahraničí. Je naprosto nepřípustné, aby mediální stanice formátu TV Nova, která je součástí amerického nadnárodního holdingu, rozšiřovala zaujaté, lživé, ale především poplašné zprávy o Ruské federaci, které znepokojují občany nejen v ČR, ale i na Slovensku, kde je stanice také součástí nabídky televizních operátorů. Tímto by chtěla redakce AE News požádat občany v ČR, aby podali sami za sebe taktéž podnět k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání pro šíření xenofobie ze strany TV Nova (proti Rusku), pomluv hlavy cizího státu a šíření poplašné zprávy o hrozící válce s Ruskem.

Pokud získáme jakékoliv nové informace, reakce, odezvy, nebo prohlášení, budeme je zde publikovat. TV Nova svým pořadem překročila mantinel propagandistické únosnosti a za tento krok se musí stanice zodpovídat, především svým divákům, občanům ČR a SR a v neposlední řadě akcionářům Time Warner.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kapr
Návštěvník
Kapr

To je ta naše demokracie kde EU je diktaturou Amerika pořád z někým jde válčit a pak se vše obrací proti Rusku uvali se sankce a opět sankce a kvůli čemu že se to Merklove nelíbí i nám jse spousta věcí nelíbí jak se dějiny přepisuji na polopravdě.

cmiro
Návštěvník
cmiro

tupé hovadá,musia vysielať to čo im nakážu a nie Putin je vrah a blázon,,ale ten chmuľo v USA čierny vrah z bieleho wigvamu,ktorému dali nobelovu cenu ,,,to vydno ako pracujú média,blval by som……………..

Milan
Návštěvník
Milan

Propaganda pre tupcov čo nevidía a nepočujú , komu patrí nova ? Komu – nooo američanom , a to hovorí o všetkom . Len ľutujem tých redaktorov , neviem či musia a lebo sú vyznavačmi riťolezectva tak ako ich kolegovia z čt1.

kuli158
Návštěvník
kuli158

Neskutečné zvratky. Tenhle šmejd přece nemohli myslet autor vážně. Ať se ten hlupáček podíva na vojenskou mapu a zjistí kolik amerických ( NATO ) vojenských základen je rozmístěných okolo celého Ruska! Přibližně 200!!! Rusko má v zahraničí 2 základny! Tak kdo tu provokuje? Kdo chystá válku? USA každý rok vydáva na zbrojení přibližně 500 mld usa dolarů , naproti tomu RF jen 50 mld. Tak kdo tu zbrojí do války ? Má ten pisálek aspoň trochu soudnosti? Když ten hlupáček neví jak to bylo v Sýrii s ruským nasazením armády, raději ať moudře mlčí než takhle hloupě lhát. Poukazovat na prezidenta Putina jako na diktátora je šlendrián prvního stupně. Více než 80 % občanů RF mu vyslovuje důvěru už celé roky. Nebýt tohto obránce RF a v podstatě míru na světě , už dávnobk by vypukla III. světová válka. Proto ta obrovská snaha zdiskreditovat pana Putina a odstraniť ho z funkce, aby takoví trkvasi jako je autor těchto zvratků se lehce dostali k surovinovým zdrojům Ruska a vtáhli by Rusko do války.

Lubomír Čáslava
Návštěvník
Lubomír Čáslava

Rusko by se proti podobným sračkám mělo už konečně začít bránit. Média ovládaají zdegenerovaní idioti a zrádci. Havloidní špína nejhlubšího kalibru. Sebranka k pozvracení v čele s celou TOP09, různými obludkami typu Peszynski a pod.

Pavol
Návštěvník
Pavol
Pavol
Návštěvník
Pavol

Fuj..odporné….idem preč lebo tu je demokracia jak za hitlera…komentáre ktoré vám nevoňajú mažete …ale neprekvapuje ma to od takých ako vy som nič iné nečakal…je mi z vás na zvracanie…ale príde deň kedy s vami spravíme krátky proces a nielen s vami.

Nazdar
Návštěvník
Nazdar

Kurvy z NOVY budou stále provokovat pokud se jím zde nelíbí tak ať táhnou do zasráné. Ameriky do piče s NOVOU nasrat.

AntiPutin
Návštěvník
AntiPutin

Tak hlavně o tom, že je Putin diktátor a volby jsou již delší dobu zmanipulované a ve vedení se střídají Putin s Medvěděvem, mluví už i samotní Rusové a ti odvážnější se snaží i zorganizovat k společnému oporu. A ohledně Podněstří, Abcházie, Osetií a Krymu si taky nedělají iluze, již Hitler před obsazením Polska předvedl, jak se to dělá.

Jarek
Návštěvník
Jarek

Hele, Rusákům to nevysvětlíš. Pro ně je každý jinak smýšlející třídní nepřítel a Putin má vždy pravdu.

Pavol
Návštěvník
Pavol

čo to ty prepeš?….diktatúra Putina?….to by si musel pozrieť na proamerickú propagandu ktorá cenzúruje všetko čo sa dá!!! ako v médiach tak snaha umlčať iný názor aj na internete!!
dobre ťa platia?…alebo si spadol na hlavičku zo sanitky keď ťa viezli z pôrodnice?

Lubomír Čáslava
Návštěvník
Lubomír Čáslava

Putin samozřejmě MÁ pravdu

Martin
Návštěvník
Martin

to je zase lží… a prášky jste si už vzali? až začnou účinkovat, podívejte se třeba na to, kdo Hitlera sponzoroval a podporoval… ale DOOPRAVDY, myslím ty kapitalisty z USA… a pak taky černokabátníky z Vatikánu… Hitler byl jen vykonavatel podle not… asi něco jako soudruh Sobotka

…nebo třeba na to, kolik základen má USA mimo své území…

Pavol
Návštěvník
Pavol

ako tak čítam ty si riadny vamletý mestreamový kokot

Lubomír Čáslava
Návštěvník
Lubomír Čáslava

Jací Rusové ? I Rusko má samozřejmě svou obdobu havlozmrdů jako jsou Mitrofanov, Zubov a mnozí další. Plácáš pitchoviny

Flare
Návštěvník
Flare

Doufám že zároveň s přepisem onoho pořadu také přidají i tenhle článek, kde se sprostě tvrdí, že Putin má pouze devadesátiprocentní podporu obyvatel. Rusko je velká země, žije v ní 144 miliónů lidí. Chce snad autor článku tvrdit, že v oněch neziskovkách pracujících pro západ je zapojených celých deset procent populace, tzn 14 miliónů lidí? Volodya má samozřejmě podporu stoprocentní. Nevím co touto dezinformací Aeronet sleduje, ale viděl bych za tím práci Americké ambasády.