Sankce k smíchu: Putinova hrozba jaderným úderem zabrala, nové sankce proti Rusku...

Sankce k smíchu: Putinova hrozba jaderným úderem zabrala, nové sankce proti Rusku se týkají jen fotbalu a úvěrů, které Moskva vůbec nepotřebuje!

Sankce k smíchu: Putinova hrozba jaderným úderem zabrala, nové sankce proti Rusku se týkají jen fotbalu a úvěrů, které Moskva vůbec nepotřebuje! Ukrajina si zaslouží mír a budoucnost!

V obrovský smích a veselé pobavení se zřejmě změnilo netrpělivé vyčkávání Moskvy na nové kolo sankcí ze strany EU. Čekali jste tvrdou odvetu Bruselu za vojenské manévry a vítězství povstalců na Ukrajině? Plošné embargo na ruské zboží? Blokádu hranic pro ruské turisty? Tak v tom případě můžete snít dál, protože návrh sankcí, které dnes Brusel zveřejnil [1], je asi tak o 10 řádů slabší, než byly sankce předchozí a diplomatické tamtamy už jasně bubnují onu zprávu do světa o tom, že evropská diplomacie se zděsila ruských balistických raket s nukleárními MIRV hlavicemi a nervózního Putinova slovníku z posledních dnů o jaderné síle Ruska a o obsazení Kyjeva do 2 týdnů. Putin zadupal a Brusel se schoval. Jsme díky tomu o nějaký kousek dále od otevřené války. Naštěstí. Ale ne na dlouho.

[FOTO] Ron Paul: Sankce nefungují. Jsou předchůdci války a obvykle vedou k válce…

Nutno podotknout, že jde pouze o návrh, o nahozenou udičku. Válečné štváče typu Schwarzenberg nebo Tusk taková podoba sankcí neuspokojí a spíš rozčílí. Zde je ale otázkou, kdo takto mírné sankce zorchestroval? Ano, tušíte správně, Frau Merkel! Německo nemůže vypadnout z divadelní role lídra EU a začít se kamarádit s Ruskem a Putinem (na MS v Brazílii si div oba nepadli do náručí, když se potkali), ale v každé politice mluví nakonec činy a nikoliv slova. A z tohoto pohledu činy hovoří jasně, nová podoba sankcí je tak trapná, jako kdyby Brusel posílal do Moskvy vzkaz tohoto typu: “Strašně moc se omlouváme, že jsme museli uvalit sankce, ale udělali jsme vše proto, aby vás to v Rusku nebolelo. Doufáme, že naše dobré obchodní vztahy nedojdou újmy a zejména, že nám určitě nezavřete plyn před nadcházející arktickou zimou, kterou hlásí dlouhodobé předpovědi. Zákaz fotbalu v pohárech vás snad bolet nebude, hokejistů se sankce netýkají, nebojte, v Praze se jim bude líbit na MS! A rovněž bychom vás rádi poprosili, abyste nezaváděli žádné odvetné protisankce, ty poslední měli katastrofální dopad na naše ovocnáře v EU, pan Tusk si posledně stěžoval, že má za barákem patnáct tisíc tun shnilých jablek. S pozdravem a úctou Vaše Evropská Unie…

Kdo se opovažuje vytahovat Mnichov 1938?

Legrace a veselé pobavení v Moskvě na adresu Bruselu, jen co je pravda. Ale já říkám směrem k českým médiím a politikům: Chcete vytahovat flintu na děsivě obrovského medvěda, ale když se zvedne a zařve, tak mu za trest zakážete fotbal. A tak vám nezbývá nic jiného, než propaganda a lži. Z fašistů a Banderovců, co upalují lidí zaživa a shazují na obytné domy americké fosforové kazety, děláte hrdiny, z obyvatel Doněcku děláte teroristy, z domobrany Luhanska mohutnou a zlou útočící ruskou armádu a z obyčejných čtenářů vašich plátků děláte idioty a blbce a nestydíte se boj lidu za svobodu, který nechce být pod vládou kyjevské junty, označovat paralelou za druhý Mnichov 1938.

