Schwarzenbergovi už notně „hrabe“! Vadí mu Alexandrovci, se kterými zpívala třeba i...

Schwarzenbergovi už notně „hrabe“! Vadí mu Alexandrovci, se kterými zpívala třeba i Lucie Bílá. Demokracie je, když… vám zakazují zpívat?

Schwarzenbergovi už notně „hrabe“! Vadí mu Alexandrovci, se kterými zpívala třeba i Lucie Bílá. Demokracie je, když… vám zakazují zpívat?

    Omlouvám se za tento příměr, ale najít vhodnější k názorům pana Schwarzenberga lze jen stěží, a pokud ano, nutně to musí vystihovat stejný význam. O co vlastně jde? O nic jiného, než vyjádření exministra Karla Schwarzenberga k probíhajícímu turné souboru ruské armády tzv. Alexandrovců, k čemuž se tento politikou a starostmi notně unavený kníže vyjádřil, že „Politicky je to dnes blbý signál. Nehodí se to v době, kdy ruská armáda stojí v sousední zemi“. Tento výrok je hoden zápisu černou křídou do komína a jeho autor odeslán k ambulantní léčbě u dr. Chocholouška!

     Ne, nedivím se těmto výrokům, protože to je trvalý trend politiky a představitelů TOP 09 a naprosto morálně a ideologicky vyprázdněný demagog a podvraťák Štětina jede na stejně vlně jako pan kníže, k vystupování Alexandrovců sebevědomě prohlásil, že cituji: „Ten, kdo pořádá turné Alexandrovců, kolaboruje s ruskou armádou, protože Alexandrovci jsou příslušníci armády. Stejné armády, již odsoudil Evropský parlament za agresi vůči Ukrajině a kterou musí odsoudit každý demokraticky smýšlející člověk. Nejsou to žádní zpěváčci převlečení do uniforem. Jsou to vojáci ruské armády a spolupráce s nimi včetně divácké účasti je kolaborace s cizí armádou.“

150321225610.jpg
Alexandrovci v Praze

Je opravdu na pováženou, jestli tento prozápadní europoslanec je schopen odpovědně a s plným vědomím vykonávat tak závažnou (co naplat, když tak výjimečně dobře placenou) funkci europoslance a hájit zájmy ČR a jestli mu snad už, nedej bože, z toho jeho nesmírně usilovného řiťolezecké snažení už vážně „nehrabe“ a toho Chocholouška by neměl, když už si tak notují, navštívit spolu se svým šéfem Schwarzenbergem!

     Nicméně Štětinův i Schwarzenbergův názor a postoj dokazuje, kam chtějí státní politiku natrvalo nasměrovat. Štětina již delší dobu vykřikuje, že Česko je s Ruskem ve válečném stavu a že jsme tedy bezprostředně Ruskem ohroženi a kníže pán mu v tom zdárně sekunduje svým stupidním konstatováním, že ruská armáda stojí za humny, tedy na Ukrajině. Přijde mi to, jako bych knížeti tvrdil, že stojí v cizím exkrementu, přičemž by od něj stál 100 metrů. Jenže jak Štětinovi, tak Schwarzenbergovi se hodí vše, co má charakter zlé pomluvy, demagogie a hlavně, že tím poslouží svým mecenášům, kterým každá křivárna je vodou na již dávno nefunkční mlýn. Přismahlý Barak je jim v tom může být příkladem.

   Kromě toho má Kchódl rovněž výhrady resp. zásadní nesouhlas se záštitou, kterou prezident poskytl právě Alexandrovcům. Podle knížecího už notně mdlého konstatování „armádní soubor Alexandrovci, který je sice populární, ale z uměleckého hlediska to není špičkové hudební těleso“. Hudby (ne)znalec kníže Schwarzenberg by zřejmě dal přednost nějakému baroknímu šmrdolení od Mozarta nebo Chopina (nemám nic proti nim). I zde však platí, že „proti gustu žádný dišputát“, ale v tomto případě nejde ani tak o umělecký dojem, jako fakt, že se jedná o těleso ruské armády.

