Saúdská Arábie dala Kataru ultimátum – akce “Katar” pokračuje aneb “ISIL...

Saúdská Arábie dala Kataru ultimátum – akce “Katar” pokračuje aneb “ISIL je mrtvý, ať žije ISIL”? A Ramadán a Slunovrat

Saúdská Arábie dala Kataru ultimátum – akce “Katar” pokračuje aneb “ISIL je mrtvý, ať žije ISIL”? A Ramadán a Slunovrat

Před deseti dny jsem v článku zde psala o tom, že když vzápětí po návštěvě D. Trumpa na Blízkém východě, kde vyzval k vytvoření sunnitské koalice, došlo pod vedením Saúdské Arábie k “náhlé a nečekané” izolaci Kataru, o které se D. Trump chlubil, že je to jeho zásluha, D. Trump tím splnil úkol Globalistů (GP). Pointou článku totiž bylo, že zájmem Globalistů (GP) v současnosti je: 1) Posílit roli Íránu, tzn. šiítského vlivu, k čemuž má posloužit propojení katarských uhlíkových zdrojů s íránskými, čímž v regionu vznikne energeticky nejmocnější komplex. A 2) Přiřazením Kataru k Íránu a Rusku (k  zemím, které se za Katar postavily a okamžitě mu nabídly – spolu s Tureckem – pomoc potravinovou a v případě Turecka i vojenskou) má vzniknout informační pole, že podporou Kataru, který byl D. Trumpem označen za teroristickou zemi nejvyššího stupně, jsou Írán a Rusko stavěny do stejné pozice teroristických zemí nejvyššího stupně.

A to vše že má souvislost s tím, že Islámský stát oficiálně končí, zatímco nový teroristický nepřítel je vytvářen. A že když zájem Globalistů (GP) shrnu, tak D. Trump jednou ranou položil základní kámen hned pro dva jejich zájmy – 1) přiřadil Katar k Íránu (a pro tento případ bude nebezpečí terorismu informačně snižováno) a 2) přiřadil Katar k Rusku (a pro tento případ bude nebezpečí terorismu zvyšováno). A pro tento zájem může Katar posloužit na způsob Černého Petra mezi Íránem a Ruskem a způsobit to, o co v současné fázi Globalistům (GP) jde především: v žádném případě nedovolit spojenectví šíitů a Ruska, tzn. Íránu a Ruska (viz např. Netanjahu zde a že se to zkouší i přes Čínu, o tom zde ).

Že celá akce má na straně jedné posílit vliv Íránu, ale na druhé že je skutečně namířena proti Rusku, mi následně potvrdil komentář V. Pjakina z 12. června, kde m.j. říká: “Jde o využití Kuvajtského scénáře k poškození Ruska.”

Jak se bude situace vyvíjet (a nakolik si D. Trump uvědomuje, čemu posloužil), to je dle mého v chodu, resp. na tom se dále pracuje. Ale že věci v chodu jsou, to potvrzují události, ke kterým došlo už za pár dnů po spuštění akce “Katar”, tzn. v těchto dnech. A ty se týkají toho, že ISIL tak, jak jsme jej znali zřejmě skutečně končí, ale že současně je nový ISIL (ač se možná bude jmenovat jinak) vytvářen. Což nelze pojmenovat jinak, než parafrázovaným “ISIL je mrtvý, ať žije ISIL”

Vůdce ISIL je mrtvý

Ruské letectvo při náletu na poradu vedení Islámského státu zřejmě zabilo vůdce této teroristické organizace abú Bakra Bagdádího. Oznámilo už v 16. června ruské ministerstvo obrany s tím, že smrt vůdce ověřuje. Irácké zpravodajské služby zprávu přijaly s opatrností.

V podobném duchu se vyjádřil také Sergej Lavrov, podle něhož Rusko zatím nemá stoprocentně potvrzeno, že je Bagdádí skutečně po smrti.

