Setkání s panem prezidentem na Pražském hradě

Setkání s panem prezidentem na Pražském hradě

Petr Cvalín (na fotografii po pravé ruce pana prezidenta)

Setkání s panem prezidentem na Pražském hradě

Náš redakční spolupracovník a autor Petr Cvalín se již 28. 5. tohoto roku setkal na Pražském hradě s prezidentem republiky Milošem Zemanem, kam byli pozváni přispěvatelé prezidentova nadačního fondu na snižování dluhu ČR [1]. Ze setkání s panem prezidentem nyní připravil krátkou reportáž.

K přispívání do fondu Miloše Zemana na snižování dluhu České republiky jsem se rozhodl na základě toho, že státní dluh republiky je několik bilionů korun a někdy se už konečně musí začít se snižováním. Je jasné, že za tento obrovský dluh nemohou normální občané, ale většinou politici, kteří po roce 1989 vládli tak, že Česko vysokým tempem zadlužili.

Když jsem vstoupil na půdu Hradu, kam jsem byl pozván Kanceláří prezidenta republiky k přátelskému rozhovoru u číše vína, měl jsem možnost si na krátkou chvíli pohovořit s ostatními účastníky setkání s panem prezidentem. Velmi mne překvapilo, že pan prezident Zeman má silné podporovatele z řad mladých lidí v přibližně mém věku.

Společné foto účastníků setkání s panem prezidentem
Společné foto účastníků setkání s panem prezidentem (pan Cvalín na fotografii druhý zleva)

Abych řekl pravdu, tak pan prezident není chováním takový, jak ho vykreslují současná tuzemská média. Pan prezident je přístupný k jakémukoliv dialogu. Povahou je klidný, přátelský, vždy ochoten naslouchat. Měl jsem tu čest sedět po jeho pravici a konverzovat o tuzemské politické scéně a samozřejmě i o ukrajinské problematice. Pana prezidenta jsem se ptal na to, jak si myslí, že skončí občanská válka na Ukrajině. Prezident Zeman mi řekl, že má velikou výhodu v tom, že jednal jak s prezidentem Ukrajiny Porošenkem, tak i s prezidentem Ruska Putinem. Podle pana prezidenta, by se měly co nejdříve ukončit nesmyslné sankce, neboť k ničemu nevedou. Ale jasný vývoj na Ukrajině se prý nedá předvídat.

Diskutovalo se samozřejmě i o tuzemské politické scéně. Ale i o o povinné vojenské službě, či o boji proti terorismu. Podle pana prezidenta si Česko v boji s terorismem vede velmi dobře.
Bylo pro nás také připraveno lehké občerstvení. Pan prezident měl samozřejmě to samé, co my ostatní. To znamená chlebíčky, kávu a vodu.

Na Pražském hradě jsem poznal, že jediným přáním pana prezidenta je zajistit mír a prosperitu občanům naší země. Samozřejmě, že i já se ne vždy shoduji s názory pana prezidenta. Například co se týče EU či NATO. Ale nic na tom nemění, že i přesto si uvědomuji, že Miloš Zeman v této nelehké době, kdy se Evropa nalézá ve velmi složité situaci, je muž na správném místě. A to místo je na Pražském hradu.

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vabio
Návštěvník
Vabio

článek o ničem, ale symbolika Vaší podpory je mi z toh vcelku zrejmá –> tož gratuluji

Martin
Návštěvník
Martin

Myslím, že na Ukrajině probíhá spíš válka s Ruskem a ne občanská. Vždyť už existuje plno důkazů o ruské armádě v Donbasu. např. – https://www.youtube.com/watch?v=2zssIFN2mso

Aksal
Návštěvník
Aksal

Ha, ha, ha, samotní představitelé NATO konstatovali, že pravidelné ruské jednotky tam nejsou. Rusi strašně podceňujete. Kdyby tam skutečně bojovala ruská armáda, tak bude za dva dny v Kyjevě…
Chce se na tu situaci skutečně podívat z globálního hlediska, komu o co na Ukrajine jde…. Pokud si na tuto otázku odpovíte pravdivě, bez předsudků, najdete odpověď, kdo je v tomto případě agresor. A kdo proti komu bojuje.
Podle mě agresor není ten, který poskytuje obyvatelům plyn, elektřinu, vodu, potraviny, léky atd. Naopak, agresor je ten, kdo nedovolí svým obyvatelům mluvit svým jazykem, ten kdo je zabíjí, ten, který jim přeruší v zimě dodávky plynu, elektřiny a vody, nevyplácí důchody, ale zato má dost peněz na zbraně…
Jak rozeznáte rusky mluvícího Ukrajince od rusky
mluvícího Rusa?
A co podle Vás dělají Americké jednotky na Ukrajině? Aha, já zapomněla Ukrajina je 51.státem USA, že?

Nitram
Návštěvník
Nitram

Ano je to jak píšeš, ale Vice News placené MZ USA a vedené Židem, agentem Mossadu i CIA Simonem Ostrovským není celkově příliš objektivní zdroj informací. Divím, se ho v Doněcku dávno nezatkli. nebo nezastřelili. Zasloužil by kulku mezi voči.

0^n
Návštěvník
0^n

A přitom místo toho dostávají kulky “mezi oči” jejich vlastní, viz Mozgovoj, Betmen, Iščenko. To jsou paradoxy, že? 🙂

Kdo jednu dobře mířenou dostane další? Že by Pavel Dremov (ten, co mával tou fleškou s kompromitujícími informacemi na videu)?

https://www.youtube.com/watch?v=mRV7ShdS5Z8

J
Návštěvník
J

Odkaz, který sem hodil Martin, ukazuje důkaz o ruských vojácích na Ukrajině. Racionální důkaz, a podle mě naprosto nevyvratitelný. Je úplně jedno, kdo ho podal.

marmaris
Návštěvník
marmaris

Díky za článek a gratulace k onomu pozvání.