Skandál: Facebook zablokoval Primě diskusi k pořadu Svět podle Putina, televize nechápe...

Skandál: Facebook zablokoval Primě diskusi k pořadu Svět podle Putina, televize nechápe a je v šoku. Blokace přišla z Irska z evropské centrály v Dublinu. Zaúřadovalo CTHH nebo jde o práci neconoů na umlčení Olivera Stonea?

Skandál: Facebook zablokoval Primě diskusi k pořadu Svět podle Putina, televize nechápe a je v šoku. Blokace přišla z Irska z evropské centrály v Dublinu. Zaúřadovalo CTHH nebo jde o práci neconoů na umlčení Olivera Stonea?

Televize Prima dnes vydala oficiální tiskové prohlášení [1], ve kterém se distancuje od úterního zablokování diskuse na Facebooku a žádá po americkém technologickém gigantu vysvětlení. K čemu došlo? Televize Prima spustila ke svému 4-dílnému dokumentu Svět podle Putina i paralelní online diskusi s diváky na svém Facebooku k pořadu Názor bez cenzury, který byl vysílán od 21.00 hodin v úterý. Otevřená diskusní platforma umožňovala lidem vyjadřovat své názory a konfrontovat je s případnou kritikou ostatních diváků. Jenže, co se nestalo. V ranních hodinách ve středu byla náhle diskuse zablokována. Obrovská vlna kritiky a nevole se snesla na TV Prima za cenzuru, jenže podle všeho je v tom TV Prima naprosto nevině. Nebyla to Prima, ale přímo Facebook. Redakce AE News se dnes obrátila na centrálu společnosti Facebook v irském Dublinu, abychom se dozvěděli, jestli diskusi zablokoval někdo z Prahy a na základě jakého statusu.

Americký kanál Showtime propagoval dokument pro americké diváky s podtitulem “Poznejte svého nepřítele”.

Zpátky nám přišla pouze obecná a povrchní odpověď, že Facebook se řídí závaznými pravidly a blokování obsahu nebo komunikace přichází na základě pečlivého posouzení obsahu, zda-li je nebo není v rozporu s kodexem Facebooku. Zablokování diskuse na Facebooku je velmi závažná věc, protože blokace se dotkla celostátní televize v České republice, tedy mainstreamového média. Jak nám potvrdilo několik specialistů na sociální sítě, mainstreamová média mají u Facebooku tzv. “no-touch policy”, tzn. politiku nezasahování do obsahu. Pokud dojde k zablokování obsahu nebo diskuse na Facebooku, potom se to obvykle týká jiného typů diskusí nebo obsahu, ne diskuse k vysílanému pořadu na mainstramové televizi. O tom, že Facebook porušuje evropské zákony a měl by být podán podnět  Evropské radě, o tom svědčí chování Facebooku v poslední době.

Facebook z Dublinu blokuje všechno, co narušuje protiruskou rétoriku

V polovině května Facebook zablokoval držitele Pulitzerovy ceny, který pracoval na odhalení skandálu Panama Papers. Matthew Caruana Galizia se dočkal této blokace poté, co na na svém profilu zveřejnil informace o korupci premiéra Malty a jeho spolupracovníků [2]. O tom, že Facebook nemá problém blokovat i velké televize, o tom svědčí incident z ledna, kdy Facebook zablokoval profil ruské televize RT den před inaugurací Donalda Trumpa. Jakmile bylo po inauguraci, Facebook blokaci zrušil [3]. Televize Prima se tak dočkala zablokování diskuse právě v souvislosti s dokumentem Svět podle Putina, který je natolik výbušný, že přímo útočí na hlavní tepnu amerických neoconů. Včerejší 3. díl byl zatím největším útokem proti americké moci, protože jasně zaznělo, že američtí jestřábi potřebují k udržení disciplíny a poslušnosti států v Evropě nějakého vnějšího nepřítele, kterého by se vazalské státy v NATO obávaly. V tiskovém prohlášení Primy se uvádí:

Televize Prima: Diskuse k dokumentu Svět podle Putina dočasně nedostupná

Televize Prima byla nejdříve v reportáži pořadu Newsroom ČT24, odvysílané v neděli 18. června, napadena respondenty za to, že k dokumentu Svět podle Putina vysílaném na stanici Prima ZOOM nepřipojila následně kritickou debatu, reportáž zde: https://www.facebook.com/newsroomct24/videos/1949334558636856

V úterý 20. června byla v rámci pořadu NÁZORY BEZ CENZURY ve 21 hodin odvysílána na Facebooku Zpravodajství FTV Prima online diskuse, avšak po necelých šesti hodinách byla na Facebooku zablokována.

Televize Prima se již obrátila na administrátory Facebooku s žádostí o vysvětlení, proč, a případně na čí popud byla diskuse zablokována. Omlouváme se tak divákům. Považujeme toto za atak na nezávislou diskusi, po které mimo jiné respondenti a kritici volali, a budeme požadovat vysvětlení, kdo a proč diskusi blokuje. 

V současné době tedy prověřujeme, zda se nemůže jednat o zatím nespecifikovaný technický problém či zda je to skutečně něčí pokus, jak diskusi cenzurovat či blokovat.

Poslední, čtvrtý díl dokumentu odvysílá ve čtvrtek 22. června ve 20 hodin stanice Prima ZOOM.

Za televizi Prima

Jana Mrákotová

Podnět k zablokování diskuse musel přijít od někoho z České republiky. V centrále Facebooku pro Evropu v Dublinu pracují i čeští zaměstnanci a administrátoři, kteří jsou v kontaktu s Centrem proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH), který při ministerstvu vnitra v Praze řídí Eva Romancovová. Stejně tak podnět mohl vzejít od někoho z českého neziskového sektoru, kterému se nelíbila narace dokumentu v televizi nebo názory diváků na diskusi Primy na jejím Facebooku. Tento incident pouze a znovu potvrzuje, o čem na AE News píšeme už od roku 2014. Oni nechtějí, aby zaznívala pravda.

Vladimir Putin může nahoru a dolu být vstřícný a mluvit rozumně, protože nic z toho nedokáže změnit úsilí a snahu neoconů o zničení Ruska. Jde totiž o to samé, o co šlo už za Napoleona. Jde o dobytí Ruska, obsazení jeho zdrojů, půdy a přeměnu původního obyvatelstva na otroky “slaves”, což je pro anglosasy totéž co “Slavic” (slovanský). Když na mainstreamu začne zaznívat pravda a rozumné názory z úst jejich arci-nepřítele Vladimira Putina, nezbývá jim nic jiného, než umlčet diskusi. Hrozilo by totiž, že se provalí, že císař západu je nahý!

Facebook nemá problém blokovat ani mainstreamová média, pokud náhodou vykreslí Rusko nebo Putina pozitivně.

Všechny 4 díly dokumentu Olivera Stonea je třeba zálohovat a uschovat pro naše děti, pro generace budoucí. Za 50 nebo 100 let bude tento materiál vyvažován zlatem, protože bude připomínkou genocidy slovanských národů v čele s Ruskem. Všimněte si, jak hnusně a sprostě útočila štvavá Česká televize na Jana Korála, když jel do Ruska na Všeslovanský sjezd. Více zde. Dočkal se za to plivání na svoji osobu, protože i ČT pracuje na likvidaci slovanství. Je to práce v žoldu těch neoconů, o kterých mluví Vladimir Putin v uvedeném dokumentu pořád dokola jako o “partnerech”, protože pořád usiluje o dialog. A to i s těmi lidmi, kteří jdou přímo Putinovi po krční tepně, obrazně i doslova. To, co dělá Vladimir Putin, je politika zadržování. Je to cesta, jak se nenechat americkými neocons vyprovokovat ke zničující III. sv. válce, ve které by chtěli konečně Rusko dobýt, jednou a provždy.

