Schwarzenberg řekl tolik, jako by včera vstoupil do politiky

Schwarzenberg řekl tolik, jako by včera vstoupil do politiky

Schwarzenberg řekl tolik, jako by včera vstoupil do politiky

        Dnes už „jen“ čestný předseda TOP 09, poslanec Karel Schwarzenberg (podle některých dokonce prý ctihodný muž a člověk, který se prý zasloužil o stát) na svém profilu na serveru Parlamentní Listy.cz, odpovídal na dotazy občanů. Jak lze usoudit, nebyly to otázky zrovna jednoduché, bezvýznamné, či prosté, ale naopak, lze téměř až s podivem konstatovat, že byly tzv. hodně na tělo a často značně velmi (pro něj) nepopulární, odkaz zde.

     Dalo by se očekávat, že jeho odpovědi budou obsáhlé, emotivní, plné podpory a obhajoby prozápadní politiky, zášti vůči Zemanovi či Rusku a Putinovi, nebo bude převládat jeho oblíbené téma o ochraně lidských práv, svobody projevu slova a demokracii, ale ouvej, nic takového se nedělo. Jeho až stoicky klidné, vlažné a strohé odpovědi byly až neskutečně „neschwarzenbergovské“, podle obsahu „výbušnosti“ měly jeho odpovědi buďto značně vlhký prach, nebo kníže nebyl ve své kůži. Obecně lze konstatovat, že jeho odpovědi měly charakter novice, který teprve nedávno vstoupil do politiky. Dovolím si poukázat na některé jeho strohé a velmi opatrné odpovědi:

     Otázku, týkající se porušování lidských práv v Saúdské Arábii, okomentoval pan čestný předseda TOP 09 takto:Saúdská Arábie není náš spojenec, i když máme korektní politické vztahy…. Že tam existují tresty, které byly u nás před staletími, je politováníhodné,“ odpověděl bývalý předseda TOP 09. Že jako ministr zahraniční podepsal se Saudy memorandum o porozumění a spolupráci, čímž vlastně zcela legitimizoval porušování lidských práv, o tom ani nepípl. Také proč, když k tomu nebyl důvod, že?

schwarzenberg.jpg
Karel Schwarzenberg

     Jiný dotaz byl na adresu peněz pro uprchlíky, že hází miliony, jako by to byly nějaké drobné. Schwarzenberg se ohradil, že „Žádné miliony neházím, ale vím, že v našem rozpočtu je spousta dotací a výdajů, které nejsou tak nutné, jako je nutné pomoci lidem v nouzi!“ Takže podle něj jsou zřejmě uprchlíci v nouzi a je jim potřeba pomoci, zatímco u nás si všichni žijí nad poměry. Nějaký Klokánek, děti s těžkými onemocněními, na které se sbírají víčka od PET lahví, tělesně postižení, pro které nejsou vozíky, bezdomovci, tisíce lidí žijících na hranici bídy, ubohé důchody atd., to pana čestného předsedu TOP 09 nevzrušuje, ostatně je otázka, jestli je vůbec vnímá.

     Pozoruhodnou odpověď dal zřejmě již otráveny kníže na výtku občana, který poukazuje na skutečnost, proč se naši lidé bojí imigrantů: „Důvodem, proč se jich bojíme, včetně mě, je jejich islámské náboženství a jejich fundamentalistický přístup v prosazování islámu včetně zákona šaría a neschopnost naší policie (a dalších zemí EU) a dalších úřadů vynucovat dodržování našich zákonů a pravidel, proto se nemůže divit, že se obyčejní lidé muslimů bojí, když vidí ženy v burkách beztrestně se koupat ve veřejném bazénu“, zmínil občan. Odpověď byla více než lakonická a jen málo věcná: „Samozřejmě policie musí dbát, aby se dodržovaly naše zákony, ale jak se člověk obléká do bazénu, by mělo být mimo trestní řád,“ řekl kníže Kchárl. Jak prostě a jednoduše si pan Schwarzenberg připouští problémy, které naopak občany přivádí do varu. K tomu jen malou poznámku. Podle Schwarzenberga by na všechno měla dohlížet policie a ani mu nepřijde, že už dnes je jejich počet policistů nedostačující a to zde ještě „neúčinkuji“ uprchlíci. Až přijdou a budou je řešit, budeme tam, kde jsme dnes, ne-li hůře. A mohu dát krk na to, že až policie v případě potřeby vůči imigrantům zakročí, Schwarzenberg bude první, který se ozve a bude kárat policii za špatné zacházení s uprchlíky, porušování jejich práv a svobod.