Jak se opovažujete brát do huby tento příměr ve vztahu k boji lidu Doněcka a Luhanska za svobodu? Kdo jsou politici na české scéně, kteří toto nesmyslné přirovnání vytahují? Víte, jaká cesta vedla k Mnichovu? Útisk německého obyvatelstva ze strany českého státu a šílené malování do map! To je realita! Historické mlčení, které nikdo nevytahuje na světlo světa v Česku, protože moc bolí! Vznik ČSR v roce 1918 byl umělým útvarem, který vznikl zčásti snahou vítězných mocností o územní rozbití poražených mocností a zčásti díky lobbingu a osobním vztahům předáků “České mafie” (tajného českého odboje pracujícího proti C.K. Monarchii) v čele s TGM s americkým prezidentem Woodrow Wilsonem.

Sankce k smichu: Putinova hrozba jaderným úderem zabrala, nové sankce proti Rusku se týkají jen fotbalu a úvěrů, které Moskva vubec nepotřebuje!

[FOTO] Sudety: Co stavení, to německá rodina s rodokmenem až do středověku…

Sudety, tedy území, kde nezřídka byla města a vesnice, kde zastoupení německého obyvatelstva vůči českému bylo 5:1, v některých případech i 20:1, se nemělo z etnického principu nikdy dostat do státního útvaru spolu se slovanským národem, tedy do Československé Republiky. Mnichov byl zradou spojenců, ale z pohledu práva na etnické sebeurčení (právo národů na sebeurčení zakotvuje dnes Charta OSN) byl vysvobozením pro německé etnické obyvatelstvo. Je tragické, že toto vykoupení Němců z cizí země a cizího národa dokázal právě Adolf Hitler způsobem, jakým k němu došlo, tedy vyháněním českých občanů z území Sudet. Zlo bylo zaseto a po válce sklidili Němci zaslouženou odplatu. Ale nikdy by čeští politici, natož zahraniční, neměli brát do úst téma Mnichova 1938, protože právě tím bychom se neměli chlubit, neboť Mnichov byl pouze důsledkem křivd spáchaných po skončení I. sv. války při bourání hranic a překreslování map z jedné vody načisto. Proč není Krym ani Novorosijsko paralelou Mnichova?

V čem se liší Mnichov 1938 od Krymu a Novorosijska 2014?

Z několika důvodů. Za prvé, obyvatelé Novorosijska i Krymu jsou Ukrajinci. Ukrajinci, kteří se tam narodili. Mají ruské prarodiče, nebo rodiče, ale neměli nikdy důvod snažit se o odtržení od Ukrajiny. Rodným jazykem jim je ukrajinština, ale díky rodinným vazbám mluví i Rusky, ale to platí o mnoha Ukrajincích, nejen z Novorosijska. Ovšem Němci v Sudetech, to byli etničtí Němci se vším všudy, s kulturou, s historii, táhnoucí se až z počátku středověku. Bylo to německé území, německý etnicky prostor. Nikoliv slovanský.

Za druhé, Němci chtěli připojení k Německu prvoplánově, z principu etnického původu. Krym a Novorosijsko žádný takový prvoplán neměli, i když je pravda, že po rozpadu SSSR v 90. letech byla na Krymu iniciativa za referendum o znovupřipojení k Rusku, ale Kyjev referendum zamítl. Kromě této epizody nikde nebyly žádné separatistické tlaky nebo rozbroje, narozdíl od Sudet, kde pravidelně probíhaly potyčky Němců s českými četníky již od roku 1929 od vypuknutí Velké Hospodářské Krize. Separatistické tendence na Ukrajině neodstartovalo Rusko. Ani Doněck, ani Luhansk, ani Sevastopol. Štěpení Ukrajiny nastartoval Majdan v Kyjevě. Tzv. “demonstranti”, kteří si ale místo transparentů přinesli lovecké pušky se zaměřovači a začali střílet do těžkooděnců jednotek Berkut. A tyto jednotky, aby bylo jasné, na rozkaz Janukovyče, nedostaly střelné zbraně, jenom štíty a pendreky.

