Sjednocená Evropa se začíná rozpadat. Státy začínají bojovat samy za sebe a...

Sjednocená Evropa se začíná rozpadat. Státy začínají bojovat samy za sebe a proti sobě. Důsledky vraždy Muammara Kaddáfího s podílem vojsk NATO

Sjednocená Evropa se začíná rozpadat. Státy začínají bojovat samy za sebe a proti sobě. Důsledky vraždy Muammara Kaddáfího s podílem vojsk NATO

Stovky nelegálních migrantů obsadily hranice Itálie a Francie. Už třetí den francouzská policie nepouští běžence do země. Evropská unie vyjádřila své rozhořčení. Vždyť Francie tímto porušuje pravidla schengenského prostoru. Jak je vidět, v Evropě nyní hraje každý sám za sebe.

Italsko-francouzské hranice

V rukou emigranta z Nové Guinei Nilajeda je jízdenka z Itálie do Francie. Vracet se nehodlá, ale zůstal na nádraží v Nice. Teď sedí mezi stovkami podobných nespokojenců v bodě, který je neprůchodný. Nikdo z nich nechce v přeplněné Itálie zůstat, chtěli by se dostat na sever Evropy, která je na tom ekonomicky lépe a zaručuje jim lepší a snadnější život. „Chtěli bychom co nejdříve odjet. Od prvního okamžiku, kdy jsem sem přijel, jsem chtěl jet do Německa, někteří mají za cíl Anglii“, objasňuje Nilajed z Nové Guinei.

Stanovisko francouzských úřadů

Jenže francouzská vláda nechce do země pouštět imigranty. Policejní oddíly jim zatarasily hranici v okolí italského města Ventimiglia. Vytvořily se tábory běženců na nádražích v Miláně i v Římě, protože je jasné, že vlaky ani autobusy se do Francie a dále nedostanou. Ministerstvo vnitra Itálie fakticky obvinilo Francii z porušení dohody o svobodném pohybu osob v rámci schengenského prostoru.

uprchlíci ve francouzském Calais.jpg
Uprchlíci ve francouzském Calais

Na to Francouzi odpověděli, že se o žádné porušení nejedná. Běžence si má řešit Itálie, která je pustila na své území a kde se museli registrovat. „Migranti k nám přijeli z Itálie, kde se při příjezdu registrovali. To znamená, že se musejí vrátit tam. Jsme toho názoru, že postarat se o tyto lidi musejí italští občané“, odpověděl francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

Kdo v Evropě chce tisíce migrantů

Za všemi byrokratickými vysvětleními se skrývá jedna prostá věc. Migranty, a ještě v takovém množství, nikdo v Evropě nechce. A jen letos jich už přicestovalo do Itálie 170 000. Vloni bylo číslo podobné. Hlavním místem, odkud běženci do Evropy míří, je Libye, která se stala přístavem, odkud do Evropy vyplouvají běženci z celého afrického kontinentu.

Cílové země muslimských migrantů

„Chtěl bych jet za svým bratrem do Německa. Nebo do Norska, například, to by taky nemuselo být špatné“, přiznává migrant z Etiopie Džamala Ibrahim. „Já bych chtěl jet do Dánska, abych změnil svůj život k lepšímu“, říká další nelegální migrant.

Evropské modely řešení

Jak zastavit tento příval, na to neexistuje řešení. V Evropské unii nabízejí různé modely, od povinných kvót pro členské země až po ničení lodí u libyjského pobřeží, aby se migranti neměli na čem plavit. Jenže současný výsledek je, že strážní lodě jsou nuceny zachraňovat ty, kteří na moři riskují smrt a dopravovat je na břeh. Všichni se bojí, aby se neopakovala tragédie, kdy v potopené lodi zahynulo 800 běženců. Na břehu však nové sousedy nevidí rádi.

Libye – centrum přepravy migrantů do Evropy

Ideální by bylo, kdyby migrantům bránila v pohybu libyjská vláda. Problém je však v tom, že žádná stabilní libyjská vláda neexistuje. Po svržení Muammara Kaddáfího vládne v zemi chaos a u moci se střídají různé skupiny banditů.