Špičkový otvírák na zalepené oči od Olivera Stonea

Tento dokumentární seriál je špičkové a jedinečné dílo a studijní materiál, protože naprosto brutálním a nepokřiveným způsobem odhaluje tu nenávist a zničující nepřetržité útočení a obkličování Ruska, které běží 24 hodin denně. Okolo Ruska létají bombardéry NATO, k hranicím Ruska se nasunují bojové svazy, raketová odpaliště, v Sýrii jsou sestřelována letadla ruských spojenců. V této vybičované situaci vedoucí k válce s Ruskem ale najednou přijde Prima a odvysílá dokument o Putinovi, který najednou do této protiruské pěstované hysterie rázem hází vidle a lidem se otevírají oči. Nastává poplach neoconů, pohotovost a neberou se servítky, rázem se blokují diskuse na Facebooku, i když je to mainstreamová televize.

Vladimir Putin a Oliver Stone.

Proto je tady alternativa, která podněcuje a podporuje občany, aby se zajímali o politiku, aby hledali pravdu a neposlouchali mainstreamovou propagandu. Přichází éra změn, uvnitř ČR i v rámci Evropy. Nikdo nebude kráčet ve fraku s jistotou do té noci, ale srdce bude bezchybným navigonem každého člověka v jeho cestě za záchranou národa, země a vlastní rodiny. Protože vehnat nás do války s Ruskem, to už se pokoušeli mnohokrát. Pokaždé to přišlo ze západu. Pokaždé někdo ze západu chtěl, abychom my, Slované, se postavili proti sobě, abychom bojovali proti Rusku.

Stále více lidem už dochází, že to není Putin, kdo tady představuje ohrožení pro Evropu. Není to on, kdo překresluje Evropu migranty, kdo odpaluje bomby v evropských městech, není to on, kdo nasunuje do Evropy zbraně k ruským hranicím, není to on, kdo rozvrátil Kyjev a přichystal státní převrat na Ukrajině. Jsou to američtí jestřábi a jejich poskokové, lokajové a posluhovačky, kteří si myslí, že když pomohou páníčkovi porazit Rusko, že dostanou podrbáno za ušima a nasypáno do koryta. Jenže prasata nikdy medvěda neporazí!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývá 7 dnů a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 56%. Všem, kteří již přispěli a nebyli lhostejní, ze srdce děkujeme! A děkujeme i všem, kteří zde ještě tento měsíc přispějí a pomohou nám, aby  stránky fungovaly i nadále.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
majko
Návštěvník
majko

Čin, ktorý “se řídí závaznými pravidly a blokování obsahu nebo komunikace přichází na základě pečlivého posouzení obsahu, zda-li je nebo není v rozporu” s poznávaním činnosti kódexu nositeľa účasti, činí účasť nositeľa pravidiel činnosti objavovania, poznaním, nositeľa. Účasť poznania, poznanie objavovania, prebúdza nositeľa, nechaj bez dotyku.

Blanka
Návštěvník
Blanka

Udělali dobře. Jen tak se o pořad začne zajímat více lidí a podívá se na něj. A stojí za to, velmi zajímavý.

Cip
Návštěvník
Cip

Měli si udělat diskusi na svém vebu, to že Facebook blokuje všchno možné víme už dávno,

CML
Návštěvník
CML

Tady je seznam hlavních akcionářů FB : http://www.kurzy.cz/facebook/akcionari/ , no a popravdě, skutečně si myslíte že FB bude riskovat nějakou drsnou hromadnou žalobu a s tím spojený úprk inzerentů a potencionálních investorů? FB rozhodně není tím, za koho se vydává a znovu opakuji, pokud je někdo rozčarován jeho totalitními praktikami, tak doufám, že vám alespoň touto akcí otevřel oči.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Pokud někdo ze zahraničí iniciativně blokuje a cenzuruje politickou debatu v ČR, a to až na úrovni velkých mainstreamových médií typu Prima se značným dosahem, co to proboha má znamenat?

