Skandál: Ukrajinské kamiony zachyceny slovenskou televizí, jak převáží z Česka neoznačené transportéry...

Skandál: Ukrajinské kamiony zachyceny slovenskou televizí, jak převáží z Česka neoznačené transportéry BMP-1 na Ukrajinu! Jedná se o podvod Porošenkovy junty s dotacemi z EU, Severoatlantické aliance a od partnerů z USA? Nakupuje Kyjev své vlastní transportéry a deklaruje je jako proběhlý nákup? Jsme svědky nehorázného ukrajinského tunelu na účet ukrajinských občanů? Šokující zjištění redakce Aeronetu v kauze stanného práva na Ukrajině!

Skandál: Ukrajinské kamiony zachyceny slovenskou televizí, jak převáží z Česka neoznačené transportéry BMP-1 na Ukrajinu! Jedná se o podvod Porošenkovy junty s dotacemi z EU, Severoatlantické aliance a od partnerů z USA? Nakupuje Kyjev své vlastní transportéry a deklaruje je jako proběhlý nákup? Jsme svědky nehorázného ukrajinského tunelu na účet ukrajinských občanů? Šokující zjištění redakce Aeronetu v kauze stanného práva na Ukrajině!

Redakce Aeronetu dnes dostala do redakční pošty doslova neuvěřitelný a výbušný materiál od našeho zdroje z okruhu zpravodajských služeb, který nás vždy informuje na výbušné kauzy a troufáme si tvrdit, že tento článek bude zajímat především protikorupční aktivisty a think-tanky nejen na Ukrajině, ale i v Evropské unii a zejména v USA. Čeští a polští zpravodajci podle našeho zdroje sledují v poslední době velmi podezřelé finanční transakce, které se odehrávají na ose mezi Kyjevem a západními partnery, především Evropskou unií, Severoatlantickou aliancí a americkou vládou. Náš zdroj nás upozornil na určité souvislosti, které se odehrály již minulý týden a způsobily spoustu dohadů a dezinformací, které bohužel unikly i naší kontrole. Jenže v souvislosti s dnešními informacemi, které jsme dostali do redakce z okruhu zpravodajců, můžeme bez obav potvrdit, o co se skutečně jedná a hraje v současné době na Ukrajině v souvislosti se stanným právem.

Výjezd k hraničnímu přechodu Korczowa – Krakovec na Ukrajině.

Minulý týden jsme uveřejnili článek [1] o tom, jak na Ukrajinu proudí ze západu vojenská technika na ukrajinských kamionech. Na získaném videu bylo možné spatřit zaplachtované transportéry typu BMP-1. Původní informace, které jsme získali z ukrajinských zdrojů, hovořily o tom, že tyto transporty zachycené na zmíněném videu (viz. video níže) míří na Ukrajinu a opouští příhraniční Lvovskou oblast. Video vidíte níže.

Jenže záhy poté se ukázalo, že začaly přicházet zprávy, že kamiony ve skutečnosti míří z Ukrajiny do Polska, což naprosto postrádalo smysl a vypadalo to jako provokační akce. Proč by proboha vláda v Kyjevě pár hodin po vyhlášení stanného práva odsunovala svoji vojenskou techniku do Polska? Naše redakce proto začala pátrat po souvislostech a rozhodili jsme naše sítě a požádali naše externí spolupracovníky v bezpečnostních složkách o informace. A opravdu se zadařilo a dokonce máme i možná nechtěný důkaz od slovenské televize, ale k tomu se ještě dostaneme.

[VIDEO] Záběry z minulého týdne, transportéry BMP-1 ve skutečnosti opouští Ukrajinu

Bomba: Nejvyšší kruhy ukrajinské vlády a armády jsou zapleteny do rozsáhlého tunelování státního rozpočtu skrze fiktivní nákupy vojenské techniky z EU

Nejprve začneme od začátku. Video publikované minulý týden z Ukrajiny bylo ve skutečnosti pořízeno na hraničním přechodu Korczowa – Krakovec a kamiony vyjížděly směrem z Ukrajiny na kruhový objezd a k hraničním branám pasové kontroly. Sami si to můžete zkontrolovat zde pomocí Street View. Všichni si všimli, že transportéry jsou pod plachtami a nejsou tak vidět imatrikulační čísla vozů a ukrajinské výsostné znaky. Podle nich by mohly být identifikovány útvary ukrajinské armády, odkud jsou transportéry odváženy, upozornil nás zdroj z armádních kruhů. V případě ohrožení státu se vozy plachtují, aby nepřítel neviděl, která posádka a útvar je oslabený, když jeho technika je odvážena pryč. To zní logicky, ale i náš vojenský zdroj vyjádřil údiv nad tím, že v době vyhlášeného stanného práva odsunuje Porošenkova vláda vojenskou techniku pryč z Ukrajiny. Jenže s tím, co jsme se dnes dozvěděli od našeho zdroje z bezpečnostních služeb, to najednou dává hrozivý a děsivý smysl.