27D20C3600000578-3048822-Refugee_route_Tens_of_thousands_of_migrants_are_fleeing_Libya_as-m-59_1429630514701.jpg
Hlavní trasy uprchlíků z Libye, zejména z oblastí, které ovládá Islámský stát

O následcích operace, při níž byl zabit plukovník, na což byly Francie i Velká Británie tak hrdy, dnes stále častěji píší nezávislá evropská média. „Kaddáfí bojoval proti přílivům nelegální migrace. Nelze říct, že kontroloval všechno, ale s nelegální migrací bojoval. Teď jsme místo Kaddáfího dosadili do libyjské vlády zločince. A tady je výsledek.“

Proč lidé utíkají z Afriky a kdo za to může

Proč tito lidé utíkají z Afriky? „Proto, že žijí v obrovské bídě. A jak k tomu došlo? Zapříčinila to Evropa. Evropa není řešením jejich problémů, je však příčinou současné vlny migrantů“, odpovídá novinář a veřejný činitel Michel Collon.

Islamic-State-Migrants-to-Flood-Europe-From-Libya-ISIS-Flood-Europe-With-Migrants-From-Libya-Italy-Il-Messaggero-Newspaper-Immig-559210.jpg
Běženci představují pro Evropu obrovskou bezpečnostní hrozbu, mohou být mezi nimi i bojovníci Islámského státu, který již prohlásil, že zaplaví Evropu svými bojovníky

„Musíme si čestně přiznat, že my sami jsme tento problém způsobili. Když jsme začali bombardovat Libyi, nikdo o tisících migrantů nemluvil. Stejně tak, když nám politici podsouvali, jak výhodné je zbavit se Kaddáfího. A tady je výsledek“, dodává lídr Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage. „Od pádu Kaddáfího v roce 2011 se Libye zmítá v totálním chaosu. Aktivizovaly se tam skupiny islamistů napojených na Al Kaidu a Islámský stát“, píše The Guardian Farageho slova.

Slzný plyn na imigranty

Evropa je na rozpacích. Jako řešení migrantů je stále častěji používán slzný plyn, s jehož pomocí policie 15. června rozehnala ilegální tábor běženců v Paříži. A potok běženců z Afriky a Blízkého východu bude stále růst. Takže Evropa uvidí výsledky své politiky v Africe a na Blízkém Východě každý den. Už ne na plátnech kin nebo v televizi, ale ve vlastních ulicích.

Závěrečné shrnutí:

Trochu mě mrzí, že se autoři článku nezmínili o destruktivní roli USA na situaci v Africe, na Blízkém Východě a vůbec ve světě. Nicméně podíl Británie, Francie a Itálie, někdejších dobrých přátel plukovníka Kaddáfího, na dnešní situaci je neoddiskutovatelný.

Libye – trochu historie

Libye byla po první světové válce italskou kolonií. Po druhé světové válce si ji jako kolonii rozdělily Francie a Velká Británie. Plukovník Kaddáfí vládl v Libyi od 1. 9. 1969 do 20. 10. 2011, kdy byl na ulici lynčován skupinou povstalců a poté zastřelen. V zemi bohaté na ropu zavedl velmi dobrý sociální systém, kdy občané požívali od státu nemalé výhody od bytů přes bezúročné půjčky po bezplatné zdravotnictví a školství.

Od března 2011 byla Libye bombardována vojsky NATO a na Kaddáfího byl vydán mezinárodní zatykač. Přes milióny demonstrujících v Libyi na jeho podporu, byl plukovník zrazen a povstalci, které podporovala aliance NATO, dopaden a umučen. Od té doby v zemi panuje chaos a teror.

Zbědovaní migranti s mobilem v ruce

K odstavci, v němž se píše, že migranti prchají z Afriky před obrovskou bídou, bych dodal malou pochybnost. Bědného člověka si nepředstavuji v kvalitním oblečení, s mobilem v ruce, jaké můžeme mezi běženci většinou vidět.

Mainstreamová média ve věci vlny uprchlíků používají všechny nekalé praktiky včetně vyvolávání pocitů viny v nás, kteří jsme neměli ani kolonie, ani nehlasovali pro vstup do NATO. Proto jsem chtěl tímto článkem uvést trochu věci na pravou míru.

