Savčenková a její advokáti hrají na city

Savčenková a její advokáti hrají na city

Savčenková a její advokáti hrají na city

   Advokát ukrajinské letkyně Nadiji Savčenkové v sobotu uvedl, že její stav je vážný. Žena, odsouzená na 22 let za podíl na smrti dvou ruských novinářů, už jedenáct dní drží hladovku. Savčenková nyní čeká na převoz do ruského vězení, podle advokáta ovšem transportu není schopná.

   To je perex Aktuálně.cz [1], který informuje o zdravotním stavu ukrajinské důstojnice Nadji Savčenkové, vězněné v Rusku. Jmenovaná, která se rozhodla držet hladovku tím chce zřejmě donutit ruské orgány, aby ji buďto osvobodily, nebo vyměnily za jiné, na Ukrajině zadržované a souzené důstojníky ruské vojenské rozvědky GRU. Moskevský (blíže nespecifikovaný a nejmenovaný) rozhlas s odvoláním na rovněž nejmenovaného lékaře, který Savčenkovou ošetřoval, označil její stav za kritický.

     Savčenková, která se dobrovolně rozhodla pro hladovku, se svým jednáním de facto dopouští tzv. sebepoškozování, resp. touto hladovkou chce ruské orgány svým způsobem vydírat. Bez zajímavosti, ale naprosto bez překvapení je informace, že o její osvobození podle agentury Unian usiluje i americký ministr zahraničí John Kerry.   O tom, že by Kerry podobnou iniciativu projevil i za propuštění zmíněných dvou důstojníků ruské GRU, není známo. Na rozdíl od Savčenkové však tito důstojníci nikoho netrýznili, nemučili, ani nezabili.

Ukrainian-pilot-Nadiya-Savc.jpg
Naďa Savčenková u ruského soudu

     Hra na city má být zpráva, že Savčenková, čekající na převoz do ruského vězení, by podle advokáta nebyla schopna transportu. Naskýtá se tedy otázka, jak by se řešila otázka transportu Savčenkové v případě, že by došlo k případné dohodě na výměně na Ukrajině zajatých a souzených dvou důstojníků GRU za odsouzenou Savčenkovou? Jak by byl realizován její transport na Ukrajinu, jestliže dnes není transportu schopna? Nebo by byla v okamžik předání na Ukrajinu jako zázrakem transportu schopna? To, že o zdravotním stavu informuje nejmenovaný lékař a zprávu či informaci poskytl rovněž blíže neurčený „Moskevský“ rozhlas činí informaci ne příliš věrohodnou.

     Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek v besedě s občany na dotaz ohledně možného osvobození Ukrajinky řekl, že “není radno předbíhat událostem”. Tím dal jasně najevo, že na „hru na city“, resp. „vydírání hladovkou“ má svůj subjektivní, podlé mého soudu, správný názor. Hladovka v takovém případě není zrovna ta nejlepší forma protestu, neboť případný negativní důsledek hladovky (smrt) jen nepřímo nasvědčuje, ne-li dokazuje vinu. Avšak vědomí, že dvaadvacet let v ruské věznici se rovná pomalé smrti, může být i hladovka svým způsobem (v případě tragického konce) řešení.

Jiří B a ť a , 16. dubna 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LCZ
Návštěvník
LCZ

Bylo jasné, jak to dopadne…….

LCZ Bře 12, 2016 15:42

Výměna by mohl být geniální tah.
Pokud by Rusové, PO ! ODSOUZENÍ Savčenkové ZA VRAŽDU , nabídli Porošenkovi výměnu za ty, kteří jsou na Ukrajině vězněni za protifašistické smýšlení, s tím,
že by si mohla VÝKON TRESTU ODPYKAT na Ukrajině.
Nabídnout ODSOUZENOU VRAŽEDKYNI za své – politické vězně na Ukrajině.
Rozhodnutí přenést na Porošenka, jestli tak moc stojí o její “ záchranu“.
(Nakonec, ona sama říká, že “ Porošenko slíbil její matce, že před květnovými svátky 2015 bude doma“.)
Nevím, nevím, jestli EU Parlament – její akt. zaměstnavatel, bude bojovat za někoho, ODSOUZENÉHO ZA VRAŽDU……
Putin by byl za lidumila, respektujícího právo, zachránce neprávem vězněných,
a Porošenko by ji sám musel věznit jako VRAHA v ukrajinském kriminálu….

Pavel
Návštěvník
Pavel

To je dobrá pohádka, která by fungovala asi pouze v případě, že by si ruští vězni odseděli svoje v Rusku. Nevím, jestli sedí za protifašistické smýšlení, ale rozhodně byli zadržení jako ruští občané na území cizího státu, čili za ilegální překročení hranice se zbraní v ruce, kterou stříleli na Ukrajince a jednoho zabili.

LCZ
Návštěvník
LCZ

No uvidíme, co která strana považuje za zločin.
Víte něco víc – co ti Rusi udělali?

