Skandál Soukup: Ředitel TV Barrandov se zastal Viktora Orbána a tvrdě zaútočil...

Skandál Soukup: Ředitel TV Barrandov se zastal Viktora Orbána a tvrdě zaútočil na Českou televizi za její nevyvážené a zmanipulované zpravodajství! Zazněla neuvěřitelná slova, po kterých ČT podala na Jaromíra Soukupa žalobu! Nedostudovaná režisérka, která 10 měsíců studovala na Sórošově Středoevropské univerzitě v Budapešti, kritizovala Orbánovu vládu, sama přitom neumí maďarsky ani slovo a čerpala informace od anglicky mluvících spolužáků Sórošovy univerzity!

Skandál Soukup: Ředitel TV Barrandov se zastal Viktora Orbána a tvrdě zaútočil na Českou televizi za její nevyvážené a zmanipulované zpravodajství! Zazněla neuvěřitelná slova, po kterých ČT podala na Jaromíra Soukupa žalobu! Nedostudovaná režisérka, která 10 měsíců studovala na Sórošově Středoevropské univerzitě v Budapešti, kritizovala Orbánovu vládu, sama přitom neumí maďarsky ani slovo a čerpala informace od anglicky mluvících spolužáků Sórošovy univerzity!

Nestává se často, že by na celostátní televizi zaznívala slova, pod která by se klidně mohla podepsat zpravodajská alternativa. Toto pondělí k tomu však došlo na TV Barrandov v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa. Česká televize kvůli výrokům v pondělním pořadu podala dnes na Jaromíra Soukupa žaloby za pomluvu [1]. Ředitel TV Barrandov se totiž v pondělí neudržel a celkem logicky se rozčílil nad pořadem Události, komentáře z produkce České televize, který kritizoval stav demokracie a občanských práv v Maďarsku. Celý záznam Soukupova pořadu najdete zde. Česká televize si totiž minulý týden pozvala aktivistku Kateřinu Turečkovou, aby pohovořila o tom, jak strašně to vypadá v Maďarsku pod Orbánovou vládou. Diváci České televize slyšeli [2] šílené obrazy a zvěsti o nesvobodě, o tom, jak lidé kritizují, co se v Maďarsku děje a kolik lidí je nešťastných. Jenže, má to jeden háček.

Kateřina Turečková (vlevo) a Jaromír Soukup.

Kateřina Turečková není původem aktivistka, ale její profese je režie. Na webovém profilu [3] se o ní píše toto: “Kateřina Turečková se narodila a vyrůstala v Kyjově. Nedokončila studium Teorie a dějin dramatických umění na Palackého univerzitě v Olomouci. Studuje na Katedře dokumentární tvorby na FAMU. Před FAMU točila krátké portréty lidí, kteří ji zajímali. Na FAMU točí osobní dokumentární miniatury z jejího života. Spolupracuje s neziskovými organizacemi.” Poslední věta nás velmi zaujala a začali jsme trochu pátrat a objevili jsme zajímavé věci, které možná zaujmou i Jaromíra Soukupa. Kateřina Turečková totiž podle listu Hungary Today studovala 10 měsíců na CEU Budapest Hungary, tedy na Středoevropské univerzitě George Sorose, která se před několika týdny přestěhovala do rakouské Vídně kvůli tvrdým maďarským zákonům regulujících neziskový sektor a peníze proudící z ciziny do maďarských škol.

Česká televize si pozvala na rozcupování Viktora Orbána studentku Sórošovy Středoevropské univerzity, v Budapešti pobývala 1 rok

Podle maďarského webu Hungary Today [4] se Kateřina Turečková rozhodla v Maďarsku natočit dokument o totalitním a ne-liberálním státu, kde Viktor Orbám uchopil veškerou moc. Na konci snímku, který je protkán rozhovory se studenty CEU a mladými lidmi (částečně v angličtině, protože na CEU studují cizinci z celého světa, to nikdy nebyla maďarská škola s maďarským jazykem per se), přichází umělecký vrchol, když autorka vyzývá performery, aby ze skutečných střelných zbraní na střelnici stříleli do busty, resp. hlavy Viktora Orbána. Ukázky z dokumentu Kateřiny Turečkové můžete vidět v připojeném videu. Jednotliví svědci mluví maďarsky, např. o tom, jak otec jednoho z nich zemřel kvůli nedostatečné péči v maďarské nemocnici. Samotná autorka však komunikuje s performery výhradně anglicky. Viz. video níže.

