Situace v Jihočínském moři začíná být předehrou III. světové války. USA se...

Situace v Jihočínském moři začíná být předehrou III. světové války. USA se pokoušejí o tichou námořní blokádu Číny v zájmu zpomalení jejího ekonomického růstu!

Situace v Jihočínském moři začíná být předehrou III. světové války. USA se pokoušejí o tichou námořní blokádu Číny v zájmu zpomalení jejího ekonomického růstu!

Vynikající analytické video o nové americké vojenské doktríně “totálního nasazení” v Indo-pacifickém regionu. Video popisuje a přesně vystihuje stav, v jakém se nachází Čína a proč americké námořní síly horečně posilují svojí přítomnost v oblasti. Čína se stala největším dovozcem ropy na světě a předstihla tak USA. Toto představuje obrovskou hrozbu. Velmi krátce si zde popíšeme hlavní rizika tohoto stavu pro USA a pro americký dolar.

Prvním problémem je čínský růst, který je na ropě závislý. Čím rychleji Čína roste, tím více má peněz na zbrojení. Čína neskrývá ambice stát se vedoucí silou v celém prostoru západního Pacifiku a ovládnout tak mocensky celou oblast. K dosažení tohoto cíle je ale zapotřebí zajistit bezpečnost pro čínské tankery, které dováží do Číny ropu celkem ze čtyř oblastí (Severní Afrika, Arabský poloostrov, Jižní Afrika, Jižní Amerika). Čína si je vědoma, že pokud by se jednoho dne rozhodla začít dělat nezávislou politiku na USA (kterou dosud nedělá, nebo spíš jen tak napůl), USA by byly schopny prosadit vůči Číně sankce, a to včetně blokád námořních tras, podobně, jako americké lodě už od konce 70. let minulého století blokují íránské lodě.

1428608726795.jpg
Čína buduje v Jihočínském moři umělé ostrovy jako o závod

Druhým problémem je objem dovážené ropy a ohrožení petrodolaru. Pokud je dnes už Čína největším odběratelem ropy na světě, dosud platí za ropu v dolarech, kterých má nadbytek, ale pouze Arabům. Libyjskou ropu platí v EURech a s Venezuelou obchoduje dokonce za koš měn (EURa, Juan, Rubly, Dolary). USA mají důvod se obávat, že jednoho dne, jako největší zákazník Arabů s největším slovem, může Čína navrhnout, aby šejkové začali prodávat ropu za jiné peníze než za dolary. A nabídku Čína podpoří dodávkami zbraní, tanků a letadel, které zatím šejkům poskytují Američané.

USA něco takového nemohou připustit a proto se nyní usilovně snaží o zpomalení růstu Číny a doslova o obklíčení celého prostoru americkými základnami. Stejně tak USA obkličují Rusko už několik dekád. Čína ale není Ruská federace a čínské vedení v Pekingu je v mnoha ohledech prchlivé a nemá diplomatické a taktické schopnosti ruské diplomacie. Pokud by se USA rozhodly v oblasti vyvolat nějakou provokaci nebo incident, Peking by zřejmě zareagoval vojensky. Vtažení Číny do války s USA je tak možná pro jestřáby v Pentagonu přijatelnější cesta, než vyprovokování Ruska v k válce. Pokud by Čína vstoupila do konfliktu, Rusko by stejně nemohlo zůstat stranou.

Zdá se tedy, že USA zvolily novou strategii k vyvolání nového globálního konfliktu, a přestože ukrajinská karta je stále ještě na stole, její barvy už hodně vybledly a USA už dávají najevo, že s Ukrajinou nijak významně ve svých globálních politických plánech nepočítají.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
vendel
Návštěvník
vendel

Bylo by nanejvýš žádoucí,aby u amerických břehů trvale pobývala ruská a čínská flotila!Ponorky tam jistě jsou,no nejsou vidět!Lodě by trošku pocuchali spaní jak vojáčkům tak civilistům.Možná by jim trošku zblednul hřebínek!

Rusko je zlo
Návštěvník
Rusko je zlo

Která země nejvíce zbrojí v poměru k svému DPH? Která okupuje své sousedy a vyvolává hybridní války? Která usiluje o zabrání dalších území? Ruská federace. Největší zlo na světě.