Konvoj s transportéry BMP-1 míří zpátky na Ukrajinu přes Vyšné Nemecké.

Podle našeho zdroje se lidé v nejvyšších pozicích ukrajinského generálního štábu a Porošenkovy vlády podílejí na orgranizovaném zločinu mohutné finanční kriminality ve vztahu ke státnímu rozpočtu Ukrajiny a také ve vztahu k dotacím z EU a v neposlední řadě z USA. České a také polské bezpečnostní složky podle našeho zdroje sledují delší dobu neuvěřitelnou operaci, která vynáší obrovské peníze nejvyšším politikům a generálům v Kyjevě. Poslouchejte pozorně. Ukrajina je dlouhodobě v situaci, kdy její armáda je v žalostném stavu a potřebuje novou techniku. Ta však musí být kompatibilní se současnými potřebami ukrajinské armády, a proto už v minulosti přišly Kyjevu nabídky od bývalých post-sovětských zemí a také východních satelitů SSSR v Evropě na odprodeje sovětské vojenské techniky. Stejně tak ale Kyjev usiluje o modernizaci a má zájem o americké tanky Abrams a další americkou techniku, která také proudí na Ukrajinu, ale o té se teď bavit nebudeme. Jde především o post-sovětskou techniku, na které stojí a padá celá ukrajinská armáda. A tady se dostáváme k jádru věci.

Tunelování ukrajinského státního rozpočtu prý trvá již od roku 2016 a dosahuje řádů stovek milionů EUR, uvedl redakci Aeronetu zdroj z okruhu bezpečnostních složek

Již počátkem roku 2016 si podle našeho zdroje začaly evropské tajné služby všímat podivných transferů. V pravidelných intervalech odjíždí na kamionech z Ukrajiny naložená a plachtami přikrytá vojenská technika a využívá k tomu polské hraniční přechody. Oficiální místa v Kyjevě na dotazy ukrajinských novinářů odpovídají, že technika je odvážena do polských vojenských opraven. Jenže v nich se ukrajinské kamiony s nákladem transportérů nikdy neobjeví, jak nám dokumentuje náš zdroj. Z Polska totiž přejedou o několik dní později kamiony do České republiky, kde setrvají dalších několik dnů. Jedná se především o právní zajištění papírů a převozů mezi zeměmi EU, což nelze realizovat bez spolupráce dalších lidí. Kauza má rozsáhlá chapadla v několika zemích.

BMP-1 na kamionu míří přes slovenský přechod zpátky na Ukrajinu.

Následně dojde k odstranění plachet z transportované techniky, která nemá žádné imatrikulační znaky a ani výsostné barvy (logicky, jde přece o nákup “nové techniky”) a kamiony vyrazí z Česka na Slovensko a vrací se přes slovenské státní hranice zpátky na Ukrajinu, ale obvykle na jiných ukrajinských kamionech a s jinými řidiči. Překládky probíhají ve třetí zemi, obvykle v ČR, protože v Polsku by to bylo podezřelé, že technika je hned po přejezdu hranic s Ukrajinou překládána na jiné ukrajinské kamiony. Jedná se tak de facto o okružní projížďky kamionů s ukrajinskou vojenskou technikou pod plachtami po několika zemích Evropy, aby se po několika dnech vrátily zpátky na Ukrajinu bez plachet a přes jiné hraniční přechody, než přes které z Ukrajiny odjížděly.

