Seznam “závadných” pro-ruských webů je na světě! Když nepomáhá ironizace, diskreditace a...

Seznam “závadných” pro-ruských webů je na světě! Když nepomáhá ironizace, diskreditace a už ani dehonestace, přichází likvidace. Sponzor AE News má obstavený bankovní účet, demokracie si servítky nebere. Zachraň se kdo můžeš?

Seznam “závadných” pro-ruských webů je na světě! Když nepomáhá ironizace, diskreditace a už ani dehonestace, přichází likvidace. Sponzor AE News má obstavený bankovní účet, demokracie si servítky nebere. Zachraň se kdo můžeš?

Když se kácí les, lítají facky. Když ale není koho fackovat, přichází na řadu záškodnictví. Západní demokratura je v koncích. Propagandě mainstreamu věří čím dál tím méně lidí a mezi chazary vzniká panika. Občané už nehodlají snášet propagandu, která se na ně valí ze všech směrů a začínají nad informacemi přemýšlet. Jak donutit občana, aby přijímal mediální informace za své vlastní? Dříve to bylo jednoduché, stačilo se odkázat na nějakou zpravodajskou agenturu. Renomovanou. To jest takovou, která má licenci na tisknutí a vydávání lží.

Spolu s ukrajinským konfliktem však nastal zajímavý úkaz, že ta oficiální propaganda západních tiskových agentur selhává. Nefunguje. Důvodů je hned několik. Tím hlavním je, že agentury ztratily pud sebezáchovy a chrlí do médií takové zprávy, kterým nevěří už ani předpubertální mládež. Neschopnost západních médií přesvědčit obyvatelstvo EU o ukrajinském “spravedlivém” boji za svobodu proti “zlému” mužikovi z Ruska způsobila, že státní orgány jednotlivých zemí v EU teď chtějí cenzurovat diskuse na internetu.

První zpráva, která mne před pár dny šokovala, je informace slovenského serveru Hlavné Správy, že v Česku padla vůbec první sankce za diskusní příspěvek. Ještě větší šok však následoval, že Babišovo ministerstvo obecního blaha (pozn. financí) si chce uzurpovat právo na vytvoření jakéhosi seznamu závadných webů [1]. Proč by mělo ministerstvo financí co mluvit do provozu internetu, proboha? Jenže… jak známo, když jde o seznamy, jde všechno stranou. Seznamy jsou skvělá věc. Seznamy dělali nacisti, komunisti, seznamy dělají dnes sluníčkáři a tudíž seznam je nutné vytvořit i v otázce “závadných webů”.

Cenzura jako mantra

Pro cenzuru webu se vyslovil i analytik Českého Rozhlasu, pan Alexander Tolčinský [2]. Ochránit české občany před “ruskou propagandou” chce stále více organizací i jednotlivců. Není proto bez zajímavosti, že obskurní server Echo24.cz, který je financovaný lidmi z blízkého okolí pana uhlobarona Bakaly, uveřejnil pamflet převzatý od jiného obskurního webu, slovenského Denníku N, což je projekt ex-redaktorů slovenského SME, kteří utekli z redakce největšího slovenského deníku poté, co jej převzala skupina Penta. V pamfletu se dozvíme, že byl jakýmsi panem Smatanou ze Slovenska vytvořen seznam 42 závadných webů v ČR a na Slovensku, které prý šíří ruskou propagandu [3]. Mezi nimi je i náš web, pochopitelně.

A není to málo, Ivane Ivanoviči? Ano, touto parafrází slavného výroku narážím na to, že je zajímavé, že autora seznamu nenapadlo položit si otázku, PROČ tolik serverů píše “ruskou propagandu”? Těžko obstojí teze, že jsou všechny placené z Ruska. Ani náš server není z Ruska placený a i když nemůžu mluvit za ostatní weby, pochybuji, že by některý z uvedených 42 webů měl jakékoliv financování od ruských úřadů nebo ruské státní moci. Že by tolik webů mělo potřebu psát nepravdy a papouškovat ruskou údajnou propagandu?

Přesto je však seznam na světě. A seznam je výchozím bodem všehomíra. Je to bod nula. Bez seznamu není život. Seznam je počátkem všeho. Dát někoho na seznam je strašně fajn… pro toho, kdo na něm není. Máte přehled o nepřátelích, o škůdcích a mandelinkách parazitujících na společnosti a lidech v zemi, kteří potřebují klid na práci. Na seznamy se kladl velký důraz při deportacích Židů do vyhlazovacích táborů. Seznamy se dělali na konci středověku při honech na úkladné čarodějnice. Seznamy měli bolševici, i když oni jim říkali “indexy” a na ty indexy dávali literaturu, filmy, písně a především osoby. Co to, že indexy dnes vyrábí USA a jejich NSA, CIA a FBI? Co to, že seznamy mají vedoucí úlohu v demokratických zemích?