– Valerij X –

Zdroj: http://politikus.ru/events/52355-kazhdyy-sam-za-sebya-evropa-v-rasteryannosti-shengen-pod-ugrozoy.html

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Valerij
Návštěvník
Valerij

7. června 2015 by Muammar Kaddáfí oslavil 73. narozeniny. Odpočívejte v pokoji, plukovníku.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Evropská unie je odsouzena k zániku. Opakuje projekt, který už jednou zkolaboval. Jako svoje sídlo si nechal postavit budovu ve tvaru Babylonské věže. Takže do svého vzniku vložil matrici Babylonu. A víme, jak to všechno v Babylonu skončilo, totálním krachem. Je to něco takového, jako by si dnes nějaká zámořská loď dala jméno Titanic 2. Kdo z normálních lidí by se touto lodí chtěl svézt?

Kulata Krychle
Návštěvník
Kulata Krychle

Je to jasné jako facka.
Za současnou vlnu emigrantů do Evropy může politika EU a USA.
Kadafí nebyl žádným diktátorem. Normálně jezdil na zasedání OSN v NY.
Každý, ale opravdu každý se mu podbízel. Památné je setkání s Italským premiérem Berlusconim, který po mafiánsku líbá Kadafímu ruce. (video 40 sek.) https://www.youtube.com/watch?v=1qgNzwy4PmQ
Mně události v Líbyi otevřeli oči, v Tripolisu protestovalo proti náletům NATO 1,5mil obyvatel (třetina Líbye) tak naše média hovořila o dalším humanitárním bombardování. Paradoxně ho podporoval Havel ale kníže naopak byl proti. Ale koho to dnes zajímá, stejně tak jak k tomu příjdou Němci, kteří se akce v Líbyi nezúčastnili ani jednim vojákem a dnes jsou nejčastějším cílem imigrantů.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Nejděsivější je to mlčení a mlžení médií. Rok 1968 nám připomínají denně, ale na likvidaci Libye vojsky NATO v roce 2011 zapomněli. Chovají se, jako kdyby příliv uprchlíků vznikl sám od sebe a lžou, proč sem milióny dobře vybavených Afričanů míří. A ještě v nás vyvolávají pocity viny z toho, že vůči organizovaným uprchlíkům a potenciálním teroristům nejsme dost vstřícní. Prolhaní sluníčkáři a vůbec havloidé, kterými jsou média zaplavena, je nejhorší zlo a zkáza lidstva.

xerox
Návštěvník
xerox

ty fotky těch státníků jak se objímají se svou budoucí obětí mě vždycky dojmou … připomene mi to film – kmotr … :–)

kajmik
Návštěvník
kajmik

Jinak zajímavý odkaz na míru mírumilovnosti ve světě (pro rok 2015 právě vydáno), což je obří studie která se provádí po cca 10 posledních let.
http://www.visionofhumanity.org/#/page/indexes/global-peace-index
Mají to dokonce podloženo 127 stránkami rozborů jak se k těmto hodnotám došlo. Podle studie jsou nejméně mírumilovné státy např KLDR, Rusko, Sýrie a podobně 🙂
Ale osobně bych takové studie moc nepřeceňoval, záleží na vstupních parametrech a zadání. Takže vkládám spíš pro zajímavost.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Mýlíte se, nejvíc záleží na tom, kdo tu studii platí…Ta studie je fakt zajímavá, jsou to všechno státy, které USA považují za své nejhorší nepřátele…

0^n
Návštěvník
0^n

Já bych samozřejmě taky radši žil a cítil se bezpečněji v El Salvadoru, Hondurasu, Belize, Mexiku, Venezuele nebo Guatemale a podobných zemích, než v Rusku. Brrr, v Rusku je děsná zima přece. To v těch jmenovaných mají aspoň teplo, sice trochu větší násilnou kriminalitu spojenou s drogovým byznysem, ale to neva, v Rusku mají zase krokodýla.

Jen škoda, že studie nezačala už v 90. letech 20. století za vlády Borise Nikolajeviče Jelcina, to by určitě Rusko bylo označované jako jedna z nejvíce humánních zemí na světě.