Kateřina Turečková tedy sice nedostudovala Palackého univerzitu, ale přesedlala na FAMU a jak je vidět, nejkratší cesta ke kariéře vede přes neziskový sektor, roční pobyt na Sórošově univerzitě CEU v Budapešti a natočení dokumentárního filmu o zlém Viktoru Orbánovi, na jehož bustu je možné v dokumentu střílet, aby se lidé zbavili frustrace z jeho autority. Ponechme stranou umělecký rozměr pochybného dokumentu a podívejme se na práci České televize.

Redakce Aeronetu dlouhodobě sleduje prorůstání soukromých zájmů a spolků do ČT ze strany různých firem, producentských společností a dalších, které přes kamarády a kamarádíčky vysávají na tzv. externích zakázkách peníze od ČT z jejího více jak 7-miliardového rozpočtu z kapes daňových poplatníků. Jenže pokud jde o objektivitu a nezávislost, o té už dávno nemůže být ani řeč, a proto ČT porušuje svůj veřejnoprávní status. Kateřina Turečková je 25-letá studentka, která má přímé napojení a participaci na proti-Orbánovské agendě George Sorose a Česká televize nemá problém s tím, že takovou osobu si pozve do pořadu, kde je poté jednostranně a nevyváženě vykreslován obraz prý děsivého a zlého Viktora Orbána.

Veřejnoprávní televize už neplní zákonný rámec objektivního a nestranného vysílání, zasáhnout už musí pouze politici a poslanecká sněmovna, tohle už nelze tolerovat!

Česká televize porušuje svůj vlastní kodex vyváženého zpravodajství. Porušuje etické zásady nestrannosti veřejnoprávního média a úzce spolupracuje s nátlakovými a neziskovými organizacemi George Sorose a jeho studenty a spolupracovníky. Nevíme v redakci, jestli si je Jaromír Soukup vědom toho, že slečna Kateřina Turečková je přímo napojená na CEU Budapest George Sorose, ale její práce plní neziskovou mediální zakázku Open Society Foundations George Sorose, protože mnoho lidí z budapešťské CEU končilo v řadách a správních radách Sórošových neziskovek po celé Evropě. Česká televize porušuje svůj veřejnoprávní status a zde už nepomůže jenom zásah RRTV, ale musí dojít ke změně zákona o veřejnoprávních médiích, kde přichází v úvahu mnoho variant, např. ta americká je úplně nejlepší, tzn. kompletní zrušení veřejnoprávních médií a přenos výkonu veřejné služby na komerční stanice za finanční podpory státu, kdy státní rozpočet platí komerčním stanicím za veřejnoprávní služby.

Jaromír Soukup: “Luboši Rosí, ty blbe, ty kluku ušatej!”

Komerční stanice tak točí inscenace, točí televizní dokumenty, přenáší i méně atraktivní sportovní pořady, vysílají obsah pro menšiny, ale stát komerčním stanicím tuto práci plně kompenzuje a platí. Není to ztrátové, ale výdělečné. Druhou možností je státní model, zestátnění České televize a přechod na tzv. německý, resp. francouzský model. Státní televize by měla jen dva kanály, první by vysílal zpravodajství, informace a mainstreamovou tvorbu, druhý program obsahuje vysílání pro menšiny, pro děti, dokumenty atd. Úspora, podle propočtů redakce Aeronetu pro daňové poplatníky, by byla až 5 miliard korun ročně.

Kateřina Turečková na ČT.

Současný stav, kdy Česká televize má 6 televizních kanálů na pouhých 10 milionů obyvatel, je naprosté šílenství a bizár, který neexistuje nikde jinde na světě. Sami se podívejte, jaké “Palermo” funguje v České televizi, když může nejen kamarádíčkům, ale i lidem napojeným na politické strany v ČR, rozhazovat peníze z hromady 7 miliard. Článek jsme přinesli zde, a bylo by dobré, kdyby i Jaromír Soukup si tyto informace přečetl. Možná pochopí, proč nikdo z politiků nechce proti ČT zasáhnout na legislativní úrovni, protože jednotlivé strany mají z rozpočtu ČT skrze “odklony” pěkné vývary.

