Skandál za bílého dne: Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou...

Skandál za bílého dne: Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list a my přinášíme plný překlad článku! Protektorát Böhmen und Mähren je znovu zpátky, brigádě z Žatce opět velí Wehrmacht (Bundeswehr) a Babiš je v roli pouhého zemského zastupitele před německou státní mocí! Jawohl!

Skandál za bílého dne: Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list a my přinášíme plný překlad článku! Protektorát Böhmen und Mähren je znovu zpátky, brigádě z Žatce opět velí Wehrmacht (Bundeswehr) a Babiš je v roli pouhého zemského zastupitele před německou státní mocí! Jawohl!

Česká republika má další politický skandál. Německý mainstreamový list Die Tageszeitung totiž přinesl výbušný článek od zpravodajky listu z Prahy Alexandry Mostyn, která napsala článek o jmenování Andreje Babiše podruhé premiérem, ke kterému došlo ve středu v symbolické datum 6.6.2018 na Pražském hradě. Jenže v článku uvedla i neuvěřitelnou a zjevně důvěrnou informaci z vládních a poslaneckých kuloárů. Podle těchto informací byl Andrej Babiš připravený v dubnu jednat o koalici s SPD a KSČM, ale německá kancléřka Angela Merkel mu to během soukromého telefonického rozhovoru zakázala, že Okamurovi se musí vyhýbat, protože je to extrémista a odpůrce Evropské unie. Andrej Babiš podle Mostynové byl po telefonátu úplně jako přejetý, kolegové a spolustraníci na něm viděli, že je úplně vyřízený, že musí jít a vyjednat koalici s ČSSD. Andrej Babiš toto popřel, s Merkelovou prý nikdy o Okamurovi netelefonoval. Samotný telefonát s Merkelovou však nepopírá.

Angela Merkel a Andrej Babiš na zasedání v Bruselu.

Německý Die Tageszeitung je mainstreamový deník a nelze tedy tento článek onálepkovat jako nějaký výkřik z nějakého blogu, je to opravdu vážné obvinění ze zasahování cizí moci do politických procesů při sestavování vlády. Tento článek TAZu potvrzuje informace Aeronetu, které náš server již od roku 2014 přináší o prorůstání cizích vlivů, zájmů cizích vlád a tajných služeb do nejvyšších pater české politiky s cílem ovlivnění základních mechanismů chodu, rozhodování a směřování české domácí i zahraniční politiky. Pokud je to pravda a redaktorka a zpravodajka TAZu opravdu citovala informace, které získala z kuloárů Hnutí ANO, potom se jedná o faktické přiznání toho, že Česká republika již není svrchovanou zemí, ale stala se znovu Protektorátem Böhmen und Mähren. A bohužel, přesně k tomu docházelo po celou dobu předchozí vlády.

Česká republika se stala znovu Protektorátem, tentokrát už ne jako, ale doopravdy!

Minulý rok přinesl opět německý list, zmíněný Frankfurter Allgemeine Zeitung, výbušnou informaci o tom, že česká elitní brigáda AČR z Žatce bude od Nového roku 2018 pod velením 10. obrněné divize německého Bundeswehru v rámci operační skupiny ozbrojených sil NATO Evropa – Střed, přičemž česká brigáda pod tímto velením Bundeswehru bude mj. vyslána i do Pobaltí. Server Aeronet tuto informaci medializoval a přinesli jsme o kauze články zde a překlad smlouvy s Bundeswehrem zde. Kvůli přesunu velení české brigády pod německé generály se strhla ve sněmovně dokonce přestřelka, video zde.

Martin Stropnický (Hnutí ANO) skutečně podepsal s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyen minulý rok memorandum o porozumění ve věci převodu velení žatecké brigády pod německý Bundeswehr. Už tehdy jsme varovali, že z České republiky se stává Protektorát a vláda ČR plní jen úlohu marionetové stafáže, která pouze plní povely z Berlína, případně z Bruselu nebo z Washingtonu, to podle toho, který z páníčků zrovna více zařve a zadupe na českou vládu.