Nálet podnikly stíhací bombardéry Su-35 a Su-34 ještě v noci na 28. května na jižním předměstí syrského města Rakka, které je baštou džihádistů. Stalo se tak poté, co ruské síly v Sýrii získaly informace, že se na místě plánuje schůze vedení IS, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Dodalo, že při desetiminutovém náletu přišli o život další vysocí pohlaváři IS, jakož i tři desítky polních velitelů střední úrovně a až tři stovky bojovníků IS z tělesné stráže vedení. O náletu ruské síly předem informovaly Spojené státy, uvedla armáda.

Hořící portrét abú Bakra Bagdádího na demonstraci šíitů (ilustrační snímek z června 2017)

V posledních letech bylo několikrát ohlášeno Bagdádího zabití či zajetí, ale nakonec se tyto zprávy nepotvrdily. Pokud se však tato zpráva potvrdí, jednalo by se o jednu z nejtvrdších ran pro samozvaný chalífát, který bojuje o udržení zbývajících dobytých území, napsala agentura Reuters. „Myslím si, že pravdivost této informace se blíží 100 procentům. K naší jistotě, že byl zabit, přispívá také to, že IS ho (Bagdádího) zatím nikde neukázal,” sdělil Ozerov (zdroj zde).

ISIL vyhodil do povětří mešitu, ze které jeho vůdce v roce 2014 vyhlásil vznik chalifátu

Radikálové z teroristické organizace ISIL ve středu 22. června vyhodili do povětří slavnou mešitu an-Núrí v iráckém Mosulu, z níž v roce 2014 lídr IS abú Bakr Bagdádí vyhlásil chalífát na dobytých územích v Iráku a Sýrii. S odvoláním na irácké armádní zdroje o tom informují zahraniční agentury. IS vzápětí obvinil ze zničení mešity letoun americké armády, která iráckým vládním jednotkám v boji pomáhá. Mluvčí mezinárodní koalice proti IS vedené USA to ale podle agentury Reuters popřel.

“Naše jednotky postupovaly vpřed ve starém městě. Když se dostaly asi 50 metrů od mešity an-Núrí, IS provedl další historický zločin a vyhodil do povětří mešitu an-Núrí a její minaret,” uvedl v prohlášení generál Adal Amír Jaralláh, který velí iráckým jednotkám.

 

“Zničení historické mosulské mešity an-Núrí, z níž v roce 2014 lídr Islámského státu  abú Bakr Bagdádí vyhlásil chalífát na dobytých územích v Iráku a Sýrii,je oficiálním přiznáním porážky této radikální organizace” – uvedl irácký premiér Hajdar Abádí v prohlášení, z nějž citovaly světové agentury.

Mosul je poslední baštou IS v Iráku, v Sýrii pak je jejich poslední větší pevností město Rakka, o nějž se už také vedou urputné boje. IS, který v roce 2014 ovládal značná území v Iráku a Sýrii, v posledních měsících utrpěl citelné ztráty.

Ultimátum pro Katar

Současně s těmito zprávami přišlo i další ultimátum pro Katar. Saúdská Arábie a další země předložily Kataru seznam požadavků, který Katar obdržel prostřednictvím Kuvajtu a na jejich naplnění dostal deset dní. Na seznamu je požadavek na uzavření íránských diplomatických misí a vyhoštění členů íránských revolučních gard, stejně jako zrušení společných vojenských operací. Dále přerušení styků s organizacemi jako je Muslimské bratrstvo, Islámský stát, Al-Káida a Hizballáh. Kromě uzavření Al-Džazíry také uzavření všech dalších médií financovaných Katarem, což jsou servery Middle East Eye a Al-Arabi al-Džadíd, stejně jako stanice Arabi21.

Dalším požadavkem je ukončení vojenské spolupráce s Tureckem, ukončení podpory jednotlivců i organizací, které Saúdská Arábie a její spojenci řadí k teroristickým, vydání teroristů a hledaných osob, ukončení zásahů do vnitřních záležitostí kritizujících zemí, ukončení spolupráce s disidenty ze Saúdské Arábie a jejích spojenců.

Dále zaplacení kompenzací za škody a lidské životy dotčené katarskou politikou v minulých letech. Katar má s ostatními státy z oblasti Perského zálivu navázat vojenskou, ekonomickou i sociální spolupráci. Pokud na tyto požadavky do deseti dní nepřistoupí, pak seznam pozbude platnosti.

