Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale...

Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale americká armáda, její základny a strach Pentagonu ze ztráty strategických pozic v Jihovýchodní Asii. Hrobové mlčení Pentagonu na právě probíhající mírový proces bez asistence USA. Trumpovi zůstane nevděčná role, buď posvětí Kimův triumf cesty míru, nebo Pentagon proces zmaří a USA se spolu s Trumpem stanou vyvrhelem, jako po blamáži v Sýrii!

Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale americká armáda, její základny a strach Pentagonu ze ztráty strategických pozic v Jihovýchodní Asii. Hrobové mlčení Pentagonu na právě probíhající mírový proces bez asistence USA. Trumpovi zůstane nevděčná role, buď posvětí Kimův triumf cesty míru, nebo Pentagon proces zmaří a USA se spolu s Trumpem stanou vyvrhelem, jako po blamáži v Sýrii!

V demilitarizované zóně na severo-jihokorejské hranici ve vesnici Pchanmudžon dnes došlo k historickému summitu mezi prezidenty Severní a Jižní Koreje, Kim Čong un-em Mun Če-inem. Obě dvě strany se po celodenním jednání dohodly na oficiálním ukončení Korejské války po 65 letech. Strany se rovněž zavázaly, že podepíšou mírovou smlouvu a stejně tak k 1. květnu ukončí propagandistické vysílání z tlampačů na hranicích. Nejdůležitější dohodou je ovšem denuklearizace celého Korejského poloostrova, což je hlavním milníkem v cestě k dosažení trvalého míru, ale je to současně i hlavní krok k budoucímu sjednocení celého Korejského poloostrova [1].

Ačkoliv se to v západních médiích raději neuvádí, ale Severní Korea právě porazila USA na poli, kde to nikdo nečekal. Na poli diplomacie. Bez asistence amerických poradců, bez asistence amerických diplomatů a generálů, bez účasti amerického ministerstva zahraničí, byl dnes mezi oběma korejskými zeměmi zahájen nejen mírový proces, ale první krok ke sjednocení obou Koreí a je už jasné, že na konci tohoto procesu bude odchod amerických vojsk z Jižní Koreje.

Kim Čong-un a Mun Če-in, vítězné gesto a symbol “brány”.

Celé to přitom začalo něčím, co zdánlivě nemá s diplomacií nic společného. Začalo to zimní olympiádou v jihokorejském Pchjongčangu. Do té doby se zdálo, že je válka na spadnutí a dokonce byly obavy, že údajně šílený Kim začne během olympiády bombardovat a ostřelovat Jižní Koreu. CNN vysílala sugestivní počítačovou grafiku zdrojovanou z Pentagonu, kde byl zobrazováno, kam až mají dostřel severokorejská děla, a jakým způsobem jsou schopna rozstřílet olympijský areál v Pchjongčangu na maděru. Jenže zatímco americká média pomalu vykreslovala katastrofické scénáře, v jihokorejském Soulu se něco stalo, něco se zlomilo, co nikdo nečekal. Jihokorejská vláda, k šoku americké vlády, nabídla Severní Korei společný olympijský tým. Zděšení a chaos, jaký to vyvolalo mezi americkými neocony, se nedal ani popsat. Globalisté totiž podle všeho toto plánovali dlouhá léta dopředu.

Vrcholný summit proběhl navzdory nesouhlasu americké armády a US ambasády v Soulu

Umístění zimní olympiády do Jižní Koreje se totiž zdálo velmi podivné, a to nejen činovníkům MOV, ale i americkým a kanadským sportovcům, protože jihovýchodní Asie je daleko od typických severských resortů pro zimní sporty, naposledy se taková exotika konala v roce 1998 v japonském Naganu, na které právě Američané a Kanaďané nemají dobré vzpomínky, zejména s ohledem na hokej, protože na prvních dvou místech skončily v hokeji dva slovanské národy. A přesně symbolicky po 20 letech se zimní olympiáda opět vrátila do exotiky, do Jižní Koreje. A opět Američané zažili porážku, jenže tentokrát mnohem větší a děsivější. Olympijský výbor, hlavní procesní nástroj globalistů, vstoupil do nejvyšší diplomatické hry a nastartoval mírový proces nejen bez účasti Američanů, ale dokonce proti jejich vůli. Protože ještě během olympiády americké ministerstvo zahraničí odmítalo, že by USA vedly přímé rozhovory se Severní Koreou, protože KLDR se prý nejdříve musí vzdát jaderných zbraní.