Martin Stropnický, Ursula von der Leyen a rumunský ministr obrany Gabriel Les. Česko a Rumunsko předaly své brigády pod velení Bundeswehru.

Server Aeronet jako první v České republice proto přináší plný překlad článku Alexandry Mostyn, abyste si udělali představu, proč najednou okolo sebe vidíme gestapácké metody umlčování názorů alternativních webů na Twitteru, proč se vrací cenzura a totalita, a kdo skutečně a doopravdy rozhoduje o vládě v České republice. Nejsou to voliči, dokonce to není ani výsledek voleb, dokonce o tom nerozhoduje ani vítěz voleb, ale cizí mocnost, skrze příkazy a rozkazy posílané po telefonu. Naprosto šokující článek, který zbourá iluze i mnohým sluníčkářům, kteří žijí v iluzi demokracie z ulice. Je úplně jedno, co voliči nahází do volebních uren, protože vládu a její obsazení kádruje nakonec cizí moc, v tomto případě Angela Merkel. Překlad článku je níže:

Druhá šance pro českého oligarchu

Andrej Babiš přijímá nové pověření k vytvoření vlády. Chce se spojit se sociálními demokraty a nechat se tolerovat komunisty. Byl tam i tlak z Berlína?

Andrej Babiš vypadal vyčerpaně, když ho prezident Miloš Zeman ve středu podruhé jmenoval premiérem České republiky. “Slibuji, že budu dodržovat zákony a Ústavu České republiky. Slibuji, že budu bojovat za národní zájmy České republiky v Evropské unii,” řekl slovenský rodák předtím, než podepsal dokument, který z něho udělal podruhé předsedu vlády.

Osm měsíců, dva týdny a tři dny po říjnových volbách má Česká republika vyhlídku na skutečnou vládu. Dosud vládl Babišův kabinet jako menšinová vláda bez důvěry parlamentu. Problém 63-letého oligarchy: Nikdo s ním nechce vytvořit koalici, protože Babiš je kontroverzní: nejen proto, že ve své osobě soustřeďuje obrovskou ekonomickou, mediální a politickou moc. Je totiž vyšetřován kvůli podezřelým podvodům s dotacemi EU. A obvinění z toho, že v dávné době byl spatřován obchodními partnery jako agent Československé státní bezpečnosti č. 28085, byla spíš potvrzena než vyvrácena.

Povolební selanka je minulostí. Iluze jsou pryč. Merkelová probudila české politiky do reality.

Je skutečností, že premiér způsobuje nepohodlí mnoha Čechům. A to tím spíše proto, že Babiš ve svém druhém pokusu je vůdcem vlády závislé na dobré vůli Komunistické strany Čech a Moravy. Druhý pokus vedoucí k vládě je možný za předpokladu, že by vytvořil koalici se sociálními demokraty. Socialisté se však musí rozhodnout, zda vůbec do koalice vstoupí. S pouze 7,3 procenta hlasů a 15 z 200 poslaneckých míst nejsou dostatečně silní. Babišovo Hnutí ANO se svými 78 mandáty nezískalo většinu. To je důvod, proč Babiš potřebuje toleranci komunistů a jejich 15 mandátů.

To zapříčinilo vznik takzvaného Demokratického bloku. Proto tradiční strany, jako jsou občanští a křesťanští demokraté, nadále s ním odmítají spolupráci.

Ale tlak přichází nejen zevnitř. Ještě předtím Babiš hledal toleranci u pravicové populistické strany “Přímé demokracie” a jeho vůdce Tomia Okamury, což německá vláda přijímala s velkým rozhořčením. Tlak Německa byl obrovský, nikoliv však na to, aby se uskutečnila koalice s Okamurovou stranou, vypráví se v politických kuloárech Praze.