Mluvčí katarské vlády Sání se k požadavkům vyjádřil, že jsou nerozumné a nerealizovatelné, americká vláda slovy mluvčího Bílého domu Seana Spicer označila spor mezi Katarem a jeho blízkovýchodními sousedy za rodinnou záležitost. „Věříme, že jde o rodinnou záležitost, kterou by země měly vyřešit,” prohlásil Spicer s tím, že se Spojené státy mohou pokusit pomoci v řešení situace  (s použitím zdrojů zde, zde).

“ISIl je mrtvý, ať žije ISIL”

Za pozornost v tom stojí, že nikde žádný zdroj neuvádí, co se stane, když Katar na požadavky ultimáta nepřistoupí. A tím to vypadá, že se nestane vůbec nic a to z jednoduchého důvodu: to hlavní, co ultimátum má splnit, se právě stalo – že totiž nedávno vyvolané informační pole, že Katar je teroristickou zemí číslo jedno, bylo pouze posíleno, a to přesně v souladu s tím, že zatímco jedna teroristická organizace končí, současně je nová vytvářena. A zopakuji, co jsem napsala výše – ta nová má zahrnovat Rusko.

Leden 2016, z iniciativy Kataru V. Putin v Kremlu přijal šejka Tamim Bin Hamad Al-Thani

Shrnutí

Není dnes tajemstvím, že ISIL byl uměle vytvořeným nástrojem, a to především k překreslení hranic Blízkého východu (poprvé jsem o tom psala v roce 2014 v článku “Sedm zemí do pěti let“), přičemž na začátku téměř nikdo – a už vůbec ne Spojené státy – nechápal, že rozbombardování Blízkého východu, započaté Kuvajtem, nemá sloužit k upevnění moci Spojených států, ale naopak k ukončení americké moci, a to celosvětově, proto obzvláště na Blízkém východě, na kterém jejich moc stojí (petrodolar). Ve své nevědomosti, tzn. v roli pouhého policajta světa, který pouze plnil úkoly, ač mu k tomu byl dlouho ponechávám pocit, že současně je i vládcem světa (a že unipolární svět Pax Americana má být finální podobou fungování světa) Spojené státy vytvořily nástroj jménem ISIL. Ten poté, co splnil svou roli  – hranice překreslil tak, aby blízkovýchodní energetické zdroje byly pod správou Íránu (a Číny) je likvidován stejně, jako Spojené státy a jako jejich hlavní blízkovýchodní spojenci (Saúdská Arábie, Turecko).

Pragmaticky vzato, každá ze zúčastněných zemí si v dění hlídala své zájmy (a že je to na Blízkém východě pořádný chaos!), ale až s odstupem času (a tím z vyšší perspektivy) lze vidět, jaký globální scénář se ve skutečnosti odehrával – a nadále odehrává. A jeho hlavním současným výsledkem je 1) téměř hotové přestěhování světové moci do Číny, 2) na Blízkém východě předávání moci šíitským zemím před sunnitskými (Íránu místo Saúdské Arábie) a 3) trvající tažení proti Rusku (zde je aktuální “projekt Astana”, který ve velkém souvisí m.j. s Gruzií, která se má stát dalším členem NATO, resp. budoucí Evropské armády).

Jediným, kdo se v tomto scénáři Globalistů (GP) orientuje, je Rusko, což potvrdilo především vstupem do Sýrie (“jestli draka neizbežna…”) a nově potvrzuje tím, že k účasti v Sýrii vyzvalo Kazachstán (!) a Kyrgyzstán – zdroj zde, zde – což je podobný majstrštyk jako v případě Sýrie, protože Globalisté (GP) s oběma zeměmi počítají jako s protiruskými. A já bych řekla, že to m.j. je i ruská odpověď na antiruskou léčku Globalistů (GP) s Katarem.  A aby nebylo málo, Rusko má nakročeno i k pomoci Kurdistánu k získání jeho nezávislosti – zdroj zde. 