Roman
Návštěvník
Roman

Jedna věc je demagogie, druhá věc jsou fakta. Říká se, že Rusové zbrojí, militarizují, ale už se pomlčí o tom, že zbrojní rozpočty Ruské federace se blíží k 15 procentům zbrojních výdajů Spojených států. Rusko má rychlejší tempo vojenských výdajů, ale stále je to 15 procent amerických výdajů. Toto je vytaženo z rozhovoru s analytikem Ústavu mezinárodních vztahů docentem Janen Eichlerem.

Administrator
Admin

Na tyhle provokatéry je vždy nejlepší konstatování, že Rusko sice zbrojí, ale nemá kvůli tomu 70 milionů svých občanů na potravinových poukázkách jako mají v USA… to je realita!

Dan
Návštěvník
Dan

Tak provokatér je zde někdo s jiným názorem? A co téměř 23 miliónů ruských lidí žijících pod hranicí chudoby? Z tohoto pohledu jsou na tom USA a Rusko stejně, že? Je to zhruba stejný poměr k počtu obyvatel. No a k vysvětlení “potravinových lístků v USA”: citace z pravdu.cz:
Podle některých webů je téměř 50 milionů lidí v USA odkázáno na potravinové lísky. Není to ale zcela pravda. Chyba v tomto případě leží spíše v lingvistické oblasti. Pod pojmem potravinové lístky si totiž u nás zejména s ohledem na poválečný stav představíme jídlo na příděl.

V případě USA se jedná o program Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP), který provozuje ministerstvo zemědělství a jehož kořeny nalezneme už někdy ve 30. letech minulého století.

Ve skutečnosti se jedná o řadu potravinových programů nejen pro nízkopříjmové občany ale třeba také pro školy. Pokud se škola přihlásí do některého z programů, může dostat dotaci na obědy nebo i snídaně pro své žáky. Podmínkou je jejich distribuce zdarma nebo za symbolický peníz.

Mnohem známější jsou ovšem potravinové podpory pro běžné občany. Oficiálně především pro důchodce a matky samoživitelky ale reálně se dnes programu účastní téměř každá sedmá americká domácnost.

SNAP je podporou pro nízkopříjmové občany podobně jako jsou u nás dětské přídavky nebo příspěvky na bydlení. Pokud rodina splní podmínky na zařazení do programu SNAP, dostane platební kartu, se kterou můžete nakupovat potraviny. Při jejich výběru se přitom příliš nehledí na nutriční hodnotu, omezení tkví snad jen v zákazu utrácení peněz ze SNAP v restauracích, prodejnách rychlého občerstvení apod.

Jako u každé položky ve veřejných rozpočtech, i zde se jedná o téma plné kontroverzí. Na straně jedné se předhazuje Obamovi, že podmínky pro zařazení do programu během svého prvního mandátu změkčil a nakupoval si tak hlasy voličů. Na straně druhé jsou zde samozřejmě i prokázané podvody a to ať už úmyslně nebo neúmyslně. Ve druhém případě docházelo často k tomu, že lidé z prostředků hradili náklady na bydlení. Došlo proto k úpravě zákona a náklady na bydlení, pokud přesáhnou 50% příjmu rodiny, se zohledňují při výpočtu nároku.

Ve fiskálním roce 2013 je dle březnových čísel v programu 47 675 299 Američanů nebo také 23 008 080 domácností. Mezi ně federální vláda rozdělí 74,6 milionů dolarů (1,5 miliardy korun). V průměru to dělá na domácnost 278,17 dolarů (5500 Kč).
Počet lidí v programu SNAP skutečně roste a zásadní zlom přišel mezi fiskálními roky 2009 a 2010:

2006: 26,7 milionů lidí
2007: 26,5 milionů lidí
2008: 28,4 milionů lidí
2009: 33,7 milionů lidí
2010: 40,3 milionů lidí
2011: 44,7 milionů lidí
2012: 46,6 milionů lidí