     Poslední ukázku reakce na dotaz občanů je otázka, zda si myslí, že se někdy ještě dočkáme takového politika, jakým byl Václav Havel. Podle Schwarzenberga jsme měli dva prezidenty ve 20. století, kteří byli naprosto výjimeční v mezinárodním měřítku. „Byli to Tomáš G. Masaryk a Václav Havel. Že bychom v brzké době někoho takového měli, je nepravděpodobné“. Upřímně řečeno, bude jen dobře, když už politika a prezidenta typu Havla mít nebudeme, i když se na tento post tlačí lidé, kteří by byli pro republiku a národ ještě větší katastrofou, než Havel. Nebudu zde nikoho jmenovat, ale je to například prelát Jeho Svatosti – Monsignor 2. stupně, nositel Templetonovy ceny, prezident České křesťanské akademie, ale rovněž farář pražské Akademické farnosti, profesor Univerzity Karlovy a v neposlední řadě i viceprezident Rady pro výzkum hodnot a filozofie ve Washingtonu a kariérista Tomáš Halík. Člověk, jehož osobní ambice a touha po kariéře jsou nebetyčné. Titulů a hodností má jak nas**no, ale to z něj jistě vhodného kandidáta občanů ČR neudělá. S nadsázkou: raději svrab a neštovice, než Halíka za prezidenta!

   Nebudu více unavovat čtenáře „okecáváním“ průběhu dotazů a odpovědí Karla von Schwarzenberga a dovolím si zájemce odkázat na výše uvedený zdroj.

Jiří B a ť a , 6. prosince 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
tidlifon
Návštěvník
tidlifon

Uslintany pan “Knyze” by sa uz mal niekam schovat. Divim sa ze vobec ziskal nejake hlasy vo volbach.. Tolko hlupakov snad ani neexistuje kolko on ma volicov. Jedine ak je taky bohaty a kazdeho si kupil, inak mi to nevychadza.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Včera v Otázkách VM byla zase zmínka o Aeronetu a Sputniknews v souvislosti s extremismem
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/215411030501206/ od času 27:33

ADrv
Návštěvník
ADrv

Otíral se i o Národní demokracii a vznikající domobrany. A nálepkoval: výrazem “extrermistické”. Tak jsem si to odpřemýšlela a mám za to, že Moravce bychom měli legitimně označovat zásadně jako buzeranta. Navíc se nemůže ani ohradit, protože jím je.

Jan Hofírek
Návštěvník
Oldrin
Návštěvník
Oldrin

KOREK

Jak v parlamentu přezdívají jednomu individuu,
slyšel jsem nedávno v rádiu.

A protože vrána k vráně sedá,
napsat o tom mi nedá.

Zvláštní je ten parlamentní spolek,
většinou chovají se jako korek.

V jedné straně se zahrabou
a v nové opět někde vyplavou.

Expertů expert na to je tam jeden kousek,
srandu z nás má, jmenuje se Kalousek.

A toho starého pána už nechte spát,
že mu táhne fajfka sám je rád.

V parlamentu dělá, že chápe,
ale on spíš žbrblá nebo chrápe.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Hezke, Oldrine…

rakos
Návštěvník
rakos

“Cesky” huhna a zpevak hymny “Kte domof muj” je historie, zato Marine Le Pen nastupuje. Zatim vede ve scitani hlasu francouzskych regionalnich voleb.
Jeji ctyrminutove vystoupeni v evropskem parlamentu je pekny narez! Merkelove rekla, ze ji neuznava a Hollandovi, ze se nechova jako prezident Francie, ale jako spravce nemecke provincie. Podrztaska Sobotka by z tohoto videa spadnul na zem a jeho trenky by pritom zhnedly:
https://www.youtube.com/watch?v=Cz4AjgPwPvk (anglicke titulky)

lubajs
Návštěvník
lubajs

Když si představíte, jaké má dnes česká mládež špatné mínění o důchodcích, tak je nepochopitelné, jak se tento huhňavý dědek nad hrobem mohl stát pro ní uctívanou ikonou, že jej tak masově volila při prezidentské volbě.