Dodatek “pod čárou”

V těchto dnech je na obloze tma, žádný Měsíc není vidět, protože je ve fázi novoluní, tzn. v zákrytu se Sluncem (tzv. konjunkce). Pro západní svět nic významného, pro islámský (ale i židovský) svět však vždy významná událost a zcela mimořádná pro devátý měsíc islámského kalendáře Ramadán,  který je oslavován jako měsíc narození proroka Mohameda. Protože islámský kalendář se řídí fázemi Luny (lunární kalendář), Ramadán je svátkem pohyblivým a ve srovnání s naším kalendářem se jeho začátek a konec různí. To hlavní, co musí být vždy splněno je trvání “od novoluní k novoluní”, přičemž nový srpek světla musí vždy být vidět pouhým okem.

V letošním roce začátek připadl na 25. květen a konec na 24. červen. Bylo možné očekávat, že v islámském světě v tomto období dojde k nějakým významným událostem (a za takovou je možné letos považovat pokus o teroristický útok přímo v Mekce, který se Saúdské Arábii podařilo zmařit – více zde), v letošním roce to však mohlo mít nějakou významnou souvislost i se západním světem, tzn. se západním kalendářem, který se řídí pouze “pohybem” Slunce (solární kalendář).

A to proto, že letos se stala taková věc, že poslední tři dny Ramadánu, tzn. dny, kdy na obloze žádná Luna není a opět se na její nový srpek čeká, začaly v den, kdy západní svět oslavoval letní Slunovrat – 21. června.

Den letního Slunovratu je dnem, kdy severní polokoule zažívá nejdelší den a nejkratší noc. Což ale jinak řečeno není nic jiného, než že návrat světla, započatý o zimním Slunovratu a jeho následný nárůst v neprospěch tmy, započatý o jarní rovnodennosti, dosáhl svého vrcholu. Ať už to vnímáme či nikoliv, po letním Slunovratu už žádný ještě delší den nenastane, ale naopak světla začne ubývat. A jestli máme symboliku letního Slunovratu shrnout do několika slov, pak jsou to slova: “Konec růstu”.

A tato slova už nějaký čas můžeme slýchat ze všech stran, ač ponejvíce v takových formulacích, jako “udržitelný růst”. A nejsymboličtěji zazněla z Číny v den, kdy tam šéfka MMF Lagardeová v březnu 2015 pronesla projev u příležitosti zahájení činnosti čínské AIIB, což byla událost, která zásadním způsobem stěhovala centrum světové moci na Východ, zatímco vliv Západu ukončovala (viz “Konec amerického impéria, svět se přestěhoval do Číny“). Jinak řečeno: Západ a jeho americká filozofie “nekonečného růstu” je od té doby naplno nahrazována Východem a jeho filozofií “udržitelného růstu” (a je namístě zde zmínit symbol Východu “Jang a Jin”, který je dokonalým zobrazením toho, že “žádný strom neroste do nebe” – symbol, který jsme mohli vidět např. v ceremoniálu k otevření Gothardského tunelu – a dále zmínit, že i Čína se řídí lunárním kalendářem).

Day and Night

A ve dnech 21.-24. června letošního roku se nám sešly dvě symboliky:

1) Letní slunovrat – “Konec růstu”, symbolický především pro západní společnost, která se řídí solárním kalendářem

2) Novoluní a s ním tři dny temnoty před novým srpkem světla – tma a  “Nový začátek, obojí symbolické především pro východní svět: pro muslimský konec Ramadánu, kterým byla posílena víra a nový počátek jejího dalšího šíření, pro Čínu čas trpělivého čekání a další krok k novému počátku.

“Jak nahoře, tak dole” a o popsané nebeské symbolice lze říct, že se “dole” potvrdila jak pro západní, tak pro východní část světa. Vezmeme-li to totiž tak, že pro západní svět měl letošní Slunovrat jako nikdy dříve symbolizovat konec růstu, tak se znova musíme na ISIL podívat jakožto na nástroj Západu, který věřil, že přes něj bude zajištěn především nekonečný-nekončící růst Spojených států. Když se objevily ruské zprávy, že byl zabit vůdce ISIL, už to bylo na pováženou (ač oficiálně Spojené státy vypsaly odměnu na jeho dopadení), když však ISIL vyhodil do povětří mešitu, ze které jeho vůdce v roce 2014 vyhlásil vytvoření chalifátu, svět obletěla zpráva, že tím ISIL uznal svou porážku. A konec ISIL rovná se konec Saúdské Arábie (a Turecka, které je jednou nohou už venku z NATO a se kterým navíc jsou jiné plány) a v souhrnu jde o přiznání konce dominance USA (a je jen otázkou času, kdy i dolaru/petrodolaru).