Technika z Ukrajiny je odvážena pod plachtami, vojenské transportéry jsou odřené a zablácené. Po několika dnech se vrací na kamionech na Ukrajinu umyté, dokonale vyčištěné a přelakované, aby vypadaly jako čerstvě nakoupené nové stroje

V dokumentaci jsou uvedené i detaily o tom, jak se odvezená technika čistí, aby vypadala jako nová. Jakmile ukrajinské kamiony opustí s naloženou technikou Ukrajinu, organizátoři je zavezou na místo čištění. Stroje jsou zbaveny veškerých nečistot a jsou dokonale vypucovány. Ve většině případů dostávají nový jednovrstvý nástřik nového laku, aby stroje vypadaly jako nové. Náklady na čištění a přestříkání jsou naprosto zanedbatelné. Práce zabere několik dnů a probíhá podle informací našeho zdroje na dvou místech, ve dvou městech v Polsku. Po dokončení “navonění” vojenské techniky se stroje znovu naloží na podvalníky kamionů a cesta vede do České republiky. Právě v ČR probíhají určité úkony, aby obchod měl důvěryhodný rámec. Jakmile jsou papíry v ČR pro “umyté a vyprané” transportéry připraveny, stroje vyrazí na cestu přes ČR a Slovensko zpátky na Ukrajinu.

Ukrajinský kamion s transportérem BMP-1 na korbě.

Na celnicích a hraničních kontrolách projíždí konvoje jako transporty s legálně zakoupenou vojenskou technikou s veškerými deklaracemi. V tomto článku nemůžeme zatím rozepisovat detaily a jména firem a osob, dokud k tomu od našeho zdroje nedostaneme autorizaci a souhlas, abychom neohrozili některé osoby a vyšetřování, které je v této chvíli v běhu. Je však jasné, že se jedná o mohutný organizovaný mezinárodní gang, v jehož středu je Ukrajina, která nakupuje svoji vlastní vojenskou techniku, kterou určité firmy v Polsku umyjí a přestříkají zelenou barvou ve dvou halách, v bývalém skladu pneumatik a v bývalém skladu brambor, jak je uvedeno v materiálech našeho zdroje.

Účelově založené firmy se zbrojními licencemi v několika zemích EU, povolenky pro převoz přes státy EU, tajné služby bijí na poplach, ale politici mlčí jako zařezaní, nikdo se k tomu nechce vyjadřovat

Podle našeho zdroje z českých zpravodajských služeb se jedná o organizované tunelování ukrajinského státního rozpočtu. Sledovaná skupina osob na Ukrajině má prý deklarovat přijíždějící kamiony s transportéry na korbách jako akvizice a čerstvé nákupy nové vojenské techniky od partnerů z evropských zemí, i když jde ve skutečnosti o tytéž ukrajinské stroje, které jen před pár dny pod plachtami opustily Ukrajinu. Peníze za tyto fiktivní nákupy odchází z Ukrajiny a mizí na účtech ve Švýcarsku. Redakce Aeronetu má k dispozici od našeho zdroje i seznamy účtů, jde celkem o čtveřici švýcarských bank a účty jsou psané na právnické firmy zastupující firmy, které tyto transakce uzavírají.

Stroje, které jsou odvezeny z Ukrajiny, jsou v ukrajinské armádě deklarovány jako zničené ruskými povstalci na východě země. Jedná se tak o naprosto nehorázné tunelování ukrajinského státního rozpočtu, protože ukrajinští daňoví poplatníci nakupují svoji vlastní vojenskou techniku, která již Ukrajině dávno patří. Některé stroje jako transportéry byly takto “nakoupeny” už několikrát po sobě od roku 2016. Transakce probíhají skrze fiktivní a ad-hoc založené firmy v Evropě, od kterých Ukrajina jako tyto transportéry a techniku nakupuje. Jedná se o firmy se zbrojními licencemi, o to je situace vážnější.

Konvoj na hraničním přechodu.

Náš zdroj nás požádal, abychom z dokumentů neuváděli subjekty a názvy firem, protože jde stále o živý spis, ale abychom tuto informaci uveřejnili v obecné informační rovině, neboť i když tajné služby na tyto transfery upozorňují evropské vlády, nikdo prý proti tomu nechce zasáhnout, protože evropské státy Porošenkovu vládu podporují a nechtějí ji destabilizovat. Co je však mnohem horší, to je skutečnost, že Ukrajina dostává peníze nejen od americké vlády pro modernizaci ukrajinské armády, ale dostává peníze i od Evropské unie a jak se zdá, nikoho v Bruselu nezajímá, že peníze pro Ukrajinu nekončí v nákupech nové vojenské techniky, ani techniky použité, ale že Kyjev peníze čerpá naproti fiktivním nákupům techniky, kterou ve skutečnosti vlastní a kupuje ji de facto sám od sebe a peníze jdou do kapes přesně vymezeného okruhu politiků a osob v Kyjevě, resp. na jejich tiché účty ve Švýcarsku.