[FOTO] Pochodňový noční průvod po vzoru ze 30. let z Německa, v čele je nesen portrét Stěpana Bandery

A k čemu poté došlo? No, dokonce i na Ukrajině mají televizi. A když lidé v Doněcku a na Krymu viděli z obrazovek a z internetu, že podivná individua s vlajkama 1. Ukrajinské divize SS a s portréty Stěpana Bandery, který je pro západní Ukrajince hrdina, ale pro východní Ukrajince zločinec a masový vrah, pochodují ulicemi v Kyjevě, že vyhnali demokraticky zvoleného prezidenta, že fackují kyjevského prokurátora v budově městského soudu a vyhrožují mu zastřelením, tak zkrátka občané řekli NE, v této zemí a pod vládou těchto vyvrhelů z Kyjeva nebudeme! A tak začalo štěpení Krymu a východní části Ukrajiny. Čili úplně jinak a z jiných důvodů, než z jakého naše nebohá 1. Republika přišla o Sudety. Ukrajina přišla o Krym a přijde o Novorosijsko díky juntě, která v Kyjevě pošlapala principy demokracie a utopila je v krvi! Mnichov byl o zradě, ano, ale současná krize na Ukrajině je o krvavé revoluci v Kyjevě, která právě začala požírat své děti! Žádná spojitost s Mnichovem neexistuje! Toto je rozlité mléko junty v Kyjevě!

Mír na Ukrajině nelze hledat skrze hledí samopalu ani ve světle hoření fosforu!

Obyčejní Rusové pomáhají Ukrajincům. Ukrajincům v Novorosijsku i na Krymu. Ukrajinci nechtějí válku, měli těžký život, těžkou historii, zaslouží si spravedlivou budoucnost a dobré vztahy jak s EU, tak s Moskvou. Ale je tady třeba důrazně říct, nejen čtenářům našeho serveru AE News, ale zejména našim politikům, že nelze dosáhnout prosperity a demokracie skrze krvavé revoluce, střelbou do policistů, zapalováním barikád a upalováním názorových odpůrců v domech odborů, uctíváním symbolů jednotek SS a mrtvého ukrajinského vůdce, který měl na svědomí vyvražďování Čechů, Poláků, Maďarů, Rusů a zejména Židů na Ukrajině za II. sv. války.

Karel Schwarzenberg řekl před více než rokem, že se stydí za svého premiéra (Nečase, a to kvůli tomu, že kritizoval poběhlice z Pussy Riot a že naše české pravdoláskovské a pseudo-lidskoprávni aktivity kazí business). Já bych to zobecnil: Stydím se za českou politickou reprezentaci, která naší zemi připojuje ke kohortě západních států, které nás nutí jít proti našim bratrům na Ukrajině. Jak stateční musí být, když učitel, skladník, traktorista, řidič autobusu nebo instalatér vezme zbraň a jde nasadit svůj život za svoji svobodu a za svoji zemi proti armádě, kterou má v moci junta v Kyjevě, která svrhla v zemi demokracii.

[FOTO] Morální vzor mladých lidí, který chce vehnat Česko do války s Ruskem

Respekt zaslouží tito otcové od rodin, kteří jdou nasadit krk za budoucnost svých dětí, aby ony nemusely, až vyrostou, stát ve frontě na dávky před úřadem práce anebo hůř, ve frontě na polévku, kterou bude milostivě rozlévat firma vlastněná některým z ukrajinských oligarchů, zatímco nerostná bohatství země budou rabována firmama ze západu a do země se budou dovážet mléčné výrobky z Francie, zatímco ukrajinští zemědělci zkrachují a ukrajinské krávy se pobijí, jako jsme je pobili my po roce 1989 v Československu. V Evropské Unii vás čeká jenom hlad a nezaměstnanost, bratři! Utíkejte pryč od EU! My jsme tím v Česku prošli, čeká vás jenom a pouze vytunelování vaší země, a to, co nebude lukrativní, to se nechá zdevastovat. My bychom vám mohli vyprávět. Bůh s Vámi všemi, bratři na Ukrajině!