Vůdci obou zemí na hranici v demilitarizované zóně.

Jenže už na konci olympiády přišel další šok, kdy Soul oznámil, že dojde k setkání vůdců obou Korejí, a opět se bude jednat o bilaterální summit, pouze v dikci a orchestraci obou Korejí, nikoho jiného. Původně se uvažovalo, že by summit proběhl podobně jako plánovaná schůzka Kima s Trumpem, tzn. v Moskvě, v Paříži, nebo v Pekingu, ale to Kim Čong un nechtěl, protože by úspěch za tento mírový proces potom shrábl někdo jiný, prostředník, a to Kim Čong un nechtěl dopustit. Usiloval o to, aby světla reflektorů mířila na něj a aby tento vrcholný summit byl v jeho režii. Severní Korea se tak dostala do role země, se kterou nelze jednat jinak, než o míru, protože vojensky KLDR už porazit nejde, protože disponuje jadernými zbraněmi. USA tak zahájily proces détente, usmiřování. Pro ně je to “game over”. Už několikrát v minulosti to vypadalo nadějně, ale nakonec se mírový proces v Koreji zhatil. Tentokrát to bude jiné, protože za tímto procesem stojí globalisté. Sjednocením Korejí je sledováno něco jiného, odstavení americké ozbrojené moci od vlivu v Jihovýchodní Asii.

Američanům se nebude chtít z Jižní Koreje odejít, ani po sjednocení obou zemí. Už jednou se to stalo v Evropě a důsledky toho nese Evropa dodnes!

Na území Jižní Koreje je rozmístěno necelých 25,000 amerických vojáků na celkem 15 vojenských základnách. To není mnoho, ale mnohem důležitější jsou strategické přístavy a letecké základny pro americkou armádu. Právě z Jižní Koreje operuje 2. skupina americké Pacifické flotily, odkud pokrývá celou oblast Jihovýchodní Asie. Proces sjednocování Korejí povede dříve či později k požadavku Korejců, aby po podepsané mírové smlouvě Američané ze země odešli. Stane se tak ve chvíli, kdy KLDR bude v mírovém procesu s Jižní Koreou tak daleko, že už nepůjde couvnout ze strany Soulu a přítomnost amerických vojsk začne být vnímána jako intervenční síla, která maří mírový proces. Není to poprvé, stejný osud potkal sovětskou armádu po sjednocení Německa, odkud se sovětské jednotky musely stáhnout. Je však nutné si všimnout jiné perspektivy, a velmi důležité.

Transparenty Jihokorejců, kteří usilují o sjednocení obou zemí.

Zatímco sovětská armáda ze sjednoceného Německa odešla, americká armáda to neudělala a zdůvodnila to tím, že Německo je členem NATO a americké základny jsou součástí vojenské infrastruktury kolektivní obrany NATO. Německo na to nemohlo nic říct, nedovolilo si, navíc vznikl i obrovský lobbistický tlak od zemských vlád, které varovaly před odchodem Američanů, protože americké vojenské základny tvoří velkou část příjmů pro místní ekonomiku. Německo zároveň by muselo začít investovat obrovské peníze do Bundeswheru a vlastní obrany, což nebylo v 90. letech voličům po chuti. Takže, americké základny, které vznikly v Německu na konci II. sv. války a potom v průběhu Studené války, nadále zůstávají v provozu, zatímco sovětská armáda vyklidila své pozice nejen z NDR, ale z celé Střední a Východní Evropy, aby za několik málo let tyto země vstoupily do NATO. A právě tento model může zhatit mírový proces na Korejském poloostrově.