Česká televize je černá díra, která pohlcuje každý rok 7 miliard korun a velká část z toho mizí v soukromých firmách, ale i v politických stranách

Redakce Aeronetu plně podporuje a stojí za Jaromírem Soukupem v této kauze, protože to, co předvádí Česká televize, to už překračuje všechny meze. To není jenom pořad Newsroom nebo 168 Hodin, to je celé zpravodajství ČT a celý komplexní narativ a prvoplánová zaujatost a nevyváženost vyhrazená pro kamarády a kumpány, kteří jsou přisátí na 7-miliardový balík, ze kterého tzv. krev neteče, protože ty peníze nikdo nekontroluje.

Stát na ně nemůže, občan je platit musí a ten balík prostě mizí každý rok co rok ve změti externích firem a producentských společností, které za poskytnuté peníze vytváří obsah s nízkou přidanou hodnotou. Řekněte sami, kdy naposledy ČT natočila něco, co by opravdu mělo srovnání a úroveň např. se seriálovou velkorozpočtovou tvorbou ČST před rokem 1989? Dnešní stav je takový, že skupina svazáků v ČT si udělá pořad jako Newsroom, kde pomlouvají a dehonestují kdekoho. Tuhle jsou to alternativní média označovaná za proruské weby, támhle jsou to pomluvy na Tomia Okamuru a další politiky z SPD, tady jsou to útoky na TV Barrandov a Jaromíra Soukupa.

Orbánova busta, do které se střílí v dokumentu Kateřiny Turečkové.

A když je někdo do ČT pozván jako expert, není to nikdo jiný, než někdo z neziskovek nebo z řad novinářů Bakalových médií, případně někdo z Forum24, z Hlídacího psa, z Echo24 nebo z Neovlivni.cz Sabiny Slonkové. Z politiků potom dominují poslanci za TOP09 a Hnutí STAN. Ve chvíli, kdy si ale ČT pozve 25-letou studentku, která prakticky rok studovala na Středoevropské univerzitě George Sorose v Budapešti, aby hodnotila život Maďarů jako celek, to potom už překračuje všechny meze. Držíme palce Jaromíru Soukupovi, zaslouží si naši podporu, pojmenovává věci pravými jmény a nebojí se. Napište mu na Facebook, ať se drží a nepolevuje. Naše redakce je v této věci plně na jeho straně.

Nejen o této kauze budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme všechny kauzy a události z domova i ze světa za uplynulý týden. Všichni jste srdečné zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
parabellum
Návštěvník
parabellum

stále méně lidí je dnes ochotno říci naplno co si myslí a stát si za svým názorem !!! držím Vám palce pane Soukupe

aamater
Návštěvník
aamater

Som veľmi zvedavý kto a kedy zastaví toto šialenstvo!!! Privážanie imigrantov do EU musí skončiť!!!

Enni
Návštěvník
Enni

Když se dva perou třetí se směje.Tímto chaosem,který vzniká ve společnosti,kde obyčejný člověk už neví komu věřit se zakrývá pravá podstata následujících událostí a dějů,které budou velice brzy přicházet.

Vše se dá popřít a ze vším souhlasit,záleží na tom kdo a jak to podá a kdo za koho kope .
V tomto století už nebude platit věta….ať s tím někdo něco udělá.Ten,kdo zavčas pochopí se zachrání,ti ostatní půjdou jak ovce na porážku a je jedno kolik budou mít peněz.