Update: Tak to vypadá, že ani o ten fotbal nakonec Rusko nepřijde [2], holt ve vedení FIFA se hraje hlavně o prašule a Olympiáda v Soči udělala Rusku reklamu výbornou organizací, takže sankce nesankce, MS v Rusku bude.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
eman2223
Návštěvník
eman2223

Uzsasny clanok. Velmi ma pobavil
A aj tak si myslim ze USA teraz prezlieklo kabat ked zistilo ze vojna nebude.
1. Snazi sa dotlacit EU svojim bububu vid estonsko, lotysko, gruzinsko + este par vychodoeuropskych krajin ze rusko je hrozba ale velke USA ich ochrani, ked si od nich nakupia zbrane. To im na cas odvrati hroziacu sa totalnu recesiu a preto aj chceli vojnu
2. Prisiel do toho obchod pred týždňom podpísal ExonMobil s Rusnefťom najväčší kontrakt v histórii ľudstva. Je to kseft za 350 bilionov dolarov a britsky BP meni americky EXONMOBIL. Aka nahoda ze?
+ Shell podpísal s Gaspromom tiež mnohomiliardový kontrakt. Ide o naleziska bridlicoveho plynu kdesi v ARKTIDE cize ruska poda. A USA teraz bude piskat ako budu kazat tieto kooperacie.
3. V celkovom meradle sa nabali aj USA aj RF. Preto aj zmena taktiky USA voci ukrajine.

– a najviac sa zahoja obrovske spolocnosti ktore su nad tym vsetkym
Nikomu zial nevadi ze je to za cenu Zivotov, vrazdenia nevinnych ako uz na UA strane alebo Novoruskej alebo RF.

lol
Návštěvník
lol

chtel bych akorat upresnit ze vetsina vychodni ukrainy ukrainstinu videla leda tak z rychliku, dejme tomu v donecke oblasti se vyucuje i na skolach v rustine misti lidi ukrainsky vubec neumi,natoz v krymu, ukrainci byli vuci rusum vzdycky akorat zavistivi neprejici a citili se bejt menecenni,proto zapadni ukr poblazneno nevedomosti nasledku a chticem se blejsknout,ze uz konecne i oni za neco stojej hlasovalo pro eu a vychodni ukr se zdravym uvazovanim u uvedomenim, ze nic pozitivniho je v eu neceka hlasovalo proti

xxx
Návštěvník
xxx

Můj pohled na změnu hranic obecně je následující:
Každý národ má právo na sebeurčení. Lidská společnost se neustále mění a vyvíjí. Nikdo nemá nic jisté. Jestliže jeden národ vymírá, zatímco soused se rozrůstá a zabydluje na území prvního, je jen otázka času, kdy dojde k novému stanovení hranic. Je to přirozené a není na tom nic špatného. Funguje to i v přírodě. Je věcí bezpečnosti státu, aby takto uvažoval a volil odpovídající vnitřní i vnější politiku.
Pokud malý stát umožní osídlení svého hraničního prostoru obyvateli velkého státu, kteří se hlásí ke svému původu a udržují tradice, rádi by toto území připojili ke své vlasti, pak si ten malý stát musí uvědomit, že o to území přijde.
Jinými slovy, Sudety budou české, pokud tam budou žít Češi. Pokud stát umožní znovuosídlení Sudet Němci, je téměř jisté, že jednoho dne budou součástí Německa. Stejná situace je na všech ostatních hranicích.