S proříznutým hrdlem zazpívej píseň míru, člověče a pohlédni, toto je seznam a na něm jméno Tvé! Episkopálním altem zazpívej, holoubku a kápni božskou, přiznej se, že jsi placen Ruskem? Podepiš, Vávro! Nepodepíšu! Podepiš! Nepodepíšu! Nedělej drahoty a podepiš… mysli na děti, na ženu! Podepiš! Vezmeme ti děti, máš na ně špatný vliv, nevychováváš je v souladu s našim společenským zřízením! Podepiš! Nepodepíšu, raději zhebnu! Přijdeš o všechen majetek, vezmeme ti ho, když nepodepíšeš! Podepiš! Nepodepíšu! Tak alespoň odvolej! Odvolej a potom podepiš! Neodvolám a nepodepíšu! Táhněte k čertu! Pravdu neumlčíte!

5 schodů do pekla

Ano, parafráze je možná trochu divoká, ale pravdivá. Když totiž je vytvořen seznam, nastává peklo. Vědí, za kým mají jít. Víte, jakým způsobem se v demokracii, nebo spíš v demokratuře, likviduje opozice anebo opoziční názor? Existuje několik stupňů eliminace opozice, jsou to tyto:

1) Ironizace

V první fázi se pokouší váš názor zesměšnit. Aby se mu každý zasmál. Ironizace ale většinou není účinná, proto následuje druhá fáze.

2) Diskreditace

V této fázi se už nikdo nesměje a government či mainstream se snaží váš názor diskreditovat. Většinou jde o diskreditaci za použití tzv. “argumentačních faulů”. Použije se cokoliv jako argument, aniž by vyvrátil vaší tezi. Diskreditace je ale také většinou neúčinná. Proto následuje třetí level.

3) Dehonestace

V této fázi už žádné argumenty nejsou, média se snaží pouze o jediné, o dehonestaci značky anebo šiřitele myšlenky či skupiny nositelů teze. Udělají se z nich hlásné trouby Kremlu, teroristé, úchylové, znásilňovači, lháři, podvodníci, podivíni, nemocní lidé, zejména duševně, ti jsou na špičce. A kdo by se chtěl přiznat, že věří bláznovi? Dehonestace je tak velmi účinná. Problém nastává, když nositel myšlenky, informace nebo opozičního názoru stojí v anonymitě, tedy jako platí pro nás, pro redakci AE News. V takovém případě dehonestace nepřipadá v úvahu, není koho dehonestovat. V tom případě se pokračuje rovnou na následující úroveň.

4) Kriminalizace

Provozovatel webu je zatčen nebo stíhán. Kriminalizace je komplikovaná, protože vyžaduje soudní proces a ten vyžaduje porušení nějakého zákona. V případě svobodného slova a internetu je těžké někoho jen tak kriminalizovat za názor. Není-li však provozovatel znám, tedy pokud server dbá na bezpečnost, následuje opět skok, a to na poslední level.

5) Likvidace

Diskuse se zakážou. Server se zakáže. Názor se umlčí. Bankovní účty a zdroje se zmrazí. Ve jménu ochrany blaha a demokracie, v zájmu tohoto a onoho se všechno zakáže. Zákazem se ale neumlčí myšlenka. Lze porazit armádu, můžete pozabíjet vojáky, ale myšlenku nezabijete. Boj proti svobodě slova je dopředu ztracen, přesto se však všechny režimy, včetně těch “demokratických”, budou o zákaz slova pokoušet, pořád a dokola.

V jaké fázi je náš server AE News? To si netroufám odhadovat, ovšem vzhledem k tomu, že jeden z našich největších sponzorů nám oznámil, že mu banka v Česku obstavila jeho podnikatelský účet, ze kterého nám přispíval pravidelně na provoz a žádné jiné aktivity na účtu jinak neměl, neboť své podnikání v ČR pozastavil z rodinných důvodů už před delší dobou, tak to znamená, že ona tisková zpráva o tom, že Babišovo ministerstvo to myslí s cenzurou tzv. pro-ruských webů vážně, najednou dává smysl. AE News tedy přišlo o největšího sponzora a proto se v pravém sloupci nahoře objevila minulý týden výzva s prosbou o příspěvek na provoz. Nutně potřebujeme prostředky na fungování, bez nich je budoucnost AE News nejasná. Už chápete, že ten seznam webů je jenom začátek?