Pokud někdo lidem ukazuje cestu za světlem je to ušlechtilé,ale pokud je někdo tlačí je to záměr.
Přeji všem světlonošům -lidem, kteří nají odvahu pojmenovávat věci a děje tak jak jsou hodně odvahy a energie

hodně světla na cestě i světlonošům z redakce Aeronetu

Enni

ema
Návštěvník
ema

Jen ještě k té krásce – co pyšně ukazuje, že ji lehce utáhnete tam kam chcete, – viz ten vodící kroužek pro hovězí dobytek v nose. Turečkovi, Turečkovi – co jste to porodily a vychovaly – s čím pohromadě. Nebo že by to byl důsledek “koštování”.

ema
Návštěvník
ema

no ale uvažujte taky trochu o tom co říká. V podstatě to – co všichni – nebo většina už ví, akorát on to po česku rozmázne, aby se to oddiskutovalo v širším plénu a mohlo založit ad acta. Copak to není docela běžný postup při řešení kdečeho. Ti co nás “chrání” na nic nepřijdou – tedy podle českých zákonů, sudí to odklepnou. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Naše “spravedlivé” soudy vždycky soudí důsledek a ne příčinu – to znamená, že když Vám někdo vleze do baráku , aby Vás vykradl- to v lepším případě, když už ne přímo zamordoval a Vy mu nasypete do kalhot trochu soli – půjdete na tvrdo za katr nejmíň na dva roky a rodina bude bez ochrany a ten pazgřivec může řádit dál. Akorát u Babiše to nedělají… asi moc a moc někomu vadí, nebo jim šlape na paty. Ju a nedovolí – zatím- aby rozumné zákony z EU, se upravovaly jen pro některé na českém trhu kdečeho,. Tak jak to Klausovci zavedli. Proto musí pryč.

Frank
Návštěvník
Frank

Stále tvrdím, že Soukup by měl vyhledat nejbližší sanatorium duševního zdraví. Tak se přece inteligentní člověk přece nechová. Jeho způsoby vyjadřování by si měli všimnout odborníci a možná by se s tím něco dalo udělat. O vulgaritách nemluvě. A může mít tisíckrát pravdu, forma je zkrátka otřesná. Mele stále dokola, několikrát se opakuje. Anebo to je vysílání pro lopaty?

anonym
Návštěvník
anonym

Frank
Vulgarity jsou normální součást všech jazyků. Ve většině případů u normálního jedince vyjadřují emoční pohnutí ve smyslu lidských hodnot, jako hnus, opovržení, hrubý nesouhlas, odpor k nátlaku apod. V jiném případě pak urážka, či provokace. Ale i to jsou další způsoby komunikace s lidmi, kteří na nic jiného neslyší. Pitomci s natrénovaným korektním jednáním, si zadělávají jen na neurózu či infarkt, protože emoce musí z těla ven a to hlavně ty záporné. Nadbytečné ovládání způsobuje jedině stres. Ono i s tou lopatou je to trochu jinak, než si myslí absolventi filozofických a sociálních zbytečných fakult. Ten lopaťák, tedy přesněji ta pracující třída dělnická, je solí země, a obvykle mluví, jak jí zobák narostl. Pokud lopaťáka budete otravovat, pošle vás do pr. ele, a právem. Bez servítků a bez stresu. Vy se toho stresu s tou slušností klidně nažerete. Normální člověk a to i se vzděláním, mluví lidsky, ne globalisticky korektně. V normálním světě je totiž potřeba nazývat věci pravým jménem. Sprostota začíná teprve tam, kde se normální věci označují vulgarismem, bezdůvodnou záměnou běžného slova za vulgarismus. Např. jisté etnikum označuje převážně ženy při vyprávění svých zážitků, ta p.ča. Tak to je potom ta pravá sprostota. Vyjádřit se ovšem tímto způsobem k dívce na obrázku v článku, značí pouze to opovržení nad takovým individuem, nikoliv sprostotu. Prostě některé věci, vulgarismem vyjádříte nejlépe.

zklamaná
Návštěvník
zklamaná

Franku, to chce nastudovat, co je “satira”…

hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

Ach jo. To Soukup nechápe, že tímhle způsobem moderování jde zejména sám proti sobě a z jakékoliv alternativy dělá stádo idiotů? Tímhle se deklasoval ještě pod jím označované “lepšolidi”. Měně emocí a více rozumu by nezaškodilo. Těžce nasrat lze i kultivovaně. Čeština je na to dost bohatý jazyk a není třeba se snižovat na úroveň křiklounů v Pražských ulicích. Méně znamená více a u jím moderovaných pořadů to začíná platit dvojnásob. Dojde mu to někdy??