Když se dále podíváme na datum, kdy byla mešita zdemolována, bylo to 21. června, tzn. v den letního Slunovratu! A tím to letos bylo současně v den, kdy z oblohy na tři dny zmizela Luna a kdy obzvláště pro Ramadán začaly jeho poslední tři dny. Ale to není celé – když se totiž podíváme, kdy vůdce ISIL ze zmiňované mešity v roce 2014 vytvoření chalifátu vyhlásil, tak to bylo 29. června – a na ten den tehdy připadl začátek Ramadánu, viz tabulkový přehled:

Termíny Ramadánu od roku 2010:

Rok 2010      začátek:  úterý   12.08.                 konec:   pátek   10.09.

Rok 2011      začátek:  pondělí 01.08.               konec:   úterý   30.08.

Rok 2012      začátek:  sobota  21.07.                konec:   neděle 19.08.

Rok 2013      začátek:  středa   10.07.                konec:   úterý   08.08.

Rok 2014      začátek:  neděle  29.06.               konec:   neděle 28.07.

Rok 2015      začátek:  úterý    18.06.                konec:   pátek   17.07.

Rok 2016      začátek:  pondělí 06.06.               konec:    úterý 05.07.

Rok 2017      začátek: pátek 26.05.                   konec:     sobota 24.06.

Zkrátím to: V událostech, ke kterým došlo za současné nebeské symboliky, vidím mnohem hlubší vzkaz, než v případě podobných událostí jindy. Ba co víc, jak akci “Katar”, tak (zatím sice nepotvrzenou ) smrt vůdce ISIL a k tomu zboření mešity v Mosulu, nepovažuji za události náhodné, ale za události naplánované těmi, kteří se řídí především nebeskou symbolikou a jako vzkazy těm, kteří se v tomto řízení orientují (jsou tzv. “zasvěcení”). Přeložit se to pak dá i tak, že s koncem ISIL definitivně končí dominantní role USA ve světě, udržována především přes blízkovýchodní spojence – a tím i nekonečný růst, zatímco dominance Číny a s ní Íránu nabírá na síle a s nimi i tzv. udržitelný růst. A že pro Rusko v tom pořád platí: “Rusko, nedej se”, protože o co jde odjakživa a v současnosti obzvláště, to jsou ruské přírodní zdroje. Tak tolik krátce Dodatek “pod čárou”.

-Pozorovatelka- 25.06.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Putin o Macronu,Trumpu,Evropě,
https://youtu.be/jPtNyr4AR08

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Bakr Bagdádí žije jak Usáma bin Ládin na Bahamách
Ohledně Bakra Bagdádího on mrtev není viděly jste noviny AHA tak pěkně nám můžou med kolem huby místo Bakra Bagdádího tam ležel Fake trochu mu podobnej jak tá Fake o Usáma bin Ládinu sem ty Noviny AHA hned vyhodil MSM číst nehodlám

raspberry
Návštěvník
raspberry

Myslíte, že by premiérka Theresa Mayová měla osobně navštívit Katar, aby jej zaštítila jako bývalý britský protektorát (1916 – 1971)? Saúdskou Arábii podle mě žere závist, že Katar je úspěšnější než oni. Například v Rijádu v roce 2010 postavili za 10 mld. USD finanční centrum (city) pro zahraniční firmy, ale ty mrakodrapy jsou dodnes prakticky prázdné.