Stanné právo na Ukrajině je dobrá maskírovka pro další transakce a fiktivní nákupy zbrojní techniky z EU, která ve skutečnosti pochází z ukrajinských skladů a je deklarována jako zničená ruskými separatisty na východě Ukrajiny

Jak nás několikrát upozornil náš zdroj, jedná se o živý svazek, na kterém kromě českých bezpečnostních kruhů pracuje i polská rozvědka a není jasné, jestli někdo zasáhne a publikuje skandální závěry a oficiální obvinění proti konkrétním osobám v kyjevské vládě a v ukrajinském generálním štábu. Nejde totiž jen o ukrajinský státní rozpočet a jeho tunelování skrze tyto fiktivní nákupy vojenské techniky z EU, ale jde i o peníze evropských občanů, protože i EU dotuje a investuje peníze do reformy ukrajinské armády. Toto je největší odhalený skandál na Ukrajině za posledních několik let, se kterým přichází exkluzivně právě náš Aeronet. Zde patří velké poděkování za důvěru, kterou dostáváme od zpravodajských zdrojů, že můžeme jako první tyto informace publikovat. A to není všechno, protože zrovna včera došlo k dalšímu zpozorování takového ukrajinského transportu na Slovensku, doslova jako na zavolanou k tomuto článku.

Hraniční přechod Vyšné Nemecké.

Slovenští občané upozornili televizi JOJ, že přes Slovensko jede konvoj ukrajinských kamionů a vezou na korbách transportéry BMP-1 a míří na Ukrajinu [2]. Reportér televize JOJ Peter Sabo se rozhodl, že bude konvoj sledovat a ověří, kam jede, a předtucha byla správná. Konvoj dorazil na východním Slovensku na hraniční přechod Vyšné Nemecké s Ukrajinou. Podařilo se mu zeptat jednoho z šoférů, odkud a kam jede. Dozvěděl se, že jedou z České republiky a míří na Ukrajinu, pochopitelně. Právě minulý týden jsme viděli, jak na přechodu z Ukrajiny do Polska v Krakovci odjíždí kamiony se zaplachtovanými transportéry BMP-1 a de facto o týden později zřejmě ty samé transportéry, ale už bez plachet (protože to už není potřeba, jde přece o “nakoupené zboží”), míří zpátky na Ukrajinu. Dámy a pánové, takovéto rozsáhlé tunelování ukrajinského státního rozpočtu nemá v jiných zemích obdoby, chtělo by se říct. Ale tak úplně přesně to není.

Čeští šíbři jsou ve srovnání s Porošenkovou juntou naprostí tunelovací žabaři

Jen si vzpomeňte, jak si čeští šíbři podojili české občany při nákupech a tendrech předražených Pandurů, letadel CASA a dalších tunelů. Jenže jedno se musí Ukrajincům nechat, že vysávat státní rozpočet do soukromých kapes oligarchů tím, že země nakupuje svoji vlastní techniku, kterou nejprve deklaruje jako zničenou a potom ji na kamionech potichu vyveze za hranice, to zatím české šíbry opravdu nenapadlo. Doufejme, že je to brzy neinspiruje. Informace o kauze jsme poslali vybraným poslancům v poslanecké sněmovně a také vybraným ukrajinským poslancům. Uvidíme, jestli budou mít odvahu tuto výbušnou kauzu a skandální odhalení interpelovat. Ukrajinský národ je za bílého dne tunelován! Nenechávejte si tyto informace pro sebe a sdílejte prosím tento článek, ať se lidé dozví, co se děje na Ukrajině a k čemu je i zneužívána Česká republika a její území. Protože přejezdy a transporty vojenské techniky nečlenské země NATO přes ČR určitě musel někdo schválit.

Aktualizace

Slovenské ministerstvo obrany právě uvedlo, že o transportu vojenské techniky přes Slovensko a hraniční přechod Vyšné Nemecké vůbec nic nevědělo [3]. To samo o sobě potvrzuje závažnost celé kauzy, protože přesuny vojenské techniky nečlenské země EU a nečlenské země NATO přes několik zemí NATO a současně EU podléhají přísné kontrole. Zde se ale jaksi ukrajinský konvoj bez problému nechal odbavit na slovenském hraničním přechodu s Ukrajinou. Sami si domyslete souvislosti.