Dan
Návštěvník
Dan

Ty vámi uváděné podmínky jsou trochu v rozporu s nárustem lidí v tomto programu ne?-dle příspěvku admina:-) Už jen to, že jsou USA druhé na světě v počtu vozidel na 1000 obyvatel (800 aut na 1000 obyvatel – hned po Monaku) znamená, že vámi uváděné podmínky skřípou ve vztahu ke statistikám…v tom programu by už nebyl téměř nikdo… K ceně nemovitostí – mám známého, který před pár lety na Floridě kousek od moře koupil dům za cenu bytu na okraji Prahy. Zde je třeba odkaz na nějakou americkou realitku (http://www.omniagency.com/default.asp?content=results&menu_id=17804&this_format=1&query_id=0&sortby=2&page=1) a domy se zde dají koupit již od asi 50000 dolarů, což je zhruba 1,25 mil Kč. Jistě se budou lišit ceny v různých oblastech, ale takovéto ceny za dům mi v porovnání např. s ČR vzhledem k příjmům Amíků přijdou celkem nízké…
K ČR-počet lidí v produktivním věku je něco přes 60%, tj. asi 6 mil. Dle vás je nezaměstnaných asi 2 mil. lidí, takže každý třetí. To je samozřejmě hloupost. Vím, že to není relevantní, ale v tuto chvíli si dokáži z desítek známých lidí uvědomit pouze jednoho nezaměstnaného-a ten ještě pracuje pár měsíců v roce. A to nejsem z Prahy ale z Moravy. No a stačí se rozhlédnout kolem třeba supermarketu, podívat se čím jezdíme a jaké nákupy si nakládáme do kufrů. No a v době dovolených-zahraniční dovolenou si dopřeje téměř 4,5 mil obyvatel ČR… Tož tak:-)

Dan
Návštěvník
Dan

Ano, přesvědčil jste mě. USA je země plná chudých lidí, co si vlastně nemůžou nic dovolit… Jen mi nejde do hlavy, proč by rádi obyvatelé celé Jižní Ameriky a dalších států chtěli v USA vydělávat ty bezcené natištěné papírky s názvem dolar…:-) ***No a v ČR je zaměstnanců 4,7 mil., živnostníků asi milion a nezaměstnaných asi 0,6 mil. 4,7 + 1 + 0,6 = 6,4 mil., což je počet osob v produktivním věku. Zdroj o počtu zaměstnanců z roku 2015 je zde (str. 4): http://www.businessinfo.cz/app/content/files/dokumenty/analyza-odvod-osvc-a-zamestnancu-amsp-podnikatel-cz-2015.pdf Takže tady jste mě stále nepřesvědčil:-)

nula
Návštěvník
nula

Jen jestli ono to s tema hispanskyma pristehovalcema (uprchlikama) do US neni tak nejak podobne jako dneska s uprchlikama do EU. Tzn. zamerne vyvolany proces, ktery bude mit (a uz fakticky ma) za nasledek chudnuti lidi od stredni tridy pocinaje smerem dolu. Proste stredni tridu pri jeji velikosti a jejim bohatstvi v EU a US ma vladnouci globalni elita touhu zestihlit co do poctu osob a ochudit co do velikosti financnich prijmu, protoze stredni trida v techto ekonomicky nejrozvinutejsich regionech spotrebovava cim dal vetsi objem zdroju, jejichz celkova velikost na Zemi je limitovana. Navic vladnouci elita jen stezi potrebuje pro sebe konkurenci, ktera muze vzniknout jen ze stredni tridy. Kecy o svobodne ekonomice postavene na konkurenci jsou jen pohadky pro deti. Kdyz budete v necem podnikat, takto, ceho se budete nejvic bat a co vas muze nejspis poslat ve vasem podnikani do kolen, je konkurence, a presne proto se ji budete snazit jako prvni zlikvidovat vy, abyste trh a zdrojovou soustavu ovladl.

To, ze Mexikanci, kteri se dostavaji do US, berou praci puvodnim (i kdyz je teda dost absurdni mluvit o bilych anglosasech a germanech, kteri zacali prijizdet do US v 16.stoleti a nakonec se podepsali na vyhlazeni puvodniho obyvatelstva, jako o puvodnich obyvatelich Ameriky) obyvatelum US a snizuji jeji hodnotu, jste bud zapomnel zminit nebo jste to taktne zamlcel, panDane.

Franta
Návštěvník
Franta

V roce 1930 se Stalin vyjádřil v tom smyslu, že SSSR zaostává za západem o 50 až 100 roků. Do celkové mizerie po Občanské válce, vnitřním rozvratu, l.sv.válce, přišla naprosto zničující 2. světováý válka, která znamenala nejen obrovskou ztrátu krve/obrazně/ , ale i zničení a to naprosté , průmyslové a nejvíce rozvinuté západní části SSSR. Neumím si představit, že by něco takového vydržely Spojené státy. Tyto ztráty nelze nahradit ani za několik desetiletí a tak nelze porovnávat neporovnatelné. Tlak, který je ze strany západu-v tom i USA- je na Rusko vyvíjen úmyslně a cíleně. V tom se asi shodneme. Přesto je možné říci, že Rusko za posledních několik roků udělalo obrovský skok kupředu a to ve všech oblastech. V Evropě i u nás je nyní módní antiruská vlna, i když podívejte se na některéí ruské weby, na jejich obsah a možná budete muset konstatovat, že je tam více liberalizace než u nás a jejich zpravodajství je objektivnější a širší.