eru24
Návštěvník
eru24

Co sa tyka Sudet, tu nie je rec co komu patrilo, to by si napriklad mohlo Slovensko narokovat Panoniu , ktora bola castou Velkomoravskej rise. Tu ide o to, kto na tom uzemi zije teraz a kde chce dotycny narod zit. Albanci v Kosove tam ziju niekolko desatroci, vdaka benevolentnej politike Juhoslavie a ako to dopadlo.

eru24
Návštěvník
eru24

Nebudem sa vyjadrovat k situacii v Sudetoch, nemam informacie. Ale autor sa pomylil, rodnou recou vychodnych Ukrajincov je rustina, vacsina sa ukrajincinu ucila v skole, doma ju nepouzivaju. Viem to z osobnych skusenosti, mam tam rodinu.

(po)slušný diskutující
Návštěvník
(po)slušný diskutující

Lužičtí Srbové byli na západ od nás ještě docela nedávno. A to jsou tedy Němci, když bydleli v dnešním Německu a dnes mluví německy? Jak dlouho už nejsou Slovani? Autor to má opět tak trochu celé popletené.

ascharad
Návštěvník
ascharad

Navrácení české kotliny a “lesu kanců” zvanému Sudéta Keltům bude asi nezbytné, přijde nějaký Adolf nebo Masaryk a vysvětlí lidem, že vše je jinak.

trodas
Návštěvník

Sankce vedou k válce a proto bychom je měli okamžitě vypovědět a přestat s nimi. S jakýmikoliv sankcemi!

Např. pod podmínkou:
– zveřejníte záznamy hovorů mezi letem MH17 a leteckou kontrolou
– zveřejníte výsledky vyšetřování sestřelení letu MH17 a přestanete s utajováním
– předložíte důkazy o invazi Ruska na Ukrajinu (možný chyták – Nové Rusko už není Ukrajinou)

Současné návrhy protifašistických bojovníků, že by se spokojili s uznáním “zvláštního statusu” Nového Ruska jsou podle mně nereálné. Bylo prolito příliš mnoho krve, zničeno příliš mnoho domů a situace je příliš vážná, než aby bylo možné další soužití v rámci jednoho státu.
To je utopie.

Ostatně postup velitele fašounské chunty Porošenka tomu napovídí – rozhovory budou, JAKMILE povstalci složí zbraně!

Cože? Takže když jednat, tak ne jako rovný s rovným (já mám zbraně a ty máš zbraně a budeme se proto chovat slušně a jednat spolu jako rovný s rovným, protože jinak to může dopadnout moc špatně) ale jen za situace, kdy jedna strana je fakticky bezmocná a musí se diktátu druhé strany podvolit?!

Tohle nemůže projít. Svobodným (poprvé v životě) občanům Nového Ruska sotva může veltel fašistické chunty nadále něco rozkazovat a s tím odzbrojením je jasné, že nemá zájem o dialog, ale o diktát, co mají či nemají dotyční dělat. Tohle zkrachuje.

Je také třeba si připomenout, že to byly fašouni, co zaútočili a napadli Nové Rusko. A že to jsou ti samí fašouni, co mají nášivky emblémů Ukrajinské divize SS Galicien z WW2 dnes na uniformách. A je třeba si uvědomit, že o žádném jednání nechtěli fašouni ani slyšet, dokud měli vojensky navrch. Jakmile se karta obrátila, tak najednou by – ještě sice za nepřijatelných podmínek – ale už by svolili k vyjednávání? Jak ubohé.

Nikdo
Návštěvník
Nikdo

Strašný blábol. Ty tzv. Sudety byly od nepaměti součástí Koruny České a německy hovořící poddaní mohli akorát tak být rádi, že dostali půdu, která je uživila. Rozněcování nesmyslných národních sporů mezi bílým obyvatelstvem je odvěká židovská nóta. Tak nejsnáze přijdou k moci a pobijou, co nejvíce gojím. Ostatně Hitlera si židovští loutkovodiči vypiplali i proto, aby dostali řadové evropské Židy do Palestiny.