1052673-img-batora-dobes-schwarzenberg.jpg
Karel Schwarzenberg nemá evidentně Alexandrovce v oblibě…

Nic na tom nemění ani skutečnost, že Alexandrovci hostovali či hostovat budou např. v Paříži, Ženevě, Bruselu, Helsinkách, Budapešti a jinde, jsou zřejmě podle pana Schwarzenberga zaostalé, kultury neznalé a Rusku nadbíhající evropské metropole. Pan kníže má a je to o něm všeobecně známo, na mnohé věci velmi vyhraněné, svérázné, někdy až rozum a logiku postrádající názory. Připomenu jen Pussy Riot, které jako uvědomělé, proti putinovské odpůrce vynášel „až do nebe“, dávaje je za vzor coby činorodá ruská opozice. Co naplat, pro jistou vrstvu kavárenských a pravdoláskařských občanů to je a bude idol a reprezentant (trotl) „jejich“ představ o demokracii a lidských právech.

   „Svůj k svému“, říká jedno české přísloví, nechme maličkých, neboť …. však to znáte. Jenom připomenu, že když Českem (dokonce několikrát) projížděli plně ozbrojení příslušníci US army, resp. vojsk NATO, byli tito lidé u vytržení. Vystoupení souboru Alexandrovců s hudebními nástroji a zpěvem jim však nahání větší hrůzu, než po zuby ozbrojení gauneři US army a NATO, projíždějící ČR! To jsou poměry!

 

Jiří B a ť a , 14. října 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vlad
Návštěvník
Vlad

Američtí řiťolezci spolu s blbou pražskou kavárnou se bojí sborové písně ve skvělé interpretaci. Kdysi dávno utíkali křižáci, když zazněl husitský chorál. Podobnost čistě náhodná?

Ozzak
Návštěvník
Ozzak

Na alexandrovce bych nešel. Je to humus. Já raději metal a rock.

vendel
Návštěvník
vendel

štětinu a švajcbrko je dobré nekomentovat a nekritizovat!Naco?Proč?
Naopak,je příhodné a dobré, nechat je co nejvíc mluvit,nejlépe každý den na titulních stránkách všech plátků!A hezky je pokaždé pochválit!A Alexandrovci?Kdo nenávidí Rusko,nechápe ruskou duši,tak nenávidí i tento báječný ansábl! A jinak souhlasím s p.Baťou-mozart je opravdu šmrdlání,navíc nudné a chopin je zcela neposlouchatelný,nejenom pro mne!Ale když se to někomu líbí tak ať,co já s tym?

Protektorat USA
Návštěvník
Protektorat USA

Neuveritelne – predsedove poslaneckých klubu maji jednat o protikorupcních zákonech na velvyslanectvi USA:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/udalosti-rekonstrukce-na-americke-ambasade-fkz-/p_politika.aspx?c=A151012_225653_p_politika_wag

Soudruh Stetina - Proti rudé hvězdě a proti modrému ptáku
Návštěvník
Soudruh Stetina - Proti rudé hvězdě a proti modrému ptáku

Deset let stary clanek z Britskych listu (kdy se jeste daly cist) o proverenem soudruhovi Jaromirovi Stetinovi, jeho lasce a obdivu k Sovetskeho svazu, kde mel jako duverny pritel ruskych soudruhu pristup i do zakazanych oblasti:
http://www.blisty.cz/art/22769.html

Demokracie neni
Návštěvník
Demokracie neni

Demokracie “je”, když CT zakazuje vysilani dokumentarnich poradu, ktere presvedcive popisuji historicke skutecnosti a udalosti, napr. Uloupene Kosovo (2008), Ja muslim (2005) ….

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Nerozumím důvodu zabývati se v současné “pohnuté době” názory psychopatů a jinak duševně postižených jedinců společnosti. Chápal bych za důležitější soustředění se na ekonomickou a politickou situaci ve světě a “doma”. Zvratky a výkaly spodiny společnosti bych přenechal kanálu.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Samozřejmě s Vámï naprosto souhlasím. Má to ale malý háček, ze kterého se stává kotva. To by ti “choří” nám nesměli vládnout a rozhodovat o našich osudech. Jak je možné, že se takoví lidé vůbec do těch postů dostali a co je to za zvrhlý systém, že je neumožní z tak důležitých pozic odstavit do míst, kam skutečně patří?