Frank
Návštěvník
Frank

Nedojde, protože je s ním čím dál tím horší. Je to jen sebestředná mluvka. Mimochodem TV Barrandov má opravdu zajímavou skladbu programů. Každý den potetovaná bukvice Musil a několikrát sám velký Soukup. Ale třeba se to někomu líbí.

Valach
Návštěvník
Valach

Potetovaná bukvice hmmmmm. Ozval se “demokrat”, kterému se nelíbí slova Soukupa, ale sám si do huby nevidí. Jak typické.

anonym
Návštěvník
anonym

hlásná trouba
Já prostě nechápu, proč by verbeži, co předkládá našim dětem úchylácké pohádky, hlásá do světa homo a lesbo úchylárny, téměř ve všem překrucují pravdu, nemohl by, kdokoliv použít vulgarismus. Na sprostý pytel sprostá záplata, nic jiného si nezaslouží, respektive věděla bych co by si ještě zasloužily a to si snadno každý domyslí.

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Souhlasím… Je-li pan Soukup vystudovaný právník, měl použít tvrdou, právnickou mluvu (právnická řeč není květnatá) a byly by daleko tvrdší dopady na ČT. Takto ČT sice napadl, ale slovníkem “ulice”, takže sklízí sympatie ulice… Vzdělaný, kultivoaný člověk se od něho tak akorát odkloní, i kdyby měl stotisíckrát pravdu.
Pane Soukupe, právní pravidla jsou tato: Čestně žít, nikomu neubližovat a každému přiznat, co mu patří. Více naleznete v právu starověkého Říma, asi právní škola Ulpiána. Vystudovaný právník by je citoval v latině. Ale latina a zde?… :-/
Zajímavost závěrem. Kliknu-li někomu na “Palec hore”, okamžitě naskakují 2 palce dole… Inu eéééronéééét… Pryč od vás!

co na tom zalezi
Návštěvník
co na tom zalezi

Smrt Talmudvizi!
Vsichni krestansti bili gojimi by meli pro svoji spasu, a spasu svych deti, 100% bojkovat Talmudvizi. Stejne tak s TalmudWoodem. Satansky hnus – dnes 100% ovladano Satanovou Synagogou, tj. chazarskymi ci chazaroidnimi (misenci chazaru) talmudisty.
https://www.youtube.com/watch?v=wSj-CQyeTZw&bpctr=1545014756
https://mynameisjoecortina.wordpress.com/2014/06/27/1102/

A ze “ceska TV”? V te by se dnes ani Hilsner ceske krve nedorezal.
Pochvalen bud Pan Jezis Kristus, az na veky veku. Amen.

anonym
Návštěvník
anonym

co na tom zalezi

S tou televizí máte pravdu, ovšem nejde, až tak ani o spásu duše, jako o to, že nás oblbují a ještě za to chtějí platit.
Podívejte se, co dělá za svinstvo Vatikán a kněží v Itálii, a ještě jim na to platíme z peněz EU, kam ovšem přispíváme též. Ze svaté stolice by jeden blil a jestli existoval nějaký žid Ježíš Kristus, tak pokud v tom hrobě není asi se na nebesích obrací, co je to v té církvi za bordel. A ještě za peníze nás Evropanů.
https://zpravy.idnes.cz/italie-knezi-otevrou-kostely-odmitnutym-migrantum-matteo-salvini-zakon-dekret-gdy-/zahranicni.aspx?c=A181210_150106_zahranicni_kha

co na tom zalezi
Návštěvník
co na tom zalezi

Na pocatku 60-tych let se Vatikan, do te doby neuznavajici zadnou narodnost/rasu/”nabozenstvi” sebouzvanych “zidu”, ci ani lupicskou entitu iSSrahell, posledni basta odporu proti Satanove Synagoze (SS)- dostal pod 100% kontrolu SS.
Dnes do Vatikanu politbyro satanasskych chabadickych rabinu (s chromozomem Y samotneho Lucifera, tento chromozom se nepretrzite dedi z otce na syna, viz Kristus v hadce s farizeji v Sv. Jan, 8:44) si chodi diktovat sve podminky, jak do hospody na pivo.