Dan
Návštěvník
Dan

Ale USA maji temer 3x vice obyvatel a 8 x vyssi HDP. Tudiz k HDP, jak psal nekdo vyse, Rusko proste zbroji vic nez USA.

Administrator
Admin

Jenže Rusko je svojí rozlohou dvakrát větší země než USA, a proto potřebuje na obranu svého obrovského území relativně větší objem výdajů na zbrojení ve vztahu ke svému domácímu HDP, než kolik vydávají USA. Chápete? USA vynakládají prostředky na globální vojenskou dominanci ve světě, nikoliv na obranu svého kontinentálního území, takže nemůžete srovnávat poměrové výdaje zbrojení na obranu území Ruska a poměrové výdaje na světovou dominanci USA na zemi, ve vzduchu i na mořích po celém světě. I kdyby Rusko zbrojilo dvakrát nebo třikrát tolik, co zbrojí dnes, nebude to stále dostačovat na míru současného zbrojení USA. To je zkrátka realita.

Dan
Návštěvník
Dan

Nesouhlasim. S rozlohou to tak zasadne nesouvisi, jak pisete. Je to ovlivneno vice faktory. V pripade Ruska to souviselo s hospodarskym rustem poslednich let. Bohatli zejmena diky vysokym cenam ropy a na zbrojeni mohli davat vice. Dalsi faktor je urcita militantnost Rusu a pocit vnejsiho nebezpeci. Podotykam, ze zbytecneho. Kazdopadne Rusove armadu miluji. Coz se o Amicich rici neda.

Shimi
Návštěvník
Shimi

Dan: “…. pocit vnejsiho nebezpeci. Podotykam, ze zbytecneho. ” – To myslíte vážně? Copak nevidíte tu americkou smyčku, která se kolem Ruska utahuje? To snad musí vidět i slepý. I když o tom někdy dost pochybuji a diskuzní kolega “Rusko je zlo” je ukázkový příklad. Tak černobílý až zaslepený názor se jen tak nevidí. Přitom stačí tak málo a to podívat se na vojenskou angažovanost USA a Ruska ve světě. Vždyť je to za posledních 20 let pomalu 100:1 v neprospěch USA, to to nevidíte? Friedmann to řekl dobře, oni se prostě pasovali do role prezidenta zeměkoule, světového četníka, pupku světa. Naprostí blázni. Rusko je v tomto kontextu nuceno konat, proto to zbrojení. Já se jim vůbec nedivím, dělal bych to samé.

Dan
Návštěvník
Dan

A vy jako vidíte v současnosti reálné nebezpečí útoku USA na Rusko? Že tam vjedou tanky atd? O nukleární válce se přece snad ani bavit nemusíme… A k těm základnám – ať jich má každý stát kolik chce a kde chce, pokud si je země, ve kterých daná základna je, tam přeje, a souhlasí s ní. Nebo snad chcete diktovat např. suverénnímu Estonsku, pokud je jejich přáním mít základnu USA, aby tam žádná nebyla? Nebuďte zbytečně paranoidní. Jediná možnost vstupu amerických vojáků na ruské území je sundat frčky a jít se dovolenkovat, s frčkami max. zabloudit na ruské území:-) Ale to se přeci nepočítá. Rusko není Afgánistán či Irák. A přesto, že si asi myslíte, jak jsou Amíci hloupí, tak tolik opravdu ne:-)

ralk
Návštěvník
ralk

Warsavska smlouva byla velmocenskou pakou sssr a Putin by se rad do teto doby vratil.

Franta
Návštěvník
Franta

Surovinové bohatství Ruska je již dlouhou řadu let velkým lákadlem. Adolf to maskoval svými plány na tzv.životní prostor, amíci nejprve bojem protibolševismu a nyní, kdy jsou to v podstatě dvě kapitalistické mocnosti, tak a to nezakrytě posunují své OS na východ. Tato cesta je lemována pokusy o rozvrat společenského a nebo státního zřízení, bohapustými výmysly a mnohdy lhaním. To jsou nezvratná fakta. Bohužel zmizela vojenská protiváha a Gorbačov se projevil jako naprostý naivka. Dát amíkům na ústní slib, že NATO nebude postupovat na východ, to byl jeho životní omyl a doposud stál tisíce lidských životů- Jugoslávie, Ukrajina, oblasti stř. východu a kdo ví, jestli je tomu kone- spíše naopak.