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

No přece ta slavná demokracie, která pochází ze stejné dílny jako komunizmus, fašizmus, kapitalismus, katolicismus, Bible v současné podobě a stejně jako Korán a spousta dalších laskominek, které ten či onen hlupák baští a ještě u toho mlaská. Jděte k podstatě toho všeho svinstva a zjistíte kde je vlastně “zakopaný pes”. Na toto musí přijít každý sám, nápověda nemá pro nikoho žádnou cenu. Hodně zdaru ve studiu a přemýšlení.

Jan B
Návštěvník
Jan B

Tak to změňte a podpořte SPD – Okamuru, prosazují úplnou trestní a právní odpovědnost politiků a přímou demokracii. Dělal by to snad někdo kdo má máslo na hlavě? Pryč z diktátorské národy ničící Americko-německé EU.

Dažbog
Návštěvník
Dažbog

Karel Spáč I. to je náramný kunsthistorik (historik umění). Preferuje křepčící kun… před skutečným uměním.

zombie
Návštěvník
zombie

nejspíš proto,že se sám občas na veřejnosti aristokraticky a intelektuálně počůrá…

B
Návštěvník
B

Ano, Schwarzenberg a Štětina jsou hovada. Ale pane Baťa, nějakému baroknímu šmrdolení od Mozarta nebo Chopina se neoddává nikdo. Mozart je vrcholný klasicismus, Chopin pak romantismus. O baroku oba slyšeli maxiálně z vyprávění.
Poněkud primitivní, nemyslíte?

Plkal
Návštěvník
Plkal

Dobrá nakládačka.

Bach doesn't care
Návštěvník
Bach doesn't care

Ja myslim, ze Bach, Vivaldi, Händel nebo Lully by tuhle malou historickou nepresnost galantne prehledli.
Jsou daleko horsi prehmaty, napr. kdyz svetove zpravodajstvi televize CNN o nas opakovane hovori jako o Cecencich.

B
Návštěvník
B

Mě jde o princip. Pokud někdo někoho peskuje jako hudebního neznalce a vzápětí napíše o barokních šmrdoličích Mozartovi a Chopinovi, je to poněkud trapné, nemyslíte? Autor tak odhaluje svůj vlastní primitivismus a jistá omezení.
Hovadismus S+Š je jiné téma. Ti by si kopli i do toho Bacha, kdyby se někde objevily dokumenty, kde vyznává lásku Rusku a označili by ho možná i za břídila 🙂

vendel
Návštěvník
vendel

Když někoho otitulujete nálepkou-primitiv-to předpokládá,že vy s.B jim nejste,jinak by ste to asi nebyl schopen rozpoznat!To vám někdo řekl,že vy jste nadprimitiv,nebo máte nějakou kvalifikaci k rozpoznávání primitivů od neprimitivů,nebo je to jenom váš pocit,že vy zrovna nejste primitiv?
Jiní můžou mít,třeba ohledně vás,jiné pocity,že jo?

B
Návštěvník
B

Já netvrdím, že pan Baťa je primitiv. Pouze poodhalil jistou dávku primitivismu v jedné oblasti, nic více, nic méně. A ano, možná jsem neměl použít termín primitivismus a zůstat u termínu “omezení”.
Pro pořádek: Alexandrovci nejsou mým šálkem čaje, ale z profesionálního hlediska jde o špičkový soubor, zasluhující respekt.
A mimochodem, pochybuji, že Schwarzenberg by disponoval nějakým hudebním vkusem, je to šašek. Pan Baťa si chtěl přisadit, leč netrefil cíl. Mozart a Chopin toho Schwarzenbergovi moc neříká. A pan Baťa tak zbytečně snížil laťku svého článku, se kterým lze jinak souhlasit!

P.
Návštěvník
P.

Vzhledem k Baťově další konstruktivní poznámce “Přismahlý Barak” je termín “primitiv” nepřiměřený.
I mezi námi, t.č. rusofily, jsou zásadní rozdíly; stejně jako mezi Zemanem a Putinem; Zeman, by mohl maximálně nahradit Jelcina.

Jaris
Návštěvník
Jaris

P. presne! Jsem presvedcena, ze v Cechach jsou schopnejsi lide s vudci osobnosti nez stary a nemocny Zeman. Bohuzel, lidem staci ze odsoudil skupinu Pussy riot a nejake ty zblepty proti nechtenym muslimskym vandrovnikum. Absolutni NULA!