At to byl polsky Wojtyla (podle jednech zprav s chazarskou matkou Katz-orowskou, podle jinych zprav drzen SS pod snitlikem za to ze za WW2 pracoval pro nemeckou Farben, a do Oswietimi dovazel cyklon B na odvsivovani odevu spinavych chazaru-jiddu), ci ten dnesni podejtaska SS Frantisek, SS manipuluje Vatikanem, neb vi moc dobre ze na svete je nejvic krestanu katoliku.
Wojtyla otevrene poprel Pana Jezise Krista, kdyz do katolickeho sveta vyhlasil lez samotneho Satana, ze “zide jsou starsi bratri krestanu”, a ze “zide maji pravo cekat na SVEHO mesiase”, coz muze byt pravda, neb ocekavany “mesias” sebouzvanych “zidu” je sam Satan …

Co tedy ma cestny tradicni katolik, vcetne tech ceskych delat? Stat se ateistou a tim poprit Krista (Satanova Synagoga plesa blahem pod kaftany si vzajemne mnou obrizky) ???
V zadnem pripade. Ale distancovat se od dnesniho Vatikanu (soucast SS), a byt TRADICNIM katolikem, tak jak po staleti byli nasi predci, jejichz zivot spocival na poctivosti, moralnich zasadach opirajici se o Desatero, a lasce k Panu Jezisi Kristu a Panne Marii.
Jeden z dobrych zdroju informace tradicniho katolismu v cestine je zdroj o ktery se casto opira par znalych prispivatelu thoto shmoozu (Antision, Forever Slav, omlouvams se zapomel jsem i jine),
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/

Dnes jsou na svete miliony katoliku, kteri odmitli se podritit Satanove Synagoze, a neuznavaji DNESN Vatikan. Napr. Mel Gibson, jeho otec Hutton Gibson (tradicni irsti katolici), a mnoho jinych.
Z ovoce Satanovy Synagogy a 100% kontroly nad Vatikanem jeden muze zaznamenat, ze od doby kdy Satanova Synagoga ziskala nad Vatikanem kontrolu, tak s buzerantskymi farari jakoby se roztrhnul pytel.
Pochavlen bud Pan Jezis Kristus, az na veky veku.
Amen.

anonym
Návštěvník
anonym

co na tom zalezi
S tím chromozomem Y to tedy všichni chlapy na světě mají blbé, když ho zdědili od samého lucifera. Docela ráda bych věděla, od koho mají chromozom Y některá zvířata, když je mají též. Asi by jsme tomu Luciferovi měli za mužskou část populace poděkovat, horší stav nastává, když se k tomu chromozomu Y připlete ještě chromozom X, nebo XX, tak je z toho mutant, nebo degene.

raspberry
Návštěvník
raspberry

16. prosince 2018 ‚Upřednostňujte vlastní národ!‘ V Belgii demonstrovali proti migračnímu paktu OSN, 90 lidí skončilo ve vazbě

https://www.lidovky.cz/svet/tisice-lidi-demonstrovaly-v-bruselu-proti-migracnimu-paktu-osn-policie-pouzila-k-rozehnani-vodni-dela.A181216_200737_ln_zahranici_ele

anonym
Návštěvník
anonym

Taky jsem to četla, ti parchanti se nestydí brát na lidi vodní děla, když by je vzali na migranty co lezou přes plot do cizích zemí, tak by se neziskovky mohli uřvat, ale na vlastní lidi, se to zřejmě může. Čekám, že brzy začnou střílet po lidech ostrými.

GLOBÁLNÍ PAKTY
Návštěvník
GLOBÁLNÍ PAKTY

ZÍTRA RÁNO, v pondělí 17. prosince 2018, bude Valné shromáždění OSN v New Yorku hlasovat o Globálním paktu o uprchlících a ve středu 19. prosince 2018 o Globálním paktu o migraci. Tím budou oba Globální pakty definitivně schválené.

Jediný stát, který dosud hlasoval proti oběma Globálním paktům, jsou USA.

Dnes 17:13 – Demonstranty proti migračnímu paktu v Bruselu rozháněli vodním dělem
Nedělního „Pochodu proti Marrákeši”, který byl namířen proti paktu OSN uzavřeném minulé pondělí v marockém městě, se podle policie zúčastnilo kolem 5500 lidí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/492179-demonstranty-proti-migracnimu-paktu-v-bruselu-rozhaneli-vodnim-delem.html

Premiér Babiš dosud neřekl, zda se někdo zúčastní 17. a 19. prosince v New Yorku za Českou republiku – pravděpodobně by to byla velvyslankyně při OSN Marie Chatardová nebo ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) – a jak bude český delegát hlasovat?