P.S.: Celkem se Vám divím, že na pana Kajmu ještě reagujete. Je vcelku evidentní, že je za ty příspěvky buď placený, nebo natolik sluníčkový človíček, že jakákoliv diskuse s ním je stejně jen mrhání vlastního času. Na přímo položené otázky stejně zásadně neodpovídá.

kajmik
Návštěvník
kajmik

Jestli mi za příspěvky budete platit, tak budu rád, nikdo mi ještě platbu nenabídl, tak jste první 😉
—-
Můžu se zeptat na co jsem neodpověděl? Pokud jde o článek se stářím 0-2 dny, tak odpovídám, pak se k němu nevracím. Ostatně tenhle odkaz jsem sem vlepil jako zajímavost, ne jako moje dogma, což píšu i v prvním příspěvku.
—-
A můžu se zeptat, co je “sluníčkového” na tom, že tady nechci běžence, že jsem pro tradiční rodinné hodnoty (což je u mě jako křesťana pochopitelné a přibližuje mě to ruskému úhlu pohledu na tuto věc) nebo že odmítám války? To, že nesouhlasím s některými věcmi na tomto webu a že upozorňuju na chyby nebo nelogičnosti znamená jen to, že mám částečně jiný pohled na svět a některé věci.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Plot už začíná stavět i Slovensko 🙂
comment image

PROROK
Návštěvník
PROROK

BIBLE NOVY ZAKON!!!

MATOUŠ 24 KAPITOLA-Povstane totiž národ proti národu a království proti království a budou hlady, mory a zemětřesení na různých místech.

lubajs
Návštěvník
lubajs

Kdo tu masivní imigraci způsobil je neoddiskutovatelné a přesto někteří debilové se snaží odvrátit pozornost od této skutečnosti. http://ziegler.blog.idnes.cz/c/466046/rusko-zavinilo-potize-s-imigranty-tak-at-si-je-vezme.html

B
Návštěvník
B

Tak to je soda…. válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. Ziegler je buď úplně vymaštěnej, nebo mimořádná svině. Nebo obojí.
Dnes jsem se “smál” i u “zpráv” TV Nova, kde ústy šéfa NATO zaznělo varování, že Rusko “haraší zbraněmi” a co si to vůbec dovoluje. Součástí byla ukázka přehllídky vojenské techniky, kde mohli Rusové vidět i “systém BUK, který sestřelil malajské letadlo nad Ukrajinou”
Goebbels se v tom pekle musí tetelit blahem.

Montisan
Návštěvník
Montisan

Dobrej článek, kdyby ho poslední tři odstavce neposlaly totálně do kopru! Dobře to vystihují reakce pod článkem!:)))) Autor je vůl, ale měl aspoň zpočátku dobrý grif! To o té dekolonizaci a její chybné překotnosti a také o tom co dokázali Britové v Indii je pravda. Patrně dobře opisoval z té knížky tam zobrazené! Jinak je to oul jak anděl:)))

Pozorovatelka
Autor

Maďarsko odmítá čekat, jak migranty vyřeší EU a postaví na hranicích čtyřmetrový plot http://zpravy.idnes.cz/madarsko-postavi-na-hranici-se-srbskem-plot-proti-migrantum-plb-/zahranicni.aspx?c=A150617_131024_zahranicni_vez
A Libye se měla za Kaddafiho dobře a nikdo by nikam neutíkal, ale kam vstoupí USA, tam je jenom pohroma, viz dnes i Ukrajina.

kajmik
Návštěvník
kajmik

Tohle nemá co dělat s EU, Srbsko jako země mimo EU slouží jako tranzitní bod, kdy přes málo hlídanou hranici v délce cca 170km přechází ilegálně migranti.
Stejně by se měla chovat i Itálie a utečence nalezené na moři nebo pobřeží přepravit zpět do Afriky. A peníze, které se v EU vynakládají na imigranty by měly být použity jednak na zaplacení lodí hlídajících Středozemní moře a také na zlepšení situace v zemích, odkud imigranti pocházejí. Přece není účel přestěhovat velkou část Blízkého východu a Afriky do Evropy, ale pomoci těmto oblastem v mírovém úsilí a zlepšení ekonomické soběstačnosti.