Když už televizi nikdo nevěří…

Začalo mohutné tažení proti alternativním webům. Víme, proč jsme náš server pojali od počátku jako anonymní, protože tuto situaci jsme očekávali, věděli jsme o ní, že nastane. Upozorňujeme v našich článcích už dlouho, ze v rámci End Game plánů Nového světového řádu se chystá pogrom proti opozičním názorům a jejich představitelům. “Názory jsou jako bomby, které vám vypadávají z úst anebo z klávesnice a když dopadnou mezi čtenáře, způsobují strašný masakr v klidných vodách mainstreamu. A plašíte jim demokracii!“, napsal mi jeden čtenář AE News.

Nevím, jestli někomu plašíme demokracii anebo spíš lidem jenom otevíráme oči a ti lidé poté přestávají věřit mainstreamu a těm pohádkám o tom, že bude líp anebo že bez práce nejsou koláče, přičemž každý už asi dnes ví, že mezi prací a koláči platí dokonale a hrozivě nepřímá úměra, ale malým dětem to raději neříkejte, ať si ještě užijí bezstarostného dětství, než objeví tu hrozivou pravdu o životě v kapitalismu, který vás holí břitvou v jedné chvíli, v druhé chvíli přitlačí stisk a už vám podřezává hrdlo a vy vlastně netušíte, v jaké fázi zrovna jste, jestli vás jenom ještě holí anebo už podřezávají.

Když se rozhodnete plašit demokracii, abyste se dostali k pravdě, dávejte si pozor, aby se vaše jméno nedostalo na nějaký ten seznam, na kterém jsou dnes díky Denníku N a Echo24.cz zatím jenom weby. Zítra tam mohou být vaše civilní jména, jména vašich děti, vaše adresy. Seznamy publikoval ve III. Říši také Volkischer Beobachter, který vydával seznamy závadných knih židovských autorů. Dnes tedy presstituté vytváří seznamy elektronicky ohledně závadných webů. Je neuvěřitelné, kolik lidí dosud věří, že v Česku (a na Slovensku) je bezpečné publikovat svobodný názor, aniž by se někdo dostal do soukolí ironizace -> likvidace. Co napíšete svobodně dnes, bude za pár let použito proti vám. Berte to jako varování a jako zaručenou prognózu. Jedno je ale jisté: Pokaždé to začíná seznamem. Kolik alternativních webů přežije do roku 2016? Uvidíme…

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
volkischer beobachter
Návštěvník
volkischer beobachter

Smím se skromě ptát, z jakého důvodu byly odstraněny moje včerejší a dnešní příspěvky? Jsem si jistý, že pravidla jsem neporušil, položil jsem naprosto korektní dotazy – kdo byl Váš největší sponzor a kdo je “redaktorem”? Cenzura pod článkem o cenzuře?

Jacob
Návštěvník
Jacob

Veď si tu dajte reklamu, google ads a podobne, nechápem prečo musíte žobrať… Mám rád Vaše články a všetko, ale tomuto nerozumiem, veď snáď máte aj nejakú normálnu robotu nie? Tak zrušte “readakciu” a postujte články z domu.

Rukki
Návštěvník
Rukki

Nechápete, proč musí žebrat? Protože nemají velkého sponzora. Kdyby psali proti Rusku, můžou si založit v Česku neziskovku a brát dotace ze státního rozpočtu. Anebo by mohli psát pro Bakalu nebo pro Babiše. Ale to byste sem asi nechodil to číst.

Já tyhle kecy nechápu. Sám jsem přispěl částkou 100 EUR už dvakrát po sobě, protože AE News je jediný server, který píše hlavně svoje vlastní články a nepřebírá je z anglických serverů, který mně vůbec nezajímají, takže jsem spokojenej, jenom by těch článků mělo být víc, ale když autoři tady píšou bez honorářů, tak víc chtít ani nemůžu. Kdo chce přispět na provoz, přispěje, kdo nechce, asi má k tomu důvod anebo nemá peníze, ale vyzývat tady AE News, aby zrušili redakci a začali dělat zpravodajský server z bytu v paneláku, to už je fakt moc. Když tady čtete zadarmo, tak raději mlčte. Mimochodem, kolika penězi jste jim přispěl?