Dan
Návštěvník
Dan

Na Rusko nikdo neútočí. Vstup do NATO je věcí NATO a příslušné země. Rozšiřování NATO – logické vyústění uchvatitelských choutek Sovětského svazu. K USA- jistě, armáda, vlajka před domem (a podobné blbiny) atd., nic však proti Rusku, ale bez těch vlajek.

svobodny obcan
Návštěvník
svobodny obcan

Za takovy komentar by se nemusel stydet zadny kovany politruk ze sedmdesatych let. Z VK asi hovori zivotni zkusenosti. Jeste stesti, ze takovi lide uz nemohou rozhodovat o nasich zivotech.

Dan
Návštěvník
Dan

Jo tak USA už nechtějí válku s Ruskem, ale pro změnu s Čínou…:-)

Roman
Návštěvník
Roman

Pro Dana: Myslíte to nejspíš ironicky, ale zřejmě vůbec netušíte, že USA se pokouší vyprovokovat konflikt s Čínou v Jihočínském moři už několik let. Přesně to odpovídá strategii, o které mluví George Friedmann na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE. A že George Friedmann není jen tak nějaký mluvka, zjistíte snadno, když si jeho jméno zadáte do vyhledávače. To vůbec neznamená, že by USA už nechtěly válku s Ruskem. Ony potřebují oslabit jakkoliv jak Čínu, tak Rusko. A oslabí je tím, že je zaměstnají nějakým konfliktem. V této chvíli se prostě jenom pozměnil harmonogram. Ještě dodám, že před pár dny se nepodařilo (zatím) podepsat dohodu o zóně volného obchodu v Asijsko-tichomořském regionu (TPP). Zapadá to do sebe jako puzzle.

Dan
Návštěvník
Dan

Aha. Takže válkou oslabí Čínu a Rusko, ale USA dle vás tato válka zřejmě posílí. To jsou strašné nesmysly. Víte jak funguje globální ekonomika? Když poroste Čína a Rusko, budou z toho těžit i USA. A naopak. A to platí i o dalších zemích. Válečný konflikt znamená pokles a nikdo si ho nepřeje.

- kdokoli -
Návštěvník
- kdokoli -

Minimalne někdo si ho preje. Ten, kohoz se to nedotkne a zaroven z toho bude tezit….napada mne jako první trebas výrobce zbrani…. Třeba není cilem velky otevreny konflikt, ale hazeni klacku pod nohy, delani ofuku, neprijemnosti, pohybovani se na hrane – to znamena pro cil zatez – a kdyz nejde všechno hladce, jako po masle…no tak to nejde hladce, jako po masle…a i to muze byt cil…..

Roman
Návštěvník
Roman

Dane, už jste se díval na toho Friedmanna? Vyjadřuje se tam i k ekonomice. Náhodou tam mluví tom, že USA nesmí dopustit hospodářskou spolupráci Ruska a Německa, protože spojení ruských surovin a německých technologií (a tedy hospodářský růst těchto zemí) by představoval přímé ohrožení USA. Friedmann doslova říká: “Prvotním zájmem USA, pro který jsme vedli první, druhou i studenou válku je vztah Ruska a Německa. Jejich jednota je pro nás jedinou hrozbou. Proto musíme zajistit, aby k takovému spojení nedošlo. Pro USA jsou hlavní obavou ruské zdroje a německé technologie. Ruské přírodní zdroje a ruská lidská síla straší USA.” To nejsou slova nějakého konspirátora. To říká americký zpravodajský expert, odborník na národní bezpečnost, šéf agentury Stratfor. Tady vidíte jak funguje globální ekonomika. Už chápete smysl protiruských sankcí? Víte třeba o tom, že v loňském roce klesl o 18 procent vývoz z Německa do Ruska, ale že v témže roce obchod mezi USA s Ruskem vzrostl o šest procent. Zjistěte si třeba, kdo měl budouvat 800 km dlouhou vysokorychlostní trať z Moskvy do Kazaně, kdo se této mamutí zakázky musel kvůli sankcím vzdát a kdo přišel na řadu po něm. Napovím – původně mělo to být Německo, po sankcích přišla na řadu Čína. Proto stejně nebezpečné jako spojení Ruska a Německa je pro USA také spojení Ruska a Číny. Souhlasím, že válečný konflikt znamené pokles. Nesouhlasím, že si ho nikdo nepřeje. Přeje si ho ten, kdo na něm vydělá. Svět není tak idealistický, jak ho vidíte.