Anna
Návštěvník
Anna

Dobry den, jak říkáte kam vstoupi USA tam to zle skonči. Nedavno jsem četla článek o nějaké válčené doktríně USA podle které oni nepotřebují války vyhrávat – všichni se divíme, že stále válčí a nikdy nevyhrají, prostře jen odcházejí a je jim jedno co s tou rozvrácenou zemí bude. Ta doktrína jasně říká, že ekonomicky je pro USA běžící válka stálým příjmem zisku a končí prohlášením: ” USA války nevyhrávají USA se z válek stahují” , celá ta doktrína ne nebetyčně arogantní. Prostě když mi chceme tak to tak bude.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Vámi zmiňovanou doktrínu v televizi vysílat nebudou a neotisknou ji ani mainstreamová média. Naopak lžou a manipulují každý den. Lidé, kteří jsou odkázáni jen na ně, nemají kde získat reálný pohled na svět. Mám zkušenosti, že oni prostě nevěří z principu, jako nevěřili třeba za totality. Ale informací z opačného pólu mají zoufale málo. Mainstream u nás permanentně šíří strach a nedůvěru k samému principu státu. Lidé se stahují do ulit a jsou víc a víc pasivní – to je účel.

Poslanci nyní projednávají mj. změnu zákona o shromažďování. A měli jste vidět ODS Černochovou, jak hrůzou z lidí byla sprostá i na předsedu sněmovny, že ji dostatečně dlouho nenechal mluvit a děsit lidi. “Pravicová” ODS chce zákon o shromažďování co nejvíce zpřísnit, zvýšit pravomoci policie a ztížit občanům žádosti o povolení shromažďování i možnost se shromažďovat. ODS a vůbec politici jsou strachy z lidí doslova říční.

Znovu se zdá, že údajné lahve na dům ministra obrany nebyly samoúčelné. Vzhledem ke zpřísnění zákona, který se teď projednává, měly sloužit ke snazšímu utažení opasků lidem. Tato událost je také jednou z těch, kterou politici na zdůvodnění zpřísnění zákona používají. Jako by jim spadla z nebe. Nikdo mi nevymluví, že to nebyla False flag operation.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že nic nezmůžeme. Záměrem GP je z Evropy udělat islámský chalifát, a na teto tezi se tajně v EU pracuje už nejméně 15 let. Co myslíte, proč se Němci, Holanďané a další stěhují do Ruska?
Nás potřebovali do EU, abychom poskytli muslimům další území…Kdo se ptá proč by to GP dělal, je tady jednoduchá odpověď.
Zdroje na Zemi jsou konečné. Podívejte se na muslimy. Žádná technická výroba, žádná věda, tedy ani technický pokrok, k životu jim stačí kozy a ovce… Nic jiného nepotřebují, protože za Mohameda nic z našeho pokroku nebylo. Takže GP zabije jednou ranou několik much. Zbaví se náročného na zdroje obyvatelstva, nové obyvatelstvo nebude mít zájem na technickém pokroku, bude mít dostatek času na modlení v mešitách, zároveň se zbaví duchovně vyspělých Slovanů, kteří jsou pro GP největším nebezpečím…Zatím jim jejich plán vychází na 100 %…

Pozorovatelka
Autor

V rámci globálního chudnutí nemohli vymyslet nic lepšího, než multikulti. A žába už je uvařená, pozdě se lidé rozčilují

Leonvigild
Návštěvník
Leonvigild

Zdravím všechny, prosím Vás sháním info kdo je globální prediktortěch 358 rodin-potomci 2 skupin žreců z Theb a memphisu máte video kde to Pjakin rozebírá? nebot zatím jsem narazil u něj jen na obecné info, já chci vědět kdo je GP , kdo jsou ti šmejdi diky

Aksal
Návštěvník
Aksal
Leonvigild
Návštěvník
Leonvigild

Zdravím Aksai, diky tohle jsem viděl ale neřekl kdo jsou ti potomci těch žreců jak i zudrželiu celá tisíciletí povědomí o tom kam patří zda i dnes se dělá na bílé a červené zda mají stálou organizaci a o co jim jde jakého uctívají boha peníze? moc, satana?proč 358 rodin a které to jsou akteré u nás diky