JUDr. Stanislav Furda
Návštěvník
JUDr. Stanislav Furda

Súhlasím s každým slovom v tomto a podobných článkoch. Mnohí sa “čudujú”, ako mohlo vzniknúť zlo nacizmu v takom vyspelom štáte, ako bolo predvojnové Nemecko. Ako mohli ľudia páchať také zverstvá pod propagandistickými tuposťami a zvrátenou primitívnosťou??! Aj ja som sa čudoval a zrazu tu máme opakujúcu sa históriu… Blbosť je večná ?? a v prírode sa vyskytuje častejšie ako kyslík ?!
Zjednodušene povedané, pokiaľ bude väčšina ľudí TUPÁ, ĽAHOSTAJNÁ, PRIMITÍVNA, prijímajúca “nálepky” od zvrátených zločincov, tak sa oni, ich deti, či ktokoľvek z ich okolia budú spamätávať v hrôzach vojny a teroru.
Moja babka bola jednoduchá nevzdelaná žena, bola to však múdra osoba, mala mnoho múdrych vlastných prostorekých prísloví. Jedno budem citovať ( v zemplínštine ): ” NASRAC DO TAKÉHO ROZUMA CO NESKORO CHODZÍ !”
Osobne si myslím, že je to ešte tá lepšia varianta ako neskoro rumázgať zavšivavený, hladný, zranený, vynervovaný a vystrašený v zákopoch na ( ruskom?, či akomkoľvek ) fronte, či spálenom obydlí !!! A to nie je o nenávisti proti bežným Američanom ( za ktorých sa súčasní svetoví zločinci skrývajú ), ale je to o nenávisti voči tým, čo nielen túto krajinu, ale celý svet vedú do záhuby ( ilumináti, sionisti fašisti… ).
Pokiaľ niekto zožral návnadu že Rusko = ZSSR, tak potom na základe takejto logiky aj SRN = fašistické Nemecko, USA = vyvražďovanie pôvodných obyvateľov a tak podobne.
Ja nepopieram, že nás v 1968 okupovali socialistické krajiny ( okrem – čuduj sa svete – Rumunska, to boli aj Nemci, Poliaci,Maďari,Bulhari – tí “nemali gule” povedať NIE, “gule mal – čuduj sa svete niekto ako Rumuni …! ) a ZSSR ( teda 15 pôvodne zväzových, dnes už samostatných republík ! nielen Rusko !! ). Ja nepopieram, že ZSSR bol v Afganistane ( teda BOL !!! a to ZSSR !!! )… ale to BOLO ! Kto koho okupuje DNES ??! Pokiaľ niekoho DNES ohrozuje ZSSR, či Turecké vpády, alebo biele myšky, a ešte prijíma od propagátorov týchto demagógií ich argumenty a nálepky, tak na otázku “PREČO?”, odpoveď je jednoduchá – “LEBO SI … ako fabrický komín !!!”
JUDr. S. Furda ( nemám potrebu sa hanbiť, či ospravedlňovať za poslednú vetu ) .

Jakub
Návštěvník
Jakub

“Súhlasím s každým slovom v tomto a podobných článkoch” .. Tohle by rozumný člověk nenapsal, natož JUDr.. Stanislave!

dem
Návštěvník
dem

Děkuji západní propagandě, že sestavila seznam, abych nemusel tyto weby hledat a něco se dozvěděl. 😆 😆 😆

Jan
Návštěvník

Kterej bezmozek tyhle komunisticky hnoje píše 😀

rewoluce
Návštěvník
rewoluce

Už je to viac ako styri roky, co som v diskusiach na Sme pouzival oznacenie zeleno-modrobolsevici. Farebne rozlisenie bolo dane politickym vyfarbenim, pravica sdku – modra, akoze liberali SaS – zelena. Od tych cias mi pravidelne vymazavali prispevky, blokovali konta a isty cas blokovali aj ip. To, ze neoliberalizmus ma znaky uplne totozne s bolsevikmi nie je pre mna novinkou. Na webe to prezentujem uz niekolko rokov. Ako vidim, zacinaju pribudat myslienky, ktore su totozne s mojimi. Bol som si isty, ze k tomu dojde.

Vincek
Návštěvník
Vincek

😀 Jo, puťkin přestal platit 😀 😀

Kurosawa
Návštěvník
Kurosawa

Dobry den,
sponzor co ma obstaveny ucet ho ma kvuli AE NEWS?
Je to rusky sponzor? Diky, tohle mi v clanku trochu chybelo. K.

Footballer70
Návštěvník
Footballer70

Slyšel jsem, že Kreml významně navýšil náklady na média prezentující ruský pohled na věc, např. Russia Today. Pokud představujete ruský pohled na svět, tak byste určitě měli nárok.

Heřman Vidlák
Návštěvník

Takže si milí přátelé už shánějme kvalitní radiopřijímače s krátkovnným rozsahem. A pokudmožno rychle, dokud se ještě dají koupit. Jako za časů Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky. Akorát ty světové strany se poněkud otočily…