Pavel
Návštěvník
Pavel

Co tvrdí Ukrajinci, tak se s nimi dostali do přestřelky dost hluboko na Ukrajinském území (snad 100km) a při tomto incidentu přišel o život jeden ukrajinský voják. Pokud se na to podívám z pohledu dnešní situace vyhrocené v Evropě, jak myslíte, že bych dopadnul, pokud bych jel do Belgie se svojí legálně drženou zbraní a dostal bych se do přestřelky s belgickou policií? Každopádně Putin hraje vyšší hru, než my dva jsme schopni pochopit. Savčenkovou asi nepustí, protože má někde 4 další trouby, kterě chytili při lepení plakátů a podobných činnostech a dostali flastr za terorismus.

Pavel
Návštěvník
Pavel

A už je venku. A kde je teď pravda? Osvobodil Putin vraha a nebo o všem lhali? To se nedovíme. Každopádně v obou případech je to od Rusů krajně nechutná záležitost.

Jaromír Štěpán
Návštěvník
Jaromír Štěpán

Dobrý den pane Pavle. Mám rád Aeronet proto, že mne jeho prostředí a návštěvníci v něm, nutí přemýšlet. Tak mne napadá hned několik otázek. Co se asi bude dít, když paní Naďa začne zasedat a vystupovat v orgánech parlamentů EU a Ukrajiny? Ona totiž, během své zajatecké aktivity a během předcházejících stresujících válečných aktivit, nabyla takové popularity, že byla do obou těchto demokratických pozic zvolena. Jak to asi bude působit na ostatní, kdo budou společně s ní zasedat? Jak se tam bude paní Savčenko projevovat? Co když je to od pana Putina mistrovský chvat, stejně jako když neozbrojený bojovník východních bojových škol, využívá energie útoku proti samotnému agresorovi? Co myslíte Vy, pane Pavle?

Pavel
Návštěvník
Pavel

Dobrý den,
Líbí se mi váš kultivovaný projev a skutečná snaha přemýšlet. To tu nebývá zvykem. Víte, já si myslím, že pokud má věc jednoduché vysvětlení, tak je to většinou to správné. Já osobně vnímám vše, co dělá prezident Putin, jako prezentaci směrem dovnitř. Když se mu teď povede dostat vojáky “hrdiny” domů, tak nepochybně zapůsobí na masy. Já kdybych byl Rus, tak bych to asi ocenil, že se prezident stará o svoje lidi. Tím spíš si myslím, že celá kauza Savčenková je vykonstruovaná. To asi neznamená, že Savčenková není vyhrocená nacionalistka, která je všehoschopná, ale její soud je podle mě nahraný. Problém celé té oblasti je v tom, že se tam lidé vzájemně vraždí už stovky let a Rusko si tam dobré jméno neudělalo a naproti tomu tam zakořenil brutální ukrajinský nacionalismus. Proto to možná skončí tak, že Savčenková bude něco chvíli hlásat, ale EU neovlivní. Co by tak mohla udělat. EU ztratilo o Ukrajinu zájem. To samé se stalo v Rusku, kde si asi zpočítali, že to za ty peníze nestojí. Jenom poznámka, jestli neozbrojeným bojovníkem myslíte Rusko, tak jste mi dnes jako jediný poskytl důvod k zasmání, za což děkuji.

Jaromír Štěpán
Návštěvník
Jaromír Štěpán

Dobrý večer, pane Pavle.
Děkuji za Vaši odpověď. Prosím, promiňte, že jsem se zmýlil. Špatně jsem pochopil z čeho pramení Vaše slova v příspěvku 19. duben 14:30. Nyní již chápu, že ctíte pravdu a jste uspořádán tak, že cesta pravdy, je cestou Vaší životní pouti. Jste jistě hodný člověk. Máte schopnost radovat se.

Já hodný nejsem.
Věřím v absolutní Energii (t.j. Bůh, t.j. Láska) a věřím v zákonitost nikdy nekončících proměn. Ověřil jsem si, že pravda i smích, také procházejí proměnami. Mohou někdy i zhořknout.

Věřím, že tzv demokracie, jak ji známe dnes, že také směřuje k proměně. Věřím, že v souvislosti s proměnou této dnešní, tzv demokracie, je třeba přinášet informace, tak jak to činí Aeronet.
Věřím, že jednou může dojít k tomu aby v parlamentních a senátních lavicích a následně i ve vládách, zasedali muži a ženy v takovém vzájemném poměru, jako je skutečný poměr mužů a žen v lidské populaci.

Podle svých možností seberu a vrátím lahve, nebo ušetřím z mizerné odměny, kterou bohatí dávají nám, kdo jsme na okraji společnosti, abych zaplatil malý příspěvek Aeronetu.

To proto, že přeji úspěch těm mladým odvážlivcům zde. Přeji úspěch všem, kdo přicházejí na Aeronet s vírou v pokračování života se sdílením lidské lásky v Lásce.