Mírový proces na Korejském poloostrově je dalším z procesů globalistů na odstavení americké ozbrojené moci ve světě

Když došlo k podepsání příměří mezi Severní a Jižní Koreou v roce 1953, čínská armáda nakonec ze Severní Koreje odešla, ovšem americká armáda zůstala v Jižní Koreji. Příměří navíc podepsala jen Čína, Severní Korea a USA, Jižní Korea se k podpisu nepřipojila v roce 1953 a dodnes se má zato, že to tak bylo uděláno úmyslně, aby americká armáda měla argument, proč chce zůstat v Jižní Koreji. Pentagon to zdůvodnil v americkém kongresu v roce 1953 tím, že USA jsou teď smluvním garantem příměří na Korejském poloostrově a musí na toto příměří dohlédnout.

Pokud by příměří podepsal i Soul, mohli by senátoři v americkém kongresu namítat, že za příměří zodpovídá Soul a Pchjongjang, vždyť Čína ze Severní Koreje slíbila odchod, tak proč by na jihu zůstávala americká armáda? Generálové Pentagonu věděli, že přesně tento argument by v kongresu zazněl a US Army by se musela z Jižní Koreje stáhnout, a to Pentagon a americký vojensko-průmyslový komplex nemohly dopustit. Proto Jižní Korea příměří nepodepsala, na základě dohody s Pentagonem.

Vojenská přehlídka.

Jenže tato éra podle všeho končí, globalisté zahájili proces ukončování amerického angažmá v Jižní Koreji a dokonce Donald Trump pohrozil, že stáhne americké vojáky z Jižní Koreje, pokud Soul uvalí celní tarify na americké komodity v právě začínající obchodní válce mezi USA a globalisty [2]. Zaznělo to od Trumpa v půlce března a pokud k tomu dojde, potom Donald Trump vhodí do plánů Pentagonu a neoconů doslova odjištěný granát, protože stažení amerických vojsk z Jižní Koreje je právě to, o co usilují globalisté.

Trump je v roli likvidátora americké pozůstalosti po americké moci?

V této pozici se Trump chová jako kůň globalistů, ale problém u Trumpa je, že jeho výroky často nejsou zasazeny do skutečného rámce reality, protože jeho činy jdou daleko více na ruku neoconů, i když v konečném důsledku činy neoconů naplňují pocitem radosti právě globalisty, protože na co američtí neoconi sáhnou, to zvrtají takovým způsobem, že z toho profitují zase jenom globalisté, viz. blamáž s raketovým úderem na Sýrii za chemický útok, který byl zinscenovaný Bílými přilbami. Obě Koreje tak mají před sebou dlouhou cestu, ale na cestu jim budou svítit globalistické reflektory ze všech stran.

Kim Čong Un a Donald Trump, jejich schůzka je také v plánu.

Nejen o legendárním summitu v Koreji budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Všichni jste srdečně zváni k poslechu. Přesto však bych si dovolil všechny čtenáře závěrem měsíce poprosit, aby zvážili finanční příspěvek pro zachování provozu našeho serveru, protože pár dní před koncem měsíce jsme na tom opravdu nedobře, máme vybránu jen sotva polovinu sumy nezbytné na pokrytí provozních nákladů. Vzhledem k tomu, kolik lidí každý den čte AE News, tak nás opravdu mrzí, že u tolika lidí vítězí lhostejnost. Na výši Vaší darované částky nezáleží, protože i každé málo pomáhá. Co nepomáhá, to je lidská lhostejnost, která zabíjí dobrovolnické projekty jako dýmějový mor. Jenom zopakuji, pokud se vám líbí, jakou práci děláme, zvažte prosím jakýkoliv příspěvek pro náš server na naší darovací stránce zde, protože bez Vaší podpory tento projekt nebude moci pokračovat. Moc Vám děkujeme!

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Zbrojní průmysl v USA je zásadním oborem a v Korei se dohodla mírová smlouva a z toho jsou “zbrojaři” v USA hodně nervózní , protože jim uniká další “ovečka”, která je živí!! Proto je potřeba zase někde rozeštvat další konflikt a k tomu se bude třeba hodit Irán, či jiná “válčička”! Prostě bez ohledu na ztráty , “válčit” se musí do roztrhání těla, jak pravil Švejk, moudrý dobrý voják a tato situace je stále stejná, jenom se proměňují kulisy a aktéři, už od světové války 1914 – 1918, která měla jenom miliony obětí! Dnes by to bylo horší!