Noma
Návštěvník
Noma

Nebudu tu shazovat slova pana Friedmanna, nebo je jakkoliv bagatelizovat. Jen si myslím, že názor jednoho jediného člověka neznamená, že ten názor je pravdivá věc a tak to skutečně je. Provokace jsou na všech třech stranách jak USA, Ruska tak i Číny. Házet vinu jen na USA (které je pravda namyšlené) je blbost od kohokoliv.. V našem “krásném” světě existuje spousta možností jak udělat názor co se bude tvářit na 100% pravdivě, ale přesto to nebude pravda.
Pospojovat data tak aby si člověk myslel, že židé chtějí ovládnout svět.. že USA chtějí vyvolat konflikt, Rusko nastolit opětovně “staré dobré časy” atd.
Všechny tři strany jsou silně na hranici paranoidních představ, že je pořád někdo chce napadnout.
To je bohužel vlastnost všech velkých mocností a to už od dob co člověk ovládá člověka za účelem zisku. A nemyslím tím jen zisk po stránce peněžité.. už jen ho ovládat je důležitý zdroj zisku.. lhát lidem, neustále je oblbovat, strašit je…
Pokud budu mít možnost ovládat media tak budu moct ovládat určitou část davu. No a ta část davu je jak mor co dokáže nakazit další a další lidi jakýmkoliv blábolem co z informačních medii vzejdou. Bohužel i to se může jednou vymstít a výmysl si začne žít vlastním životem, a už se nedá odstranit z kolotoče událostí. Někdy takováto blbost může mít vliv na vyvolání válečného konfliktu, lynčování určité populace lidí, nenávist k nějaké osobě, kterou ani nemusíte znát jinak než z medií… a přesto bude špatná, protože to někdo napsal a další velká huba to převyprávěla další.

Noma
Návštěvník
Noma

Ať je pravda jaká chce já ani vy se jí v dnešní době nedozvíte.. člověk může být třeba nejuznávanější kapacita v oboru, ale volovina, blábol, lež z něj může vypadnout tak či tak.
Vlastně bych se chtěl opravit v tom, že pravdu nepoznáme.. někdy jí poznáme, ale to už je někdy příliš pozdě na nápravu. V případě, že se blíží větší konflikt (pokud už nezačal) tak je jedno, že kdokoliv z nás kdáká na internetu svá moudra.. ve válkách nevyhrává zdravý rozum.. pouze strana, která je ochotná více obětovat a má na to kapacity. Pokud Čína zaútočí na USA, nebo naopak.. nebo dokonce Rusko udělá nějakou blbost tak první strana co začne prohrávat využije na 80% atom.. no a odpovědí na něj bude další a další atom..
Čímž se přiblížíme k citátu Alberta Einsteina „Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny… jen bych řekl, že ani klacky a kameny nikdo po takovém konfliktu už nezvedne. Konflikt je nevyhnutelný a ne díky ekonomice, USA, Rusku, Číně, Ukrajině, Sýrii, vodě, ale jen a jen kvůli lidské blbosti a nepoučitelnosti, která je koncem životů našich i dalších generací.. ať už za měsíc, rok, století, tisíciletí.

Vím jedno na 100% nikdy se nedožiji doby, ve které se nebude válčit, ničit a zabíjet.. ve které člověk člověka nebude ovládat.. ve které se lidé k sobě budou chovat s úctou a slušně.. kde věda a pokrok nebudou zneužívány, nebo lépe řečeno znásilňovány blbci a nenažranci… kde válka bude jen pouhé slovo.
V každé generaci se někdo snažil vytvořit lepší svět pro další generace a další.. a další. A koukněte se kolem sebe, na svět kolem sebe.. je to skutečně to co by se dalo nazvat lepší dobou? Politika napříč historií stále stejná, války stále stejné, mocnosti to samé.. jen je to občas zabalené do slušivého obalu, ale ten debilní základ je stále stejný, alespoň jedna generace by si zasloužila žít v trochu spravedlivém světě s jinými hodnotami, než máme momentálně my. Jenže to se na 99% nikdy nestane.. stačí se kouknout i na debilní diskuzi zde a je vidět jak fungujeme.