Aksal
Návštěvník
Aksal

Všechny Vaše otázky hlavně o organizaci a cílech by jste se dozvěděl z přednášek KOB pana Petrova, Zaznobina, nebo i Pjakina. Na konci Vám dám odkaz na jejich stránky.Pokud nemluvíte Rusky tak stránky leva-net. Ale podle mého názoru je nejlepší studovat u zdroje 🙂 Ale ve zkratce.
O těchto lidech není nic známo. Jejich největší devizou je anonymita. Nejsou to ani finančníci (nejde jim o peníze), Rokefelerové, Rotshildové jsou jenom prostředkem, podobně, jako Židé. Nejsou organizování v žádné organizaci, jejich činnost je bezstrukturní. Nedávno jsem ve zkratce popisovala jak fungují, pomocí šachovnice. GP jsou ti, kdo tvoří pravidla, Bildeberg, CFR a další jsou hráči a např. Obama, Putin jsou figurky na šachovnici. Putinovi se povedlo z tohoto postavení vymanit a sám se stal v geopolitice hráčem. O existenci GP je jenom jedna ověřená zmínka a to jsou Rakovského protokoly (o kterých mluví i pan Zaznobin), odkaz také přikládám…Jména a adresy těchto lidí ale nehledejte, anonymita je pro ně nejdůležitější z hlediska přežití…
Trochu se této otázce věnuje Turecký seriál Kurtlar vadisi (Údolí vlků). Podotýkám, seriál a ne filmy, pod stejným názvem.

http://fct-altai.ru/

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Rakovskeho%20protokoly%20-%20J.%20Landowsky.pdf

Doležalová
Návštěvník
Doležalová

Velký nesmysl, žádné pozdě není. Uvařená jsi akorát ty.

kajmik
Návštěvník
kajmik

Vyhledem k tomu, že v Rusku je necelých 15% muslimů už teď (a ve třech zemích dokonce muslimská většina) a jako všude jinde mají větší porodnost, tak Rusko není o nic větší výhra než EU (tedy až na současnou imigrační vlnu).
To i Francie nebo Německo mají menší procento muslimů než Rusko.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Zato hustota obyvatelstva je 10x menší než v Evropě a muslimové žijí převážně v jižním cípu Ruska,t.j. na pomezí Afghánistánu…Než se Rusko zahustí, to potrvá ještě hodně dlouho…Žila jsem v Rusku dlouhou dobu a 50 km, to je za rohem… Za celý život nemusíte potkat jiného člověka, pokud nechcete 🙂

zombie
Návštěvník
zombie

když je v Rusku tolik muslimů jak píšete,jak to,že tam s nimi nejsou takový problémy jako v Evropě??Jestli ony ty procenta nebudou nějaká blbost..

xzden
Návštěvník
xzden

Hranice IS jsou zřetelně definované na jejich vlajce – když IS vznikl a byl defacto tzv Západem uznán (i když formálně se jakože staví do role odpůrce), překvapilo mě, že tam zahrnuli i celé Rakousko. Dlouho bylo ticho a pak se na rakouské ORF začaly množit zvěsti, které tento nášlap na 100% potvrzují (dobrovolníci, různé náležitě relevantní kriminální excesy apod). Česko jako kalifát do IS podle plánů ZATÍM nepatří, významně je expanzí IS ohrožené mj jižní Rusko, celá Francie a celý Balkán. Mimochodem v Rakousku je už rok prudký nárůst nezaměstnanosti, loni koncem léta cca 400tisíc, v zimě již 420tisíc lidí a přitom jde o kvalifikované lidi věk od 40.let výše, dnes již vedené jako dlouhodobě nezaměstnané. Něco takového poválečné Rakousko nepamatuje.
Jinak všichni “bojovníci IS” byli na tzv Západě záměrně vypěstovaní přes 1 až 2 generace na štědrých sociálních dávkách – státní sociální programy je tam selektivně zvýhodňují (stejně jako u nás např cikorky nebo homosexuály, je to stejným způsobem perfektně zajištěno přes síť “neziskovek” , takže běžný občan na tyto peníze nikdy nedosáhne). Jistě že se nepředpokládá, že by někdy pracovali (v nějakém zaměstnání), ovšem ten kdo je platí a vše organizuje ví velmi dobře co od nich očekává (stejně jako u výše jmenovaných skupin v ČR).

Manicka
Návštěvník
Manicka

Aksal mate pravdu. O presidleni to Ruska take uvazuji, tech duvodu je vice.