Igor Zemánek
Návštěvník
Igor Zemánek

Protože mám velice rád pana knížete, dovolím si vložit jednu říkanku, kterou jsem složil asi před 4 lety: Přiletěla včelka od Karla Schwanzenberga,
uslyšela tajné jednání.
Karel byl prý venku,
v klubu Bilderbergu,
průserem to zavání.

Pak ptala se ho slečna, na slova neskutečná:
„Kdo Nový řád zavádí?“
On se usmál směle:
„Kdo Vám do prdele,
takový plán vypráví?
My jsme se jen sešli,
poplkat si přeci,
utříbit si názory.
Jaké pak spiknutí,
slyším do zblbnutí,
jsou to přece bláboly!“.
„Tak že není pravda,
že plánuje se zrada,
že jste to tak nechtěli?“.

„Za to můžou druzí,
možná i soudruzi,
co zlato vzhůru vyhnali.
Proto padá dolar,
akcie i program.
Bankéři jsou ztoho v prdeli.
Tak musíme čipovat, lidstvo rodělovat,
abychom je viděli.
My pro Vás dobro chceme.
A neříkám, že né!
To oni nás teď podvedli!
Vezmem jim to zlato,
nový standart na to,
proto jsme NEW WORLD OLDER zavedli!
Pár lidí sic chcípne,
nebo možná více.
Je to všechno potřebný!
Když budete v klidu,
přežijete bídu,
proč se bránit otroctví?
Náš taťka je Satan,
není tak zlý katan,
on nás dobře podpoří.“.

forever
Návštěvník
forever

Musím souhlasit s havlisty, že Václav Havel byl výjimečný v mezinárodním měřítku. Akorát pro nás v negativním slova smyslu. Výčet hříchů a zločinů Havla vůči naší zemi by byl dlouhý.

Dávám níže odkaz na články, kde je krásné shrnutí a seznam hříchů člověka jménem Václav Havel:
http://archive.is/qAlPz
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7246-havel-si-pral-navrat-sudetskych-nemcu-i-jejich-majetku.aspx
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8508-nejvetsi-skudce-polistopadoveho-vyvoje-vaclav-havel-zemrel.aspx

Co se týče Karla Schwarzenberga, tak není divu, že dělá, co dělá. Rod Schwarzenbergů byl vždy jeden z největších nepřátel národa českého.
Cituji :
„My nejsme potomci oné husitské šlechty, která protestovala roku 1415 na Sněmu českém proti Koncilu kostnickému, ale jsme potomci oné šlechty, která u Lipan porazila Tábority a na Bílé hoře husitské stavy…“.
Karl von Schvarzenberg roku 1889: „My vidíme v husitech ne slavné bohatýry, ale bandu lupičů a žhářů 15. století. A my Schwarzenbergové, budeme bojovat proti vám, novohusitům“.

Karel Schwarzenberg kráčí jen ve šlépějích svých předků a to s cílem bojovat a vést válku na život a na smrt s potomky husitů, lidí, co bojovali proti první šelmě Janova zjevení, tj. antikristovské papežské římskokatolické církvi, kterou tehdy i nejspíš s boží pomocí porazili a zasadili tak antikristu tvrdou ránu a překazili Satanovi již šestý pokus dostat se do pozice Boha. Ale zničit a porazit nás, hrdé potomky husitů, se Schwarzenbergovi jen tak nepovede.
Znovu rozdrtíme novodobé křižáky. Proti někomu, komu přijde na pomoc Bůh(přijde na pomoc tomu, kdo si to opravdu zaslouží, ne tomu, kdo se považuje svévolně za neomylného a za zástupce Boha na Zemi, a kdo žehná “jménem” Boha), nemá šanci.

bantustan
Návštěvník
bantustan

To si raději poslechnu tohoto pána https://www.youtube.com/watch?v=279wS_6fSSI

Montisan
Návštěvník
Montisan

Další Cibulka. Jen místo siderickýho kyvadla má “prsten moci”: – asi novej Pán prstenů))))