“Ač Katarská krize možná zmizela z prvních stránek, tak diplomatická potyčka se nadále zhoršuje, kdy k poslední eskalaci došlo včera (28. 6.), když velvyslanec Spojených arabských emirátů v Moskvě poskytl interview britským novinám Guardian, v němž odhalil nezlomné odhodlání Států Zálivu vedených Saúdskou Arábií, které původně přišly se svými obviněním a následnými sankcemi, aby tuto malou zemi porazily. Mezi tím ze ‚Západu‘ pořád nepřichází žádné reakce: rovněž panuje zmatek ohledně postojů klíčových hráčů na Středním východě jako Británie a USA, kteří se buď vyjádřili jen velice nepatrně – Trump jednou Katar prohlásil za „ráj teroristů“, zatímco Rex Tillerson dvakrát přístup Saúdské Arábie káral.”
https://www.theguardian.com/world/2017/jun/28/uae-ambassador-threatens-further-sanctions-against-qatar

raspberry
Návštěvník
raspberry

Paní Pozorovatelko, Vy nevíte, proti čemu stojíte. Jared Kushner nedávno říkal, že to snad ani nejsou lidi.
Z přičlenění Kataru k Íránu a Rusku by Vám měl běhat mráz po zádech. Opravdu není jejich cílem zajišťovat prosperitu Íránu.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Nejhorší smrt je z vyděšení.

raspberry
Návštěvník
raspberry

Návrh zákona o nových sankcích proti Íránu a Rusku už je tu, bohužel. Demokrati obvinili v kongresu republikány, že se zákon snaží zpomalit.

“Americké úřady připravily nový balíček sankcí. V zásadě jsou tyto sankce namířeny především proti Íránu – údajně proto, že tato země „podporuje teroristy“ a provádí vývoj jaderných zbraní. Nicméně současně s nimi se nesou také sankce proti Rusku, protože se prý vměšovalo do prezidentských voleb v USA…
Strategie finančního blitzkriegu Odborníci říkají, že tyto nové sankce jsou velmi vážné, protože míří do nejproblematičtějších oblastí Ruska.
Za prvé, jde o další krácení úvěrových podmínek pro ruské banky – namísto současných 90 dnů musejí ruské banky splácet zahraniční půjčky za pouhých 14 dní. Prakticky to znamená, že ruskému bankovnímu systému je odepřeno normální externího financování, protože za dobu 14 dnů lze splatit pouze krátkodobé úvěry, které nemají valný význam pro ekonomiku bankovních operací.
Za druhé, USA se chystají vydat zákaz na obchodování s ruskými cennými papíry. Jedná se především o dluhopisy ruské vlády – federální úvěrové obligace (OFZ). Právě obchod s těmito cennými papíry na zahraničních trzích umožnil do dnešního dne ruské vládě naplnit bez problémů rozpočet navzdory výpadku příjmů z prodeje ropy. Zároveň to pomohlo udržet stabilní rubl nezávisle na cenách ropy.
Za třetí, Američané se rozhodli úplně zablokovat veškeré zahraniční finance, zakázky a příliv nových technologií do ruského energetického odvětví. USA se chystá potrestat jakékoliv zahraniční společnosti a firmy, které pracují, nebo mají v úmyslu pracovat, s „Gazpromem“ (nebo s ruskými ropnými strukturami). V takovém případě hrozí neposlušným cizincům vysoké pokuty v USA, embargo amerických bank a dokonce i konfiskace jejich majetku na území USA.
Myslím, že není potřeba nijak zvlášť vysvětlovat, k čemu to povede: nejprve cizinci opustí významné projekty „Gazpromu“, jako je „Severní proud-2“ nebo „Turecký proud“, a pak přijde na řadu otázka dodávek ruského plynu do Evropy po starých cestách, protože udržet tyto plynovody ještě z dob SSSR funkční a modernizovat je nelze bez pravidelných velkoobjemových investic (včetně zahraničních investic, protože Rusko, ani jakýkoli jiný stát, na to samostatně jednoduše nemá).
V důsledku toho vyvstane pochopitelně otázka spolehlivosti „Gazpromu“ jako dodavatele plynu do Evropy, se všemi nevyhnutelnými důsledky pro ruskou ekonomiku…”

Zdroj:
http://zvedavec.org/komentare/2017/06/7305-usa-vyhlasily-rusku-ekonomickou-valku-za-totalni-zniceni.htm
https://www.washingtonpost.com/powerpost/russia-iran-sanctions-measure-hits-new-snag-in-congress/2017/06/27/248ca780-5b2e-11e7-a9f6-7c3296387341_story.html

M.C.
Návštěvník
M.C.