Zdroj úvodního videa: Noviny.sk [4]

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Zan
Návštěvník
Zan

Hospodaření jako v kocourkově. Republika nakupuje za drahé peníze vpodstatě nefunkční a zbytečné Pandury a osvědčené BVP daruje Porošenkovi. MIG 29 vymění za polské vrtulníky, o kterých dnes už není ani zmínka. Tomu už člověk nerozumí.

Vlk
Návštěvník
Vlk

Heslo dne: Peníze až na prvním místě!!! Jen když EU zastavila dotace Agrofertu???

Frank
Návštěvník
Frank

Je nejvyšší čas, aby ukroši dostali pořádně přes držky’

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Naše BVP jsou super, ale co to znamená pro Rusko? Prostě jenom nebudou ruští vojáci sedět u počítače obsluhujícího zbraně, půjdou se vyvětrat ven a odstřelej je klasicky pancéřovou pěstí… Rusko ve válkách, když je napadeno, reaguje pomalu, ale pak zašlápne nepřítele jako obtížný hmyz. Nevěříte? Zeptejte se pánů Napoleona a Hitlera. Napoleon a Hitler aspoň něco znamenali. Kdo či spíše co to je Porošenko?

tana
Návštěvník
tana

Hitler měl sice pokřivené, ale alespoň nějaké, ideály /nebo o nich alespoň mluvil/. Porošenko si jen mastí kapsu v naději, že uteče do Švýcarska, tam se sková na pár let do vězení /jako ti naši frajeři z MUS/, a po propuštění mu Švýcarský stát vyplatí jeho podíl na lupu.
My, stejně jako Ukraina, budeme mít čistou ztrátu, Švýcarská konfederace čistý zisk /bez vlivu na životní prostředí Švýcarska/.

Semtex
Návštěvník
Semtex

Z jiného soudku. Zpět k Francii, kde to pěkně vře. V sobotu bude 4. dějství Žlutých vest. Očekávám dost brutální podívanou. A těch plánovaných nasazených 86.000 členů policie a četníků na celou Francii z toho to Paříže pouhých 8.000, to je jak když plivne do Stromovky. Zajímavé je, že Macron mlčí, vůbec to nekomentuje vše řeší premiér Philippe. Trošku divné v prezidentském státě. Podle mě má strach cokoliv říci… Jestli tam budou o víkendu větší materiální škody a i nějací mrtví, tak to smrdí začátkem občanské války. Jisté zdroje tvrdí, že ty nejradikálnější ultralevicové skupinky mezi Žlutými vestami jsou financovány rovněž Sorosem. Cílem je udržet u moci právě Macrona prostřednictví výjimečného stavu a dalších speciálních opatření. V sobotu lze čekat spoustu provokací.

Suchoj
Návštěvník
aamater
Návštěvník
aamater

Tých fašistov v Kyjeve treba pochytať a povšať!

Klasik neklasický
Návštěvník
Klasik neklasický

Jednoduchý výkřik s jednoduchým řešením. Kéž by bylo jednoduché, takhle odstranit problém. Bohužel by to bylo poprvé ve světě, kdyby odstraněním loutek, HLAVNÍ hráči s brekem odešli. Bez urážky……..nejste volič SPD ? Tam takové jednoduché hesla slyším už x let a skutek utek….

Klasik neklasický
Návštěvník
Klasik neklasický

Fenomén téhle doby. I když bude stát zadlužen po uši, stejně lidi, co budou u vesla budou tunelovat. Na dluh. Na příští dluh. Na jiný dluh. Pak jim dá někdo záchranný balíček a zase se jede v tunelu. Nekonečný tunel. I když si někdo pomyslí, že už není z čeho, tak mýlka. Kdyby byli jenom klasické peníze, tak by byl problém, ale virtuální peníze ? Nema problema.

Milada
Návštěvník
Milada

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rebelion-priserne-plody-ukrajinskeho-majdanu/
Kurt Volker, bývalý agent CIA, bývalý zástupce USA v NATO a současný zvláštní zástupce amerického ministerstva zahraničí pro záležitosti Ukrajiny jmenovaný Trumpem, má větší vliv než samotný Porošenko, sklízeč majdanského ovoce.
Dobra amalyza

Proč
Návštěvník
Proč