Toscana
Návštěvník
Toscana

Isteže palestínska národnosť neexistuje, ale oni majú právo pomenovať seba ako sami chcú, a Palestína je starobylé pomenovanie. Ak sa pokladajú za Filištíncov, dedičov rímskej Palestíny, prečo by nemohli? Ak nie sú Palestínčanmi, tak kým sú? Akože Arabmi? To už by mala byť tá ozajstná a skutočná národnosť im prisúdená?
Ani židovská národnosť nejestvuje, výmysel úplný. Z náboženstva stvoriť národ, aká hlúposť. Jediné, čo by predsa len mohlo byť reálne je nazvať ich Izraelčanmi podľa názvu krajiny.
Ukrajina sa môže premenovať na Rusko, má väčšie právo naň, alebo na Sarmatiu, môže sa volať akokoľvek, ale keďže slovný tvar s koreňom rus bol ulúpení Moskvičmi, akoby prestali nimi sami byť. Nebolo uchmatnuté, pretože tým by sa pošpinila česť vtedajšej Moskvy, ak by sa tak vehementne tvrdilo, ale z dnešného šovinistického výkladu dejín to tak zneje, že im to patrilo, že získali nárok, že sú jedinými legitímnymi nositeľmi, ale nie je to tak, podstatné je, že krásny priebeh dejín dobrých ľudí aj v Moskve aj nižšie je pošpinený bláznami, čo si upravujú históriu po svojom, aby každého okradli, nenávideli a ohovorili.

Rus
Návštěvník
Rus

Píšete sice o Palestině ale nevšiml jsem si , že by pan V.K. zmínil v článku Palestinu. Na co tedy reagujete ?

Dle všeho je Palestina území a ne národ https://cs.wikipedia.org/wiki/Palestina

Odvozuji , že lidé žijící na území Palestiny se nazývají Palestinci . Pokud je tomu jinak , rád přijmu slušnou formu poučení . Díky

Toscana
Návštěvník
Toscana

Ešte aj v ruštine je veľavravné rozlíšenie medzi Rossijou a ruským. Takže to takzvané ruské obyvateľstvo nemá vlastný štát. Takže sú v ňom ako podnájomníci. Rossijská ríša nie je ruská a nie je to tak ani zamýšľané, ruský mužík a žobrák, čo sa uchytil u židoboľševikov má byť ten vládca Rossijského impéria? Iba preto, že jediný jazyk, ktorý ovláda je ruština? Prečo sa potom sťažoval, že jeho Rusa nikto nepočúva? A cháni zo strednej Ázie majú byť jeho poddanými? Je vylúčené posudzovať stavovský systém spred 1917 z pohľadu ruského šovinizmu, pretože práve kvôli takémuto velikášstvu došiel aj rok 1917, aj 1991. Neláska a nevraživosť ukázala svoje ovocie, ale niekomu nestačí sa poučiť.
Byť poddaným cárovi neznamená poddanosť ruskému, pretože koľkože v nich tieklo germánskej krvi. Žeby potom Rusko bolo poddaným germánstvu, pretože nemá ani len vlastného cára? Oni sú napriek tomu poddaní jemu ako osobe, a nie ako ruskému vládarovi, pretože úplne všetci sú rosijci, aj keď sami poznajú vlastné seba pomenovania. Každý je rosijec, aj keď jazykov je mnoho, žiadnu výhodu nemá akési mýtické ruské obyvateľstvo na Ukrajine, vraj nedeliteľnej Ríše. Ak sa panrusisti nevedia upokojiť, to je len ich problém, ale realita si žije mimo ich chápanie.

Rus
Návštěvník
Rus

“Ešte aj v ruštine je veľavravné rozlíšenie medzi Rossijou a ruským”

Nevím , ale zdá se mi , že výraz “ruským” je český výraz pro něco co pochází z Ruska (území) . Jak tedy může být velavravné rozlišenie medzi Rossijou a “ruským” ? Mně se to zdá jako blábol . Co Vám ?

Rossija je výraz jaký ? Ruský ? Nebo je západním označením Ruska ?