Na chodbách Poslanecké sněmovny si někteří poslanci pamatují jedno ráno v polovině dubna: Tam byl Babiš úplně zničený. Říká se, že jeho skleslá nálada v té době byla spojena s telefonním rozhovorem, který s ním Angela Merkelová předtím měla. Nyní se člověk ptá, jestli snad právě ona (Merkelová) Babiše nedonutila, aby se odtrhl od Okamury. “Nesmysl, nikdy v životě jsem s kancléřkou nemluvil o Okamurovi,” odsekl Babiš žádost reportérky TAZu o vyjádření.

Ať už jde o “Realpolitik” nebo o pouhé politické klepy, jedna věc je jistá: Krátce po telefonátu se Babiš rozhodl znovu usilovat o koalici se sociálními demokraty a ignorovat pravicové populisty. Nesplnil tak pouze vůli Mutti Merkel, ale i lidí. Podle průzkumů veřejného mínění 37 procent voličů souhlasí s tolerováním komunistů. Ostatní jdou proti tomu protestovat do ulic.Tisíce lidí v Praze a v dalších městech demonstrovaly: Nechtějí, aby byla vláda závislá na komunistech. Jenže stěží existuje alternativa. V nových volbách by kontroverzní Babiš vyhrál znovu.

Alexandra Mostyn

Die Tageszeitung: Zdroj [1]

Překlad pro AE News: -VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Milada
Návštěvník
Milada

Souhlasím stoprocentně se všemi názory pana Okamury. Ten na začátku uvedený skandál s de fakto příkazem Merkelové je fakticky pravda?? Skutečnost, že to pan Babiš popřel, není pro mne směrodatná. Je možné někde zjistit pravdu?? Jestliže je to opravdu fakt, pak jsme druhým Protektorátem – ale s tím rozdílem, že tehdejší president Emil Hácha vždy jednal v zájmu našich občanů. Jezdil do Berlína za”vůdcem” aby ho uprosil k mírnosti v zásazích proti našim občanům resp. Protektorátu. Takový postoj u naší vlády a parlamentu zatím nevidím. Milada Svobodová.

Jaromír
Návštěvník
Jaromír

Babiš, to je příjemce dotací….na Čechy zvysoka sere!

Rosťa
Návštěvník
Rosťa

Je to blb! Sice Babiš je oligarcha, ale dělá všechno pro to, aby ti různí Kalouskové a Fialové přestali krást, a to jim hochům vadí!

rassputin
Návštěvník
rassputin

…jen pro presnost “Die Tageszeitung” je na SESTEM (6.) miste s ca. 50.000 vytisky a ne na DRUHEM miste.
(1. BILD / 2. Süddeutsche / 3. Frankfurter Allgemeine / 4. Die Welt / 5. Handelsblatt / 6. Die Tageszeitung)

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Tak predsa nakoniec tu je protektorát Čiech a Moravy. No kto by si to bol kedy pomyslel.

Rodo
Návštěvník
Rodo

Co se ta stará praštěná bába s.re do naší politiky ať už jde do p.če i s tou její EU a uprchlíky

Jindřich
Návštěvník
Jindřich

Fakt si myslíte, že si Babiš nechá poroučet?!

Jozef
Návštěvník
Jozef

Je to nesmysl. Kdo tomu věří ať tam běží. Deníky v Německu odposlouchávají telefonáty kancléřky?

Karin
Návštěvník
Karin

TAZ není mainstream ale ultralevicový anarchistický extremistický plátek!

Neznama
Návštěvník
Neznama

Babis stavi pomnik pro sebe za miliardy v zahranici : https://www.euro.cz/byznys/babisland-ministr-financi-si-stavi-pomnik-za-miliardy-ve-wittenbergu-1317922

Ekonomicka kolonie V4 – kdyz zapad prisel o kolonie v Africe tak si podrobil vychod Evropy a bude vysavat zisky dalsich 100let : https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Znamy-ekonom-pocita-Z-Ceska-odteka-vic-penez-nez-dostaneme-na-eurodotacich-523764