Babiš mlčí, média mlčí. Snad se Babišova vláda nechystá tajně podfouknout český národ?

Pod tlakem veřejnosti Babišova vláda sice nevyslala žádného zástupce na konferenci OSN o Globálním paktu o migraci v marockém Marrakéši v pondělí 10. prosince 2018, ale pozor, není rozhodně vyhráno, teď ještě výše zmíněné středeční hlasování 19. prosince v New Yorku. Včetně Česka se v Marrakéši nezúčastnilo 11 zemí, 164 zemí odsouhlasilo Globální pakt o migraci.

Také není známo stanovisko Babišovy vlády ke Globálnímu paktu o uprchlících, protože Babišovi poslanci hlasovali 4. prosince 2018 proti návrhu poslance SPD Jiřího Kobzy na zařazení mimořádného bodu: „Informace vlády České republiky o jejím postoji ke globálnímu paktu OSN o uprchlících.“ Tento návrh byl tak hlasy poslanců ANO, ČSSD, KSČM a PIRÁTŮ zamítnut. Velmi signifikantní bylo i to, že zatímco poslanci ČSSD, KSČM a PIRÁTŮ se zdrželi, drtivá většina Babišových poslanců hlasovala proti.
Hlasování:
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=68563

Oba dokumenty, Globální pakt o uprchlících a Globální pakt o migraci, jsou nebezpečné, omezují suverenitu země v oblasti migrace, zastírají rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jsou příznivě nakloněny migraci ve světě.

Údajná “právní nezávaznost” paktů je sporná. Pakty usnadní migrantům pobyt v zemi, neboť je mohou použít např. jako argument ve svůj prospěch u soudu.

“On 13 November 2018, the Social, Humanitarian and Cultural (Third) Committee of the UN General Assembly approved the resolution which affirms the refugee compact with overwhelming majority and has sent the text to the General Assembly plenary for adoption, scheduled for the morning of 17 December 2018.”
https://www.unhcr.org/5c10c1604.pdf

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

GLOBÁLNÍ PAKTY
“Oba dokumenty, Globální pakt o uprchlících a Globální pakt o migraci, jsou nebezpečné, omezují suverenitu země v oblasti migrace, zastírají rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jsou příznivě nakloněny migraci ve světě.

Údajná “právní nezávaznost” paktů je sporná. Pakty usnadní migrantům pobyt v zemi, neboť je mohou použít např. jako argument ve svůj prospěch u soudu.” …..

Údajná “právní nezávaznost” paktů JE SAMOZŘEJMĚ LEŽ !!!

“Premiér Babiš dosud neřekl, zda se někdo zúčastní 17. a 19. prosince v New Yorku za Českou republiku – pravděpodobně by to byla velvyslankyně při OSN Marie Chatardová nebo ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) – a jak bude český delegát hlasovat?
Babiš mlčí, média mlčí. Snad se Babišova vláda nechystá tajně podfouknout český národ?”

Tak zaprvé je třeba si uvědomit, že NAŠE Republika je “členem OSN” ( = Mezinárodní Smlouva!)

a zadruhé ČÍST, a také CHÁPAT VÝZNAM Ústavy ČR (platé od 1993):
Článek 10

Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.
https://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html (Úsměvné – na stránkách PSP ČR link v AJ!)

TATO VETA:
…”stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.”
jasně říká, že v přítomnosti Mezinárodní Smlouvy je NAŠE SUVERENITA dávno v p…..!,
a NAŠE ÚSTAVA, ZÁKONY A PRÁVNÍ POŘÁDEK jsou pouze papírem k utření…..
pardon – k “implementaci” ( tedy “zavedení”).

Prvním a nezbytným krokem zpět k NAŠÍ SVOBODĚ je zrušení NAŠEHO kolonizačního Čl. 10. Teprve pak může někdo (vláda, PSP, Prezident) rozhodovat v zájmu NÁS a NAŠÍ ZEMĚ.
Proti Ústavě (stávající) NIKDO z nich nepůjde!