Zdá se mi , že směšujete dva zcela rozdílné pojmy … Taky jsem ovšem čuměl jako puk , když jsem se celkem nedávno dozvěděl , že Kateřina Veliká pocházela z Německa . Hmmm , málo toho vím (mea culpa) 🙂

pavel p
Návštěvník
pavel p

jako slohovka dobrý ale myšlenka nikde takže pán je uslintaný idiot

Toscana
Návštěvník
Toscana

Bohemia tiež nie je český štát z veľmi jednoduchého princípu, pretože to pomenovanie je staršie a používané v mnohých jazykoch. Nazvať českým znamená stotožniť ho s tým, čomu sa dnes rozumie ako české. Stavovsky české, bohémske v minulosti je odlišné od šovinisticky českého.
Svätá ríša rímska národa teutónskeho zahrňovala mnohé celky, takže je možné uviesť, že bohémske germánske obyvateľstvo bolo súčasťou ríše, ak by sa nejednalo o Nemeckú ríšu v pravom zmysle pomenovania, tak určite o nemeckú ríšu územne prepojenú s tou predchádzajúcou.
Ak germáni bývali poddanými českého kráľa, treba pripomenúť, že aj to ostatné obyvateľstva rovnaké postavenie voči nemu zastávalo, a nie žeby bolo nadriadené nad nich, a tiež, že ten český kráľ nebol šovinistický nemcožrút, ale dbal o zmier a láskavosť a spokojnosť všetkých, čo je samozrejme od istého času vylúčené čo i len predpokladať.

Rus
Návštěvník
Rus

Znáte ten příběh o praotci Čechovi ? https://cs.wikipedia.org/wiki/Praotec_Čech

Majsan
Návštěvník
Majsan

koho zajima zidovska HisTorie….nema nic spolecneho s dejinami….

Toscana
Návštěvník
Toscana

Som zvedavý, že prečo niekto nástojčivo lipne, že uvádza český štát. Prečo nenapíše, že kresťanský štát? Lebo sám nie je kresťanom? Ale prečo potom si berie tých ľudí ako rukojemníkov, aby urážal Ukrajincov? On predsa popiera ich poslanie, že oni žili v spoločnosti, ktorá sa nazývala kresťanskou.
On na dehonestovanie Ukrajincov vyťahuje dajakú Samovu ríšu. Čo je to za jednanie?
Prečo neuvedie, že išlo o štát, ktorý nepoznal socializmus, alebo štát, ktorý neničil životné prostredie, o štát, kde židovské sekty nenadobudli žiaden vplyv? Prečo niekomu veľmi záleží spojiť seba s ľuďmi tej doby?
Štát, ktorý si ctil nerovnosť, nevidím nič spoločné s dneškom, ani túžbu sa do tých čias vrátiť, prečo potom počešťujú všetko a potom prehlásia, čo to české vlastne znamená.
Revolucionári rozvrátili všetky kresťanské spoločnosti a rozpútali vojny všetkých proti každému a dnešok je len pokračovaním. Preto veľmi radi češťujú, ale nič od tých ľudí v tej dobe neprijímajú. Len si berú od nich legitimitu, že aj oni sú český, ale to nestačí.

Rus
Návštěvník
Rus

Proč nepíšete o slovenském státu ? O odpadu Velkého Maďarska ? 🙂 Slováci jsou přece odpadem ( něco jako cikáni ) okolních států ! :-)… Slovenský stát je umělý “patvar” , který neměl nikdy vzniknout . Slovensko nemá žádnou historii , žádné kořeny , žádnou kulturu (něco málo převzali od Ukrajinců a Maďarů ) a žádnou budoucnost . Určitě ho pohltí Ukrajinci ! Slováci jsou paraziti Evropy … Kdyby nebylo Čechů , Slováci by byli dnes na úrovni Zimbabwe.

Znám Slováky od mládí ! Jsou to , po většinou , hlupáci a kreténi 🙂

Dusan
Návštěvník
Dusan

Co ta tebe říká tvůj psychiatr? A tvůj článek si vem s sebou, aby věděl co a jak.

Vedista
Návštěvník
Vedista

vrana k vrane seda 🙂 tak pokud znas jen hlupaky a kreteny tezko o sobe muzes rict neco vic 🙂