Kasann
Návštěvník
Kasann

aeronet.cz/news/video-donald-trump-naridil-raketove-udery-na-syrii-pripojila-se-francie-a-velka-britanie-vystreleno-bylo-vice-jak-100-raket-ani-jedna-nemirila-do-oblasti-v-dosahu-ruskych-radaru-syrska-armada/

b.k
Návštěvník
b.k

Může mě někdo vysvětlit co se to v poslední době s lidma děje?
Není dne!aby nepřišla zpráva o tom,že někdo někde brutálně utýral nějaké zvíře?
Tu pes,tu kočka,tu kůn,tu volně žijící zvířata….To je hrůza!
A do toho také téměř denně těžký bitky jejichž hlavními hrdiny jsou děti?
Společnost je nějak zkažená…
A fakt i nemyslím,že jsou za tím židi … 🙁

Jaris
Návštěvník
Jaris

Svym zpusobem za chovanim dnesni spolecnosti zidi vinni jsou, jelikoz Hollywood je jejich hlasna trouba, ktera produkuje filmy plne nasili, perverzniho sexu, tyrani, vydirani, podvody, valecna utrpeni atd. Kdo ponejvice chodi na tyhle hollywoodske vykaly do kina? Mladi lide! Zid si spokojene mne ruce nejen nad obrovskym financnim vytezkem, ale zaroven zadostiuceni jak se mu dari kazit mladou generaci gojimu. Kdyz k tomu pricteme zvrhla media – TV, radio a tisk, ktere jsou temer vsechny v rukou zidu, je jasne odkud jedovaty vitr vane k infiltraci mladeze a vubec spolecnosti.
A vite co? Tento tyden k nam prijel Moskevsky balet a davali u nas v mistnim divadle Cajkovskeho Louskacka. Bylo vyprodano! Mohu jen rici, ze to byla nadhera. Rusove meli obrovsky uspech. Jezdi k nam kazdy rok.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Neměl jsem bolševika rád, stupidní propaganda, závěry sjezdu splníme, dyby čert na koze jezdíl,ani zrno nazdár, ve zprávách furt ty samý sračky, neznali míru, stejně jak současní ideologové. Ale postupem věku mi dochází kouzlo filmů bez facek, namířených pistolí, násilí a zpráv, kde se reportéři pasou na neštěstí lidí. Asi bych zasejc raději hleděl na nově otevřený kulturák, kino, nebo tábor pro děcka. A že by u toho musely odevzdat nějaký starý papír, co naděláme, včil sa třídí. Čistá hlava, na složenky aji bůček bylo,děcka mohly zapalovat táboráky, létat na moťasech a všeci museli do fachy. Svině komunisti.

peter
Návštěvník
peter

Inu pane kolego dozral jste a poznal,ze za bolsevika to bylo vice o obycejnym cloveku .Jiz film Cerni baroni predeslal myslenku kapitalismu,ze lidi je jako sracek , dnes po vas ani pes nestekne ! Ale vykladat jsi muzete co chcete .

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/222604-nobelova-cenu-za-mir-pro-trumpa-za-deni-kolem-korejskeho-poloostrova-si-ji-pry-zaslouzi/
Tak na me to zacina byt moc. Jihokorejsky prezident zada pro Trumpa nobelovu cenu miru za dosazeni mirovych jednani na Korejskem poloostrove. Tak to si snad delaj srandu. Jestli se Kim zrekne jadernych zbrani, prejde pod vliv USA (mirove, nebo nasilim), USA se dostanou se svymi raketami bezprostredne k ruskym a cinskym hranicim, to sjednoceni Korei je americky trik jak Koreu oslabit, jinak by nezadali denuklerizaci .
Jestli Donald Trump dostane nobelovu cenu zair, tak me z toho snad uz rani mrtvice. Doufam, ze media pri te vznesene prilezitodti alespon u Trumpa s nobelovkou pripomenou, kolik ma ten prasak kasin a bordelu.