To proto, že muži, kteří dnes v parlamentu a senátu a ve vládě mé země, početně převažují nad ženami – jsou tak posedlí pocitem své vyvolenosti, že se připravili o vrozenou lidskost a způsobují disharmonii v energetickém prostranství na Zeměkouli.
Jsou silní svými penězi a jsou silní svými představami o tom, že za jejich pravdu je třeba bojovat.
Krev v boji, však budou muset prolévat mladí lidé, které vyvolení muži nejprve zmanipulují, potom vystrojí, vyzbrojí a ukážou jim, kterým směrem se má střílet.
Naprosto ztratili soudnost. Válčit (a tedy posílat zabíjet mladé lidi), to oni – to ano.

Sami by se podělali strachy, kdyby měli vykonávat asistenci u porodu jako zdravotní sestry nebo jako lékaři porodníci.
No a rodit, kojit, uspávat, rozesmávat….ehm, to je přeci nesmysl, že…ehm, to je přeci k smíchu…že, ehm
Jaromír Štěpán

Pavel
Návštěvník
Pavel

Asi Váš text přesahuje možnosti mého intelektu, čemuž se tady asi nikdo nebude divit. Ale co se týče vašeho názoru na politiku a význam alternativních médií, tak s tím souhlasím beze zbytku, alespoň pokud jsem alespoň částem porozuměl. Přesto sí myslím, že je zde, konkrétně i na tomto webu, je příliš mnoho nenávisti a zášti. I já nemám rád řadu politiků a státních vůdců, ale nikdy nepochopím, že jsou kvůli nim lidé ochotní se hádat, osočovat a někdy se i fyzicky napadat mezi sebou.

tana
Návštěvník
tana

Pane Pavle, pravdu se my nedozvíme, jako jsme se jí nikdy nedozvěděli . Možná za 100 let někdo v archivu narazí na dávno zapomenutý případ…
Slečna Savčenková upadne v zapomnění tak za 1/2 roku , takže prodlužovat její mediální agónii je stejný nesmysl, jako prodlužování mediální agónie ruských odsouzených na Ukraině.
Jenže vzájemnou výměnou odsouzených se Rusko i Ukraina přiblíží normálním civilizovaným zemím.
To zajista zajímavější bude osud paní Tymošenkové, která se zázračně uzdravila, již prý jí natolik otrnulo, že se domáhá světla ramp.

Zelbo
Návštěvník
Zelbo

Tato fanatička jasně dokázala u soudu že je fašistka plná síly a ohodlání zabíjet Ruské starousedlíky na Donbasu přžesně podle hesla že mohou zůstat dvě skuppiny z 8 milionů Rusů : Ti pod zemí a ti kteří v hrobech teprve skončí.. Je nevinná Je jasné že se svým přesvědčením a naváděcím přístjem byla ve východním Donbase na dovolené a na borůvkách .

bibiana
Návštěvník
bibiana

nie je vazny pretoze jej sestras potvrdila ze Savcenkovba suhlasila ze jej do 20 aprila mozu podavat vyzivu cez zilu

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Bez jídla vydrží člověk 30 dni. Tak má holka čas. Pak začne tělo stravovat samo sebe a to je konec.
No na každé prase se vaří voda. Ale tohle je pouze ukázka toho, že jsou důležitější témata ohledně Ukrajiny a tato kauza pouze odvádí pozornost.
Ukrajinci hrají divadlo, pouze nepochopili jedno, že EU se už na ní nedívá.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Měli by ji převést do černého delfína nebo vystavit v Doněcku na hlavním náměstí. Dončané by s ní určitě udělali pořádek. Asi jste poslouchali Pjakina proč dostala 22 let 22 března….

VM64
Návštěvník
VM64

A nemohli by ji taky mučit, jako to dělala ona zajatcům ? Ať si to taky vychutná, pak se jí v té myslivně možná rozsvítí….

albatros
Návštěvník
albatros

Takovým jako je tahle psychopatka by se nemělo dávat vůbec pozornosti. Nechte ji zestárnout v bezvýznamné nevšímavosti někde v díře.

Jouza
Návštěvník
Jouza

Dávno měli té židofašistické kurvě zakroutit krkem a hodit to do škarpy. A´chcípne,svině!

tana
Návštěvník
tana

Ukrainci jsou zvyklí na zázraky. Timošenkovou taky na mejdan na Majdanu přivezli na vozíku, oznámila, že budou Rusy řezat, a hned se uzdravila. Tomu se říká zázrak! Dokonce se dere zase do politiky, spoléhá na všeobecnou sklerózu. Nezapomenutelný rozhovor v německé TV s ministrem financí – Timošenková předvedla komedii hodnou Shakespera o chudobě ukrainského lidu s briliantovým prstenem na ruce, na který německý ministr financí neměl.
JIný kraj, jiný mrav.
Z druhé strany – proč se té Savčenkové nezbavit jednou pro vždy a nevyměnit ji za vlastní?
Stalin svoje vojáky, kteří se dostli do zajetí, nepodporoval, mnoho jich nepřežilo, přeživší se dostali do gulagu – na svobodě by byli užitečnější.
Rusko ani SSSR snad dosud nepodepsali konvence o válečných zajatcích, která platí přes 100 let.