Calembredaine
Návštěvník
Calembredaine

Taky mě to pobouřilo! Je to přesně jak píšeš! Dějiny česko-německých sporů nezačaly, jak autor naznačuje, někdy v roce 1929! Ve středověku to bylo o nedůvěře, kdy Němci byli obecně spojováni s pojmem “zemězrádce”. Vzpomínka na německou okupaci po bitvě na Moravském poli pod názvem “Braniboři v Čechách” se stala vděčným námětem uměleckých děl. Koukněme se na Dalimilovu kroniku, kde i vrahem posledního Přemyslovce byl “Durynk”. Hus svedl nemalý zápas s německými patricii o prosazení Kutnohorského dekretu na UK! Husitká revoluce byla vedena proti “německým papežencům”, Němci zhazovali “české kacíře” do šachet v Kutné Hoře, včetně žen a dětí! Zato pak Prokop Veliký vytáhl do Bavor a zle je poplenil. Nikoho neživil! Proto dostal od Němců přídomek “Hrozný”. V době renesance došlo o obroušení těchto hran, kdy němečtí reformátoři jako Thomas Münzer hledali inspiraci právě v Praze. A slavný dvůr Rudolfa II. bychom klidně mohli označit moderním termínem jako multikulturní. Vše se zkazilo na Bílé Hoře a po následné násilné re-katolizaci sojené s germanizací. V myslích českých lidí se pro toto období ujal termín “Temno”. Z něho se český národ doslova probudil na konci 18. století a v polovině 19. pak stanul před volbou – s Němci – nebo s Rakouskem. Palacký to za nás rozetnul ve prospěch Vídně, takže jsme bojovali za říši v roce 1866 jako loajální poddaní císaře. Tehdy jsme stáli na rozcestí a mohli se stát po švýcarském či belgickém vzoru mnohonárodnostním Českým královstvím coby konfederace. A nebyla to naše vina, že k tomu nedošlo! Všeněmci tlačili na císaře, aby zabránili jeho korunovaci v Praze a on jim podlehl. Odcizil se českému národu. A Němci toho využili k dalšímu teroru proti Čechům. Do konce První světové války praktikovali u nás cosi jako apartheid, kdy se snažili Čechy odříznout od společného života v oblastech, kde měli většinu a pak je diskriminovat. Čechy ovšem nenapdalo po převratu 1918 udělat nic jiného, než jim to vráti i s úroky. A tady se již s autorem shodnem. Násilné potlačení povstání sudetských Němců v prosinci 1918 bylo zvěrstvo a Mnichov byl pak důsledkem, bohužel …

trodas
Návštěvník

Problém je, že Němce sem zval už Karel IV a dokonce i jeho předchldci. Je tedy faktem, že pokud by nedošlo k násilí, tak by na základě principu práva na sebeurčení mohli Němci v Sudetech odejmout toto území nám, Čechům.
Jakmile to sklouzlo k násilí, tak je to už jiná otázka a je vlastně dobře, že to dopadlo, jak to dopadlo.

V Ukrajině je to stejné – resp. užití násilí je převrácené, a důsledky budou také převrácené – když fašisté užili násilí, tak de facto zabránili tomu, aby Nové Rusko mohlo v budoucnu zůstat součástí Ukrajiny.

ascharad
Návštěvník
ascharad

Navrácení české kotliny a “lesu kanců” zvanému Sudéta Keltům bude asi nezbytné, přijde nějaký Adolf nebo Masaryk a vysvětlí lidem, že vše je jinak.

TSq
Návštěvník

Tak tak, propaganda si vždycky historii ohne podle potřeby.
Ještě jste opomněl výpalné 300 volů do Němec 😉

Spory a války s Němci jsou doloženy již od hodně dlouho, kolik 1000 let ?