Iva
Návštěvník
Iva

nobelova cena už ztratila veškerou vážnost a úctu, kterou kdysi měla, protože dnes se dává kdekomu za nic, např opičák obama ji dostal, aniž ještě vůbec kdy co udělal, s trumpem je to stejné, zatím neudělal nic, proces v Koreji dopadne kdovíjak … ale už mu budou cpát cenu. Jediný, kdo by si zasloužil cenu míru je Putin, nebýt jeho, už by byla válka dávno. Ale vykládejme to tupcům, co tu cenu mají pod palcem.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Dostal jí americký nej bubák, co by jí nedostala třeba Konchita Wurst. Nikdo jim už hňupom nevěří, ale oni to pořád zkůšajů, tajak dyž sviňa zapajtluje do Jarku.

Honza
Návštěvník
Honza

Blondyna z Londyna – Neni to nahodou jinak? Z korejskeho poloostrova (myslim Jizni Koreu) byly jaderne zbrane stazeny v roce 1991, viz.: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/185992-atomove-bomby-maji-ve-vyzbroji-i-italie-belgie-nemecko-a-nizozemsko.html , Jestli mate jine zdroje pro podlozeni Vaseho tvrzeni, uvedte prosim odkaz.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Mimo téma:
Izrael ve spolupráci s Američany a Brity zřejmě napadl Iránskou vojenskou základnu v Syrii menší atomovkou….
Zemětřesení o síle 2,6 bylo pozorováno i ve Středomoří…
Íránský vedoucí se již vyjádřil, že pomsta bude sladká, a ať už všichni Američané, kteří se pokouší obrátit Saudy proti ostatním Muslimům, vypadnou z regionu, který po leta destabilizují, a že oni, Arabové jsou tam doma…
https://youtu.be/GThY3uHLVB8
https://youtu.be/M4x_ZlUqEgI
Na Sputniku toho moc není, a muzika, kterou opatřili bombardování, je tedy zajímavá…
https://cz.sputniknews.com/video/201804307255497-vybuch-zakladna-hama/

Iva
Návštěvník
Iva

Zas ta trojka Kočičí pracky … ti jsou tou svou zkažeností a zlem tak prolezlí, že se bojím, že nic jiného než je někde opevnit a izolovat od okolního světa už nepomůže

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Vymyškovat lepší.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Mimochodem, nezdá se vám, že celá kauza Skripalových nějak vyšuměla do ztracena a kauza chemického útoku rovněž?
Dělat binec v médiích ještě dokážou, ale to je všechno.

Iva
Návštěvník
Iva

Jsou ale Skripalovi vůbec ještě naživu? Ví to někdo?

Aldo
Návštěvník
Aldo

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají !

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

https://m.novinky.cz/articleDetails?query=Vaclav%20Klaus%20ml.&sznu=YsefGsrviqxdZ0tj&ref=search&aId=470667
V tomhle komentari o genderu ma u me Klaus ml. velky plus bod. Osobne si myslim, ze Klaus ml. je lepsi, nez byl jeho otec

farmmily
Návštěvník
farmmily

Pozorovatelce a AntiSionovi vrele diky za vase komentare. Preji vam hodne uspechu a drzte se! Pokud ma nekdo jiny nazor je zde nazvan kravou, tak si to zde uzijte!!

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Maměnka říkali, že když někdo dostal po čuni, že šel domů s bučkou.
Včil hledím, že si domů mohl aji jalůvku dotáhnůt. Bůůů vespolek.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

http://www.zvedavec.org/komentare/2018/04/7576-kime-nevzdavej-se-svych-zbrani.htm
Posilam.clanek ze Zvedavce. Neni psany stastnou formou, ale souhlasim s nim. Jestli se Kim zrekne jadernych zbrani, bude s jeho zemi amen a s nim nejspis take. Jizni Korea sama je Amerikou okupovana zeme a jeji vudce je americka loutka….asi tak. Podstata je v tom clanku dobre vyjadrena.