To s těmi plynovody nebude tak jednoduché a neprojde to bez odporu v Evropě.
Protože:
Evropská unie se už x let snaží rukým společnostem vnutit takový systém společného vlastnictví nových plynovodů, aby tam Gazprom a spol neměly majoritu, což Gazprom odmítá.
Gazprom může ty plynovody postavit celé sám, za svoje peníze a peníze půjčené někde jinde (např. v Číně), ale potom bude o jejich využití kompletně rozhodovat a shrabovat všechny tranzitní poplatky. Evropské společnosti se naopak už několik let snaží se do těchto projektů zaháčkovat, spolupracovat na nich a podílet se pak na jejich správě a na ziscích, které z toho potečou. Čili protiruské sankce jako obvykle poškodí spíše Evropu.
Což je dost možná účel. Protože USA má před sebou hodně složité období které bude nevyhnutelně spojeno s určitým oslabením jejich vlivu a Američané se snaží, aby toto oslabení bylo co nejmenší a aby ho ostatní země nevyužily.
No a spojenectví Evropy a Ruska je něco, z čeho se politici, ekonomové a různí globální činovníci budí zpocení hrůzou. Proto dělají všechno možné i nemožné pro rozdrbání situace v Evropě a zhoršení vztahů evropských zemí a Ruska.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Podel dalnice na Slovensko uz delsi dobu pokladaji nove “trubky”…

raspberry
Návštěvník
raspberry

Trubky pro plynovod Velké Kapušany (Slovensko) – Svinoústí (Polsko) pro zkapalněný zemní plyn z Kataru?
http://oenergetice.cz/plyn/polsko-a-slovensko-ziskaly-od-eu-3-mld-kc-na-propojeni-plynovodu/

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Ty trubky jsou na Jižní Moravě / Břeclavsko…

raspberry
Návštěvník
raspberry

Aha, pardon, přehlédl jsem “na”.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Taky kolem nich jezdím – to jsou trubky o průměru cca 300 mm.
Aby to mělo nějaký význam, musely by být aspoň 700mm v průměru.

smith
Návštěvník
smith

Já si myslím, že přesně tohle ale Putin čekal a že se již zařídil….

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Lživé předvolební pruzkumy
https://youtu.be/tQP-CfJ2e1A

Předvolební sliby a realita
https://youtu.be/mby-IfkKNf8

M.C.
Návštěvník
M.C.

Na Novinkách je článek, že se Assád ,,zase” chystá použít chemické zbraně.
Nemělo by se tím, jako zjevným úmyslně vypuštěným hoaxem zabývat CTHH?

kari
Návštěvník
kari

o politice na Blizkem vychode rozhoduje prevazne USA, coz i do budoucna naznacuje, ze to bude naprosta katastrofa ?. Kazdy dnes vi, ze v Americe uz neni demokracie, ale démon kracie ?.Takze asi tak ☺

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Projekt Astana – Euroasijskou hospodářkou (!) únii založil Vladimír Putin. Měla v ní být i Ukrajina. Důvod byl konkurovat EU (jakoby lada mohla soutěžit s mercedesem, ale snaha byla).
Katar je výsledek mnoha důvodů, které se překrývají, vnitřních i vnějších tlaků, má to vícero rovin …nicméně Saúdská opera bude zřejmě mít jen krátkodobý dosah.
Věc, která přepisuje mapu, je rozšíření tzv. Šanghajské organizace spolupráce.

Blazene ostrovy v cesku
Návštěvník
Blazene ostrovy v cesku

Pozorovatelka je sarlatan podobna sarlatance Kludske astrologicke blaboly s tím nic nenadelate i kdyz to smazete

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Vy jste si na ty blazene ostrovy urcite zapomnel nabalit platna, co? 😉
To musi byt strasny, takova dovolena, kde od nudy musite utikat k internetu…